Aanbesteding 'temeniïde Berichten GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen GemeeDte-politie, Voetbalwedstrijd ten bate der Venrnysche werkloozen. De onderstaande elftallen zullen morgenmiddag om 2 uur tegen elkaar in het veld komen. Venray Ewals De Valk Janssen Willems V.V.V. V.V.V. Toonen v.d. Eijken v.d. Heuvel V.V.V. Albatros V.V.V. Swinkels Hendriks de Bruin de Valk Albatros de Valk Vermeulen Derks Albatros Albatro3 Wanssum v. d. Ven Deenen Beterams Theeuwen Pijpers Litjens Rutten Geurts Wijnhoven Peters Arts Scheidsrechter J. Lichteveld. De optocht wordt opgeluisterd door Venray's Fanfarecorps. Vastenavond-Zondag en Maan dag gaf Venray's Fanfarecorps haar jaarlijksch concert met tooneeluitvoe- ring, hetwelk schitterend geslaagd mag heeten. De groote Wilhelminazaal was beide avonden flink bezet. Nadat onze Fanfare een vijftal muzieknummers op keurige wijze had ten gehoore gebracht, welke een welverdiend applaus oogstten, sprak de President der Fanfare, Dr. Sala, een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. Daarna werd opgevoerd het vroo- itjke spel „Door de Courant." En het stuk en het spel viel bij zonder in den smaak, dit bewees het onophoudelijk gelach en daverend applaus na elk bedrijf. Waarlijk twee avonden van bij zondere verdienste voor de dappere speelsters en spelers en van waar achtig genieten van tooneel en muziek voor de talrijke bezoekers. Bij gelegenheid van zijn 25-jarig lidmaatschap der Fanfare en 15-jarig regisseurschap der tooneelafdeeling, werd de heer Hub. Lucassen bij monde van Dr. Sala gehuldigd en een krans aangeboden. Toen moet deze verdienstelijke regisseur onwillekeurig ook wel ge dacht hebben „Das is noch nicht dagewesen." Naar wij vernemen, slaagde voor het examen kantoorbediende lste klas mej. B. v. Opbergen, werk zaam ten postkantore alhier. Religieuze Films. Woensdag j.l. werden in de Pa- fronaatszaal vertoond de nieuwste Pausfllm en de nieuwste Sint Elisa- b thsfllm. 't Initiatief hiertoe was g» nomen door de Jonge Derde Orde. Op 'n paar theatrale kleinigheden na is deze Sint Elisabethsfllm zeer moo'. De vertooning werd begeleid door gewijde muziek nml. van de be- k.nde gramophoonplaten opgenomen in de Paterskerk. Z. H. Exc. Mgr. Verriet kon tot ijn spijt niet aanwezig zijn, doch ad telefonisch doen weten, dct a.s. ondag door bem de F» Mis zou worden opgedragen voor de Jonge i K-i de Orde. alsook de toespraak •rhouden. Niettegenstaande de felle mde hadden velen van de uitnoo- iiging gebruik gemaakt. Naar wij vernomen hebben, '•i.-eft de heer V. Pyls alhier, zich dankt als Voorzitter van den boerenbond. Paarden- en Veever- fcenng, als bestuurslid van 't Crisis-comité en als Brandmeester. „De Hel" van Dante. Zooals velen onzer lezers weten, heeft di grootste dichter der wereld, Dante Alighieri, ongeveer zeven eeuwen geleden de „Goddelijke Komedie" gedicht. Hierover zal ónze Dante-kenner Pater Christious Kops van het gymnasium a s. Woensdag 17 Febr. een lezing houden, in de Patronaatszaal. Meer in het bizonder 2al behandeld worden „De Hel", De lezing zal worden toegelicht door lichtbeelden naar de geweldige gra vures van den beroemden Gustave Doré. Aan de donateurs en aan de leden van Goud-pluvier wordt een uitnoo- diging gezonden. Anderen worden, tot een vanzelf beperkt aantal, in de gelegenheid gesteld een uitnoodiging fe bekomen tot dezen avond, die - er belangwekkend