De Notaris Brabers üemengde Berichten Buitenl. nieuws. Dr. de Bruijn spreekuur Stille Omgang. Limburg in den nacht van 5 op 0 Maart. De bedevaartgangers van Limburg naar de Stille Omgang te Amsterdam zullen dit jaar wederom met Nijme gen meegaan in den nacht van 5 op 6-' Maart. Deelnemers uit Venray kunnen zich opgeven bij den Heer Henri Jacobs, Stationsweg en aan het Bureau van dit Blad. Volgende week komen wij hierop nader terug. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 5 van het Reglement op bet branden van veen- en heidegronden in Limburg, opge nomen in Provinciaalblad 14 van 1859, ter openbare kennis, dat aan P. Janssen, landbouwer wonende te Venray—Ysselsteyn I 46, vergunning is verleend voor het afbranden van een perceel heidegrond, op een dag vallende tusschen 7 en 12 Maart a.s. Venray 18 Februari 1932. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van Johannes Carolus Hubertus Vermeu len, koopman, wonende te Venray. om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein (slijterij) in het pand gelegen Groote Markt 5. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen dezer vergunning schriftelijk bezwaren indienen. Venray 18 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. DeSecretaris VAN HAAREN. In het klooster „Jerusalem" alhier is na een langdurige ziekte overleden Mère Marie Alexandrine, in de wereld mej. Charlotte Smets. Onder het vee van den land bouwer G. alhier werd een geval van miltvuur geconstateerd. Het cadaver werd onder politietoezicht verbrand. „De Hel" van Dante. Woensdag j.l. hebben we hier een mooien Dante-avond gehad. Spreker was de Zeereerw. Pater Chistinus Kops, van het gymnasium. Een keurig publiek, waaronder zich geestelijke en burgerlijke autoriteiten bevonden, vulde de groote Patro naatszaal. In zijn openingswoord memoreerde de Eerw. Moderator van de Ver eeniging „Goud-pluvier" het dubbele feit, dat de Spreker van dezen avond een vermaard Dante-kenner was en op zijn onlangs verschenen Dante- vertaling door bevoegde critiek de uitdrukking „lest best" werd toege past. De ware wetenschap weet zich bevattelijk uit te drukken. Pater Kops gaf een zeer duidelijke uiteen zetting van Dante's bedoelingen. Twistvragen over détails werden zorgvuldig vermeden. „Komedie" beteekent in de Middeleeuwen een dichtwerk dat droef begint en blij eindigt, en is geschreven in de moedertaal. De nakomelingschap heeft er het woord „goddelijke" aan toegevoegd. Dante bedoelt met zijn dichtwerk van veertienduizend regels, waaraan hij een kwarteeuw heeft gearbeid, het menschelijk leven. De Hel is de zonde, het Vagevuur boete en loutering, de Hemel de verzoening met God. De Goddelijke Komedie is als geïnspireerd door een reine, verhevene liefde voor Beatrice, de door het Christendom vereerde vrouw, dochter der Zuiverste Maagd Maria. Zijn schoone lezing steunend door fijn, uitgekozen projectie-beelden naar Gustave Doré, liet spreker zijn gehoor dieper en dieper met Dante en Vergilius neerdalen in den trech tervormigen afgrond der Hel. Nu en dan, steeds op 't juiste moment, werden verzen gezegd. Vergissingen van den dichter werden eerlijk aan gewezen. Na een korte pauze voerde spreker ons door het Vagevuur en vervolgens door het Paradijs. Vooral het laatste gedeelte van den tocht werd aangrijpend behandeld en wekte diepe ontroering. Deze lezing van bijna twee uren is onder ademlooze stilte van zoo wel ontwikkelde als min-ootwikkelde toehoorders beluisterd. Het publiek was spreker in bijzondere mate dankbaar. Scliutlersbond Venray en Omstreken. Zondag hield genoemde bond de jaarvergadering in Café Loonen te