Let op U mm prijs Foto bidprentjes Denkt aan Siertuinen. A. H. Stevens Schoofstroo W. MÜSKENS NAAIMACHINE TH. JANSSEN Heeren Hoeden en Petten A. THHLUT. Marktstraat 5 Maasheeschewf g 15 Plaquette Mgr. Dr. Poels Buitenl. nieuws. PFAFF-Naaimachines Gemoltonn. Ondergoederen Voor de Dames Vossen, Marters en Mantel- Kragen. Vraagl onze VEL0UR HOED (ïebloemde Wollen Dekens maat 150 x 200 f4 Extra zware f 6. maat 170 x 210 f 7 50 Molton Dekens f 0 65, 0 90 Prima Satinet te gestikte Spreien f 6.50. 7.25 Extra zware Lakens'uatoen f 0.45 Opruiming Vilthocden en Petten. Districts-Arbeidsbeurs Nieuwe KOOKBOEK Firma v.d. Muuckhof Frans Sanders Assurantiën, Belastingzaken, Kadastrale Zaken, Koop- en Huur contracten, enz. Jan van Aarsse Verzekert U tegen INBRAAK Zaterdag 7 November 1931, No. 45 Maaibare heide. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat het maaien van heide op alle gronden, aan de gemeente toe- behoorende. VERBODEN is. Er worden evenwel vanaf heden wederom ten kantore van den Ge meente-ontvanger vergunningen afge geven voor het maaien van heide, benoodigd voor eigen bedrijf, zoo wel voor voerheide als dienende voor strooisel. De vergunningen zijn geldig tot 1 October 1932 en worden afge geven tegen het volgende tarief: Voor diegenen, die een inkomen hebben tot f 1000 f 1.boven 1000 tot 1500 f 2.— boven 1500 tot 2000 f 3,boven 2000 tot 2500 f 4.— boven 2500 tot 3000 f5.boven 3000 tot 3500 f6.en verder bo ven elke f 1000 of gedeelten daar van inkomen meer f 2.hooger. Voor elk bedrijf wordt slechts ééne vergunning afgegeven. De ver gunningen zijn persoonlijk; evenwel kan hiervan onder verantwoordelijk heid van den vergunninghouder door de leden van het gezin, in 't bedrijf werkzaam, gebruik worden gemaakt. Het is streng verboden de vergun ning te doen aanvragen op naam van een knecht met lager inkomen en de heide alsdan in eigen bedrijf te gebruiken. Vergunningen tengevolge van val- sche opgaven worden onmiddellijk ingetrokken en zijn ongeldig. Als inkomen voor deze retributie geldt het belastbaar inkomen; indien de aanslag in een bedrijf is gesplitst gelden de verschillende aanslagen gezamelijk voor het tarief, waarna moet worden betaald. Bij het aanvragen der vergunnin gen moeten de laatste belastingbil jetten der Rijksinkomstenbelasting worden meegebracht. Venray 5 Nov. 1931. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van Antonins Hubertus Cremers, stuca- door, wonende te Venray Eindstraat 14, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor de benedenvoor kamer van het huis plaatselijk ge merkt Eindstraat 14. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren indienen. Venray 3 November 1931 Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Na het verkiezingstijdperk van de vorige week is het opmerkelijk stil geworden in de politiek van over de grenzen. In Engeland is men weer aan den parlementairen arbeid begon nen en de conservatieven doen er hun best om te herstellen van den schrik der te groote overwinning het kabinet is in reconstructie. Het aantal jverkloozen nam in de jongste week af met 11.000. Het gaat dus weer trager. Het gaat dus weer trager. Het pond nu maar verder verlagen De bewapeningsvacantie is inge gaan voorloopig voor een jaar. Aan zulke onschuldige demonstraties doet natuurlijk ieder mee, zelfs Japan.dat Mandsjoerijë intusschen steeds verder bezet en doet, alsQfergeen Volken bond bestond. China laat zich van den weeromstuit wiegen in de armen van Sovjet-Rusland en zóó gaan we den volgenden oorlog tegemoet. De Fransche minister-president Laval is na terugkeer uit Amerika thuis hartelijk welkom geheeten door het volk, dat nieuwsgierig was om wat méér te hooren. Maar L.aval zwijgt als een sphynx Intusschen heeft hij de indiening aangekondigd van een ontwerp „tot verdere bezuiniging op de bewapening," wat er op wijst, dat Hoover's woord niet zonder effect bleef. De Duitsche gezant Von Hoesch heeft zich aanstonds bij Laval gemeld, om te vernemen, of Uncle Sam aan