De Kippenhouderij op het platteland Definancieele nood in Duitschland. Gemengde Berichten Ske Tliet- Vtaa/iscfiuutiofleti Rugpij n Nieren Pillen mo; \h 1 door JOS. BOSHOUWERS te LENT De Batterij -Kunstmoeder. VRAAG Gaarne vernam ik van U in Peel en Maas, of de batterij kunstmoederstoekomst zullen heb ben. De aanschafkosten zijn hoog, dat weet ik, maar daar staat ook weer tegenover, dat ze heel weinig ruimte vragen en wat ook 'n voor name zaak is, bijzonder weinig tijd van verzorging. Ze zullen daarom m,i. alleen bruikbaar worden voor inrichtingen, die zelf heel groote koppels kuikens moeten opfokken, Kunnen ze ook dienst doen bij de piepkuikenfokkerij Hoe zijn de resultaten over het algemeen tot heden toe Ik ben de eenige, die op mijn plaats voor zulk een kunstmoeder in aanmerking Kom. daarom s.v.p. geen plaatsnaam of eigen naam ver melden. J. ANTWOORD Op de algemee- ne vergadering der A.N.P.V., welke 4 Juli te Utrecht gehouden werd, en die wij van het begin tot het einde bijwoonden, heeft de heer J. Verloop uit Wolrheze, die reeds 2 jaren lang batterij-kunstmoeders ge bruikt, (systeem Buckeije) zijn erva ringen medegedeeld en hij kwam tot de slotsom, dat ze zeer goede diensten kunnen bewijzen, maar dat men even goede resultaten kan be reiken in hygiënische opfokhuizen met kachelkunstmoeders. De eerste 3 weken gaat het zeer prachtig, maar dan moet er de helft uit en langer dan 6 weken kan ook deze helft er niet in blijven, of het getal moet weer sterk ingekrompen worden. In elk geval is dus noodig, dat degene, die eene batterij-kunst moeder gebruikt, ook de beschikking heeft over een ruim opfokhuis, waar de kuikens later moeten verblijven. Voor iemand, die eene broedcen- trale heeft en veel eendaagskuikens verkoopt, zijn ze echter onmisbaar, want iedere eigenaar eener broed- centrale komt op een gegeven mo ment wel eens met kuikens verlegen zitten, waar hij voorloopig geen weg mee weet. Hij brengt ze dan in de étages en krijgt vaak wel ge legenheid, ze voor de 3 weken nog te verkoopen, of ze zelf ergens te bergen. Maar dat kan hij niet altijd direct, als ze uit de centrale moeten. De heer Verloop stond er dus vrijwel neutraal tegenover. Bij het debat kwamen de tongen voorgoed los, want alle eigenaars van batterijkunstmoeders waren wel aanwezig, zelfs tot uit de verst ver wijderde afgelegen plaatsjes. Uit Vlissingen, uit Duiven (Geld.), uit Duitschland, uit Friesland, uit Boxtel, uit... ja, uit heel veel plaatsen. Ed ieder deelde zijn ervaring mede. Ik heb den indruk gekregen, dat men over het algemeen zeer enthou siast is ten opzichte deier étage- kunstmoeders. Degenen, die aan het woord kwamen, streden er voor. Freule F. v.d. Bosch (uit Goes), die vele jaren in Amerika de pluim- veebedrijven bezocht, merkte zeer terecht op, dat wij met de batterij- opfok nog in onze kinderschoenen staan. Voor de piepkuikenfokkerij worden de batterijkunstmoeders ook reeds gebruikt, echter hoofdzakelijk om ze daar de eerste 3 weken in groot te brengen. De haantjes worden hier met de hennetjes allemaal voor de slacht opgefokt, we kunnen dus na 3 weken niet de helft verkoopen of om hals brengen. Om er de piep kuikens tot het einde in groot te brengen, worden ze veel te duur, want dan mogen er te weinig in. Andere hanen 1 VRAAG: Ik heb een goeden toom W. L., met onverwante hanen, alles broed 1930. Daar heb ik van 't jaar van gebroed, omdat de afstam ming dezer dieren veel beter