Holfhees. Uit het verslag bleek, dat in 1931 met de twee bondsconcour- sen een verlies yan f 23.30 te boeken was. In kas bleek f 188.69. Wegens vertrek naar Winterswijk bedankte de heer J. Grubbtn als voorzitter. In diens plaats werd gekozen de heer K. Coenen te Holthees. De heer Grubben werd tot eere- v- orzitter gekozen. Op 5 Juni a.s. zal te Venray een groot internationaal schuttersfeest gehouden worden. Met de werk zaamheden hiervoor zal zich de Schutterij „St. Anna" belasten. Ook zal werden gezorgd, dat schutterijen uit Zuid-Limburg aan de schietwed strijden kunnen deelnemen. Bij loting werd bepaald, dat de twee gewone bondsconcoursen dit jaar zullen gehonden worden te Well en te Geijsteren. Voetbalwedstrijd ten bate van het Crisis-comité. Zondagmiddag omstreeks half twee weerklonk de muziek van Venray's Fanfarecorps door de straten. De optocht trok veel belangstelling. Omstreeks 2 uur arriveerde de stoet op het Sportterrein, waar scheids rechter Lichteveld direct liet tossen. Alvorens de wedstrijd begint, roept de heer v. Aarssen namens de Ven- raysche spelers Wanssum het wel kom toe en brengt dank aan dit elftal. Verder bracht spreker een woord van dank aan Venray's Fanfarecorps, aan scheidsrechter Lichteveld, alsmede aan allen die belangloos hunne mede werking verleenden. Tenslotte verzocht hij aan den Eere-voorzitter van het Crisis-comité, den Heer Jan Poels, den bal aan het rollen te brengen, waaraan ge noemde Heer met een flinke trap voldoet. Alsdan volgde een mooi partijtje voetbal vol spannende momenten, 't Eindresultaat was een 7—-3 overwinning voor Venray. Vermelden wij nog dat de netto opbrengst f 87.40 bedroeg, dan kunnen de initiatiefnemers met vol doening op hun werk terugblikken. LEUNEN. Dinsdagavond hield de bond van bijenhouders de jaar- lijksche algemeene vergadering in het Bondsgebouw te Leunen. Deze ver gadering was zeer goed bezocht. Jaarverslag over het afgeloopen jaar werd uitgebracht, waaruit bleek, dat het ledental goed vooruitgaat. Besloten werd dit jaar niet met de bijen te reizen naar de fruitstreek in de Betuwe, dit als tegemoetkoming voor de fruitteelt alhier. Eveneens aan boomgaardbezitters de gelegen heid te geven om in hun boomgaar den bijenvolken geplaatst te krijgen. Vervolgens werden imkersartikelen en suiker besteld waarna de heer J. Wijnhoven een zeer mooie lezing hield over „bestuiving". HORST. Woensdagavond werd alhier een propaganda vergadering gehouden voor het deelnemen aan den jaarl. Stillen Omgang te Amsterdam welke vergadering zeer druk was bezocht, ook uit omliggende gemeenten. Na opening en Uiteen zetting van het doel der vergadering werd door een eerw. Pater uit Brakkenstein een zeer interessante lezing met lichtbeelden gehoudeD, terwijl de pauzen met toepasselijke liederen door het Mannenkoor wer den aangevuld. Uit de vergadering werd de wensch te kennen gegeven om in den nacht van den „Stillen Omgang" te Amsterdam, aldaar een plechtige H. Mis te hebben waar onder de deelnemers gezamenlijk de gezangen kunnen uitvoeren. Binnenkort zal nogmaals een ver gadering gehouden worden waarop men zich voor deelname kan aan melden en de verdere bijzonderheden zullen worden medegedeeld. L.K. Op Zaterdag 12 Maart a.s. hoopt onze dorpsgenoot, de Weleerw Heer Paul Geurts in het Groot Seminarie te Roermond de H. Priesterwijding te ontvangen. L.K. Woensdag werd de werkver schaffing aan de verbeteringswerken der groote Molenbeek, na een onder breking van enkele dagen wegens vorst, weder voortgezet. Het aantal aldaar tewerkgestelden uit deze ge meente is de laatste 2 maanden vrij wel onveranderd gebleven n.l. onge veer 60. Voorts is nog aan een 30-tal werkloozen door de gemeente zelf werk verschaft, terwijl een 30 tal moest worden afgewezen, wijl deze niet voor werkverschaffing in aan merking komen. L.K. OVERLOON. Vrijdag 26 Febr. 