belooft te wor- n. Personen onder de achttien v. orden niet toegelaten. Van de Zondagsche H. Mis. J l. zofner werden aan de huizen te koop aangeboden boekjes van den Bond van Christelijken Geest. Deze bevatten den Latijnschen tekst van de Mis van den Zondag met de Nederlandsche vertaling er naast. Deze boekjes kosten ongelooflijk weinig slechts twee cents. Wat is échter gebleken Velen willen wel zoo'n boekje, als er een hizondere feestdag is, doch niet eiken Zondag. Daar kan men niet veel tegen zeggen. Maar de uitgever van de boekjes kan hier onmogelijk op in gaan, als er niet minstens honderd vaste abonné's zijn. Wie wil een vast abonnement nemen Kost maar één gulden per jaar. Hij doet er een zeer goed werk mee. De boekjes worden thuis bezorgd. Vanwege het Bestuur der Jonge -rde Órde zal aan dezulken die elk muntstuk tienmaal hoeven te keeren alvorens het uit te geven, gevraagd worden: een vast abonnement te willen nemen. Te Eindhoven, op de R. K. Mode-Vakschool, slaagde voor Cos- tumiére, onze vroegere dorpsgenoote Mej. Tonny van Dijck. Ria Rago film. Zooals reeds bekend gemaakt is, komt de beroemde Ria Rago film op Woensdag 24 Februari naar Venray. Deze film wordt thans al léén vertoond aan de mannen der H. Familie, welke gratis toegang hebben tot de Patronaatszaal. Daar de H. Familie ruim 600 man nen telt en er geen 600 zitplaatsen te maken zijn, heeft het bestuur ge meend voor de goede regeling te moeten besluiten, dat er bij den Heer Greefkens op het Hensenius- plein gelegenheid is, om een plaats te reserveeren tegen 10 cent. Wie het eerst reserveert, krijgt ook de beste plaats. Men krijgt een nummer. De volgende week zal in Peel en Maas het verhaal komen waarvoor de klankfilm gemaakt is. Aan de werkverschaffing te Wanssum werd het werk deze week wegens vorst stopgezet. ,.Kom maar eens terug.' Schrijver dezes is den laatsten tijd enkele malen getuige geweest van bittere teleurstelling. Tallooze keeren is hij er natuurlijk niet de getuige van. Het betreft iets wat, helaas, nogal vaak gebeurt. Wat is het? Een schoenmaker, kleermaker, win kelier enz. enz. biedt zijn rekening aan. De vrouw des huizes heeft be zoek de heer des huizes is ietwat overladen met bezigheden. Kortom, men kan best betalen, maar het komt een klein beetje lastig uit. „Zeg maar dat hij eens terugkomt". Och, dacht men er toch beter aan wat een droeve tegenvaller dat kan zijn voor hem die de rekening aan biedt. Vooral in den tegenwoordigen kwaden tijd I Bij hem thuis heeft men er vast op gerekend. Er moet noodig iets worden aangeschaft. Er moet een wissel worden betaald, of iets voor de zaak aangekocht. Ja, het gebeurt meer dan men denkt, dat er eten mee moet worden be taald. „Kom maar eens terug". Wanneer Als dat beteekende morgen, dan zou het niet zoo erg zijn. Maar dat durft de ander niet. Dan zou men licht boos op hem worden. Mocht men het bovenstaande goed overdenken Mgr. Verriet in'Njjmegen. Met bijzondere toestemming van Z. H. Exc. Mgr. Arn.jDiepen, werd Woensdag door Mgr. Verriet, apos tolisch Vicaris van Curagoa in de kerk van O. L. Vr. Geboorte te Nijmegen op plechtige wijze het altaar der H. Familie geconsacreerd. Des avonds woonde Z. H. Exc. den plechtigen Congregatie-avond bij, Fce8tvergadering Jonge Boeren. Onder enorme groote belangstelling hield de Federatie van Jonge boeren uit Venray, Woensdagavond 3 Februari in de groote zaal van het