JAN POELS. Steun aan Landbouwers (iemenjfde Berichten Varia. Volgens afspraak op de alp, vergadering ven jl. Woensdag, n' odig ik alle afgevaardig den der in aanmerking komen de vereenigingen uit lot nadere bespreking op Woensdag 3 Febr. n.m 5 uur, in het Patronaat. Secrelaris en J. Peelers, A. Too- nen, E. Beerkens, Voor rekening van den Heer H. Verhalle werd alhier aanbe steed het bouwen eener woning aan den Oude Oostrumsche weg Ingeschreven werd als volgt P. Thielen en P. v. Bergen f 3667 Th. Maassen en J. Siebers f 2898 A. II. Maassen en Zn. f 2879 Aris, Gielen en Maassen f 2850 A. Pijpers f 2760 Th Claessens f 2498 Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. GEVONDEN een eierkist. In lichtingen Maréchaussée-kazeme. Door de gemeentepolitie wer- ien hier wederom 8 chauffeurs be- bekeurd wegens overtreding der maximum snelheid. Ook werden twee voerlieden bekeurd wegens ongeoor loofd „scherp" beslag der paaiden Door den Rijksveldwachter Seerden werd alhier tegen zekere S. wegens dierenmishandeling proces- vei baal opgemaakt. Blijkens achterstaande bekend making zal a s. Woensdag te 5 uur in het Patronaat wederom eene ver gadering worden gehouden ter nadere bespreking van „Steun aan land bouwers." De Provinciale weg Venray Horst werd het laatste jaar aanmer kelijk verbeterd. Eerst werden twee bochten weggenomen vlak bij de Nieuwe Lindt. toen te Castenray over de brug en bij Leyssen aan het Schoor. thans is Leunen aan de beurt. De gevaarlijke bochten bij Michels en Litjens zijn zooveel als mogelijk is weggenomen. Voor het autorijdend publiek en voor de veiligheid van groot belang. Verbetering. De Heer Keijzers uit Ysselsteyn verzoekt ons te willen vermelden, dat bij op de vergadering van Land en Tuinbouwers in het Patronaat niet gesproken heeft zooals in het verslag vermeld stond, daar hij niet eens daar aanwezig was. Dit berust dus op eene vergissing. Zeldzaam Vorige week werden bij den Bur gerlijken Stand een drietal tweelingen angegeven, wat wel zelden voor komt. Nog zeldzamer is het volgende: De Gebroeders Louis en Lambert Swinkels alhier zijn beiden gehuwd op 16 April 1929. Op 1 Februari 1930 kreeg Lambert's vrouw een iweeling (een jongen en meisje) en Louis' vrouw een meisje. Op 15 januari '32 (wéér op denzelfden dag) kreeg Louis' vrouw een tweeling (een jongen en een meisje) en Lam bert's vrouw een meisje. Beiden hebben nu 2 meisjes en 1 jongen. Tot slot kan nog gemeld worden, dat de twee moeders op dien zelfden dag hun geboortefeest vierden. Heeren Kippenhoudors Loonbroeden a 4 <ct. per ei Hoenderpark „Zeldenrust'^ Castenray. Op Zondag 14 Februari as. nam. om 2 uur zal een groote Voet balwedstrijd plaats hebben ten bate van de Venraysche werkloozen. Een sterk combinatie-elftal is reeds samengesteld uit spelers van de ver schillende Venraysche voetbalclubs. De voetbalclub „Juliana I" uit Wanssum heeft zich bereid verklaart om voor dit schoone doel de tegen stander der Venrayers te zijn. Gezien de prestaties der verschil lende Venraysche clubs, alsmede die der Wansummers, belooft dit een spannende ontmoeting te worden. De toegangsbewijzen zullen dezer dagen aan de huizen worden aange boden tegen 25 ets per stuk. Venrayers steunt dit mooie doel. LEUNEN. Woensdagavond had in 't Bondsgebouw alhier eene bij eenkomst plaats voor de leden van den Bljz. Vrijw. Landstorm, afd. Leunen. In de zaal was door G. de Mulder een radio-toestel opgesteld, om te luisteren naar den radio-uit- zendavond van den Bijz. Vrijw. Landstorm, Stelling Amsterdam. De belangstelling, zoowel van leden als