JJAtfONtvi Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. [jAÊroNofti J'YQQRDEELKöTf i manufacturen) YOOGDEELIGSr/ Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Algem. weekoverzicht Ons Weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdag 25 Juni^l932 Drie en vi|ftigste Jaargang No. 26 (i i( MANUFACTUREN) BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS i BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENTIEN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7',t ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNUKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent 0. L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. Een kruiser voor Indië. Van crisis gesproken, tegenwoor dig kan er geen zaak meer aan de orde komen, of de crisis drukt er baar stempel op.* Natuurlijk ook op de kwestie in de Tweede Kamer, of voortgegaan moest worden roet den afbouw van den derden kruiser voor Ned. Indië welke reeds eenigen tijd op stapel staat. De S.D.A.P. had een motie inge diend, waarbij de Kamer de wen- schelijkheid uitsprak in de huidige omstandigheden niet verder te gaan met den afbouw van den derden kruiser, waartoe, "het vorige jaar be sloten was. Op zich zelf genomen lijkt dat heel logisch. Immers de regeering bezuinigt op het onderwijs en verslechtert het, bezuinigt op de salarissen, vermindert de werkloosheidsuitkeering, gaat kantongerechten opheffen en... geeft twee millioen uit v.ror den bouw van een oorlogssc^T;. Jammer, dat 't noodig is Laten we eerlijk zeggen, dat we dat jammer vinden. Jammer, dat zooiets in dezen tijd nog noodig is. Wantin Indië dreigen ernstige gevaren van communistische zijde, ook van een eventueelen oorlog tusschen Rusland en Japan, die niet denkbeeldig is. En daarom achten deskundigen dezen kruiser absoluut noodig. Nog eens wij betreuren het, dat we in zoo'n gekkenhuis leven, waar men elkaar verplicht, millioenen uit te geven voor bewapening, terwijl men niet weet, hoe men zijn werk- loozen onderhouden moet. Maar het feit ligt er en daar heeft de volksvertegenwoordiging rekening mee te houden. De meerderheid deed dan ook wat plicht gebood, al was die plicht moeilijk en onaangenaam en voteerde de credieten voor den kruiserbouw. Slachting onder de Kanton gerechten Wij noemden zooeven onder de objecten van de bezuiniging ook de kantongerechten. In het bezuinigingsrapport-Weiter wordt namelijk voorgesteld, om van de honderd kantongerechten er 40 cp te heffen. Die 40 verdwijnen natuurlijk op het platteland. Als dat inderdaad gebeurt, zou dat een ramp zijn voor het platte land. Want, zoo merkt het Hsgz. terecht op De kantonrechter op het platteland is een soort vrederechter, gemakkelijk te bereiken en voor ieder toeganke lijk, met menschen en toestanden en verhoudingen bekend. Hij is de man die in der minne weet te beslechten, die weet samen te brengen en geschillen bijlegt. In het- ressort waarover hij gaat. oefent hij grooten invloed ten goede uit, juist omdat hij te midden der justiclabelen woont en met hun doen en laten, zeden en gebruiken op de hoogte is hij geniet het algemeen vertrouwen, en juist dit vertrouwen is, naast de onkreukbaarheid van zijn karakter, zijn kracht. Door de opheffing van een aantal kantongerechten zijn velen op de stad aangewezen of worden de zaken gaande gehouden door een rondgaand ambtenaar, die mist wat den kanton- rechter-ingezeteDen eigen is. Weer zal dus het platteland ach tergesteld worden bij de stad. Het is niet de eerste keer, dat de belangen van het platteland in de knel komen. Wij zijn hier al gezegend met tal van maatregelen, waar we niet om vroegeD. Alle mogelijke keuringsdiensten willen ons ons al maar gezonder en gezonder maken 1 Voor electriciteit betalen we prijzen die aan afzetterij doen denken. De regeering legt lasten op de gemeenten, die ten plattelande niet meer te betalen zijn. Voor meer dan gewoon lager onderwijs zijn we op de stad aan gewezen. h het te verwonderen, dat