/inters Th Pouwels, Hofstr. HUIS Inmaakpotten Onze Week-Reclame Gemengde Berichten Vergadering van den Gemeenteraad van Venray. lAUMiiiavtsiiivuawh Weggevlogen 2 Pauwstaartjes Te huur maat- en reparatiewerk A. van Stiphout machinaal breien Wed. M. Volleberg Th Pouwels, Hofstr WIJ em 't Was voor Jons in zekeren zin 'n verkwikking enkele dagen later te kunnen zeggen ,,'t is maar goed dat je niet wil, want, zooals ik van de meesters hoor, ben je veel te dom om den Handelscursus te kun nen volgen". Sommige ouders hebben weinig of niets over hun kinderen te vertellen. Zelfs wat betreft de Militaire Voor oefeningen. vinden wij, al gaat 't hier over grootere oudere jongens, dat de beslissing bij de ouders thuis hoort. Dit in 't voorbijgaan, want we spreken nu over Onderwijs in 't PatroDaet. De toekomst ziet er donker uit. In ons tot nu toe rustige Venray wordt dit door velen niet begrepen. Maar 't is toch zoo. Meer dan ooit hebben de ouders thans den duren plicht te vervullen om hun kinderen zorgvuldig op te voeden, hun gods dienstzin en zedelijkheidsgevoel aan te kweeken, hun gelegenheid te geven om zich te ontwikkelen. Zij die niet zooveel mogelijk ge leerd hebben, zullen het eerst ver drongen worden en in den hoek geworpen. Nu reeds zeggen er velen „ik wou dat Vader en Moeder verstan diger en flinker waren geweest en me tot mijn bestwil gedwongen hadden om meer te leeren". Zooals men weet, is in het Patro naat gevestigd de Handelscursus van den Venrayschen R. K. Middenstand. Wat niet beteekent, dat er alleen kinderen van Middenstanders thuis hooren. Steeds hebben vele zonen en dochters van den Landbouwenden Stand den Handelscursus gevolgd. En. vooral de laatste jaren, zijn ook arbeiderskinderen op den cursus ge komen. Die zijn dus heel wat ver standiger dan diegenen onder den Middenstand welke de behoeften van den tegenwoordigen tijd niet be grijpen. iets anders. Schrijver dezes heeft in 't afgeloopen jaar alweer met verscheidene gevallen te maken gehad die hem deden verzuchten „hadden deze menschen toch wat Handels onderwijs genoten dan zou 't heel anders zijn gegaan. Aan het Patronaat is verbonden de Vakteekenschool. Veel losse ar beiders betreuren het levendig, dat zij in hun jeugd geen gelegenheid hebben gehad om Teekenen te leeren. Laten ze thans hun jongens van de gelegenheid gebruik doen maken Jongens, van wie men meent, dat ze niet op den Handelscursus moeten zijn en niet op de Teekenschool, kunnen in ieder geval het Avond onderwijs volgen van Maandag en Woensdag. Het spreekt vanzelf dat het volgen van de lessen eenige onkosten ver oorzaakt. Deze zijn echter niet hoog. Voor minvermogenden wordt het lesgeid verminderd onvermogenden betalen niets. Aan het Patronaat worden gaarne verdere inlichtingen verstrekt. N. Vuurwapen wet. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den, dat de vergunningen tot het voorhanden hebben van vuurwape nen ter Secretarie kunnen afgehaald worden voor 10 September a.s. Venray, 28 Aug. 1931. De Voorzitter voornoemd, O. VAN DE LOO. Uitbreidingsplan Venray. Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat het door den Gemeente raad in zijne openkare vergadering van 27 Augustus 1931 vastgesteld plan van uitbreiding in uitvoerige kaarten uitgewerkt vanaf Dinsdag 1 September tot en met Dinsdag 15 September 1931 ter gemeentesecretarie voor eenieder ter inzage ligt. Venray, 28 Augustus 1931. