BERTELS ontwikkeling. Weekblad voor VENRAY, HOBST en Omstreken. i': MANUFACTUREN (i 'YQQRDLLLKjSTf '(YOÖRDEÈLIGST/l Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Politieke Uit het Buitenland. Algem. weekoverzicht Provinciaal Nieuws Befer kan niet; duurder hoeft niet. Zaterdag 9 Aprii;i932 Drie en vijftigste Jaargang No. 15 !r« BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS ij MANUFACTURE i 1 BLIJKEN J TOCH HET PRIJS DER ADVERTENT1EN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 71,» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MITNCKHÜF 1 Telefoon 51 GIRO 150653 ENIUY ABONNEMENTSPRIJS p. kwarlaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland 1 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cenl Het onderwijsbesluit van 1842. Een yergeofsche katholieke poging. Zooals wij den vorigen keer gezien hebben, had noch het rapport der door koning Willem II in 1840 be noemde onderwijscommissie, noch het een jaar later volgende en daarop steunende koninklijk besluit, dat een betere regeling voor het onderwijs moest brengen, de katholieken ook maar eenigszins bevredigd. Ondanks alle teleurstelling gingen de katholieken moed'g aan het werk om uit het koninklijk besluit te halen wat er uit te halen was. Vooral op artikel 10 hadden zij hunne hoop gevestigd. Dit artikel verplichtte de onder wijzers aan geestelijken op hun ver zoek opgave te doen van alle boeken, gezangen en schriften, die bij het onderwijs op de lagere scholen in gebruik waren. Bij verschil van meening over het al of niet toelaatbare van een boek tusschen een geestelijke en eene provinciale commissie van onderwijs zou het oordeel van de kerkelijke overheid van den betrokken geeste lijke worden ingewonnendoch volgens het overigens men zou zeggen opzettelijk vaag geredigeerde artikel zooals dr. J. Wltlox zegt in zijn geschiedenis der Katholieke Staatspartij zou de eindbeslissing berusten bij de provinciale commissie, die.... naar bevind van zake het be klaagde zal verbieden of toelaten zullende echter bij gezegde delibera- tien in het oog moeten worden ge houden de noodzakelijkheid om te zorgen, dat er voor de verschillende vakken van onderwijs alleszins doel matige boeken ten gebruike der lagere scholen voorhanden blijven.' Zooals men ziet waren er ver schillende achterdeurtjes opengehou den, welke het mogelijk maakten, dit geheele artikel 10 tot een doode letter te maken in de handen van oawilligen. En deze waren er natuur lijk bij de vleet. De katholieke geestelijkheid moest dus, wilde zij iets inzake de school boeken bereiken, een onderzoek in stellen naar hun gehalte en wel bij een nagéuoeg uitsluitend onkatholiek onderwijspersoneel. Men kan zich de moeilijkheden voorstellen, welke hierbij werden ondervonden in een tijd, waarin weer anti-katholieke stromingen hevig opkwamen. Ook de regeeting zag goed in, dat de richtige uitvoering van dit artikel niet zoo gemakkelijk zou gaan De minister van binnenlandsche Zaken W. A. baron Schimmelpenninck van der Oye van de Poll, die kort te voren als zoodanig was opgetreden en een minder guostigen invloed had geoefend op den inhoud van bet Kon. Besluit, schreef in zijn cir;ulaire ter begeleiding van het besluit, dat de goede werking dezer bepaling, met hoeveel zorg ook gesteld, grootendeels zou afhangen van de welwillende medewerking van allen, die er bij betrokken waren en van hun ernstige voornemen om, met inachtneming der noodzakelijkheid, dat er steeds voor alle vakken van het onderwijs een genoegzame keuze van goede en doelmatige boeken enz. blijve bestaan, echter alles, wat aanstoot zoude kunnen geven, te doen ophouden De minister deed derhalve meteen een pracht-uitvlucht aan de hand om afgekeurde boeken toch te behouden Hij vroeg evenwel welwillende mede werking door de bedreiging, dat tot wetswijziging zou moeten worden overgegaan, zoo de ondervinding deed zien, dat de