Hoe langer hoe gekker. Uw zenuwen Gemengde Berichten de hoofdbeken gereed zal zijn geko men, zal met de normalisatie der kleinere zijbeken begonnen worden. Aangaande het arbeidsloon, dat bij dit werk zal uitgekeerd worden, werd in overleg met den heer Meyer de Vries een grondloon vastgesteld van 24 cents per uur, welk loon verhoogd wordt met een kinder toeslag van 50 cents per week, te rekenen van het derde kind. In die gemeenten, waar de normale loon- standaard in het landbouwbedrijf hooger is, kan eventueel nog een extra-toeslag gegeven worden. Bij dit werk kunnen alleen zij te werk worden gesteld, die ingezetenen zijn van een der gemeenten Venray, Horst, Meerlo-Tienray, Wanssum- Geysteren, Sevenum, Maasbree en Helden en eveneens werkloozen uit de gemeente Bergen (L.) Het gaat met de mode hoe langer hoe gekker. Dat erkent zelfs een medewerker van de mondaine „Tele graaf", die over de nieuwste Parij- sche mode schrijft. De nieuwste excentrieke vinding is uit... gestoofd „aan de azuren kust, die dit jaar beter de chocolade-kust kon heeten." De correspondent vertelt ervan „Ik heb ze er gezien, de vrouwen, de echte mondaines, die er van ochtend tot avond lagen te stoven in een zon waarnaar je de oogen niet ongestraft kon opheffen, die zich op het polshorloge af elk half uur omkeerden om „den anderen kant" te laten bijtrekken, en zich alleen van tijd tot tijd lieten invetten met brandwerende zalfjes, die voor een paar honderd francs per potje bij de coiffejrs van Croisette of Promenade des Aglais te krijgen zijn." Ook in ons land kennen wij de kofliekleurbraDderij, waarop sommige juffers tijdens de vacantie te Scheve- ningen of Zandvoort zoo gesteld zijn. Maar de Parijsche mode is haar toch nog voor. Men luistere maar verder „Toen ging madame Ch., mij voor naar haar salon- Ik dacht opeens weer aan de zee, aan matrozen ditmaal. De groenzijden dinerjapon van mijn- gastvrouw was een pyjama. Als een verijlde matro- zenbroek frunnikten de wijde pijpen van dit rondere kleedingstuk, dat dus zijn weg van het strand naar de receptiekamer heeft gevonden, om haar kwiek voortschrijdende beenen En boven het middel, over heel den gapend-uitgesneden rug, ontplooide zich blauwgroen een reusachtig bloemmotief, dat in de mokka huid was... getaoeëerd. Gelijk een anker of een hart-met-pijl op de biceps van een onzer Jantjes (of van de negers en negerinnen). Over gewaarwordingen, als u en ik bij zoo'n aanblik hebben, werd niet gesproken. Het diner was, als alle diners, geanimeerd en een beetje banaal. Achteraf alleen voelt men zich gedrongen, over de beproevin gen te mijmeren, die de elegante vrouw zich getroost, om mooier te zijn dan de natuur haar heeft ge maakt. We hadden al de kunstmatige werkbrauwen. Mannelijke lezer, hebt u ooit geprobeerd, u een wenkbrauw haar uit te trekken Dat is afschu welijk. Je hebt het gevoel, of de heele huid meegaat, en het vleesch en het oog zullen volgen. Toch plukken thans elke week duizenden vrouwen met een meedoogenloos epileer-tangetje haat wenkbrauwen leeg, minutieus, ondanks alle pijn en ofschoon haar oogen er een heelen ochtend dik gezwollen van blijven. Dien ochtend gaan ze niet uit. Ze leggen een duimdikke laag zalf of vaseline over de wonde plek, of betten ze volgens oud recept met een lapje rauw kalfsvleesch. En 's middags doen ze, fier op haar kijkers die uit de kassen schijnen te schieten, haar zegevierende entree vliegen, nooit snel genoeg, berg op, berg af, berg over. Geen afstanden meer. Nergens. Steeds sporen meer en nog meer, en nooit genoeg. Alle waterwegen door tallooze booten doorkruist, schril flui tend, zwaar beladen, zuchtend onder den last van den wereld handel, en steunend en stampend hel schuim opwerpend naar