Laval misschien een boodschap had meegegeven omtrent de schadever goedingen, maar men heeft den ge zant voorloopig tot December in het onzekere gelaten. Dan wordt er in Biarritz misschien een algemeene schuldenconferentie gearrangeerd. Dat plan zal wel doorgaan, want het moet om dien tijd in Biairitz heel goed te toeven zijn. In Spanje vergadert de minister raad en ook de Cortes heel veel en heel geanimeerd. Het volk plundert intusschen hier en daar een beetje, en het andere deel des volks protesteert er tegen, dat de regeering niets be- langrijkers te doen vindt dan anti- clericale ideetjes uit te werken. Er is thans erg veel vrijheid in Spanje twee geestelijken, die in Bilbao op straat liepen, werden door enkele voorbijgangers en passant neerge schoten- Dat zijn zoo van die vrij heden, die Spanjaarden zich thans kunnen permiteeren. Koning Alfonso is door een recht bank tot levenslange gevangenisstraf veroordeeldde delinquent las het in zijn avondblad. En een regeerings- afvaardiging is naar Moskou gegaan om over den handel met Rusland te spreken. Zoo'n beetje Russische geestesimport, dat is zoowat het eenige, dat de Spanjaarden nog be hoeven ter volmaking van hun geluk en welvaart. Spanje telde vóór de revolutie 40.000 wereldgeestelijken en 20.000 parochies. De priesters waren hoofd zakelijk geconcentreerd in de steden, zoodat op het platteland vaak 3 parochies door één priester bediend moesten worden. Er zijn dorpen, waar de inwoners als gevolg daarvan geen juist idee hebben van het godsbegrip of van de Eucharistie en de H. H. Sacra menten. Madrid met zijn 800.000 in woners heeft slechts 30 parochies, waarvan er zijn, die 70.000 zielen tellen. Overal is gebrek aan katho lieke scholen, zoodat het godsdienst onderricht niet op de juiste wijze verzorgd kan worden. Zoo kwam het. dat het Spaansche volk niet wist, wat het moest ver dedigen en machteloos stond tegen over de actie der vijanden van den godsdienst. De Marine in de Ver. Staten zou in 1930 gekost hebben 375 millioen dollar en in Engeland 349 millioen. Het wordt tijd, dat daar eens flink het bezuinigingsmes ingezet wordt. Overigens gaat het goed met de wereld. Bedachten vele vrouwen en meis jes toch maar, dat van tijd tot tijd een wassching met warm water en een of andere goed schuimende zeep zoozeer noodig is voor het haar, veel meer dan een kostbare ondulatie. Dan de verzorging van de handen; men make er toch vooral regel van, dat de kinderen eenige malen per dag hun handen wasschen na elke bezigheid, die vuile handen geeft en verder op vaste tijden vóór en na het eten, voor het slapen gaan en vooral steeds na elk bezoek aan de plaats, „waar zelfs de keizer te voet gaat." Verder eischen de nagels speciale zorg rouwranden en afgebeten nagels zijn uit den booze uit hygië nisch oogpunt is dat niet voldoende motief, dan dringe men op betere verzorging aan, omdat het zoo „on smakelijk staat", en dan speculeere men op de ijdelheid. Hierbij weten %ij zeer goed, dat nagelbijten samen hangt met bepaalde karakter eigen schappen, zoodat het zich soms zeer moeilijk laat bestrijden, en verder zijn we er ons van bewust, dat van een jongen in een ambacht in dezen niet hetzelfde is te eischen als van een, die nog op school is. Toch meenden we ook dit le moeten noemen, omdat in sommige kriDgen in dit opzicht een groote onverschilligheid heerscht, die onnoo dig afstootend werkt op anderen, die goede gewoonten in dezen vanzelf sprekend vinden. Reinheid. De omvangrijke taak van het ouderschap om Jat niet alleen de geestelijke vorming van de kinderen, ook de lichamelijke verzorging ligt op dit terrein. Het is van groot belang, dat aan het „stoffelijk omhulsel" voldoende aandacht wordt geschonken, en daarom is het zeer zeker op zijn plaats in deze rubriek eens te herin neren aaD wat op het gebied van de lichamelijke verzorging algemeen als juist wordt erkend. Daarbij zullen we ook heel elemen taire waarheden verkondigen wij hopen dat niemand zich daardoor beleedigd zal gevoelen. Wij