DANS- HUBERT Kermis] een flin! BELASTING-ADVIEZEN. üemengde Berichten v I Vreest geen Examen Districts em f Gemor Lijst Europji naë aan Vergalt van Jan Kool|ll Asf HENRI' Te ff circa j2 voor- e?i Gtt Accountantskantoor H. OKHUYZEN, Venlo Straelsche weg 32 Telefoon 1132. Inrichten, controleeren en bijhouden van ALLE ADMINISTRATIES. van den dood door schuld ten laste gelegd. Op beide gevallen staat een maximum van een jaar gevangenis straf cf hechtenis. Door het O.M. zijn tien getuigen gedagvaard, w.o. dr. Hulst uit Leiden en ir. Wijnmalen, rijks-inspecteur der Nederl. Spoorwegen te Maastricht, beiden als deskundigen. GEVONDEN! rijwielplaatje. Inlichtingen Marechausseekazerne. GEVONDENeen rozenkrans. Inlichtingen gemeentepolitie. Rykstelefoon. Nieuwe aansluiting Schilte A.M. landbouwer, Ysselsteyn. Telefoonnummer 902. St. Clirlstoffel «aar Sittard. De Turnclub St. Christoffel, alhier, besloot deel te nemen op 4 en 5 Juli aan de bondsfeesten van den R. K. Gymnastiek- c.n Athletiekbond in Limburg, welke dit jaar georganiseerd worden door de Gymnastieicvereeni- ging Swentibold te Sittard. Onze Dames-Hoeden en -Mantels worden vanaf heden aan veel verminderde prijzen opgeruimd. V. PYLS. Gouden Bruiloft. Maandag herdacht het echtpaar M. Smits—Poels onder groote be langstelling de 50'jarige echtveree- niging. Om tien uur werd in de Parochie kerk eene plechtige Hoogmis tot dankzegging opgedragen, door een zijner Eerw. zonen Franciscanen. Door de buurt was een prachtige eereboog met passend opschrift voor de woning der nog zeer krasse echtelieden geplaatst, terwijl in de Schoolstraat van alle woningen werd gevlagd. Ontelbare gelukwenschen mochten gedurende den geheelen dag, maar vooral gedurende de receptie in ont vangst genomen worden. 's Avonds bracht Venraysch Fanfarecorps een serenade, waarbij Dr. Vercauteren als president zijne gelukwenschen overbracht. Moge het „Gouden Paar" nog lang met vreugde op dezen dag terugzien en het hun gegeven zijn, in dezelfde opgewektheid hun Dia manten feest te herdenken. Aan het St. Annagesticht voor R.K. vrouwelijke krankzinnigen, al hier, is verbonden geworden de weled. zeer geleerde heer Dr. J. B. M. Veraart. Door B. en W. alhier is toe stemming verleend aan het Kerkbe stuur te Ysselsteyn voor het houden van eene. loterij ten bate der kerk aldaar. Morgen Zondag zal Venraysch Fanfarecorps een volksconcert geven op de Groote Markt. Aanvang half acht. Door Venraysch Fanfarecorps is besloten, deel te nemen aan het Festival, dat gehouden wordt op Zondag 28 Juni, door de Harmonie „Utile Duld" te Boxmeer. Op de Woensdag alhier ge houden biggenmarkt was een flinke aanvoer. De prijzen waren dalend, nl. van 5 tot 7 gulden per stuk. Neemt U met de a.s. Kermissen niet eens proef met CLEPHAS- Schilletjes, Half om Half of Bossche- Maandag 1 Juni was het 25 jaren geleden, dat de school der Zusters van het St Jozefsgesticht geopend werd. Op 24 October a.s. hoopt de Heer V. Fonck en mej. C. Verriet alhier den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Tevens zal dan de Heer Gerard Linders den dag herdenken, waarop hij voor 50 jaren bij den Heer V. Fonck Sr. in dienst trad. Aan den Europa-tocht naar Ford aan den Rijn te Keulen zullen uit Venray een 20tal autobezitters deelnemen. Maandagmiddag arriveerden alhier met 42 auto's en 2 autobussen een groep „ouden van dagen" met begeleiders uit Weert, bestaande uit 200 personen, die een autotocht door Limburg en Noord-Brabant maakten. In Hotel Schaeffers, School straat werden zij opgewacht door den burgemeester, den E.A. heer v. d. Loo. ^/elke de aanwezigen ver welkomde en hartelijke woorden tot de oudjes richtte. Hierna werd in genoemde zaal de inwendige mensch versterkt, en daar reeds verklaarden de oudjes dat ze