een plattelandsafgevaardigde op een ver gadering van den Middenetaodsbond sprak van maatregelen, om het plat teland bewoonbaar te houden Wij hopen dan ook, dat de Re geering niet zal komen met een voorstel, om op het platteland kan tongerechten op te heffen. De Zeppelin. Ten slotte een groote sprong naar het evenement, dat Nederland vorige week beleefde op het gebied van de luchtvaart, het bezoek van de Zep pelin aan Nederland. Onder enorme belangstelling landde Zaterdag de luchtreus op de nieuwe vlieghaven in Twente. Daarna maakte het o m. met Prins Hendrik en de mi nisters Reymer en Deckers aan boord een tocht over Bremen, Hamburg en de Zuiderzee naar Rotterdam. Van Rotterdam werd 's avonds de terugreis aanvaard over Noord- Brabant via Venlo naar Friedrichs- haven. Het lijkt ons inte essant hier een en ander omtrent de ge schiedenis van de wereldberoemde „Graf Zeppelin" mee te deelen waartoe men moet terugzien op een tijdsverloop van bijna 32 jaren. Op 2 Juli van het jaar 1900 maakte de uitvinder Graaf Zeppelin met zijn eerste luchtschip, de L Z I een proefvlucht over de Bodenzee, waarbij bet schip reeds een snelheid jan 28 K.M. per uur bereikte, hoe wel het slechts met twee motoren van 16 P.K. was uitgerust, waarna nog twee vluchten volgden, die eveneens een succesvollen afloop hadden. Doch door de herhaalde vullingen met het enorm dure helium, welke de luchtreus verslond, moest Graaf Zeppelin tot de treurige ervaringen komen dat hij spoedig geen cent meer zou overhouden, indien hij deze vluchten doorzette, waarom hij er dan ook toe overging de L Z 1 te doen sloopen. daar niemand zich bereid verklaarde hem financieel bij te staan. Ondanks de vele moeilijkheden waarmede deze vooruitstrevende luchtschipbouwer te kampen heeft gehad, versaagde hij niet, doch een loterij in Wurtenburg leverde de middelen op voor den bouw van een tweede luchtschip, de L Z II dat in November van het jaar 1905 opsteeg en kort daarop in een hevi- gen storm ten gronde ging. Echter nog geen jaar later steeg de L Z III voor een proefvlucht op, waarover 't militaire Duitschland zeer enthousiast was. Het ministerie van oorlog bestelde twee luchtschepen tegelijk, elk van een omvang van 15.000 Ms Op 1 Juli 1908 maakte de vierde Zeppelin een tocht van twaalf uren boven Zwitserland, terwijl de tweede tc cht ermede, ofschoon voor een groot deel succesvol volbracht, met een ramp eindigde, tengevolge van een geweldige ontploffing. Welke snelle vorderingen de lucht- schepenbouw heeft gemaakt, blijkt wel hieruit, als men bedenkt, dat de luchtreus, de L Z I een inhoud had van 11.300 M3, terwijl de tegen woordige „Graf Zeppelin" een om vang bereikt van 105.000 M3, ter wijl de snelheid in dien tusschentijd van 28 tot 135 K.M. per uur is toegenomen Het leven is toch waarlijk goed en mooi. aantrekkelijk en vlot. Crisis, werkloosheid en malaise ten spijt. Beo je al bij Moeder en Kind ge weest vroeg ons van de week iemand. We ontkenden, doch infor meerden belangstellend naar het welzijn aan beiden. Toen bleek ons, dat met Moeder en Kind een Am- sterdamsche tentoonstelling werd bedoeld. „Wat is daar te zieD zoo wilden we weten. Dat wist onze zegsman echter niet precies te vertellen, maar het moest er erg „moppig" wezen, We hebben een krant opengeslagen om ons nader op de hoogte te stellen en vonden een groote advertentie van de ten toonstelling- „Reusachtige Weensche tuin" zoo lazen we ii, koeien van letters „met het beroemde damesorkest The Blue Jazz Ladies. Geopend tot 1 uur. Dansmuziek tot 12 uur. 2 Dansvloeren. Schitterende Show op het tooneel. Gratis koffie, thee en frissche dranken." Is dat alles niet écht iets voor Moeder en Kind, dansen gratis drinken We hebben er zoo'n idee van, dat op die tentoonstelling ook nog wel wat anders te zien zal ziin dan The Bleu Jazz Ladie-\ maar in de advententiën, welke gewoonlijk slechts dat bevatten, wat het publiek interesseert, konden we daar niets van vinden Och wat, waarom zouden