De werkelooze jeugd. (lemen^de Berichten A:d, v%< Adi broche zld. beef- flikkerden Je geslepen .et lamplicht, lamanten zijn. was blij met en verlegen en .s gaan vanaf haar e het kleinood zien Beukenlaan, jui t jarn. En dadelijk, toen pte. had ze het al ge- .et iets kostbaars moest zag er zoo nieuw uit en ol. Het was een gevonden zoo redeneerde ze bij zich dat moest ze naar het politie- brengen. Gunst ja, ze was jq van plan, maar... ze was zoo zn had zoo groote zorgen. Nu het weer een beetje met de rkbuizen, maar tenslotte had ze jg maar net genoeg om zuinigjes e leven van haar veriensten en hoe ze den achterstand 9 weken van den huur moest inhalen, dat wist ze niet. Die huisbaas was zoon zure. zoo'n dwingerd, zoo n... Hij bad ze al een paar keer gedreigd... De kinderen waren naar bed daar had ze op gewacht om haar vondst kalm te kunnen bezien en om te overleggen, wat ze doen zou. Het waren echt en beslist diamanten. Zóó konden alleen edelsteenen schitteren. Zeker, ze zou de broche niet behouden. Ze was altijd eerlijk geweest en ze zou het blijven. Misschien kreeg ze wel een belooning. Maar als de politie nu eens vergat om te zeggen, dat zij de broche ge vonden had... Ze zou in ieder geval nog wachten tot morgen. Je kon r>ooit weten. In geval van nood morgen kwam de huisbaas immers weer dan zou ze het sieraad kunnen beleenen en later.... Veertien dagen waren verloopen. Vrouw Geurtjes had de broche nog in huis, maar blij was ze niet meer, alleen nog angstig, heel angstig. Van uitstel was uitstel gekomen en nu durfde ze haar vondst niet meer deponeeren, omdat ze geen verklaring wist te vinden voor het feit, dat ze nu eerst kwam. Hevig gevoelde ze het zelfverwijt in haar knagen, ze was een dievegge geworden, een gewone dievegge. De broche had ze heel diep weggeborgen, want in baar vrees dacht ze al aan huiszoeking en de schande, als de broche dan gevonden zou worden. Ze was al eens van plan geweest om het sieraad weer op straat te laten vallen, maar ja, dat mocht toch ook niet- Dien avond las ze in de krant, zooals ze dat tegenwoordig eiken avond deed, de rubriek van gevon den en verloren voorwerpen. Alweer niets Maar daar... wat stond daar, onder de advertenties? VERLOREN! Een broche met 4 diamantjes. Ge dachtenis. Bij terugbezorging f 25 belooning. Adres Beukenlaan 24. Dus daar woonde de eigenares van de broche. Nu was ze zéker een dievegge, als ze haar vondst zou behouden. Goddank, dat ze tenminste wist, van wie het sieraad was. Dade lijk zou ze de broche terugbrengen. Maar hoe zou ze verklaren, dat ze de broche veertien dagen onder zich had gehouden Zou ze zeggen, dat ze ziek was geweest en daardoor niet naar de politie had kunnen gaan Neen, niet liegen óók nog, dan moest ze de broche aan het opgegeven adres liever in de bus laten glijden. En^de belooning? Ze zou dat geld zoo goed kunnen ge bruiken, de huur zou er van be taald kunnen worden Maar ze durfde niet. Het was mis gegaan. Veel te zenuwachtig blijkbaar, had ze daar staan morrelen aan de brie venbus de klep bad een krachtige veering en wilde zich niet hoog ge noeg laten lichten. Toen was het gebeurd. Ineens werd de deur geopend en daar stood-ie, als een wrekende god heid, de zwaar gebouwde heer des huizes. Toen moest ze wel een ver kering geven. Ze sprak van haar vondst en van de verzoeking... Maar crodat die beer er niet veel van be greep door al dat gehuil er tusschen door, daarom had-ie ze mee genomen naar binnen, in zijn kamer. En daar had ze onder veel tranen het heele verhaal opnieuw gedaan. Het verhaal van haar zorgen, haar zweven tusschen goed en kwaad, het berouw, de wroeging, de angst. Al