was dan van mijn andere W.L. De uit komst was heel goed, al waren het dieren van '30. Ook zijn ze allen best opgegroeid. Nu heb ik ongeveer 60 jonge hennetjes. Zou ik nu de zelfde hanen weer bij dezelfde hen nen doen (het volgend jaar bedoel ik) en bij de jongen de jonge hanen, die daar uit zijn voortgekomen Of de hanen van '30 bij de hennen van '31 en de haantjes van '31 bij de hennen van '30 Ook dit antwoord gaarne in Peel en Maas. ANTWOORDAls het mij te doen stond, zou ik in dit geval de hanen van broed '30 plaatsen bij de jonge hennen van broed '31 en de hanen, welke u nu fokte bij de moederhennen. Of anders voor de jonge hennen nieuwe hanen (onverwante) koopen en dan den foktoom van dit jaar hetzelfde laten. Ondanks het in werking getreden plan van president-Hoover, dat Duitschland tot Juli 1932 ontslaat van zijn betalingsverplichtingen aan de overwinnaars van 1918, is plot seling in dat land een crisis ontstaan, die het met een financieele catastrophe bedreigt. Hoover heeft een noodkreet uit Berlijn met het moratorium beant woord. Maar 't is te vreezen, dat het te laat is gekomen. Het vertrou wen inDuitschlands financieele kracht heeft zoowel in het binnenland als in het buitenland reusachtig geleden, wanneer er nog van vertrouwen sprake is. Tijdens de laatste vijf weken werd in Duitschland door het buitenland voor meer dan 1200 millioen gulden aan geld met korten opzegtermijn opgevraagd, waarvan 350 millioen zelfs nog na het bekend worden van het plan-Hoover. Dat thans ook in het binnenland de stemming fataal is, blijkt uit de maatregelen. welke de regeering heeft genomen het verlof aan de Darmstadter und Nationalbank (Danatbank) te Berlijn om hare be talingen voorloopig te staken en de verklaring, dat de regeering borg voor haar blijft. Deze bank is een der vijf groote van Duitschland en heeft meer dan honderd filialen en een groot aental depositokassen in de groote steden. Op haar rust voor een aanzienlijk deel het Duitsche economische leven. Deze beslissing heeft een nood- lottigen indruk gemaakt. Er bleek immers uit, dat de lange, zelfs nach telijke beraadslagingen der regeering niet hebben geleid tot een beslissing van de Duitsche banken, om voor elkaar borg te blijven. De regeering staat met hare hulp aan de Danat bank feitelijk alleen. Natuurlijk was het gevolg een groote ongerustheid van het publiek, dat onmiddellijk een run begon op de overige Berlijnsche banken. Deze besloten gemeenschappelijk niet meer uit te betalen dan 3000 mark ineens. Ook de beurzen blijven heden nog voor den handel in waardepapieren gesloten. Gemeld wordt, dat ook de Dresdener bank thans in moeilijk heden verkeert. De groote vraag is, of er hulp zal komen. Hoe hooger de crisis loopt, des te meer vermindert de kans op hulp. De vrees voor verlies wordt dan bij hulpverleening des te grooter. Met verlangen wordt vooral uitge zien naar Amerika, maar op het oogenblik wordt zeer ernstig gevreesd, dat Amerika zijn oude politiek weer zal volgen om Europa voor zich zelf te laten zorgen en zelf geen mil- lioenen dollars te riskeeren. In ons land reageerde de beurs natuurlijk op de gebeurtenissen in Duitschland. Toch was er van een paniekstemming geen sprake. De handel in marken werd aan de Am- sterdamsche beurs stilgelegd om geen onnoodige ongerustheid te verwekken De crisis moet thans zijn hoogste punt hebben bereikt. Waar gaan we heen Naar een debacle of in de richting van een