De Puntjes op de i! De tragedie van den Dnjester-oever. (iemengde Berichten Het nieuwe leven- Natuur en bovennatuur. In dezen tijd begint het ontwaken der naluur. De zon schijnt al lan ger, warmer en milderhet jonge leven begint zich te roeren in knop en blad de voorjaarsbloemen sprin gen los uit de aarde, waarvan het aanschijn wordt vernieuwd. Geen mensch- of hij moet een steen in zijn hart dragen en heelemaal ver ruwd zijn die dat niet voelt en ziet. En wanneer het een prachtige voorjaarsdag is, dan is het iedereen, alsof er jeugdig, frisch bloed door de aderen stroomt. Allen ondergaan onbewust de wer king der oplevende natuur. o Kerstmis, de komst van het God delijk Licht bij de nieuwe zonne wende. Pinksteren, de uitstorting van de goddelijke genadegaven, bij den over vloed van den oogst. Pachen. het nieuwe leven van den Verrezen Christus, bij het ontwaken der natuur. Het nieuwe leven van den Ver rezen Christus niet alleen, maar ook van iederen christen. En het is daarom juist, dat onze Moeder de H. Kerk de Paaschcom- munie voorschrijft om met en door den Verrezen Christus {in de H. Com munie) dat nieuwe christelijke leven te beginnen, waartoe de bijzondere genade van het Paaschfeest ons sterken moet. Het nieuwe leven Daar is zooveel van den ouden mensch, wat we weer eens moeten afschudden. Het vuile stof, dat de besmetting der wereld op onze ziel heeft af geklopt. Wereldsche gewoonten wereldsche opvattingen en inzichten wereldsche lectuur en kranten wereldsche muziek were dsche grootdoenerij we leven er in en ademen onbewust haar ver killenden geest. En toch tijdens Zijn sterfelijk le vel sprak Christus voortdurend over en tegen die wereld en na Zijn dood, is Hij er heelemaal aan ont togen in Zijn verheerlijkt Lichaam. Het ideaal van iederen christen mensch Maar we zullen Zijne heerlijkheid niet ingaan, als we niet met Hem onder het zoete juk des kruises zijn doorgegaan. Het kruis van onzen dagelijkschen plichthei kruis van een zieke of sterfgeval in de familiehet kruis van een verloren zoon; het kruis van malaise in de zaken; het kruis van een voor immer verloren illusie; het kruis van een mislukt ondernemen; het kruis van een ongeneeslijk ziek kind; het kruis der werkloosheid; het kruis van een dreigende toekomst; het kruis van niet te vervullen ideaal; het kruis van.... och, een litanie van kruisen, want met kruisen is 't men- schenleven doorweven. Die kruisen groote en kleine, vroege of late het zijn de werk tuigen voor het hemelsche geluk. Als ploegijzers zoo trekken ze voren op den akker onzer ziel. op dat er het veelvuldige zaad der deugd in uitgegooid worde en ont kiemen kan. In dien geest aanvaard, op die wijze gedragen, aldus geëxploiteerd is in het kruis onze zaligheid. Niets is dan ook zoo zeer tegen den dicpsten geest van het christen dom, dan het hedendaagsche genots leven. Het is als een veelkleurig verblindend rookgordijn, dat het uit zicht op het hoogere het ideale, het hemelsche beneemt. Veelvuldig bioscoopbezoek van zinnen prikkelende filmvoorstellingen. Je kinderachtige, domme Zondag sche spanningen van voetbalmatchen en uitslagen; voordurende bal- en „Ik vertrouw u, zei hij. Beiden namen plaats onder de voorgalerij. Pedrillo verscheen weldra met glazen en een kruik vol wijn. „Nu zijt gij mijn gast, sprak de gastheer plechtig, en zeker on der mijn dak. „Mijn paard, dat is de kwestie hernam Meester Dorrens, wilt gij het overnemen, of kan ik het u hier laten, om het later weer af te haler., zooals ik u reeds voor sloeg? „Zooals gij wilt, Senor, ik wil het overnemen en betalen ik wil het ook hier houden en ver zorgen voor later. „Voor later" herhaalde hij, en zag bedenkelijk zijn gast aan „wanneer gij ook weer komt