Gemengde Berichten onze ontwikkeling zouden goed doen eens een oogenblik bij die overgebleven resten van oude volksgebruiken te blijven stilstaan en de korreltjes wijsheid eruit te verzamelen, die ons kunnen hel pen om onszelf en onze kinderen >e beschermen Vergadering Boeren bond, Vee- en Paar- denverzekering te Venray. De Voorzitter, de heer Pijls, opende Maandagavond deze verga dering met den christelijken groet en een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen. De Secretaris, de heer Kruysen, deed voorlezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd; hij bracht verslag uit over het ver loop der zaken van den Boerenbond die, zooals de Voorzitter opmerkte, uit den aard der zaak van bescheiden •invang zijn, daar er in het dorp geen groote boeren wonen en velen nog gebruik maken van de maga zijnen der Boerenbonden, die op de gehuchten bestaan en als in een krans rond het dorp liggen. Toch wordt er nieuw leven van den Bond ver wacht in verband met de tot stand- <oming van de haven te Wanssum, waar door de leden via hun Bond in het dorp gemakkelijk diverse zaken zullen kunnen betrekken. Ook de Boerenbond van Venray besloot f 10 te geven aan het Boeren-crisiscomité. waarvoor de Voorzitter zijn dank aan de leden uitsprak. 50 zakken zwavelzure Ammoniak zullen aan evenveel leden tegen zeer gereduceerden prijs wor sen verstrekt. Aan de Missie van Mgr. Verriet is f 10 verstrekt. De Heer Pijls hield alsnu een kleine rede, waarin hij den toestand van den Bond schilderde, zooals hij dien vond toen hij het Voorzitter- chap aanvaardde. Was er tDen een ladeehg saldo van ruim f 8ü0, thans vas er een voordeelig saldo van f 35. Zeker geen groot bedrag, maar wel en heele prestatie om voormeld deficit weg te werken. Hij dankt de eden zeer voor de loyale mede werking met het Bestuur en spreekt r zijn groote voldoening over uit, at hij in zoo ruime mate het ver- rouwen van allen heeft mogen ondervinden in zijn 11-jarig Voor- 'tterschap. Moge de Boerenbond, die hij altijd en warm hart heeft toegedragen, onder den nieuwen Voorzitter, die oo dadelijk gekozen zal worden, teeds groeien en bloeien. Tot candidaten voor het Voor- itterschap werden gesteld de heeren Mart. Wismans, Hub. Janssen en Ant. Poels Jzn., welke laatste zich chter niet beschikbaar stelde. Met 19 stemmen werd de Heer M. Wismans tot Voorzitter gekozen. Aan dit Voorzitterschap is tevens verbonden het Voorzitterschap der Veeverzekering en van de Paarden- verzekering, welke laatste vereeniging •le eenige is, wier werkzaamheden zich over de geheele Gemeente uit strekken. De Z. ,E. Heer Pastoor Thielen, -als Geestelijk Adviseur van den Bond. wil bij deze gelegenheid gaarne enkele woorden spreken. Al beletten zijne zware bezigheden hem vaak de vergaderingen bij te wonen, waar hij toch zoo graag bij regenwoordig is, om de zekerheid van er te vinden echt degelijk Katholicisme. Deze vergadering mocht hij niet verzuimen, al was bet alleen tn afscheid te nemen van den cheidenden Voorzitter, den Heer Pijis, die hij steeds heeft gezien als 'en man, wiens hart en ziel open ging bij bet behartigen der belangen van de leden van den Bond. Om wille van die offervaardigheid van den Heer Pijl?, op wien Spreker in ial van omstandigheden nooit ver geefs zich heeft beroepen, doet het Spreker leed, dat onze Voorzitter gaat scheiden. Niet alleen als Geestelijk Adviseur, maar ook in privé brengt Spreker gaarne zijn hartelijken dank aan den Heer Pijls, wiens Voorzitterschap ?.eker in dankbare herinnering bij de Bondsleden blijven zal. Moge de nieuwe Voorzitter, den Heer Wis mans, wien Spreker gelukwenscht met het in hem gestelde vertrouwen, de voetsporen volgen van den Heer Pijls, dan is het zeker dat de Bond zal groeien en bloeien. De Heer Pijls dankt den Zeereerw. Heer Pastoor voor zijn schoone woorden en geeft gaarne de verzeke ring, dat hij altijd en overal bereid ziju zal den Zeereerw. Heer