St. Antonius Patronaat, geheel door de Jonge Boe ren zelf, met hun eminenten leiderden WelEd. Heer Wijnhoven, een buiten gewoon geslaagde feestvergadering. Onder de talrijke aanwezigen merk ten we op de verschillende geestelijke adviseurs, de heeren Jan Poels, lid van Ged. Staten en O. v. d, Loo, Burge meester van Venray. Ongeveer zeven uur opende de Heer Wijnhoven de Feestvergadering met den Christelijken groet en gaf daarna 't woord aan de afdeeling Oostrum, die de eer te beurt viel om de aanwezigen te verwelkomen. Spreker heette allen welkom, in 't bijzonder de geestelijke adviseurs, die door hun grooten ijver en hun bezielende woorden de onder linge band tusschen onze Jonge Boeren- vereenigingen zoo zeer versteruen. Verder heette spreker welkom Jan Poels, Eere-voorzitter van onze Fede ratie, wien hij bij deze gelegenheid van 't 10-jang bestaan, de ridderorde der Jonge Boeren uitreikte, niet in den vorm van een lintje, maar met de plechtige verzekering dat wij Jonge Boeren hem altijd erkentelijk en dank baar zullen blijven voor alles wat hij voor den Boerenstand belangeloos ge daan heeft en nog doet. Daarna riep spreker welkom den Edelachtb. Heer Burgemeester, die zoo veel voor onze jonge boeren en boerin nen doet en die zich ook thans weer kan verheugen met de tot stand ge komen Landbouwhuishoudschool. Heel in 't bijzonder heette spreker welkom Rector Jenniskens uit Mook, die zal spreken over Leeken Apostolaat. Rector Jenniskens is iemand, aldus spreker, die bijzonder bedeeld is met geestelij en rijkdom en zeer begaafd is en die zelf van boeren 't best tot ons boeren zal kunnen spreu-en. Na 't verwelkomen schetste spreker de grooie werken en verdiensten van de organisatie's der Jonge Boeren, in die 10 jaar van hun bestaan. Het zou te lang duren om dit alles op papier te brengen, maar laat het voor ons jonge boeren een prikkel zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan, om zoodoende door samenwerking, eendracht en ijver de belangen van den boerenstand, trachten daar heen te leiden waarop onzen stand, ook in de maatschappij recht heeft. Spreker bracht ook nog een bijzon der woord van dank, namens alle jonge boeren, aan den Heer Vine. Pijls, de harde en onvermoeide werker voor onze jonge boeren en boerinnen vooral onderwijs en zette daarbij uiteen, al 't vele hij voor ons allen gedaan heeft. Spreker eindigde met nog eens te wijzen op de bloeiende Landbouwschool en beschouwde dit lichaam als de krachtcentrale van onze jonge boeren vereeniging en de toekomst voor al onze jonge boeren. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat we dezen zomer bij de te houden Jonge Boerendag op luisterrijke wijze haar 10-jarig bestaan zouden mogen herdenken als een zegen voor Venray en omstreken. (Applaus). Daarna werd gezamenlijk docr een 500-tal jonge boeren, met begeleiding van de Jaszband van Oostrum, het Boerenbondslied „Kruis en Ploeg" ge zongen ter inleiding van Rector Jen- nis-ens, die sprak ovet Leeken Apos tolaat. Spreker zette met een onbeschrijfelijke gave en treffende beelden vervolgens uiteen 't Apostolaat van het gebed, het voorbeeld, het woord en de blijheid, leder die zijn woorden gehoord heeft, zal met ons getroffen zijn tot in 't diepste van zijn ziel, welk een heerlijk en verheven werk 't Apostolaat voor ons allen is. Wij kunnen dan ook niets anders dan dit in toepassing te brengen, waar en wanneer dit