Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten MODE-JOURNALS De Voorzitter zal deze zaak onder zoeken en zoo noodig maatregelen nemen. Fransen vraagt hoe het staat met de werkverschaffing. De Voorzitter zegt, dat de bosch wachter een plan heeft opgemaakt dit betreft het verbeteren van bosch wegen. Crooymans meent, dat dit op plaatsen een onbegonnen werk is en zou liever een perceel grond laten ontginnen voor boschbouw dit is meer rendabel. Spreker wijst een perceel grond aan. dat hiervoor ge schikt is. De Voorzitter zal dit voorstel overwegen. Hierna sluiting met gebed. VENRAY, 12 December 1931 Nieuwe Telefoonaansluitingen No. 135 Hotel SchaefFers, Schoolstraat 3: No. 136 M. Wismans, Maasheesche weg; No. 137 A. Poels, „Janslust" a.d. Deumesche weg. Publiek telefoonstation „Nachte gaal" Deurnesche weg. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een ver- zoek van Hendrikus Willems, siga- renfabrikantwonende te Venray Ha- gelweg 1 om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de herberglocaliteit van het huis, plaatselijk gemerkt Hagelweg I. Binnen twee weke na de dag- teekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen dezer vergunning schriftelijk be zwaren indienen. Venray 10 December 1931. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN, Onze dorpsgenoot, de Eerw. Frater W. Voesten, zal op 19 en 20 Dec. a.s. in het Missiehuis te Stein tot Subdiaken en Diaken ge wijd worden. In Augustus a»s. hoopt Z Eerw. de wijding van het H. Priesterschap te ontvangen, Op 2en Kerstdag zal bet Ge mengd Koor „Polyhymnia" een concert geven met tooneeluitvoering. Opgevoerd zal worden: „Hun eind" tooneelspel in drie bedrijven 'oor Joh. vanEekelen, bewerkt door jan Grosfeld. Dinsdag herdacht Mej. Elisa beth LeDSsen alhier, den dag. waar op zij voor 50 jaren hare opdracht deed als lid der Congregatie van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Tijdens het plechtig Lof, waaron der ook een 30 nieuwe leden hare opdracht deden, werd de gouden Jubilaresse gehuldigd. Doodelyk ongeluk. Zondagnamiddag werd de motor rijder S. uit Buggenum te Castenray door een auto aangereden, waardoor S. kwam te vallen en bloedend uit neus en ooren bewusteloos bleef liggen. Nadat geestelijke en genees kundige hulp was ingeroepen, werd S. het H. Oliesel toegediend en later in den avond naar het zieken huis te Venlo overgebracht. Maandag is de r igelukkige overleden. Vé u de auto, die gewoon door reed c-lsof er niets gebeurd was, werd nog bijtijds het nummer ge noteerd, zoodat de bestuurder nog dienzelfden avond te Venlo werd opgespoord. De auto behoort toe aan v. T. te Beek en Donk. Onze gemeentepolitie heeft deze zaak in onderzoek. Byenfllm. Bizonder veel belangstelling is er Woensdag j.l. niet geweest voor de Bijenfilm. Nauwelijks de helft van de belangstelling bij het optreden van een komiek. Ook kan een zekere notitie op de uitnoodigings- kaarten eenigen hebben teruggehou den Dit is echter een wel niet prettige doch dringende noodzakelijk heid gebleken. Er is anders, gelukkig, vandaag veel verlangen naar ontwikkeling in Venray, maar omtrent deze Bijen- film schijnt menigeen van te voren een onjuist idee te hebben opgevat. De ontzaglijke kunde, wijsheid, kunstzin enz. van deze kleine diertjes, die toch zelf geen verstand hebben, is een heerlijke getuigenis voor den Almachtigen Schepper. De Bijenfilm, hoewel voor degenen die geen deskundigen zijn hier en daar wat gerekt, is er een vol prachtige opnamen. Te voren had de heer J. Wijn hoven, de hooggeachte directeur van Venray's Landbouwschool een even leerzame als gezellige inleiding ge houden, die door elk fatsoenlijk aan wezige met