alle zijden, en met zilveren stroomen, in de pracht van alle kleuren golvend, in den stralen gloed der zon. En steden, steden overal, steden naast elkander, steden, de grootste de kleinere steden verslindend, met een nooit vol dane vraatzucht, steden tot millioenen inwoners klimmend,— steden als duizend en een nacht in een nacht oprijzend uit den bodem, in een dag bewoond rnet volle leven, in al zijn vormen kloppend in al de slagaderen van de beschaving en de gemeenschap en koortsachtig, met steeds toe nemende koorts, alsof men bang was dadelijk te sterven. Een bevolking, wild en vreemd dooreenrennend, hossend, met slooten .en horten, in stilte en oorverdoovend gewoel en gejoel,— twee soorten van leven, zich krui send als de wateren van twee stroomen, die zich niet vereenigen tot één stroom. op de tea of in de dancing. Dat gaat op het oogenblik bij serie, want ook de middenklasse is door deze mode aangetast. Burgervrouwtjes, winkelmeisjes, midinettes hebben den fraaien levenden boog van de wenk brauw uitgeroeid en dien door een kunstige maar morsdoode koolstreep vervangen. De artsen zijn woedend. Vergeefs verkondigen ze overal dat de klieren die geen haren meer te voeden heb ben, nu de oogranden met vocht laten opzwellen. Vergeefs toornen ook de kunstenaars tegen het mis bruik, dat zij haast zonder uitzonde ring ontsierend achten. De dokters vrouw, de gezellin van den artist zit als de andere in den martelstoel van den „specialist" en laten er de eerste haartjes uitrukken, „alleen maar eens om te zien." Er zijn nog barbaarscher moden. Daar is de „chirurgie esthétique". Wallen onder de oogen worden weggetrokken, nadat een min of meer aseptische snee de huid daartoe heeft gespleten. Ik ken bejaarde dames, wier uitgebleekte haren jon gensachtig over slapen en boven- wang zijn gekamd. Die haren ver bergen een gouden hechtpen, soms 'n lidteeken. Na een tijdje is de huid wel eens zoo gespannen, dat de dame niet lachen kan zonder dat om zoo te zeggen alles kraakt. De „émaillage van het gezicht, vroeger vrijwel het patent van de groote vedettes, is ieders goed geworden. Op tallooze kappersruiten in Parijs staat te lezen „Emaillages in alle prijzen. Gegarandeerd blijvend". Grijze haren, overmaat van jaren, het is allemaal weggemoffeld maar de jeugd laat zich nu schatten in omgekeerde evenredigheid met het email van het gezichtje. En er zijn de onderhuidsche in spuitingen met paraffine, die een gelaat, rimpelig als een overjarige goudreinet, fluweelglad moeten maken Ik heb vrouwen gezien met één op gezette en één verflenste en leege wang. De ongelukkigen hadden kort na de operatie lekker op haar zijde geslapen, en alle paraffine had zich aan dien kant opgehoopt. Er is niets tegen te beginnen. Gewoon vet laat zich nog met geduld verwijderen, Paraffine houdt stand en geeft zich niet over. In Cannes, Juan-les-Pins, Antibes, Nice en Monte-Carlo bergen de schoonheidsspecialisten vergenoegd hun tatoeëernaalden en lancetten op, en nemen den „train bleu" naar Parijs. Honderden fraaie ruggen zijn voor duur geld onvergankelijk ge brandmerkt. Wat zullen de grandes soirées in de Opera zijn Tegen een veld van diepbrons ontbloeien voor mijn oog al fabuleuze oer wouden van gif-groene bloemen en rankende lianen. Dat zijn Fransche en Engelsche en Amerikaansche vrouweuruggen seizoen 1931'—'32, Matrozen moeten zich er nederig bij voelen. Pyjamabeenen rekken zich onder de fauteuils. En keert de schoone zich om, dan staart u een lodderoog aan, bekroond door een roerloos accent-circonflexe. De heer- in-rok daarnaast lacht witjes. Als onze Nederlandsche schouw burgzalen dit jaar nog trekken, wel, dan kunt ook u er op gepre pareerd zijn. In deze gemartelde schoonheid is immers de