luisterende had die heer zitten staren op de broche in zijn half geopende hand en geen spier op zijn gezicht had verraden, wat hij dacht. Eindelijk had hij zijn portefeuille gegrepen en er een briefje van 25 uitgehaald. Hier is de belooaing had hij gezegd, niet onvriendelijk. Eerst had ze geweigerd, maar die mijnbeer zei kortaf, dat ieder het zijne toekwam. En toen hij ze naar de deur leidde, had-ie ze op den schouder geklopt en vermaand „Denk er nu voortaan om eerlijk duurt het langst." Toen mijnheer weer In zijn kamer *"rug was. keek hij nog eens, maar glimlachend naar de broche. ..Bepaald iets uit een pakje zeep- oeder" grinnikte hij. Toen wierp hij de broche in den kolenemmer. De vorige week stal een opge- j schoten jongen een doktersauto, waarop hij niet vijf kornuiten een rondrit maakte door het West- land. Als alles goed ware gegaan voor de jongens dan zou elk «weldenkend mensch" veront waardigd zijn geweest over zoo'n snoode daad; hij zou voor de be drijvers weinig vriendelijke woor den hebben over gehad en herin nerd hebben aan de mogelijkheid, dat de gedupeerde dokter door zulk »canaille" tijdelijk belem merd werd om misschien ernstige patiënten, mogelijk ook 'n kraam vrouw, snel den verlangden en vereischten bijstand te komen brengen. Alles is echter verkeerd geloo- pen voor de bedrijvers. Terwijl zij met elkaar sloeiden in den wagen, nam de bestuurder een bocht verkeerd natuurlijk en kwam de auto ondersteboven in een sloot terecht, drie dooden. Nu leest men in de pers: Het medelijden met de slachtoffers, die allen arme jonge' s waren en die in kwajongensachtige onna denkendheid den W8gen medena men om een lochlje te maken, is algemeen. Let op, hoe men de daad, zoo niet vergoelijkt, dan toch veront schuldigt. Ook wij bebben natuurlijk me delijden met de ongelukkige slachtoffers en dezer families, zielsmeelij, maar dat neemt niet weg. dat men het vergrijp toch objectief moet bezien, los van de noodlottige gevolgen. En dat ver grijp was zeer ernstig. Die dokter is zijn auto kwijt, die niet ver zekerd was en er kunnen zieken zijn geweest, wier belang mede door den diefstal is geschaad. Die autodiefstal moet scherp worden veroordeeld, omdat het wegnemen van een auto om er een beetje mee te gaan rossen, op onverantwoordelijke wijze het verkeer er mee in gevaar bren gend, een meer en meer toene mend misbruik gaat worden, dat men daarom alleen reeds niet mag gaan vergoelijken. We weten niet, of deze jongens werkloos zijn geweest, maar wel weten we, dat zeer veel van de jeugdige werkloozen het gevaar dreigt om te gaan verlummelen en dan tol streken te vervallen, als de boven geschetste. De ouders zullen dus goed om arbeid te zoeken voor hun jeug dige werklooze kinderen en erop te letten, dat er ook inderdaad dagelijks ee i behoorlijken tij 1 wordt gewerkt. Buiten, waar de meeste men- schen een lapje grond hebben, is het bier opgeworpen vraagstuk niet moeilijk op te lossen, maar ook in de stad is bij goeden wil wel wat te doen te vinden, zo<> niet thuis, dan bij familie ot ken nissen. Mils men de jongens niet laat beunhazen aan werk, dal normaal door betaalde krachten van vaklieden zou worden uitge voerd, is alle werk, zelfs overigens nutteloos werk, altijd beter nog dan lediggang. Lediggang voert lot den duivel zegt een spreekwijze. We voegen er aan toe: ook naar den dokter en den apotheker. Veeteelfdagen te Roermond. Te Roermond worden van 30 Januari tot en met 2 Februari vee- teeltdagen gehouden. Opbloei in den aarduppel- handel. De vraag naar aardappelen is nog stijgende, en in de dorpen langs de Maas. zijn bijna geen vrachtauto's meer te krijgen om goederen