beleefdheid en belang stelling werd aanhoord. Het is een fijne avond geweest, waarvoor vooral den heer J. Wijn hoven groote dank toekomt. Merken we nog op, dat Z. H. E. Mgr. Verriet de I ij eenkomst met zijn hoogelijk gewaardeerde aanwe zigheid vereerde. GEVONDENop 29 November bij de Paterskerk, een heerenhand schoen. Terug te bekomen bij Custers Patersstraat Sint Nicolaas. De gewoonte getrouw, bracht St. Nicolaas Zondagmiddag een bezoek aan Venray, alwaar de kindervriend werd opgewacht door het Comité, Fanfare en Schutterij „Het Zand akker", die Hem vergezelden op zijn tocht, waarvoor veel belangstelling bestond, vooral van de zijde der jeugd. Met de beste wenschen voor Venray is de goede Sint wederom vertrokken. Woensdag kwam een luxe auto van C. uit Overloon, in de Schoolstraat, in botsing eet een autobus van D. alhier. Beiden be kwamen materieele schade. Een nieuwe autobus van „Het Centrum" kwam te Castenray in aanraking met een luxe auto, waar door beide wagens averij bekwamen Zakdoeken wedstryd De hoofdprijzen zakdoeken wed strijd van Magazijn de Zon vielen op no. 511, verder kwamen voor de prijzen nog in aanmerking de no. 506 tot en met 516. MERSELO. Onze dorpsgenoot de Eerw. fr. van Meijel hoopt 19 en 20 December tot Subdiaak en Diaak gewijd te worden in het Missiehuis te Stein. In Augustus a.s. hoopt Z.E. het H. Priesterschap te ontvangen. MERSELO. De uitvoering. Zon dag en Dinsdagavond gegeven door de gezelschappen St. Hubertus en St. Oda, mag ook thans volkomen geslaagd genoemd worden. Was het bezoek Zondag nu niet bepaald schitterend. Dinsdagavond vormde daarmee een stuk contrast. Dreigde de uitvoering thans in let terlijken zin in het water te vallen (dat dit in anderen zin niet gebeurde, daarvoor zorgden onze kranige acteurs), de vochtige natuur scheen de honoraire leden met hunne dames niet afgeschrikt te hebben althans de zaal was zoo gevuld, dat velen met moeite een staanplaatsje konden machtig worden. Wat het spel betreft, de Eikeboom is goed vertolkt. Wij onthouden ons van namen naar voren te brengen, hoofd- en nevenrollen waren onder de degelijke leiding van den heer H. Eijssen, goed ingestudeerd. Over de uitvoering was dan ook een en al lof. De Fanfare voerde een 4-tal muziekstukken uit onder directie van den heer Mathieu Arts (en niet onder die van den heer C. Dietz, gelijk wij ergens lazen, welke eminente musicus en dirigent, jammer genoeg, ter ziele is gegaan). Wij mogen beide gezelschappen zeker van harte feliciteeren met het behaalde succes. HEIDE. Vrijdagmiddag 4 Dec. bracht St. Nicolaas en zijn onaf- scheidelijken Piet een bezoek aan :e school. Het feest ontbrak niet aan persoonlijke belangstelling en finantieelen steun der bevolking. Burgerlijke Stand Manshees-ö?erl(ioa. GEBOREN Wilhelmina Clasina d.v. H. van Schijndel-Buets, Over loon Antoon Johannes Lambert z.v. H. Gooren-Martens, Maashees. OVERLEDEN Maria Elisabeth Broenen oud 52 jaar echtgenoote van P. A. M. Janssen, Maashees. OVERLOON. Bij de a hier Dins dag gehouden drijfjacht in de Ge meente bosschen werden 24 stuks wild geschoten, waaronder 4 hazen 12 konijnen en 8 houtsnippen. Door de Tooneelclub samen gesteld door leden der Fanfare en Voetbalclub S. S. S. is in studie ge nomen het gecostumeerd Drama „Gaston van Frankrijk". Er zullen een drietal opvoeringen gegeven worden en wel op de da tums 26—27—28 December a. s. Verbetering kunstweg Over loonVierlingsbeek. Woensdag werd alhier van Ge meente wege een aanvang genomen tot het inwalsen van de Gemeente weg OverloonVierlingsbeek, aan gezien genoemde weg in een slechte toestand verkeerde en een zeer drukke verkeersweg is, mag dit als nuttige verbetering beschouwd