(iemengde Berichten weesjongen Dorpssmid Districts-Arbeidsbsurs Advertentiën Herman Janssen Line van de Venne Anny Rottier Henri Poels Mgr. P. I. VERRIET Directe Belastingen te Venray, zal voortaan geen zitdagen meer houden te Meerlo en Wanssum, tot ont vangst van belastingpenningen, daar deze in het vervolg aan alle Post en hulppostkantoren kunnen gestort worden. Vergunningsrechten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van de vergunninghouders dezer gemeente, dat de vergunningsrechten ingevolge de Drankwet vóór 1 Mei a.s. moeten zijn voldaan ten kantore van den Gemeente-Ontvanger en dat de ver gunningen, waarvoor de verschuldigde rechten vóór dien datum niet zija betaald van rechtswege zijn vervallen. Venray 20 April 1932 Burgemester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne open bare vergadering van 22 December 1931 is vastgesteld de navolgende verordening Vcrordeningop de heffing van opcenten op de Gemeentefonds- belasting in de Gemeente Venray. Artikel 1. Er zullen ten behoeve dezer ge meente worden geheven 70 opcenten op de hoofdsom der Gemeentefonds belasting. Artikel 2. De opcenten worden niet geheven op de aanslagen van hen, die binnen het Rijk geen vaste woonplaats heb ben. Artikel 3. De invordering geschiedt overeen komstig de verordening van heden. Artikel 4. Deze verordening wordt herzien, zoodra de gemeente voor de heffing der Gemeentefondsbelasting wordt gerangschikt ïd een andere dan de derde klasse. Artikel 5. Deze verordening treedt in werking met 1 Mei 1932. De thans geldende verordening op de heffing van opcenten op de Ge meentefondsbelasting in de gemeente Venray vervalt met 30 April 1932, behoudens voor wat betreft aanslagen over het belastingjaar 1931—-1932. Zijnde deze verordening goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 24 Maart 1932 no. 65. waarbij de ver ordening de dato 22 December 1931, houdende voorschriften, naar welke de belasting zal worden ingevorderd, is aangehaald. En is bier van afkondiging geschied waar het behoort den 21 April 1932, Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De "Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDENStormlantaarn. Inlichtingen Gemeente-politie. GEVONDEN een rijksdaalder. Inlichtingen Matéchausséekazerne. Nieuwe Telefoonaansluitingen No. 110 B. Kruysen, Secretaris Landbouwbond Dorp, Markt 8; No. 141 Th. Ciaessens. Oude Oos- trumsche weg; No. 142 N.V. Lederfabriek „Lim burgia" Oostrum; No. 143 M. F. H. Hoedemaekers, Drogisterij, Fotohaadel, N. V.' Nederl, Midden- standsbank. WAARSCHUWING. De Minister van Waterstaat heeft bepaald, dat de aangiften van radio ontvangtoestellen, welke zijn geschied op grond van de bepalingen terzake welke golden voor de totstandko ming van het Radio-reglement 1930, na 31 December 1932 niet meer van kracht zijn. Na dien datum zijn der halve alleen van kracht aaogiften, welke zijn gedaan krachtens de be palingen van dat reglement, hetwelk in werking trad op 14 Mei 1930. In verband hiermede zijn dezer dagen aan hen, die de aangifte van hun radio-ontvangtoestel op oud model formulieren hebben gedaan, nieuwe kaart-formulieren toegezon den. Deze kaartformulieren behooren, na invulling en onderteekening, aan den Directeur van het Postkantoor te worden teruggezonden. Na ontvangst zal dan een bewijs van aangifte worden verstrekt. De aandacht wordt erop gevestigd, dat zonder dit ontvangbewijs het hebben of gebruiken van een ont- vanginrichting is verboden en op grond van de bepalingen van het Radio-reglement strafrechterlijk wordt vervolgd. Een A.N.W. 11.