's avonds 7 uur zal in het Patronaac een Volksontwikkelingsavond gehou den worden over de Pauselijke Encyclieken. Als spreker zal optreden een Pater uit Nijmegen. Wij ver wachten een flinke opkomst. Er zal een eutrée worden geheven van 10 cent per persoon voor be strijding der onkosten. Maandagavond vergaderden de georg. tewerkgestelde en werklooze arbeiders en bespraken den treurigen toestand, die op het oogenblik hier heerscht, doordat de Gemeente wei gert steun te verleenen bij onwerk zaam weer. Een telegram werd ver zonden aan den Minister en diens tusschenkomst in deze gevraagd. Wij hopen ook, dat er spoedig verandering komt in dezen toestand. Vrijdagavond had alhier in het Patronaat de jaarvergadering plaats van de Paarden- en Veever zekering. Aan het jaarverslag ontleenen we, dat op 31 Dec. 1931 het ledental bedroeg 115, met 155 paarden, voor een waarde van f 48800. Inkomsten f 1568,47, uitgaven f 1342,44, batig saldo f 226,03. Afgekeurd werden 6 paarden. Bij de Veeverzekering waren aan gesloten 130 leden met 600 koeien. Inkomsten f 3854,22, uitgaven f 3730, batig saldo f 124,22. afge keurd 12 koeien, 5 uitgepond. Voor schatters werden aangewezen M. Jans en M. Gerrits. WELL. Wegens het heerschen van een griep-epidemie heeft men te Well de jongens- en meisjesscholen moeten sluiten. WEERT. Naar wij vernemen zullen de H. H, Wijdingen der E.E. P.P. Minderbroeders alhier plaats vinden op Halfvasten. De Wijdingen zullen worden ver richt door den nieuw gewijden Bis schop Mgr. Verriet uit Venray. WEERT. Als een staaltje uit dezen malaise-tijd moge dienen, dat de boeren op de gehouden Zaterdag- sche markt, hunne biggen welke sommigen aanboden aan vijf stuks voor vier Gulden, niet kwijt konden worden. Wie het nu goed met den teleurgestelden boer stdnd, kreeg een beestje gratis. De Raad van Belfeld contra den Burgemeester. In de Dinsdag gehouden gemeen- teraadsvergadeing te Belfeld werd op voorstel van een der raadsleden de volgende motie tegen den burge meester die sinds 1 November 1931 op ziekenverlof is, ingediend De raad der gemeente Belfeld, in aanmerking nemende de vele mis dragingen en grove onregelmatig heden door den burgemeester ge pleegd, verzoekt beleefd doch drin gend het zoo spoedig mogelijk daartoe te willen leiden dat de burgemeester ontslagen wordt. De motie welke met op één na algemeene stemmen werd aangenomen de loco-burgemeester de heer H. Langendonck, onthield zich van stemming zal ter kennis van Ged. Staten van Limburg worden gebracht. Het wapen van Mgr. Lemmons. De benoemde coadjutor van het bisdom Roermond Mgr. J. H. J. Lemmens, heeft aan de Edelsmeden Brom te Utrecht opdracht gegeven tot het ontwerpen van zijn Bisschop pelijk wapen. Dit zal bestaan uit een veld in wit en blauw. Boven een woelige zee, schittert een witte ster. In deze voorstelling is weergegeven het de vies „Stella douce" onder leiding van de ster. Een en ander duidt op de onrustige woelige tijden waar in wij leven en meer in het bijzon der op den toestand in Limburg, waar vreemde elementen hun invloed doen gelden en werken op geloofs- verflauwiDg en afval, tweedracht stoken onder het katholieke volk en ontevredenheid zaaien in het indus triegebied. Tachtigste verjaardng van Mgr. M. J. D. Claessens. Onder groote belangstelling vierde Woensdag Mgr. M. J. D. Claessens, Protonotarius Apostolicus en Huis prelaat van Z. H. den Paus te Sit- tard