Pastoor naar vermogen te helpen. Gaarne brengt hij dank aan den Zeereerw. Heer Pastoor, waar hij bij eventueele moeilijkheden in den Bond steeds zoo gerust op de Pastorie kon aan bellen, bij voorbaat verzekerd van de groote hulp ter redding. De Heer Wismans, als nieuw ge kozen Voorzitter, brengt gaarne hulde aan den afgetreden Voorzitter, die er eindelijk in geslaagd i-, hem over te halen zich te doen candideeren voor het Dieuwe ambt, doch ver zekerd van de hulp van den Heer Pijls, durft hij thans de nieuwe werkzaamheden op zich te nemen. Waar de Heer Pijls zich steeds verdienstelijk heeft gemaakt op het ebied der Paardensport en fokkerij, verd hem onder applaus der ver- adering het eere-lidmaatschap van den Bond aangeboden, dat gaarne anvaard werd. De in dit jaar overleden Heer Th. Michels, oud-voorzitter van den Bond en het bestuurslid Deiicks, werden door den Heer Pijls herdacht, en spreker wekte de vergadering op. hen in de gebeden te herdenken, zeker in de H. Mis, die tot rust hunner zielen zal worden opgedragen. In de plaats van den heer Bis- tervelts, die aftrad, werd gekozen den heer J. Vollenberg en in de vacature Dericks werd gekozen de heer II. van Kempen, Heide. Het voorstel om den Secretaris Kruysen telefoon-aansluiting te geven, werd met algemeene stem men aangenomen. De verhooging der premie voor paarden van vracht- en melk rijders werd ingetrokken en zal voortaan voor alle paarden de zelfde premie en "oorwaarden gelden. Wethouder Pubben wil gaarne een woord van hulde brengen aan den heer M. Claessens, Overbroek. die reeds jaren de functie van hoofdschalter der paardenverzeke- ring uitoefende en zulks op eene boven alle lof verheven wijze. De heer Claass^ns gaf hierbij blijk van een geheel zelfstandig optre den, wars van elke bijbedoeling. Een woord van hulde acht spr. hier zeker op zijn plaats, vooral omdat gemelde functie zoo bijzon der moeilijk is. Met applaus stem de de vergadering hiermede in. Secretaris Kruysen kan niet na laten een warm woord van dank te spreken tot den heer Pijls, met wien hij ifi zijn functie jarenlang heeft samengewerkt. Steeds trof hij den Voorzitter dadelijk bereid hem te helpen en meer dan de leden kan hij beoordeelen. hoe veel werk er aan dit voorzitter schap verbonden is. De heer Pijls was steeds, met achteruitzetting van zijn eigenbelang, steeds de ijverige en plichtgetrouwe voor zitter van den bond, op wiens steun spr. als secretaris nooit ontijdig cf vergeefs beroep deed. Gaarne brengt hij daarvoor dank. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter de vergadering met den chr. groet onder mede- deeling, dat de heer Wijnhoven wegens ziekte tot zijn spijt belet was de causerie over bemesting en veevoeding te houden, welke nu echter in Peel en Maas zal verschijnen. Uit de verslagen van den Se cretaris, wien decharge over het jaar 1931 verleend werd, teekenen wij aan over: a. Landbouwbond Aantal leden 140 Uitgaven f 588,34 Ontvangsten f 580,25 Nadeelig saldo f 8,09 b. Veeverzekering Aantal 130 met 429 koeien Verzekerd kapitaal f 117425 Onteigend 17 koeien, schade f 4045,28 Totale uitgaven f 5578,24 Ontvangslen f 4784,80 Nadeelig saldo f 783,44 c. Paardenverzekering Aantal leden 534 met 686 paar den. Verzekerd kapitaal f 282,200. Onteigend 82 paarden, schade f 7014,15. Aan 35 leden voergeld betaald, totaal f 555,50. Totale schade f 7569,65, Totale ontvangsten f 12180,45 Totale uitgaven f 11742,15 Batig saldo f 438,30 Wegen-aanleg in Noord-Brabant. De verbinding Deurne-Horst. De B.B.N., Bond van Bedrijfs autohouders in Nederland, heeft de aandacht van de Rijkswerkverschaf fing in Noord-Brabant gevestigd op den weg van Deurne over Helena- veenAmerika naar Horst, waarvan het grootste deel loopt ten Z. en evenwijdig aan de Spoorbaan naar Venlo. Bij de verbetering van dezen weg zou daarmede eene gemakkelijke en vlugge verbinding met Venlo tot stand gebracht worden. De