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. GEVONDEN een kinderbeursje met eenig geld. Achtergebleven bij de watersport feesten te Geysteren op 23 Augustus j.l. een overjas. Inlichtingen maré chaussee-kazerne. Postdienst op 31 Augustus. Op Maandag 31 Aug. a.s., ver jaardag van H. M. de Koningin, wordt het post', telegraaf- en tele foonkantoor voor zooveel den post dienst betreft, voor het publiek niet later opengesteld dan tot 14 uur. Voorts is het kantoor dien dag gesloten voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van telegrafische) postbewijzen en kwi- t ntiën. Dien dag vervalt de laatste brief- postbestelling. Van 19.15 tot 19.30 wordt gelegenheid gegeven tot af halen. De Directeur v.h. Post- en Telegr.-kantoor te Venray, BRIELS. Concours Handboogschutter^' „St. Oda." Uitslag van het Nationaal Concours gehouden bij gelegenheid van het Vaandelwijdingsfeest. Corpswedstrijd le zesial Eereprijs Sebastiaan, Handel, 108 p. le prijs Volharding. Lierop, 104 p. 2e prijs Soranus, Volkel. 99 p. 3e prijs Neerlandia, Bakel, 96 p. 4e Ktijgsm. Soranus, Tongelre, 92 p. 5e Oef. en Uitsp., St. Anthonis, 87 p. 6e St. Sebastiaan, Oploo 86-21 7e Ons Genoegen, Ysselsteyn 86-18 8c Kunst en Vriendsch., Liessel 86-14 9e Willem PI, Boekei 85 p. 10e Willem Teil, Deurne 83 p. lie Indiana, Cuyk 81 p. 12e Batavieren, Castenray 80-21 Corps-kampioen le zestal, Oefe ning en Uitspanning, St. Anthonis met 41 punten. Eere-teeken le zestal, L. v. Houdt, van St. Sebastiaan, Handel met 23 p. Koningskruis, M. v. d. Weyer, van Willebrordus.Milheeze met 24 p. Rozenprijs le zestal, St. Antonius, Halfweg met 7 rozen. Corpswedstrijd 2e zestal Eereprijs St. Willebrordus, Milheeze met 76 punten. le Kunst en Vriendschap, Liessel 75 p 2e St. Antonius, Halfweg 73 p 3e Diana, Venray 66-17 4e Willem III, Boekei 66-15 5e St. Sebastjaan, Handel 63 p 6e St. Hubertus, Merselo 59-16 7e Eendracht, Veulen 59-10 Corps-kampioen 2e zestal St. Willebrordus, Milheeze met 39 p. Eere teeken 2e zestal M. Janssen van Kun3t en Vriend schap, Liessel met 20 punten. Rozenprijs 2e zestal St. Anna, Venray met 3 rozen. Personeele Kampioen-wedstrijd le prijs H. Wijnhoven, Oploo 42 p 2e prijs H. Roovers, Handel 41 p Personeele wedstrijd ie prijs H. Althuizen, Deurne 25 p 2e H. Roovers, Handel 24 p 3e J. v. d. Weyer, Deurne 24 p 4e G. Hansen, Liessel 23 p 5e M. v. Bracht, Cuyk 23 p 6e J. v. Rooy, Helmond 23 p Het Concours had een druk en gezellig verloop er namen 42 zestal len aan deel. Dinsdag 1 Sept. a.s. om 4 uur komt de nieuwe Gemeenteraad in vergadering bijeen ter beëediging le den en verkiezing Wethouders. Morgen Zondag zal de fanfare „St. Catharina", Leunen een concert ge-en te Castenray. Aanvang 4 uur. Herplaatsing wegens misstelling. Het bouwen van 88 woningen en 1 winkelhuis te Nijmegen werd op gedragen aan H. Oudenhoven Lzn. en Gebrs. Oudenhoven te Venray voor f 239.400. Ontvangen een groote zending breiwol. Zie etalage. V. PYLS, Groote Straat, (adv.) Bij de gehouden aanbesteding voor het verbouwen en uitbreiden van het Blinden-Instituut te Grave, was laagste inschrijver de Heer A. H. Martens alhier voor f 154.950. Nog werd ingeschreven door J. Aerts uit Nijmegen voor f 158.830 en Teunissen, Nijmegen voor f 186.302. Het werk is nog niet gegund. Gymnastiek. Op het j.l. Zondag te Reuver gehouden kringfeest wist onze turn- vereeniging „St. Christoffel" haar ouden roem weer te handhaven. De navolgende prijzen werden be haald Eereprijs voor orde en tucht Eerste