herstel Op het oogenblik is daarvan niets te zeggen. Het ergste moge Duitsch land en de volken, die er den weer slag van zouden gevoelen, bespaard blijven. De gevolgen in ons grensgebied. Markenhanöel in Venlo. De handel der groentenexporteurs in de omgeving van Venlo heeft reeds den ernstigen terugslag onder vonden van den financieelen crisis, die thans in Duitschland heerscht. Deze handel, die bijna geheel op Duitschland is aangewezen, onder vindt zware belemmeringen van het feit, dat er geen koersen voor de Mark genoteerd worden. In de slraten van Venlo wordt, evenals eenige jaren geleden in den inflatietijd, een levendige handel in Marken gedre ven door de z.g. „straatbankiers", die van de Duitsche zakenlieden de Marken trachten te koopen tegen koersen, varieerende van f 40, tot f 56, per 100 Mark. De banken nemen absoluut geen Duitsch geld meer aan en ook in vele winkels, waar in den regel Duitsch geld werd geaccepteerd, wordt dit thans gewei gerd. Zelfs hebben eenige winkels aan de Kaldenkircher grens hun zaken geheel gesloten. Vele Duitsche kooplieden, die Maandag de Venlosche veiling en de Coöperatieve veiling bezochten, moesten onverrichter zake terugkee- ren omdat betalingen in Duitsche valuta geweigerd werden. De aanvoer van producten op de Dinsdagsche veiling was normaal, doch er waren veel minder koopers, aangezien de Duitschers thans groo- tendeels waren weggebleven. Aange zien de aangevoerde groenten niet konden blijven liggen is het bestuur der velling reeds Dinsdagmorgen vroeg in conferentie gegaan. Besloten werd, dat Marken in baar of in papier door het bestuur van de veiling geaccepteerd zouden worden tegen f 50, per 1C0 Mark, chèques voor zoover getrokken op Duitsche ban ken, worden niet geaccepteerd, alvo rens zal gebleken zijn, hoe de positie der banken is. Woensdagochtend werd opnieuw vergaderd om den overnamekoers der Marken opnieuw vast te stellen. De risico eventueel aan dezen over namekoers verbonden zal door de veiling worden gedragen. De stemming op de veiling was zeer flauw, zoo liepen boonen 25 pet. terug, augurken 10 pet., worteltjes zelfs 60 pet. beneden den prijs van Maandag. Voor sla was de vraag zeer gering en voor groote partijen was zelfs geen bod te krijgen. Beteekent deze crisis een groot nadeel zoo voor de groentenexport als voor vele winkeliers en grossiers, anderzijds is de smokkelhandel, die den laatsten tijd welig bloeide, geheel stil gelegd. De financieele crisis in Duitschland. Verkoopt uw marken niet De N. Venl. Courant schrijft De financieele crisis in Duitschland houdt, begrijpelijkerwijze, ook hier velen bezig. Voor hen, die de ont wikkeling der gebeurtenissen goed volgden, is het duidelijk, dat er geen reden is tot paniek. Menschen, die zich echter slechts oppervlakkig op de hoogte stellen, laten zich gauw door tendieuze berichten en voor lichting van streek brengen. Er zijn lieden, die hier misbruik van maken. Ze trachten bij goedgeloovige men schen marken tegen een spotprijs op tè koopen. Laat u niets wijs maken, marken-bezittersverkoopt uw mar ken niet, maar houdt ze zelf. Verkeorsverbetering. Naar de N. V. Ct. verneemt, be staan er bij het gemeentebestuur te Grubben vorst plannen tot aankoop van de smederij van den heer W. in de bekende gevaarlijke bocht al daar zulks in samenwerking met den A.N.W.B. en de K.N.A.U. en de B.B.N. Ook zal de provincie wel niet ongenegen zijn, hiervoor een bijdrage te