noodig mocht zijn. Het dankwoord door de afd. Merselo gebracht aan Rector Jenniskens voor zijn gloedvolle en tevens ook practische rede, was dan ook hier vooral op zijn plaats. Het lied „Aan U o Koning der Eeuwen" door allen gezongen, moet na zulk een rede ook zeer zeker door den Koning der Koningen gehoord zijn. Daarna sprak de Heer Jan Poels, die zich verheugde over de goede samen werking der jonge boeren. En die er vooral op wees, dat we toch zeer zeker in deze tijden de deugd van echte christelijke naastenliefde niet mochten verwaarloozen, want dit is volgens spr. een van de grootste oorzaken, waarom de maatschappij thans uit haar even wicht is. Maar met Gods vertrouwen en ons oud katholiek geloof dat God zij dank hier geluk ig nog zoo diep zit ingeworteld als de turf in onze Peelgrond, kunnen ook wij met goeden moed de toekomst tegemoet gaan. (Applaus). Daarna dankte de Heer Wijnhoven den Heer Poels voor zijn aanmoedigende woorden en declameerde toen buiten gewoon mooi het schoone gedicht „Terwe," waarin geschetst wordt de strijd tusschen de oude en nieuwe wijze van boeren. Het dankwoord door de afdeeling Oirlo aan den Heer Wijnhoven, wa- hier zeer zeker ten volle verdiend een goede les voor onze jonge boeren. Hierop volgde een reeks van zang stukjes en voordrachten welke zeer in den smaak vielen. Tot slot voerde de Burgemeester 't woord, die 't een en ander uit de rede van Rector lennisuens in verband bracht met den tegenwoordigen xoestand der boeren. Spreker spoorde de jongeren nog eens aan, om toch trouw hun plichten te volbrengen en niet terug te schrikken voor opoffering, die vooral tegenwoordig zoo hard noodig is. Hij bracht dank aan den Heer Wijn hoven, directeur der Landbouwschool, de leider der jonge boeren. Spreker schetste de overgroote verdiensten en zegt dat we hem voor het oneindig vele, wat hij voor den boerenstand in 't algemeen gedaan heeft, niet genoeg dankbaar kunnen zijn. (Applaus). De Heer Wijnhoven sloot de uit stekend geslaagde feestvergadering, - na den burgemeester en allen die tot 't welslagen van dezen avond heb ben meegewerkt bedankt te hebben, met den Christelijken groet. LEUNEN. De vastenmeditaties zullen dit jaar hier gehouden worden door den ZeerEerw. Pater Benjamin O.F.M. en wel des Zondag? om half 3. CASTENRAY. De vastenavond volksvermakelijkheden alhifr georga niseerd door de ruiterclub „De Eendracht", hebben een goed verloop gehad. Vooral de Zondagavond gehouden uitvoering mocht zich in een druk bezoek verheugen. Ondanks de wintersche koude welke er Dinsdag heerschte hadden de Harddraverijen een goed verloop, onder vrij groote belangstelling Hierbij werden de prijzen behaald als volgt Harddraven Luxe. Ie prijs L. v.d. Beuken. Oirlo 2e prijs P. Rambaghs, Castenray 3e prijs G. Verstegen, Ca?tenray Harddraven Belg. type. Ie prijs H. Poels, Wever lo 2e prijs M. Friezen, Castenray 3e prijs J. Philipsen, Klein Oirlo 4e prijs H. Heidens, Klein-Oirlo Rennen Luxe le prijs S. Willems, Venray 2e prijs Th. Strijbos, Castenray 3e prijs P. Rambaghs, Castenray Rennen Belg. type. le prijs J. Willems. Castenray 2e prijs M. Dinghs, Castenray 3e prijs H. Heidens, Klein Oirlo 4e prijs A. Rongen, Klein-Oirlo MAASHFES. Onze dorpsgenoot, de Eerwaarde Heer J. Geurts hoopt op 12 Maart a.s. te Roermond de H. Priesterwijding te ontvangen. OVERLOÖN. Alhier is een ge val van mood- en klauwzeer gecon stateerd bij het