wereld één. Zeg dat wel, heer correspondent, de „wereld", De karakterlooze, fut en pitlooze, kruiperige gewetenlooze, alles bezoedelende niets-doende schaam- en fatsoenlooze, alles kapot lachende „wereld". BahMen zou dit af moeten spuwen, als men het kon... komen tot rust slaap, kalmte, zelf- beheersching, arbeidslust en levens vreugde keeren weer door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Het land der schatten, der mil lioenen en milliarden, het land der geheimen en der raad sels, het land van den alomvat- tenden handel, het goudland, het land der voortdurende verrassin gen ook. Bij ons nu niet te vergelijken met toen, en toch, toen ook eigen aardig, vreemd, zoo geheel anders in menschen en zaken, als in het oude Europa, waar dit nieuwe land, dit nieuwe ras op neer ziet, met een volkomen verachting. Europa is voor hen achterlijk en ellendig. Hun land is het land, voor hun het eenige, het ware, in één woord het land, kortaf. Zoo was het toen ook reeds. Wij zullen overigens het land verder leeren kennen, wij volgen Meester Dorrens en zijn vriend, op hun verderen tocht. Het was de tijd dat de stroom der landverhuizers, eerst recht be gon zich naar dien kant te rich ten. Elk schip bracht ze met hon derden mede, nog niet zooals later met duizenden. De stoom gaat dat verkeer verduizendvoudigen. Thans zijn ze kieskeuriger ge worden, de Heeren Amerikanen. Niet alles mag er in, niet alle schorremorrie wat maar wil. Maar in dien tijd kon maar zoo alles binnen, breed stonden de Ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee riiaal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waarna ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met e»n zacht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behan deling geeft op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint. 962-14 De aanbesteding der nieuwe R. K. kerk met pastorie te Bergen. Woensdag had alhier de aanbe steding plaats van de nieuwe R.K. Kerk met bijbouwen. Er waren 31 biljetten ingeleverd als volgt Hagens en Martens, Horst f 67099 Fransmans, Venlo f 69000 Hoes, Nijmegen f 68684 H. v. d. Biezen, Nijmegen f 57800 Bouwmans, Wanroy f 63400 M. de Groot, Eindhoven f 63900 v. Ruw en Hooi, Eindhoven f 68300 Coenders, Arcen f 60930 H. Lodewijks, Eindhoven f 67900 Wortens-v.d. Biezen, Tilburg f 75900 Seegers, Nijmegen f 72840 Mestrom, Nijmegen f 73680 Loomans, Eindhoven f 67885 Prov. Bedrijf, Eindhoven f 67600 Tummers, Maastricht f 73800 Fransen en Zn. Afferden f 80180 Peters-v.d. Sterren, Boxmeer f 63992 Veldhuizen en Coenen, Maashees f 67360 Gebrs. Oudenhoven, Venray f 79940 Tunnissen, Venlo f 62000 M. v. Mill, Bergen f 73500 Martens, Venray f 68300 Gijssen, Eindhoven f 67500 A. v. Heeswijk, Best f 61000 Venhoven, Hees! f 88206 v. d. Linden, Gemert f 81650 Coenders, Enschedé f 68595 Gerarts, Blerick f 72700 Venhoven-Evers, Heemstede f 67825 Rooshard, Haarlem f 82260 v.d. Kemp en Zonen, Silvolde f 72445 De begrooting was f 70,000. Auto tegen een boom. Zondagnacht circa half vier reed te Weert de heer S. van Weert met zijn luxe auto, waarin ^ook de heeren F. en H. uit Weert gezeten waren met volle kracht tegen een der langs den Roermondschenweg staande boomen. De auto werd geheel vernield. De inzittenden kwamen er nog al vrij gelukkig af. De eigenaar klaag de over pijn aan de borst, waar schijnlijk door een stoot tegen het stuurrad. De heeren F. en H. be kwamen niet gevaarlijke hoofdwon den. Levensgevaarlijk gewond. Zondagavond omstreeks elf uur heeft in de Arendstraat te Oss een vechtpartij plaats gehad, waarbij een zekeren V. een levensgevaarlijke wond in den rug werd toegebracht. Dr. Stolz legde een noodverband, waarna de getroffene naar het Zieken huis werd overgebracht, alwaar hem de H. H. Sacramenten der Sterven den werden toegediend. De vermoedelijke daders zijn in arrest gesteld. Ernstige aanrijding. De landbouwer W. uit Beek, gem. Princenhage, die met zijn karretje over den rijksweg Tilburg—Breda reed, werd van achteren aangereden door den vrachtauto v. W. uit Oos terhout. W. en zijn beide dochtertjes werden over den weg geslingerd. De vader en een der meisjes bekwa men vrij ernstige verwondingen het andere meisje brak ook nog haar neusbeen. Verkoop op afbetaling. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de Justitie- begrooting deelt de minister mede, dat de commissie-v. d. Heyden dezer dagen denkt gereed te komen met de kusten open, en steeds dieper en dieper drong de stroom land waarts in, de wouden verdwe nen, vooral langs de oevers van den stroom. Indianen en wilde dieren vluchtten steeds meer in de wouden, en kleine steden verrezen overal. Als verkenners trokken de land verhuizers, vooruit, velden de boomen, bouwden de blokhui zen, ontgonnen den vrucht baren grond, bebouwde hun akkers, en aan hen voorbij ging morgen een nieuwe stroom, en weer nieuwe steden en blokhuizen verrezen, nieuwe akkers en velden en weilanden breidden zich uit om nog steeds door nieuwe onophoudelijk aan stroomende menigten te worden voorbijgestreefd. En het volk, en de bevolking, een mengelmoes van alle natiën van alle rassen, van allen aard en karakter in één stroo ming, één -branding, één koorts gloed. Maar allen maar één doel één wil één streven èén ijzeren werken en streven, dagen nacht, zonder verpoozing, zonder rust of duur een hijgende jacht als in den ren des doods, alsof de dood hen op de hielen zat en dat alles met die verdwaasde oogen en koortsigen blik als bezetenen voorthollend langs de baan allen één doel, goud en eerste lezing van een voorontwerp van wet op den koop en verkoop op afbetaling. Zonderlinge wegen van een keteldeksel. Op de machinefabriek de „Etna" te Breda heeft Dinsdagochtend een ongeluk plaats gehad, dat bijzonder goed is afgeloopen. Van den luchtdruk-ketel is door onverklaarbare oorzaak de deksel afgesprongen en door een ruit naar buiten gevlogen. Het voorwerp zeilde over de Tramsingel heen naar de overzijde van het water. Daar zat in een der huizen een man voor het raam te lezen. Op enkele centimeters afstand vloog de deksel over zijn hoofd, waarna het projectiel tegen den muur terecht kwam. In den muur werd nog een gat geslagen. Wonder boven wonder kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Van eon kind de halsslagader afgesneden. Zaterdagavond'wilde op de Zand- voortsche laan te Heemstede Mevr, B., wonende te Aerdenhout met haar auto een anderen auto pas- seeren. Van de richting Zandvoort kwamen twee auto's de laatste daar van, bestuurd door P. v. d. G. uit Haarlem werd door Mevr. B. aan gereden, met het noodlottig gevolg dat het 8-jarig zoontje door den schok de voorruit werd geworpen, Zijn halsslagader werd afgesneden. Kort na aankomst in het Diacon- nessenhuis te Haarlem overleed het ventje. Brutale roofoverval te Schipluiden. Een brutale ïoofoverval heeft Zaterdagavond te Schipluiden plaats gehad, waarbij den dader een bedrag van ongeveer f 10.000, bijna geheel bestaande uit bankpapier, in handen is gevallen. De kassier van de Boerenleenbank te Schipluiden, de heer H. v. Velzen, uit Delft, houdt o.a. op Zaterdag avond zitting. Het kantoor der bank is gevestigd aan de Tramkade en is aangebouwd aan de woning van de wed. v. Adrichem. Tusschen het kantoor en deze woning bestaat geen verbinding, Het kantoor bestaat uit een wacht kamer, een tusschenkamer en het eigenlijke kantoor, waar de kassier zitting houdt. De cliënten der bank worden daar door den kassier ont vangen