prijs, hoogste afd. Pyramiden met lof der juryEerste prijs idem, in den tweekamp (brug- en vrije- oefeningen). OIRLO. Door de Overste der Eerw. Zusters van Steyl zijn be- Doemd aan de nieuw te openen R.K. Bijz. Meisjesschool alhier, tot hoofd: de Eerw. Zuster D. T. Stoffels uit Tegelen, en tot onderwijzeres de Eerw. Zuster J. M. Witteveen uit Maasbree. OIRLO. Voor het aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen gehouden examen voor tuinbouw, slaagde onze dorpsgenoot de heer J. M. Achten, landbouwonderwijzer alhier. TIENRAY. Alhier overleed de Heer C. Dietz, directeur der Fanfare. De Heer Dietz, was in Noord- Limburg een goede bekende, vooral op muzikaal gebied. De Watersportfeesten te Geysteren Hoewel het weer aanvankelijk niet veel beloofde, zijn de Zondag te Geysteren gehouden watersportfees ten door duizenden bezocht. Omstreeks half drie werd een woord van „welkom tot de aanwezi gen uitgesproken, door den Heer Jans, secretaris der vereeniging, die verder allen dankte, die tot het slagen van dit feest medegewerkt hadden, in het bijzonder de Voorzit ter, Baron Weichs de Wenne, waar na de verschillende wedstrijden een aanvang namen. De meeste deel nemers waren wel de leden der zustervereenigingen uit Venlo en Roermond. Onder de aanwezigen bij de ope ning merkten we op de Commissa- ri sen der Koningin in Limburg en Noord-Brabant, Jan Poels, Lid van Ged. Staten, Jhr. Bowier, Comman dant der Kon. Marechausseé's te Nijmegen en verschillende Burge meesters uit de omgeving. Werd aan de roei- en zeilwed strijden druk deelgenomen, voor de zwemsport was de belangstelling minder, wat wel aan de lage tem peratuur' van het water zal te wijten zijn geweest. Een buitengewoon aantal toe schouwers omzoomden den Maas oever. Het was een kleurig en fleurig gezicht die vlaggen en wimpels aan land en op het water. En... het weer was uitstekend. Wel een beetje wind, maar het zonnetje scheen toch weer. Het was een heele bedrijvigheid op de Maas, roeibooten, cano's motorbooten enz. schoten in snelle vaart over het water. Hier en daar zwommen eenige personen om prijs in het water en schoot een persoon op een plank aan een motorboot vastgemaakt in snelle vaart over de Maas. Aan land was levendigheid en drukte genoeg, terwijl het ook aan muziek niet ontbrak. Na afloop der wedstrijden aan de Maas vertoonden de kozakken in een welde hun kunsten te paard. Ook deze demonstraties trokken zeer groote belangstelling. HOLTHEES. Op Donderdag 1.1. herdachten de echtelieden G. Mulder den dag waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijksbootje stapten. Dit is zeer zeker een hoogst gelukkige dag geweest voor de krasse oudjes om zich omringd te zien door kinderen, kleinkinderen, buren, vrienden en kennissen, die het echtpaar vele felicitaties, prachtige geschenken en bloemen brachten. Tot dank werden dan ook buren, fanfare en schutters uitgenoodigd om met hen mee te feesten, waarover iedereen hoogst voldaan was. Moge de goede God hen nog vele jaren sparen opdat eens de Diaman- tenkroon hen moge sieren. Moord te Maastricht Door een agent van politie te Maastricht werd Donderdag in den kelder van de zgn. „Kammermolen" zijn vriend J. J. Gielkens met een totaal verbrijzeld hoofd in de kam raderen der machine gevonden. De vrouw van den doode, die ongerust was over het lang weg blijven van haar man, die dien mor' gen geen werk meer in den molen had, vroeg den agent eens naar haar man om te