te doen vervoeren, daar deze auto's doorloo pend in gebruik zija om aardappelen te voeren, welke in schepen wordeD ingeladen en via Rotterdam naar het buitenland worden geexporteerd. Zooald men mededeelde, is reeds het grootste gedeelte van den komen den oogst van z.g. vroege aardappe len in Noord-Limburg, per contract verkocht aan een aardappel-export firma, hier ten lande. Deze aardappe len zijn bestemd voor Marokko en zullen per scheepsladingen via Rot terdam vervoerd worden. Brand. Door onbekende oorzaak brak brand uit in de kapitale boerderij van den heer C te Sevenum. Schuur, stallen en opslagplaatsen met inhoud werden door de vlammen vernield. Het vee kon gered worden Door het krachtdadig optreden van de brandweer kon het woonhuis ge spaard blijven. Verzekering dekt de schade. Publieke maskerade te Sittard afgeschaft. In de Maandag gehouden vergade ring van den raad van Sittard kwamen in behandeling 36 ad-essen met be trekking tot de viering van Carnaval Drie vroegen afschaffing van de publieke maskerade ze waren van R.K. geestelijkheid, van den Kerke- raad der Ned. Hervormde Gemeente van de Derde Orde. De andere 33 adressen beoogden bestendiging van den bestaanden toestand. Na debat tusschen voor- en tegenstanders werd met 8—7 stemmen besloten het ge maskerd zijn op straat en in publieke lokalen te verbieden. Na afloop zijn de voorstemmers door honderden jongelui op de Markt uitgejouwd en bij vier voorstemmers werden de ruiten ingegooid. Brutale vlegels. Verleden Zaterdag vervoegden zich te Tienray aan het klooster der Eerwaarde Zusters van het H. Bloed alhier een paar heeren met het ver zoek om zuster Overste te spreken. De eerw. Overste was echter af wezig. Toen vroegen de mannen om geld. Eten daar bedankten ze voor. Ze werden al langer hoe meer in dringerig. Een der Eerwaarde Zus ters belde een buurman op. Deze kwam in gezelschap van zijn grooten hond weldra ter plaatse, met de tuinman en nog een andere man Tenslotte na veel verwenschingen, vloeken en bedreigingen van dood schieten, dachten de indringers zeker dat het beter was om te vertrekken, daar ze met a) hun brutaliteit niets konden uithalen. Ze namen hun fietsen en vertrokken in de richting van Swolgen. [Geen nieuw drama te Echt. Naar aanleiding van de geruchten, als zou zich een nieuw drama te Echt hebben afgespeeld, in verband met de vermissing van den 19-jarigen V., kunnen wij mededeelen, dat aan een drama .zeer zeker niet gedacht behoeft te worden. De jongeman V. is nogal avon tuurlijk van aanleg en het wordt als zeker aangenomen, dat hij naar het buitenland is gegaan. üe vermiste gevonden. V., die sinds een week was ver mist is Dinsdagmiddag in de berg plaatsen van de pannenfabriek te Ecbt (L.) aangetroffen. De jongen, die in goeden welstand verkeecde, had nog een voorraad boterhammen bij zich. Zigeuners in aantocht. Na een vergeefsche poging om over de brug te Roosteren Neder- landsch grondgebied te bereiken heeft dezer dagen uit een zes wagens bestaande en ongeveer 50 personen tellende zigeunersbende gebivakeerd nabij de Nederlandsche grens tusschen Maeseyck en Kessenich. hierbij te kenneo gevende in ieder geval de Nederlandsche grens te willen pas- seeren, iets wat uit den aard der zaak door de Belgische Politie gaarne zou worden gezien. Van Nederlandsche zijde zijn echter de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. Te Wessem. Stramproy en Thocn zijn verschillende Rijks veldwachters samengetrokken, terwijl de Brigades Kon. Marechaussee te Grathem t-n Weert aanzienlijk zijn versterkt. Iedere toegangsweg wordt dag en nacht nauwlettend bewaakt om het zwarte volkje te laten