ontwikkeling. Missie Weekblad voor VENRAY, HOEST en Omstreken. JMANUFACTURENJ YÜÜGDMSrf Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Politieke Ons Weekpraatje. Algem. weekoverzicht Z. H. Mgr. Verriet Provinciaal Nieuws Zaterdag 20 Februari 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 8 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN PRIJS DER ADVERTENTIEN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7: cl. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MÜNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Het voorstel tot wijziging van liet Kiesreglement. Groote gebeurtenissen werpen haar schaduwen vooruit In 1933 zal een verkiezing voor de Tweede Kamer worden gehouden, de gewichtigste gebeurtenis welke in ons politieke organisatieleven plaats grijpt. Als verst verwijderde voorbereiding gaat aan deze verkiezing de behan deling vooraf van een voorstel tot wijziging van het Kiesreglement, dat ia 1927 is vastgesteld. Zoo'n wijzi ging van het Kiesreglement is onze gewoonte geworden. Bij iedere Kamerverkiezing merken we min of meer belangrijke onvolmaaktheden welke het reglement aankleven. En we streven in dit punt nu eenmaal naarstig naar volmaaktheid om een zoo goed mogelijk samengestelde katholieke Tweede-Kamerfractie te verkrijgen en tegelijk eiken kiezer zooveel mogelijk zijn recht en zoo ver mogelijk zijn vrijheid te geven. De volmaaktheid bereiken we in dit ondermeansche nergens. En zoo trachten we ze beetje voor beetje te benaderen. Daarom is wederom een commifsie aan den arbeid geweest en ligt weer een ontwerp-kiesregle- ment voor de Katholieke Staatspartij voor ons. Zeer ingrijpende wijzigingen onder gaat het reglement volgens dit voor stel niet. In plaats van een Centraal College dat de samenstelling der katholieke candidatenlijsten gaat voorbereiden, krijgen we een Verkiezingsraad. Van kwaliteitszetels, gekwalificeer de zetels of candidaten, van vrije zetels zal geen sprake meer zijn. We gaan nu spreken over „omschreven" zetels en „niet-omschreven" zetels. Nadat het Partijbestuur zich in de eerste helft van October vóór het verkiezingsjaar zal hebben beraden over samenvoeging van'.rijkskieskrin gen yoor de indiening van een officieele lijst en de rijkskieskring besturen omtrent de uitkomst van dit beraad desgewenscht van advies hebben gediend, zal de Verkiezings raad in de tweede helft van October vaststellen welke rijkskieskringen een afzonderlijke lijst zullen indienen en welke zullen worden samengevoegd en tevens het in eiken kieskring of samenvoeging van kieskringen te verwachten aantal zetels. In de eerste helft van November komt de Verkiezingsraad opnieuw bijeen en „omschrijft" duidelijk en concreet de eischen waaraan candi daten voor een door hem te bepalen aantal der te verwachten zetels zul len moeten voldoen. Niet minder dan twee vijfden der voor een lijst te verwachten zetels mogen als „niet-omschreven" zetels overblijven. Worden dus 5 zetels verwacht, dan moeten er minstens 2 niet-omschreven zijn. De Verkiezingsraad kan voor bepaalde omschrijvingen meer dan één der omschreven zetels over de lijsten, zooveel mogelijk evenredig verdeelen. De Kieskringbesturen kunnen bin nen 8 dagen na de mededeeling daarvan wenschen of bezwaren schriftelijk kenbaar maken en monde ling in den Verkiezingsraad doen toelichten. Daarna stelt de Raad de verdeeling vast. Van 16 December tot en met 15 Januari kunnen de kiesvereenigingen vergaderen tot het aanwijzen van candidaten voor de bepaalde om schrijvingen en ook voor de niet- omschreven zetels. Een candidaat is aangewezen wan neer tenminste 1/10 der aanwezige leden en indien er minder dan 100 aanwezig zijn, tenminste 10 aanwezige leden hem ondersteunen. Ook het bestuur der kiesvereeni- ging als zoodanig kan candidaten aanwijzen en dit kan ook geschieden (bij den secretaris van het