Pnfectie KBiïMlNG CONFECTIE-OPRUIMINC BIJ V. D.l VROOM 4DREESMANN Distncts-Arbeidsbeurs Gemengde Berichten OPRUI MlNifö voor werkverschaffing. Als de ge meente dit krijgt, kan ze ook meer geven. Fransen vraagt of er geen kans zou zijn om thans reeds iets meer loon te geven. Hij vindt het een ongepermlteerde zaak, dat op de werkverschaffing voor f9.— per week of minder zoo geploeterd moet worden. Na eenige bespreking wordt be sloten f 1,50 per are te geven bij accoordwerk. Hierna sluiting. Worden gevraagd: 1 bejaarde huishoudster 1 bekw. boerenknecht v. Ulestraten 2 flinke boerendienstmeiden 2 roggebinsters Bieden zich aan Burgerdienstmeisjes voor dad. 36, 22. 20. 18. 16. 15 en 14 jaar. Dagmeisjes 16 en 20 jaar Smidsleerling en smidsknechten. Metselaars, timmerlieden, losse arbeiders, stucadoors. 1 boerendienstmeid 1 meisje 16 jaar burgerdienst 1 boerenknecht 16 jaar. 1 keukenmeid 2 chauffeurs 3 bakkersknechten Boerenknechten en daglooners Vierjarig kind door een arend ontvoerd. Te Ytre in het Namdal was een familie met een 4-jarig dochtertje op een boerenhofstede op bezoek voor het bijwonen van een doopplechtig heid. In den namiddag hadden de volwassenen een kleine wandeling gemaakt en het vierjarig meisje op het erf alleen achter gelaten. Toen zij na tien minuten terugkwamen was het meisje verdwenen. Vier uur lang werd vergeefs naar het kind gezocht tot een der boeren zich herinnerde dat toen het gezelschap de boerderij verliet een arend hoog boven het erf had gezweefd. Terstond ging men opnieuw aan het zoeken en na vele uren, kort voor middernacht vond men het kind op een bijna ontoe gankelijke moerassige hoogvlakte in de nabijheid van het arendsnest. Aangezien de rotsen hier bijna loodrecht omhoog liepen neemt men aan. dat de adelaar niet de kracht had om het ongeveer 18 K.g. wegende kind over het laatste gedeelte naar het nest te sleepen. Afgezien van eenige schrammen aan het hoofd was het kind onge deerd. Het meisje vertelde dat een groote vogel haar had meegenomen de lucht in. Dergelijke gevallen heb ben zich in Noorwegen vaker voor gedaan, doch voor zoover bekend, is een adelaar er nog nooit in ge slaagd een kind naar de nabijheid van zijn nest te sleepen, Een niet alledaagsch gebeuren. In September 1929 klopte een Chineesch meisje, luisterend naar den naam van Dientje Lie, aan de gróote poort van de Normaalschool gevestigd in St. Lucia te Rotter dam. Zij had een verre reis ach ter den rug, want per vrachtboot was zij gekomen van Sumatra's Westkust, om in het verre Hol land te worden opgeleid voor.... onderwijzeres. De Zusters Franciscanessen van Bennebroek waren voor haar' geen onbekenden. Zij had als nog heel jong meisje de religieusen ontmoet op Fort de Cock, waar zij zich in dienst hadden gesteld van de Missie. Deze ontmoeting werd voor Dientje Lie een open baring. Met toestemming van haar va der, een heiden, woonachtig te Pariaman, liet zij zich onderrich ten in den katholieken godsdienst en deed haar Eerste H. Communie. Dientje Lie behaalde haarGou- vernemenlsdiploma M. V. L. O. en gaf daarna den wensch te kennen tot onderwijzeres te wor den opgeleid. Haar vader Lie Sam Lee gaf haar toestemming en zij vertrok naar Holland, waar zij Dinsdag, na drie jaren van ijverige studie, met veel succes haar onderwijs-acte haalde. Voorwaar een niet alledaagsch gebeuren 't Ondernemende meisje gaat binnenkort weer naar haar ge boortegrond terug, waar zij zich in dienst hoopt te stellen van het katholiek onderwijs. De staking te