worden. Waarschuwing. In het Alg. Politieblad verzoekt de Commissaris van Politie te Kerk- rade belanghebbenden de noodige voorzichtigheid wel te willen be trachten bij het aanknoopen van relaties met Friedrich Karl Ott, ge boren te Hannover 18 November 1892, zich noemende koopman, wo nende aan de Kloosterraderstraat 14 te Kerkrade, tot voor korten tijd zaken doende met Emil August Nowakewitz, wonende aldaar. Tegen laatstgenoemde werd bereids gewaar schuwd. Ten einde finantieele teleurstelling te voorkomen geeft de burgemeester van St. Michiels-Gestel een ieder in overweging, bij hem inlichtingen in te winnen, alvorens handelsrelaties aan te knoopen met Adrianus van den Heuvel, Vossenberg E 123 Antonius Wilhelmus van Venrooy, Hermalen B 294 Martinus van den Heuvel, Vossenberg E 123 en Anto nius van den Heuvel, Vossenberg E 121, allen te Schijndel woonachtig en o.a. kantoor houdende te St. Michiels-Gestel. Kienen hazardspel? Bevoegde autoriteiten hebben stel selmatig getracht, het vooral in Zuid-Limburg welig tierende kienspel tegen te gaan. In navolging van Maastricht ontstonden in verschei dene plaatsen zoogenaamde kienver- eenigingen, waarvan men tegen een geringe contributie lid kon worden. Ten einde een principieele beslis sing uit te lokken, werden de her bergier W. A. en diens broer P. J A., schoenmaker, tevens voorzitter der kienvereeniging Ons Vermaak, te Kerkrade, die in een aan de her berg van eerstgenoemde grenzende kamer een kienavond hielden, ver- baliseerd. Het O.M. bij de rechtbank te Maastricht eischte tegen beiden een geldboete van f 10 of 10 dager hechtenis, ter zake van het gelegen heid geven tot hazardspel. De rechtbank heeft beide ver dachten van alle rechtsvervolging ontslagen. Ofschoon bewezen werd geacht, dat eerste verdachte voor deel had genoten door het leveren der verteringen en dat men zonder controle lid der vereeniging kon worden, was er volgens het oordeel der rechtbank, geen sprake van hazardspel, zooals bij dagvaarding werd gesteld. Evenmin vallen de feiten onder de bepalingen van de Loterij wet. De Kienpnrljjen in Limburg- Naar we vernemen heeft de Sub stituut-Officier van Justitie Mr. F; bius, appel aangeteekend tegen het vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Maastricht, waarbij de Kerk- raadsche kieners de herbergier W. A. en de schoenmaker J. W. A., werden ontslagen van rechtsver volging. Kippendiefstal. In bet nabij Weert gelegen Molenbeersei werden bij den heer M. Geuen een tweehonderdtal kippen gestolen. Toen G. 's morgens in de hok ken kwam, liep daar nog slechts een haan rond, fier, met opgehe ven kop terwijl een briefje om zijn hals prijkte, waarop stond «werkloos". De dieven hadden blijkbaar zin voor humor. Het drama te Putbroek. De jachtopziener v. d. E werd ons afgeschilderd als een zeer accuraat bediende Zijn administra tieve werkzaamheden hield hij buitengewoon nauwkeurig bij. Maar in het bosch was hij de schrik ongeveer van allen, door zijn hardvochtigheid, zooals de bewoners der streek thans ver halen. In een schrijven aan den L. K. deelde zekere W. L. M., thans wonende te Geleen, mede, dat hij reeds een dozijn jaren geleden kennis maakte met het karakter van den jachtopziener v. d. E. Hij bevond zich in den winter van 19181919 in het bosch, nabij de plaats waar zich thans het ontzet tende drama heeft afgespeeld, op den openbaren weg De boschwach ter v. d. E. die hem niet persoon lijk kende en blijkbaar in meening was, dat M. wilde stroopen, som meerde hem te blijven staan, er direct de bedreiging aan toevoe gend Als je niet blijft slaan, schiet ik je, dat je de damp door de keel uitkomt. Hij beweerde, dat M. een ge weer had