vee van den land bouwer G. M. aan de Vierlingsbeek- sche weg. HOLTHEES. Woensdagavond vergaderde alhier in café M. Bonants de Eiervereeniging. Uit het jaarver slag ontleenen wij het volgende Er werden door de leden geleverd 2244908 eieren met een gewicht van 7585760 Kg. Aan de leden werd uitbetaald f 53610,90. Bij de C.V.V. hadden deze opgebracht, f 55035,67. Er werd uitbetaald gemiddeld per 100 stuks f 4 30, per Kg. f 0.74. De aftredende bestuursleden E. Asselbergs en J. Flipsen werden her kozen. Het uitbreiden van de eier- loods wordt wegens de slechte tijd uitgesteld. Vervoer van eieren naar de C.V.V. wordt opgedragen aao Wijnhoven uit Venray voor f 0,24 per 1000 stuks. Daarna werd de vergadering gesloteD. Dezer dagen had de jager Th. Coppis van alhier, in gezelschap van den heer V, Fonck uit Venray, het geluk een koolzwart wild konijn te schieten in de Boschhuizer bergen onder Venray. Dit wordt als een zeldzaamheid beschouwd. Zooals we reeds eerder meldden, wordt a.s. Zondag 14 Februari de jaacvergadering gehouden van den scbuttersbond „Venrayen Omstreken" in het café van W. Loonen alhier. Aanvang 2 uur. VENLO. Toen de 48-jarige melk knecht P. Peters, wonende Isabella- straat alhier zich Woensdagmorgen omstteeks half zeven naar zijn werk in de stad wilde begeven per fiets en over den Kaldenkerker weg reed, werd hij ter hoogte van het gebouw van den Raad van Arbeid aldaar aangereden door een auto van S. uit Blerick, die achterop kwam. P. geraakte ODder het voertuig en liep ernstige verwondingen op, o.m. een beenbreuk. De ongelukkige werd met de auto van S. naar het zieken huis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Hij is gehuwd en vader van vier kinderen. Vaststaat, dat hij de rechl- terzijde van den weg hield. Zijn rijwiel werd totaal vernield. De politie stelt een onderzoek in. Door de Venlosche Bouwver eenigiDg zullen een 7-tal woningen gebouwd worden aan de Hendrikx- straat. De aanbesteding zal reeds op 18 dezer plaats hebben door architect H. Rijven. Ook de Bouwvcreeniging „Samenwerking" hoopt eerlang een 2025 woningen te stichten cp Stalberg. Hoewel de vooruitzichten voor de tuinderij alles behalve gunstig zijn, blijven onze gardeniers allerminst treurend bij de pakken neerzitten en spannen zij zich energiek in om de slechte tijden het hoofd te bieden. Daar de ervaring leerde, dat de resultaten van de koude grond-cultures de laatste jaren ver onder de ver wachtingen bleven, legt men zich thans steeds meer toe op de teelt van kasproducten. Zoo zullen dit jaar wederom een 72 tal nieuwe kassen worden gebouwd in de omgeving onzer stad, waar men thans overal op uitgestrekte terreinen alles onder glas kan zien. Moge deze laatste poging onze zwaarbeproefde warmoezerij eindelijk uitkomst bren gen! Vader van eroot gezin gedood. Donderdagmorgen, omstreeks 10 uur, is bij de stoomzuivelfabriek te Echt (L.) een ernstig auto ongeval gebeurd. De 60-jarige vrachtondememer, aldaar, die achter zijn paard en wagen liep, werd plotseling aange reden door een vrachtauto van den heer Van O. De verongelukte is spoedig aan de bekomen verwon dingen overleden. Hij laat een weduwe en 7 kinderen achter. Vermist. Sedert 31 Januari wordt te Klim men (L) uit de ouderlijke woning vermist de 19-jarige C. W. Malaise in den meebouw. Op de mijnen Julia en Laura en Vereeniging te Eijgelshoven, zullen voorloopig iedere week een a twee vrije