m Op HET DR. POELS-FONDS. Paardej Geld b il Schutte een Veevfu Gemengde Berichten Buitenl. nieuws. Districts Aard 1 en en Voorjahi Preita De collecte voor het Dr. Poels-Fonds heeft opgebracht de som van f 1660.Wij danken de Eerw. Heeren, die zich be reid verklaarden zitting te némen in het Eere-Comité, verder de leden van het Plaatselijk Comité en de collectanten voor hunne gewaardeerde medewerking bij de inzameling en eindelijk allen, die door hunne bijdragen hunne sympathie hebben getoond en steun verleenden aan het Dr. Poels-Fonds. De Leden van het Algem. Huldigings Comité, J. THIELEN, Pastoor. O. VAN DE LOO, Burgemeester. Inlevering Militaire goederen. De inlevering der Militaire goede ren vtn de lichting 1916 zal alhier plaats hebben op 16 October a.s. des voorm. 9 uur in het St. Anto- niuspatronaat alhier voor de gemeen ten Venray, Wanssum en Meerlo. GEVONDEN een damestaschje, een ring met sleutels en een kinder- taschje van leder. Inlichtingen bij de Gemeente-politie. GEVONDENzes zakdoeken. Inlichtingen Maréchaussee-kazerne. Naar wij vernemen zal de Eerwaarde Broeder Hungerus (van de Wiel) van het St. Servatiusgesticht alhier a.s. Dinsdag den dag herden ken waarop hij voor 25 jaren ge profest werd. Maandag a.s. 7 Sept. zul'en de Weleerwaarde Paters Telesphorus Smits, kapelaan a.d. Sint Antonius- kerk te Haarlem, Antonius Bernaerts, leeraar a. h. Gymnasium te Venray en Constantius van Eijk, Missionaris in Brazilië, tijdelijk verblijvende in het Palersklooster te Venray, den dag herdenken, waarop zij voor 25 jaren in de orde traden van St. Fjanciscus van Assisië. Den zilveren jubilarissen wenschen wij van harte toe, dat het hun ge geven moge zijn, eenmaal hun gouden feest te vieren. Onderwys in het Patronaat. Belanghebbenden gelieven hun gewaardeerde aandacht te geven aan de advertenties in deze courant be treffende Handelscursus en Vakteeken- school. Het behoort volstrekt niet tot de onmogelijkheden, dat enkelen wegens plaatsgebrek moeten worden afge wezen. Men wachfe dus niet met zich aan te geven. Wie het eerst komt, het eerst maalt. Wat den Hande'fcursuJ aangaat, nog erkele opmerking n Ten eerste wie de boeken wat te prijzig vindt, kan ze allicht bij leer lingen van vroeger ter leen vragen. Ten tweede het examen voor het z.g. Hanze-diploma is iets moeilijker geworden dan vroeger daarom zal er één uur méér besteed worden aan het vak Boekhouden. Ten derdenu er, ten gevolge van gewijzigde omstandigheden, steeds meer meisjes den Handels- cursus volgen, is er een aparte rege ling getroffen en wel dezevoortaan zal voor de vrouwelijke leerlingen de les ongeveer tien minuten eerder eindigen dan voor de mannelijke. Er bestaat dus geen reden voor onge rustheid, d.w.z. voor nette verstan dige waakzame ouders, van kinderen die nog weten wat gehoorzaamheid is. Men hoort weieens ouders zeggen „wij zouden het wel graag hebben dat ons kind den cursus volgde, maar ons kind heeft er geen zin in". Nu is 't wel waar „met onwillige honden is het slecht hazen vangen". Er komt evenwel allerwaarschijnlijkst een tijd, dat zoo'n kind zal verzuch ten „waren ze thuis toen mijn onwil maar beter tegengegaan 1" N. Onderbreking Stroomlevering. Men verzoekt ons te willen mede- deelen, dat op Zondag 6 September de levering van electrischen stroom zal worden onderbroken van 9 tot 10 uur voormiddag. Op de