thans gebruikelijke route naar Venlo gaat over Venray, welke afstand pl.m. 10 K.M. meer bedraagt. Op het Rijks wegenplan 1932 staat weliswaar een nieuwe Rijksweg aangegeven tusschen Helmond en Horsthet is echter zeker, dat met den aanleg van dezen weg in deze 5-jarige periode nog niet zal worden aangevangen. Al komt daarenboven deze op den duur tot stand, dan Dog is de verbetering van dien weg voor de daaraange legen ontginningen en turfbedrijven en voorts voor het plaatselijk ver keer van zeer veel beteekenis. Nu vormen de werkzaamheden, aan deze wegverbetering verbonden een bij uitstek geschikt object voor produc tieve werkverschaffing, te meer om dat een groot deel daarvan door ongeschoolde krachten kan worden uitgevoerd. De B.B.N. vroeg de Rijkswerk- verschaffing het initiatief te willen nemen tot een bespreking met ver schillende belanghebbenden om tot deze zeer gewenschte verbetering te geraken. H. H. Wydingen. Op Zondag Laetare werden in de aloude Weertsche Minderbroeders- kerk door Z. H. Exc. Mgr. Verriet O.P. de Heilige Wijdingen van diakonaat en priesterschap toege diend. Twintig jonge Minderbroeders ontvingen de wijding van diaken, 21 werden priester gewijd. In het geluk der priesterwijding deelden bovendien drie fraters-trappisten uit Lilboscn-Echt. Het Limburgsche Groene Kruis. Tot secretaris van het Limburgsche Groene Kruis is in de te Roermond gehouden vergadering van het be stuur dezer organisatie benoemd de heer C. van Oppen, drs. in de han delswetenschappen te Maastricht. De nieuwe functionaris is e»n zoon van den Maastrichtschen burgemeester. De loonsverlaging in de mijnindustrie. In de Maandag gehouden verga dering vaD de contact-commissie voor het mijnbedrijf is men tot geen overeenstemming gekomen ten aanzien van de door de mijndirec- teuren aangezegde 10 procent-loons verlaging. Zoowel de directies als de mijn werkersorganisaties handhaafden hun standpunt. Heden komt de contact-commissie opnieuw bijeen. Droevig voorval op een voetbalveld. Te Maasniel bij Roermond waren eenige jongens op het voetbalterrein bezig met goaltrappen. Een hunner K. P. voelde zich plotseling onwel worden en verliet het terrein. Even later zakte hij in elkaar en overleed spoedig daarna. Slordig financieel beheer te Blerick. In de vergadering van den ge meenteraad te Blerick werd het accountants-rapport aangaande het beheer der gemeente-financiën be handeld. Er is namelijk geconstateerd, dat f 4000 te veel in kas is. Noch accountant, noch Raad kan klaarheid aangaande dit overschot verschaffen. Intusschen bleek uit de besprekin gen, dat het beheer der gemeente- financiën slordig heeft plaats gehad. De strijd tegen smokkelaars. Men meldt uit Venlo aan de Msb.: In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben de Duitsche douane beambten wederom een goeden slag geslagen. In het nabije Grefrath wis ten zij een zestal bekende smokke laars in hindernis te lokken en te arresteeren, waarbij een groote partij smokkelwaar w.o. circa 100 K.G. koffie in beslag werd genomen. In Lobberich werden bij een huis zoeking in de woning van een der gearresteerde smokkelaars groote hoeveelheden tabak, koffie, thee, sigaretten en sigaretten-papier ge vonden en in beslag genomen. Onder het motto „Mee gevangen 1 Mee gehangen 1" waarschuwt het Landesfinanzamt in Düsseldorf de autobezitters, dat, ingeval een auto smokkelwaren vervoert, deze auto niet alleen in beslag zal worden ge nomen, maar de eigenaar van den auto bovendien met aanzienlijke geld boete zal worden bestraft. Tragisch ongeluk. Te Valkenburg is een 19-jarig meisje, toen zij langs haar woning liep, getroffen door een stuk mergel dat haar broer, die boven in de woning puin opruimde, naar beneden wierp. In zeer ernstigen toestand is zij naar het ziekenhuis vervoerd waar zij eenige uren later aan de gevolgen is bezwekeD. Verdronken. Uit het voedingskanaal te Maas tricht weid Maandag-namiddag