kieskring- bestuur) door minstens 25 leden der kiesvereeniging behoorende tot den zelfden kieskring, indien de aanwijzing één candidaat betreft en door ten minste 50 leden van kiesvereeeenigin- gen, indien ze meer candidaten (hoogstens 5) betreft. Uiterlijk 15 Januari wordt aan het Kringbestuur van de aanwijzin gen mededeeling gedaan. Het kringbestuur deelt aan de can didaten mee dat en event, voor Welke omschrijving ze zijn aange wezen. Wie daarna niet binnen 8 dagen bericht zendt dat hij de aan Wijzing wenscht gehandhaafd te zien, wordt geacht deze niet te aanvaar den. Candidaten die slechts als plaatsvervanger in aanmerking wen schen te komen, deelen dit eveneens binnen 8 dagen mede. Voor 1 Februari zendt het kring bestuur een verzamellijst der candi daten aan het Partijbestuur met zijn eventueele opmerkingen. Het Partijbestuur beslist in de eerste helft van Februari over de aanwijzingen aan de hand van de bevindingen van zijn Dagelijksch Bestuur. Niet-goedgekeurde aanwij zingen worden geschrapt. De aange wezenen van dit geval worden be schouwd als te zijn aangewezen voor een niet omschreven zetel, tenzij ze biDnen 8 dagen mededeelen niet in aanmerking te willen komen. Het Partijbestuur kan in zeer bijzondere gevallen wanneer voor het goede verloop der stemming aanvulling der verzamellijst nuttig lijkt, daartoe overgaan, doch alleen voor de omschreven zetels. In de eerste helft van Maart komen" de vergaderingen der rijks- kieskringorganisaties bijeen. Hier kunnen de aanwezigen uit de ver zamellijst namen noemen voor zoo veel omschreven zetels en niet- omschreven zetels als door den Verkiezingsraad is bepaald. Telkens wordt voor eiken zetel door stemming bepaald wieder genoemde candidaten voor dien zetel de geadviseerde candidaat zal zijn, maar de kring vergadering kan ook besluiten, dat voor een bepaalde zetel geen advies zal worden uitgebracht. Voor de niet-omschreven zetels kan ook een candidaat worden geadviseerd, die voor een omschreven zetel werd aangewezen. De kringvergadering bepaalt ook de volgorde der om szhreven zetels op de lijst, daarna volgen de niet-omschreven zetels Waar we in Limburg wel niet met candidaatstellen in samengevoeg de kringorganisaties te maken zullen krijgen, zullen we thans niet verder ingaan op welke wijze de candidaat- stelling daar nader geschiedt. De plaatselijke kiesvereenigingen zullen in Mei een stemming houden waaraan alleen leden mogen deel nemen die reeds op 31 December tevoren lid waren. Het stembiljet bevat een duidelijk omlijst vak voor eiken omschreven zetel afzonderlijk en een voor de niet-omschreven zetels gezamenlijk, waarin de op elk afzonderlijk vak betrekking hebbende candidaten alfabetisch zijn geplaatst. De namen der geadviseerde candidaten zijn duidelijk onderstreept. Voor ieder candidaat staat een stemvakje. Het verschil met de voor de laatste Kamerverkiezing gehouden stemming is, dat het stemmen over plaatsvervangers vervallen is. Er komen dus geen stemvakjes meer achter de namen voor, zoodat het stembriefje vereenvoudigd is. Het lid der kiesvereeniging brengt zijn stem uit door voor elke plaats waarvoor wordt gestemd, één witte stip zwart of rood te maken in het stemvakje voor één der candidaten, In het vak der niet-omschreven can didaten moet op zooveel candidaten worden gestemd als er niet-omschre ven zetels te vervullen zijn. De uitslag wordt opgezonden naar het kringbestuur, dat de stemmen verzamelt en den uitslag opzendt naar het Partijbestuur. Dit stelt den definitie\{en uitslag der stemming vast. Het partijbestuur stelt de volgorde vast der candidaten in eiken kies kring naar het aantal door hen in dien kieskring verkregen stemmen en wijst voorloopig de in eiken kieskring beschikbare zetels toe aan de candidaten met het grootst aantal stemmen de omschreven candidaten krijgen hierbij een volgorde door de kringvergadering