dat is zoo zeker niet, want daar beneden ziet het niet min beden kelijk uit Het is een gezelschap neen, een samenraapsel, waar men kippenvel van krijgen zou, ik b°n er ver van af, en ik zou er bang van wezen wanneer ik bang zijn kon. „Ik ook, wa3 het antwoord zal in hetzelfde geval verkeeren misschien, maaren hij sloeg de hand aan zijn pistolen en wa penen. „Ik heb er maar eens last van gehad, enkelen van die heer schappen kwamen hier voorbij,— en zochten anderen van daar be neden mede te brengen ten over val. maar, ik ben niet alleen met Pedrillo moet gij weten, dansavonden; het achterna loopen van steeds de nieuwste mode-snufje? het verslinden van door en door flauw-lichtzinnige 20 mannetjeslec- tuur; het van den morgen tot den avond laten gillen van wereldsche (radio) muziek en tingeltangelmopjes het dagelijksche lezen van een niet- katholieke krant, vooral van walge lijke sensatiebladen, als de ordinaire Telegraaf en Courant de atmos feer van een verwaande bittertafel mentaliteit het zijn alle sympto men van den geest der wereld die niet uit God is. Waarvan de H. Geest zegt „Om dat gij koud noch warm zijt, daar om zal ik u uitspuwen uit mijnen mond." Het fut- en pitlooze, het [bleeke, bloedlooze leven van den doorsnee- alledagjes- mensch, die meedrijft op den kleurloozen sleur en zich gaan laat, waar het menschelijk opzicht hem drijft. o— Door het nieuwe christelijke Paaschleven moeten we daar eigen lijk mee hebben afgerekend Ja niets is zoo taai als dat Geen type zoo talrijk als dat van de grauwgrijze middenstof. Papieren soldaatjesvisch-noch- vleesch menschjes op het kantje van het karakterlooze o— Toch dwingt onze huidige wereld de eene of de andere richting uit, De verleiding roept steeds driester en luider en verlokkender maar ook het beroep op een principieel- katholiek leven wordt gedaan met grootere verheffing van stem. Zalig, wie aan Christus niet ge ërgerd wordt Fier en vrank moeten we naast Hem staan, waar het christelijk le ven persoonlijk huiselijk, maat schappelijk, kerkelijk ons roept. In onze godsdienstige plichten in de echtelijke en ouderlijke taak; in de kleeding, lectuur, radio, vermaken in handel en bedrijf, in fabriek en werkplaats, in loon en verdienste in verkeering en huwelijk, overal en altijd heeft Christus Zijne rechten, Wie Hem nergens verloochend heeft dien zal ook Hij eenmaal belijden voor Zijnen Vader ZAAIER. De geheimzinnige wacht rond een afgebroken brug. Weer opnieuw hebben zich op de Russisch-Roemeensche grens aan den oever van den Dnjester, grensinci denten voorgedaan, welke aan vele menschen bet leven heeft gekost. En nu dezer dagen voor de zooveelste maal vluchtten emigranten voor het geweervuur der grenswachten. Een aantal boeren wist, hoewel voor het meerendeel gewond, te ontsnappen, doch met achterlating van de slede, welke midden op de rivier was b'ijven steken, toen de paarden waren neergeschoten. Een vrouw met haar kind wachtten in de winter koude en toen ten slotte na dagen lang wijfelen de soldaten ter hulp kwamen, vond men de vrouw en haar kind dood en bevroren. Zoo speelt zich bijna dagelijks een nieuwe tragedie af op deze doodenoevers, welke na den wereldoorlog, toen een stuk Russisch Tsarenrijk bij Roemenië werd ingelijfd, de grenslijn vormt tusschen Roemenië en Oekraine een aangesloten republiek hij Sovjet- Rusland. Men kan zich nauwelijks een meer volkomen scheiding inden ken dan tusschen deze twee staten. De geweldige spoorwegbrug over den Dnjester ligt verbroken, opge blazen, terwijl de trage rivier er onder stroomt, enkel verontrust door de zeldzame veerpontjes en bootjes. Bijna niets stoort het eenzame af- met bebloedde koppen konden ze aftrekken. „Ha! zoo! is dat de reden