publiek, was groot. Om half acht opende de Voorzitter der Commissie, den Heer P. J Arts, de bijeenkomst met den Christelijken groet, heette alle aanwezigen wel kom, in 't bijzonder de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De Voorzitter zette het doel van deze bijeenkomst uiteen, waarna verdex de avond werd ingezet met een nummer van de gramaphoon „Aan U, o Koning der Eeuwen". Zes nieuwe leden lieten zich weer inschrijven bij de afdeeling, zoodat deze thans circa tachtig leden telt. Nadat het programma met het „Wilhelmus" was besloten, dankte de Voorzitter allen voor de belang stelling en sloot de bijeenkomst met den Christelijken groet. OIRLO. De voetbalclub D.I.S. alhier is kampioen geworden der le Klasse K van den R.K. L.V.B Van de negen gespeelde wed strijden wisten ze er acht te winnen en één te verliezen. In de volgende competitie zal D.I.S. in de overgang klasse worden opgenomen. VEULEN. De tooneeluitvoering Zondag en Maandagavond alhier door de Handboogschutterij „De Eendracht" zijn goed geslaagd. De belangstelling was groot en het spel uitstekend. Do havenplannen te Wanssum. In aansluiting op hetgeen we in ons tweede blad opnamen, bericht men, dat alle drie plannen voor een los- en laadbaven te Wanssum zijn uitgewerkt door het ingenieursbu reau Bongaerts te den Haag, waar bij wat de eerste twee betreft reke ning was gehouden met de eischen van den ingenieur resp. van den Rijks- en van den Prov. Waterstaat, terwijl bet derde was gebaseerd op het advies van den heer Bongaerts en erop was berekend zooveel mo gelijk terrein voor kade en opslag plaatsen ter beschikking te krijgen De gemeenteraad nu besloot inge val van uitvoering plan 2 en 3 te combineeren en wel zoo dat langs Zuid en Oostzijde van de haven de weg naar Wellerveer overeenkomstig de verlangens van den Prov. Wa-, terstaat wordt verbreed en tevens een hooge kade ontstaat, echter zon der steenbezetting. De kade voor dadelijk gebruik komt dan aan de Westzijde. Met inbegrip van de inrichting worden de kosten geraamd op f235.000. B. en W. werden gemachtigd de plannen te laten uitwerken en de uitvoering verder voor te bereiden, onder voorwaarde o.m. dat het rijk de benoodigde gronden kosteloos overdraagt aan de gemeente, doch daarvoor haven en kanaal als vlucht- haven mag gebruiken. De inkoop- vereeniging „Landbouwbelang" te Roermond moet voorts de kosten der inrichting ten bedrage van min stens f85,000 te haren laste nemen, een perceel bouwterrein overnemen en een zeker bedrag als minimum aan kadegeld garandeeren. De verbreeding van den weg naar Wellerveer moet komen ten laste van het Wegenfonds. Ook uit het fonds voor de normalisatie der beken moet een bijdrage worden verstrekt. Als de verschillende voorwaaiden vervuld zijn moet omstreeks 1 Maart met het werk begonnen worden, dat 1 October in zijn geheel voltooid moet zijn. De exploitant van de tegenwoor dige losplaats zal op billijke wijze worden schadeloos gesteld. De voorloopige begrooting van de exploitatie is door den raad met algemeene stemmen goedgekeurd. HORST. Naar wij vernemen zal de heer Van Haaren, Secretaris der gemeente Venray. Vrijdagavond 5 Februari voor belangstellenden in hotel Josten alhier eene uiteenzetting geven van de Nieuwe Drankwet. Aanvang 7 uur. HORST. Het Crisis-Comité alhier zal de land en tuinbouworganisaties samenroepen, teneinde een stoot te geven aan de mogelijkheid land- en tuinbouw crisis-slachtoffers, die door de ongunstige tijden het voortbestaan ernstig zien bedreigd, door rentelooze voorschotten, deels uit de provinciale kas te