Rij wielen f 45 H!ïf»ieAMPi 'iktmtoMmMièmm RECLAME VERKOOP In Dames- en Einder-Hoeden P. VAN OPBERGEN Fz. moderne Postillon- en Chasseur-Hoedies Scheerwonder's GAZELLE BURGEES EH COHCURRENTIE- Peter Hendrix Summit Lantaarns Gemengde Berichten Orig. Standaaid Lantaarns Vierkante en ronde Petroleum lantaarns Peter Hendrix J. Coenen-Houtackers Veehouders, Th. Pouwels Banden en Onderdeelen, Fietsstoeltjes, Stuuriasschen, Dunlop Ventielslang, Arko Solutie, Rijwiellak. Patersstraat 6 BBILLEN op recept van H H. Doktoren voor hef a.s. seizoen brengen wij n schilferende sorfeering, ook in de Hol,«r. II MANUFACTUURHANDEL Tel. 114 Categorie VIII. Merrieveulens, geb. 1929, afst. Carnaval d'Ahéa le Cavaline, eig. Ant. Valkx. Oostrum. Categorie IX. Hengstveulens, geb. in 1931 le Cavalier de Koppert, eig. G. Hoeijmakers, Sevenum 2e Valier de Smakt, eig. M. Geurts, Smakt3e Flip van St. Leendert, eig. P. J. Rutten, Wanssum 4e N.N., eig. A. Gielen, Sevenum Eerv. vermelding Comte, eig. P. J. Litjens, Venray, Laagriebroek. Categorie X. Hengstveulens geb. in 1930 le Pol de Broek, eig. Wed. A, Peeters, Horst. Kampioen 1929, Cavaline de Gie- senhof, eig. J. Raedts, Sevenum Kampioen 1930 Marie, eig. G. Dings CastenrayKampioen 1931: Rika de Helpeney, eig. J. Soberjé, Horst. Do Ëierhandel. De daling van het Engelsche pond heeft ook haar weerslag op den Nederlandschen eierhandel. Zaken worden er met de Engel sche eter importeurs de laatste dagen weinig meer gedaan, verklaarde de heer Breukers, directeur der Roer- mondsche Eiermijn. Vooral een on- gunstigen invloed op onzen export heeft' Denemarken, dat thans ook den gouden standaard heeft los ge laten en daarom ten opzichte van onzen uitvoer in een veel gunstiger posi ie is gekomen, te meer waar Denemarken de Engelsche markt grootendeels kan voorzien met eieren die met het Nederlandsche ei gelijk, althans nagenoeg gelijk staan. De prijzen van onze eieren voor de Engelsche markt te verhoogen, daarbij rekening houdende met het ontstane koersverschil, is daarom ook niet mogelijk. Zeer zeker zal gepoogd worden om de betaling in guldens te doen geschieden, doch de Engelsche han delaars zullen dit wel niet aanvaar den. Waar bovendien vele Holland- sche eier-exporteurs eieren in con signatie geven, bestaat er weinig kans met de Engelschen in dezen tot een accoord te komen, waarbij dan nog komt, dat onze ruim 200 exporteurs in dezen geen gelijke lijn trekken. Indien echter voet bij stuk werd gehouden, zou nog wel iets te bereiken zijn. Doordat onze export op Engeland op het oogenblik niet veel te be- teekenen heeft, zijn de prijzen in Duitschland en Frankrijk ook gedrukt Over het algemeen worden er thans slechtere prijzen gemaakt, dan voor de daling van 't pond. Een groot nadeel heeft de daling van het Engelsche betaalmiddel vooral meegebracht voor den handel in koelhuiseieren. In den loop van dit jaar zijn deze eieren voornamelijk op contract in ponden verkocht. Deze moeten echter tegen den lagen koers geleverd worden; zoodat zoo als begrijpelijk, niet veel winst meer te maken valt. Hetzelfde is het geval met de kalkeieren. Bovendien zal het groote aantal opgeslagen koelhuis eieren onder deze omstandigheden groot nadeel toebrengen aan den handel in versche eieren en zal het zeer moeilijk zijn thans voor dit ei een goeden prijs te bedingen. Daar verschillende Zuid Ameri- kaansche staten reeds eieren naar Engeland exporteeren, valt van onzen export naar deze landen, welke op het oogenblik stil staat, niet veel meer te verwachten. Indien daarbij de Engelsche regee ring de invoerrechten op eieren on verhoopt mocht verhoogen, dan zal, indien deze verhooging van eenige beteekenis is, onze eierhandel op Engeland zijn stil gelegd, zoodat wij thans zeer zeker een veel ongunstiger positie innemen, dan voor de koers daling van het pond. Voor kippenhok- en stal- verlichting zonder spiritusverwarming. Kousjes en alle onderdeelen. Muur- en Wandlampjes. Patersstraat 9 22 Wederom ontvangen een partij voor het aanzetten van uw scheermesjes. Deze zijn beter dan het duurste aanzet-apparaat Aanbevelend, 13 verkrijgbaar alle Veegenees middelen, zeere spenen-zaif van „De Denneboom" Rotterdam verkrijgbaar bij Hofstraat 11 Telefoon 108 le kwaliteit glazen. Scherp concurreerende prijzen. Vakkundige bediening. Eigen slijperij. Horlogerie Groote straat

Peel en Maas | 1931 | | pagina 5