den tocht zoo „heerlijk" vonden. Op verzoek van den burgemeester van Venray, werd een foto genomen van de oudjes, welke reeds 50 jaren gehuwd waren, tezamen met het gouden paar Smits—Poels, welk dien daa dat feit vierde. Vanuit Venray werd over Deume, Asten en Heeze wederom naar Weert gereden. Op den terugweg werd in Ommel gestopt en werd aldaar het Lof bijgewoond, terwijl kapelaan Poels de aanwezigen toesprak. Bij aankomst te Weert omstreeks negen uur, werd aan de dames een zakje lekkers uitgereikt en aan de heeren namens de Hitma, gratis een pijp met reiniger en een pak tabak. Door allen is meegewerkt om de ouderen een plezierigen dag te be zorgen en waarin men dan ook uit stekend .geslaagd is. Wanneer volgt Venray dit mooie voorbeeld Als een bijzonderheid mag wel vermeld worden, dat hier deze week bij enkele slagers spek verkocht werd voor 15 centen per pond. Voetbal. De op de eerste pagina aangekon digde voetbalwedstrijd Steyl-Albatros gaat Zondag niet door. MERSELO. Maandag 1 Juni, was het 40 jaar geleden, dat de Heer J. M. Michels als Kerkmeester werd benoemd en hem tevens de functie van^ Secretaris-penningmeester van het Kerkbestuur werd opgedragen. Het was voor den jubilaris een blijde verrassing, toen hem namens het Kerkbestuur een prachtige fauteuil werd aangeboden. De 40 jaren (de benoeming had plaats in 1891, toen onze nieuwe kapel voltooid werd) die achter ons liggen, zijn voor den Heer Michels geweest jaren van trouwe plichts vervulling, jaren, waarin hij steeds geijverd heeft voor de belangen der kerk. Dat het ambt van Secretaris- penningmeester van het Kerkbestuur niet enkel een eerebaantje is, niemand beter dan de jubilaris zou dit kunnen getuigen. Geheel belangeloos en nauwgezet heeft hij steeds de werk zaamheden verricht, hieraan verbon den. Moge het „Jammeties", die, al is hij zijn 80ste levensjaar ingetreden, nog over jeugdige krachten beschikt, gegeven zijn, nog lang zijne hoog gewaardeerde diensten te kunnen aanbieden voor de belangen zijner kapel. 5e Noord-Limburgsche fokdag te Horst. Op de Woensdag te Horst ge houden 5e Noord-Limburgsche Fok dag voor paarden, die zich in een drukke belangstelling mocht verheu gen, werden de prijzen als volgt aan inzenders uit Venray toegekend: Categorie I. Merrieveulens gebo ren 1931 le prijs Jet van Oostrum, eigenaar Jos. Thielen, Oostrum Eervolle vermelding: Lies deComte eig. Frans Poels, Oostrum. Categorie II. Merrieveulens, ge boren 1930: le prijs Marie v. B. 63321, eig. G. Dinghs, Castenray 3e Florine v. Oranje van A. Valckx Boschhuizen. Categorie IV. Merries geboren in 1928: 4e prijs Cotesse van H. Strij- bosch-Strijbosch, Castenray. Cat. 6a. Merries geb. voor '23; 3e prijs Jeanette van Joh. van Meijel Heide. Cat. 7 merries geb. in '26 en vroe ger: 9e pr. Jeanette van H. Camps, Heide, 12e pr. Louise van P. Geurts Smakt. Cat. 8 hengstveulens geb. in '31 3e pr. Heiboer van P. J. Weijs, Overbroek. Cat. 11 hengsten geb. in '27 le pr. Andrieux du Chateau van heng sten-associatie „Vooruitgang". Cat. 12 hengsten geb. in '26 en vroeger, le pr. Cavalier de Grubben van Hengsten-associatie „Vooruit gang." Cat. 13 hengsten met minstens 2 afst. geb. voor '31 2e pr. Roza van Jos. Thielen, Oostrum; 4e pr. Lizette van A. Valckx, Boschhuizen. Cat. 14 merries met zuigende veu lens 2e pr. Florine van Jos. Thielen Oostrum; 5e pr. Louise van P. Geurts Smakt. De groote zilveren medaille van H, M. de Koningin werd toegekend aan G. Bovée Broekbuizen voor Caline; de groote zilveren legmedaille voor de kampioenmerrie Marie de Boomshof van J. Janssen Kessel; de groote bronzen medaille voor den besten hengst aan Andrieux du Cha teau van Hengsten-associat/.e Voor uitgang; de groote verguld zilveren legmedaille met inscriptie voor de beste oudste