steunen. Wegens vertrek van Mevtouw de wed. L. Esser van Rijn, die de gemeente Horst gaat verlaten om zich te vestigen in Rome, zal per 1 Februari a.s. de villa „Heniko" worden door den Rijksontvanger Sjerp alhier en zal vanaf dien datum zijn kantoor ook daar ge vestigd zijn. Alhier worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting eener Middenstandsver- eeniging. OVERLOON. Zondag- en Maan dagavond werd hier in 't Patronaat een goïd geslaagd concert met tooneeluitvoering gegeven, beide avonden was de zaal flink bezet. Onze fanfare en tooneeldub heeft baar Qude roem weer hoog gehouden. Er werd buitengewoon goed ge speeld, zoowel muziek als tooneel. Dinsdag werd in het Patronaat een film vertoond van de Export Centrale, genaamd van „Big tot Bacon", voor de leden ^an de Ver- koopvereenigingen. 's Middags werd de film vertoond voor de vrouwen en 's avonds voor de mannen, beide malen was de zaal goed bezet. Gevaarlijke Rus uitgeleverd. Door de Duitsche politie werd aan de Nederlandsche politie te Venlo uitgeleverd de Russische onderdaan A. N., die wordt verdacht van berooving onder bedreiging met een revolver van den winkelier F. K., te Arcen. In den avond van 7 November j.l. werd bij dezen door een drietal smokkelaars een groote partij koffie, tabak, thee, chocolade enz. ^geroofd. De Rus N. hield bij deze gelegen heid den winkelier met een revolver in bedwang. N. werd naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Het bedrijfsleven in Noord- Limburg. Donderdagavond vergaderde te Venlo de Kamer van Koophandel voor Noord-Limburg, onder voor zitterschap van den heer Chr. Haff- mans. Deze gaf een overzicht van den toestand van handel en industrie in het district der Kamer in 1931. Tot op zekere hoogte kan van het thans achter ons liggende jaar gezegd worden, aldus de voorzitter: dat in vergelijking met andere stre ken van ons vaderland, het bedrijfs leven in Noord-Limburg in het af- geloopen jaar niet het meest van de crisis heeft te lijden gehad. Dit neemt niet weg. dat ook bier de toestand gaandeweg veel en veel slechter is geworden en wanneer niet spoedig een verandering intreedt, onhoudbaar zal blijken te zijn. De door Duitschland in de tweede helft van het vorig jaar gevoerde handelspolitiek, heeft in het afge- loopen jaar den exporthandel in het district der Kamer naar Duitschland reeds zeer nadeelig beïnvloed en tot op heden is van eenige verandering ten gunste niets te bespeuren. Integendeel de door Duitschland in dit opzicht genomen maatregelen en met name de door dit land ge voerde deviezenpolitiek neemt „'meer en meer scherpe vormen aan en het wordt den groothandel steeds moei lijker gemaakt zijn producten naar Duitschland te leveren. Blijkens de berichten, wordt door de Nederland sche Regeering overwogen hiertegen stelling te nemen er zijn, zoo zeide spr. blijkbaar maatregelen in voor bereiding, die een gunstige wending mogen doen verwachten. Wat aangaat de verschillende in dustrieën in het district der Kamer gevestigd, ook voor deze zijn de bedrijfsresultaten in het afgeloopen jaar in vergelijking tot het daaraan voorafgaande jaar in het algemeen veel ongunstiger geweest. De voornaamste industrie, de klei- waren-industrie, kon nochthans haar personeel nagenoeg nog het geheele jaar aan het werk houden. Het ziet er evenwel naar uit, dat ook voor deze industrie het jaar 1932 veel ongunstiger worden zal, zulks als gevolg van den zeer aan merkelijken teruggang in de bouw nijverheid, die overal valt te con- stateeren. Niet anders is het gesteld met de verschillende andere takken