-avond te Venray. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal de alom bekende A. N. W. B„ Toeristenbond voor Nederland, op Zaterdag 30 April een Bondsavond organiseeren, be slaande in een expos tie van het Bondswerk en Bondsuitgaven, een lezing en de vertooning van een serie met zorg uitgekozen lantaarn plaatjes. Dat de A.N.W.B. een instelling van algemeen nut is en eigenlijk de vriend van iedereen, die het toeris me beoefent, hetzij per auto, fiets, motor, trein, boot, te voet of te paard, van iedereen ook, die deelneemt aan het verkeer op de wegen, mag algemeen bekend wor den geacht. Maar het is toch goed, dat de A.N.W.B. zich in verschillende plaatsen komt vertoonen, omdat zelfs de leden niet alles weten van het omvangrijke Bondswerk, dat in het algemeen belang en in hun belang tot stand is en wordt gebracht. De A.N.W.B. is gegroeid van Wielrijdersbond tot algemeen Toe ristenbond. De Bond ontwierp in 1913 den eersten Bonds wandelweg en heeft er thans een groot aantal in verschil lende deelen des lands uitgezet. Dat ons land verlost is van tal van tollen is voor een niet gering deel te danken aan den A.N.W.B. Wanneer er één lichaam is, dat ontzaglijk veel heeft gedaan voor de verbetering van het Nederlandsche wegennet en voor het aanleggen van rijwielpaden, waarmede tienduizen den gemoeid zijn geweest, dan is het wel de A.N.W.B. Het is de A.N.W.B. geweest, die reeds in 1898 een Wegencommissie iustelde als een afzonderlijken tak van dienst. Hoezeer en op hoe velerlei wijze de A.N.W.B. heeft gearbeid voor de verkeersveiligheid, is velen be kend; wie het niet mochten weten, zullen dit kunnen vernemen op Bondsavond. Het behoud van natuurschoon maakte al jaren een belangrijk deel van het werkprogram van den A.N.W.B. uit. Iedere toerist en weggebruiker vindt zijn belangen bij den A.N.W.B. veilig. Hij weet, dat deze vereeni- ging de best geoutilleerde vereeni- ging is op het gebied van toerisme te land en te water, dat zij banen effent en veilig maakt en het ideëele genot van reizen en trekken ver schaft op een wijze, die bewondering en erkenning heeft gevonden. De reisinlichtingen en reisplannen en voor buitenlandsche tochten daarenboven de onmisbare grensdo- cumenten, die hij verschaft, geven den toerist een bron van genot. De Bondjkaarten en -gidsen be hooren tot de volledigste en beste op dit gebied. Het is inderdaad een prachtig ver schijnsel, dat de Bondsbelangen zoo zeer Volksbelangen zijn, dat be vordering van de belangen, die de A.N.W.B. voorstaat, identiek is met de bevordering van de belangen, welke heel de natie raken en ten goede komen aan elkeen. Daarom raden wij iederen auto mobilist, motorrijder, wielrijder, voet ganger, watertoerist, ruitertoerist, alsmede den koetsier, den voerman, den landbouwer, kortom ieder, die van de land- en waterwegen gebiuik maakt, hetzij voor genoegen, hetzij voor beroep of bedrijf, den Bonds avond te bezoeken. door de douanebeambten, aange schoten. Het schot ging den man door den linkerbenedenarm. Hij werd door een dokter verbonden, terwijl zijn makkers ontkwamen. In een der laatste nachten heeft men aan het douanekantoor Straelen den afsluit boom welke met een hangslot was gesloten, vernield. Het hangslot was eerst verwijderd en vervangen