Woensdag gehouden jaarmarkt was de aanvoer in totaal 460 stuks. Dragend vee 114 Gust vee 9 Vet vee 25 Kalveren 5 Biggen 307. Prijzen dalend, vooral in dragend vee, geen handel. Ingevolge de Hinderwet is vergunning verleend aan J. H. Arts te Merselo tot het oprichten van een broodbakkerij en het plaatsen van een electromotor van 2 P.K. Aan de Ver. Olie- en Benzine- Import My. Vobim tot het plaatsen van een benzinepompinstallatie en ondergrondsche tank aan den Stations weg (nabij Dupont). LEUNEN. Maandag 31 Aug. was voor onze Fanfare een treurigen dag, toen wij onzen beminden en hooggeachten instructeur naar zijne laatste rustplaats vergezelden. Vele deputaties en vereenigingen uit den omtrek waren met omfloerste vaan dels aanwezig en de kransen die de kist dekten, gaven blijk, dat de naam Dietz, niet alleen in Tienray en verren omtrek, maar zelfs in het buitenland een goeden klank had. Zij die hem gekend hebben, zooals wij in de acht jaren dat hij instruc teur van onze vereeniging was, weten welk een gevoelig verlies zijn dood voor onze fanfare beteekent. Niet alleen op muzikaal gebied, maar bij alle voorkomende moeilijkheden stond hij iedereen met zijn veelzijdige ken nis bij. Steeds opgeruimd en voor ieder een goed woord hebbende. was hij bemind bij onze jongens, die hem nog gaarne vele jaren naar Leunen hadden zien komen. Met plezier, zoo zeide hij meer malen op de repetities, kom ik naar Leunen, en wij weten dat dit hem van batte gemeend was. Steeds wist hij de goede stemming er in te hou den en dreigde den ijver te ver zwakken, dan was het Dietz die met scherts of een ernstig woord, die ambitie weer wist op te wekken. Door zijn heengaan ontvalt ons iemand, wiens plaats moeilijk aan gevuld kan worden. Moge de goede God hem het wel vei d ende loon schenken en wij zullen hem onze dankbaarheid toonen door hem te gedenken in ons gebed. Dat bij ruste in vrede. HEIDE. Door de Zangvereeni- ging „Het Heidebloempje alhier is besloten, op 15 en 16 Nov. a s een tooneeluitvoering te geven, MERSELO. De heer M. H. J. van de Venne, onderwijzer aan de Bijz. School, slaagde Vrijdag te Roermond voor de Hoofdacte. Dinsdag togen een aantal bede vaartgangers van hier per autobus naar het genadeoord Kevelaer. Is deze telken jare te houden bedevaart niets ongewoons, wel ver meldenswaard is het feit, dat de heer J. M. Michels, Broedermeester der Vughtsche Processie, dit jaar voor de 50ste maal deze bedevaart mee maakte. Ter herinnering aan dit blijde gebeuren werd hem in de Parcchiekerk te Kevelaer door den Z.Ew. Heer Pastoor, eene gouden medaille aangeboden, terwijl de eige naar van het hotel, waar Merselo's pelgrims steeds hunne tenten opslaan, den gouden jubilaris eene aardige verrassing bereid had in den vorm van eene prachrige schilderij, ter herinnering aan dezen dag. Moge de heer Michels, die, hoe wel de acht kruisjes naderende, vol jeugdigen levenslust dezen tocht vol bracht, nog menigmaal in gezelschap van zijn jongeren collega. Martinus Lemmens, de leider zijn van Merse lo's bedevaarders naar Maria's Hei ligdom te Kevelaer. OIRLO. Tot onderwijzeres aan de Bijzondere Lagere School voor meisjes alhier is benoemd Mej. C. Th. M. de Ponti, alhier. Benoemingen Paters Minderbroeders. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Franeker pater E. Stulemeijer tot kapelaan te Gorinchem pater Th P. Knots. Z. H. Exc. de Bisschop van 's Her togenbosch heeft benoemd tot pastoor te Nijmegen (Sint Franciscus) pater J. C. Hentzen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot pastoor te Amsterdam (H. Antonius) pater W. A. H. Hazebroek tot kapelaan te Haarlem (H. Antonius) pater J. W M. Hunsche en pater H. Koktot kapelaan te Delft (H.H. M.M.) pater G. Schimmeltot kapelaan te Woer den pater A. J. M. Engelstot assistent te Amsterdam (H. Antonius) pater H. Randag. Z.H. Exc.de Bisschop van Roer mond heeft benoemd tot rector van de Sint Franciscuskerk te Heerlen pater P. C. Nielen, tot rector van het Pensionaat Jerusalem te Venray pater Wiro Spruit. Ruiterfeesten to Castenray. De Zondag gehouden jaarlijksche Ruiterfeesten, samenvallende met de kermis alhier, werden wederom druk bezocht en zijn uitstekend verloopen. Om 4 uur trok men in optocht, met de Fanfare uit Leunen aan het hoofd en gevolgd door de ruiterclubs uit Castenray, Sevenum, Grubben vorst en Amerika, benevens enkele leden der rijvereeniging uit Weeze naar het terrein. De heer Steegbs, beschermheer, riep allen een hartelijk welkom toe, waarna de wedstrijden een aanvang namen. De jury kende de prijzen toe als volgt Harddraven Landbouwpaarden, Belg, type. Ie Fr. Weijs, Castenray 2e M. Friezen, Castenray 3e J. Philipsen, Castenray 4e P Hermans, Castenray 5e J. Titulair, Grubbenvorst Dogcar of sulky draven. Ie J. Goumans, Venray 2e M. Dinghs, Castenray 3e M. Litjens, Sevenum 4e J. Titulair, Grubbenvorst Rennen alle rassen. Ie Emmers, Weeze (D.) 2e Lucassen, Sevenum 3e Th. Strijbos, Castenray 4e P. Rambaghs. Castenray 5e L. Bovée, Sevenum Draven (luxe). Ie J. Goumans, Venray 2e M. Dinghs, Castenray 3e P. Rambaghs, Castenray 4e H. Asselberghs, Scheide 5e Janssen, Helden Springconcours. Ie P. Rambaghs, Castenray 2e Th. Strijbos, Castenray 3e Lucassen, Sevenum 4e H. Beekman, Kevelaer Extra nummer beste renner. Ie Emmers, Weeze (D). 2e Lucassen, Sevenum. De Fanfare „St. Catharina" uit Leunen zorgde op verdienstelijke wijze voor het muzikale gedeelte. HORST. De heer Th. Rutten alhier, die jaren lang wethouder was en thans niet herkozen werd, heeft ontslag genomen als lid van den Gemeenteraad. Wethoudersbenoemingen. Te Wanssum werden gekozen de heecen Hanckx te Wanssum en Geurts te Geysteren. Te Bcgen werden gekozen de heeren Koppers en Clevers. Te Maashees werden herkozen de heeren Van den Heuvel en Crooij- mans. Te Meerlo werden gekozen de heeren G. Henckens te Blitterswijck en Th. Kessels te Meerlo. Door een auto gegreppn en gedood Terwijl mej. de Wed. Otten uit Overloon Woensdag op den rijl sweg Nijmegen—Venlo te Bergen uit een auto stapte, werd ze door een uit de tegenovergestelde richting komen den auto gegrepen. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Hot Eerste Kamerlid Haffmans. Het Eerste Kamerlid de heer O. M. F. Haffmans te Helden is ernstig ziek en Dinsdag uit voorzorg voor zien van de laatste H.H. Sacramenten. Bedriegelyke bankbreuk. Te Roermond werd Woensdag door de recherche aangehouden de koopman G., verdacht van bedriege- Iijke bankbreuk. Hoofdacte-examens te Roermond De examens zijn thans geëindigd Volledig geëxamineerd 310 candi- daten teruggetrokken 9 candidaten. Geslaagd 156 candidateD, afgewezen 154. A. A. ter Haar f Te Maastricht is overleden de heer A. A. ter Haar, hoofdredacteur