Mjmgnl m PEEL EN its Gebrs. de Haas Jaaïmaikt te Teaiay Groote Reclame ontwikkeling. In Koperen arbeiderswoning Komt zien Komt zien Alles moet weg Dames-, Heeren- en Kinder Rijwielen, LampenRanden en Onderdeelen. Woensdag 18 November Ned. Zuivelinrichfirsg DELFIA Politieke Een blijvend cadeau Elt Rijwiel lampen Carbidlantaarns Zaklantaarns enz. Peter Hendrix Te huur Gemengde Berichten Peter Hendrix wegens geheele verbouwing. Alles bijna voor niets Rijwielhandel, HELMOND. tot 1 Februari 1932. Een pracht rood Emaille Keulcen 1 Koffie 95 cf. p.pd. mei prachfcadeaux Marld. VENRAY Zaterdag 14 November 1931, No. 46 IN TIJD VAN MALA SE. Onze meest onafscheidelijke vriend, het dagblad, onze gezel in uren van verpoozen, is tegenwoordig een al lesbehalve aangenaam causeur. Uit elke rubriek spreekt tot ons de crisis, de malaise politiek, finan cien, vereenigingsleven, binnenland, buitenland, 't is crisis wat de klok slaat. Het anders zoo geliefde ge mengd nieuws zelfs weet ons aller lei te verhalen wat in de treurige omstandigheden van den tijd oor sprong en oorzaak vindt, w.o. aller lei wanhoopsdaden. Daartusschendoor loopen de mede- deelingen over agitatie van partijen, hier en in andere landen, die van de crisis geen beter gebruik weten te maken dan om er eigen politiek voordeel uit te slaan door de slacht offers van de malaise, de werkloozen, hen wier salaris gekort is of hen bij wie dit dreigt te geschieden op te jagen, nog ontevredener te maken, zonder iets wezenlijks voor hun be langen te doen alleen mond en pen roerend uit partijbelang. Er heerscht een wereldmalaise. En in die groote wereld ligt een klein landje, slechts door een rij grenspalen of een stukje zee van zijn buurlui gescheiden. De wolken die over de omringen de landen varen gaan ook door de luchten van dat kleine Nederland, En de malaise houdt niet aan zijn grenzen stil, maar treft het ook in zijn nijverheid, zijn landbouw en in allen die daaruit hun dagelijksch brood moeten ontvangen. In dat landje is alles in beweging om te ontkomen aan de gevolgen van die crisis. Standsorganisaties, vakvereenigingen. Gemeenteraden, Provinciale Staten. Kamers van Koophandel en Fabrieken, Tweede Kamer, Eerste Kamer en Regecring, dagelijks zijn ze daarvoor bezig. De een vraagt, de ander eischt met klem, de derde stelt grootelijks in gebreke, de vierde betoogde, de vijfde neemt moties aan op een con gres, de zesde beraadslaagt, de zeven de, achtste, negende en tiende zwij gen. En allen dragen de gevolgen van de malaise, weren zich om er aan te ontkomen steken de handen uit de mouwen of verwachten hulp en bij stand van anderen, redelijk of onre delijk, en van de regeering het meest. Veertien dagen lang is de Tweede Kamer nu bezig geweest over de crisis en haar gevolgen. En als iets duidelijk is gebleken dan is het de nachteloosheid ook van de volks vertegenwoordiging om de malaise het hoofd te bieden en er iets tegen te doen, wat ze veel dragelijker zal maken. Ze is immers een wereld verschijnsel. Er' leeft echter onder een groote massa een gevoel van onzekerheid of de overheid voldoende doet om het eigen volk naar haar krachten, zoo veel haar mogelijk is, tegen de crisis te beschermen, of ze er vol doende op uit is om den landbouw bestaansmogelijkheid te verschaffen of ze er alles op zet om de noodige maatregelen te nemen, die onze in dustrie met haar honderdduizenden arbeidenden het voortwerken mogelijk kunnen maken. Zoo kwamen de negen Noord- Brabantsche en Limburgsche Kamers van Koophandel te Eindhoven bij een en hebben de Regeering bezwo ren de strevende industrie te helpen. En tegenover dien noodkreet trof tezelfdertijd bij Regeering en Kamer een gebrek aan eenheid om schou der aan schouder de moeielijkheden te overwinnen, er heerschte onzeker heid. bleek een vrees om door te tasten. Men vreest dat de tegenstelling tusschen den doorvoerhandel onzer groote havensteden en onze nijver heid al te veel onze economische politiek blijft beheerschen. dat vrees den arm der Regeering verlamt, ook gebrek aan eenheid in haai midden. Dat de regeering een vermindering voorstelt van de salarissen harer ambtenaren wekt wrevel ook bij de len, ook verstaat het behoorlijk toezicht uit te oefenen op alles waar toe gij geroepen zijt hoe dikwijls door U gedurende de laatste drie jaren, ten kantore der Bank, dat toe zicht is uitgeoefend geworden? 