van handel en nijverheid, in het district der Kamer gevestigd. Het aantal schepen en booten, dat Venlo in het jaar t931 aandeed, heeft bedragen 1884 in tegenstelling met 1930. toen dit aantal 1331 be droeg. Gedurende bet jaar 1931 werden bij het Handelsiegister Kamer 125 nieuwe handelszaken ingeschre ven. De heer Chr. Haffmans werd tot voorzitter der Kamer herkozen, ter wijl de heeren O. Canoy en van Daelen resp. tot voorzitters van Grootbedrijf en Kleinbedrijf herkozen werden. Vervolgens hadden de ver kiezingen van de leden der onder scheidene commissies der Kamer plaats. Aan den R. K. Handelscursus te Venray werd eene subsidie van f 150. verleend. In de commissie van bijstand van het economisch technologisch insti tuut der provincie Limburg, werd de heer J. van den Bergh als lid gekozen. Verlaging pachtprijzen. De gemeente Roggel heeft de pachtprijzen der gemeentegronden over 1931 met 15 pCt. verlaagd. De nieuwe Maasbrug. Naar verluidt zal begin Ap i! de officieele opening plaats hebben der Dieuwe Maasbrug te Maastricht door Min. Reymer, Minister van Waterstaat. De werkloosheid te Helmond. Op 1 Jan. 1931 bedroeg het aantal werkloozen te Helmond 831. Op 31 December stonden te Helmond inge schreven 2339 geheel werkloozen, waarvan 242 vrouwelijk en bedroeg het aantal gedeeltelijk werkloozen ongeveer 1000. Over 1931 werd f 43.173.19 voor rekening der gemeente aan steun verstrekt. Bij de diverse werkver schaffingen werden in 1931 pl.m. f 165.000 aan loonen betaald. Koaap vermist. Te Eindhoven wordt sinds Dins dagmorgen half 9 uur de 12-jarige P. N., vermist. De jongen is naar school gegaan, maar heeft die niet bezocht. De kermis gaat niet door. De gemeenteraad te Eindhoven besloot tot den aanleg van een sport terrein te Stratum bij den Watertoren aan te gaan ad f 197.000 bij wijze van werkverschaffing. Besloten werd met 20—14 stemmen de kermis in 1932 wegens de malaise niet te doen doorgaan. Conflict te Oss voorkomen. De Rijksbemiddelaar in het vierde district prof. mr. P. J. M. Aalberse, heeft Dinsdag geconfereerd met parrijen betrokken bij het dreigend conflict bij de N. V. Zwanenberg's fabrieken te Oss. Tusschen partijen werd overeen stemming bereikt op één punt na, n.l. het in de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst vast te stellen uurloon. Besloten is dit punt te onderwerpen aan arbitrage. Het conflict is hiermede voorko men. Versobering der carnavalvierin. Woensdag heeft op het stadhuis te Breda een bijeenkomst plaais ge had van den burgemeester en een aantal exploitanten van vermakelijk heidsinrichtlngen, cafés enz. Burge meester van Sonsbeeck bepleitte de wenscheiijkheid om de carnavals viering meer in overeenstemming te brengen met dezen tijd. In een rond schrijven dringt de betrokken minister daar ook op aan. Spreker stelde daarop aan de vergadering voor om de nachtelijke viering te beperken en om iets te doen bijdragen voor de algemeene kas, tot leniging van den nood van hen, die niet kunnen feestvieren. Aangenomen werd een voorstel om in de openbare gelegenheden de muziek te laten spelen tot kwart vaor 1 uur, terwijl bij ieder entree geld 10 cent zal worden gevraagd, ook van de leden, die geen entree geld behoeven te betalen. De burgemeester zal er zorg voor dragen, dat het bedrag aan de be treffende instellingen zal ter hand worden gesteld. Getracht zal ook worden om even eens bijdragen te krijgen van de eigenaars der café's waar geen muziek gemaakt wordt. Ook wordt verwacht, dat van de publieke dans partijen, waar geen entree wordt geheven, eveneens bijdragen