het lijk opgehaald van een circa dertig jarig manspersoon. Dit bleek de schipper H. H. te zijn, die .sinds Januari werd vermist. Het lijk is overgebracht naar het Ziekenhuis Calvariënberg. Tragisch, ongeluk in Asten. Maandagmiddag te omstreeks drie uur heeft te Asten (N.Br.) een ern stig ongeluk plaats gehad, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. De landbouwer Aarts was op zijn boerderij aan den Dijk, met behulp van zijn vrouw en een buurman, ze keren H. bezig, den ouden muur van de hoeve af te breken. Plotseling stortte de muur in en Aarts en zijn echtgenoote werden door het vallend puin getroffen en bedolven. De man moet onmiddel lijk dood zijn geweest terwijl zijn vrouw eenige oogenblikken later aan haar wonden overleed. De buurman H. werd slechts licht gewond. Het echtpaar laat negen kinderen in onverzorgden toestand achter. Wachtmeester mishandeld. Zondagavond werden een jongen en een meisje, die te Asten in de Wilhelminastraat liepen, lastig geval len door een zekeren H., landbou wer uit Someren. [Een wachtmeester der Marechaussee, Z. genaamd, die zich met het geval bemoeide, werd door den blijkbaar in een nogal prikkelbare stemming zijnden H. met een groot stuk hout geslagen. Daarna ging H. op de vlucht, ge volgd door den wachtmeester. H. vluchtte in het hotel van R„ nog steeds gevolgd door den wacht meester. Noodgedwongen loste de wacht meester op den woesteling een schot waardoor deze in het been werd ge troffen. Hierna kon de wachtmees ter tot de arrestatie van den man overgaan, die daarna gevankelijk naar Helmond is overgebracht. In het bad verdronken. De 24-jarige kantoorbediende L.K. in een pension aan de Albertina van Nassaustraat te Eindhoven, begaf zich Zaterdagavond naar de bad kamer. Toen hij wat lang wegbleef klopte men op de deur, doch men kreeg geen antwoord, waarop men de buren waarschuwdeMen brak de deur open en zag toen den jon geling voorover in de badkuip liggen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch bet mocht niet meer baten. De levensgeesten waren reeds geweken. De jongeling, afkomstig uit Groningen, en sedert 1928 te dezer plaatse wonend, is vermoedelijk door hartverlamming bewusteloos geworden en verdron ken. Jeugdig fietsrijder gedood. Dinsdagavond te half vijf reed de 15-jarige studènt van het R. K. Gymnasium te Eindhovep H. v.d. Meeren met zijn fiets terug naar de ouderlijke woning te Meerveldhoven. Onderweg is hij op een punt, waar het fietspad zich plotseling ver-engt door een hem tegemoet rijdende stoomtram gegrepen en door de acht goederenwagens overreden en ver morzeld. Het lichaam was vreeselijk verminkt, Duitsche dienstmeisjes in ons land. Naar uit Rotterdam aan den pers- diens' van het „Deutsche Ausland Institut" gemeld wordt, schat men het aantal Duitsche en Oostenrijk- sche dienstmeisjes in Nederland op ongeveer zestigduizend. Evenwel is de toevloed in 1931 kleiner geweest dan in het daaraan voorafgaande, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat de grensbeamb ten de meisjes den toegang in ons land weigeren mogen, als zij niet een schriftelijk bewijs kunneD over leggen, volgens hetwelk zij in vaste betrekking in Nederland zijn aange nomen. Dit voorschrift is vooral in Zevenaar streng toegepast, zoodat het wel gebeurd is, dat twintig tot dertig meisjes uit denzelfden trein aan de grens teruggezonden werden. Het D.A.I. geeft nog de volgende cijfers, die alleen gelden voor Rot terdam. In 1931 meldden zich 514 buitenlandsche meisjes en 14 ge trouwde vrouwen aan. Hiervan kwamen er 325 uit het Duitsche Rijk, 47 uit Oostenrijk, 11 uit andere landen en 126 uit andere plaatsen in Nederland. Wat de nationaliteit betreft waren er 413 Duitsche en 102 Oostenrijksche. Verreweg hetmeeren- deel verhuurde zich als inwonende dienstbode (419 meisjes); voorts werden er 41 in hotels, 19 in pen sions, 27 in winkelzaken geplaatst en vonden er 22 werk als