willen verleenen in deze alleszins gewettigde opheffing der verkeersbelemmering. Smokkelaar doodgeschoten. Op de Limburg—Duitsche grens, nabij Venlo is de Duitsche smokke laar H., die een paar pond koffie over de grens wilde brengen en op de waarschuwing der kommiezen niet halt hield, doodgeschoten, Auto over den kop geslagen. Zondagmiddag sloeg een luxe-auto komende uit België nabij de Kelper- brug onder Keipen over den kop. De heer J. Porteners, directeur van de Harmonie van Heel werd met zware hoofdwonden naar het hospi taal te Roermond vervoerd. Noodlottig ongeval op den Horster weg te Venlo. Zondagmorgen in alle vroegte is ia de gevaarlijke bocht achter de kazerne, ter plaatse waar voor enkele jaren de heer Ph. Esser uit Horst met een motor op noodlottige wijze het leven verloor, een tractor uit Boxtel, waarin 4 personen ge zeten waren, tegen een telefoonpaal gestooten en over den kop geslagen. De chauffeur, de 24jarige M. T. uit Boxtel, had met zijn baas, den 23- jarigen houthandelaar v. d. H. uit Boxtel, per tractor met aanhang wagen een lading hout in Venlo Zaterdag afgeleverd. Toevallig ontmoetten zij hier evenwel een tweetal kennissen, den 30jarigen P. A. en de 23 jarige Mientje M. uit Venlo, die besloten een eindje mee terug te rijden. Bij café Echtenray, Horster weg, werd benzine ingenomen en besloten de Venlosche kennissen even terug te rijden. De aanhatgwagen werd af' gehaakt en het gezelschap kroop in de cabine van den tractor. Bij gemelde bocht achter de ka zerne gekomen, haalde de chauffeur, in de meening, dat hij den aanhang wagen nog steeds achter zich had, vrij ver uit, met het gevolg, dat de tractor slipte, van den weg afraakte, met kracht tegen een telefoonpaal botste, die afbrak, en over den kop sloeg. De 24jarige chauffeur werd uit den wagen geslingerd, kreeg evenwel geen letsel. De 23jarige v. d. H. uit Boxtel liep een ernstige beenwonde op, de 30jarige P, A. uit Venlo een hoofdwonde. De 23- jarige Mientje H. werd bewusteloos opgenomen en naar het gasthuis te Venlo vervoerd, waar zij later weer tot bewustzijn terugkeerde. De overige verwonden werden, nadat hun verband was aangelegd, naar huis vervoerd. Geestelijke en geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, terwijl de marechaussee uit Venlo procesverbaal opmaakten. Motorrijder verongelukt. Aan den Niersprink te Kerkrade is Zaterdagavond de motorrijder K. I&SKoa&sa HdtditU&Bsa. Als uw rug, leden en spieren pijn doen als gij u prikkelbaar, vermoeid en zenuwachtig voeltals de urine bewolkt is of pijnlijk, kunnen uw nieren verzwakt zijn. Misschien door een gevatte koude, overmatig werk of zorgen, doch wat ook de oorzaak zijn moge, de verzwakte nieren moeten versterkt worden. Beproef Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het sedert jaren bekende middel. Als de nieren traag worden en het bloed niet meer geregeld filtreeren, blijven urinezuur en andere onzuiver heden in het bloed achter. En deze schadelijke stoffen kunnen ischias, spit, rheumatiek, waterzucht, blaas- aandoeningen en niergruis veroor zaken. Vraag het aan uw eigen kennissen en hoor hoe zij Foster's Pillen prijzen. 