merrie aan Germania van W. Thielen, Castenray. TIENRAY. Door den heer G. van Helden, kantoorhouder van het hulpkantoor der posterijen, alhier, is als zoodanig ontslag aangevraagd, met ingang van 16 Juli a.s. Sedert de oprichting van het hulp kantoor 16 Januari 1916, was de heer van Helden als kantoorhouder alhier werkzaam. OVERLOON. Op de gehouden zitting van het centraal stembureau kregen bij loting de ingediende can- didatenlijsten voor de gemeenteraads verkiezing de volgende plaats 1. P. v.d. Heuvel, Maashees2. W. Crooymans, Overloon 3. Ant. Fran sen, Overloon. De werkzaamheden aan den ondergrondschen telefoonkabel zijn in vollen gang. Ook aan het electrisch net wordt druk gewerkt. De aannemer J. G. alhier had bij het afbreken van een achterhuis het ongeluk door den zolder te vallen en op een balk terecht te komen. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Op de j.l. Vrijdag gehouden stamboekkeuring voor type tuigpaard te St. Anthonis, werd de merrie van de Wed. A. Beunen alhier opgeno men in het stamboek. De weg Overloon-Oploo thans gedeeltelijk hersteld en van een asphaltdek voorzien. Voor velen is dit een ware uitkomst. BERGEN. De Ruitervereeniging „Generaal van der Heijden", heeft besloten op 28 en 29 Juni a.s. alhier een groot ruiterfeest te organiseeren. BROEKHUIZEN VORST. Maan dagnacht hebben eenige kermishou ders ingebroken bij A. v. Lin alhier. Uit den kelder werden eetwaren en drank ontvreemd. De daders, een 3-tal personen uit Horst zijn aange houden. BLERICK. Ter gelegenheid van de plechtige viering van de feesten van den H. Antonius van Padua zal op Zondag 14 Juni, des morgens om acht uur een stille H. Mis worden opgedragen door Z. Exc. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond en om half tien een plechtige Hoog mis door Mgr. W. Bauduin, Vic. Gen. van het Bisdom, terwijl op Zondag 21 Juni, de plechtige Hoog mis zal worden opgedragen door Mgr. Theelen, Bisschop der orde Paters Passionisten. Vuurbal boven Arcen. Men meldt uit Areen Zaterdagavond, enkele minuten over 10 uur, verscheen plotseling aan den Westelijken hemel een reus- achtigen vuurbal van geel licht. Deze kleur veranderde plotseling in hel groen om dan weer geleidelijk te vervagen in rood-geel. De vuurbal verdween weer aan den Oostelijken horizon. De bal dreef volgens menschelijke schatting op geringe hoogte voorbij. Door het milde weer en het betrek kelijk vroege avonduur waren velen getuigen van dit ongewoon schouw spel. Nog een oude rekening. Door de Politie werd te Venlo aangehouden, de 65-jarige P. J. uit Heerlen, waarvan bij iözage in het Politieblad bleek, dat hij nog had te ondergaan een maand gevangenisstraf, hem elf jaren geleden door de recht bank te Rotterdam opgelegd. De man, die verhaalde al dien tijd hier te lande, meestal te Heerlen te hebben gewoond, is thans naar de gevange nis overgebracht. Een drieling. In het gezin van den heer J. V. electricien te Swalmen werd Woens dagmorgen een drieling geboren, allen meisjes. Een der kleinen is in den loop van den morgen echter overleden. De moeder en de twee spruiten maken het overigens uit stekend. Tentoonstellings-weeën. De Kerkraadsche Middenstand boekte f 7000 Yerlies. 