achter een tafel. Als laatste bezoeker, vóór den aanslag, heeft de ongeveer 25-jarige C. v. Adrichem, de zoon van de wed. v. A., denbeer van Velzen bezocht. Er zaten toen drie personen, vermoedelijk tusschen 21 en 30 jaar, in de wachtkamer. Toen de heer v. A. was vertrok ken, kwam een dezer 3 mannen het vertrek binnen en begon een gesprek met den kassier. Spoedig daarop verscheen een tweede persoon en samen zijn zij den heer van Velzen' te lijf gegaan. Een van hen sloeg hem met een hard voorwerp op het hoofd, terwijl de ander uit een revol ver een schot loste. Doordat de heer v. V. met den arm trachtte af te weren, ging een kogel door den linkerduim en als schampschot langs het jukbeen. Door de slagen op het hoofd viel de heer v. V. echter neer en daar hij, boewei niet bewusteloos, toch niet in staat was iets tegen de overvallers te doen, bleef hij liggen. De indringers gingen toen naar de openstaande brandkast, waaruit zij een bruinleeren portefeuille met bank papier namen en vertrokken. De derde persoon heeft in dien tijd ver moedelijk op den uitkijk gestaan om bij eventueel onraad te waarschuwen of verzet te plegen. Toen de beide mannen verdwenen waren, heeft de heer v. V. om hulp geroepen en heeft geklopt op een muur, die zijn kantoor van de woning van de wed. v. A. scheidt. De heer v. A., die wel eenig gerucht had gehoord, doch niet had begrepen wat er gebeurde, is toen naar het kantoor gegaan, waar hij den heer v. V. vond liggen. De heer v. A. waarschuwde on- rijkdom. Dat willen ze, dat zullen ze hebben, al vallen ze dood bij de eerste omarming van die bruid des doods, die ze het goud noe men. Dat alles was toen in zijn volle erking In dien maalstroom gingen zij zich werpen. Zij huiverden er toch van. Zij voelden dat het een strijd op leven en dood moest worden als met een soort van rillend voorgevoel. Ze waren er bang voor. Toch verlangden ze er naar. Alles hadden ze vergeten afgeschud en was er nog wat dar, zeuden zij het vergeten, afschudden. God en geweten, vaderland en liefde en trouwe godsdienst en herinneringen, alles ballast niets dan ballast op hun tocht overboordoverboord Dat belet de vrije beweging en die moet ik hebben ik kan niet zonder, die is het leven, in dat leven ligt de rijkdom, en rijkrijk 1 rijk wil ik wor den. Met droge lippen en gloeiende adem beschouwden zij van verre het opdoemende land, dat steeds meer en meer bepaalde omtrekken aannamen. Een buitengewone bedrijvigheid kwam er over het schip. middellijk den burgemeester, den heer D. van Gent en de politie. De beide veldwachters waren spoedig ter plaatse. De burgemeester stelde tevens onmiddellijk de politie van Delft van het gebeurde in kennis. De overval heeft om ongeveer 9 uur plaats ge had tegen 10 uur waren de hoofd- inspecteur van politie uit Delft en de inspecteur van de recherche ter plaatse. Dr. Reijnders had intusschen den heer v. V. verbonden. Zijn toe stand was vrij gunstig. Hij heeft eenige slagen op het hoofd gekregen, hij kon niet zeggen waarmede dit geschiedde en was door een schot, zooals gezegd, aan een duim en in het gelaat gewond. Hij kon van het gebeurde een goed relaas geven, zonder evenwel van de aanvallers een goed signalement te kunnen op geven. Na het eerste verhoor is hij per auto naar zijn woning te Delft ver voerd. Gebleken is, dat ongeveer een bedrag van f 10 000 is meegenomen, t.w. 2 bankbiljetten van f 1000, oud model, een of twee bankbiljetten van f 2000, nieuw model, 9 van f 300. 