zijn tachtigsten verjaardag. ROERMOND. Op 26 Februari e.k. hoopt de heer H. J. F. Brink man zijn zilveren jubileum als notaris te vieren. Limburgsche Groene Kruis. Aan de afdeelingen is een schrij ven verzonden door het hoofdbe stuur, waarin wordt meegedeeld, dat nader gebleken feiten het hoofdbe stuur er toe genoopt hebben den^ heer J. V. met ingang van 15 Fe bruari ontslag te verleenen als se cretaris-penningmeester der vereeni- ging. Drama op een politieburean. Dinsdagmiddag beeft zich op het politiebureau te Maastricht een dra ma afgespeeld. Te Eysden is in de kerk ingebro ken, van welk misdrijf een 36-jarige meubelmaker uit Verviers werd ver dacht. Zijn signalement werd per radio verspreid, welk bericht ook door de politie te Maastricht was opgevangen. Toen Dinsdagmiddag de rechercheur V. een sigarenwinkel in de Groote Staat wilde binnengaan zag hij eensklaps den gesignaleerde man daar passeeren. Hij arresteerde den man en bracht hem naar het politiebureau over. Toen de Belg daar gefouilleerd werd, zag hij kans een revolver, dien hij bij zich droeg te grijpen en daarmede schoot hij zich in de borst. Ernstig gewond is de man naar Calvariënberg over gebracht. Longontsteking en influenza. Gelijk gemeldt, wordt bij den staat van de aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, welken de Staatscourant wekelijks publiceert, sinds verleden week ook opgegeven het aantal sterfgevallen tengevolge van influenza en ziekten van het ademhalingsstelsel met uitzondering van tuberculose eft wel in de 46 ge meenten des lands, welke meer dan 20.000 zielen tellen. In de weeic van 7 tot en met 13 Februari waren het er in totaal 141. Longontstetcing was daarbij in verreweg de meeste gevallen de doodsoorzaak, daaraan stierven niet minder dan 91 personen. Influenza maakte het minste slacht offers n.l. 14. Van de overige 36 kwamen 19 sterfgevallen op rekening van bronchitis, de andere 17 waren te wijten aan andere ziekten van het ademhalingsstelsel. Werkloosheid in de bouwvakken te Eindhoven. Maandagavond kwam de gemeente raad van Einhoven bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Verdijk. Aan de regeering zal verzocht worden om ook de bouw- en aan verwante vakken onder de crisis- bedrijven op te nemen. Op 1 Januari waren te dezer stede 1240 der 1924 georganiseerde bouwvakarbeiders werkloos. Vervoer van dieren per vracht auto. Naar aanleiding van klachten over het vervoer van dieren per vracht auto, waarop door het Tweede Ka merlid ir. van der Bilt de aandacht van den Minister van Waterstaat was gevestigd, zegt deze van mee ning te zijn dat het toenemend ver voer van levende dieren per vracht auto wel eenige dwingende voor schriften omtrent het daarvoor ge bezigde materieel wenschelijk maakt. De moeilijkheid, om voor daartoe strekkende bepalingen, welke zich niet tot het openbaar vervoer zou den mogen beperken, een voldoen den grondslag in bestaande wetten te vinden, heeft aan de tot stand- koming tot dusverre in den weg gestaan. De nopdzakelijkheid van een wet telijke voorziening wordt vooralsnog niet ingezien Auto te water. Maandagavond, omstreeks half ze ven, is ter hoogte van den spoordijk waarover de tram van Amsterdam naar Zandvoort de spoorbaan Haar lem—Rotterdam passeert, een luxe auto, bestuurd door den heer J. P. M. G., directeur der Int. Koffie- handelmaatschappij, wonende in Aer- denhout, in het water van de Leidsche Vaart gereden. De autobestuurder is verdronken Auto tegen een boom gereden. Uit Kranenburg wordt gemeldt, dat de Nederlandsche bankier van Oort uit Nijmegen Maandagavond op den weg van Kleef naar Kranen burg met zijn