zijn er ons van bewust, dat de meeste der hier volgende raadgevingen voor vele lezeressen overbodig zullen zijn zij hebben die dan te beschouwen als niet voor hen bedoeld. Er zijn even wel nog steeds duizenden, die zoo dikwijls en zoo hevig in strijd han delen met de eenvoudigste hygiëni sche voorschriften, dat wij niet schromen ook zeer elementaire waar heden op dit gebied te debiteeren. Zoo laat om te beginnen - de verzorging van de huid dikwijls veel te wenschen over, en wie weet welk een belangrijke functies de huid vervult ten opzichte van de adem haling, de uitscheiding van vochten en de regeling van de lichaamstem peratuur, verbaast zich er over, dat zoo elen toch schijnbaar gezond zijn die wat de verzorging van hun huid betreft zoo schromelijk tekort schieten. Wel worden zuigelingen tegen woordig in dat opzicht met de uiter ste zorg behandeld elke goede moeder wisselt regelmatig luiers en andere kleertjes, en zorgt bovendien dagelijks voor het bad van haar kleintje. Maar 't is merkwaardig, dat zoodra het kind baby-af is, hij de peuter is geworden, die overal rond loopt en alles aanpakt, het dagelijk- sche bad bij velen vervaltmen vindt één afwisseling en verschooning per week meer dan voldoende. Dat is vreemd, want er is juist zooveel voor te zeggen, om de kruipers en klauteraars van 2—6 jaar ook eiken avond, voor ze slapen gaan nog even te baden. Wij weten evenwel hee! goed, dat de uren en de krachten van de huis moeders ook hun grenzen hebben; bovendien zijn de meeste huizen niet ingericht op een dagelijksch bad voor alle bewoners. Dat zou wel heerlijk zijn, want deze voortgezette gewen ning zou de nuttige behoefte wekken aan zindelijkheid. Nu zijn we nog lang niet zoover. Het is, of met het toenemen van den leeftijd de behoefte aan baden afneemt. Er zijn jongeren, die tot een wekelijksch douche-bad moeten worden gedwongen en vele ouderen profiteeren van het feit, dat op hen gelukkig in dezen geen dwang meer wordt uitgeoefend. Een onbelemmerde functioneering van die huid eischt ook geregeld verfrissching van kleeren, speciaal van ondergoeden dat vooral in den zomer, als de afscheiding door de huid zooveel grooter is dan 's winters. Wanneer dit alles alge meen werd bedacht, zou menig kind een „frisscher" indruk maken dan thans vaak het geval is. VARIA. Het geloof der ongeloovigen. Het handige geslacht der dames Fenna en Stella of hoe die myste rieuze vrouwen zich nog verder mo gen noemen, verheugt zich in de toenemende belangstelling van een groot deel van het publiek. Het heeft uit het gezegde „de wereld wil bedrogen worden" de klassieke gevolgtrekking gemaakt „bedriegt haar dus". Dat zeggen die wijze dames na tuurlijk niet. Neen, ze plaatsen van die mooie annonces in onze groote neutrale bladen. Ge gelooft natuurlijk niet wat deze dames in haar menschlievende aankondigingen zeggen. Maar werkelijk, zij bezitten de macht, de kunst, het geluk, de eigenschap, het vermogen, de gave, het zooveelste zintuig, om te beschik ken naar willekeur over de diepste van alle diepe geheimen. Zij doorgronden u en de geheimen van uw bet-overgrootmoeder, die iets wist van haar achterneef. Zij weten precies wie er op uw pad zullen komen, hetzij een heer met zwart, bruin of blond haareen karavaan of een vlieg rijkdom of armoe. Zij staan met de verste sterren in verbinding. Zien in slapenden of in wakenden toestand, naar verkiezing verklaren droomen vanaf de meest eenvoudige over uw baby die een speen heeft ingeslikt tot de meest gecompliceerde, die gaat over een nachtelijk verblijf met een radio in een grafkuil. Maar wat lacht ge toch Dus ge denkt dat deze orakels niet geloofd worden Ge moest eens weten, hoeveel klanten deze hedendaagsche wijzen hebben. In het weekblad J, O. C. (}eunesse Ouvrière Chrètenne) trof in het volgende aan Hier volgt een eigenaardige sta tistiek het is die van de Parijsche waarzeggerij en tooverij. Zij is op gesteld door een man op wien men zich kan verlaten, want hij is oud ambtenaar van de