diensten worden ingelegd, wegens gebrek aan voldoende afzet. Penningmeester geschorst. Het hoofdbestuur van het Lim- burgsche Groene Kruis heeft per circulaire bekend gemaakt, dat de penningmeester dier vereeniging de heer J. V. te Sittard, geschorst is uit zijn functie. Mea wordt verzocht geen correspondentie en afrekeningen meer aan het adres van den heer V. te zenden. Het persbureau Vaz Dias verneemt, dat dit besluit verband houdt met gepleegde onregelmatigheden. De nieuwe Drinkwet. In Staatsblad No. 24 is thans afgekondigd een Kon. Besluit waarbij is bepaald, dat de wet van 26 Nov. 1931 houdende bepalingen tot regeling van den kleinhandel in alcoholhou dende dranken in werking treedt met ingaog van 1 April a.s. BoerendemonstrAtie in den Haag. Donderdag was op Houtrust te den Haag door het Nationaal Boeren Crisis Comité een demonstratie ge organiseerd teneinde in massa op te komen voor de noodlijdende land bouwers. Deze meeting heeft even wel bij lange na niet den omvang gehad, dien de organisaties zich daarvan hadden voorgesteld. To^n te 12 uur de voorzitter van het comité, de heer A. Fikse, uit Achteveld (bij Barneveld) de meeting opende, was nog slechts een 500-tal demonstranten aanwezig. De heer Fikse schetste den nood van de Nederlandsche boeren en tuinders en riep in het bijzonder den heer Braat een welkom toe. Terwijl spr. het woord voerde groeide het aantal belangstellenden tot eenige duizenden aan. De heer Fiske las aan het slot van zijn rede het adres voor, dat een deputatie aan den minister zou aanbieden. Daarop werd door de ver: iterkings- installatie het Wilhelmus ten ge hoore gebracht, dat door alle luide werd meegezongen. Mislukte inbraken to Njymegen. Dinsdagoacht is een poking tot inbraak gedaan in de gebouwen der Nederlandsche Spoorwegen aan de Spoorstraat te Nijmegen, De dieven drongen binoen door het forceeren van een deur. Door het rinkelen van glas werd de be waker gewaarschuwd, die onmiddel lijk het licht ontstak en de politie waarschuwde. De daders vluchtten. Er wordt niets vermist. Eveneens is ingebroken in de pa pierfabriek van Gebr. Eekhof aan de Biezenstraat te Nijmegen. Ook hier braken de dieven eer deur open en wilden in het kantoor de brandkast forceeren. Toen zij op de kast lazen, dat er niets in zat legden zij er een briefje bij„Dank u voor de moeite". Er wordt niets vermist. Da moord te Hemmen. De 30-jarige vischventer H. uit Opheusden, die gearresteerd was in verband met den moord op de oude vrouw te Hemmen, heeft bekend den moord te hebben gepleegd. Landbouw on politick. Naar aanleiding van de wilde politieke propaganda op het nood lijdend platteland, waarvan de ge varen reeds door den Bisschop van Haarlem openlijk werden gesignaleerd, schrijft „De Vrijzinnig Democraat" o a. Crisisomstandigheden, als wij thans beleven, brengen uit den aard der zaak allerlei avonturiers op het terrein. Personen, die niet de miDste verantwoordelijkheid dragen komen plotseling met allerlei pro gramma's en leuzen voor den dag. Om de uitvoerbaarheid van die plannen bekommeren zij zich niet. Zij doen niet anders dan misbruik maken van de moeilijkheden, waarin de boerenstand verkeert. Zij zeg gen, dat zij van de politiek niet willen weten, doch voeren zelf een poliiiek van het allerslechtste allooi. De overgroote meerderheid van onze partijgenooten en geestver wanten is gelukkig nuchter van inzicht genoeg, om zich