40 of 50 van f 100, een van f 60, 2 van f 50 en 20 van f 25. Verder 80 kwartjes in 2 rolletjes van 40 stuks. De Justitie werd tevens op de hoogte gebracht van den overval. Nog Zaterdagavond werd met een politiehond in de omgeving gezocht. Watt en Half watt 2als inbrekers. Zondagnacht te ongeveer twee uur had te Driewegen (Z.Bev.) een in braak plaats bij de alleenwonende mej. L. Op de vraag van de inbrekers, waar het geld was, zei de bewoon ster „In het schuurtje. Ik zal het wel even halen." Inplaats van naar het schuurtje, ging ze echter de buren roepen, waarop de inbrekers het hazenpad kozen. Van de daders wist de be woonster alleen te vertellen, dat het een lange en een korte, dikke man waren. De politie heeft de zaak in onder zoek. Mislukte inbraak in een Bank. Maandagnacht zijn inbrekers er in geslaagd door het verbuigen van zware ijzeren tralies der achterzijde van het gebouw der Amsterdamsche Bank te Kerkrade binnen te dringen. Van het kantoor hebben zij een vulpenhouder en een kantoorjas, be nevens een revolver medegenomen. De kluis hebben zij onaangeroerd gelaten, omdat deze niet te forceeren bleek. Blijkbaar zijn vakmenschen aan het werk geweest. Dinsdagmor gen heeft men drie ijzerboren, die in een krant gewikkeld waren gevonden. De commissaris van Politie, de heer Offermans heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Van de daders is echter nog geen spoor gevonden. Haar man vergiftigd. In het Huis van Bewaring te Alkmaar is op last van den Officier van Justitie opgesloten de pl.m. 40- jarige I. B. die ervan verdacht wordt haar man J. Br. te hebben vergiftigd. Deze is op last van een geneesheer in het Centraal Zieken huis te Alkmaar opgenomen, waar de vergiftigingsverschijnselen gecon stateerd werden. Er schijnt sprake te zijn van langzame vergiftiging. Het vierjarig dochtertje is eveneens in het ziekenhuis opgenomen. Het was bekend, dat man en vrouw in onmin leefden. De roofmoord te Gorinchem. De verdachte bekent. Als verdacht van den afschuwelij ken roofmoord op notaris Courrech Staal werd gearresteerd een zekere C. S. te Woerden. Deze ontkende aanvankelijk alles, doch na voort durend verhoord te zijn, werd hij ten laatste zoo in het nauw gedre ven door zijn eigen tegenstrijdige verklaringen, dat hij tenslotte vol ledig bekende. Omtrent den „moord" deelde S. het volgende mee Alles werd klaar gemaakt om aan land te gaan. Het schip maakt toilet om zich waardig te kunnen vertoonen in de haven, en de passagiers haalden hun koffers en koffertjes bij elkaar, om ze later bij de hand te hebben. Het was uren te vroeg, maar men stond gereed. Weldra liep het schip de prach tige haven van NewYork binnen. New-York en verder. Het is thans een allesoverlref- fend schouwspel, die weergalooze haven van deze stedenkoningin, in een soort van eilandengordel gesloten, door het reusachtige standbeeld der vrijheid beheerschl dat 's avonds gekroond door een schitterenden stralenkrans, verre zijn lichtbundels werpt, en de ge- heele haven verlicht. Toen was de stad niet wat ze tegenwoordig is. De Hollanders zijn hier het eerst aan land gegaan en hebben hier de eerste stad gebouwd in 1613. Zij noemden de streek Nieuw- Nederland en de stad Nieuw Am sterdam. Maar de Engelschen zagen het voordeel dezer bezitting in en namen ze zoo maar weg, op zijn EDgelsch in 1664. Het zijn wondere dingen, maar zoo is Engeland aan De Kaap gekomen in 1802 en bestre den in 1814. (Wordt vervolgd.) Donderdagavond om 6 uur heeft hij zich bij den notaris vervoegd. Deze heeft hem toen meegedeeld, dat hij eerst moest gaan eten en S. om 8 uur moest terugkomen. Om 8 uur is S. dan ook weer naar het kantoor van den heer Courrech Staa' gegaan. Hij was per fiets en heeftf voor hij naar binnen ging, zijn fiets voor het huis neergezet. Op het kantoor heeft hij met den notaris gesproken over de aflossing van zijn schuld De heer Courrech Staal wilde op het voorstel niet ingaan. Het kwam tot een woordenwisseling, welke op een twist uitliep, die