„Welt" Edah reclame N. V. „EDAH" Male OPRUIMING Dames- en I Kinderhoeden I P. van Opbergen Fz. Th. Pouwels Planten Jongens- Van Delft's Kinder wagens een Molentje cadeau. ROZIJNEN Reclame. anwaaraifim Wed, J. v.d. Linden Colporteurs ie ioedkoope Winkel onze bekende fijne EDAH Nova-Ontbijtkoek (circa 2 pond) slechts 28 ct» per stuk. VANAF HEDEN Inmaakglazen, Peter Hendrix Zware Bagagedragers Melktuiten 220 L Melkzeeften, Vertinde en gewone emmers, Gieters, enz. Peter Hendrix Th. Pouwels van alle nog voorradige voor de helft tot een derde der oorspronkelijke prijzen. MANUFACTURENHANDEL Zonder pit van 20 voor 15 ct. p.pd. Afgeluisterd. Peer. Zeg Driek, wat dunkt ow op wie motte we Woensdag gaon stemme Driek. Jao Peer, dor hebbik ok is ovver gedocht mit al die lieste. Ik haaj gedocht, dat we 't beste doen urn op liest vief te stemme, die van Hoebe. Peer. Ja, ziedde wel, dat zei mien vrow ok, da wette teminste ok op wie da ge stemt. En me dunkt zoo, dat die der op staon, ok nie mitte dubbeltjes zun smiete. Driek. Nou Peer, ik stem der op en Kaat ok. Peer. En Nel en ik doen 't ok. Dag Driek, dag Peer. En we dochten: Wij allen, Driek, Peer en 't wief, Stemme allemaol op liest vief. Stemgerechtigden van Venray en ge huchten. De weldenkende kiezers en kiezer essen van de Boerenlijst (Pubben) hopen, dat iedere landbouwer zijn plicht zal begrijpen aan de stembus. Voor 't heil van zijn stand zorge hij dan te stemmen op lijst 3. Waarom waarschuwen wij tegen dissidente lijsten, welke mededingen naar een raadszetel. Een dissidente lijst, dat wil zeggen, dat degenen, welke daar hun candidatuur aan verleenen, zich hebben afgescheiden van de groote boerenlijst, omdat zij daar, na eerlijke candidaatstélling, geen plaats konden krijgen, welke zij begeerden. Derhalve dienden zij deze lijsten in en vonden zij anderen bereid met hun op deze lijsten te prijken, te meer nog, omdat deze candidaten juist menschen zijn, die steeds den mond vol hebben over organisatie, eenheid enz. Voormannen van de boerenorganisatie zou men zoo zeg gen. Doch men ziet, alle schoone ideeën, alle prachtige preeken ver vliegen in rook, zoo gauw ze hun eigen zin niet meer kunnen door drijven, zij niet meer de richting kunnen aangeven. Zelfs neemt aan dergelijke praktijken deel, iemand als voorzitter eener kiesvereeniging, die bij staten- en kamerverkiezing steeds zijn stem verheft tegen 't stemmen op dissidenten. Zoo zijn ze er nu eenmaal. Doch kiesplichtige boeren en boerinnen van Venray, wij vragen U, waar blijft onze krachtige boeren partij in den gemeenteraad, wanneer wij aldus onze stemmen gaan ver snipperen En wie zal 't gemeente belang willen toevertrouwen aan mannen met zulke meeningen En is een hunner niet iemand, die vaak van de boeren deserteert en zijn heil zoekt bij de overige be volking Doch zullen ook deze allen niet inzien, dat zoo iemand niet hun candidaat is En zien zij niet in, dat iemand, die zijn stand negeert, de belangen van zijn eigen gehucht niet wil zien, niet een man van flinke en ronde overtuiging kan zijn Deze candidaat is iemand zonder vaste meening en derhalve zonder vaste ruggesteun. Hij wordt niet gedragen door een stand, organisatie, buurtschap óf gehucht. Wie stemt op een dissidenten- lijst, bewijst geen begrip te hebben van organisatie en geen belang te stellen in 't ware heil der gemeente. Daarom, geen stem op een dissi- dentenlijst 1 De eendrachtige bóeren- kiezers verwachten, dat ieder op 17 Juni zijn plicht zal doen en stemmen op lijst no. 3, de georganiseerd samengestelde lijst, lijst Pubben. EENIGE KIEZERS. Verkrijgbaar alle soorten witte, roode, savoye, spruiten en bloemkool. 215 Dagelijks versche Asperges Steriliseerketels, Thermometers, Roosters, Gummiringen, Klembeugels, Perkamentpapier Geleiglazen Patersstraat 9 20 GKEXT-ZR-A-^G-ID voor Venray en Horst net gekleede, welbespraakte in bezit van fiets en een kleine borg kunnende storten. Waar, zegt de uitgever. 12 voor melktransport, Patersstraat 9 30 Schooltasschen vanaf 18 ct. Sterke Boodschaptasschen, Dames- en Kindertaschjes, Fietstasschen, Aktentasschen, enz, enz. aan de laagste prijzen. Hofstraat 15 zijn niet duurder dan andere en soliede. Prijzen vanaf f 24.80 DEZE WEEK Fijne Chocolade Oublies per 2 ons 27 ct. Deze week een aardige Kinderverrassing bij elk pond Eriah-Margarine Wij vragen en bezorgen zonder prijsverhooging. TELEFOON 31 72 dies Hoeden I Hofstraat 100 Hofstraat 12. 324 Onze artikelen met bons: Heerlijke Koffie met bon 55 ct., met 5 of 10 pd. 50 ct. p.pd- Heerlijke fijne Boter per pond 40 cf. Pudding extra fijn per pak 10 ct. Thee per ons 32 ct. Zeeppoeder de Pauw 14 ct. Extra zware dubbele stukken Huishoudzeep 12 ct. Voor al deze artikelen gelden dezelfde bons. Sparen doet garen. Vraagt onze cadeauxlljsten. Bezoekt ons magazijn. Hofstraat 8 VENRAY. 44

Peel en Maas | 1931 | | pagina 5