van de „Veldbode." Rruisbeeldenschenders. Wij melden reeds, dat onder de gemeenten Geleen en Munstergeleen langs den openbaren weg staande kruisbeelden werden vernield, tot groote ergernis der bevolking. Het is de politie gelukt de daders op te sporen. Het zijn drie protestantsche knapen van 12—14 jaren oud, die nog allen de school bezoeken. Sigaretten rooken. De Gezondheidscommissie Weert heeft zich met een rondschrijven ge richt tot de Burgemeesters der aan gesloten gemeenten, waarin gewezen wordt op het verderfelijke en voor de gezondheid schadelijke sigaretten tooken en longrooken, vooral door de jeugdige personen. Het aantal nicotine-vergiftigingen tengevolge hiervan dan ook be langrijk toegenomen, zoodat het si garetten rooken door vele deskun digen gevaarlijker wordt geacht dan het misbruik maken van drank. Op grond van een en ander verzoekt de Gezondheidscommissie den Burge meesters de bepalingen in de straf verordeningen op het rookverbod door jeugdige personen streng te willen doen handhaven. Indien de ouders hieraan ook medewerking willen verleenen, zal dit zeer op prijs worden gesteld. Voor den Krygsraad. Voor den Krijgsraad stond terecht M. S. K. uit Beek en Donk, 19 jaar, gewoon dienstplichtig soldaat der Mitrailleurs-Compagnie van het 17e Reg. Infanterie te Venlo. Beklaagde stood terecht ter zake van dienst weigering. Hij had geweigerd aan een bevel van een korporaal te vol doen, om als etenhaler een kan schoon te maken en vervolgens terzake van insubordinatie door dien meerdere met eenig kwaad te bedreigen door hem toe te voegen Je kunt voor mijn part verr... als je wilt en als je graag hebt, dat ik de kan ga was- schen, kom dan maar even mee naar buiten 1 Als getuige werd gehoord korporaal Kusters. De eisch luidde twee weken gevangenisstraf. Ver dediger was Mr. Chr. Witlox, Den Bosch. De Krijgsraad veroordeelde be klaagde conform den eisch tot twee weken gevangenisstraf. Uit Deurne's Raad Dinsdag had te Deurne de benoe ming der Wethouders plaats. Aan het raadsverslag in de Zuidwillems vaart, ontleenen we het volgende Swinkels wenschte voor een can- didatuur van wethouder niet in aan merking te komen, omdat er dingen hadden plaats gehad, die hem niet bevielen. Wijnen stelt zich om dezelfde reden niet disponibel voor een wet houderszetel. Het schijnt dat we nog meer teruggaande zijn. Onder de twaalf apostelen hadden we een Judas, maar hier hebben we er een onder een veel kleinere groep. Hierna wordt overgegaan op voor stel van den Voorzitter tot stemming voor de wethouderszetels. Gekozen werden J. van Deursen en G. van Hugten. De Voorzitter vraagt of de geko zen leden hunne benoeming aannemen Zij antwoorden bevestigend onder dank aan de leden van den Raad voor het in hen gestelde vertrouwen WijnenIk meen, mijnheer de Voorzitter, dat deze stemming een beetje averechts is uitgevallen, en dat afspraken gemaakt zijn door de meerderheid van boeren. Men zal zich nog wel herinneren, dat in de bladen met de statenverkiezing zoo veel is gescheven over het aantal boeren, die daar zitting kregen. We krijgen hier nog meer een conser vatief dagelijksch bestuur dan voor heen. Ik zeg nogmaals, dat deze verkiezing averechts is. Voorzitter: Die woorden had u voor de stemming moeten uiten. Die zijn toch zeker voor den raad be doeld en niet voor B. en W. WijnenDeze woorden zijn niet