fooi de feiitdaj Th.. Foawols van Delft's Kinder wagen Lantaarns Peter Hendrixj Patersstraat 9 Ons Weekpraatje. Gemengde Berichten nieuw model Prijzen vanaf f 24.80 Spoorgïdsen k 15 ct. Uilenspiegel Fa. v. d Munckhof Petroleum- en Benzine- J. Coenen-Hóutackers Handwarmers, Beenpij pen, Stuurtassehen, Spatlappen, Jasbeschermers. Peter ELendrix Electrische Bijwiellantaarns, Carbid- en Kaarslampen, Zaklantaarns, Pertrix Batterijen, Pertrix Anodelak, fc-olar Carbid los en in bussen. Zie Etalage. het reeds dag is. Des avonds gaat zulks niet, want dan moeten de dieren naar stok, en, plotseling in het donker gezet, zullen ze baar slaapplaats niet kunnen vinden en zouden dus den nacht doorbren gen op den bodem van het hok, wat natuurlijk zoo verkeerd moge lijk is. Kippen, die asn den leg zijn, komen 's morgens in de vroegte direct op hel licht aften eerste omdat zij vaak al neiging tot leg gen hebben en ten tweede, omdat de eetlust ze drijft. Bij morgen- verlichting dus minder of geen eieren op den mestzolder onder de zits tokken. Wie de morgenverlichting wil toepassen, zonder genoodzaakt te zijn, zoo vroeg op te staan, kan daarvoor de z.g. schakelklokken koopen, althans wanneer hij met electrisch licht werkt. Zulk een klok kan dan ook 's avonds dienst doen, om te schemeren en ook om te eindigen. Bij de firma G. J Pos te Zeddam zijn zulke schakelklokken te be komen. Ze voldoen goed. De 3e methode is een uur ver lichten inden avond. Deze methode wordt nog heel veel toegepast. Ze geeft ook resultaat, ofschoon naar wij meenen, minder dan de twee eerstgenoemde. Wie in den avond verlicht, moet er vooral aan denken, in het voor jaar ook heel geleidelijk te bekor ten, want bij plotseling ophouden, na steeds denzelfden tijdduur ver licht te hebben, doet men de dieren in den ontijdigen rui vallen. Er moet voor alles gezorgd worden, dat de verlichte bodem oppervlakte voor de koppel groot genoeg is, en dat de kippen goed kunnen zien. Een kip merkt heel gauw het kleinste korreltje op bij daglicht, maar niet bij slecht kunstlicht. Wie nu met kunslverlichting begint, doe het met regelmaat en met geleidelijkheid, zooals in bovenstaande is aangegeven. Pauwstaarten. VRAAG Gaarne zag ik in Peel en Maas de volgende vraag beant woord. Ik heb een paar pauwstaar ten, waarvan ik dit jaar geen enkel bevrucht ei heb gehad. Ze zijn pas 2 jaar oud, van een prima adres. Zouden deze dieren abso luut onteelbaar zijn De doffer treedt goed. Kan het ook aan 't voer liggen Ik dacht van niet, omdat ze los vliegen, daar bij mij in de buurt toch weinig duiven zijn, en ze blijven dicht bij huis. Uit Venray. ANTWOORD: Dat u-van dit paartje geen bevruchte eieren raapte, is volstrekt nog geen bewijs, dat ze niet teelbaar zijn. Door de zwaar hangende houding en de abnormale slaarldracht (bij le klas Pauwstaarten), wordt het betreden in erge mate belemmerd. Door aan beide zijden van den staart iets weg te knippen zult u in het volgende voorjaar meer succes kunnen behalen. Hetzelfde heeft men bij tentoon stellings Wyandotten, die zeer zwaar dons aan het achterlijf moeten hebben. Knipt nu het dons wel weg, zoowel bij haan als hen, dan geeft de paring doorgaans veel meer bevruchte eieren. De geschiedenis van den Rotter- damschen bankoverval heeft ons diep geroerd en wel om de edele motieven, die den gevatten dader tot zijn on derneming hadden gebracht. Deze 21-jarige jongeman had n.l. schulden en hij vond het zóó ellendig, dat hij zijn schuldeischers niet aan het hun toekomende kon helpen, dat hij be sloot om het benoodigde geld even op de bank te gaan halen, zooals ook andere zakenmenschen dat plegen te doen. Sommige lui zetten maar een handteekening en dan kunnen ze zoo veel krijgen, als ze maar willen hebben, onze Rotterdam sche zakenman was van meening, dat ze op de bank meer respect zouden hebben voor zijn revolver dan voor zijn handteekening en daarom besloot hij om van het meest baat beloven de middel gebruik te maken. Vergeet vooral niet, dat deze 21- jarige een zakenman was. Wél had hij reeds een jaar in het tuchthuis gezeten en we), was hij daarna, ook nog eens tot een jaar voorwaarde lijke gevangenisstraf