18 Juli wordt voor de Civiele Kamer der Arr. Rechtbank te Maastricht behandeld de procedure van de R.K. Middenstandsvereeni- ging te Spekholzerheide, contra de gemeente Kerkrade, wegens het niet betalen van de f 1000 garantie, voor de tentoonstelling De Hilt. Genoemde vereeniging heeft zich voorts tot den gemeenteraad van Kerkrade ge wend met het verzoek om vrijstel ling van het betalen der vermakelijk heidsbelasting, zooals in 1929 door B. en W. aan de Hamtek-tentoon- stelling is verleend, hoewel dio. door B. en W. voor de Hilt-tentoonstel ling, vorigen zomer gehouden, zonder opgaaf van redenen is geweigerd. De Hamtek maakte duizenden gul dens winst, de Hilt had f 7000 verlies. Daar de middenstandsvereeniging tot dusverre niet de f 300 vermake lijkheidsbelasting betaalde, wijl er geen geld in kas was, werd vanwege de gemeente niet alleen beslag gelegd op de tentoonstellingshal, ter waarde van f 5000, maar bovendien op dén inboedel van den voorzitter der RIK. Middenstandsvereeniging. „Rerum Novarum"-lierdenking. Dr. Poels spreekt in de Bossche Kuthedraal. Mgr. dr. Poels zal Zondag 14 Juni a.s. in de Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch een rede uitspreken bij de daar te houden herdenking der uitvaardiging van de „Rerum Novarum." Op het voetbalveld overleden. Woensdagavond is op het voet balveld van Kolping, te Helmond, de 30-jarige M. v. d. Broek aan een bloed-uitstorting overleden. De man had met voetballen een bloedende wond opgeloopen. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Groentenvervoer per spoor. Nieuwe onderhandelingen tusschen de spoorwegen en de exporteurs van groenten en fruit over de vracht tarieven hebben tot resultaat gehad, dat met de spoorwegen een overeen komst is gesloten, volgens welke onder bepaalde voorwaarden de ex porteurs vijftien pet. reductie op de bestaande tarieven krijgen voor het vervoer van groenten en bruit. Yoor f 30.000 opgelicht. Te Beek en Donk is het echtpaar H. G. Slits, winkelier in conserven, manufacturen enz., in den loop van een jaar door een drietal personen uit Eindhoven voor f 30.000 opge licht. Zekere M. v. d.L., uit Eindhoven, stelde S. voor, compagnon te worden van een zaak te Eindhoven. Dit geschiedde. Zekere W. A. en Th, de B., ook uit Eindhoven, waren mede in het complot betrokken. Zij hebben kans gezien, door tel kens een som van f 300 tot f 600 voor de zaak te vragen, de familie 5. van haar geheele vermogen te ontdoen. Tenslotte is de heer S. zich in Eindhoven op de hoogte gaan stellen van den omvang van de zaak. Het bleek een winkeltje te zijn met meubilair ter waarde van enkele tientallen guldens. De polilie heeft de daders ge arresteerd. Zij zijn naar Roermond overgebracht. Hagelschade. Naar wij vernemen heeft de hagel slag der laatste dagen in de Betuwe voor duizenden guldens schade aan gericht aan de vroege fruitgewassen, voornamelijk aardbeien en bessen. Schade aan vrachten door de vorst. Donderdag in den nanacht heeft het in-de omgeving van Hoogezand vrij sterk gevroren waardoor nog al schade is aangericht aan jonge vruchten. Een mooi legaat. Door wijlen den heer L. P. Toxopeus te Heelsum is aan het Groene Kruis te Midwolda f 15.000 gelegateerd waarvan de rente ten goede moet komen aan de zieken en zwakken uit die gemeente. Auto over den kop. Donderdagmorgen om vijf uur is tusschen Arnhem en Eist een auto van den suikerwerkfabrikant L. A. uit Enschede met vier inzittenden over den kop geslagen. De auto kwam van Heerlen. Vermoedelijk is de bestuurder, door den slaap overmand, het stuur kwijt geraakt. De wagen viel van den dijk in de sloot. De inzittenden, die allen gewond werden, zijn in een villa binnengedragen. Voor drie van hen bleek opneming in het diaconessenhuis te Arnhem nood zakelijk. De „Vliegende Vleugel". De z.g.n. „Vliegende Vleugel" van Junkers type G 38, het grootste landvliegtuig ter wereld, zal gedurende dit seizoen worden opgenomen in den geregelden dienst Berlijn-Han- nover-Amsterdam-Londen van de Deutsche Luft Hansa. Het geweldige vliegtuig zal dus geregeld op Schip hol Verschijnen. De spanwijdte van de vleugels is 45 M., de dikte van de vleugels 1.40 a 1.85 M., en de diepte 9 M. Vier motoren van tezamen 2800 P.K. drijven dezen „Vliegenden Vleugel" aaD, die vol belast 22.000 kg. weegt. Het vliegtuig zal op 5, 6, 11 en 13 