van die duiven lil, en van die schuinsche gangen, ze lijken wel loopgra- n. „Die hebben ons juist gered, en dat duiventil niet minder. Eens wilden ze ons dat duiventil, zooals gij het noemt, in brand steken. Maar de kunst was, er bij te komen. De schietgaten en de loop graven zooals gij ze noemt maak ten 'het hun onmogelijk. Maar, hervatte Meester Dorrens zijn er meer van zulke Haciënda's hier in de omstreken? ..Vroeger veel, thans nog enke len. ,.De regeering, de roodhuiden, en het tegenwoordig volk. de den er velen van verdwijnen, en woestijnen hebben ze vervan gen. Hij zweeg een tijd lang. Meester Dorrens wist niet hoe hij het had, zulk een ontvangst was hem nog nooit overkomen. En Pedrillo en de Senor, en dp Ha ciënda, alles was hem even raad selachtig. Niet minder stond hij te zien over de vreemde woorden van den Senor. Niet als vriend, niet als vijand, en als het een en als het ander toch. Van tijd tot tijd nam hij dien wonderen heer op, en toch wist hij het niet, hoe hij het had. De Senor keek stil voor zich uit, en sprak geen woord, en veel vloeien dan een zelden vooikomende roeiboot, die officieuse gezanten van beide staten overbrengt, welke geen officieel contact met elkaar kunnen hebben. Hier staat een Koninkrijk tegenover een Sovjet-republiek, orde tegenover chaos, religie tegenover satanisme. En toch, de scheiding is de gemeenschapde rivier is van beiden hier handelen dan ook de zeldzame officieuse gezanten over. De afstand is niet groot, gemakkelijk over te zwemmen uitgewekene staan aan beide zijden van den oever ge reed den overtocht te wagen. Maar eveneens staan aan beide zijden wachten opgesteld van beide zijden glimmen de machinegeweren en lichte artillerie elkaar tegen. Dan is er nog de brug, voor een derde opgeblazen, de andere twee derden staan vanuit Russisch gebied gereed zich aan te vullen tot den anderen oever. Maar wanneer zal dit plaats vinden Misschien nooitWellicht als een van beide staatsvormen overgaat in de andere. Men vraagt zich af bij het zten van de gaping, waarom het niet even hersteld is. Bessarabië en Moldavië waren toch één. Beide landen zijn vrucht baar, verbouwen graan en leveren een overvloedig bestaan aan de be volking op. Aan beide oevers staan dorpen, wascht men zijn kleederen in de rivier, kan men kerken zien met hetzelfde kruis erop, spreken de menschen eenzelfde taal. Maar al deze overeenkomsten zijn even zoo vele verschillend. De dorpen hebben beide roode daken, maar hier beerscht vrede, ginds deelt de Sovjet wille keurige bevelen uit, de kerken mogen hier wel en in de republiek niet ge bruikt worden, in Roemenië is de taal vrij, in de Sovjet durft men zijn meening niet te uiten of spreekt men glorie over revolutie en despotisme, Reeds meer dan 13 jaar bestaat deze toestand men zou meenen, dat er eindelijk rust en bevrediging in de omstandigheden heerscht. Maar neen, des avonds worden lichtseinen ge geven vanuit Oekraine, welke wor den beantwoord door de handlangers in Roemenië. Verscholen in de heu vels, kan de Roemeensche mare chaussee wel zien, maar niet achter halen, wat er gebeurt. Plotseling ziet men een boot van wal steken en met koortsachtige haast naar den overkant roeien. Overdag ziet men langs de gebroken brug een proces sie trekken van Sovjet-dienaren. De Roemeensche soldaten meenen het begin van een aanval te constateeren en richten hun machinegeweren. Het was louter een machts-demonstiatie" Wat zal de toekomst hier bren gen De Russen hebben het a/s ge deelte van de brug bezet en wachten af. De Roemenen hebben de over blijfselen van ten vervallen front aan hun zijde gewapend en wachten af De bevolking van Oekraine, afkeerig van hun Sovjet-bestuur, kijken ver langend naar