zullen binnenkomen. Verder zal gecollecteerd worden in de bioscopen eu de café's. Melkuorlog te Utrecht. In de Donderdagmorgen gehouden vergadering van den bond van melk veehouders te Utrecht is besloten met ingang van heden in de stad de melk door de veehouders zelf te doen venten tegen een prijs van 8 cent per liter. Hiertoe is besloten na de weigering van den melkhandel om voor de consumptiemelk aan de boeren 7 cent per liter te betalen. Man doodgedrukt. Donderdagmorgen is te Zutfen bij de badinrichting in den IJssel, waar vanwege de gemeente werkzaam heden worden verricht, een ernstig ongeluk gebeurd. Een 38-jarige metselaar H. van L., in dienst der gemeente, is met zijn hoofd bekneld geraakt tusschen een betonnen balk en een zwaren met zand beladen kar, die bij het achter uitrijden over den als stootblok ge legden bak heenschoot. Toen de man uit zijn benarde positie was bevrijd, bleek hij reeds te zijn overledea. Hij laat een weduwe en twee nog zeer jeugdige kinderen achter. Door kolendamp bedwelmd Dinsdagmorgen wilde te Renkum de arbeider Boschveld zijn zoon, die dicht bij hem woont, wekken. Daar hij op herhaald kloppen geen gehoor kreeg, werd de buitendeur ingetrapt vond men Boschveld en zijn vrouw door kolendamp bewusteloos op het bed liggen. Onmiddellijk werd de hulp van een geneesheer inge roepen. die er na drie kwartier in slaagde bij beiden de levensgeesten weder op te wekken. De zuigeling, die in een wieg in de slaapkamer lag, is niet bedwelmd geworden. Oorzaak van de kolendampontwik keling was het afsluiten van een kachel, die op de slaapkamer was geplaatst. Ontwikkeling van het reizigersverkeer. In het laatste nummer van Spoor- en Tramwegen worden de volgende gegevens vermeld Bij de Ned. Spoorwegen steeg van 1913 tot 1930 het reizigersverkeer 50 pet.; het aantal reizigerskilometers bedroeg n.l. 19132340 millioec 19303735 millioen Het aantal plaatskaarten (zonder abonné's) bedroeg 1921 55 millioen 192547 millioen 193059 millioen In 1921 begon het autobus verkeer zich sterk te ontwikkelen en mede hieraan zal de tijdelijke daling (tot 1926) van het reizigersverkeer der N.S. zijn toe te schrijven. Daarna steeg laatstgenoemd verkeer in vijf jaar ruim 25 pet., zoodat het in 1930 grooter was dan ooit. Hiertegen wordt weieens aange voerd, dat sedert 1926 de Wet in de regeling der autobusconcessies de Ned. Sp. beschermt, en dat er weinig aanvragen meer inkomen resp. verleend worden. Holland Amerika lyn. Het s.s. Nieuw Amsterdam van de Holland Amerika Lijn groot 17.149 ton bruto en 10.497 ton netto, ge bouwd in 1906 is naar Japan ver kocht. Op 9 Januari werd nog pas de Noorderdijk groot 12.699 ton, ge bouwd in 1913, verkocht. De H. A. L. heeft zich dus thans in twee jaar tijds van zeven schepen ontdaan, nadat zij in September j.l. nog de Gaasterdijk en de Grooten- dijk aan de Ver. Ned. Scheepvaart Mij. heeft overgedaan. Liedjeszungor met zijn Geldersehe schaakmat. Woensdagnacht om 1 uur is door de politie in Den Haag aangehou den zekere A. F., wiens aanhouding door de Nijmeegsche politie was verzocht, als verdacht van schaking van een 19-jarig te Nijmegen woon achtig meisje en van heling van geld. Het meisje, dat op 20 dezer de ouderlijke woning met medeneming van f 900 had verlaten en waarvan door de ouders de opsporing en thuisbezorging was verzocht, werd dienzelfden nacht eveneens aange houden. De 900 gulden, die het meisje uit haar ouderlijke woning had meege nomen. zijn intusschen nog zoek; op enkele guldens na had het tweetal, dat sedert 20 Januari op stap was. geen geld meer bij