gehad, wat deze naar waarheid ontkende. V. d. E, die- blijkbaar zelf ook geen vuurwapen bij zich had. ging hem toen met: een eiken stok te lijf. Verscheidene personen waren van dit voorval getuigen geweest, zoodat M. een aanklacht wegens mishandeling bij het kantongerecht te Roermond kon indienen, alhoewel enkele zich van getuigenis onthielden en v. d. E. veroordeeld werd. M. verklaart, dat hem nadien hij was toen 22 jaar oud het leven in die streek onmogelijk is gemaakt, zoodat hij naar elders is moeten verhuizen. Het Drama te Putbroek. Er heeft zich in Diergaarde een comité gevormd tot het inzamelen van gelden om op het graf en ook op de plaats van het misdrijf een gedenkteeken op te richten ter her innering aan dit droevig drama. Exportmoeiljjklieden, Door de directie der Maastricht- sche rubberfabriek is aan tachtig arbeiders ontslag aangezegd. Het stop zetten van den export van de producten dezer fabriek naar Engeland werd oorzaak van deze ontslagaanzegging Ofschoon getracht is met den uit voer van de buiten de Engelsche tariefwet vallende producten als rub ber vloermatten e.a. de arbeiders aan het werk te houden heeft de directie moeten ervaren bij een be zoek aan JEngeland, dat de leuze „koopt Engelsch fabrikaat" reeds der mate opgang doet, dat een zich specialiseeren op bedoelde niet onder de Engelsche tariefwet vallende pro ducten niet verantwoord is, temeer waar het Engelsche publiek, gedach tig den nood in eigen industrie, geen aandacht schenkt aan het zelfs goed- koopere Nederlandsche product. In totaal zijn thans 103 arbeiders aan de Maastrichtsche rubberfabriek ontslagen, terwijl voorloopig nog 160 arbeiders te werk gesteld blijven. Naar de Missie. Tegelijk met Pater Flarianus van Liempt 0,F.M. zal ook Pater B. Kuenen van de Paters Lazaristen met het s.s. „Flandria" voor de derde maal naar de Missie in Brazilië vertrekken. Door de tram gegrepen. Te Gemert is de 20-jarige W. terwijl hij zijn fiets wilde nemen, die voor een huis stond, door de stoom tram, die daar rakelings passeert, ge grepen en gedood. Door den trein gegrepen en gedood. Gisteravond te half elf is langs de spoorlijn Acht-Best te Best het lijk gevonden van den heer A. F. H stationschef te Acht. Klaarblijkelijk is de heer v, H. door een trein overreden. Het hoofd was van den romp ge scheiden. Het lijk is naar het Gasthuis te Best overgebracht. Kostelooze telefoon voor de Tilburgsche raadsleden. Met vernietiging van de beslissing van Ged. Staten van Noord-Brabant hééft de Kroon alsnog goedkeuring verleend aan het besluit van den gemeenteraad van Tilburg, waarbij een post op de begrooting werd gebracht, teneinde den raadsleden op kosten der gemeente een aansluiting aan het telefoonnet te schenken. Ontslug. Bij de Gloeilampenfabriek Volt te Tilburg zullen tot Februari geleide lijk 400 a 500 personen worden ontslagen. Reeds is aan 70 man ontslag verleend. Krab geen puistjes open. Maandag had de bloemist-knecht T. de V, te Nieuwer-Amstel de on voorzichtigheid een puistje op zijn wang stuk te krabben. Dinsdagmorgen zwol de wang echter dermate op, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Geconstateerd werd bloedvergif tiging, In zorgelijken toestand werd de man naar een ziekenhuis over gebracht. Lyk gevonden. Woensdagavond laat weid aan den kant van een sloot onder Drach ten, het lijk gevonden van den 28-jarigen G. J. de Boer uit Drach ten. Naast het lijk lag een buks, terwijl het lijk een schotwond aan het hoofd vertoonde. Vermoed wordt, dat bij het springen over de sloot de geladen buks is afgegaan. De heer de Boer had zitting in verschillende tu nbouwkundige comi- té's in het Zu'd-Oosten van Fries land. Ook in de