34 Bij alle drog. enz. a 1.75 p. flacon aldaar in volle vaart gebotst tegen den bestelauto van v.d. W. en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd. In eon boon gestikt. Het ongeveer 3-jarig zoontje van den heer van W. te Julianadorp slikte een boon in, welke in de luchtpijp terecht kwam. Na hevige benauwdheid is het kind, dat naar het ziekenhuis werd vervoerd, daar overleden. Burgemeester Kolkman. Mr. W. F. W. Kolkman, burge meester van Weert, is tot het onder gaan van een speciale behandeling opgenomen in het ziekenhuis H. Joannes de Deo te Haarlem. Zijn toestand is naar omstandigheden redelijk. Ernstige val. Maandagmiddag stortte de 28-jarige ongehuwde monteur J. W wonende in de Victor de Stuerstraat te Maas tricht, die op den Lage Kanaaldijk bezig was een leiding te leggen voor de Radio-Centrale van een 10 M. hoog dak naar beneden en brak beide enkels, terwijl bovendien een zijner voeten versplinterd werd. In zorgwekkenden toestand is hij door den G. G. D. overgebracht naar het ziekenhuis. Drama in een notariskantoor. De notaris H. L. Morra te 's Gra- venhage zat Dinsdagochtend in con ferentie met een zekeren V. aldaar. Plotseling hoorde het zich in een aangrenzende kamer bevindende per soneel een paar schoten lossen en direct daarop vluchtte de notaris, die klaarblijkelijk in het linkeroor getroffen was, hevig bloedend uit zijn kamer om in de gang neer te vallen. Inmiddels werd een derde schot in de kamer gehoord. Het bleek, dat V. zich zelf dood geschoten had. Hij was in het hart getroffen. In den loop van den ochtend kon aan notaris Morra een kort verhoor worden afgenomen. De heer Morra verklaarde niet te weten waarom V plotseling op hem geschoten had. Kort na den aanvang van de conferentie haalde V. eens klaps een revolver te voorschijn waarmee hij op den notaris schoot. Antwerpscke autobandieten. In de Viae msche provincie heeft zich deze week een drama afgespeeld, dat sterk doet denken aan de brutale misdaden der bende Bonnot. Enkele dagen geleden werd te Antwerpen een „Buick" gestolen. Des avonds kreeg de Antwerpsche politie bericht uit Eecloo, dat daar een auto in volle vaart was doorge reden en een wandelaar had gedood. Getuigen hadden het nummer opge nomen en groot was de verrassing bij de Antwerpsche politie, toen zij constateerden, dat het het nummer was van den gerobtenden auto. Dadelijk werden alle posten in Vlaanderen gewaarschuwd. Eerst werd de auto te Brugge gesignaleerd, en dan te Mariakerke. De bandieten zetten hun woesten tocht voort. De politie moest op zij springen, wilde zij niet verpletterd worden. Te Middelkerken stonden de gendarmen gereed. Toen de dieven dit bemerkten sloegen zij een zijweg in onder een regen van kogels. Om streeks middernacht waren zij bij den overweg van Sijssele tusschen Brugge en Eeclo. De gendarmen hadden den overweg doen sluiten. De auto stopte, de gendarmen sprongen toe. maar de dieven openden een hevig vuur en wisten andermaal te ontko- m. Te drie uur in den nacht vond men den auto verlaten te Brugge er waren bloedvlekken, waaruit men moest besluiten, dat een of meer der drie inzittenden gewond waren. De dieven hadden zich naar Oostende begeven, waar zij een andere auto stalen en opnieuw aan den haal gingen. Zij kwamen ander maal te Sijsseele en deze keer slaagde de gendarme er in, de auto-bandieten aan te houden. Het ware twee jonge Antwerpe naren, een chauffeur en een boot werkerde derde was spoorloos verdwenen. Bij onderzoek bleek, dat men hier te doen had met dieven, die gedurende den laatsten tijd te Antwerpen talrijke auto-diefstallen pleegden. Roofoverval op klaarlichten dag. Dinsdagavond is het dorp Nuenen, waar het kermis was, in opschudding gebracht door een brutalen