zich. Donderdag heeft de Haagsche po litie, in overleg met de Nijmeegsche de beide jonge menschen op ietwat minder romantische wijze dan zij uit Nijmegen gekomen waren, naar de Keizerstad teruggebracht. Het icxl iel conflict in Twente. Dinsdagmiddag had onder leiding van den rijksbemiddeiaar ir. H. A. van IJsselsteijn, op het departement van arbeid in den Haag een confe rentie plaats met de partijen, betrok ken bij het conflict in de Twentsche textiel industrie. Naar aanleiding hiervan zag de rijksbemiddeiaar er van af om, zoo als aanvankelijk zijn voornemen was een bemtddelingsraad re vormen omdat de werkgevers hem hadden medegedeeld, dat zij een loonsver laging van 10 pet. in elk geval eco nomisch noodzakelijk achtten en zij van dit percentage onder geen be ding wenscheu af te wijken. Belgisch brood met een luchtje. De douane aan de grens bij Werk hout heeft, zoo meldt het „Dagblad v, N- B." eenige dagen geleden een goeden slag geslagen. lederen dag passeeren daar eenige Rotterdamsche handelaren die in de Maasstad het bekende Belgische brood verkoopen, waarover in dtn laatsten tijd zooveel te doen is ge weest. Te Rotterdam nu was het de po litie bekend geworden, dat deze handelaren niet alleen brood, doch ook belangrijke smokkelwaar over de grens brachten. Een dezer dagen nu heeft men aan de grens den slag geslagen Terwijl weer een vo le wagen brood uil Antwerpen aangevoerd werd, gingen de douaneambtenaren over tot een grondig onderzoek vao het vervoermiddel. Daarbij handig in een der gedeel ten van den vrachtauto weggebor gen een partij reukwater van zeer sterk gehalte gevonden Zeer nauwkeurig heeft men daar op brood voor brood onderzocht, doch daarin bleek geen smokkelwaar verborgen, Vrachtauto met inhoud werd in bzslag genomen, terwijl tegen de handelaren, de R, en K. v. d. W. uit Rotterdam procesverbaal werd opgemaakt. Vermoedelijk zal op dien dag het Belgische brood in Rotterdam wel niet tijdig verkrijgbaar geweest zijn. Overigens zullen velen en niet ten onrechte misschien thans ver band leggen tusschen den „goedkoo- pen" prijs van het Belgische brood en deze smokkelarij. Er wordt ernstig vermoed dat al verscheiden smokkeltochten met kost bare waar en zelfs zeer verboden waar op deze wijze hebben plaats gehad. De echtschoiriingsschande in Engeland. In Engeland en vooral inLoiden is, zooals men weet, het aantal echt scheidingen na den oorlog geweldig toegeoomen. In de afgeloopen maand waren er alleen reeds 800 echt- 3cheidingsaanvragen ingediend. De meeste aanvragen om echtscheiding werden door vrouwen aanhangig gemaakt. Dit aantal is juist tweemaal zoo groot als de verzoekschriften die door de mannelijke echtgenooten werden ingediend. Sedert 1928 is het aantal echt scheidingen geweldig gestegen. In Londen alleen reeds werden in de laatste jaren gemiddeld 27g0 huwe lijken door echtscheiding ontbonden verklaard. Hier komt nog bij, dat op het platteland ongeveer 2000 echtschei dingen per jaar voorkomen, zoodat men gerust mag aannemen dat er ieder jaar 4000—5000 gevallen van echtscheiding behandeld worden. In de jaren voor den oorlog van 1911 1914 bedroeg het aantal echt scheidingen gemiddeld slechts 656. In 50 pet. der gevallen was het huwelijk kinderloos. De meeste echtscheidingen hadden plaats, nadat men reeds tien jaar en langer had samengewoond. Eén aardappol. Als er maar één aardappel meer op de heele wereld was. dan zou toch een bekwaam teler hieruit in (.ticn jaar tijds 10.000 millioen stuks kunnen voortbrengen, en deze zouden op hunne beurt weer voldoende zijn. om de heele aarde