Juni op Schiphol landen en van 15 Juni af een paar maal per week het Amsterdamsche vliegveld aandoen. Botsing tusschen wielryders. Woensdagavond kwamen zes wiel rijders, die op den Meerssenerweg bij Maastricht een oefenrit hielden, met elkaar in botsing. De 20-jarige J. v. d. P., wonende te Heerlen, kwam hierbij zoo ernstig te vallen, dat hij een schedelbreuk opliep. Gelukkige familie te Arnhem. Een der winnaars in de Derby, welke Woensdagmiddag te Epsom verreden is, is de familie C. W. Fruithof, wonende aan den Baken- bergschen weg no. 122 te Arnhem. De familie was zoo gelukkig in de loterij d :r Dublin Sweepstake enkele dagen geleden een prijs van 833 pond te winnen en haar kansen wa ren daarmede verbonden aan het paard „Sandwich" dat aan de Derby deelnam. Het geluk bleef standvastig. „Sandwich" kwam als derde aan en vrouwe Fortuna wierp daarmede de familie Fruithof de kapitale som 10.000 pond in den schoot. Een correspondent van De Telegraaf bracht een bezoek aan de familie Fruithof, die in een der pasgebouw de villa's in een nieuwe wijk woonc. De familie is pas een half jaar te Arnhem gevestigdvroeger woonde zij in Engeland. Omtrent dit bezoek vertelt hij i Ons eerste bezoek in het late middaguur, direct na het bekend worden van den uitslag was ver- geefsch; de familie was afwezig. De dienstbode kon ons alleen vertellen, dat wij geen nieuws meer brachten. De radio, de uitzending van Daven- try was ons voor geweest. Des avonds hadden wij meer geluk. Wij troffen de familie in begrijpelijkerwijze opgewekte stemming aan. Mevrouw Fruithof was degene, wlen de fortuin zoo gunstig was geweest, want zij had hetlot gekocht. Mevr. Fruithof is een lersche van geboorte, haar familienaam is Collins. In een grappig mengelmoesje van Nederlandsch en Engelsch vertelde zij ons, hoe zij tot het koopen van dit lot gekomen was. In de eerste plaats om het goede doel, dat aan de loterij vastzit, de baten voor de lersche ziekenverpleging. „Ik ben zelf vroeger bij de zie kenverpleging geweest," verklaarde zij, „dus u begrijpt wel, dat mijn sympatieën daarnaar nog altijd uit gaan. Maar ook de paardensport is een hobby van me. Voer een goed paard raak ik in extase en de wed strijden volg ik nauwkeurig. Aanvankelijk heb ik mij om dit lot niet veel bekommerd. Ik ver wachtte toch niet, dat ik tot de gelukkigen zou behooren. Totdat ik enkele dagen geleden verrast werd met den prijs van 833 pond en de wetenschap kreeg, dat ik met Sand wich goede kansen maakte, te meer omdat ik hoorde, wie het paard zou berijden een uitstekende jockey. Dat werden toen spannende dagen en ik behoef u niet te zeggen, dat niemand aandachtiger de uitzending van Daventry volgde dan ik. Eerst waren de berichten niet bemoedigend; Sandwich raakte achter en toen in eens mededeeling: Sandwich derde en wij f 120.000 rijker „Wat zijn nu uw plannen in formeerden wij. „Allereerst naar mijn familie in Cork in Ierland te gaan en dan mijn prijs op te halen", vertelde mevr. Fruithof ons lachend. „Morgen ver trekken wij al. Maar toen mengde haar echtge noot, die intusschen al verscheiden gelukstelefoontjes had ontvangen het nieuws ging als een loopend vuurtje rond zich in het gesprek: „Het is nu welletjes, meer dan genoeg voor de krant," meende hij. „U bent de eerste, maar wij ontvangen nu niemand meer, want wij hebben heusch wel wat anders te doen." Het Koninklijk bezoek aan Parjjs. H.M. de Koningin heeft alsnog den gep. vice-admiraal Bauduin, adjudant generaal en chef van het Militaire Huis, aangewezen om haar te ver gezellen bij haar bezoek aan Parijs. Doodelyk getroffen. De monteur Vos te Coevorden kwam Donderdag in aanraking met de onder stroom staande draden van een persturfmachine. Hij is bijna direct aan de gevol gen overleden. Ernstig