bepaald. Voor den candidaat die den kiesdeeler haalde, geldt deze plaats als een definitieve. Hebben candidaten in meer dan één kieskring stemmen gehaald hetzij voor een omschreven, hetzij voor een niet omschreven zetel dan wordt een verkiesbare zetel toegewezen aan hem, die den kies deeler haalde. Deze candidaat wordt geplaatst op de lijst van den kies kring, waar hij procentsgewijze in verhouding tot het aantal in dien kieskring uitgebrachte stemmen het grootste aantal stemmen heeft be haald. Gebeurt dit in een kieskring waar de verkiesbare zetels reeds definitief zijn toegewezen, dan wordt hij ge plaatst op de lijst van den kieskring waarin hij procentsgewijze op éen na het hoogste aantal stemmen heeft behaald. Nadat aldus de volgorde der can didaten naar het aantal stemmen is vastgesteld wordt aan hem, die de meeste stemmen heeft verworven, definitief een verkiesbare plaats toe gewezen. Ziedaar een kort overzicht van het gewijzigde kiesreglement. Wie er meer van wil weten late ze bij het partijsecretariaat bestellen door de kiesvereeniging. Het voorstel zal in de partijraads vergadering van 28 en 29 Mei be handeld worden. Tevoren zal het in de kiesvereenigingen worden behan deld, waar amendementen kunnen worden ingediend. ROELAND. Eens, het is al weer ruim 13 jaar geleden zijn we opgetreden als luchtvaartnavigator. Och ja, als journalist mankt 'n mensch van alles mee. 'n Journalist nietwaar, moet een heel klein beetje kunnen schrij ven en vooral veel lust hebben tot avontuur. Zoo stelt „men" zich den journalist voor, en zoo zijn er inder daad... enkele. De meest illustere van ons gezelschap zijn ze intusschen niet, die zitten in de politiek of in de letteren. Het was dan, om voort te gaan, kort na het sluiten van den wapen stilstand, dat we op de ELTA te Amsterdam met een Duitschen ex vliegofficier, die aan de grens zijn uniform tijdig voor een burgerpakje verwisseld had, in een ook over-de- grens gesmokkeld Duitsch legervlieg tuig stapteu om er mee van de hoofdstad te vliegen naar Valkens- waard, waar een ingezetene het oude lucht-vehekel had gekocht om er in zijn woonplaats door den bij-gehuur- deD vliegofficier „demonstraties" mee te laten geven, en gegadigden ad f 40 per persoon gelegenheid te bieden om een tienminuutschen lucht doop te ontvangen. Zoo'n reisje Amsterdara-Valkens- waard was nog een heele onderne ming in die dagen. Alvorens in te stappen verzekerden we ons leven bij een op de ELTA opereerenden assurantieagent, dan heschen we ons in een vliegcostuum en eindelijk bonden we ons een valhelm op het brooze hoofd. Als we onze plaatsen hadden ingenomen, beijverden vriend en vijand zich om ons met banden aan dezelve vast te sjorren. Dan werd de motor aangezet. En onder wijl we een schietgebedje deden en inderhaast met een oprecht leedwezen alle zonden ons levens verafschuw den, taxiede de machine over het veld om op een gegeven moment los te raken van de aarde, die we meenden nooit meer te zullen betre den. In de K.L.M.-vliegtuigen van tegenwoordig met haar luxe kajuiten en papieren zakjes voor den lucht- ziekcn passagier gaat het heel anders toé Om nu verder kort te gaan we vlogen. Maar we vlogen in een fliaken storm boven Den Bosch waaide de kaart van den piloot in flarden. Toen keek deze Duitscher ons aan, duidelijk gebarende spreken komt door het motorgeronk niet over dat hij naast den bij stand des Hemels nog slechts op ons vertrouwde. We wezen hem een spoorlijn, die, naar we meenden, naar Eindhoven voerde, en kwamen boven Tilburg terecht. Even later werden we beschoten door de Bel gische grenswacht. We keerden. »In Valkenswaard zouden ze twee stapels hout doen ontbranden bij de naderiDg van ons vliegtuig om een geschikt landingsterrein aan te geven. Toen we daarom ergens brand zagen, wezen we met den vinger naar be neden. De piloot begreep en we daalden... bijna