4. Hoe is 't mogelijk, dat mins tens een jaar lang kan worden ge fraudeerd en verduisterd, zonder dat U er iets van merkt Immers, de dagbladen vermelden, dat een uwer in een onderhoud heeft verklaard, dat de gepleegde Tromp-malversa ties dateeren van 1930. De verontschuldiging van een U wer, dat met Tromp aan een lesse naar werd gezeten en dat U hem volledig vertrouwde, omdat hij Tromp, een of twee ton van de Ne- derlandsche bank haalde en netjes en behoorlijk thuis bracht, is mij te naïef en te kinderlijk om daaraan verdere aandacht te schenken. 5. Zijn uit de liquide gelden voor zoover U daarmede op de hoogté mocht zijn beleggingen in Engel- sche ponden geschied en zoo ja, heeft zulks dan plaats gevonden on der goedkeuring van den heer Rech- ter-Commissaris, zooals art. 102 ali nea 2 der faillissementswet dat eischt? Wat ongeveer 25 pet. op de Eng. ponden verloren ging, vernam ik gaarne hoe groot het in ponden be legd bedrag is geweest. Voor het geval U het niet noodig mocht achten thaDs reeds op mijne vragen te antwoorden, dan zal dat antwoorden moeten geschieden bij de eindelijke afrekening en zal ik betwijfel het niet een commissie uit crediteuren onmiddelijk gebruik maken van haar recht bedoeld bij art. 73 van genoemde wet. want de tot heden aan het licht gekomen feiten zijn volgens mij ruim voldoende daartoe. Hoogachtend, BRINKMAN. Roermond, 11 Nov. 1931. P.S. Wanneer de chauffeur het klaar kreeg om duizenden guldens binnen te sleeperi door fraude op benzine en olierekeningen, dan is er1 volgens Bartjens heel wat afgetuft geworden in het belang van credi teuren. Dat is natuurlijk een goede noot en vandaar mijn P.S. Opzienbarende arrestaties te wachten Het wordt een groote zaak. Omtrent de verduisteringen aan de Hanzebank te Den Bosch kan nog het volgende gemeld worden De chauffeur, die het laatst wegens fraude gearresteerd is, heeft tg zorgen voor het onderhoud van drie auto's, een Italia, een Ford en een Oakland. Het blijkt nu dat hij voor deze wagens vele gefingeerde kostenreke ningen heeft opgemaakt. Op deze wijze moet hij een vrij groot bedrag hebben verduisterd. In verband met deze zaak zouden er nog meerdere arrestaties te wach ten zijn. Het onderzoek wordt verricht door den Officier van Justitie te Den Bosch. Het „Dagblad van Noord-Brabant" weet nog te melden, dat een opzien barende arrestatie lang niet onmoge lijk is. Het blad zegt van de behandeling voor de rechtbank, dat het een groote zaak zal worden, die voor verscheidene personen niet aange naam zal zijn. met St. Nicolaas zijn van goedkoopste tot duurdere soorten. Paterssfraat 9. 18 in de kom van het dorp. 10 Te bevr. Groote Straat 29. Schip gezonken. Op het kanaal de Zuid-Willems vaart, tusschen de sluizen 10 en 9 beneden Helmond, had een aanva ring plaats tusschen een moterboot en een met ongebluchte kalk ge laden schip, dat bestemd was voor den Bosch. Dit schip kreeg een zoodanig lek dat het onmiddellijk begon te zin ken. Door de hitte, die hierbij door het blusschen van de kalk onstond, verbrandden verschillende dekluiken en ander houtwerk. Het schip kwam ongeveer dwars in het kanaal te liggen, zoodat de vaart geheel gestremd was. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Emigratie naar Frankrijk. TB EOOP waschmachine handkracht, zoo goed als nieuw. J. van Meijel, Leunen. Wandborden, Courantenhangers, Pijpenrekjes, hebben wij mooie sorteering voor St. Nicolaas. Paterssfraat 9 13 Alle in voorraad zijnde Leveranciers van alle Gemeente- en Politierijwielen in Helmond 2 pond 1 Rood Emaille Emmer Aardappelen opschrift 2 1 Rood Emaille Emmer Groenten opschrift 2 1 Rood Emaille Emmer Melk opschrift 8 4 Rood Emaille Pannen 6 1 Rood Emaille Rek met Lepels 2 1 Rood Emaille Afwaschbak rond model 2 1 Rood Emaille Fluitketel 2 1 Rood Emaille Melkkoker 2 L. 2 1 Rood Emaille Theepol 2 1 Rood Emaille Koffiekan 1 2 Rood Emaille Zeepbakjes harde en zachte zeep 2 1 Rood Emaille Consol Zand, Zeep, Soda 2 1 Rood Emaille Vergiet 2 1 Rood Emaille Afwaschteiltje 1 1 Rood Emaille Steelpan Rood Emaille met gouden band Een sieraad fn Uw keuken. Laat deze kans niet voorbij gaan. Profiteer van deze groote reclame.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 7