zien. In den kelder Jan den molen is deze toen tot de Vreeselijke ontdekking gekomen. Waarschijnlijk is hier een ongeval buitengesloten en een misdaad in het spel. Bloedsporen wijzen erop, dat het slachtoffer gedood is en toen met het hoofd tusschen de raderen der machine is geworpen. Wielrenner gedood. De 23-jarige wielrenner M. Vlug gen uit Ulestraten is Donderdag bij Maastricht door een vrachtauto aan gereden en gedood. Z(jne Exc. Mgr. Dr. W. H. Nolens f De lang-vcwachte, maar toch diep-ontroerende slag is gevallen, schrijft de Maasbode. Zijne Excellentie, de Doorluchtige en Hoogeerwaarde heer Monseigneur Prof. Dr. W. H. Nolens is Donder dagavond om 8 uur 20 in het gesticht van den H. Carolus Borromeus te 's Gravenbage zacht en kalm in den Heer ontslapen. Rond half vijf was de doodstrijd begonnen. Behalve eenige eerwaarde Zusters, waren bij het sterfbed aan wezig de zeereerwaarde heer L. H. J. Beijsens, pastoor der parochie van den H. Willibiordus, de geneesheer dr. L. C. M. Steger en de Tweede Kamerleden oud-minister Prof. Mr. P. J. M. Aalberse en oud-minister ir. M. C. E. Bongaerts. Zijn leven heeft de overledene aan Kerk en Vaderland gegeven. In dubbel opzicht zijn wij verplicht een vurig gebed te storten voor zijn ziel. dat haar spoedig het eeuwig Leven worde gegeven. Willem Hubert Nolens werd ge boren te Venlo op 7 September 1860, bezocht de lagere school, de drie jarige H.B.S., het college te Weert (1874) en studeerde filosofie op het Seminarie van Rolduc in 1879 en 1880. In laatstgenoemd jaar deed hij staatsexamen en studeerde vervol gens in de rechten en staatsweten schappen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht van 1880 tot 1884. Na het doctoraal examen in de rechtsweten schap werd van 1884 tot 1887 de studie in de theologie voortgezet op het Grootseminarie te Roermond, waar hij op 25 Maart 1887 de H. Priesterwijding ontviog uit de handen van wijlen Monseigneur Franciscus Boermans. De Kozakken te Deurne. Dinsdagavond om half zeven zou een voorstelling worden gegeven op 't Deurania-voetbalterrein door de beroemde Dyguites Don-Kozakken, de beste ruitergroep ter wereld Enkele dagen te voren waren overal in Deurne circulaires verspreid met vermelding van de prijzen der rangen, zoodat zitplaatsen f 1, le rang f 0,60 en 2e rang 25 cent kosten. Tegen half zeven waren een duizend men schen op den Zeilbergschen weg om naar het terrein te gaan zien. Het was er zoo druk aan den in gang dat de Rijks- en gemeente- po'iiie aldaar zich ging posteeren om de binnenstroomingen wat tegen te houden. Enkele menschen waren bezig een kaartje te nemen en onze Majoor der Rijksveldwacht hoorde dat men inplaats van 25 cent 60 cent voor de 2e rang moest betalen, waarop hij heftig protesteerde als zou het programma bedrog zijn tegen een der hoofdmannen van de Kozakken. Het publiek schaarde zich aan de zijde van den Majoor en geen mensch ging nog binnen. Degenen, die binnen het terrein waren, kwamen aan de kassa om hun kaartje weer in te wisselen. De Burgemeester maakte het pu bliek bekend dat het opstellen der programma's met vermelding een abuis was en dat de Kozakken nergens hadden gespeeld dan voor 60 cent voor 2e rang. Deze 25 cent was bedoeld voor de kinderen. Het mocht niet baten het publiek wilde slechts op het terrein voor 25 cent 2e rang. Dr. Wiegersma kwam op het terrein en bood de heeren f 100 als de voorstelling door ging met betaling der prijzen zooals het