voor B. en W maar voorden raad. Russisch graan naar Nederland. De Sovjet-regeering heeft de onder handelingen over de levering van een groote hoeveelheid Russisch graan naar Nederland afgesloten. De betreffende leveringen móeten een waarde van 1 millioen mark vertegen woordigen, voor welk bedrag de Sovjet-regeering in Nederland goede ren koopt. Bovendien onderhandelen, volgens de Tel., de Russen over denverkoop van darmen. Deze onderhandelingen zijn echter nog niet beëindigd. Door eon auto doodgedrukt. Dinsdagnacht was de 35-jarige garage-eigenaar H. Meyran in zijn werkplaats te Enschede bezig repa ratiewerkzaamheden te verrichten aan een auto, waartoe hij het achterge deelte van den wagen had opge vijzeld. De heer Meyran had zich onder den auto begeven teneinde op die wijze zijn werkzaamheden te kunnen uitvoeren. Op een gegeven moment is het achtergedeelte geval len met het noodlottig gevolg, dat de heer Meyran bekneld geraakte. Eerst vanmorgen in de vroegte is het slachtoffer gevonden. De dood was toen reeds ingetreden. De heer Meyran was gehuwd en laat twee kinderen'achter. De onbewaakte overweg. Donderdagmiddag is het 3-jarig kindje van den heer Otter te Alkmaar bij een onbewaakte overweg, onder het spelen te dicht bij de rails ge komen, waardoor het werd overreden door een uit de richting Alkmaar komenden electrischen trein. Het kind was op slag dood. Ongeluk by de jacht. In het jachtveld te Borkel en Schaft (N.-B.) ging bij het kruipen door prikkeldraad het geweer van een der jagers af. De jachtopziener H. kreeg het schot in zijn schouderblad. De ongelukkige is naar het R.K. Gast huis te Eindhoven vervoerd. Bewusteloos in den trein gevonden. In den trein uit Utrecht die Woens dagmorgen te Arnhem aankwam, werd een man gevonden die in bewusteloozen toestand verkeerde en een schotwond in het hoofd bleek te hebben. Hij werd naar het Diaconessenhuis te Arnhem overgebracht. Hij had papieren bij zich, ten name van iemand uit Rijswijk. De man is overleden. Flinke jongen. Bij het spelen geraakte een vier jarig knaapje bij Utrecht in het Mer- wede-kanaal. De 13-jarige Wim Klie, die het ongeluk zag gebeuren, sprong onmiddelijk gekleed te water en wist het knaapje op het droge te brengen. Veiligheid op onze wegen. Het Arnbemsch gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen D. v. B., 24 jaar, landbouwer, zon der vaste woonplaats, die het vorig jaar op den weg te Beekbergen on der Apeldoorn een Engelsche dame, die daar gelogeerd was, heeft aan gerand. Hij was door de rechtbank te Zutphen veroordeeld wegens poging tot afpersing, diefstal met geweld pleging en zedenmisdrijf tot 8 jaar gevangenisstraf met ter beschikking stelling van de regeering. Dit vonnis werd thans door het Hof vernietigd, waarna het verd. veroordeelde tot tien jaar gevangenis straf. Het gevonden vrouwenlyk Uit de oude Maas te Leuth werd voor eenige dagen het in 'n zak vastgebonden lijk opgehaald van een vrouw. Aanvankelijk werd vermoed, dat men hier te doen had met zeke- Anna M., huisvrouw J., die ah gevolg van huiselijke oneenigheid te Luik in dienstbetrekking is gegaan Een nader onderzoek heeft uitgewe zen dat deze nog te Luik vertoefd. In verband met de vondst vau dit lijk wordt thans door den Offi cier van Justitie te Roermond een onderzoek ingesteld naar de laatste verblijfplaats van de 21-jarige Anna