niet ge makkelijk door deze lieden te laten vangen. Zij weten, dat het voor personen, die geen verleden achter zich hebben, gemakkelijk genoeg is om van alles en nog wat te beloven. Zij weten echter ook, dat deze beloften op zich zelf weinig waarde hebben en dat men, datgene, wat men aan een politieke partij heeft, het beste leert uit de daden, die men die partij ia het verleden heeft zien verrichten... De groote moeilijkheid, waar voor zij, die het belang van het geheele volk in het oog willen houden, zich telkens geplaatst zien, is, dat bij het nemen van steun maatregelen ten bate van een be paalde groep de belangen van andere groepen worden geschaad. Een politieke partij mag nooit een partij zijn, die alleen opkomt voor één bepaald belang.... Het schijnt, dat van dergelijke partij ten bate van één bepaalde groep mioder kracht kan uitgaan dan van een paitij, die uitsluitend de belangen van die ééue groep wil behartigen. Een landbouwers partij kan, zoo meent men, veel krachtiger eischen stellen ten bate van den landbouw dan een ge mengde politieke partij, omdat de eerste niet zooals de laatste met de belangen van andere groepen te rekenen heeft. Inderdaad, zij kan veel krachtiger eischen stellen, doch beteekent dit ook dat die eischen in vervulling gaan Het heeft er eenvoudig niets van. Wie eischen stelt, die geen rekening houden met de redelijke belangen van anderen, roept een zoo groot verzet tegen zijn voorstellen op, dat van verwezenlijking in de verste verte geen sprake zal kun nen zijn. Een landbouwpariij zal in de Kamer altijd een kleine minderheid blijven vormen. Wie voor den landbouw wat bereiken wil, moet dit bereiken met. behulp van de groote politieke partijen. Hij moet binnen die partijen zelf ■ook hen, die niet tot den land bouw^ behooren, overtuigen van de billijkheid van zijn verlangens. Gelukt hem dat, dan verzekert hij zich een hulp en steun, die ver uitgaan buiten den aanhang in de landbouwkringen alleen. Waartoe Lord Listers leiden. Een 18-jarlge arbeider en een 21- jarige kistenmaker uit 's Gravenzande, thans gedetineerd, stonden terecht wegens het plegen van een serie in braken en insluipingen te 's Graven zande, o a. bij hun vroegecen onder wijzer. De dagvaarding vermeldde groote geldsbedragen gouden en zilveren voorwerpen enz. Verdachten bekenden. Het O. M. meende hier tegen beide jongens 8 maanden gevangenisstraf te moeten eischen. Verdachten verklaarden door het lezen van Lord Lister-romans en andere boeken tot hun slechte daden te zijn gekomen. Roofoverval te Geldrop. De Bossche rechtbank veroordeelde Donderdag den arbeider J. W. van 3., uit Eindhoven, tot vijf jaar ge vangenisstraf, wegens diefstal van een kistje met geld bij de wed. Ver stappen—v. d. Burgt, te Geldrop. Hij had daarbij de vrouw zoodanig mishandeld, dat zij aan de gevolgen overleed. De eisch was acht jaar. Biggen voor een dubbeltje. Door notaris Cox te Bladel werden voor rekening van de bekende fok.^1, kers ter Becht zeugen met blggetJeiV»^ verkocht een zeug met 9 biggetjes* c bracht f 21 op, een met 10 f 28 et een ander met 10 f 31. Op dd „Utrecht" te Esbeek werden 6-weekJ, V sche biggetjes verkocht voor 1 of 2 dubbeltjes per big. Zuid-Nederlnndsehe Zuivelbond. Overzicht van aanvoer en prjjzen over 1931. «O] Onderstaand staaltje geeft een over. VI zicht van den boteraanvoer aan de botermijn te Maastricht en de ge-j-he middelde prijzen in het begin vanaajt iedere maand vaa 1931. Het geef|> een beeld van een geleidelijken terug.