ongeluk te Rotterdam. Dondermiddag heeft in de Waal haven te Rotterdam een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Door tot nu toe onbekende oor zaak is een ontploffing ontstaan in de machinekamer van een motor tjalk, tengevolge waarvan de boot in brand is gevlogen en de drie op varenden zeer ernstige brandwonden hebben bekomen. Voor den kapitein vreesde men het ergste doch ook hij wist zich aan boord van een Rijnaak in vei ligheid te stellen. Ook hij had vreeselijke brandwonden over het geheele lichaam gekregen. Een zonderling. Dezer dagen bleef de deur van den landbouwer van Regteren in de Buitennieuwstraat te Kampen geslo ten. Toen de politie de deur open had gebroken vond zij den boer midden in een plas bloed op den grond liggen. Van Regteren, die al geruimen tijd alleen woonde, stond bekend als een zonderling en buitengewoon schriel man. In tegenwoordigheid van fa milieleden ging de politie over tot opening van een oud brandkastje, dat half door den vloer gezakt in den hoek van het vertrek stond. Achtereenvolgens kwamen te voor schijn bundeltjes bankpapier, zakjes specie, pakjes effecten. Toen alles een beetje gesorteerd was bleek er bijeen te zijn een be drag van bijna f 25.000 aan con tanten, terwijl de aanwezige effecten •geschat werden op een f 70.000. Het feit, dat er bij van Regteren wel wat te halen was bleek echter niet onbekend te zijn bij verschil lende leden van het inbrekersgilde. De vorige week werden toch, maar aanleiding van een onbeduidend in- braakje te Kampen aangehouden een Duitscher, een Oostenrijker en een Kamper voddenkoopman, de Duit scher bekende het inbraakje en toen hij toch eenmaal aan het bekennen was, vertelde hij ook, dat het in 't voornemen van 't drietal lag van Regteren „koud"' te maken om den spaarpot die men daar wist te zit ten. Op het laatst waren zij echter voor 't plan teruggeschrokken. Het naderhand ingestelde onder zoek wees uit, dat van Regteren een natuurlijken dood was gestorven. Griep in Engeland. Uit de Engelsche bevolkingsstati stiek over het eerste kwartaal van dit jaar blijkt, dat in die periode van 1931 ruim 162.000 menschen in Engeland gestorven zijn, terwijl in de eerste drie maanden van 1930 het aantal dooden nog niet ten vol!e 116.000 bedroeg. De kindersterfte was 94 per duizend levende geboor ten, wat 2 meer was dan het gemid delde der 10 vorige kwartalen. De Times verklaart het hooge sterftecijfer uit het heerschen van een influenzaepidemie „van den tweeden graad" in het eerste kwartaal van dit jaar, terwijl er een jaar te voren geen influenza was in Engeland. De beide geslachten zijn gelijkelijk getroffen door de sterfte overleden zijn 81.078 mannen en 81.120 vrouwen. De bezittingen van koning Alfonso De Spaansche minister van finan ciën heeft een besluit geteekend, waarbij de onteigening van een deel der particuliere bezittingen en van de bij Spaansche banken gedeponeerde conto's van koning Alfonso wordt geregeld. Uienlucht. Als wij uien schoongemaakt heb ben, en wij moeten ineens wat anders doen, bijv. een pudding maken, zullen wij vaak last hebben, dat de sterke uienlucht zich aan onze pud ding of wat dan ook meedeelt. Een gemakkelijk middel om dit te verhelpen is, de handen te wrijven met zout en een schijfje van een geschilden aardappel. half elf Patronaat mq^ Ingekomen en vertrokken personen van 29 Mei. tot 5 Juni INGEKOMEN M. A. de Bruijn, dienstbode Overloonsche weg 6, van Helmond J. P. M. Barten, zonder beroep, Veldstraat 3, van Beugen M. H. F. Messemaeckers, id. Hoenderstraal 10, van Heerlen M. G. H. Linders, landbouwer Merselo B 30, van Vierlingsbeek. J. H. van Kan en vrouw, bakker Veulen H 27a, van Helden. M. G. H. Smeets, dienslbode Ysselsteyn I 81 van Maasbracht J. A. Rooyackers, dienstknecht, Heide