de vrije boeren onder Roemeensch beheer en wachten ook af, of er misschien nog tijden zullen komen, dat zij in vrede en vriend schap zullen kunnen leven met vroegere taal- en stamgenooten, zonder de Russische Sovjet-over- heering. Alles wacht... ook de brug. Benoeming Overste. De Eerw. Zuster Ambrosia tot dusver Overste in het klooster der Eerw. Zusters van het Kostbaar Bloed te Paderborn (Duitschland) is benoemd tot Overste van het klooster te Tienray (Limb.) Ringen-dieveggo aangehouden. Toen Maandagmiddag mevr. v. A. uit Maastricht in het American-hotel te Venlo op de toiletten haar handen had gewasschen liet zij op de toilet tafel hare ringen twee gouden ringen met diamanten en een platina- ring met brillant liggen. Zeer kort daarop bemerkte zij had Meester Dorrens reeds beleefd maar zooiets was hem nog nooit overkomen. »Wel, Senor en mijn paard? Ik heb haast, ik wil weg, naar bene den, naar de placers, wagen doe ik het, in weerwil van alles. »Uw paard, Senor, laat het maar hier en wij zullen het verzorgen, en niets zult gij geven. De gast vrijheid voor den ruiter, geldt ook voor zijn paard. Meester Dorrens boog. Op eens sprong de Spanjaard op; »Wilt ge mijn huis eens zien? Meester Dorrens knikte ja. »Maar vooruit! Gij zijt een vreem- de.ling. Het kan u van nut zijn. Kent gij onze geschiedenis, de geschiedenis van dit land, het gezegenste onder de gezegend ,de geschiedenis van de bewoners, de ongelukkigste onder de ongeluk- kigen? En hij liet het hoofd diep zak ken op zijn borst, en Meester Dorrens zag vreeselijke litteekens in zijn hals. Hoe langer hoe meer, alles kwam hem steeds wonderlijker voor. Toch zweeg hij. »Senor, sprak plechtig de Spanjaard, »Senor! eer gij hier *aat en nimmer weer komt, ja lij schudde bedenkelijk het hoofd »op de Hacienda van San José en zoowaar ik de laatste hen van mijn stam, weldra zult gij hier niets meer vinden dan puin en ruines. Dit land is ten ondergang reeds het gemis der ringen en herin nerde zich deze op de toilettafel te hebben achter gelaten.' Bij nazien bleken de sieraden ech ter reeds verdwenen. De politie werd onmiddellijk van het geval in kennis gesteld en het mocht deze gelukken in den vooravond een drietal Duit- schers twee heeren en eene dame aan te houden, welke zich even eens in het hotel hadden opgehouden. Bij onderzoek bleek, dat de Duit- sche dame, zekere S. uit Viersen de ringen in een harer handschoenen had verstopt. Mevr. v. A. aan wie de ringen getoond werden, herkende deze als haar eigendom. De aangehoudene Duitschers zijn ter beschikking van den Commissaris van Politie te Venlo gesteld. In een rioleering gevallen. Te Stevensweert viel een 4-jarig zoontje yan den landbouwer M. in een rioleering. Het kind bekwam in zijn val zulke ernstige inwendige kneuzingen, dat het dood werd op genomen. Auto- en motorongelukken op de Paaschdagen. Zeven dooden en vele gewonden. Op den lsten Paaschdag wilde de heer H. Priem uit Eindhoven met zijn vader, stationschef te Oud Heus- den, en zijn zuster per motorrijwiel een andere zuster te Zalt Bommel bezoeken. Onder de gemeente Oud- Heusden is de as van de zijspan gebroken, waardoor de motor in volle vaart tegen een boom reed. De heer Priem werd ernstig gewond naar den Bosch vervoerd, waar hij Zondagavond is overleden. Eerste Paaschdag reed de 22-jarige motorrijder H. P. Piers met als duo rijdster Mej. A. Jansen te Renswoude tegen een der langs de straatweg staande boomen, met 't noodlottig gevolg dat hij tijdens 't vervoeren naar het Gemeente Ziekenhuis te Renswoude, reeds was overleden. Tegen den avond van den lsten Paaschdag is de heer L. M. J. H. uit Utrecht, met een motorrijwiel bij Vleuten tegen een boom gereden en gedood. Zondagavond