[[ers gang der prijzen over het afgeloopen jaar. jjd J Datum aangev. Prijzen boter hoogste midden laagsfi K.G. Gld. Gld. Gld. Jan. 7 115.074 1.72 1.61 Febr. 4 127.425 1.78 1.6* Mrt. 4 132.975 1.67 1.6( Apr. 1 139.300 1.56 1.4* Mei 6 142.775 1.34 1.2* Juni 3 151.650 1.43 1.31 Juli 1 136.725 1.46 1.3f Aug. 5 137.150 1.38 1.2* Sept. 2 135.475 1.36 1.25 'ct. 7 130.500 1.36 1.2' Nov. 3 133.550 1.32 1 2' Dec. 1 124.150 1.22 1.11 In totaal werd aangevoerd 6.943.15$eisj K.G. met een doorsnee middenprijsf 8 over 52 mijndagen van f 1.3654. Lage vurkenspryzen. jrtei Men melde uit Winschoten F1"11 Tengevolge van de lage prijzen! van de varkens in Westerwoldc,k, neemt het particulier slachten zoour y toe, dat allééa in de gemeente Onst-,r H wedde de laatste drie maanden meern J< dan 1500 varkens zijn geslacht, d.i.i de ruim 1000 meer dan in normalelk z tijden. f* Sleepboot omgeslagen en gezonken. De Nederlandsche sleepboot „Bona Spes" is Woensdagochtend ter hoogte van Dinteloord omgeslagen en ga-i. zonken. De kapitein en zijn vrouwjdei zijn beiden verdronken. Vier ttur wapenstilstand. Dank zij het initiatief van een Franschen priester, pater Jacquinot, die in den wereldoorlog bij Verdun een arm verloof, is voor het Schapel gebied een wapenstilstand gesloten, welke vier uur duurde, teneinde de evacuatie van Cbineesche vrouwen en kinderen, d:e zich nog in Schapel bevonden mogelijk te maken. in g ten atr to< voc art der ats Op> Dinsdag 1 Maart zal voor den heer K, van den Boogaart te Vierlingsbeek worden Het bouwen van een boerderij in het Staay- veld te Vierlingskeek. Bestek met 3 teekeningen zijn vanaf Donderdag 18 Februari v rkrijgbaar bij den architect ad f 10 oer stel, waarvan voor elk ongeschonden stel tot 3 dagen na de besteding f 7.wordt gerestitueerd. J. VAN WEEGEN Architect N.I.V.A. Vieriingsbeek rijs sjo iS irlo ihie roo id n 1 ■au Oi bot 83335SUJKÏ SUIS VÏBBAT van 5 tot 12 Febr. 1932, GEBOREN Theodorus G. A. Beerkens, Groote Straat Francisca J. M. Linders, Ysselsteyn Michiel C. H. Jacobs, Heuvelstraat Theodorus W. G. Clephas, Paterslaan Allegonda M. G. Volleberg, Kemp weg Christine J. W. Schoester, Paterslaan Jacobus J. V8n Osch, Hoebertweg Gerardina M.H.M. Vissers, Leunen OVERLEDEN Wilhelmus van Rijswijk, echt genoot van M. JL Litjens, 72 jaar Merselo. Laranert van der Sterren, wed. van J. M. Hagens, 79 jaar, Oirlo. Petrus W. M. Cornelissen, 4 maanden, Scheide. Gertrude H. J. Philipsen, 15 maanden, Smakt. 3 patiënten St. Annagesticht. i I -crl k1 Burgerlijken Stand Maashees c a. over de maand Januari 1932. GEBOREN: Aloysius Johannes z. van H. Bloemen-van Kessel, Overloon Hendrikus Franciscus z. van P. J. Cremers-v.d. Zanden, Overloon Petrus Martinus, z. van L. Rongen- Lenssen. Overloon Theodora Bertha d. van H. Verheijen- Martens, Overloon Peter Martinus z. van W. Jeuken- van Osch, Overloon Anna Maria d. van A. Jacobs-van den Broek, Overloon OVERLEDEN: Paulus Arts, echtgen. van P. Fransen, oud 61 jaar, Overloon Gerardus Baken, 4 maanden id SÜESSL1JSS DISB8ÏBI Parochiekerk Morgen Zondag half 3 herhalings;- catechismus voor de jongens, 5 uur Lof en le Lijdensmedidatie. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Frans Swinkels en Mart. Clephas, 8 uur Jaarg. 2e kL voor Martin Bax,'

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2