gemeente Smallin- gerland heeft hij veel bijgedragen Voor de ontwikkeling van de groen ten-, bloemen- en fruitteelt. Naar een algemeene staking De afdee'iag Enschedé van den Alg. Ned Bond van Textielarbeiders „De Eendracht" hield een druk be zochte vergadering naar aanleiding van het besluit der gezamenlijke be sturen om Maandag a.s. de staking af te kondigen, bij alle fabrieken waar de nieuwe loonsverlaging van 5 pet. is afgekondigd. Met algemeene stemmen besloot de vergadering Maandag op bedoelde fabrieken in staking te gaan. Eenzelfde besluit werd genomen door de afdeeling Glanerbrug van genoemden bond. Verduistering van f36.000 Het Gerechtshof te Den Haag heeft heden bevestigd het vonnis de rechtbank te Dordrecht, waarbij de 48-jarige C. Alblas, oud gemeente-ontvanger van Papendrecht, is veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf wegens verduistering tot een bedrag van f36.000. De Kanarie die niet zong. Dezer dagen verscheen, zoo ver telt het „Vad", in een der Haar- lemsche dagbladen een advertentie, waarin een dame, wegens vertrek naar Indië, een goed tehuis zocht voor haar kanarie..,, tegen vergoe ding van de gemaakte advertentie- kosten. Schreef men op deze advertentie, dan verscheen den volgenden dag" iemand in livrei van huisknecht of chauffeur met de kanarie. De man dischte een hartroerend verhaal op over z'n mevrouw, die zooveel van beesten hield, die zoo goed was voor haar personeel, en wat dies meer zij. Hij liet voorts een briefje teekenen voor de goede ontvangst van de ka narie en incasseerde de verschuldig de f 1.50 voor advertentiekosten, plus in de meeste gevallen een be hoorlijke fooi. Eenige dagen later echter verscheen in dezelfde krant een advertentie, waarin men werd gewaarschuwd voor de practijken van dezen man. Wat toch was het geval.... Van een dame, die naar Indië ging, was in 't geheel geen sprake de man was een kanariehandelaar, die op deze wijze een aantal poppen (wijfjes), die, zooals men weet, niet zingen, voor goed geld aan den man wist te brengen. Hoeveel van deze vrijwel waar- delooze beestjes hij op deze manier voor een gemiddeld bedrag van f 1.75 a f2 heeft weten „op te rui men", vermeldt de historie niet. Ginds en hier. De a.r. „Rotterdammer", de krasse maatregelen besprekend van over heidswege in Duitschland genomer, om orde en rust te bandhaven, trekt een parallel met ons land. Wie tegen dit optreden van Brüning bezwaren wil aanvoeren, ga gerust zijn gang, wij vermeten ons niet thans een oordeel te geven, omdat we er diep van doordrongen zijn. dat de gewone maatstaf thans ondeugdelijk is. In ons land doen we het bij voorkeur nog anders. Hier verlaat een Kamerlid de ver gadering met de mededeeling, dat bij naar Twente gaat om de arbeiders op te ruien en het blijft de „geachte afgevaardigde" die met onderscheiding behandeld worden. Hier belegt men op de Kerstdagen tallooze vergaderingen, waar het revolutionnaire woord zal bulderen en de ether zal vol zijn van hoon op Christendom, Vorstenhuis en regeering En niemand zal er aan denken om deze beroerders van ons volk den mond te snoeren. Hoogstens brengen we het zoo ver als de Enschedesche predikanten, om openlijk een Adventsboodschap tot het Twentscbe volk in al zijn geledingen te richten. Maar verdei komen we dan ook niet. Eerlijk gezegd, we hopen ook van harte, dat we niet verder be hoeven te gaan. Noodverordeningen zijn geen begeerenswaardige objecten slechts hooge nood kan ze recht vaardigen. Doch dit neemt niet weg, dat de vrijheid ten onzent dikwijls heel dicht de losbandigheid nadert en dat men bet criterium van strafbaarheid revolutionnaire rctie, verstoring der openbare orde en strijd