door een ander, waarvan de smokkelaars den sleutel bezaten. Vervolgens reed men met een auto smokkelwaren over de grens, welke evenwel een der verbogen ijzers raakte en waarvan de benzinetank werd opengescheurd De wagen werd vervolgens nadat hij op Duitsch gebied tot staan was gekomen, weer op Hollandschen bodem teruggevoerd. Oneerlijke handel. In den laatsten tijd komt 't nog al eens voor, dat er kooplieden rond trekken met stoffen, die zij zeer goedkoop aanbieden. B.v. prachtige groote handdoeken van best linnen en andere dergelijke stoffen voor een paar dubbeltjes per stuk. Dus ver onder de waarde, alles gered uit een brand, of van een liquideerende fabriek. Deze stoffen hebben ze echter niet meer voldoende bij zich, alleen nog een paar monsters. De goederen zullen echter daags daarna aan huis bezorgd door een knecht per auto. Wel hebben ze nog een puik linnen ook aan uiterst lagen prijs bij 1 zich Deze prijs is echter hoog genoeg. De menschen loopen in verlokt door de goedkoope andere artikelen. Het linnen moet mee betaald worden, maar 's anderen daags komt er geen auto om de goedkoope artikelen te leveren. Men zij op zijn hoede voor deze koop manstruc. LEUNEN. Op j.I. Zondag werd door de deelnemers van den vee- kenniscursus gegeven door veearts Sala en van den landbouwcursus, gegeven door A. Vissers, hoofd der school alhier, een excursie gemaakt naar de prachtig ingerichte boerderij Poels op Weverslo, waaraan door een veertigtal ouderen en jongeren werd deelgenomen. Zoowel de prach tig ingerichte gebouwen als de flinke veestapel hadden veel bekijks, 't Was een zeer leerzame en mooie excursie, waarvoor den leiders hartelijk dank. HOLTHEES. De Zondag alhier gehouden schietwedstrijd voor leden der Schutterij was de uilslag als volgtle prijs W. Loonen, 2e prijs A. Marténs, 3e prijs A. Bonants. OVERLOON. Dezer dagen had alhier op den weg Overloon—Oploo een auto-ongeluk plaats. Door niet ver genoeg uitwijken van een luxe auto, reed een vrachtauto, beladen met dakpanneD, in een sloot. Bijna alk pannen waren stuk, zoodat de schade vrij groot was. Op de Maandag alhier ge houden schietwedstrijd van het voor oefening-instituut, was de uitslag als volgtle prijs van Loon, Vierlings beek 2e prijs M. Heijl, Vierlings beek 3e prijs van Veghel, Overloon 4e prijs W. Smits, Overloon 5e prijs Logtens, Vierlingsbeek6e prijs fanssen, Vierlingsbeek 7e prijs Dams, rlolthees8e prijs Nabuurs, Over loon. Uit het sniokkelgebied. Op den grooten weg Venlo— Straelen werd in den afgeloopen nacht een smokkelaar, die met een paar kameraden poogde te vluchten Paardensportfeesten op Zondag 1 Mei a.s. Voor de paardenrennen op de nieuwe permanente renbaan te Hil- lenraad-Swalmen van Zondag 1 Mei a.s. is een groote animo voor de in schrijvingen. Thans zijn reeds voor de verschil lende ren-nummers niet minder dan achttien paarden ingeschreven, voor het sulky draven 16 deelnemers voor het schoondraven werden reeds 7 a 8 paarden gegarandeerd voor den deelname. Er zijn bij de inschrijvingen uit stekende paarden uit Luxemburg (Dietrich), klassepaarden uit België en Duitschland en verschillende Lim- burgsche goede paarden. De Maasbuurtspoorweg zal negen extra autobussen vanuit het Noorden der provincie inleggen, terwijl de Nedamgarage een extra-verbinding tot stand brengt, om de tien minuten zullen twee autobussen vanaf het station Roermond naar de renbaan en vice-versa rijden. MAASBRACHT. In