opvolging der be palingen van het besluit niet vol doende was om het doel te bereikeD. Om de moeilijkheden zoo gering mogelijk te maken, had de directeur van den R.K. Eeredienst bij de kerkvoogden op een éénvormig op treden aangedrongen. Daarom be noemde de vice-superior voor de geheele Hollandsche zending een commissie, bestaande uit de profes soren van Warmond, onder voorzit terschap van den president Van Vree. De commissie bezweek onder haar schier bovenmenschelijk werk van het examineeren van alle school boeken. In de schoolhierarchie was geen medewerking te verkrijgen, „want daar is het een besloten zaak schreef Van Vree aan de Brabant- sche kerkvoogden, dat er godsdienstig leerstellig onderwijs in de scholen gegeven zal worden, terwijl het inzicht daarbij blijkbaar is, afbreuk te doen aan het katholicisme". Op een audiëntie bij den gouver neur van Zuid-Holland van den aartspriester van Holland, president Van Vree en den deken van Den Haag verklaarde de eerste, dat de weg om die rechtverkrijging van artikel 10 zoo moeilijk was gemaakt. Als het er op was aangelegd om de Katholieken af te matten en af te schrikken, kon het met erger gesteld zijn." Daarenboven zal ik er nooit intreden, om mijn oordeel over een schoolboek ten aanzien van het al of niet strijdige met onzen godsdienst aan het eindoordeel van een Provin ciale schoolcommissie te onderwerpen, zeide de aartspriester fier. In Groningen vroeg de geestelijk heid gezamenlijk aan de schoolmees ters ten plattelande inzage van de boeken. De schoolopziener riep on middellijk „Rome is in 't spel", en de provinciaie commissie was ver bolgen, dat men zich niet tot haar had gewend. Terwijl deze commissie volgens artikel 10 eerst bij verschil van meening had op te treden. Het verzet bleef van katholieke zijde vooral gaan tegen het Bijbel onderricht, dat in protestantschen geest werd gegeven. Toen met artikel 10 daartegen niets viel te beginnen, wendden al de aartspriesters zich in Juli 1844 tot de Staten hunner negen provinciën met een rekest tegen het bijbelonder richt op de gemengde school. Ook deze actie werd bemoeilijkt door de zeer verschillende houding der Staten. Brabant en Limburg deden daaren boven niet mede aan het optreden tegen het bijbelonderricht. In deze streken zouden de onderwijzers zich uit eigen belang wel naar de wenken der pastoors gedragen, meenden Mgr. Den Dubbelden en Mgr. Paredis. Zoo bleef het geheele besluit van 1842 vruchteloos. De katholieken werden er echter des te meer door bevestigd in hun overtuiging, dat het doel vaa hun streven moest blijven de vrijheid van het onderwijs. Ook de niet-kathoiieken leerden inzien, dat de gemengde school niet de eenheidsschool kon zijn. De katholieken hadden in dezen strijd weet gewonnen in fierheid en strijdensmoed. Zoo werden zij lang zamerhand steeds meer gehard in den langdurigen kamp voor hun rechten ROELAND. zoover die den betrokken Donau- staten aangaan, en daarom kan men de conferentie te Londen ook be schouwen als een voorbereiding der a.s. herstelconferentie te Lausanne en van de voortzetting der ontwape ningsconferentie te Genève. De moeilijkheden der Engelsche regeering zijn vele op het moment, niet het minst die, welke van inter nen aard zijn. De verhouding b.v. met Ierland is nog zeer gespannen, al heeft de Iersche regeering on verzettelijk blijven de ter zake de eedskwestie wat ingebonden voor wat betreft de jaarlijks te betalen schadeloosstelling. De Ieren vreezen blijkbaar economische repressailles en willen omtrent die schadeloos stelling thans welpraten. Dan is er nog de wrijving met Indië. De mislukking der Ronde Tafelconferentie was minder te wijten aan de Engelsche regeering, dan wel aan gebrek aan overeenstemming tusschen de twee groote Indische religieuze, tevens politieke, stroomin gen. De Engelsche regeering bereidt nu zelfstandig een betrekkelijk onaf hankelijk Indië voor, na 