omstreeks negen uur is aan de Biltstraat te Utrecht de 34-jarige wielrijder J. H. de L. uit de Bollenhofschestraat aldaar, door een tot heden onbekend gebleven automobiel aangereden. De wielrijder kwam te vallen en is vermoedelijk met het hoofd op de trottoir terecht gekomen. De ongelukkige was op slag dood. Onder de gemeente Diemen heeft Maandagavond een doodelijk onge luk plaats gehad. Omstreeks half 7 kwam een groepje wielrijders aange reden bij het nieuwe viaduct. Door tot nu toe onverklaarbare wijze raakte een tot dit groepje behoorende ielrijdster uit Amsterdam met de aansnellende motortram van de Gooische Tram in botsing. Zij werd door cle tram gegrepen en op slag gedood. Zondagavond, toen de heer Clevers uit Lottum per motorrijwiel met duo het viaduct te Grubbenvorst pas seerde, reed hij tegen een hond aan, die werd gedood. Tengevolge hiervan slipte demotor, waarbij zoowel de duorijdster als de heer Clevers, tegen den grond sloegen en beide werden gewond. De heer Clevers bekwam eenige hoofdver wondingen en inwendige kneuzingen, terwijl de op de duo zittende dame er met een gapende hoofdwonde en eenige schaafwonden afkwam. De gewonden werden per auto naar het R.K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. Maandagavond omstreeks 8 uur is een zekere Verdaas uit 's-Graven- moer (N.B.), die zich per fiets van Waspik naar zijn woonplaats begaf, door een luxe auto aangereden en ernstig gewond. Maandagnacht is het slachtoffer, dat 50 jaar oud en ongehuwd was, overleden. Den chauffeur treft geen schuld. Te Horn is Maandagavond de 40-jarige fabrieksarbeider W. R. door een onbe<enden auto aange reden. Voorbijgangers vonden R. met een gebroken been op den weg liggen. Nadat hij door een dokter van het Sanatorium was verbonden werd R. naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Maandagmiddag heeft voorbij de Havelterbrug een ernstig auto-onge luk plaats gehad. Twee jongens uit Uffelte reden per rijwiel langs den rijksweg. Doordat zij met hun fietsen tegen elkaar kwamen, geraakte één hunner, de 15-jarige A. Dekkers uit Uffelte het stuur kwijt. Hij werd door een passeerenden auto, die vrij snel reed gegrepen en ernstig gewond* opgenomen, tenge volge waarvan hij overleed. Maandagavond werd te Delft de 17-jarige kantoorbediende P. V. uit Rotterdam, die daar per fiets reed, aangereden door een auto, die met een vaart van meer dan 60 K.M. per uur naderde van de tegenover- gedoemd. Weer zweeg hij stil. »En dat heeft het verdiend! liet hij er somber op volgen, »en toch Gods zegen rust op dit huis Wordt vervolgd. gestelde zijde zonder signalen te geven. V. werd over den weg geslingerd, bleef bewusteloos liggen en werd naar het Gasthuis vervoerd, waar hij kort daarop is overleden. Smokkelauto beschoten. Paasch-Zondag is de heer H. af komstig uit Moers (Ddie een be zoek gebracht had aan zijn broeder te Arcen en per auto weder naar Duitschland wilde terugkeeren aan de grens, nabij Holt, onder de ge meente Straelen door douanebeamb ten aangehouden, welke hem door het geven van teekens sommeerden te stoppen. H. wenschte echter aan dit bevel geen gevolg te geven en reed in snelle vaart verder. De beambten openden direct een snelvuur op den auto met het nood lottig gevolg dat H. een schot door 't hoofd en een door de longen kreeg. H. viel dood uit den wagen 'n passagier die bij H. in den auto zat, gelukte het nog tijdig uit den wagen te springen en te ontsnappen. De auto, die langs den weg in een greppel terecht was gekomen, bleek geladen met c.a. 250 K.G. koffie en een groote hoeveelheid ta bak en sigaretten Verdronken Eersten Paaschdag is de 17-jarige Siegelink te Doetinchem bij het roei en in de Kapperskolk te water ge raakt en verdronken. Lyk