J., huisvrouw van M. van L. te Leende (N. Br.) die ruim anderhalf jaar geleden de echtelijke woning en nadien te Antwerpen in gezel schap van een schipper verbleef. Sinds eenige tijd is deze vrouw spoorloos verdwenen. Hoe komen wy den a.s, winlcr door De grootste crisis-periode na de Napoleontische gevolgen. De Duitsche Rijksminister van Arbeid, Dr. Stegerwald, is iemand die heel wat in zijn marsch voert en die meermalen getoond heeft buiten gewoon voor zijn taak berekend te zijn. Geen wonder dan ook, dat aan zijn zienswijze en aan zijn uitspraken een meer dan gewone beteekenis gehecht wordt. Dr. Stegerwald nu heeft op het Congres der Vakvereenigingen te Frankfurt een merkwaardige rede gehouden, die wij hier kort zullea behandelen. Wij verkeeren, aldus de minister. in de grootste crisisperiode sinds de Napoleontische oorlogen. Naast staat en bedrijfsleven staat thans ook de Duitsche sociale poli tiek voor de grooïste crls's sinds haar bestaan. Wij mogen ons niet de illusie maken dat de wereldcrisis en met haar het Duitsche werkloozen- probleem in korten tijd zouden kun nen worden overwonnen. De Vak vereenigingen interesseeren zich natuurlijk in de eerste plaats voor de kwesties der loonpolitiek, van het tarief wezen, die der sociale verzeke ring, van den arbeidstijd enz. Al deze zaken hangen evenwel in de lucht, zoolang niet staat en bedrijfs leven op vaste grondslagen rusten. In den komenden tijd staat de arbei dersbeweging voor drie kwesties 1. Wat moet in het algemeen, wat in Duitschland, geschieden om eindelijk vrede in Europa te hebben 2. Hoe brengen wij de organen van den democratischen staat door de huidige groote crisis heen 3. Hoe brengen wij de werkloozen door den a.s. winter Alle conferenties en verdragen in de laatste dertien jaren hebben niet een waren vrede kunnen brengen. Duitschland is het grootste export land van Europa en naast Amerika het grootste exportland ter wereld. Den arbeiders gaat het niet snel ge noeg voorwaarts de oude heer- schende klassen wenschen den toe stand van voor 1914 terug de jeugd ziet geen toekomst. Daarbij komen nog de ontzaglijke problemen van economische en financieele politiek, zoomede van het betalingsverkeer. Door den oorlog en de daarmede gepaard gaande verschijnselen zijn ons van 100 tot 150 milliard ont trokken, aldus vervolgde Stegerwald. Thans zijn in het Duitsche bedrijfs leven 90 milliard RU. aan credieten gestoken. Het staat thans zeer on gunstig met de wettelijke sociale verzekering. Stegerwald verklaarde er op te rekenen, dat zij in 1932 zon der de werkloozenverzekering van 1 tot li'4 milliard RM. minder zal op brengen dan in 1929. Wat de kwestie hoe komen de werkloozen den volgenden winter door", aangaat, zeide de minister er op te rekenen, dat tot 31 Maart a.s. door werkloozenverzekering, Rijk en ge meenten 2 milliard RM. voor de werkloozen zal moeten worden opge bracht. In verband met de geringe betalingsmiddelen in het buitenland zullen in de komende weken alle middelen moeten worden aangewend, om de werkloosheid op den laugst-denkbaren stand terug te brengen en de werkloozen in den komenden winter toereikend te steuDen. In deze omstandigheden zal in hoofdzaak moeten worden nagegaan 1. In hoeverre zonder ernstig ge vaar voor den uitvoer verkorting van den werktijd zal kunnen worden doorgevoerd 2. In hoeverre periodieke uitwis selingen van afzonderlijke groepen werklieden met werkloozen mogelijk zijn, ten einde de lasten der werk' loosheid gelijkmatiger te verdeelen, zonder daardoor d© copocitdt der bedrijven te schaden of de kosten der werkloozenverzekering te ver meerderen. 