vanpootaaidappe- len te voorzien. Opschrift op een kerkhof. Hier heeft de maatschappij Haar macht op ons verloren Hier zijn wij weer gelijk, Zooals wij zijn geboren. Tegen vergifiiging. Een Duitsche krant geeft het vol gende middel aan de hand tegen vergiftiging. Een tegenmiddel tegen het een of andere vergif kan op eenvoudige manier bereid worden. Een halven eetlepel keukenzout en een halven theelepel mosterd mengt men door elkander en roert het mengsel in een glas of een kop gevuld met warm water. Deze vloeistof geeft men den patient te drinken, waarop terstond hevige brakingen volgen. Hierna laat men sterke, zwarte koffie drinken en dan kan rustig de komst worden afgewacht van den dokter, die natuur lijk intusschen al is gewaarschuwd. Wenken by het slapen. Om een rustigen slaap te kunnen genieten, worden de volgende wen ken gegeven le. Ga niet Iaat naar bed de rust vóór middernacht is de beste. 2e. Slaap niet te lang, een vol wassene heeft aan 8 uren slaap ge noeg. 3e. Vermijd opwinding en gemoeds aandoening voor ge slapen gaat. 4e. Eet niet veel kort voor ge naar bed gaat en drink geen prikke lende dranken. 5e. Slaap niet op uw rug en zoo mogelijk ook niet op de linkeizijde. 6e. Het bed moet niet te hard, maar vooral ook niet te zacht zijn. Een hard bed is beter dan een zacht. 7e. Dek u matig. 8e. Zorg dat ook des nachts frissche lucht de slaapkamer kan binnendringen. Begraufl duode mollen. Het is slechts weinigen bekend, welk een hevig vergif de doode mollen bevatten. Er ontwikkelt zich namelijk binnen 2 a 3 dagen in deze lijken een bijzonder vergif, dat door vliegen gaarne wordt opgezogen en zoo op de menschen wordt overge dragen. Het Ï3 dus ten zeerste aan te b jvekn. om, als men een dooden mol vindt, deze zoo spoedig mogelijk te begraven. lagekomca en vertrokken personen van 22 tot 29 Januari INGEKOMEN C. M. E Franssen, dienstbode, Brabander A 17, van Venlo H. Hendriks, dienstbode, Merse- losche weg 21 van Blerïk P. A. Robben, koopman, Smak- terweg 5 van Venlo G. A. P. Tonen, dienstbode, Oud Oostrumsche weg 32 van Eindhoven A. M. Tb. Stelskamp, religieuse. Overloons-.he weg 2 van Culemborg A. G. C. Bouwman, Pater, Leun- scheweg 1 van Weert. VERTROKKEN M. C. Stensen, dienstbode naar Maashees B 53 P. E. W. Zeelen, verpleegster, naar Gent M. Schmitz, idem naar Maastricht BUK8XRUJK1 8MB YXf&AY van 22 tot 29 Januari. GEBOREN Petrus W. Verheijen, Patersstraat Francisca M. M. G. Van Gerven, Ysselsteyn Huberta F. M. van Soest, Oostrum AntoDia H. Loonen, Hoogriebroek Catharina W. J. Versteegen, Ysselsteyn Huberta M. Kurvers, Oirlo Josephina J. G. van Dijck, Hoog riebroek Petronella J. Th. Lucassen, Bleekstraat GEHUWD: Johannes "H. Poels, oud 31 jaren, mandenmaker te Arcen en Aldegon- da J. Beerkens. 31 juten te Venray. Alfred A. Th. van Wensen, oud 31 jaren, bankdirecteur te 's-Herto- genbosch en Dorothea L. M. A. anssen, oud 21 jaren te Venray. OVERLEDEN Maria P. Cox, weduwe van A. L. Wouters oud 71 j Stationsweg. 1 patient St Servatiusgesticht. Degene, die het Boek „lm Westen nichis Nuess" leende, wordt beleefd verzocht dit terug te brengen aan Bureau de*er Courant. De foto's, welke Dins- dag genomen werden, kunnen worden afge haald aan Bureau van dit Blad a 35 cent per stuk. KSEKEUJRB CHESTER Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur le H. Mis. 7 uur gezongen H. Mis voor de mannen der H. Familie met generale H. Communie. 2 uur kleine Congre gatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 4 uur preek door Neu4 houdil

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2