zoo heftig werd dat S. den notaris met een vuist op het hoofd sloeg. De slag was zoo krachtig, dat de heer Courrech Staal achterover viel en tegen den schoorsteenmantel terecht kwam, waardoor deze brak. Na den val heeft de notaris zich weer opge richt, waarschijnlijk met de bedoeling om zich te verdedigen. S. heeft toen een vaas van den schoorsteen ge grepen en den notaris daarmee op nieuw op het hoofd geslagen, waar na deze neerviel en schijnbaar dood bleef liggen. Van die gelegenheid heeft S. gebruik gemaakt om zich de f 6000 toe te eigenen, waarmee hij is vertrokken. ONS VROOLTJKE HOEKJE. 'n Pastoor en een Dominé waren in de trein samen aan 't kibbelen, wie nu de meeste heiligen hadden, de katholieken of de protestanten. De pastoor had al verschillende, door de Katholieke Kerk gecanoni- seerden heiligen opgenoemd, o.a, St. Franciscus van Assisiën, Sint Petrus Canisius en de Heilige The- resia van Lisieux. De dominé kwam aandragen met Luther, Calvijn, Zwingli en nog een paar van die „zoogenaamde" her vormers. Om het nu van den dominé ab soluut te winnen wierp de pastoor als ik mij zoo mag uitdrukken opeens „de Heilige Ursula met hare elfduizend gezellinnen" in de Room- sche schaal, tegenover welk reuze getal de dominé maar capituleerde. In den catechismus vroeg de Pas toor aan een der leerlingen „Kees, zeg jij me eens, hoeveel Sacramen ten er zijn „Geen één meer, mijnheer Pastoor" was het antwoord. „Hoe dat zoo vroeg de ver baasde Herder „Ze zijn op, mijnheer Pastoor mijn Oom Jan heeft giste ren „de laatste" ontvangen" Een boerlje, die zich steeds meer ergerde aan de dikwijls indecante mode der laatste jaren, zag deze week in de uitstalkast van een der Venraysche manufacturiers: „Velours, de laatste mode." Geen Fransch ken nende, meende hij, dat „velours" wel „gelukkig" zou beteekenen, en thuisgekomen, vertelde hij zeer ver heugd aan zijn brave, degelijke vrouw, die nog altijd op „korte pooten" liep, dat er, Goddank, geen nieuwe mode meer zou komen, want dat hij „de laatste" zoo juist gezien had in Venray" 'n Heer komt een horlogewinkel binnen en zegt tegen den horloge maker „Morgen!" Deze beantwoordt dien groet „Morgenl" De heer vraagt„Kan ik mijn horloge krijgen De horlogemaker zegt„Morgen" De heer verwonderd „Morgen De horlogemaker herhaalt „Morgen 1" De heer groet„Morgen De horlogemaker groet terug „Morgen Even daarna treedt een boer deze zelfde zaak binnen, en zegt tot den klokkenmaker „Ik breng u mijn klokkeslicger, om te repareeren" klokkenmaker „En de klok Boer„Die is best, mijnheer, al leen „de slinger blijft telkens stil- Dinsdag j.i. stonden op de hoek van de Patersstraat 'n paar vrouwen met 'n kind op de Gemeentebus te wachten. Zooals alle Eva'sdochters hadden ze 't druk over niets. Zoo druk zelfs, dat ze „Sjef" nog wel in de bus zagen stappen maar... hem toch voorbij lieten rijden. O schrik, dan zien ze hem heenrijden, Ontzet, luid schreeuwend, roepen ze. Hijgende stappen ze in de tot stilstand gekomen bus, en deze gaat verder. Maar dan plots bemerkt de eene vrouw, dat ze iets heeft laten staan. Wat Haar kind staat nog op 't trottoir. Sjef keert terug (300 M.). Met tranen in de oogen drukt de moeder haar lieveling aan 't hart, stapt weer in en weg rijdt weer de autobus, terwijl de getuigen van dit tooneel in lachen uitbarsten. Ingekomen en vertrokken personen van 30 Oct. tot 6 Nov. INGEKOMEN P. H. Brouwers, z.b., Overloon- scheweg 13 van Meerlo J. Aerts en gezin, arbeider, Lang straat 23 van Maashees M. G. G. Truyen, dienstbode, Tuinstraat 4 van Nijmegen Rhlel. voor.n gedeech zijn e De zettioT ii wrichler niet £n lijk vjur den. Pasei kou tu nierec zuivel C de ni|b( bij heeu sijneö Nieretni tegen! h

Peel en Maas | 1931 | | pagina 10