met de goede zeden wel vaak heel ver wegschuift, De Duitsche noodverordening moge althans voor hen, die tot het uiterste dringen, een waarschuwing Z jn. Ondank is werelds loon. Drie dronken zeelui liepen Dins dagnacht over den Schiedamschen singel te Rotterdam. Een van hen rolde het water in en de beide an deren begonnen luidkeels om hulp te roepeu voor hun kameraad, die tot zijn middel door het singelwater waadde. Op het hulpgeroep snelde een nachtwaker toe, die den drenkeling een reddende hand toestak. Maar het lukte hem niet den man op den wal te trekken, vertelt de N,R. Ct. Een van de andere zeelui stak topn ook een hand toe, de derde greep den drenkeling bij zijn kraag. Met vereende krachten werd getrokken, maar dit hielp Diet. De nachtwaker telde: één, twee... Bij drie zouden zij gezamelijk trek ken. Drie 1 zei de waker en plons... daar lagen de twee redders bij hun kameraad in het water, Eén voor één klauterden zij tegen den kant omhoog, ijverig geholpen door den waker. Toen de drie mannen druipend op het droge stonden, werden zij boos, heel boosop den nachtwaker, want, zoo redeneerden zij met dror- kemanslogica, alles was zijn schuld. Met vereende krachten keerden zij zich tegen den waker en zij beslo ten hem het water in te jonassen. De waker vocht als een razende tegen de overmacht, die niet stevig op de beenen stond. Het scheelde maar weinig, of men was met zijn vieren het water inge gleden, toen op het kritieke moment een agent ter plaatse kwam. Twee zeelui gingen aan den haal; de derde is opgebracht. Drinkt meer melk. Sporadisch duikt eens schuchter een pietluttige advertentie over boter en melk op, gelijk een madeliefje tusschen de groene grashalmpjes vroeg in het voorjaar: Ze wordt natuurlijk direct „dood gedrukt" door een groote adverten tie over, een of ander margarinemerk, of over bier, „gebotteld in de brou werij Kunnen nu onze machtige zuivel- organisaties, boerenbonden, enz. ook niet eens een flinke reclame organi- seeren voor het gebruik van melk en boter 1 Wanneer men per hoofd in ons land eens twee Liter melk per week, dus ongeveer een kopje per dag meer ging drinken, dan zou dat 'n meer-verbruik worden van ruim 728 millioen Liter Melk. Wat gelijk staat met de gemid delde productie van ongeveer 242.600 koeien, dus nog ruim 8700 koeien meer dan er in geheel Noord-Brabant en Noord-Holland tezamen gehou den worden 1 Zou het nou niet mogelijk zijn, om de menschen tot het drinken van slechts één enkel kopje melk meer per dag te breDgen 1 We spreken maar niet eens over karnemelk-gebruik. Maar om bij de melk te blijven weten onze menschen voldoende, dat een groote kop melk nog geen drie centen kostJa berekend tegen een prijs, welke onze boeren er voor krijgen, nog geen anderhalve cent En kent men de voedingswaarde Melk is toch een gezond en vol ledig voedingsmiddel Hoe zouden onze melkveehouders geholpen zijn, wanneer het binnen- landsche verbruik van melk eens toenam op bovengenoemde wijze. Hier hebben we niet te maken met tariefmuren, vrijhandel en meer dingen, waar de meesteD wel geen verstand van hebben, maar waarvan ze de gevolgen wel degelijk in hun bedrijf zullen voelen. We dachten nog verder en vroe gen ons af, of onze boeren b.v. in deze slechte tijden, nu ook zelf eens een glas melk dronken op hun ver gaderingen, markten enz. Zij geven toch zeker wel het voorbeeld 'n Brouwer drinkt ook geen melk als hij zijn zaken gaat bespreken, dus 'n boer zal ook wel geen drinken Onregelmatigheden. Bij de gemeentelijke noodslacht plaats met daaraan verbonden keu ringslokaal te Alphen a.d. Rijn zijn onregelmatigheden aan het licht ge komen. Door een veehouder werd bij de politie