midden in een bosch- brand, die, naar ons later gebleken in de buurt van Best woedde. Toen we later nog eens naar beneden wezen, keek de piloot ons woest aan en tikte hij met zijn wijsvinger op zijn voorhoofd. Enfin, we zijn toch nog in Valkenswaard terecht gekomen, 's avonds, toen de donkerte reeds was gevallen, en honderden in het Brabantsche landschap ons reeds als gevallen luchtvaartpioniers had den betreurd. Het eenig, maar dan ook geldend excuus voor ons talen was, dat het navigatorschap door ons niet was begeerd, maar gedurende den reis opgedrongen. Eerst thans durven we dat alles in de krant schrijven, nu een gebre- veteerde Nederlandschc vliegenier, 13 jaar na ons avontuur, van Am sterdam naar het Gooi heeft willen vliegen en „ergens" in België terecht kwam Ja luchtvaartnavigatie valt niet mee en als men op school niet steeds een 10 voor aardrijkskunde heeft gehad en alle binnen- en buitenlandsche spoorlijnen niet kan op-zingen, dan moet men er maar niet aan beginnen. Intusschen vinden we het avontuur van den gebreveteerden Nederland- schen vliegenier een veege aanwij zing voor den geest, die in moderne sportlichamen heet te huizen. Ze noemen dien geest gezond, wat hij mogelijk zijn kan, maar ontwik keld is hij blijkbaar niet altijd. Vroeger gaven vaders wel eens een fiets, als een zoon nut een prima rapport thuis kwam. Tegenwoordig geven sommige vaders blijkbaar paarden de betreffende vliegenier „doet" n.l. ook veel aan paarden sport, naar we in de bladen lezen en vliegmachines, voor het goede rapport er is, met het gevolg, dat paard en vliegtuig, de sport ia bet algemeen, méér tijd gaan vragen dan voor een goede ontwikkeling ge- wenscht is. Zoo kon het gebeuren, dat onze Ncderlandsche vliegenier in plaats van in het Gooi, „ergens" in een vreemd binnenland terecht kwam. De moderne verkeerstechniek maakte het hem mogelijk, dat hij zijn familie van het avontuur kennis gaf, echter zonder plaatsaanduidingen, omdat hij de taal der vreemde inbooriiagen niet kon verstaan. „Ik schijn ergens in België te zijn," zoo liet hij weten. Achteraf bleek hij in Frankrijk te zijn neergestreken. Juist hadden we het bovenstaande geschreven, toen we kennis namen van het bericht omtrent een ontdek king van den Franschen geleerde Dr. Maurice Faure, dat het optreden van zonnevlekken ziekteverschijnselen veroorzaakt, als bewustzijnsstoornis- sen en andere ongevallen op onze planeet. Zonnevlekken n.l. zouden storingen brengen in het aardmag netisme, welke op haar beurt invloed uitoefenen op daarvoor gevoelige menschen. De ervaring zou volgens Dr. Faure bewezen hebben, dat automobiel-, spoorweg- en vlieg ongelukken vaker voorkomen in periodes, dat zich zonnevlekken vormen. Volgens den jongsfen stand van de wetenschap zou dus ook een zonnevlek het lucht-deraillement van den Gooischen vliegenier kunnen hebben veroorzaakt. Misschien zijn onze gevangenissen wel gevuld met ongelukkige zonne vlekslachtoffers. Zelfs crisis en malaise worden nü verklaarbaar. Een korte ijspret met lang - durig leed. Sportieve evene menten. Nederland's stand punt ter zake ontwapening. Een nieuw ontwerp-Pachtwet De boeren gaan in de politiek. Een zondvloed van faillissementen. Aller lei. Et zijn van die seizoenvermaken, waar de menschen met verlangen naar uitzien, omdat ze een onschul dige gelegenheid tot ontspanning vormen, maar waarvan we toch van te voren veten, dat ze weer een zwaren cijns aan menschenlevens zullen heffen. Dezen keer dreigde de winter te zullen passeeren zonder ijsvermaak, ware het zoo maar gegaan 1 Een dag hebben we toch nog van een broos ijsje mogen pro- fiteeren, één dag van pret, welke een langen tijd van ellende voor vele families na zich sleept. In Bem- mel verdronken vier menschen, waar onder een redder, in Westzaan vielen twee slachtoffers van het ijs te betreuren, in Appeltern één, in Erp weer