pro gram vermeldde waarmede accoord werd gegaan. Toen drong een groote menigte op zij van het terrein door de afrastering zoodat het een groote bende was en toen de Kozakken moesten weigeren hun program te openen en men niets te zien kreeg was het druk in het dorp tot laat in den avond. Auto in een sloot. Op den weg tusschen Quatre Bras en Udenhout had een auto-ongeluk plaats, waarbij de autobestuurder een zeer eigenaardige verwonding opliep, meldt de N. Tilb. Cit. Door nog onopgehelderde oorzaak reed de auto bestuurd door den heer H. uit Zei- hem (G.) plotseling van den weg af en kwam ondersteboven in een sloot terecht. De heer H. sloeg met het hoofd door de zijruit en werd een- vouding gescalpeerd. De geheele opperhuid met hoofdhaar werd hem afgescheurd tot in den nek toe. Hevig bloedend en onder vele pijnen, niettemin tot het laatste bij kennis blijvend, werd hij naar dr. Lobach vervoerd, die de huid weer over het hoofd kon trekken en daarna vast hechtte. Ook liep de heer H. nog tamelijk ernstige snij wonden aan de handen op. Een mede-inzittende heer en nog twee dames werden licht gewond. De heer H. is per auto naar zijn woning te Zelhem ver voerd. De auto werd zwaar be schadigd. L\jk gevonden. Woensdagmorgen is onder een haag onder de gemeente Sassenheim gevonden het lijk van een omstreeks 50-jarigen man, zekere Kessels uit Oss. Het vertoonde een ernstige wonde aan het hoofd. Op den weg zijn bloedsporen gevonden, hetgeen waarschijnlijk maakt dat de man zich naar de heg heeft gesleept of daar heen is gesleept. De politie heeft dadelijk een onderzoek ingesteld om na te gaan of hier misdaad in het spel is dan wel een ongeluk dooi aanrijding. R'K. kruideniers in ZuidLimburg. Op een vergadering van kruideniers van geheel Zuid-Limburg is na een rede van den heer Sluyters uit Weert, voorzitter van de inkoopcommissie van den Ned. R.K. Bond van Krui- deniersvereenigingen, in beginsel be sloten tot oprichting van een inkoop organisatie voor Zuid-Limburg. De vergadering, welke in Limburgia te Heerlen gehouden werd, was zeer druk bezocht. Op Donderdag 27 Aug. nam. 4 uur. VoorzitterO. van de Loo, Bur gemeester. Secretaris: van Haaren. Tegenwoordig alle leden. Na opening door den Voorzitter met gebed, werden de notulen der vorige vergadering, na enkele op merkingen der heeren Stoot en Ver meulen, goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een uitbreidingsplan voor de kom van Venray. De Voorzitter herinnerde er aan, dat de leden de uitbreidingsplannen, zooals ze in kaart zijn gebracht, ge zien hebben en deelde verder mede, dat noch van de Gezondheidscom missie, noch van hen, die de plan nen, toen deze ter visie legen, zijn komen inzien, eenig bezwaar is uit gebracht, zoodat hij het niet noodig acht, stemming over de vaststelling dier plannen te houden. Z.h.s. ging de Raad hiermede accoord. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Ambtenaren reglement voor de gemeente Venray. De Voorzitter wijst den leden er op, dat zij het ontwerp met de me morie van toelichting bereids hebben ortvangen en twijfelt er niet aan, of de heeren hebben dit bestudeerd, De door de heeren Stoot, Millen en Vermeulen gemaakte opmerkingen worden door den Voorzitter beant woordt. Het aah de ambtenaren te ver strekken verlof, bij gelegenheid van hun huwelijk, werd tot 2 dagen ver lengd, bij huwelijk buiten de gemeen te tot 3 dagen. Men trouwt nu eenmaal niet zoo dikwijls, merkt de heer Millen op. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de voorwaarden, waaronder indienstneming van op arbeidsovereenkomst naar Burgerlijk recht kan plaats hebben. Z.h.s. keurde de Raad het voor stel van B. en W. goed, waarbij deze materie geregeld wordt als in particuliere bedrijven, dus met inacht neming van het bepaalde bij Ziekte wet, Ongevallenwet en Burgerlijk Wetboek. 5. Aanvrage der vakteekenschool om toekenning eener bijdrage voor 1932 ingevolge de Nijverheidsonder wijswet. Deze werd z.h.s. bepaald op f 620.40. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond te Ysselsteyn ter grootte van pijn. 30 aren ged. van Sectie H 1977 aan M. H. J. Koonings te Venray. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een bedrag in maximum f 3300, aan M. H. J. Koonings, tot het stichten eener woning, onder verband van eerste hypotheek tegen een rente van 4i/< pCt., zulks onder de algemeene be palingen door den Raad vastgesteld bij zijn besluit van 4 December 1929, waaronder voorschotten kunnen worden verleend voor den bouw van woningen. Na ampele uiteenzetting door den Voorzitter, waarbij hij mededeelde, dat de grond verkocht wordt tegen f 9.— per Are, vereenigde de Raad zich met deze beide voorstellen. 8. Voorstel van B. en W. om in beginsel het besluit te nemen aan de gemeente Deurne eene bijdrage te verleenen, groot f2500, voor het maken van een afwatering onder de gemeente Deurne, waarop de gron den onder Venray de z.g. Heijdsche Peel kan afwateren. De Voorzitter zet uiteen, dat het hier vooral de toekomst geldt, waar bij onze gemeente, wanneer zij een maal aan het ontginnen gaat, zal kunnen profiteeren van de werken, die thans door de gemeente Deurne ten uitvoer gebracht worden. De afwateringslooten worden nu zooveel breeder gemaakt, opejat Venray ook daarop zal kunnen loozen. Rapporten van den Hoofd-ingenieur worden ingewacht. De Raad ging met dit voorstel mede. 9. Mededeelingen. Bij de mededeelingen zei de Voor zitter, dat Ged. Staten de kermis te Ysselsteyn hebben vastgesteld, ter wijl in zake de dag- en nachttele foondienst nog een onderwerp van bespreking met de Middenst&ndsver- eeniging moet uitmaken, daar inzake vergoeding geen overeenkomst met de Posterijen is gekregen. Zonder die vergoeding is het offer wat zwaar voor de Gemeentekas Aan het einde der vergadering, tevens einde der 4jarige zittingsperi ode, sprak de Voorzitter woorden van sympathie en dank aan de schei dende leden Strijbos en v. Bergen. De heer Strijbos dankte voor deze woorden, ook namens den heer van Bergen, en hoopte, dat de nieuwe Raad in eensgezindheid veel moge bereiken voor den groei en bloei van Venray. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering met gebed. BÏÏ&GS&LXJ&& STAID VIIEAY van 21 tot 28 Augustus. GEBOREN Josephus H. Hendrix, Henseniusstr. Gerardus L. Oudenhoven, Hoenderstr. Ludovicus Jacobs, Oostrumscheweg Arnoldus Vermeulen, Maasheezerweg Antonius L. Mariens, Leunen Hubertus v. d. Putten, Bleekstraat Mathias H. Gommans, Boschhuizen Maria G. Geurts, Schoor Martinus W. Janssen, Leunen Huberta H. van Osch, Wieënweg OVERLEDEN Hendrikus J. Bloemers, echtg. van Maria Boinck, 77 jaren, Overl.weg. Maria Claessens, echtg. van G. Mariens, 70 jaren, Leunen. Gerarda B. Freriks, weduwe van W. van Aarssen, 76 jaren, Willemstraat. Antonia W. Rommen, 17 jaren, Vlak- waterweg. KISS2UJKS BXBffSTII Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor de kaars van Oostrum 