overval op klaarlichten dag. Omstreeks half zeven drongen twee jonge mannen in de woning van den ruim 80-jarigen landbouwer J. van Bakel, die met zijn eveneens 80-jari ge echtgenoote alleen woont in een kleine boerenhofstede aan een zijweg van den weg Nuenen-Eindhoven. De indringers overvielen de beide oudjesjen hebben hen met een hard voorwerp bewusteloos geslagen. De twee oude menschen wisten evenwel nog om hulp te roepen, hetgeen gehoord werd door den landbouwer Janssen, die op een nabijgelegen hofstede woont. Hij snelde dadelijk te hulp, en toen hij binnenkwam, gingen de onverlaten ervan door, ze sprongen op hun fiets en reden den weg op naar Eindhoven. Janssen greep onmiddellijk ook een fiets en ondanks het feit, dat een der beide mannen hem met een revolver bedreigde, achtervolgde hij hen een tijd lang. Daar evenwel de ketting brak van zijn rijwiel, moest hij zijn poging dm de beide mannen in te halen, opgeven. De vermoedelijke daders zijn bij de marechaussee bekend. Een man gedood. De 40 jarige P. Claassen, in dienst van de firma Leufkens te Heerlen, kwam met zijn motorrijwiel in de Niersprinkstraat te Kerkrade in botsing met een auto van W. uit Kerkrade. Hij werd met groote kracht van zijn motor geslingerd en bekwam, behalve schedelbreuk, ernstige inwen dige kneuzingen. Hij overleed kort na zijn overbrenging in het St. Joseph- hospitaal. Het onderzoek der politie heeft uitgewezen, dat de auto zijn draai te kort genomen heeft. Droevig ongeval. Zaterdagavond schoot het 11-jarig zoontje van den heer Bruisten te St. Agatha zijn bijna 10-jarig zusje dood en verwondde een jonger zusje. Omtrent dit treurig ongeval, dat een geachte familie in diepen rouw heeft gedompeld, bericht de N, L. het volgende Zaterdagavond omstreeks 7 uur was het zoontje van den heer B. bezig in een kast figuurzaagjes te zoeken, toen hij boven in de kast— een bijna onbereikbare hoogte voor het ventje— een geweer zag liggen. Het was een éénloops geweer dat in jaren niet gebruikt was. en voor enkele dagen terug door den vader was schoongemaakt en geladen om de deugdelijkheid van het vuurwapen te beproeven Doch het bleek met in orde, althans het schot ging niet af, ook heeft de heer B. getracht de patroon te verwijderen, wat hem evenwel niet lukte en heeft het geweer toen boven in de kast ge borgen, om het te gelegenertijd eens nauwkeurig te onderzoeken. Het zoontje hééft het geweer ge pakt en op het oogenblik, dat hij het in elkaar wilde zetten, viel onver wacht een schot met het treurig gevolg, dat zijn 10 jarig zusje, dat op een paar meter afstand stond, in den hals werd getroffen en op slag werd gedood, terwijl het andere zusje door enkele hagelkorrels in deborst- streek werd getroffen. Het mag wel een wonder heeten, dat de jongen cr zonder letsel is afgekomen, daar het vuurwapen, toen het schot afging, niet geheel gesloten was. Onmiddellijk werd geestelijke en medische hulp ingeroepen, doch zoo als gemeld, was het eene kind op slag dood. Wat het andere betreft, hiervan was de toestand Zondagavond gunstig, zoodat er geen^direct levens gevaar bestaat. Men kan zich de radelooze smart der ouders indenken en de deelneming met de zwaarbeproefde familie is algemeen, Onderwijzeres door den bliksem gedood. Zondagnacht werd bij het inslaan van den bliksem de onderwijzeres der bijzondere school te Hollum (Ameland), mej. A. Frederikse, ge dood. In verschillende perceelen sloeg de bliksem