auto tegen een boom gereden. Hij is uit den auto geslingerd en zwaar gewond naar het ziekenhuis te Kranenburg vervoerd, waar hij kort daarop is overleden. Op de plaats van het ongeluk werden on geveer 20,000 rijksmarken gevonden. Enorm prijsverschil. Een tuinder te Heemskerk sneed van een stuk grond in het vorige jaar voor f 1000 aan boerekool. terwijl de opbrengst bij ongeveer gelijke qualiteit en quantiteit dit jaar f 60 bedroeg. Worstdie ven. Woensdagnacht hebben dieven zich door inklimming via een dak raam toegang verschaft tot het ge bouw der Eerw. Zusters (Liefdege sticht) te Cuyk. Door het vallen van voorwerpen werd een in de nabijheid slapende zuster wakker, zij maakie alarm waarop de dieven het hazenpad ko zen. Men kon nog juist een man door de dakgoot zien wegvluchten. Er bleek een kast geforceerd waaruit een partij worst is ont vreemd. Doodslag op een ryksvcldwachter. In de zaak tegen de gebroeders R- te Kerkdriel, wien te laste is gelegd, doodslag op den rijksveld wachter Tap te Kerkdriel, is Donder dag door de Tielsche rechtbank tegen ieder der verdachten 12 jaar gevan genisstraf geëischt, met aftrek van preventieve hechtenis. Weer een kabinetscrisis in Frankrijk. Hindenburg can- didaat voor het presidentschap van de Duitsche republiek. De oorlog in China Steeds meer Japansche troepen in Sjanghai. Een strijd van jaren Krachtiger optreden van den Volkenbondsraad en van de Amerikaansche en Britsche regeeringen. Allerlei. In Frankrijk was de politieke situatie alduseen min of meer rechts georiënteerde meerderheid in de Kamer, een linksche (Kartel) meerderheid in den Senaat. Het kabinet-Laval steunde op de Kamer meerderheid. Het zette onlangs op weinig elegante wijze den heer Briand opzij, die van huis uit een radicaal is, en dreef in de Kamer een kieswetwijziging door, die voor de partijen van het Kartel nadeelig was. Deze partijen vinden elkaar n.l. gewoonlijk eerst bij de herstem mingen, maar Laval wist, ondanks een felle oppositie, de bepalingen van de wet zoo gewijzigd te krijgen, dat bij de eerste stemming degene verkozen zou worden verklaard, die de meeste stemmen op zich vereenig- de, ook al behaalde hij nog geen volstrekte meerderheid, mits zijn totaal minstens 40 pet. van het totaal uitmaakte. In den Senaat leed Laval deze week een nederlaag op een formeele kwestie waarbij echter alle boven genoemde bezwaren tegen Laval de stemming bepaalden. Aldus ontstond weer eens een minister-crisis in Frankrijk, welke dezen keer moeilijk zal zijn op te lossen. Een nieuwe regeering, welke den Senaat welge vallig is, zou op verzet stuiten in de Kamer, en omgekeerd. Misschien dat een kabinet van Nationale Con centratie, of een Zaken-Kabinet het land door het a,s. verkiezingstijdperk zou kunnen heenleiden. Duitschland staat öök kort voor een verkiezingsactie. De 84-jarige Hindenburg heeft zich bereid ver klaard om het presidentschap weer te aanvaarden, daarmee het volk voor erger (Hitiet) behoedende. De grijze veldheer zal zeker worden herkozen, zonder den steun evenwel van de uiterst rechtsche partijen, wier can- didaat hij in 1925 was. Nu zijn het de middenpartijen en sociaal-demo craten, die in 1925 bij de eindstem ming op Marx stemden, die Hinden burg, den tegencandidaat van zeven jaar geleden, moeten helpen kiezen. De Nazi's en Duitsch-nationalen voeren actie voor een eigen candidaat. Niet minder dan 22000 Japansche soldaten zijn weer in Sjanghai geland en tegenover hen groeit het aantal vijandige Chineezen, die zij blijkbaar moeilijker kunnen bedwingen, dan ze hadden verwacht. Er worden op het oogenblik meer ultimata gesteld dan gevechten