we de zaken niet een beetje van den vroo- lijken kant bekijken Heel de wereld werkt er toe mee, om het leven zoo moppig mogelijk te maken. We kennen een moeder en kind, ja, den vader kennen we zelfs ook. Hij is dezelfde, van wien we hierboven spraken Maar laten we beginnen bij het begin. Die vader was een jongeling, een werkloos jongeling. Om uit de penarie te komen en zijo positie als werklooze te verbe teren, ging ie trouwen, Zijn meube len kocht bij op gemakkelijke con ditiën en de gemeente verleende „steun" voor het jODge gezin. Dra kochten ze een baby op af betaling. D.w.z. de luiermand werd weer, naar het systeem van „betaal uit uw inkomen, zonder kosten vooruit" aangeschaft en aan den dokter en de „juffrouw" werd be loofd, dat ze in paajementen uit den kindertoeslag van den steun zouden worden betaald. Onderwijl vader nu en dan de baby verzorgde, ging moeder zonder kind naar „Moeder en kind", waar ze gratis thee en limonade dronk en beurtelings op elk der twee dans vloeren danste op het rythme der jachtende muziek van de Jazz Ladies. Tenslotte echter begon net geloop van de incasseerders der afbetalings magazijnen wat te vervelen en een kleine schaduw te werpen op het zorgelooze geluk van het jonge moderne gezin. Sedert Zondag j.l. echter zijn ook die kleine wolkjes weer afgedreven. De man en vader van respectieve lijk moeder en kind kwam Zondag middag verheugd bij ons opgeloopen. Of we meegingen, vroeg ie. Waar naar toe Naar Parijs We moeten min of meer verbaasd hebb.n opgekeken, want als ant woord op een nitt geuite vraag, trok de jonge vader De Telegraaf van dien morgen uit zijn zak en wees hij ons de volgende adverten tie BETAAL UW VACANTIE-REIS IN TERMIJNEN 1 Bekend reisbureau is bereid, vacan- iereizen in binnen- en buitenland (inclusief reisbilletten, hotels, maal tijden, excursies enz.) te organiseeren en te financieren, zonder prijsver- hooging. Men kan direct vertrekken en betaalt na terugkeer in maande- lijksche termijneD. Vraag inlichtingen No. enz. We stonden paf. En, vroegen we, ben je nu van plan om van dit aanbod gebruik te maken en naar Parijs te gaan Natuurlijkriep de jonge man enthousiast uit. En hoe wil je dan betalen, al is het in termijnen Wel, er staat toch „na terugkeer"? Nou, we komen natuurlijk niet terug. Wat ze hier m ons kikkerlandje deen, hebben ze natuurlijk van elders afgekeken. Reken maar, dat er in Parijs ook bureaux zijn, die je op afbetaling op vacaotie laten gaan. Van Parijs gaan we naar LondeD, vandaar naar Rome, dan naar Ber lijn en... zoo reizen we de wereld door, moeder en kind en papa d'r bijReisbilletten, maaltijden, hotels excursies, we krijgen het allemaal voorgeschoten en boeven pas na terugkeer te betalen. Is het niet reuze Die tentoonstelling van Moeder en Kind met slappe thee en Jazz Ladies is er niets bij. We hebben ons wijze hoofd ge schud en ons afgevraagd, waar het heen moet met de wereld. Maar als het dien jongen kerel lukt, als-ie wegblijft en we krijgen prentbrief kaarten van hem uit Parijs en Londen en Madrid, dan gaan we het ook probeeren. Als de beele wereld ge tikt raakt, is er geen reden voor ons om bij ons volle verstand te blijven. Hootd-eiiKiesp^^ MIJNHARDTS POEDERSJ Doos A-5ct. Per stuk 8ct J~Wl Bij Uw drooist. J Vergadering Stoom- zuivelfabriek Venray. Woensdag 22 Juni, nam 7 uur. Onder leiding van den heer Jan Poels had in de groote Patronaats zaal alhier, de zeer druk bezochte vergadering plaats van de leden der Coop. Boterfabriek „Venray." Na de opening der vergadering met den Christelijken groet, gaf de heer Poels een vluchtig overzicht van het boerenbedrijf in 1931. Met de melk ging het slecht, de varkens gaven verlies en zoo is er meer. Gelukkig zijn er thans betere voor uitzichten tengevolge der steunver lening van Rijkswege. Straks zullen de melkveehouders hooren dat 75 cent per week en per koe steun wordt verleend. Een Wet tot hulp bij de varkenshouderij is in studie. Als die er ook komt, zijn de vooruit