5 jaar zouden de Britsch-Indiërs, hun eigen boontjes te doppen krijgen, mits de meerderheid (van Boedhisten) een redelijke vertegenwoordiging gunt aan de sterke (Mohammedaansche) minderheid, gelijk de regeering te Londen van plan is die voor te schrijven. Verdraagzaamheid is niet de eerste en voornaamste deugd der Britsch-Indiërs en daarom wanhopen we aan het succes der Londensche bemoeiingen. Het Duitsche volk is geweldig geagiteerd als gevolg van de her nieuwde verkiezingscampagne, die a.s. Zondag met den tweeden stem busgang zal worden besloten. En met de verkiezing van Von Hinden burg, daaromtrent behoeft men geen twijfel te koesteren, ook al hebben de Hohenzollerns hun elee toraal slagzwaard ten behoeve van Adolf Hitier getrokken. Ex» kroonprins Wilhelm heeft openlijk verklaard op Hitier te zullen stemmen, maar we meenen, dat deze openhartigheid wel eens de kansen van Hindenburg zouden kunnen... verbeteren. De Donau-conferentie te Londen. - Britsche moeilijk heden. Duitschland voor de beslissing. Een politiek proces in Moskou. Op Woensdag van deze week is in Londen de Donau-conferentie be gonnen, d.w.z. de 5 betrokken Donaustafen zelve zijn er niet ver tegenwoordigd, maar het zijn de groote heeren, t.w. ministers van Engeland, Frankrijk en Italië, die er over het lot van Oost-Europa onder handelen en het onder elkaar eens zien te worden over den prijs, waarvoor ze hun hulp straks zullen aanbieden. Zeker, Duitschland is er in Londen óók van de partij, maar alleen, omdat de anderen het noodig meenen om den van dien kant ver wachten tegenstand vooraf te elimi- neeren. Eerste voorwaarde immers voor, laten we zeggen „geallieerde" hulp aan de Donaustaten is, dat deze zich van midden-Europa deso riënteeren en dat Oostenrijk en Hon garije zich meer dan vroeger met hun buren, overwinnaars uit den oorlog, t.w Roemenië en Servië (Joego-Slavië) zullen verstaan, welke staten zich op hun beurt geheel aan Frankrijk hebben verplicht. Bij het verbond der genoemde vier zou zich ook Tsecho Slowakije voegen. Engeland zal zich in dit geval ver moedelijk niet sterk tegen de Fran- sche plannen verzetten, maar omtrent Italië is men te Parijs niet gerust, Italië heeft zelf te groote belangen op den Balkan. Worden de grooten het te Londen eens. dan zouden ze de regeeringen der betrokken Donaustaten uitnoodi- gen om met elkaar te spreken. Frankrijk zou ze. als alles goed gaat. een groote leening willen ver strekken men spreekt van 1 mil liard francs opdat het economisch leven in Oost-Europa, dat nu met vernietiging wordt bedreigd, hersteld zou kunnen worden. Dc Donaustaten zouden een soort tolverbond met elkaar moeten sluiten en een zekere controle moeten gedogen op hun financieele politiek. Het belang der Londensche confe rentie mag men intusschen niet onderschatten. Men zal er ook de I problemen der oorlogsschulden en herstelbetalingen bespreken, voor Nieuwe blijken van belang stelling der Koningin voor den nood der landbouwers en vee boeren, -Ontwerp Zuivelwet zou gereed zijn. De textiel staking geëindigd. Voorge nomen salariskortingen in de groote steden. Voorloopig geen nieuw verdrag met België. Na Friesland bezocht de Koningin, ditmaal in gezelschap van prinses Juliana. eenige plaatsen in Zuid- Holland, welke als centra van land bouw en veeteelt bekend stean, Gouda o.a„ Bodegraven en Stollwijk. Geheel onaangekondigd en onvoor bereid is H. M. ennele particuliere bedrijven gaan bezichtigen en ze onderhield er zich met de landbou wersgezinnen zonder dat daar getui gen bij waren. Van alle moeilijkheden liet zij zich op de hoogte stellen. Het optreden der Koningin versterkte weer aanmerkelijk het vertrouwen der plattelanders op regeeringshulp. We wijzen er nog eens op, dat H. M. zich onmogelijk zoo persoonlijk voor deze zaak zou kunnen interes seeren, als ze zich Diet vooraf had vergewist, dat haar uitingen van belangstelling door