de Maas tusschen Wessem en Maasbracht is men thans bezig met het lossen van een schip buskruit. Uiterst voorzichtig wordt dit gevaarlijk goedje aan wal gedragen en verder op een dichten wagen geladen en zoo op transport naar Zuid-Limburg gesteld. Deze lading is bestemd voor de mijnen in Zuid-Limburg. Inbrekers aangehouden. Naar de gevangenis te Roermond zijn overgebracht de arbeiders S. uit Thorn en G. uit Wessem wegens nachtelijke diefstallen met braak in kapelletjes en pastorieën in midden- Limburg. Beiden hebben een beken tenis afgelegd. Malaise by de inynen. Heden wordt op geen dsr vier Staatsmijnen gewerkt, zulks in ver band met gebrek aan afzet van de geproduceerde kolen. Met ingang van 15 dezer is bij de Laura en Vereeniging aan 90 arbei ders ontslag aangezegd in verband met de huidige moeilijkheden. De ontslagenen zijn voornamelijk buitenlanders. WEERT. Benoemd is tot burge meester van Medemblik de heer P. C. J. Peters. De nieuwe benoemde burgemeester werd 21 Maart, 1891 te Weert ge boren. Hij is thans secretaris van de gemeente Laren (N. H.) en admini strateur van het gemeente-gasbedrijf aldaar. Voorts is hij secretaris van de afdeeling Noord-Holland van de Vereeniging van Nederlandsche ge meenten en van de vaste commissie voor uitbreidingsplannen in de pro vincie Noord-Holland. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar J. Leenders-Rrans- sen te Steijl (gemeente Tegelen) vierde in alle stilte zijn gouden huwelijksfeest. Het mocht daarbij tal van hooge blijken van belang stelling ontvangen. O.m. zonden gelukwenschen Kardinaal Schulte van Keulen, Mgr. L. Schioppa, internuntius te 's-Gra venhage, Kardinaal Piffl van Weenen en Mgr. Cesare Orsenigo, nuntius te Berlijn. Welke laatste levens een foto met eigenhandig onderschrift toestuurde. Ook ontvingen de feestelingen een hartelijk schrijven van den Hoogeerw. Pater dr. N. Gier, Superior-Generaal van het Gezelschap van het Goddelijk Woord te Rome. Verduistering by de Bossche Hanzebank. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft Donderdagmorgen uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den gewezen chauffeur der Bossche •Hanzebank E. ter H., die terecht heeft gestaan wegens verduistering en oplichting en valschheid in ge schrifte. Voor dit laatste feit bad het O.M. twee jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt, terwijl het voor de eerste twee feiten vrijspraak vroeg. Verdachte werd thans veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest, wegens valschheid in geschrifte, meermalen gepleegd. Geen rogge-contingenteering. Naar het „Handelsblad" verneemt, zal de commissie voor de contingen- teering de regeering adviseeren, géén beperking van den rogge-invoer toe te passen. Een vierde pont. Naar de Msb. verneemt zal met het oog op de toenemende verkeers drukte tegen het voorjaar, de Nij- meegsche gemeentelijke veerdienst weldra uitbreiding ondergaan. Om streeks Pinksteren hoopt men een vierde groote motorpont in de vaart te brengen. Aan de Lentsche zijde is reeds een tweede aanlegsteiger ge maakt. De winkelsluitingswet. Naar men aan het Ned. Corr. Bur. van dagbladen van de meest bevoegde zijde mededeelt blijft de inwerkingtreding van de Winkel sluitingswet bepaald op 1 Mei a.s. Goedkoop spek. De prijzen van het spek zijn thans zoover gedaald, dat het te Doetinchem in winkels te koop is voor één gul den per* twaalf pond. Het