aangifte gedaan, dat hem voor een hem toebeboorende, aan de slachtplaats in nood geslachte en daar per pond aan particulieren verkochte koe van omstreeks 625 pond, slechts een bedrag van f 60 was uitbetaald, 2ijnde d t, volgens het personeel der slachtplaats, de opbrengst van 200 pond a 30 ct. Op zijo vraag waar dan het overige vleesch gebleven was, kreeg de vee houder ten antwoord, dat dit was atgekeurd en begraven. Op last van de politie is dit afgekeurde vleesch opgegraven, waarbij bleek dat hier slechts een hoeveelheid betrof van pl-m. 80 pond. Voorts zou het vleesch niet verkocht zijn tegen 30 ct. per pond, maar gedeeltelijk ook tegen 35 en 40 ct. Het voorloopig op last van de justitie ingesteld onderzoek moet hebben uitgewezen, dat sinds eenigen tijd ook andere veehouders op deze wijze zijn benadeeld. alle bekende uitgaven. Boekhandel Fa. v. d. Munckhof 8Ü&62RUJKS 8TATC VSIBAY van 4 tot 11 Dec. GEBOREN Johannes G. H. Peeters, Olrlo Henricus J. M. Jansen, Oostrum Petrus M. J. Poels, Grootestraat Catharina G. J, Weijs, Overbroek OVERLEDEN Franciscus Fleurkens, oud 1 dag, Brukske Wilhelmis J. B. van Vilsteren, oud 71 jaren, Overloonscheweg 2 2 Patiënten van het St. Annage- sticht. BSEBBX.UKS DZKBSTM Parochiekerk Morgen Zondag in alle H.H. Mis sen collecte voor een Bisschopstaf, aan te bieden bij gelegenheid van de wijding van Z. H. Exc. P. Ver riet, 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de meis jes. Maandag half 7 gezongen H. Mis ter eere van de H, Lucia, waarna processie, half 8 leesmis voor Hen- drina Heesen, als lid der Maria ver eeniging, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Petronella Janssen, ouders, broeders en familie. Dinsdag half 8 besteld Jaarg, voor Hendrik Smits en echtgenoote, Mar tinus Smits en Jan Linders, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Henri Esser en echtgenoote Woensdag half 7 Gulden Mis. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur faarg. 2de klas voor de vrouw van facob Willems. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur sol, Jaarg. voor Johannes van de Ven. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Mart. Jochijms, echtgenoote, ouders en bloedverwanten. Zaterdag komen de jongens der 5de en 6de klas en de meisjes der 4de klas te biechten, kwart na vier Lof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de quatertemperdagen, geboden vasten en onthouding van vleesch- spijzen. Paterskerk. Morgen Zondag, 5, 6, en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis, kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof met preek. Maandag om half zeven, zeven uur en half acht een H. Mis voor de Wed. Wilhelmus van Gerven, als lid der Aartsbroederschap, halfzeven Lof met Rozenhoedje. Dinsdag Octaafdag van Maria Onb. Ontvangenis, 7 uur Hoogmis, om half acht een gelezen H. Mis, voor Hendrina Heze, als lid der Derde Orde, 5 uur pl. Lof. feestpre- dicatie, processie en Te Deum, tot sluiting v. h. Octaaf van Maria. Woensdag 6 uur de Gulden Mis, Vrijdag 7 uur Hoogmis, half zeven Lof. Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor den Bisschopsstaf, den nieuwen Bisschop, door de parochie van Venray, bij zijn wijding aan te bieden. St. Antonius-patronaat. Geen congregatie, in de verwach ting dat de congreganisten iets mee maken van de Oefeningen ter eere van de Onbevlekte Ontvangenis, Patrones. Spaarbankboekjes inleveren. Woensdagavond 7 uur Muziek- club. Allen trouw opkomen. Leerlingen van de Handelsavond school, denkt aan de schoolgelden. Het is verboden in de gymnastiek zaal te zijn, wanneer de gymnastiek leraar niet aldaar aanwezig is.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2