regeeringsdaden, hulpverleening betreffende, zouden worden gevolgd. Er zijn voor zulke hulpverleening dus inderdaad zeer gunstige aanwijzingen. Het schijnt b.v., dat op het oogen- blik veel spoed wordt betracht met de organisatie van bijstand voor de veehouders, en de melkproducenten in het bijzonder. Het heet, dat het ontwerp tot steun aan de zuivel industrie reeds gereed is. Er is sprake van een accijnsheffing, óf van een meDggebod van een zeker percentage natuurboter door margarine. Het einde der textielstaking in Twente na een duur van een half jaar, zou op zich zelf een heuglijke gebeurtenis zijn, als de strijd met een compromis ware geëindigd en Diet met de bijna volkomen nederlaag van één partij, in dit geval van de arbeiders, die zich noodgedwongen bij de 10 pCt. verlaging hebben moeten neerleggen. Dat percentage op zich zelf zegt niet zooveel, omdat de meeste arbeiders zich met zoo'n korting hebben moeten vergenoegen, maar het erge is, dat de loonen in Twente reeds op zulk laag peil stonden. Het aantal slachtoffers schijnt bovendien groot te wezenmen meent, dat circa 40 pCt. der stakers binnen afzienbaren tijd niet meer tewerk gesteld zal kunnen worden, wat natuurlijk verband houdt met de algemeene economische ontwrichting, welke in den half-jarigen strijd voort schreed, maar ook met het verlies van afzetgebied voor de ondernemers, welke van elke langdurige staking of uitsluiting het gevolg is. Het is zeer onaangenaam om ver mindering van inkomsten te moeten accepteeren en na Twente zal het stakingsleed in ons land dan ook wel niet zijn geleden. Reeds is een nieuwe staking in het Rijn-sleepvaartbedrijf begonnen. Ook de Rotterdamsche bakkersgezellen schijnen niet van zins om zich zonder meer bij de aange kondigde loonsverlaging neer te leg gen, al is door hen nog geen definitieve beslissing genomen. De gemeente-ambtenaren en werk lieden moeten na aanneming van het Kortingswetje—De Geer door de volksvertegenwoordiging het lot dee len van hun Rijksbroeders. Rotterdam ging via een wethouderscrisis als eerste der groote gemeenten vóór in besluit tot korting der salarissen. In Amsterdam werkt men op het oogen- blik een voorstel uit om de salarissen met 4 pCt. te minderen, en in Den Haag willen B. en W. den aftrek voor pensioenpremie opvoeren van 5 op li/z pCt. Het tumult om het nieuw-voor- bereide Verdrag Nederland—België, ter vervanging van het Verdrag van 1839, is plots verstomd, nu ook uit een mededeeling van den Minister van Buitenlandsche Zaken in de Eerste Kamer is komen vast te staan dat de onderhandelingen zijn afge broken en niet meer vóór de ver kiezingen, welke het volgende jaar in beide landen worden gehouden, zullen worden hervat. Het heet, dat van weerszijde/x bezwaren zijn ge rezen, maar aangenomen mag wel worden, dat minister Beelaerts uit de hier te lande gewekte agitatie heeft begrepen, dat hij niet meer met een Verdrag voor de volksvertegenwoor diging behoeft te komen, waarin voor Antwerpen over ons gebied heen een verbinding met den Rijn en daarmee met het midden-Euro- peesche achterland wordt geschapen. En toch scheen hij in die richting reeds belangrijke concessies te hebben gedaan. Nu zal allereerst een Handels verdrag tusschen beide landen wor den voorbereid. Daaraan is op het oogenblik ook inderdaad het meest behoefte. VENRAY. 9 April 1932 Aankondiging. Burgemeester en wethouders der Gemeente Venray brengen ter open bare kennis; le. dat vanaf Maandag 11 April a.s. tot op Donderdag 12 Mei ter inzage zullen worden gelegd ten kantore van Gemeentewerken te Venray „Onder den Boog" de plan nen tot verbetering van de Oos- trumschebeek, Loobeek, Lollebeek en Boddebroekerloop, benevens uit treksels uit de kadastrale leggers be treffende de perceelen, welke bij die uitvoering betrokken zijn. 2e. dat tegen deze plannen schrif telijk bezwaren kunnen worden in gediend ten Gemeentehuize. 