opgevischt. Uit de Nieuwe Haven te Arnhem is Dinsdagmorgen het lijk opgevischt van een onbekend manspersoon, dat naar schatting reeds enkele weken in het water moet hebben gelegen. De politie stelt een nader onder zoek in naar de herkomst van het lijk. Baby gestikt. Te Oude Pekela kwam de echtge- noote van den heer B. Kuiper tot de ontdekking dat haar baby van drie maanden, welke in de wieg lag, dood was. Het bleek, dat de kleine was gestikt, doordat een kat in de wieg was gesprongen en op de keel van de kleine was gaan liggen. Paasch-ongelukken. Tijdens de Paaschdagen hebben in Frankrijk verscheidene verkeersonge lukken plaats gehad. Voor zoover op het oogenblik bekend, zijn daar bij 34 personen gedood en ruim 120 ernstig gewond. Een ernstig ongeluk had plaats op den straatweg bij Bruay -en -Artois, waar twee motorrijders met volle vaar tegen elkaar op botsten. Hierbij werden 3 personen op slag gedood, terwijl de vierde levensgevaarlijk gewond werd. Een nt&iftakiti.... Er was 'ns 'n tijd, dat alles anders was... Er was 'n tijd, minder gevaarlijk voor de jeugd... Er was 'n tijd, met meer geloof, meer arbeid, meer levensvreugde- Er was 'n tijd, van oudergezag en ouderliefde- Er was 'n tijd, dat 't anders, beter was... Er was eens... 't Moet anders, beter worden, 't moet 1 Dr. Ariëns z.g. zeide eens heel nadrukkelijk dat van opvoeding niet meer kan ge sproken worden als de jeugd niet positief getraind wordt tegen alco holisme, snoeplust, sigarettenpest.... en al die moderne vormen van ge notzucht, dat het aankweeken van den noodzakelijken geest van Room- sche zelfbeheer3ching, 'n geest die noodzakelijk is ook om de drank zucht te kunnen overwinnen, op de allereerste plaats beperking vordert van alle genotmiddelen. Die onthou ding vordert een offer. Alleen wie geleerd heeft 'n offer te brengen kan sterk staan tegen veikeerde invloeden. Alleen 'n offergrage jongen staat sterk tegen de verleiding. Alleen 'n raag meisje kan worden 'n eerbare vrouw. Tot zoover uit. Er was eens... Welaan dan, leidsters en leiders van Patronaten en andere jeugd organisaties Ziehier 'n gedeelte van uw werkprogram, ziehier den weg die moet worden ingeslagen om tot een ideaal einddoel te geraken. De jeugd trainen in offervaardigheid en offerliefde Christus de groote Offe raar van Golgotha zij ons aller voor beeld Gebruikt Nederlandsch fabrikaat. In een circulaire, door den minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw aan de gemeentebesturen ge zonden, wordt o.m, geschreven Het behoeft geen getoog, dat het in de tegenwoordige omstandigheden dringend noodzakelijk is. te doen wat mogelijk is, om de Nederland- sche industrie tegemoet te komen. Mitsdien voel ik mij verplicht voor deze aangelegenheid uwe bijzondere aandacht te vragen. Ik stel het op prijs, ten einde in deze aangelegen heid een goed inzicht te krijgen, in het bezit te komen van verschillende gegevens, opdat zoo mogelijk het Nederlandsch fabrikaat met meer kracht kan worden bevorderd. Aan genaam zal het mij zijn zoo spoedig mogelijk een opgave te mogen ont vangen van de bestellingen boven 't bedrag van 1000 gld. welke in den loop van 1932 door uwe gemeente of door aan de gemeente reken- plichtige instellingen, bedrijven enz. zullen worden gedaan en waarvan niet vaststaat, dat deze bestellingen aan in Nederland gevestigde onder nemingen zullen worden gegund". Ten slotte deelt de minister mee. dat het in zijn voornemen ligt, bij de toekenning van subsidies in de kosten werkverschaffing en steun verlening te bepalen, da: het subsidie alleen kan worden verkregen, indien het gemeentebestuur zich verplicht orders, welke in 't binnenland kun nen worden geplaatst, niet aan bui- tenlandsche instellingen op te dragen, dan nadat ter zake tijdig overleg is gepleegd met de Commissie voor de werkverruiming en nadat is komen vast te staan, dat tegen plaatsing van de order in het buitenland geen overwegende bezwaren bestaan. Tegen eerroovery. Wij geven hier tien geboden tegen de eerrooverij, waartegen vooral tegenwoordig zooveel gezondigd wordt 1. Doe er nooit aan mee. 2. Wees verstandig. Vertel niet alles over. 3. Bedenk, dat praatjes vaak be driegen. van „hooren zeggen" leert men liegen. 