geleverd. Het kan zoo jaren duren, verzekerde een Chineesch minister. Al dringen de Japanners ons wat terug, het aantal Chineezen tegenover hen zal blijven groeien. Er zijn inderdaad Chineezen genoeg. Zij denken de Japanners op den duur tot den terugtocht te kunnen dwingen door dezer financieele en moreele krachten uit te putten. De Volkenbondsraad heeft weer eens krachtig... gesproken tegen Japan. Nu tegen Japan alléén, daar mee de fictie van een conflict tus schen twee partijen latende varen. We eischen onmiddellijk staking van het geweld 1 zoo decreteerde men in Genève. Amerika en Engeland heb ben dat vertoog krachtig onderlijnd. Of het helpen zal Intusschen is de Mandsjoerijsche republiek officieel geproclameerd in Moekden, onder politiek en econo misch toezicht van Japan. De Herstelconferentie zal nu in Juni te Genéve of Lausanne worden gehouden. De besprekingen over Ontwapening en Herstel- en Oor logsschulden zullen derhalve, hoe gescheiden dan ook, door elkaar heen loopen. Het verband tusschen beide zaken valt trouwens niet te loochenen. Deze week was de Amerikaansche republiek Costa Rica aan de beurt voor een revolutie. Het geval is al weer verloopen. Wie volgt daar In Spanje blijven stakingen aan de orde van den dag en openbare rust wordt er iets legendarisch uit een ver monarchaal of verafschuwd dic tatoriaal verleden. Volstrekte rust bestaat op het oogenblik trouwens nergens ter wereld. Nabij Mar seille in Frankrijk ontspoorde een sneltrein door een helsche machine, gelukkig zonder dat er slacht offers vielen. Ook in het gewijde interieur van de Sint Pieter te Rome moest een bom worden verwijderd. Men spreekt ook van een voorge nomen aanslag op den Paus. De afsluiting van de Zuiderzee. Naar de Msb. verneemt, zullen de werkzaamheden voor de dichting van het laatste sluitgat in den afsluitdijk van de Zuiderzee de Vliet waarvoor thans de voorbereidingen worden getroffen, waarschijnlijk na Paschen worden aangevangen. De sluiting zal vermoedelijk in Juli a.s. geschieden. Zwengel tegen het hoofd. De landbouwer J. v. N. te Kruis land, gemeente Steenbergen, was doende zijn motor aan te draaien. Ongelukkig kon hij niet tijdig genoeg den draaier van de as trekken, zoodat de zwengel hem met kracht tegen het hoofd sloeg. v. N. werd bewus teloos en met een diepe hoofdwonde opgenomen. Zijn toestand is zorg wekkend. Venezoluansch complot op Aruba. Het voorbeeld, dat Urbina in Wil lemstad heeft gegeven, toen hij den beruchten overval op Curagoa pleegde, blijkt bij zijn landgenooten te hebben ingeslagen en zelfs tot navolging te nopen. Op Curasao zelf konden zij echter moeilijk het succes verwachten, dat hun generaal daar destijds had en daarom richtten zij het oog op een der andere Neder landsche bezittingen in de West, het Benedenwindsche1 eiland Aruba. Ge lukkig echter is hun toeleg ditmaal bijtijds ontdekt. Er is een plan gevonden tot tijde lijke vermeestering van het gezag en van de zich op het eiland bevin dende wapenen, alsmede tot het stichten van brand in verschillende belangrijke gebouwen. De politie heeft als gevolg van deze ontdekking een twintigtal arrestaties verricht. Tegen twaalf van de aangehoudenen echter beschikte men niet over voldoende bewijs materiaal, ofwel het bleek, dat zij onschuldig waren. Deze personen zijn dan ook spoedig weer vrijge laten. Alle verdachte personen, die zonder middelen van bestaan op het eiland vertoeven, worden uitgezet. MET EERBIED. Het was propvol in de kerk. De hoogmis was juist begonnen. De kerk was blijkbaar te klein, want ook onder den toren was alles bezet en de menigte puilde zelfs naar buiten. Bij den ingang zaten een paar kerels op d'r dooie gemak tegen de deur. t Rechts en links hadden er zich een paar tegen den muur gevlijd en schenen een dutje te doen. Nog een paar anderen waren in druk gesprek over zaken van den dag. Uitsluitend fantasie, lezer Helaas, neen 1 Hebben we een bepaald geval op 't oog Ook niet, maar deze schets is als een clicheetje, dat voor verschillende doeleinden te gebruiken is 1 Zet er maar een plaatsnaam onder en het is een actueel schetsje. 