3e. dat degenen, die dit bij hun bezwaarschrift verlangen, gelegenheid zal worden gegeven deze mondeling toe te lichten op Vrijdag 13 Mei a.s. ten Gemeentehuize des voor middags elf uur. Venray, 7 April 1932 Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Aanbesteding brandstoffen. De Gemeente VeDray zal publiek aanbesteden de levering van 15000 K.G. anthraciet nootjes I, afmeting 50/80. der mijn Wilhelmina. Oranje Nassau II of Dominiaie mijn, franco plaatsen van bestemming. Omstreeks 6500 Kg. moeten ge leverd worden aan de O.L. School te Venray-Heijde, de rest „Onder den Boog". Groote Markt. Voor het binnendoen zorgt de Gemeente zelf. De aanbiedingen moeten uiterlijk Vrijdrag 22 April a s. om elf uur voormiddag in gesloten enveloppe ten Gemeentehuize zijn ingeleverd Op 22 April des voormiddags elf uur worden de enveloppen in de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders ge opend. De heer L. Peters, Horst (Limb.), schrijft: Ik heb 185 kuikens opgefoktmefBerfels' Crisis öpfokvoeder: ze groeien als kool, zijn mooi en gemakkelijk in de veeren gekomen en is geen enkel dood gegaan. De resultaten zijn minsiens zoo goed als van de duurste Opfokvoeders. De heer P. Jonk, Volendam, schrijft: Ik heb 300 blauwe kuikens opgefokt met Beitels' Crisis Öpfokvoeder. Ze groeien best, beter kan niet. Van Bertels' Crisis Kunstkorrel leggen de hennen en eenden veel en groote eieren. Oliefabrieken N.V., Amsterdam. De levering kan terstond geschie den en moet uiterlijk in de maand Augustus plaats hebben. Venray, 7 April 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Zilveren Profossiefeest. Wij vernemen dat onze vroegere dorpsgenoot de Weleerw. Pater G. Pouwels a.s. Zondag 10 April zijn zilveren professiefeest hoopt te vieren ia het Missiehuis te Driehuis. De Sint Antonius-feestweek te Venray. De Sint Antonius-feestweek is Woensdagavond ingezet met eene conferentie van den Weleerw. Z.G. Pater Knipping O.F.M., gehouden in het Sint Antonius-Patronaat alhier. Als Voorzitter van het uitvoerend comité, hield Dr. Sala eene inleiding, waarin hij er op wees, dat zeker in Venray, met zijn vele vereerders van Sint Antonius, de gelukkige ge dachte van den Weleerw, Z.G. Pater Dr. Eliseus Bruning bijval zal vinden, om op een grootsche wijze het Zevende Eeuwfeest van den ge liefden Volksheilige te vieren. De compositie van Pater Dr. Bruning, het Sint Antonius-Oratorium met tekst van den Zeereerw. Pater P. G. Lohuis. die beiden op hun gebied hun sporen reeds meer dan verdiend hebhen, het tooneelspel „de H. Nicolaas Pieck" uit te voeren door de gunstig bekende Tooneel- vereeniging „St. Servaas", onder lei ding van niemand minder dan Broe der Barachus, aangevuld door een p'echtig Triduum, te geven door den Z.E. Pater N. Lohuis in de Paters kerk, geven de zekerheid, dat Ven ray dit Eeuwfeest vieren zal, den Heilige en Venray waardig. Toch was het een goede gedachte om den bekenden Conferencier Dr. Knipping O.F.M. uit te noodigen, om hedenavond ons nader met den H. Antonius bekend te maken, om des te meer van de feesten in de volgende week te genieten. Hierna verkreeg den Spreker, Dr, Knipping, het woord en verhaalde op deskundige wijze van de staat kundige, politieke, economische en godsdienstige omstandigheden, die tijdens het leven van den grooten Wonderdoener van Padua heersch- ten. De keurige lichtbeelden, die de lezing verluchtigden, vielen zeer in den smaak der aanwezigen, die met gespannen aandacht den Spreker volgden en hem een gul applaus schonken. Nadat Dr. Sala, als tolk der aan wezigen, den Spreker dank had ge zegd voor de schoone lezing, werd met den Cristelijken groet deze bij eenkomst gesloten. Op de Woensdag alhier ge houden jaarmarkt waren in totaal aangevoerd 530 stuks. Stieren 2, Dragend vee 67, Vet vee 27, Gust vee 87, Kalveren 8, Biggen 339. Handel matig, prijzen vast, eerder iets neiging tot stijging. De melkprijs is in