dagmeisje. Rook niet op een benzine tankauto. De chauffeur v. d. V. woonachtig te Arnhem en in dienst van de „Texas" maatschappij is door een ernstig ongeluk getroffen. Toen de man met zijn tankauto, gevuld met benzine op den weg naar Millingen even halt hield om een sigaret aan te steken, viel er vermoedelijk een vonk van de lucifer op zijn broek. Dit kleedingstuk waarop benzine gemorst was, vloog onmiddellijk in brand en de man sproog van zijn wagen en liep als een brandende fakkel over de weg. Hulp kwam spoedig opdagen en door een jas om zijn onderlichaam te slaan slaag de men erin de vlam te dooven. De man kreeg zulke ernstige brandwonde aan het onderlijf, dat hij in hoogst ernstigen toestand naar het gasthuis te Millingen moest worden overgebracht. Auto-ongelukken te Eindhoven. Maandagnacht is op de^ Bosch- dijk te Eindhoven een auto, bestuurd door den heer v. d. V. aldaar tegen een boom gereden en vervolgens over den kop geslagen. De wagen werd geheel in elkaar gedrukt en de inzittenden over den weg geslingerd. Na door twee dok toren te zijn verbonden zijn zij per auto naar huis vervoerd. Het ongeluk veroorzaakte een op loop met het gevolg dat tijdens, het plaatselijk onderzoek nog twee an dere auto-ongelukken voorkwamen. Een auto uit Tilburg die in volle vaart naderde, zag zich wegens het publiek op den weg plotseling tot stoppen genoopt. De wagen beland de hierbij in een sloot, doch de in zittenden bleven ongedeerd. Een andere auto liep bij een bot sing nog averij op, doch deze wagen kon zijn weg vervolgen. Auto met vier personen in de Muidervaart. In den nacht van Zondag op Maandag had op den Muiderstraat- weg tusschen Diemen en de Vinken- brug een zeer ernstig auto-ongeluk plaats, dat wonder boven wonder voor de betrokkenen nog vrij goed is afgeloopen. Omstreeks 12 uur reed de heer B uit Den Dolder (U.) met zijn ge sloten auto, waarin hij met zijn vrouw en een bevriend echtpaar ge zeten was op den Muiderstraatweg in de richting Muiden. Plotseling kwam hij in volle vaart in botsing met een stilstaanden auto die geen lichten aan had. De inzittenden van dezen auto hadden hun voertuig verlaten. De heer B. raakte zijn stuur kwijt en de auto kwam in de Muidervaart terecht. Met de grootste [krachtsin spanning kon het gezelschap uit den auto kruipen en den vasten wal be reiken. De beide dames werden ge wond. Mevrouw B. had eenige wonden aan het gelaat opgeloopen. De andere dame, een Zwitsersche was er ernstiger aan toe. Zij had een groote hoofdwonden en dr. Der- kinderen uit Diemen constateerde een lichte hersenschudding. Nadat de dames en heeten van droge kleeren waren voorzien, heeft dr. Derkinderen hen met zijn auto naar hun woonplaats gebracht. De beide auto's zijn vrijwel geheel vernield. Door kolendamp vergiftigd. Te Wognum is Maandagmorgen een ernstig geval van kolendamp vergiftiging ontdekt. Het trok de aandacht van een buurvrouw, dat in het gezin van den heer W. Zwaam, dat bestaat uit man vrouw en (wee kinderen alles sti! bleef. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd en toen men de woning was binnengedron gen, vond men de heer Z. buiten bewustzijn op den vloer liggen. Zijn echtgenoote en de beide kin deren vond men, eveneens buiten bewustzijn, te bed liggen. In het geheele huis 'rook het s'erk naar kolendamp. Men bracht alle vier naar buiten. Hun toestand is thans zoodanig dat er geen ernstige onge rustheid meer voor hen bestaat. De kolendamp is waarschijnlijk door een lek in de pijpleiding naar buiten getreden. Liefdesdrama te'Naaldwijk. Jongeman schiet in koelen bloede een meisje neer. Zaterdagavond laat werd Naald wijk opgeschrikt door de mare, dat er een moord was gebeurd. Inderdaad bleek dit gerucht juist. Op den laten Zaterdagavond is de 16-jarige Coba van der Caaij in de Kerkstraat, achter het oude gebouw van de Ned.