3. In hoeverre een nog betere verzorging der jeugdige werkloozen mogelijk is. 4. Of in de grootere steden volks keukens zullen kunnen worden inge richt. 5. In hoeverre ondersteuning in natura zal kunnen worden ingevoerd De 'zaak staat thans dikwijls zoo dat de verbruiker het dubbele betaalt van hetgeen de producent van levensmiddelen ontvangt. Deze prac- tijk zal in den komenden winter met tegenover de werkloozen worden toegepast. Namens de Rijksregeering en de Pruisische Staatsregeering zou ik den wensch willen uitspreken dat het resultaat van Uw conferentie ook gunstig moge zijn voor het welzijn van het volk en het vader land, aldus eindigde Dr. Stegerwald De bevolking van Ween en wordt jaarlyks 10 000 zielen kleiner. Telkens als het beginnen der scho len nadert, wordt men er zich van bewust, dat Weenen een stad is, arm aan kinderen. Ieder jaar vermindert het aantal inschrijvingen voor de eerste klas en ieder jaar wordt het aantal klassen minder. Ook voor dit jaar geldt dit weer. En het laagste punt is zeker nog niet bereikt, want het geboorte cijfer in de laatste jaren is steeds achteruit gegaan, zoodat men ver wachten kan, dat in het jaar '34 de klassen half leeg zullen zijn. De laatste tien jaren is het ge boortecijfer in Weenen van rond 46.000 per jaar tot 16.000 gedaald. Reeds voor den oorlog was een langzame daling merkbaar. Gepensioneerd officier in Duitsch land is een goed baantje In enkele bladen in Duitschland wordt scherpe critiek uitgeoefend op de hooge pensioenen, welke gene raals en andere hooge officieren van het oude leger nog steeds trexken. Daarbij wordt erop gewezen, dat in de begrooting alleen voor pensi oenen voor officieren 213 millioen mark is uitgetrokken, terwijl het totaal der pensioenen voor alle in validen slechts 1347 millioen mark bedraagt. Verleden jaar werd aan de inva liden nog 1439 millioen mark uitge keerd. doch dit jaar werd door de noodverordening dit bedrag met 92 millioen mark verminderd, terwijl de hooge pensioenen van de officieren onaa-: getast bleven. Kroonprins Ruprecht van Beieren ontvangt jaarlijks 25.000 mark pen sioen, Ludendorff 16,983 mark. De vroegere ministers van oorlog ontvangen elk 24,960 maik, 136 legeraanvoerders elk 16.983 mark. 279 divisie*generaals elk 13,815 mark, 843 brigade-generaals elk 11,472 tot 13,815 mark, lerwijl 104 vroegere kanseliers of ministers in totaal 1,736,000 mark trekken. Baron von Rheinhaben, die 6 maanden lang onderstaatssecretaris van Stresemann was, ontvangt een jaarlijksch pensioen van 7,000 mark. De kroonprins trekt als generaal der cavalerie een pensioen van 24.000 mark. prins Eitel-Friedrich 10,074 mark en prins Oskar, die in het geheel 10 maanden aan het front moet zijn geweest 7,554 mark. Daarentegen wordt aan een invalide wiens been afgezet is, slechts 1400 mark per jaar betaald, terwijl tevens nog onderzocht wordt, of de pen sioentrekkers wellicht nog andere bronnen van inkomsten hebben, in welk geval nog afgetrokken wordt. Bij den tegenwoordigen noodtoe stand verlangt men, dat op deze hooge pensioenen aanmerkelijk gekort zal