twee, in Brunssum één (redder), in Bergen één, in Alphen (G.) één, te samen, voor zoover ons bekend is geworden, TWAALF DOODEN. Voor één dag ijspret Méér gebeurlijkheden op sportge bied dienen gememoreerd. In het Stadion te Amsterdam betaalden 40.000 toeschouwers iets van ander halve ton voor een Nederlandsch- Belgische voetbalpartij, die we met 32 verloren. Erg spijtig... van dat geld. Het had op het oogenblik beter op postrekening 186.000 gestort kunnen worden. Een jongmensch in Oss brak een been bij het voetballenhet been is geamputeerd moeten worden. Een rijke knaap uit Bussum. pas gebreveteerd als vliegenier, verdwaal de in de lucht boven het Gooi en kwam in de binnenlanden van Frank rijk terecht, waar hij de inboorlingen niet kon verstaan. De jeugd heeft tegenwoordig geen tijd meer om talen te leeien, ze heeft het te druk met de sport. Er is een vliegtuig expeditie uitgezonden om het jong mensch en zijn zuster, die passagiere was, op te sporen en terug te bren gen in de beschaving. Blijkbaar heb ben de avonturiers niet met kanni balen te doen gehad, want volgens de jongste berichten zijn ze weer behouden in het vaderland terug. Een nu nog een sportglorie onze Pijnenburg, wereld-beroemd zesdagen renner, won ook in Chcago. Heil Minister Beelaarts van Blokland heeft ter ontwapeningsconferentie het Nederlandsche standpunt voor gedragen, hetwelk daarop neerkomt, dat we alles steunen, wat tot een werkelijke vermindering der bewape ning kan leiden en den vrede kan verzekeren. Onze vertegenwoordiger deed zijn best om de Fransche en Duitsche verschillen te overbruggen en hij nam den Volkenbond in be scherming tegen hen, die zich blind staren op de gebeurtenissen in het Oosten en alle vorige bemiddelingen vaD den Volkenbond, welke succes hadden, vergeten. Hij verlangde een verbod van de meest onmenschelijke oorlogswapenen, o.a. ook van het gebruik van automatische mijnen op open zee. Tenslotte smeekte onze vertegenwoordiger den Zegen des Hemels af over het OntwapeniDgs- werk. Nu de Eerste Kamer de Pacht wetten verwierp, hebben de Vrijz. Dem. een initiatief-ontwerp Pacht- Noodwet ingediend de officieele benaming zal wel anders luiden dat beoogt om in den geest van de werking der Huurcommissies uit de oorlogsjaren, Crisis Pacbtcommissies in het leven te roepen, die het recht zouden krijgen om pachtverlagingen te gelasten voor wat betreft contrac ten, voor 1 Januari 1932 afgesloten. Eerste instantie zou de Kantonrech ter worden, die tusschen partijen poogt te bemiddelen. Intusschen schijnen sommige boeren hun lot niet langer aan de bestaande partijen te willen toevertrouwen. Uit de weinig massale en half bevroren Houtrust-demonstratie der boeren in Den Haag, is bij dooi weer een nieuwe politieke partij gewekt, welke Nationale Boerenpartij „Het Groene Front" werd gedoopt. Als het den boeren werkelijk ernst is om nu nog in de politiek te gaan ook, nou, dan zijn ze zeker verloren Een kat, die in het nauw zit, maakt rare sprongen. Zoo moet de geste der boven bedoelde boeren misschien mede worden verklaard. Het gaat ze inderdaad slecht, de boeren en andere menschen. Behalve aan een Crisis-Pacht-Noodwet wordt ook al propaganda gemaakt voor een Crisis-Faillissement-Noodwet. Dit jaar wordt een zondvloed van faillissementen verwacht. In 1929 werden er 2853 uitgesprokenin 1930 - 3171 in 1931 - 3553. Voor dit jaar verwacht men mins tens 5000 faillissementen. Tenzij ze kunstmatig door een noodwet, die betalingsuitstel wegens crisisomstan digheden toelaat en regelt, worden tegengehouden. Tenslotte nog eenig allerlei uit meer directe omgeving. Aan de Fransch-Hollandsche Olie- fabrieken Calvé-Delft, stelde de directie aan het personeel voor om de 40-urige werkweek in te voeren, teneinde ontslag van personeel te voorkomen. De arbeiders namen er geen genoegen mee een groot aantal werklieden is nu