in het land, waar het reeds sinds vele jaren van de eene plaats naar de andere wordt verjaagd. Brand te Eindhoven. Dinsdagavond half zeven brak te Eindhoven brand uit in de 'rietmeu- belenfabriek van de firma Akse, ge legen in het centrum van de stad. De vlammen sloegen weldra uit het dak, daar het vuur een gretig voedsel vond in de vele brandbare goederen. De brandweer, die direct aanwe zig was, kon de brandende fabriek slechts bereiken via de Nieuwstraat. Ook het café Bavaria" en hotel de Korenbeurs, die onmiddellijk in de nabijheid zijn gelegen, liepen ge vaar. Het bleek, weldra, dat de riet meubelfabriek, waarvan het pand toebehoort aan den heer van Ham niet meer behouden kon blijven. Het interieur was spoedig uitge brand, terwijl de muren instortten. Met vier stralen bestreed de brandweer bet vuur, in de allereersfe plaats trachtend de gevaar loopende perceelen te behouden. Een regen van vonken vloog over het centrum van de stad, terwijl zware jookwolken omhoog stegen. Eenige personen liepen door den vonkenregen lichte brandwonde op. De publieke belangstelling was uit den aard der zaak buitengewoon groot. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Verzekering dekt de schade. Gevaarlijk speelgoed. Een der kinderen van den land bouwer M. te Vuchtschoot te Prin- cenhage, speelde in huis met een daar aanwezige windbuks. Het wapen ging af en trof een oude vrouw in het hoofd, zoodat ijlings geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Kwijtschelding pacht. Het stond er zoo heel pretentie loos tusschen andere berichten in de Gelderlander en toch veidient het de volle aandacht van allen, die in het maatschappelijk leven een rol spelen. Het betrof een mededeeling uit Dreumel dat Mevr. Wed van Deur zen aldaar aan de pachters harer uiterwaarden de heele pachtsom had kwijtgescholden. Een mooi voorbeeld voor anderen in dezen crisistijd, zoo besloot be doeld bericht. Inderdaad, een mooi voorbeeld. En wij vragen ons af, of niet meerderen min of meer zedelijken plicht hebben, om in deze richting iets te doen. Lijk opgevischt. Zondag hebben visschers uit het Eindhovensche kanaal te Eindhoven uit het water opgevischt het lijk van den 27-jarigen F. W., die sinds 17 Dec. 1931 uit de ouderlijke woning werd vermist. Drie tnenschen doodgereden. Voor het Gerechtshof te Den Bosch werd in hooger beroep de zaak be handeld tegen den chauffeur B. B. uit Utrecht, die door de rechtbank te Breda was veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf met een jaar ontzegging van het rijbewijs wegens dóód door schuld. De Officier en ook verd. waren in hooger beroep gekomen. Er was voor verd. geen verdediger aanwe zig. Uit het langdurig getuigenverhoor bleek, dat verd. op 30 Mei 1931 in zijn auto zat te slapen toen hij langs den >osterhoutschen weg onder Teringen bij Breda) reed. Zijn vader zat evenèens in den wagen te slap.m. Verd. reed zoo dicht langs de boomen van den ^eg, drie personen, die op zijpad liep'en, geen plaats hadden uit den weg te gaan voor den auto. zoodat zij alle drie werden aangere den en op slag gedood Verd. had gedurende 11 uren geen eten meer gebruikt, doch alleen bier gedronken. De advocaat generaal achtte hier dood door schuld als gevolg van alcohol-gebruik en groot roekeloos heid bewezen en vroeg zes maanden gevangenisstraf met een jaar ontzeg ging van het rijbewijs. Het gevonden lyk te Mydrecht. Op verzoek van den burgemeester van Mijdrecht heeft de politie te Gouda een in een der volkslage- menten aldaar vertoevenden zwerver zekeren D., aangehouden, die ver dacht wordt van moord op den 37-jarigen varensgezel G. Bosch, uit Amsterdam. Bosch