L 29 van Maashees A. J. Versteegen, dienslbode, Stationsweg C 9 van 's Hage P. H. Daems, dienstkn Smakt B 14a van Meijel P. J. H. Jacobs, smid, Oostrum C 14 van Bergen M. Th. H. Vencken, verpleger, Stationsweg 32 van Rotterdam J Lamers, idem, idem, van Bergen (L.) J. Pinxt, idem, idem, v. Boxmeer E. F. M. A. J. Andreoli, ver pleegster, St. Annalaan 5 van Hamont. VERTROKKEN: P. Th. Rutten, verpleger, naar Bergen Well E 197 J. H. C. Kersjes, verpleger, naar Bergen Afferden B 225 J. L. Gommans, bakker, naar Grubben vorst-Lottum H. P. Drabbels, zonder beroep, naar Boxmeer, Veerstraat 14 C. M. E. Franssen, dienstbode, naar Venlo, Klaasstraat 6 L. P. L. Linders, dienstknecht, naar Wanssum Geijsteren A 17 A. Ch. Custers, schilder, naar Waalwijk St. Antoniusslraat 94 P. J. Verberk, dienstknecht, naar Sambeek A 141. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest hel der blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoe den U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. K8BXSLXJKS DIUST2V Parochiekerk Morgen Zondag Solemniteit van het H. Sacrament en de groote processie, in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, half 4 de Vespers. Maandag half 7 speciale Mis voor de vruchten der aarde, half 8 Sacramentsmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor H. Mosmans, Petronella Ver riet, kinderen en bloedverwanten, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Dinsdag half 8 Sacramentsmis, 8 uur Jaarg. voor Michiel Schraven en Anna Roelofs, 7 uur Lof. Woensdag half 8 Sacramentsmis. 8 uur Jaarg. voor Martin Ewals, Willem Baltissen, Maria Peeters en kinderen, 7 uur Lof. Donderdag half 7 Sacramentsmis, 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Mathijs Verriet en Petronella Coopmans, 7 uur Lof, processie en Te Deum tot slot der Octaaf. Vrijdag feest van het Allerh. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8. uur pi. H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, 7 uur Lof. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis. Kwart over 4 Vespers, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius. Woensdag om 7 uur, half 8 en 8 uur H. Missen voor Henricus Hendriks, als lid van de Aartsbroeder schap. Vrijdag feest van het H. Hart van Jezus. Generale Absolutie voor de Tertiarissen. Volle afl. o.g.v., 8 uur pl. Hoogmis, waarna pl. toewijding aan het H. Hart. Kwart over 4 pl. Vespers, 5 uur pl. Lof. Zaterdag feest v. d. H. Antonius. Volle afl. o.g.v. Heden begint het jubeljaar ter eere van den H. Antonius. Zevende eeuwfeest van St. Antonius' Zalige dood en heiligverklaring. Half 8 pl. Hoogmis met feestpredikatie. Na de Hoogmis processie. Gedurende het Octaaf van het Aller heiligste Sacrament iederen avond half 7 Lof. St. Antonius-Patronaat. De leden worden dringend uitge- noodigd om dezen Zondag tot de H. Tafel te naderen. Om uiterlijk PatronaatsgelJ bloemen med^-L Wie zon< J processie niet^ langer lid vat e Bvsmi K yaki van 29 GEBOREÏ Johan A. v|' Mathieu A.lj. D Petrus G. 3J, Johannes OVERLEI® Hendrlkus J. C. W. metselaar Smal Kantoor geopj. WonH 2 schilders;^,;' 3 jongens voir 2 boerendienilir.jii smidsknecht ie) 6 burgerdienjh keukenmeid Ja Biedifi; 1 monteur: 4 chauffsuis 2 metselaa-s 2 boerenkteche 2 timmerledi'n 3 burg* 1 werk mei je 1 winkeljutrciN Voor de t!ijl]|:i stelling, bij gl^-i Zilveren Huvef,! welijk ondevdn wij onzen ojre^ii Familie «f, l Familie tl Alle Midi Venray-Dorp i Buitingen sign de lijst v Deelnemen sa worden bij dijzi zocht ter Maandtp om 8 uur inHKt ter bespreking i i j Deptai is grja: Jean vli* Avonds it|l dah: Prachtig J als Tomaten, Olast h Alle iederen SciWl: Te bevrageB •STEOEN, OV om na sc hotfid te doen. Adres Bure»'

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2