4. Doe nooit aan iemand tekort. 5. Bedenk het woord van Shakes peare Die mijn goeden naam mij ontrooft, pleegt een roof, die hem niet rijker, doch mij doodarm kan maken. 6. Schaamt u iets ten nadeele van anderen re zeggen. 7. Wees dus liefdevol. 8. Keer steeds eerst voor uw eigen deur. 9. Oordeelniet, en gij zult niet geoordeeld worden. 10. Trek eerst den balk uit uw eigen oog en zie dan. hoe gij den splinter uit het oog uws broeders zult trekken. ONS VROÖLIJKE HOEKJE. Thijs zit na de' Paaschhoogmis te zijnent met zijn oogen dicht als een blinde naar zijn\,BoIsje" te tasten. Wat scheelt je nou, vader, zie je niet goed meer? 1 vraagt hem zijn medelijdende vrouw. Jawel, moeder, maar als ik na de Vasten naar mijn glaasje kijk, begin ik altijd te watertanden, en krijg dan mijn mond vol „water" n Heer, die door zorgen of an derszins eenvolslagen-kaalhoofd had gekregen, vertelde aan een reisge noot, hoe hij door ongelukkige beursspeculatie straatarm was ge worden. Ik heb van die operatie zooveel spijt besloot hij als haren op mijn hoofd 'n Student kwam van het Gymna sium op Paaschvacantie bij zijn ouders thuis en vond het heele huis overhoop gehaald. Moeder zoo zei bij wat is het hier een vuile boelMaar ongen dan toch, ik ben juist aan iet schoonmaken 'n Wereldheer uit het Haarlemsche diocees was door moeder natuur misdeeld geworden met. leelijke O- beenen. Eenige jaren geleden nog verplicht zijnde in de z.g. kuitbroek over 's Heeren straten te gaan, waardoor zijne mismaakte beenen voor iedereen zichtbaar werden, mocht hij zich door een Amsterdamschen straatjongen eens den volgenden dienst zien aangeboden, toen hij de lange Amstelbrug haastig wilde over steken Eerwaarde, mag ik U even die brug overhoepelen Een buitengewoon lange pater Franciskaan had het ongeluk, toen hij zich naar het Centraal-station te Amsterdam spoedde, door de glad heid van het trottoir, op het Dam rak in zijn volle lengte vóórover te vallen. Een Amsterdamsche straat bengel, dit ziende, kon de volgende ondeugende opmerking niet achter zijn kiezen houden Nog 'n keer Eerwaarde en U bent er Ingekomen en vertrokken personen van 11 tot 18 Maart INGEKOMEN A. Custers, schilder, Paterslaan 7, van Waalwijk A. Jeuken, kleermaker, Groote straat 24b van Noordwijkerhout M. Messemaeckers, verpleegster, Hoenderstraat 10, van Den Bosch M. Heeskens, kloosterzuster, Over- Ioonsche weg 2, van Tegelen F. Strolenberg, coiffeur, Giootestraat 4 van Horst W. Neijenhuis, kleermaker, Groote straat 24b, van Veghel J. Janssen, coiffeur, Patersstraat 5 van Venlo A. van de Goor. dienstbode, Lang straat 66, van Venlo A. v. Kessei, verpleegster, St. Anna- laan 5 van Boxmeer. VERTROKKEN B. Klaassen, dienstknecht, naar Maas- hees-Overloon 130 P. Klaassen, idem E. Rongen, dienstbode, naar 's Hage, Koningskade 4 P. Broeks, relegieuse, naar Maasbree Ch. Cornelissen, verpleger, naar Well E 234 J. v. Reusen, arbeider, naar Venlo, Römerstraat 60 E. Loonen, dienstbode, naar Tegelen, Muntstraat 1 A. Op het Broek, winkeljuffrouw, naar Venlo, Oude Tegelscheweg 9 P. Stevens, dienstbode, naar Maashees A. van Geenen, z.b., naar Heerlen- Heerlerheide, St. Hubertusplein 19.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6