deze ge meente wederom met 2 cent per Liter verlaagd en gebracht op 6 cent per Liter. Onze dorpsgenoot de heer P. Jacobs slaagde voor het diploma stenografie. Tot 3e leerkracht aan de School aan het Veulen is benoemd Mej. A. van Bereken uit Grubben- vorst. Tot dusver aldaar tijdelijk werkzaam. Het Gouden Recht. Schrijver dezer, liefhebber van goed tooneelspel, heeft Zondag j.l. de Tooneeluitvoering bijgewoond van Venray's R.K. Werkliedenveieeniging Men zegt, dat 't spel Zaterdag 2 April verdienstelijk is geweest, maar den dag daarop nog veel beter. Dat kan. Ondergeteekende spreekt over Zondagavond. Bert van den E ckel vervulde uit stekend zijn rol van kouden zelf- zuchtigen hatelijken Godloochenaar. Het moet voor een christenmensch een offer zijn om zoo'n griezelige rol te spelen. Grootvader van den Eeckei was vooral goed in het Derde Bedrijf. !n de vorige bedrijven hadden we hier en daar in het verdienstelijke spel wat meer vuur gewenscht, zoo als hij 't gaf in o.a. 't stuk „Op Drijfzand." De oude getrouwe huisknecht speelde met veel gevoel en verstaat bizonder de kunst van het z.g. stil spel. Johan van den Eeckei was door ondergeteekende nog nimmer op Venraysch tooneel gezien. Hoe juist speelde hij zija rol van in den hoek geduwd, zoekend jonkman, en later die van priester-kloosterling Dr. Hoogstraten was wat hij zijn moest in zijn uiterlijk ietwat afge meten, koel, zakelijk, maar met een warm gemoed. Nu kon men weer eens zien, wat kleine bijrolletjes vermogen, die soms door eenigszins verwaande spelers versmaad worden. Cor Verschave trad ééa of twee minuten op en.... waarlijk, dat was spel Kareltje van den Eeckei, was voor zijn rol, naar onze meening, niet jong genoeg. Kan hij niets aan doen. 't Is een felicitatie waard, dat hij van zijn rol gemaakt heeft wat er van te maken was. De kapelaansrol was in goede handen. Wie vitten wil, zou kunnen zeggen wat te bedeesd. Laat dit eens zoo zijn, 't is zoo veel beter dan overdrijven. Na zooveel spanning wou ont spanning er graag in. We zullen, om dit stukje niet te lang te maken, over de bijrollen niets anders zeggen dan dat ze over 't algemeen verdienstelijk werden gespeeld. Samson en Moot van „Het Val- sche Etiket" waren best. Naar ver luidt, moet Samson Zondagavond 't driemaal zoo goed gedaan hebben als Zaterdagavond. Wat is er hartelijk, onbedaarlijk soms, gelachen om deze twee dol leuke jodentypen En toen nog de woedende Vrouw Radder op de proppen kwamMen had er waarlijk spijt van, dat 't stuk niet 'n paar bedrijven méér telde. Van harte proficiat Van harte proficiatzeggen we aan de Tooneelclub van de R.K. Werklieden vereeniging. O ja, er zijn fouten aan te wijzen. Doch men moet niet vergeten dat we met dilettanten te doen hebben. Laten de spelers zich nog wat meer toeleggen op duidelijk gearticuleerd spreken en vooral ook op 't „stil spel", dat van zoo groote beteekenis is. Men kan, om zich in zijn rol in te denken en in te leven, niet beter doen dan zich een bekend persoon levendig voor te stellen. Wanneer de spelers zich aan deze goedgemeende wenken willen houden, zullen ze gestadig vooruitgaan. Hier mede zullen ze niet alleen het publiek een stijgend genoegen doen, maar ook hun kundigen ijverigen regisseur, den heer Pierre Gooren, aan wien Wethouder Odenhoven ten slotte met alle recht en reden een woord wijdde van diepgevoelden dank. De Jazsband vulde den avond aan op allerprettigste manier- GETUIGE. LEUNEN. Dezer dagen had al hier de sluiting plaats van den twee-jarigen Landbouwwintercursus, gegeven door den heer Vissers, hoofd der school. Voor den Rijkslandbouwconsulent was aanwezig de heer Kupers, wel ke de leerlingen, na de ondervraging aanspoorde de opgedane kennis goed te gebruiken en hierop voort te bouwen. Hij feliciteerde de leer lingen met het behaalde diploma. De voorzitter van den Boerenbond

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1