-Herv. kerk door den 21-jarigen letterzetter J. P. Th. de B. met een pistool doodgeschoten. De dader is eenige oogenblikken na zijn afschuwelijke daad door de politie gearresteerd in het huis zijner ouders en heeft een volledige beken tenis afgelegd. De jeugdige moorde naar toonde hierbij hoegenaamd geen berouw. Wat nu het drama betreft, dit moet onder de liefdestragedies wor den gerangschikt. De dader de B. had sinds eenigen tijd pogingen aan gewend om de verslagene tot ver keering over te halen zijn liefde werd echter harerzijds niet beant woord. Zij wilde niets van den jongeman weten en had hem dit meermalen te kennen gegeven. Woedend daarover had de B. haar reeds eerder gedreigd, haar het leven te zullen ontnemen eenmaal zelfs heeft hij haar met een mes bedreigd. Het meisje was bang voor hem en dorst sindsdien niet meer alleen over de straat te gaan. Zaterdagavond had zij te 8 uur haar dienst 'verlaten zij was in betrekking bij de familie O. te Naald wijk en bracht, alvorens naar huis te gaan, een vriendin weg. De meisjes waren in gezelschap van een paar jongelui een hunner zou de verslagene naar huis brengen. De B. was evenwel het viertal ge volgd. Terwijl zij, alvorens uit elkaar te gaan, met elkaar bleven praten in de nabijheid van het gemeentehuis, op den hoek Prins Hendrikstraat Koningstraat, liep de B. de Kerklaan in, met de kennelijke bedoeling, zijn slachtoffer, dat deze straat op weg naar huis moest passeeren, op te wachten. Tegen 11 uur kwam zij inderdaad vergezeld van een jongen. Voor den winkel van dep boekhandel E. de patroon van de B. kwam de B. uit de zijstraa, aangeschoten en loste, zonder één woord te zeggen, op een afstand van een of twee meter, een schot met een pistool, door welk schot hel meisje in den rechterslaap werd getroffen. Zij gaf een gil en viel in de armen van den jongen, die haar vergezelde. De B. heeft op het politiebureau voor wethouder Verhagen en dea chef van politie onmiddellijk een volledige bekentenis, afgelegd. Zondagmiddag te ongeveer 5 uur is de dader in het St. Martinus- gesticht geconfronteerd met het lijk, waarna op het politiebureau de B. door burgemeester Eisen aan een nader verhoor werd onderworpen. Tijdens dit verhoor stonden honder den nieuwsgierigen voor het politie bureau. Zondagavond om half zeven is de dader naar de marechausseekazerne te Loosduinen overgebracht. Opzienbarende moord in Zweden. De moord, gepleegd 'op den Zweedschen economischen leider von Sydow, is op opzienbarende wijze opgehelderd. De zoon van den ver moorde, een student in de rechten, heeft zich en zijn. vrouw in een hotel te Upsala doodgeschoten, toen een rechercheur naar hem vroeg. Men neemt thans aan, dat de zoon zijn vader en diens gezin heeft vermoord. Carnera. Camera, jde Italiaan die dertig centimeter uitsteekt boven een mensch van normale lengte. En die nave nant gebouwd is. Breed, met voeten «ls vioolkisten en handen als een tafelblad. Carnera, die een paar jaar geleden „ontdekt" is door een han- digen boksmanager. En die hem deze sport liet leeren. Niet, omdat de Italiaan zoo intelligent is en zoo vlug, maar wel omdat hij door zijn lengte en breed ie en lichaamsgewicht veel voor heeft op andere boksers. Carnera heeft het vak geleerd. Dat wil zeggen: deskundigen zijn het et over eens, dat zijn techniek allesbehalve fraai is. Maar hij deelt heel rake meppen uit. En wanneer hij ze incasseeren moet, dan doen ze hem niet veel. Nu ja, zijn tegen standers hebben hem een deuk in zijn neus geslagen en een paar tan den uit zijn mond. Ze moesten daar- v oor en sprongetje nemen. Maar „bloemkool" ooren beeft hij nog niet. Die zitten te hoog Carnera is dus niets anders dan een goedgebouwde reus. Er is iemand gevonden in Neder land, die er geld genoeg voor over had, Carnera in een paar steden de monstraties te laten houden. Goed koop zal het niet geweest zijn. Maar het goud ligt bij ons nu op straat. Carnera werd te ^Rotterdam ver welkomd. Het station was uitver kocht. Er kon geen kip meer