electrische rywiel. De directie van de Germaanrijwiel fabriek te Meppel, beeft Zaterdag een demonstratie gegeven met een door electriciteit voortbewogen rij wiel. Na maandenlang experimen teeren is men er in geslaagd een electrische aandrijving teconstrueeren, die in staat is, het rijwiel over een afstand van 125—140 K.M. voort te bewegen, waarbij zelfs een maximum snelheid van 40 K.M. per uur kan worden verkregen. Bij de demonstratie bleek, dat de electro motor volkomen geruischloos liep en het geheel den indruk maakte, alsof de berijder eenvoudig het rijwiel gebruikte. Door het overzetten van een hefboom werd dadelijk het rijwiel beweging gebracht, zonder dat men behoeft te trappen. Er zijn drie versnellingen aangebracht. Het laden van den accu is zeer eenvoudig. Men behoeft des avonds maar aan te sluiten op een stop contact van het lichtnet en den volgenden morgen is voldoende stroom verzameld. Voor de lading is 2 K.W. noodig. Het ligt in de bedoeling de capaciteit op te voeren tot tenminste 200 K.M. per accu lading. Doodelyk ongeluk te Goor. Door het op hol slaan van een paard raakte bakker H. ten Winkel te Goor onder de kar, waardoor hij zeer ernstige verwondingen bekwam' W. die 36 jaar oud is en ongehuwd, aan de bekomen verwondingen overleden. Zyn tanden ingeslikt. Te Beverwijk heeft een man, die een der volkslogementen verblijf hield, in den slaap zijn kunstgebit ingeslikt. De ijlings ontboden ge neesheer kon er niet in slagen het voorwerp uit den slokdarm te ver wijderen. Aangezien operatief ingrij pen noodzakelijk was, werd de patiënt die het hevig benauwd had, naar een der Haarlemsche zieken huizen overgebracht. f 24 000 verduisterd. De Haarlemsche recherche heeft den 59-jarige administrateur H. aangehouden, die er van verdacht wordt, in een tijdvak van 15 k 20 jaar ten nadeele van zijn werkgeef ster, de Goöp. Ver. »De Eendracht" te Haarlem een bedrag in totaal groot f24.000 le hebben verduisterd. De man is in bewaring gesteld. Openluchtspelen te Calcar (Ndrhn) Na een rustperiode van twee jaar heeft de „Calcarer Spielgemeinde" besloten dit jaar in het openlucht theater de „Teufelschlucht" het bijbelsch tooneelstuk van Sebastiaan Wieser „Paradijs" (Adam en Eva) „Broedermoord" (Kaïn en Abel) op te voeren. Aan dit tooneelstuk zullen meer dan 300 spelers mede werken. De goede leiding van Kapelaan Esser als ook het prachtige spel der overige spelers uit het „Passiespel" in den zomer 1930, zullen bij de vele Hollandsche bezoekers nog wel. in 't geheugen liggen. Ook nu wordt door het Comité als ook door de spelers hard gewerkt om dit jaar iets schitterends te ver toonen en zij hopen op een druk bezoek te mogen rekenen. De uitvoeringen zullen plaats heb ben op alle Zon- en Feestdagen vanaf 29 Mei tot en met 28 Septem ber als ook in de maanden Juni, Juli n Augustus op eiken Woensdag. By a a 6000 huizen onder water. Naar de bizondere correspondent van de „Prawda" uit Belgrado bericht is de S^va Donderdag opnieuw ge wassen, zoodat er geen uitzicht meer is op een spoedig afvloeien van het hooge water. In het middenstroomgebied van de rivier staan 5987 huizen onder water, waarvan reeds 600 volkomen ver nield zijn en ongeveer 2000 ernstige schade hebben opgeloopen. Staat van beleg aan de Russisch-Mandsjoerysche grens. De Japansche bladen melden, dat het hoofdkwartier van het roode leger in het verre Oosten Woensdag de staat van beleg aan de