zichten voor het bedrijf veel beter, daar het voer ook veel goedkooper is. Gaarne brengt Spreker dank aan de Kegeering voorde genomen maat regelen en vermaant de aanwezigen toch niet te luisteren Daar de „Dieuw lichters," die niets kunnen dan af brekende critiek te leveren, doch niets goeds tot stand weten te brengen. Blijf trouw aan uwe katholieke orga nisatie, waardoor gij uwe katholieke Kamerleden en Ministers gekregen hebt, die ter juistïr tijd de hulp maatregelen hebben weten in te voeren en zoo doende het mogelijke hebben verkregen. Het is zeer ge makkelijk om te zeggen dit of dat had zus of zoo moeten zijn, doch men moet daarbij bedenken, dat het in Den Haag zoo maar niet gaat. Als wij hier op deze vergadering de hulp voor den boer moesten regelen, waren we in een half uur klaar, doch iD Den Haag praten anderen ook mee. Gaarne brengt Spreker nog dank aan de Landbouworganisaties, die zich zoo intens hebben ingespannen, de RegeerLig juiste inlichtingen te ver schaffen. Op de redelijke verlangens der boeren heeft de Regeering nu een redelijk antwoord gegeven en kunnen de Boeren met Godszegen hun bedrijf voortzetten en boer blijven. Hierna gaf de Directeur voorlezing der notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedge keurd. Uit het jaarverslag 1932 teeken den we aan, dat er in 1932 werden geleverd 78356 Kg. melk meer dan in 193 L terwijl er toch f 86184. minder voor de melk is uitbetaald. De bruto opbrengst der melk was f 329880.79. De zuivere winst be droeg f 7660.01, waarbij nog het meevallertje kwam van toeslag op de boter-opbrengst f 2483 40, welke laatste twee bedragen geheel zullen worden aangewend tot aflossing der obligatie-leeniog. Hierbij kwam ook de salaiieering van Directeur en overig personeel ter sprake. Alhoewel dit, zooals de Voorzitter opmerkt, dit tot de taak van het Bestuur behoort, staat hij in dezen critiekzieken tijd toe, dat deze aangelegenheid op de algemeene ver gadering wordt behandeld. Hij wijst er op. dat ofschoon de Zuivelbond voorstelde het salaris van den Direc teur met 10 pCt. te verminderen, het hier met 15 pCt. verminderd is, terwijl de salarissen van het overige personeel met 10 pCt. verminderd zijn. Op aandrang uit de vergadering wordt medegedeeld, dat de Directeur thans heeft f 2125, plus oogt veer f 800 provisie melkaanvoer en vrije woning, vuur en licht. De salarissen van het overige personeel staan in grondslag gelijk f 19.80, waarbij nog komt een kindertoeslag van f 0.30 per week en per kind, vanaf het derde kind tot aan de 16 jaar. Een oogenbiik was er een pijn lijke discussie, waar uit de verga dering het voorstel kwam het salaris van den Directeur te verlagen tot f 1500. Uit de talrijke aanwezigen was, zooals het Bestuur met vreugde con stateerde, echter niemand, die dit voorstel steunde, daar toch niet ver geten mag worden, dat eenieder een redelijk loon voor zijn arbeid mag verwachten. Over een verhooging van het salaris van den assistent zal door het Bestuur nader beraadslaagd worden. De Voorzitter deelt mede, dat iD 1933 de thans geldende statuten zijn afgeloopen. In de thans geldende Wet is verder een en ander bepaald en wel vooral over de gedeeltelijke aansprakelijkheid der leden. Notaris Pluymaekers, ter vergadering aan wezig, geeft op verzoek van den Voorzitter, voorlezing der voornaam ste statutenwijzigingen, die nog uit gebreid worden toegelicht. Uit de vergadering wordt gevraagd de statuten in ontwerp aan de leden toe te zenden en ze daarna in een aparte vergadering ter goedkeuring te behandelen. De Voorzitter merkt op, dat dit groote kosten meebrengt, immers een 600 exemplaren zijn daarvoor noo dig. En zuinigheid is thans een eisch. Als de Statuten zijn aangenomen, wordt aan ieder lid een exemplaar verstrekt. Ook wordt den leden thans ver boden, behoudens toestemming van het Bestuur, hun melk aan particu lieren te verkoopen. Alle melk moet aan de fabriek geleverd worden. Als de Statutenwijziging is aan