in, zonder brand of persoonlijke ongelukken te ver oorzaken. Motor op een kar gereden. Zondagnacht is op den rijksweg bij Geffen een motorrijwiel, bestuurd door den heer v. d. W. uit de Ruysdaelstraat te Tilburg, met op de duo mej. C. M. uit de St. Jozef straat aldaar, waarschijnlijk van achter op een kar gereden. De 21-jarige mej. C. M. was op slag dood. Van de W. moest zeer zwaar gewond naar het ziekenhuis te 's Hertogenbosch worden overge bracht. Moordaanslag to Utrecht. Maandagmorgen heeft de rijksveld wachter L. op het bureau van den inspecteur aan de Trans te Utrecht een aanslag gepleegd op het leven van zijn superieur, den majoor der rijks veld wacht E., die hem een ver hoor moest afnemen in verband met een verduistering van boetegelden, waarvan L. verdacht werd. Het revolverschot, dat L. loste, trof den majoor in den schouder, zoodat hij naar de Rijksklinieken moest worden vervoerd. De dader deed nog een poging tot zelfmoord, maar verwond de zich zeer oppervlakkig. Hij werd na verhoord te zijn, in hechtenis genomen. Drie badgasten door de zee De Noordzee heeft Zondag te Wassenaar drie slachtoffers geëischt. Zondagmorgen was de 23-jarige Leidsche student H. G. W. aan t zwemmen, terwijl zich eveneens te water bevond zijn schoonzuster C. Sch. Op zeker oogenblik dreigde laatstgenoemde door de zee te wor den weggetrokken. Zij riep om hulp, waarop W. onmiddellijk naar haar toeging. Het meisje werd door eenige andere zwemmers gegrepen en be houden op het strand gebracht. W. werd echter meegetrokken en is ver dronken. In den namiddag tegen half vier werden de 29-jarige gehuwde J. A. en de 19-jarige J. R. beiden uit Wassenaar, die in zee waren gaan zwemmen, vermist. Alle zoeken naar ^en bleef zonder resultaat, doch het puurde niet lang of beider lijken 10 11 12 13 14 15 16 17 18" 19 20 21 22 23 10 11 12 13 1 2 3 4 5 6 KI. Witte Leghorns. H. A. Bremer ;P. G. Methorst ij. A. Gaaimans ;G. C. Warnaer A. Korff ,,'t Molentje" A. v. Veen J. J. den Hollander Boerderij Harscamp J. v. d. Berg M. J. J. Koning L. J. Groenewege A. Jonker J. F. Stienstra J. Schierbeek O. Feigl H. A. v. Beuningen T. P. v. d. Berg K. F. Scharwachter Wassenaar en de Vries ij. M. Grielink |M. J. Rottier Mevr. ter Veer KL II. Rhode Island Reds M. J. Rottier M. v. d. Velden L. Groenewege jW. de Jong J. J. den Hollander Wassenaar en de Vries KL III. Barnevelders H. A. Bremer G. P. v. d. Berg P. G. Methorst A. v. Zij tveld jj. J. den Hollander K. F Scharwachter G. L. Warnaer 184 199 180 208 164 193 204 189 218 205 217 174 199 220 219 196 219 168 200 220 196 209 168 120 201 204 183 158 169 196 177 182 212 173 162 239 Hi 17 15 15 f9 49 18' 321 29 19 II. 12 .45' 1» K» 108 180 37: Gemiddelde productie pr Sterfte Hen No. 10 van tooa2 spoelden op het strand aan. Ook bij hen mocht het niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Het verdrinken van de drie baders, hetgeen op bijna dezelfde plaats aan het Wassenaarsche Slag geschiedde, veroorzaakte op het strand groote consternatie. Een reizende Methusalem. De Turk Zaro, die naar hij be weert, 156 jaar oud is, heeft nog steeds niet gecoeg van het rond reizen; hij geniet op alle mogelijke manieren van zijn leven. Eenigen tijd geleden heeft hij voor den eersten keer een reis per vlieg tuig gemaakt en dit beschouwt hij als de heerlijkste gebeurtenis ven zijn geheele leven. Nu echter hangt het Damocles' zwaard boven hem. De gouverneur- generaal van