Born. Woensdagmorgen arriveerden vier groote autobussen met 160 werklieden uit Weert en een 2lal bussen met 60 Belgische arbeiders aan de werken voor het Juliana- kanaal te Born, waar ze aan het werk gingen. Teneinde te voorkomen dat deze arbeiders, gelijk Dinsdag, door de stakingsleiding zouden worden toegesproken, was de groote weg van Roosteren naar Uttecoven door de marechaussée voor de arbeiders afgezet. Deze zijn het met dezen maatregel niet eens en hebben zich tot den burgemeester gewend rnel het verzoek den weg weer vrij te geven. Deze heeft toegezegd dat hierin verandering komt. Alles is overigens rustig. Botsing tussclien motor en auto. Dinsdagavond heeftop den Rijks weg te Susteren een aanrijding plaats gehad tusschen een motor en een luxe auto. De motor werd bestuurd door J. E., die een proef rit maakte. E. werd over den weg geslingerd en liep een zware hoofdwonde op. Hij werd naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht, waar hij Woensdag aan de beko men verwondingen is overleden. Het slachtoffer was 30 jaar, ongehuwd en woonachtig te Sus- teren Zware brand te Rosmalen. Een zware brand heeft Donder dagnacht gewoed te Rosmalen waar bij drie arbeiderswoningen in den asch zijn gelegd. Te ongeveer 12 uur werd de brand ontdekt, welke was ontstaan in de woning van Ch. v. Gerven. De bewoners der verbrande per seden konden zich nog bijtijds, al was het in nachtgewaad, in veilig heid brengeu. De drie gezinnen heb ben te samen 16 kinderen. Meisje door een auto aangereden. Zaterdagavond heeft nabij Abcoude een ernstig ongeval plaats gehad dat een 19-jarig meisje het leven heeft gekost. Twee meisjes, zusters, wonende te Abcoude, bevonden zich fietsende op den Rijksstraatweg. Op een gegeven oogenb'ik kwamen de twee fietsen met elkaar in aanraking, terwijl een auto kwam aanrijden.: Een der twee zusters, mej. C. Bon, oud 19 jaar, viel tegen den auto en j werd zoodanig aan het hoofd ge. tvond. dat de dood bijna dirict in- trad. EeD geneesheer en politie waren spoedig op de plaats waar het onge- val geschiedde. Het lijk is in beslag genomen. Pastoor Th, W, H. Back huis. j Te Geleen is Zondagmorgen te 9 uur na een sleepende ziekte over leden de Z Eerw, heer Th. W. H, Backhuis pastoor aldaar. Do oude Maasbrug. De restauratie van de Oude Maasbrug te Maastricht is voor1 f 576.300 opgedragen aan A. Volkera, Lzn. te Sliedrecht, "olgens geval I. VERDRONKEN. Nabij de groentenveiling ce Maas tricht werd aan de Zuidwillemsvaart een pakje kleeren gevonden. Men besloot ter plaatse te dreg gen en haalde uit het kanaal het lijk van den 58jarlgen J. v. O. uit Ro- them-Meersen, die sedert enkele dagen aan zwaarmoedigheid leed. «CONFECTIE |f: iMlNh BOY JACK's. - De moderne blazer. Nu reeds vanaf Jongedames MANTELS, in mooie fan tasie stoffen met moderne kragen Prachtige MANTELS, met de zoo ge wilde groote doorgestikte kragen en royale mouwgarneeringen. - Extra koopje 1 OOK DE BETERE KLEEDING voor belangrijk verlaagde prijzen Smaakvolle modellen, in zwart, bruin en marine, worden thans opgeruimd voor 29—, 24.75, 19.75 MANTELCOSTUUMS, met zijden tres geboord, in zwart en marine PROFITEERT van onze opruimings aanbieding regenmantels. Prima licht beige Indiana. Nergens zoo goedkoop. ENORME KOOPJES, ook in kinder- kleeding! Mooie fantasie kinderman tels vanaf MOUSELINE DAMES JAPONNEN, zonder mouwen, in leuke dessins en kleuren MODERNE ZOMERJAPONNEN, enorme verscheidenheid in de nieuw ste uitvoeringen. Prima stoffen TEHIO

Peel en Maas | 1932 | | pagina 10