genomen, wordt het Bestuur gemach tigd, om de notarieele akte dèr Sta tutenwijziging te teekenen. Bij acclamatie worden thans her kozen, onder applaus der vergadering tot Commissaris de heer Th. v. d. Heuvel te Holthees en tot bestuurs leden de heeren Jac. Jacobs, Leunen en J Rambaghs, Castenray. De Directeur deelt nog mede, dal in 1931 zijn toegetreden 21 leden met 75 koeien, terwijl zijn uitgetre den 12 leden met 52 koeien. In verband met de Warenkeurings dienst w?a schuwt de Directeur er voor geen vuile melk te leveren, wat zeer ernstige gevolgen hebben kan. De Voorzitter, de heer G. Wilms, wijst op de groote verandering in de tijdsomstandigheden sinds het 25-jarig bestaansfeest der fabriek. Toen was alles voorspoed, nu alles in druk. Hierin moet echter ook Gods bestier gezien worden, die misschien juist door dezen gang van zaken wil leeren tot Hem terug te keeren en ootmoedig te bidden: geef ons heden ons dagelijksch brood. Immers, wil men de wereld veran deren, dan moet men beginnen met zichzelf. De wereld kan, wat klaar gebleken is, niet zonder God Ook wij moeten terug naar Hem en alles zal terecht komen. Met applaus werden deze eenvou- dihe maar hartelijke woorden van den Voorzitter begroet. De Burgemeester, Eere-Voorzitter, geeft een uiteenzetting der wijze, waarop de steun aan melkveehouders 75 cent pet week en per koe, zal worden uitgekeerd en wel via de bondeD, die op alle gehuchten werk zaam zijn. Hij spoortbelanghebbenden aan op de aangegeven uren bij hun Besturen aanwezig te zijn. De rege ling zal nog uitgebreid in Peel en Maas worden gepubliceerd en de lezing wordt belanghebbenden zeer aanbevolen. Gaarne brengt de Eere-voorzitter hulde aan den Katholieken Minister Verschuur, die deze buitengewone hulpverleening heeft bepleit in de Kamers. Ook voor de varkensfokkerij zijn maatregelen in voorbereiding. Uw Voorzitter heeft in eenvoudige woorden zoo juist den stand van zaken aangewezen. Houdt zulke woorden in eere. Blijf trouw aan uwe bonden, blijf trouw aan uwe katholieke organisaties en er zullen meerdere lichtpunten in uw bedrijf konijn Spreker is getroffen door den geest van eensgezindheid, die op deze vergadering opnieuw schitterend ge bleken is Er is op deze vergadering ook gesproken over loonsverlaging. Direc teur en personeel hebben hun offer aan den tijd gebracht en de verlaging aanvaard, maar toch blijft ook in dezen tijd waardat men volle recht heeft op een behoorlijk salaris. De Voorzitter brengt hierna zijn dank aan Directeur en personeel voor hun met toewijding gedaan werk, aan Bestuursleden en Raad van Commissarissen voor hun behar tiging der fabrieksbelangen, aan den beer Stoot voor zijn Secretariaat. Hij spoort den leden nogmaals aan zich verre te houden van de „nieuw lichters", die onder allerlei benamin gen slechts hun eigen belang zoeken tot schade voor de groote Katholieke organisaties. Blijf toch de eenvoudige boeren uit de Peel, stelt vertrouwen in hen, die bewezen hebben uwe belangen werkelijk te dienen. Dan zal kun dit voldoening geven rn hen aansporen zich met toewijding te blijven geven aan hun moeilijke taak. Met den gewonen groet werd de vergadering hierna gesloten. VENRAY. 25 Juni 1932. Uitvoering art. 22 Crisiszuivalwet. Alle melkveehouders, die aanspraak maken op de uit eering, berekend naar een bedrag van f 0.75 per melkgevende koe per week gedurende ten hoogste drie we en, worden opgeroepen om opgave te doen van de op 15Juni 1932 in hun bedrijf verzorgd wordende koeien op dagen en plaatsen als volgt Voor de melkveehouders, behoorende tot den Landbouwbond Venray-Kom op Vrijdag 7 Juli a.s. van 5-8 uur Bern. Kruysen, Groote Markt, voor degenen, wier namen beginnen met de letters A.-L. Op Zaterdag 8 Juli a.s. van 2-6uur bij Bern. Kruysen, Groote Markt, voor degenen, wier namen beginnen met de letters M. Z. Voor de melkveehouders, behoorende tot den Landbouwbond Oostrum op Dinsdag 5 Juli van 2—8 uur in de zaal Linders, Oostrum, voor degenen, wier namen beginnen met de letters A.