veroordeeld, wel was hij nog nauwelijks den jongelingsschoen ontwassen en wel was zijn finantieele positie vannul komma nul, maar dat alles behoeft iemand tegenwoordig toch niet te beletten om een zaak te beginnen I de leveranciers zijn veel te blij, dat ze mogen leveren, dan dat ze de moeite zouden nemen, om naar de finantieele positie en de moreele an tecedenten van hun spiksplinter- nieuwen cliënt te gaan informeeren. Zoo iets doet men nu eenmaal niet in onzen tijd. Onze Rotterdammer begon dus een zaak in meubelen en zijn schul den beliepen weldra f 800.Wat ons werkelijk nog meevalt. En hij zou die schulden ook nog eerlijk hebben voldaan bovendien, als zijn bank hem wat vlotter had uitbe taald In Rotterdam weten ze, wat zaken doen is. Daar liep, zooals weer an dere courantenberichten te lezen en te leeren gaven, een Duitscher rond met, wat men noemt zijn ziel onder zijn armen en platzak. Hij zocht een fatsoenlijk onderdak en inderdaad: daar vond hij een.... heerenhuis, dat hem wel leek. Het stond leeg en was dus zoo te be trekken. Vlug zocht hij den eige naar op en spoedig was de zaak beklonken; onze Duitsche platzakker kocht het huis Geld is daarvoor niet noodig in Rotterdam; een beetje eerlijke snuit van den kooper en een beetje heel veel goed vertrouwen bij den ver- kooper, zijn voldoende. Ook in dat geval ging dat op. want zelfs geen handgeld „voor de vastigheid" be hoefde te worden betaald. De Duitscher installeerde zich en kreeg zijn boel inderdaad zonder de minste aanbetaling bij elkaar. Nauwelijks was hij gevestigd, of hij vond een huurder, die hem voor een paar kamers f 60 per maand betaalde, En even later daagde zelfs een kooper op voor het huis. Maar Duitschers doen anders zaken dan domme Hollanders en hij bedong f 2000 handgeld. Slechts door een toeval werden den nieuwen kooper diens f 2000 bespaard en datzelfde toeval bracht tenslotte den Duitscher weer op straat met zijn boedel. Iemand, die toevallig passeerde zag, daar de twee door hem geleverde radio-toestellen staan, waarop nog niets was afbe taald. En die pikce hij toen maar weer mee naar huis, naar de... zaak Uit de rechtbankverslagen kan men het telkens opnieuw condudee- ren, hoe ongelooflijk lichtvaardig de „handel" tegenwoordig wordt be oefend, De hierboven geschetste ge beurtenissen laten slechts tweeërlei besluit toe óf de leveranciers heb ben de goederen éérst gestolen, wat toch niet erg waarschijnlijk is en we niet van ze willen aannemen, óf maar dat is dan heel zeker hun naam prijkt vandaag of morgen in de lijst der faillissementen. Wat men trouwens heden ten dage ook al niet zoo erg meer vindt. En intusschen schudt menig eerlijk mensch, die zoo graag eens aan een bedrijfskapitaaltje of een beetje crediet zou zijn geholpen, het moede hoofd, niet begrijpend, hoe zulke dingen toch kunnen gebeuren, terwijl hij overal het hoofd stoot en soms als een bedelaar wordt behandeld. Hij, die zich bereid weet om voor de nakoming van aangegane verplich tingen te werken, tot het bloed hem onder de nagels staat. Lef, een groote mond, een „ge haaid smoesje", dat zijn de onder panden, waarop de handel vaak een royaal crediet geeft. als duopassagier den militair H. E., reed met groote vaart tegen een melkwagen op. Door den val werd de duorijder op slag gedood. De 69-jarige mej. van R., die op den melkwagen zat, werd zeer ern stig gewond. De motorrijder en twee andere personen, die op den melkwagen zaten, kregen lichte kwetsuren. Psycliopaath aangehouden. Te Kerkrade is Dinsdagavond gearresteerd de 20-jarige H. H., die sedert Maart j.l. uit de psychopa- then-inricbting te Leiden ontvlucht was. Het bleek, dat hij weer ver scheidene inbraken langs de grens had gepleegd. Economische werkeloosheid blyTt het parool. In de Tweede Kamer heeft de minister-president, de heer Ruys de Beerenbrouck, naar men weet, in antwoord op de interpellatie-Van den Tempel, o.a. medegedeeld, dat van de regeering 'een wetsontwerp te verwachten is, dat verband houdt met de vraagstukken, die in den allerlaatsten tijd met betrekking tot den invoer zijn gerezen. Van zeer ^bevoegde zijde verneemt het Hbld. thans, dat het doel van het door Minister