werd vorige week, met mes steken bedekt, dood uit de Kromme Mijdrecht opgehaald. D. is naar Mijdrecht overgebracht daar ter beschikking van deD burgemeester gesteld. Stille Omgangen te Amsterdam. -De nachtelijke Stille Omgangen te Amsterdam worden dit jaar gehou den op 6 en 13 Maart a s. De Algemeene intentie, welke dit jaar bijzonder wordt aanbevolen, luidt Redding uit de economische crisis, die ook op Maatschappelijk en Gods dienstig gebied zoo treurige gevolgen heeft. Loonsverlaging en... benzine. De Volkskrant meldt Bij de firma gebr. Groeneweg te Gemert is aan het personeel, bestaan de uit een 15-tal arbeiders, met ingang van Maandag 18 Januari een loonsverlaging aangekondigd van 30 pet. Bij deze firma werden door de rijksambtenaren eeo zevental vaten benzine in beslag genomen. Is onze opinie juist, dan wordt bij deze firma de benzine met de loonsverlaging der arbeiders betaald. Do gevolgon vaneen dronkenschap. Een zonderlinge combinatie van ongelukken heeft Zondagavond te Noorden, gemeente Nieuwkoop, plaats gehad. Te ongeveer half elf geraakte een man in beschonken toe stand in het water van het Woer- densche Verlaat. Hij werd bewuste loos op het droge gebracht, doch daar voor zijn leven werd gevreesd, waarschuwde men telefonisch, zoowel den dokter als den pastoor. Daar eerstgenoemde echter onge steld was en de pastoor niet thuis was, werden vervolgens dokter Nout uit Nieuwveen, alsmede een pater missionaris, die tijdelijk met verlot te Noorden vertoeft gewaarschuwd. Beiden begaven zich met een auto naar de plaats vau het ongeval. In het dorp Noorden ontmoetten zij elkaar. Bij bet passeer<*n echter reed de wagen, waarin de pater zat tegen een telefoonpaal en vervolgens tegen den wagen van dokter Nout aan. Deze auto kwam door den schok in de Voor-Wetering terecht. De dokter en zijn drie mede-inzittende zoons wisten zich spoedig uit hun netelige positie te bevrijden. Erger was echter de pater eraan toe. Deze liep door glasscherven verwondingen aan hoofd en handen, alsmede inwendige kneu zingen op. De drenkeling was inmiddels tot bewustzijn gekomen. De toestand van den pater was van dien aard, dat zijn terugkeer naar Bombay, die op Maandag was bepaald, moet worden uitgesteld. Arbeider doodgedrukt. Op het spoorwegemplacement aan de Nieuwe Haven te Nijmegen had Maandagmiddag 5 uur een doodelijk ongeluk plaats. Een zekere D. Verplank, gehuwd, was met eenige werklui bezig met lijk is naar het St. Canisiusziekenhuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. DE TAAIE De mail met de gebroken hals wervels genezen. Men herinnert zich het geval van den boer id een Brabantsch dorp. die uit een boom was gevallen, twee halswervels brak, en zoo een paar maal naar zijn huisdokter liep, die hem ten slotte ijlings naar een Ziekenhuis in de naburige stad deed vervoeren. Daar werd zijn hoofd onbeweeglijk in gips verband gelegd, de boodschap kreeg hij erbij, dat hij daar 'n maand of vier stilletjes moest blijven liggen. Maar, na 'n paar dagen daar te hebben doorge bracht, verklaarde hij, dat hij thuis evengoed rust kon nemen en als de zuster geen taxi liet voorkomen, zou hij te voet gaan. Een afstand van ongeveer twee uur. En zoo gebeurde het, dat Hanoes zoo zullen we hem maar blijven noemen vrij onverwacht terugkeerde met „z'n kastje" om zijn hoofd. Rust nemen, ja dat deed hijd.w.z. hij werkte niet. Maar al spoedig zag men hem met z'n kastje in den hof wandelen en op zijn landerijen het werk van ,,'t volk" nagaan. Natuurlijk werd bij iri kennis ge steld met hst stukje ,,'n Taaie" in de Maasbode van 13 October j.l Hij was daar fceelemaal niet boos om, integendeel. En