-L. Op Woensdag 6 Juli van 2-8 uur in de zaal Linders, Oostrum, voor de genen, wier namen beginnen met de letters M.-Z. Voor de melkveehouders, behoorende tot den Landbouwbond Uirlo op Maan dag 4 Juli van 4—9 uur in het Bonds- gebouw. Op Dinsdag 5 Juli van 4—9 uur in het Bondsgeliouw. Nadere inlichtingen worden door den Boerenbond verstrekt. Voor de melkveehouders, behoorende tot den Landbouwbond Castenray cp Maandag 4 Juli van 2-8 uur in café Kuipers. Op Dinsdag 5 Juli van 2-8 in café Kuipers. Nadere inlichtingen worden door den Boerenbond verstrekt. Voorde melkveehouders, behoorende tot den Landbouwbond Leunen op Maandag 4 Juli van 8—12 en van 2—7 uur in het Bondsgebouw. Op Dinsdag 5 Juli van 8—12 en van 2—7 uur in het Bondsgebouw. Nadere inlichtingen wordendoor den Boerenbond verstrekt. Voor de melkveehouders, behoorende tot den Landbouwbond Heijde op Don derdag 7 Juli van 8-12 en van 2—7 uur bij P. Simons, Heijde. Nadere inlichtingen worden door den Boerenbond verstrekt. Voorde melkveehouders,behoorende tot den Landbouwbond Merselo op Maandag 4 Juli van 8—12 en van 2 7 uur bij P. J. Ewalds. Op Dinsdag 5 Juli van 8-12 en van 2-7 uur bij P. J. Ewalds. Nadere inlichtingen worden door den Boerenbond verstrekt. Voor de me kveehouders, behoorende tot den Landbouwbond Ysselsteyn op Dinsdag 5 Juli van 9—1 uur bij G. Fleurkens, voor degenen, wier namen beginnen met de letters M - Z. N.B. De uitbetaling geschiedt ge lijktijdig bij de aangifte. Latere uitbe taling kan als regel niet meer plaals hebben. Valsche opgave is strafbaar volgens artikel 225 Wetboek van Straf recht. Degenen, die geen lid zijn van een der afdeelingen van den plaatselijken Land- en Tuinbouwbond, kunnen zich toch aanmelden en wel bij die afdee- Iing, waar zij woonachtig zijn. Ik vertrouw, dat alle belanghebben den, nu het hun door de alzijdige me- dewer ing der plaatselijke besturen zoo buitengewoon gemakkelijk wordt gemaakt, zich ook stipt aan de door de besturen vastgestelde uren zullen houden en niemand zal achterblijven. Venray, 22 Juni 1932 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Openbare verpachting van voorgras aan de Ballonzuil Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter opeobare kennis, dat zij op Donderdag 30 Juni a.s. des namiddags half 3 precies ter plaatse aan het Roosendaal bij de Ballonzuil, onder de gewone beta lingsvoorwaarden. publiek zullen verpachten in vier afgepaalde kavels, het voorgras der weide, circa 2,25 H.A. groot. Venray, 21 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN.. Z. Hoogw. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roer mond, heeft benoemd tot pastoor te Heel den weleerw. Heer M. J. J. Kengen tot pastoor te Grashoek Helden den weleerwaarden Heer P. F. J. H. Goossens tot rector te Leunen Venray den weleerw. Heer M. P. J. Strijkers, die kapelaan was te Venray tot pastoor te Geleen den weleerw. Heer P. J. Op het Root tot rector te Vaesrade. met op dracht de oprichting der parochie voor te bereiden, den weleerwaarden Heer M. A. J. van de Venne, die kapelaan was te Molenberg Heerlen tot leeraar aan het Bisschoppelijk College te Sittard den weleerw Heer J. J. L. Sixliard, die rector was te Grubbenvorst. Bioscoop moeilijkheden. Door het hoofdbestuur van den Ned Bioscoopbond is aan den raad der gemeente Venray een adres gezonden, waarin bezwaren naar voren worden gebracht tegen de geldende belastingverordening op bioscoopvoorstellingen. Deze is ge steld op een minimum van f 20 pee voorstelling, terwijl als ba? is voor de belastingheffing een percentage van 25 is bepaald. De bond beroept zich op den geest der wet. die het bestaan van het bioscoopbedrijf moet mogelij makeo, hetgeen bij de tegenwoor dige heffing niet het geval is. De bond stelt dan ook voor om de passage uit art. 2 der verorde ning te schrappen, waarin de heffing eener belasting op vermakelijkheden

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1