ontslagen. Ook 500 arbeiders op de particu liere mijnen in Limburg kregen ont slag aangezegd. Het buitenland ver hindert onzen kolenuitvoer, terwijl bij ons veel kolen uit den vreemde, vooral uit Duitschland, tegen dum pingprijzen worden geïmporteerd. Slechts spoedige contingenteering kan het definitief ontslag van vele mijn werkers nog voorkomen. De Sigaren en Sigarettenfabrikan- ten yillen aan het „geboks" met prijzen een einde stellen door het afsluiten van dwingende contracten met de winkeliers. Van 1 Maart af zal op een kistje sigaren van 100 of op 1000 sigaretten nog slechts ten hoogste 5 pCt. korting mogen wor den verleend. Anders f 100 boete voor den winkelier voor elke over treding. In Amsterdam is een valscbe mun ter gearresteerd, die rijksdaalders namaakte. Naar bleek, was het groote armoe, welke hem tot zijn daad had gebracht. Weigert namaak! Vraact de echte Poeders en Tabletten! Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt Het buurtcomité en het feest comité achten het zich tot hun plicht, langs dezen weg een beroep te doen op de mild dadigheid der ingezetenen. Het plan is om Zijne Hoogw. Excellentie, den Bisschop van Curacao bij zijn vertrek een geldelijke som aan te bieden. Giften hiervoor kunnen be zorgd worden aan het Bureau van Peel en Maas, of bij een der leden van de comité's. Wij twijfelen er niet aan of Venray, dat steeds getoond heeft een warm hart voor den armen missionaris te bezitten, nu zeker zijn offervaardigheid zal toonen, nu het geldt, het het Missiegebied van een harer edele zonen. Het Buurtcomité Het Feestcomité. Alle ingekomen giften wor den iedere week in dit blad bekend gemaakt tot de termijn van sluiting, bepaald op 15 Maart a.s. Reeds ingekomen giften: Overschot Buurtcomité f 10. Voor de Missie van Curacoa N. N. f 25.— Spaarpot der kleintjes f 5.- W. f -5.— Van een Missievriend f 2.50 Voor arme Curacoatjes f 0.50 Voor onze groote Venrayer f 1 Spaarpot van Jantje f 0.75 Spaarpot van Pietje f 0.25 VENRAY, 20 Februari 1932 UIA RAGO-FILM in hot Patronaat. Woensdag 24 Februari, 's avonds zeven uur. De Directeur der H. Familie ver zoekt ons te willen vermelden le. Alleen toegang voor de man nen der H. Familie en wel gratis. 2e. Niemand wordt toegelaten, tenzij hij zijn Famiiiemedaille d.aagt. 3e. Wegens de verwachte groote drukte is er gelegenheid tot reser veeren tot a.s. Woensdagmiddag 12 uur bij den Heer W. Greefkens, Hen- seniusplein. Zie hierover artikelinTweede Blad. Onze vroegere dorpsgenoot P. L. H. SeerdeD. thans onderofficier bij het Oost-Indische Leger, is op het aldaar te Magelang gehouden examen geslaagd voor Sergeant-Majoor. Onze dorpsgenoote, Mej. M. Messemaeckers, slaagde te 's Her togenbosch voor het examen Kraam verpleegster. Rykstelefoon. Aan de telefooDabonnés van het net Venray wordt medegedeeld, dat in de dezer dagen bezorgde nieuwe „Gidsen van het Rijkstelefoonnet" de volgende aansluitingen, welke na den druk zijn tot stand gekomen, nog niet vermeld staan No. 134. Fa. Wüst en van der Velde. Aanleg v. licht kracht en motorrepara tie. Schoolstraat 1 No. 135. Hotel Schaeffers, Schoolstraat 3. No. 136. M. Wismans, landbou wer, Maash. weg 12. No. 137. Ant. Poels, „Jaaslust". No. 138. H. Schobbers, electro- en radiohandel, Bleek- straat 2 No. 139. Dr. H. J. Schim v. d. Loeff, St. Annalaan. Ingevolge de bouwverordening dezer gemeente werd vergunning verleend aan den heer M. Wijn hoven, slager alhier, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Oude Oostrumscheweg en aan J. Spring in 't Veld, eveneens tot het bouwen van een woonhuis aan den zelfden weg. Aangevoerd ter veemarkt van Maandag in totaal 435 stuks vee. Dragend vee 54 Vet vee 22 Gust vee 20Kalveren 4 Biggen 345. Handel in dragend vee vlug en vaste prijzen. In vet vee iets hooger. Biggen van 2.50 tot f 4.50.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1