Hannes heeft zich zelfs, met „z'n kastje" om laten „uit- fotografeeren" onder den bewasten boom. Haatdragend is hij dus ook niet, anders had hij dien laten om hakken. Voor alle zekerheid is hij nog 'n keer naar het Ziekenhuis geweest. Maar hij was dan wel zoo voor zichtig de drukste straten met groote zorg te vermijden. Van het Ziekenhuis gesproken... daar zijn Röntgen-opüameD genomen, die aan de bezoekende medici ver toond werden. Ze begrepen er niets van. En een verklaarde, dat in de vaklectuur nog wel eens een enkelen keer van een dergelijk geval gewaagd wordt. En nu is het wonderlijke gebeurd Hannes is „z'n kastje" kwijt. De hals vertoont enkel een verdikk'ng. niet ongelijk aan den ring, die ontstaat op de plaats, waar een beenbreuk heeft plaats gehad. Z'n huisdokter heeft hem al de troostvolle verzeke ring gegeven, dat hij op die plaats z'n nek niet meer kan breken. Maar nu het mooiste nog. Men had den patiënt verzekerd, dat, als hij ooit betér werd, zijn hoofd on beweeglijk op deD romp zou zitten hoogstens zou hij een heel lichte knikkende beweging kunnen maken. En nu kan hij niet alleen „ja" knik ken, maar ook „neen" schudden. Met het oog op deze laatste bewe ging. heeft zijn jeugdvriend hem al medegedeeld, dat z'n kansen bij de volgende gemeenteraadsverkiezing er aanzienlijk door gedaald zijn. Stopzetting van de Groninger Meenindu.strfo. In verband met het feit, dat in de provincie Groningen nog ongeveer ruim 60 pet. van de jaarlijksche pro ductie van de steenfabrieken op de rasvelden aanwezig is, hebben de Groninger SteenfabriKaoten. besloten niet alleen dit jaar de ovens voor den tijd van 3 maanden te sluiten, doch tevens bepaald, dat iedere fabriek 25 pet. van haar productie aan gevormde ongebakken steen niet mag afbranden voor 1 Mei a.s. Een en ander heeft tot gevolg dat thans reeds verschillende fabrieken stop liggen en dat andere spoedig zullen volgen, terwijl 1 Februari as. het geheele bedrijf met uitzondering van de aflevering welke uit de groote voorraden zal plaats hebben, zal rusten. Door deze maatregelen zullen ongeveer 4 a 500 menschen werk loos worden. Een berouwhebbend zondaar. Een jongeman, die in 1923 met een bedrag van f450 van zijn patroon verdween, heeft zich dezer dagen vrijwillig bij dé politie gemeld Hij is al dieti tijd in het buitenlaud ge weest. Bij zijn terugkeer in zijn ge boorteland vond hij het beter te gaan boeten voor zijn misdrijf. Van een driftigen advocaat en een kwajongen. Een bekend Bloemendaalsch advo- werd op het Wilsonplein te Haarlem gepasseerd door een jongeman op een moterfiets en onder het voorbij rijden blafte de jongen plotseling Daar hem als een hoDd, die slaaa krijgt. De advocaat maakte aanmerking op het gedrag van den hondenna- bootser, maar het standje viel blijk baar niet in goede aarde en de jurist haalde er een agent van politie bij die in de buurt stond. Hij droeg dezen agent voelde daar niet veel voor. waarschijnlijk omdat hij het vergrijp van den jongen wel onver standig. maar toch eigenlijk ook zoo erg niet vond. Toen werd de jurist zeer boos en hij voegde den agent toe: „een daad van goeden burgerzin wil je niet stellen; waar jullie goed tot f 15 boete of 15 dagen hechte nis. Liefdesdrama. Zondagmorgen omstreeks tl uur heeft zich in de nabijheid van Arnhem een liefdesdrama afgespeeld. Omstreeks dien tijd begaf zich de 23 jarige M. B wonende de te Gendt, gem. Bemmel, die in dienst betrekking is te Arnhem, over het Malburgscbe veer om een bezoek aan haar ouders te brengen. Toen zij de overzijde van den Rijn bereikt had en zich op den dijk naar Huis sen bevond, stond plotseling haar vroegere