Constantinopel heeft zich n.l. tot den Turkschen consul- generaal in Londen gewend en hem verzocht er voor zorg te dragen, dat de oude boemelaar eindelijk weer eens terugkeert. Zaro Agha heeft n.l. in de drukte der reizen totaal vergeten, zijn 60-jarige vrouw ook maar eenig geld te sturen, zoodat zijn gezin thans absoluut zonder geld zit en zich in groote armoede bevindt. Een model-echtgenoot is de oude Turk dus ondanks zijn jaren nog niet geworden. Moord opgehelderd. Donderdagavond werd in het Grünewald te Berlijn een 17-jarige kantoorjuffrouw vermoord gevonden. Zij was gewurgd. Haar stiefvader, met wien zij een wandeling had ge daan, was sedert verdwenen, doch is door de politie aangehouden en heeft tijdens een langdurig verhoor bekend, dat hij de misdaad heeft gepleegd. De dreigende chaos. Mussolini waarschuwt de volken van Europa. Het bolschewisme in aantocht. In de „Saturday Review" bespreekt Mussolini den huidigen toestand in Europa. Hij oefent allereerst critiek op de pogingen van Genève en het gebrek aan persoonlijke karakter sterkte der tegenwoordige staats lieden. Sarcastisch wijst hij er op, dat na besprekingen te Genève over de economische problemen in Europa de ineenstorting van de Oostenrijk- sche kreditanstalt als zwaarste slag gekomen is en dat bij de redding van Oostenrijk de volkenbond in gebreke is gebleven. Hij meent, dat de voorgestelde Duitsch-Oostenrijksche tolunie tea wanhoopsdaad is, want hoe kunnen twee volken elkaar helpen, die beiden voor het bankroet staan. Het voor stel heeft dus geen beteekenis. Zeer scherp waarschuwt hij dan de volken van Europa voor den aanstaanden winter en het bolsche- wistisch gevaar, waarbij hij het in het bijzonder betreurt, dat de Duit sche agrarische organisaties zich reeds naar het communisme gewend heb ben. Er mag geen tijd meer met spreken verloren gaan, doch er moet onmiddellijk en energiek gehandeld worden. Tenslotte wendt hij zich tot Enge land, dat aan de komende gebeurte nissen de grootste aandacht moet besteden. Wanneer nog een winter de ellende en de nood in Duitsck- land en in zal het grootslde het bolschewisti 1932 beteekei! c vooruitgang, dhc storting van ibi Het is nooa&ke den buitengevcpe huidigen toestial1 Wat do» je De Russisch' was zóó buitè( Napoleon's sollti tocht van Mik tegelijk stiervs honderden vtb den weg neer In 1716 wïic Londen, kerels g gebraden 1 Ditre toen van 24 la/.- Op 2 Janui{ 1 Noorwegen zóst zilver vast *d menschen buli konden halen. In 1691, {lui winter, slopeide binnen, vieleilet de menschen. Ons vriü 'n Student t I Venray, die dor bij het eind-eaei ste „Vroolijkoel als bij het Dn wist datwlen bier gundenbe herbergier aid' voor zich zelf; t Toen de hel volle flesschen kwam de beuren. De i het eindexam^ sterk bleek probeerde foppen, dooiin te brengen, diij dig was... Ziehier, haij „Zooals U it, sprak de stat aan „mag :n eene vergelijkiin vermenigvuldig. Welnu. U t lh leege flescfeli flesch... Veriig de beide lederzc 'n zelfde getPij krijgen wij f i/l leege fllesF= flesch, of wattzt flesschen. AaZi of drie leege fl< hier op hetfe gelijk zijn aarf volle bierflessi, straks gebrac- b flesschen weeöc ben ik U nieda De herbergkt Keulen hoordeid kans, zich uit 6 3 legenheid te ren. Genoemde £r Paters Francis'n gevoed, wil- - spreekt ve maken van defs waarin de caUc betaalde eerlij! schen bier, tfc herbergier o£t hebben, zich rekenkunde t<? 1

Peel en Maas | 1931 | | pagina 6