'O En toch geldt ook voor de men- schen bij het wijwatersvat en voor de onbezoldigde en ongeroepen deur bewakers, dat zij zonder gebed niet in den hemel kunnen komen en dat zij mis moeten hooren met eerbied, aandacht en godsvrucht 1 KLEINE VERGISSING Bij de inwijding van een nieuwe spoorweg, moet de kleine van dorpsburgemeester een ruiker aan bieden, en daarbij een gedicht voordragen, dat de meester met veel zorg heeft samengesteld. De trein komt aan, de minister slapt uit en het meisje biedt den ruiker aan, maar vergeet, zich naar de locomotief te wenden en zegt, nog altijd naar den minister toegekeerd: »Wees gegroet, gij vuurge Salamander Neus-, Keel- en Oorarts houdt geregeld eiken Vrijdag van 12 lot 1 uur in Hofel DUPONT Stationsweg Venray. te VIERLINGSBEEK zal Donderdag 3 Maart 1932, nam. 2 uur publiek op het stuk verkoopen voor 1. De Gemeente Maashees en Overloon 200 slagen gekapt dennen hout als slieten, latten, palen, boon staken, brandhout in dennenschansen in hare bosschen in de Heldersche heide achter P. J. Klaassen (Helder) Overloon. Bijeenkomst bij no. 1. 2. Den Heer W. Crooymans te Overloon 40 slagen prachtige slieten in zijn bosch achter het Helder aan de Gemeentebosschen. Ingekomen en vertrokken personen van 12 tot 19 Feb VERTROKKEN M. H. H. v. d. Vorle, dienstknecht, Daar Maashees Overloon A. M, C. Kuypers, dienstbode, naar Meerlo B104 M G. Delauw, dienstbode, naar Maashees Overloon A141 A. Jakobs, dienstbode, naar Seve- num -A53 H. Wollenzien, coiffeur, n. Dor drecht Doelstraat 18 M. P. J. Zevenhoven, dienstbode, naar Horst Grootestraat. BusamuKS STABD VEIRAY van 12 tot 19 Febr. 1932. GEBOREN Johan H. Th. Laurensse, Hofstraat Petronella C. A. Kupers, Hense- niusplein Petrus J, A. Bouten, Lieseven Arnoldus J. H. Lemmens, Yssel steyn Hendrika G. P. Huijbers, Veltum Peter J. H. van Lipzig, Venraysch Broek Johanna M. P. J. van Meijel, Leunen Jacobus M. G. Arts, Merselo Petronella J. G. van Dijk, Eind- straat Julianus J. G. Coenen, Hofstraat C atbarina A. Hendrix, Merselo Elisabeth V. J. Maessen, Heuvel straat Hubertus J. M. Cleven, Merselo Johannes L. H. Kessels, Merselo OVERLEDEN Willem Claassens, oud 71 jaren, zonder beroep, Merselo Maria A. Verstraelen, echtg. van Lambertus H. Liassen, oud 77 jaren, Grootestraat Christine J. W. Schoester, oud 6 dagen, Paterslaan Johanna Friesen, Wed. van Theo' dorus Pouwels, oud 64 jaren, Lang straat. mSSLXJSS SXiffSYSH Parochiekerk» Morgen Zondag half 3 her- halingscalechismus voor de meisjes 5 uur Lof en 2e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 bosteld Jaarg. voor de echtgenoote van Gerard van Rijswijk en ouders, 8 uur de uitvaart voor de Wed. Pouwels. kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 Jeesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johannes Ron gen en Wilhelmina Broeks. Woensdag half zeven zieledienst voor de overl. leden der H. Familie, besteld door de vijf jubilarissen, half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor Martinus Janssen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Frans Janssen en echtg.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2