Bijvoegsel pa PEEL Ei MAAS Doorzitten PUROL Wat er voorspeld is over den loop der wereld. Handleiding gratis. Gemengde Berichten Zaterdag 25 |uni 1932, No. 26 Eon gelukkige toestand zal komen nn een wereldrevolutie, zooals liet nionschdora nog niet heeft meegemaakt. Waar gaan we heen bij de tegen woordige allerdroevigste toestanden cp godsdienstig, moreel en econo misch gebied Alleen God kan het ons met zekerheid zeggen. Heeft Hij het gedaan JaEr bestaan over hetgeen nu in de wereld gebeurt en gebeuren gaat, ontelbaar vele profetieën. Hebben we deze te voren als ver zinsels te verwerpen Het zou een gewaagd spel zijn Christus zelf heëft al voorspellingen gedaan om trent de dingen, die dertig jaar later en op het einde der tijden zullen gebeuren. Hij staat er dus op, dat we gewaarschuwd zijn. Ook heeft Hij gezegd, dat er in zijne Kerk altijd wonderen zouden voorkomen en profetieën zijn eenvoudige woorden, daden van God. Het leven der Kerk is dan ook vol van wonderen; ze vormen er een essentiëele factor in wie ze loochent, verwerpt heel de geschiedenis oer Kerk Geen heiligverklaring zonder wonderen of vervulde profetieën De H. Paulus waarschuwt dan ook uitdrukkelijk „Minacht de profetieën nietIntegen deel onderzoekt alles en houdt wat goed is vast." (1 Thess. 19, 2021). Goed toezien is dus geraden maar zonder onderzoek ze niet tellen en er mee lachen, zou niet-katholiek, niet verantwoord en niet wijs zijn 1 In een artikel is het niet mogelijk, alle voorspellingen over de nu aan staande toekomst gedaan, te bespre ken en nog minder er de geloof waardigheid telkens van aan te too- nen. Er zou een boek als een bijbel voor noodig zijn. Meer kan ik niet doen, dan eenige dingen opnoemen, die voorspeld zijn door Heiligen of blijkbaar door God ingelichte vrome menschen. De vraag hoeveel vertrouwen zoodanige voor spelling verdienen, is te beantwoor den, vooreerst uit het karakter van den persoon, die ze doet, en voor namelijk hieruit, of ze tot nu toe al dan niet uitgekomen zijn. Nog een opmerking. Het blijkt, dat een begenadigde, dien God een blik in de toekomst laat slaan, de komende gebeurtenissen voor zich ziet afspelen als op een film. De verklaring er van is dikwijls voor hen verborgen: omtrent den tijd waarop het zal gebeuren veikeeren ze dikwijls in onwetendheid: ze zullen er misschien ook naar raden en kun nen zich vergissen, gelijk meermalen is voorgekomen. Ook de combinatie van de gebeurtenissen kan hun ont gaan. We dienen ons derhalve bij het duiden van zoodanige voorspel lingen met het hoofdzakelijke tevreden te stellen: vooral met tijdsbepalingen dienen we op te passen. Wat valt nu uit ernstige profetieën aangaande hetgeen ons te wachten staat, op te maken? De wereld is van God afgewekeo in plaats van zich al meer en meer van den „zuurdesem" van het chris tendom te doortrekken: er is openlijk strijd tegen God. Hieraan zal de Almachtige een einde maken. En dat op een ontzaggelijke, schrikbarende manier! Heel een reeks profeteën (o.a van de H. Hiluegardis, pastoor Voclin, den Jezuïte Nectou, Salette, den H. Pastoor van, Ars. enz.) voorspelt een wereldrevolutie, zooals het menschdom nog niet heeft doorge maakt. „Men ziet niets dan wapen gedruisch en godslasteringen." Oorspronkelijk zal het gaan tegen de bezitters, al spoedig tegen de Kerk en de geloovigen: dan echter zullen ze elkander aanvallen en uitmoorden, en „de vervolgers van de Kerk en ook alle menschen, die aan de zonde overgegaan zijn, zullen omkomen. De aarde zal als een woestijn. Het meest zullen Frankrijk, Itaië en Duitschland te lijden hebben, maar ongeveer tegelijkertijd zullen ook in de andere landen dergelijke moordtooDeelen zich afspelen. Van Frankrijk wordt gezegd dat het Westen, om wille van zijn geloof, veel zal ontzien worden: van de rest zal drie vierde ten ondergaan! Parijs zal verbranden (Pastoor van Ars zegt er bij: niet geheel,) Mar