bij. De Voorzitter van het comité van ontvangst raakte van de sokken in het gedrang. De fotographen ston den doodsangsten uit voor hun toe stellan die plat gedrukt dreigden te worden. De politie wist geen raad. De trein rolde [binnen. Carnera keek uit het raam. Glimlachte min zaam. Een vrouw van meer dan middelbaren leeftijd gilde hysterisch: „Wat een jongen Wat een kerel I M'n eten is nog lang niet gaar. Maar dat kan me niet schelen. Wat een jongen Carnera.zei: „Zoo'n ontvangst is me nog nooit bereid". Hij zal het wel bedeeld hebben als compliment aan het Nederland- sche Volk. Regen door papier. Naar dezer dagen gemeld is, zal de heer A. Veraart binnenkort proe ven nemen voor het neerslaan van wolken volgens een nieuwe methode. Aan hetgeen de Tel. hieromtrent thans vernomen heeft, is het volgen de ontleend Zooéls velen weten zullen, werd tot heden bij de proefnemingen voor het neerslaan van wolken gebruik gemaakt van waterijs, dat door kool zuur 78 gr. C.) of vloeibare lucht (—190 gr. C) gekoeld, uit zich op groote hoogte bevindende vliegtuigen op de wolkenlaag werd uitgeworpen. Bij de volgende proefnemingen zal thans, behalve van ijs, voor de eerste maal worden gebruik gemaakt van... papier van zoo licht mogelijke sub stantie, hetwelk tevoren tot een zeer lage temperatuur zal worden gekoeld. De heer Veraart ziet in dit nieuwe hulpmiddel drie groote voordeelen ten eerste wordt bij toepassing van de nieuwe methode een zeer groot koelend oppervlak verkregen. Eenige duizenden kilo's papier beslaan n.l. een oppervlakte van vele duizenden vierkante meters. Ten tweeede ont staan er bij het uitgooien van het papier in de wolken- wervelende bewegingen, welke van grooten invloed kunnen zijn op de conden satie, vooral waaneer de toppen der wolken bestaan uit ondergekoelde waterdruppels van —10 gr. tot —20 gr. C„ hetgeen dikwijls het geval is. Deze druppels verstarren een be kend verschijnsel bij de geringste aanraking. Een zeer belangrijk element is ten derde, dat door vaststelling van de plaatsen, waar het papier is neerge komen, met zekerheid kan worden bepaald, uit welke richting de wind woei ten tijde dat de proefnemingen werden gedaan. Zeventig sollicitanten op een advertentie. Een depothouder van een Haar- lemsche bakkerij op den Hoofdweg had in een advertentie een loop jongen gevraagd. Maandagavond tusschen 7 en 8 uur konden gega digden zich komen aanmelden. En dit deden zij dan ook ten getale van ongeveer 70. De depothouder achtte het geraden om de candidaten 10 voor 10 binnen te laten. Nauwe lijks echter was het eerste tiental in huis of de overige tientallen begon nen voor de deur een hevig kabaal te maken. Zij uitten allerlei bedrei gingen tegen dendepothouder én eindigden met de deurknop vast te binden aan het hek van den tuin. De 10 sollicitanten, die binnen waren konden niet meer naar buiten. De depothouder vroeg per telefoon politieassistentie aan bureau Over toom, die spoedig met een aantal agenten de woelige elementen ver dreef. Er werd een politiepost voor het huis geplaatst om herhalingen te voorkomen. Kevclaer, het drukbezochte Marïa-oord. Naar men ons mededeelt, is de bedevaartsplaats Kevelaer, even over de Duitsche grens, in het afgeloopen jaar 1931, door niet minder dan 600.000 pelgrims bezocht. Van de buitenlandsche pelgrims waren het vooral Nederlanders, die een bezoek aan dit bekende Maria- oord kwamen brengen. Eon navolger van Poter Kuerten De Linzer politie heeft, onder verdenking van roofmoord, een mis dadiger gearresteerd, die in den loop van Maandag uit zijn bekentenissen bleek een der grootste misdadigers te zijn in de Oostenrijksche crimi- neele geschiedenis, een tweede Peter Kuerten. Voor ongeveer 2 weken was te Linz de echtgenoote van een bouw kundige vermoord. De verdenking viel op de man, Lethgoeb genaamd, die vier dagen na zijn arrestatie in

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6