prefectuur van Parijs. Hij heeft tenslotte uitgerekend, dat Parijs per dag ongeveer 200.000 frs. uitgeeft aan astrologie, waarzeg gerij. magnetisme, voorspellingen, kaartleggerij, handleeskunde. occul tisme enz. De totale jaarlijksche winst voor hen, die zich met deze dingen bezig houden en er zijn in Parijs zoo ongeveer 34600 van die gelegen heden bedraagt 73.000.000 franks Sommige Parijsche bladen ontvan gen wel een 300.000 franks voor advertenties over die verschillende soorten van hekserij, om niet te zeg gen voor den gekhouderij. Deze cijfers bewijzen dat de naïeveteit de lichtgeloovigheid van den vrijdenker nog grooter, nog jammerlijker is dan men veronder stelde. De waarheid gelooft hij niet, doch hij neemt zonder blikken of blozen de grofste wauwelpraatjes aan en dat is zijn eerste straf. Zoo is het in Parijs. Maar ook in onze groote steden, al heb ik daar geen cijfers van, tiert deze onzin welig. Menig man en vrouw, die van den godsdienst niets wilden weten (ze stonden er zoo ver boven, hé), vergapen zich thans aan spiritistische séances, of hoe deze krankzinnig heden ook mogen heeten, of zoeken hun heil bij koffiedik en ei De flinkste grootmoeder van Denemarken. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat een Deensch blad een prijsvraag uitgeschreven had, waarin de lezers aangespoord werden een grootmoe der in den kring van hun kennissen of bloedverwanten te noemen, die om een of andere eigenschap als de Naait Onovertroffen Borduurt Stopt Ook de nieuw opgerichte R.K. Huishoud school te Venray heelt voor haar inrichting aangekocht. Vertegenwoordiger j 100 Henseniusstraat 8 VENRAY Bij aankoop van een machine Borduurles GRATIS. Niet alleen de prijs maar vooral de kwaliteit bepaalt de waarde der goederen. Koopt daarom onze prima in alle maten. 2100 Heeren- en Damesvesten, Pullovers, Handschoenen, enz. Heeren Truien, Cachenez, Slobkousen, Kinder Pullovers, Schooltruien en Leermutsen. hebben wij een mooie sorteering Eenige prachtige Bontsjaals voor oudere dames. mooi en niet duur. Iets extra's in prachtige bonte Beddelakens 150x200 f 1.20, 1.50 Beleefd aanbevelend, 80 Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: 1 bekwame dagmeid 2 dagmeisjes 1 waschvrouw 1 boerenknecht 1 Mei Overloon 1 keukenmeisje, dadelijk 1 boerenmeid voor Overloon 4 boerenmeiden voor Paschen 1, melkknecht voor dadelijk Bieden zich aan Metselaars, timmerlieden, opperlieden grondwerkers, boerenknechts, dagloo- ners, losse arbeiders, 3 burgermeiden direct of later 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 tuiniersknecht 1 kappersbediende, dames en heerenk 1 bekw. boerenmeid, dadelijk 1 bekw. kleermaker 1 schilder het volgend zomerseizoen Thans is het de tijd voor veranderen en aan leggen van Je adres voor Sierboomen en Planten, alsook Tulpen. Overtuig U dan van de uit gebreidheid der keuze en de kwaliteit der planten, door een wandeling te maken in het door mij aangelegde plantsoen aan de Paterslaan. Aanbevelend, Maashees. GIFTVRIJ Rattenverdelgings- middel „UNIVERSAL" GARANTIE Ieder stukje lokaas doodt een rat. [ONSCHADELIJK voor menschen en huisdieren. .Pakje 50 ct.. Tube 75 ct [Verkrijgbaar bij alle (drogisten. Waar niet. wende men zich tot de Importeurs; N.V.Chem. Pharm. Fabriek v.h. F. 5SSSSS G. A. PROOT ZOON. Leiden. Te Venray verkrijgt. Drogisterij »De Adelaar" Jos. Neeteson. samengesteld door A.Koopmans- Go.-ter, Leerares Koken en Voe dingsleer, Oud-Directrice der Oroningsche Kook- en Huis houdschool en O. de Boer De Jonge, oud-Leerares aan die School. 13e druk, f 2.25. Voor prima betaalt de hoogste prijzen Oost rum. 10 Firma van den Munckhof. gezeefd en ongezeefd, bij Molenaar. is thans verkrijgbaar in de winkels! FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, J. PIJPERS, Groote Straat. J. COENEN, Hofstraat, tot den prijs van 2 gulden per stuk. bij de Mij. »Mercurius" Inlichtingen geeft de Vertegei woordiger O. W. MU5KENS Schoolstraat, Venray.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 6