Russisch- Mandsjoerijsche grens heeft afge kondigd. In het bizonder wordt de grens bij Pogranitschna bewaakt aangezien hier naar de Russische opvatting een inval van Wit-gardisten dreigt. Het Japansche hoofdkwartier heeft bevolen, dat de Japansche staats burgers Pogranitschna direct moeten verlaten om naar Japan terug te keeren. Die kuatst.... Een tooneelspeler had een slecht geheugen. Men schreef dan ook eerst alles met zorg voor hem op Op zekeren avond vervulde hij in een stuk de rol van Keizer. In een der bedrijven moest hem een brief overhandigd worden. Een der medespelers nu dacht zijn collega eens mooi beet te nemen Als hoogheid bracht hij hem een brief, doch nam in plaats van een geschreven brief, een wit stuk papier en reikte dit aan den Kei zer. Deze nam den brief en bemerk te na hem geopend te hebben onmiddelijk de list. Met heel veel waardigheid en kalmte overhan digde hij hem aan den brenger zeggende »Lees zelf, generaal." De arme generaal wist van geen toeten of blazen meer en werd door het publiek uitgefloten. Voor netten, flinken van 14 jaar als LEERJONGEN epn plaats gezocht bij Hinken Leergeld 150 gld. per jaar, kleeren en zakgeld betaalt, het Weeshuis. Brieven aan den Gevolmach tigde P. Voestermans, Kald. weg 37 Venlo. Ingekomen en vertrokken personen van 15 tot 22 April, INGEKOMEN W- Reynders, dienstbode, Kruit- weg 3 van Boxmeer; M. Janssen, dienstbode. School straat 26 van Maashees; P. Jacobs, dienstbode, Merselo M20 van Maashees; A. Hüpen, dienstbode, Overbroek H9 van Meerlo; W v. d. Berg. broeder. Leunsche- weg 1 van Heerlen; W. v. d. Berg, Pater, Leunsche- weg 1 van Megen; J. Strooper, broeder, Leunsche- weg 1 van Wychen; Ch. Jacobs, idem idem van idem; H. Eyden, idem idem van idem; Th. Burgers, onderwijzeres, Paters- laan 1 van Arnhem; P. Poels, dienstknecht, Oostrum D40 van Horst; H. Rutten, dienstbode, Langstraat 18 van Meerlo; M. Cox, dienstkn. Hl van Horst; P. de Rijk. dienstbode H39 van Bergen; M. Jacobs, dienstkn., A3 van As- perden; W. Paes, verpleegster, St, Anna- laan 5 van Sittard; A. Caldeberg, zuster, idem, van Gent; BUatllSLUKI STABS YE3HAY van 15—22 April 1932, GEBOREN Huberdina P. M. Wismans, Bosch- huizen Petronella J. H. Reintjes, Veulen Petrus J. C. Janssen. Ysselsteyn Gertruda J. J. Weijs, Steeg GEHUWD Gerardus H. Verstegen, oud 40 jaren, landbouwer en Paulina Arts, oud 38 jaren, zonder beroep, beiden te MerseloVenray. OVERLEDEN Johannes Louis Tacken, 70 jaren, weduwnaar van Anna Gertruda Drabbels, Landweerdweg. 1 patiënt Servatiusgesticht. Voor de Missie van Z. H. Exc. Mgr. Verriet Vorig bedrag f 317,86 Van de Verkoop ver eeniging Venray f Leerlingen R.K. Jongens school (kom) f Van de Middenstands- vereeniging Venray f Uit Venray f f 'f Ter eere van O.L, Vrouw St. Jozef en St. Gerardus f 25.00 23.20 10.00 5.00 5.00 2.00 1.00 f 389.06 SS&miJO &H&STS2Ï Parochiekerk Morgen Zondag half 8 vertrek der Congregatie naar Smakt, de H. Com munie wordt om kwart na 6 uitge reikt, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof waarna vergadering Apostolaat des Gebeds Maandag half 7 gezongen H. Mis ter eere van St. Marcus waarna processie, half 8 besteld jaarg. voor vrouw Dreessen, 8 uur de uitvaart voor Dina Vullings, 7 uur Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor Leo- nardus Takken, half 8 leesmis. 