worden en het maximum der pensioenen op 6000 mark per jaar vastgesteld zal worden. Ingekomen en vertrokken personen van 21 tol 28 Aug. INGEKOMEN J. Balteseu, dienstbode, Leun- sche weg 29 van Venlo A. Gommans, Laagriebroek K 7 van Wanssum Th. van Lierop, dienstbode, Lange weg 9a van Ven to A. Verstegen, idem Laagh. w. I van Blerik C. Clement, onderwijzeres, Eind- straat 8 van Eindhoven E. Geerlings, coiffeuse, Groote straat 5 van Grefrath J. Aerts, slager, Kerkpad 3 van Blerick M. Vissers, dienstbode, Merselo M. 26 van Wanssum A. Barents, stucadoor, Overl.weg van Weert A. Pelzer, metselaar, Merselo van Beugen P. v.d. Ven, landb., Oirlo F 7, van Valburg BÏÏ&QiHLXJO STAK VIIEAY van 28 Aug. tot 4 Sept. GEBOREN Mathijs H. W. Litjens, Heide Rein W. H. Dupont, Stationsweg Arnoldus P. A. Janssen, Oirlo Gerarda F. A. M. v.d. Beuken, Oirlo Hubertina C. M. J. van Kan, Veulen Jacobus H. van Osch, Veulen Antonius H. J. Boom, Venrays Broek Johanna M. Teunissen. Ysselsteyn Kate J. W. Jacobs, Veltum Elisabeth L. Voermans, Hoogriebroek OVERLEDEN 3 patiënten St. ^ervatjiisgesticht. cht m,{w( V( iur M De ,bs dt ate s. 1 H. Missen Hoogmis gezongen Kruisweg. Dinsdag boorte. Dag 1 als op Zond! de Derde van 8 uur Pr< 5 uur .Lof. Vrijdag hal St A Bljr() Maandelijks^en munie voor aa kaartje werd waarschijnlijk 5|jn van de groep de Paterskerk worden zij in naai Achtergebl irb; inleveren. Maandagavi a, maar wel bijee; de en vioolspelei Kantoor geo 9 Wor &fr 2 aardappe 4 sigarenmi 1 bakkersle 1 bekwaam itei 3 burgerdit vc 2 huishoud R.ï 2 huishoud h 1 boervuJoj j4< 1 boerenkn k. 2 boeren di« vo Bied an 4 boerenkn 3 3 timmerlieippt losse arb ch burgerdi? 1 monteur 4 jongens aardappe 2 jongens 1 smidslee 1 bedrijfsle bo ölUMi Aan de van den V< denstand het leeraars Gegadi tellen 15 Septembnde Directeur, Ppiat ray 20 v.d. La w De jaarl Igf zal in af' mi jaren niet ii I ber, maar ob gehouden in van 14 tot 19 Nadere in nummer va ge le •Bn onder le l|ie Brieven ,Peel en M KENNELIJKS DIENSTEN Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der :cerk, 6 uur 1ste H. Mis, 7 uur H. Mis en Generale H. Communie voor de mannen der H. Familie, 8 uur leesmis, 9 uur Kinder mis, 10 uur Hoogmis, 2 uur groote Congregatie. Geen H Familie wegens het Congres te Utrecht. De H. Familie wordt één week uitgesteld. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor de echtgenoote van Leonard Verbeek, 8 uur Jaarg. voor Gertrudis Arts en ouders, 7 uur Lof. Dinsdag O.L.Vr. Geboorte, de dien sten als op Zondag. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Johannes Ant. van den Biggelaer en zijn zoon Laurentius. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor den Zeereerw. Heer Pastoor Eugene Janssens. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Mart. Jenneskens. Zaterdag komen de jongens der 8e en 9e klas en de meisjes der 3 klas te biechten, 7 uur Lof. A.s. Zondag gaat de processie naar Oostrum, half 8 leesmis waarna vertrek der processie, 6 uur 1ste H. Mis, 8 en 9 uur geen H. Mis, 10 uur leesmis. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur A.s. Zo in op het St rk publiek Pi pr dsn or t>«) ge Je Bieifi voor heeleje d Adres Bièzei Leuneer YÏy op ZONDBEI van 11 lib I lokaal te, van 3—4 jj Heide, van 56 J Ysselstey van 78 H Veulen. De pretij 24

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2