Ruys genoemde wetsontwerp zal zijn, de regeering een wapen in de hand te geven, bij buitengewone gebeurtenissen. Een wetsontwerp is in overweging, dat in de mogelijkheid voorziet bij wijze van noodmaatregel bepaalde voor zieningen te treffen. Hierin ligt reeds opgesloten, dat dergelijke voorzienin gen steeds van tijdeiijken aard zullen zijn. Uitdrukkelijk werd verzekerd, dat de regeering zich zal blijven houden aan haar liberale vrijhandelspolitiek, waaraan ze zich internationaal heeft gebonden. In dezen crisistijd moet het als hoogst wenschelijk worden beschouwd dat men in Nederland vasthoudt aan de tot dusver gevoerde handels politiek. Men zal dan ook, is het blad wel ingelicht, van deze regeering geen wetsontwerpen, houdende invoer verboden of invoerbeperkingen kun nen verwachten. De treinaanslagen in Zuid- Limburg. In een buitengewoon Politieblad verzoekt de brigade-commandant der Kon. Marechaussee te Sittard, in verband met de in Juli en Sep tember 1931 gepleegde treinaanslagen in Zuid-Limburg, opsporing, aan houding en voorgeleiding van Hubert Henri Gubbels, geboren te Broek- sittard 29 October 1906, ongehuwd, lengte 1.60—1.63 M., donker uiter lijk, waarschijnlijk gekleed met licht cortuum, pet en zonder boord. Smokkelaar doodgeschoten. Bij een hevige worsteling tusschen een tolbeambte en een smokkelaar te Dalheim (D.), nabij de Hollandsche gemeente Vlodrop, werd een smokke laar doodgeschoten. Motorrijder geslipt. Dinsdagavond te ongeveer half elf is onder Dorst bij Breda de 30-jarige ongehuwde A. de Z. uit Etten in een bocht tengevolge van de glad heid van den weg met zijn motor geslipt. De man, die met groote vaart reed, sloeg tegen een boom en was op slag dood. De Z. kwam in gezelschap van den motorrijder C. H., eveneens uit Etten, uit de richting Tilburg gere den. Als duorijder reed met de Z, mede zekere G. In Dorst was deze echter van de duo gestapt, daar hij vond dat de Z. te hard reed en had hij achter H. plaats genomen. Enkele oogenblikken later gebeur de het ongeluk. Inkwartiering geweigerd Ten huize van Ds. Faber te Zut- phen vond gisterenmiddag de ver- kooping bij executie plaats als ge volg van ds. Faber's weigering, om de kosten van uitbesteding te beta len van een officier, die bij hem zou worden ingekwartierd, welke in kwartiering hij ook weigerde. De verkoop trok veel belangstel ling van publiek en fotografen. Het eerste fmeubelstuk dat ten verkoop werd voorgehouden, was een stoel. De stoel werd gekocht door mevrouw Wiersma voor f100. waarmede het in te vorderen bedrag ruimschoots betaald was. Met hoera-geroep van het publiek werd de verkooping geëindigd. Botsing tusschen motor en melkwagen. Dinsdagavond heeft op den Breda- scheweg nabij Huiten, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een motorrijwiel uit Eindhoven, bestuurd door den militair B., met Heden ontvangen 332 Wiegen, Luiermandjes, Stoeltjes, Fietsstoeltjes, Hobbelpaarden, enz. aan zeer lage prijzen. de bekende Volksalmanak k 15 ct. verkrijgbaar in Boekhandel Ontvangen een groote partij voor verlichting van kippen hokken, stallen enz. Spotprijzen. Aanbevelend, 15 Ontvangen Palersstraat 9 16 bij elke flesch Wijn van f 1.10 een pot Boerenjongens cadeau. (Flesschen niet inbegrepen). Groote flesch Advocaat KA Halve flesch Advocaat Qfk van 100 voor «rU van 175 voor Citroen, Ranja, Frambozen, Grenadine AA Halve flesschen OC van 85 voor van 50 voor AO 1 pond fijne Taai 35 9 reepen Chocolade 25 Fijne Honingkoek 25 Grove Candij 9A Bloedwijn groote flesch TC Kleine flesch CC A per pond OV van 95 voor van 55 v00r dV 3, ons fijne Koekjes 25 1 pond fijne Speculaas 30 Fijne Bruid- 25 Fijne Kaas vanaf per pond OO Suiker le kwaliteit iO per pond Koffie van 30-40-50-65 en 80 ct. Doozen Pudding 36 pakjes van 80 voor 65 ct. Fijne oude volvette Kaas van 80 voor 65 ct. per pond Heerlijke droge Boterhamworst iets fijns van 85 voor 68 ct. per pond Prachtig droog Rookvleesch 60 en 75 ct. per pond Wij zorgen voor de fijnste kwaliteit en de laagste prijzen. Hofstraat 8 VENRAY. 70 Bij een chique toilette hoort een modern collierringarmband-horloge, brochette, waarin

Peel en Maas | 1931 | | pagina 5