2 uur kleine Congregatie, 3 uur Lof waarna vergadering Apostolaat des Gebeds. Maandag half 8 uitvaart voor Antonia Rommen, 8 uur jaarg. voor Peter Jan Franssen en echtgenoot e, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Ida Hennen en ouders. Woensdag half 8 jaarg. voor Joh. Roelofs, Gertrudis Verstappen en familie, 8 uur jaarg. voor de Gebr. Paulus, Antonius en Peter Johannes Niessen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voer Anoa Maria Janssen. Vrijdag le der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, 7 uur Lof. A.s. Zondag collecte ten bate der kerk. Dinsdag half 7 leesmis voor den ZeerEerw. Heer Coolen als oud directeur der Maria-Congregatie. Woensdag half 7 leesmis voor Antonia Rommen als lid der Maria- Congregatie. A.s. Zondag 6 Sept. 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Communie voor de leden der H. Familie. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. H. Missen met onderrichting. 8 uur Hoogmis met preek. Kwart voor 9 repetitie voor de mannen van het zangkoor der Derde Orde in het Patronaat. Kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de leden der Derde Orde afd. Mannen, half 3 voor de afd. Vrouwen. Kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van St. Antonius, om half 8 H. Mis voor de Wed. van Aarssen-Freriks als lid der Derde Orde, half 7 Lof. Vrijdag feest v.d. H. Roza van Viterbie, Maagd der Derde Orde, volle aflaat o.g.v. le Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart, half 8 Hoogmis, waarna Litanie v.h. H. Hart, half 7 Lof met akte van eereboete. St. Antonius-Patronaat. Laatste Zondag van de maand dus Spaarbankboekjes inleveren. Er kunnen nog eenigen zich aansluiten bij de Harmonicaclub en bij de Mandolineclub. Adres Burean dezer. op 1 October of vroeger, in kom van dorp. Brieven onder no. 179 bureau dezer. 12 Wegens verandering van zaak wordt vanaf heden alléén afgeleverd. Lage prijzen. Aanbevelend, Marktstraat. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het van alle soorten Kousen en Sokken aan concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, Stationsweg. 14 aan lage prijzen. f leveren U thans onze bekende prima kwaliteit HAAKWOL per volle-gewichts bol 50 gram A 40 ct per Lol. Voorradig in veertig diverse moderne kleuren le kwa liteit Haakwol. Prima Breisajetten en Breiwol voorradig in ruim veertig soorten en kleuren en 3 45—6 draads (ook wit en Jaeger aan de bekende ;e prijzen). 50 10 stangen of dubbelstukken Huishoudzeep voor 55 ct. 5 stuks 275 ct. 2 stuks 11 ct. Flinke dubbelzeep van hoogste vetzuurgehalte en waschkracht. Als EXTRA RECLAME 2 Reducliebons geldig tot 15 Sept. I Zeer zware 2persoons prima Wollen Deken in mooie fan tasie dessins, in elke verlang de kleur, groot 160 x 210 cm zuiver wol, waarde f 12.— thans f 10.50 II Prima gewatteerde Bordeaux Satinet Deken, 2persoons, groot 160 x 210 cm. waarde f 11.thans f 9.50 Doozen Pudding 36 pakjes jrgf van 80 voor Orenadine, Ranja, Fram- bozen enz. gr. fl. van 85 v. OU Prachtige Pruimedanten van 35 voor A0 4 pak Lucifers roodhout van 40 voor A3 10 beste Vliegenvangers 25 ct. 3 pakjes Wennex Chloor 10 ct. 3 stukken fijne Toiletzeep van 36 voor A"I 3 ons zwarte hoestballen 25 ct. 3 ons extra strong pepermunt 25 3 doos Ovaline Schoen- O/j poets van 30 voor A"I 3 pakjes Tante Blank 23 ct. 5 Pansponsen van 35 v. JéJ Profileer van de lage prijzen.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2