8 uur gezongen H. Mis voor de 25-jarige echtvereeniging van Willem Swag- hoven en Antoinette Creemers, half 10 pl. Huwelijksmis voor Jac. Dinjes en Anna Thomassen. Woensdag half 7 leesmis voor de vrouw van Lambert van Haren, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor den ZeerEerw. Heer Pastoor Pascal Smeitz en ouders. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Johannes Michels en Gertrudis Wis- mans. Vrijdag half 7 leesmis voor Johan DerkseD als lid der Retraitepenning, half 8 jaarg voor Elisabeth Arts, 8 uur jaarg. voor Mathijs Derks. Zaterdag half 8 jaarg. voor Gerard en Gertrudis Niessen, 7 uur Lof en opening van de Meimaand. A.s. Zondag 1 Mei plechtige Eerste H. Communie der kinderen, om uur worden de kinderen aan de school der Eerw. Zusters Ursulinen afge haald, half 8 Hoogmis waaronder de H. Communie der kinderen. Zes uur eerste H. Mis. De generale H. Communie van de mannen der H. Familie wordt uit gesteld tot Zondag 8 Mei. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden v.d. Aartsbr. v.h. Koordje. Na de Hoog mis processie, om kwart over 9 H. Mis voor de leden der Derde Orde vergad. afd. mannen, om half 3 afd. vrouwen. Kleeding, professie en ver nieuwing van professie, om kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Maandag 7 uur processie voor de vruchten der aarde wegens de féest- j v.d. H. Marcus, na de processie de Hoogmis. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van St. Antonius, half 7, 7 uur en half 8 H. Missen voor Leznardus Tacken als lid der Aartsbr., om half 8 een H. Mis voor Ardina Vullings als lid der Derde Orde. Vrijdag 7 uur Hoogmis, half 7 kruisweg, waarna benedictie met het Allerheiligste. Zaterdag feestdag v.d. Zal. Bene- dictus van Urbino, volle afl. o.g.v St. Antonius-Patrona&t. Voor de Zondagen 10 en 17 April vervalt de contributie, daar deze be taald is door 't St. Antonius-Comité. Overigens wordt men dringend aan gemaand om achterstallige contributie te voldoen, uitgezonderd in geval van onvermogen. Spaarbankboekjes inleveren, alsook nog achtergebleven boeken van de Bibliotheek. Kantoor geopend van 9 tot luur Worden gevraagd: Leerling-kleermaker 1 dienstmeisje voor dadelijk Jongen voor boerenwerk v. Holthees. 2 Boerenmeisje 15—16 j. voor Blitterswijk 1 huishoudster voor geestelijke Bieden zich aan Burgerdienstmeisjes voor dad. 36, 22, 20, 18 en 15 jaar. Boerendienstmeisjes, Paschen en dad, 20, 18, 16 jaar Boerenknechten Dagmeisjes 16 en 20 jaar Werkvrouwen Smidsleerling en smidsknechten. Metselaars, timmerlieden, schilders, losse arbeiders, stucadoors, kleermakers. Ondertrouwd en Groote Straat 25, Venray St. Annastraat 169, Nijmegen Huwelijksvoltrekking 10 Mei om 10 uur Parochiekerk H. Petrus Canisius, Molenstraat Nijmegen. (Eenige kennisgeving v. Venray) (Volstrekt eenige kennisgeving) Ondertrouwd s en St. Jansteen, Z.-Vl. Venray, 21 April 1932 Huwelijksinzegening te St. Jan steen 10 Mei 1932. Adres 10 Mei Zaal van Iielle- mont, van Eycklaan 12, Antwerpen o. P. Tit.Bisschopv.Eleutherna en Apost. Vicaris van Curacao betuigt, bij zijn terugkeer naar de Missie, aan alle inwoners van Venray, en verder aan alle vrienden en bekenden, zijn oprechten dank voor de buitengewoon innige belangstelling bij zijn H. Bis schopswijding en daarna onder vonden tevens ook zijn harte- lijken dank aan alle edelmoedige weldoeners. De goede God zegene allen in de rijkste mate Al mijne dierbare vrienden vaartwel en „tot weer ziens 30

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2