seille zal verzwolgen worden: vele groote steden zullen ten ondergaan. Over den ondergang van Parijs zijn er opvallend veel eensluidende voorspellingen. Er wordt bijgevoegd dat God te voren de goede inwoners zal doen waarschuwen. Ze zullen vluchten naar Lyon. Deze gruwelen zullen niet lang duren. De eene pro fetie spreekt van drie maanden; een andere van zes. Het zal allicht niet overal tegelijk zijn. Wat er van de gestrafte goddeloozen overblijft zal zich bekeeren. Op het einde van dit revolutie tijdperk grijpt God wonderbaar in, op het gebed der geloovigen, die om barmhartigheid roepen en beter- sihap beloven: er komt onverwacht een koning, een nakomeling van het Fransche koningshuis der Capettin gers, die op het oogenblik ergens met werken de kost moet verdienen, hij wordt erkend, wordt den toe stand meester, krijgt een rijk zoo groot als het oude Romeinsche rijk, regelt alles in overleg met „den grooten Paus", zal lang en buiten gewoon zegenrijk heersc'nen. Uver dien grooten Koning en dien grooten Paus komen de profeten niet uitgepraat. In die dagen zal „een protestant volk in het Noorden" bekeeren. Men vermoedt, dat Engeland bedoeld is. Pastoor van Ars heeft dit ver klaard: „ik weet met zekerheid, dat de kerk van Engeland haar ouden luister zal terug krijgen' Deze be keering zal het begin zijn van an dere. De ketterijen en scheuringen zullen ophouden, de Oostersche kerken zullen zich aan den Paus onderwerpen; de Mohammedanen zullen, ze worden met name genoemd zich eveneens bekeeren en massa's heidenen 1 Het zal worden ééa schaapstal en één kudde 1 Een tijd lang zal het goed gaan. „Er zal vrede zijn en verzoening tusschen God en de menschen. Jezus Christus zal gediend, aanbeden en verheerlijkt wordende liefde zal overal bloeien." Melanie, de herderin van Salette, heeft eens gezegd, dat ze dien gelukkigen toestand niet in bijzonderheden wilde beschrijven, omdat men dan te veel zou vergeten, wat er aan vooraf moet gaan Wordt vervolgd. Zonnebrand en StukloopenN\ van Huid en Voeten N J^j j) verzacht en geneest f Dooi 30-60, Tube 80 ct. Bij Apoth. co Drogisten 178-11 5e lid, der Winkelsluitingswet 1930, S, 460, is bepaald dat op Zondag 26 Juni a s. de bepaling van artikel sub 2 a der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, geen toepassing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeente Venray, behoorende tot Merselo, van zes uur voormiddag tot elf uur namiddag dat op Zondag 26 Juni a.s. de bepaling van artikel 8, le lid, sub a der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, niet geldt van 6 uur voormiddag tot 11 uur namiddag voor het gedeelte der gemeente, behoorende tot Merselo; dat op Maandag 27, Dinsdag 28 en Woensdag 29 Juni a s. de bepa ling van artikel 2 sub b der Win kelsluitingswet 1930, S. 460, geen toepassng vindt ten aanzien van alle winkels van bet gedeelte der gemeen- Venray, behoorende tot Merselo van zes uur voormiddag tot elf uur na middag dat op Maandag 27, Dinsdag 28 en Woensdag 29 Juni a.s. de bepa ling in artikel 8, le lid sub b. der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, niet geldt van 6 uur voormiddag tot elf uur namiddag voor het gedeelte der gemeente, behoorende tot Merselo Venray 17 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Schatten van schoonheid sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.) Alleen bij Apoth. en Drogisten. 115-6 Ontlieffiug winkelsluiting voor Merselo. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen in verband met de kermis te Merselo ingevolge artikel 9, In de Tweede Kanier. De interpellatie-Kupers heeft in de Tweede Kamer aanleiding gege ven tot uitvoerige debatten over het werkloosheidsvraagstuk, waarbij ook het rapport der commissie-Weiter ter sprake is gebracht en het aan de regeering toegeschreven voorne men om de werkloosheidsuitkeerin- gen te verminderen. De regeering heeft ontkend, dat -u. plannen ten opzichte van dat laatste bad de uitkeeringen, noch de loonen der werkverschaffing zullen voorloöpig worden verlaagd, maar de regeering kan zich niet binden voor de toe komst, onbekend als ze er mee is, voor welke noodzakelijkheden ze nog kan worden geplaatst. De heer Hemi Hermans heeft er op aange drongen, dat het rapport der com missie-Weiter niet alleen zou worden' gepubliceerd, maar voor de pers en het publiek ook zou worden toege licht. Laat dat een half uur per dag gebeuren voor de radio, zoo beval hij aan. Bijna alle sprekers verwachten nog een langen duur van de crisis en ze vreesden, dat de steunmaatregelen en de werkverschaffing op den duur niet meer te financieren zouden zijn. Meer heil werd verwacht van een verdeeling van het 'werk door in krimping van den werktijd, we moeten naar de 40-urige werkweek, zoo was de meening van velen. Ge heel in strijd daarmee werd het ont slag geoordeeld, dat aan de departe menten en in de overheidsbedrijven aan een gedeelte van het personeel wordt gegeven, met de uitgave van ■*éér improductief geld wacht gelden als gevolg. De regeering bleek tegenover de 40-urige werk week overigens niet bepaald afwij zend te staan. Hot varkensvleesch. Er is een dure campagne geopend door belanghebbenden tegen de voorngmens der regeering tot steun aan de varkensteeit. waarbij als spookbeeld wordt voorgehouden een verhooging ad 30 pet. van het var- kensvleesch. De noodzakelijke ver booging is onmogelijk te beoordeelen; bovendien vergete men niet, dat 30 pet. op een prijs van, laten we zeggen 30 cent per pond varkens- vleescb, nog maar een verschil van een dubbeltje uitmaakt en dat we met een dergelijk klein offer, alge meen gebracht, een heelen stand uit nood en armoe redden. Met het belang van den boereustand is in niet geriDge mate het belang van arbeider en middenstander mede ge moeid. O. M. F. Huffmans De Voorzitter der Eerste Kamer, de heer W. F. baron de Vos van Steenwijk, deelde in de vergadering der Eerste Kamer mede. dat hij van den heer O. M. F. Haffmans een schrijven had ontvangen, waarin deze mededeelde om gezondheidsredenen ontslag te moeten nemen als lid van de Eerste Kamer. De Voorzitter verklaarde er van overtuigd te zijn, dat de Kamer met leedwezen het be sluit van den heer HafFmans zal vernemen, vooral ook met het oog op de reden, welke de heer HafFmans noopte tot beeogaan. Deze was sinds 2 Maart 1908 lid van de Kamer en had dus het langste zitting van de tegenwoordige leden Met de beste weoschen voor zijn gezond heid besloot de Voorzitter zijn korte rede. welke door de Kamer staande werd aanhoord. De tarweteelt. In ons land is dit jaar, blijkens een opgave in de Staatscourant de met tarwe bezaaide oppervlakte -41.000 H.A. grooter dan in 1931, of ruim 52 pet. Geen inkomens meer boven 12 000 It M De hoofdcommissie van den Prui- sischen landdag heeft Maandagavond een communistisch voorstel aange nomen, waarbij het staatsministerie wordt verzocht, alle inkomens boven de 12.000 R.M. zóó te belasten, dat het surplus aan den fiscus vervalt. Voor het voorstel stemden behalve de communisten de sociaal-demo craten de nationaal-socialisten en het centrum onthielden zich van stemming. Felle brand te Va:kc;.swaard. Te Valkenswaatd zija Maandag avond drie boerenwoningen afgebrand waarbij de inboedels verloren gin gen^/ 'det vee kon worden gered. Veel turf verbrund. Bij veenbrand, in de Peel te De urne, a^e n0g smeulende is, zijn naar 5£haLjng 3^ 4000 M3 grauwe en zwarte ts,rf verbrand. Verzekering dekt de sc^de. Twee boerderynn afgebrand. Te Leende is Dinsdagmiddag de boerderij van den landbouwer M. B. totaal afgebrand. Een paard, drie varkens en een kalf kwamen in de vlammen om. Het vuur sloeg over naar de boerderij van den heer H.M. welke eveneens geheel een prooi der vlam men werd.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 9