verloofde, Gr. Juit Door nenburg, voor haar en loste onver wacht een 4-tal schoten uit een revolver. Een der schoten raakte haar in de haad, terwijl het laatste schot haar in het hoofd trof. Ernstig gewond stortte zij ter aarde. De dader, meenende dat z'n vroeger meisje gedood was, richtte het wapen op zich zelf. Hij was bijna onmiddellijk 'een lijk. Vermissing van brieven met geldswaarde. Sedert eenigen tijd werden op het postkantoor te Dordrecht brieven vermist met geldswaarde. Toen 't gewone onderzoek naar de vermiste stukken steeds gem resultaat opleverde, kreeg de direc teur argwaan en waarschuwde de politie. Zondagnacht werd aange houden zekere C. B. te Dordrecht, een brievenbestell;r, die aanvankelijk oot rende iets met de zaak uitstaande te hebben, Na eenigen tijd gaf hij echter toe de verduisteringen te hebben gepleegd. Hij werd in ver zekerde bewaring gesteld. Door eon auto overreden. Dinsdagmorgen omstreeks 11 uur is in de nabijheid van de Zijpsche poort te Arnhem de 54 jarige mej. B. bij het oversteken van den weg aangereden door een bakkersauto, afkomstig uit Bemmel. De dame kwam te vallen, waar door een der voorwielen haar over de borst gingen en de borstkas werd ingedrukt. De overledene was oud-directrice van de Industrieschool voor meisjes. Voor onze zakenlui. Naar wij van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noor delijk Limburg vernemen zal de heer L. P. J. de Decker, Consul-Generaal van het Koninkrijk der Nederlanden te Düsseldorf, op Maandag 25 Jan. a,s. in den voormiddag van 10 tot 1 uur zitting houden op het secreta riaat van voornoemde Kamer tot het verstrekken van inlichtingen om trent de vraag of en in hoeverre ontheffing kan worden verkregen van het in Duitschland geldende verbod tot Juitvoer van ge'd, het verkrijgen van vreemde valuta's (de viezen) in Duitschland en hetgeen verder daarmede verband houdt. Belanghebbenden, die den Consul voornoemd daaromtrent wenschen te raadplegen, worden verzocht hun naam en adres zoo spoedig mogelijk en bij voorkeur schriftelijk op te geven aan het secretariaat der Ka mer voornoemd (Venlo, Parade 49). het lossen van kolen uit een spoor- voor zijn, dat is inbraken plegen in wegwagen in een schip. Hierbij werd j het stadhuis. gebruik gemaakt van een electrische i; Dat was te veel. Gevolg was een loskraan. Terwijl men bezig was, notitieboekje en proces-verbaal. zakte plotseling de stalen knijper van de kraan in het ruim van het schip en werd V. er onder doodgedrukt- Toen men hem bevrijdde, gaf hij geen teekenen van leven meer. Het Maandagmorgen moet de advocaat voor den Haarlemschen politierechter verschijnen. Hij was er niet. Alleen de beleedigde agent was er. De po litierechter veroordeelde den advocaat leèd opfle jni plaen Betfe li n. hetB daifcic jarjc Ik gelfei da< it* z°flpe „wtt veri h verioi tot Ui aan|st b Bui ir bla^h* metsel ovefe gedjn, als b, heel b vooj Bjjr ovefek strof s de I l pakjoi -of k metvr hebjle f* denjn. is aer eenjlij aanuv als en staan- hone heden als i )ag< c lijktcl geniie: eigne te fen zieqrei haat i .d buitc strcotc ons vroolijk hoekje Op eène vergadering van katho lieke werklieden had een redenaar gezegd, dat volgens de Pauselijke encycliek „Quadragesimo Anno" tus schen wertegevers en werknemers een innige verhouding en christelijke solidariteit moet heerschen, die tot uiting komt in „overléggen." Een daar aanwezige landbouwer, voor wien 1931 een bijzonder mager jaar geweest was, stond eensklaps op, en riep hevig veontwaardigd den spreker toe „Man praat m? hier asjeblief niet van „över"leggen", ik heb ver-

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6