Om twee millioen PUR 332HE FEUILLETON De puntjes op de i! J2& Qemengde Berichten het Veilingsgebouw te Oostrum behoeft dringend verbetering. De Voorzitter antwoordt, dat wegens den hoogen waterstand en den grooten regenval de wegen nog niet onderhanden genomen konden worden. Er zal thans spoedig aan een en ander de noodige aandacht geschonken worden. Wat betreft de slechte toestand nabij het Veilingsgebouw zegt spreker, dat afdoende verbetering hier niet zoo gemakkelijk zal zijn, omdat hier steeds veel karren staan en daar ook draaien. Bovendien is dit geen openbaar, doch particulier terrein. De heer Vermeulen vraagt dan overeenkomstig het reglement van orde den Raad verlof aan Burgemeester en Wethouders de navolgende vragen te stellen. le. Hebben B. en W. ook eene olïicieele uitnoodiging ontvangen van het Bestuur der vereeniging tot oprichting van eene R. K. Bij rondere Lagere School te Venray-Veulen, om bij de opening dier school tegen woordig te zijn 2e. Zoo ja, kunnen B. en W. dan ook de reden opgeven, waarom zij aan deze uitnoodiging geen gevolg hebben gegeven, evenmin om een vertegenwoordiger te zenden De Voorzitter wil reeds nu hierop antwoorden, dat die vragen geen verband houden met het Dagelijksch Bestuur en dus niet vallen onder artikel 183 der Gemeentewet. In stemming gebracht wordt met algemeene stemmen besloten, den heer Vermeulen het gevraagde verlof te verleenen, die hierna zijne vragen herhaalt. De Voorzitter wil, alvorens op de vragen zelf in te gaan, tevoren een algemeene opmerking maken, omdat hem gebleken is, dat sommigen zich een onjuiste voorstelling maken van de verhouding tusschen den burgemeester, de wethouders en de leden van den Raad en den Raad. De Burgemeester nu, noch het college van Burgemeester en Wethou ders, zijn de dienaren van den Raad. Zij zijn evenals den Raad zelfstan dige bestuursorganen en bovendien is de burgemeester volgens artikel 70 der Gemeentewet behalve Voorzitter van den Raad en Voorzitter van het college van Burgemeester en Wethouders ook nog het hoofd van den Raad en het hoofd van het college van Burgemeester en Wet houders en leider van en handhaver der orde in hunne vergaderingen. De burgemeester is verder zelfstandig bestuursorgaan in de gemeente, heeft zijn deel in het Gemeentebestuur en is zelfstandig werktuig der Rijksoverheid. Voor hem bestaat geen instructie. Hij legt den eed af en ontleent zijne bevoegdheden aan en verneemt zijne verplichtingen uit de wet en uit haar alléén. Wat nu de vragen van den heer Vermeulen betreft, herhaalt hij, dat Burgemeester en Wethouders slechts interpellabel zijn door den Raad als collegeniet door de leden individueel krachtens artikel 183 der Gemeentewet en het hier niet betreft het dagelijksch bestuur der Gemeente. Hij zoude dus hiermede kunnen volstaan. Echter wil hij uit welwillendheid tegenover den Raad, op de eerste vraag van den heer Vermeulen wel een antwoord gevenen ditluidt „ja". Wat de tweede vraag betreft, kan hij aan het verzoek van den heer Vermeulen niet voldoen. Hij wenscht deze vraag niet te beantwoorden, noch voor zich persoonlijk, noch als Voorzitter en hoofd van het college van Burgemeester en Wethouders. Indien de wethouders voor zichzelf deze vraag meenen te moeten beantwoorden, stelt hij hen daartoe gaarne in de gelegenheid. Geen der wethouders maakt van deze gelegenheid gebruik. Nu zijn we aan het eind, zegt de heer Vermeulen, maar in den haak vindt hij het niet, dat Burgemeester en Wethouders niet gekomen zijn en de Burgemeester er zich nu vanaf maakt, met niets te zeggen. De Voorzitter heeft aan hetgeen hij gezegd heeft, niets toe te voegen. De heer Stoot heeft een andere opvatting omtrent het ambt van burgemeester. Vroeger noemde men den burgemeester vader der ge meente. Maar^hij behoort dan de vader en vriend te zijn van alle ingezetenen en niet enkel van degenen, die hem naloopen. Spreker had verwacht, dat het college van Burgemeester en Wethouders en zeker althans de burgemeester tegenwoordig zou zijn, De heer Goumans klaagt over een duiker in den Akkerweg en over een gebrekkigën waterafvoer aan den Boschhuizen. De Voorzitter zegt, dat niet alle wegen eiken dag kunnen worden nagezien. Hij zal dit laten nagaan, maar verzoekt den heet Goumans als dergelijke dingen zich voordoen daar eens over te komen praten. De heer Strijbos vraagt een bijdrage der gemeente voor de sintel wegen te Klein-Oirlo. Aan den grooten weg naar Wanssum hebben de gehuchten niets en daar moeten ze ook aan mee betalen. De Voorzitter zegt, dat de gemeente gaarne bereid is op dezelfde wijze als elders, ook in Klein-Oirlo mede te werken. De heer Vermeulen zegt, dat reeds 15 December j.l. een commissie is ingesteld ter bestudeering van den te maken weg naar de Rips. Tot heden heeft deze commissie nog niets gedaan om reden de Voorzitter, Weth. Houben, nog geen enkele vergadering heeft opgeroepen. Als de heer Houben er niets voor voelt, zou Spreker hem in overweging willen geven als Voorzitter te bedanken. De Voorzitter antwoordt, dat is afgesproken, dat de eerste vergade ring door hem zou worden opgeroepen. Wethouder Houben treft dus geen verwijt. Er zijn echter verschillende redenen, waarom hij gemeend heeft, daarmede nog te moeten wachten. De heer Odenhoven vindt het ook niet juist, dat er nog geene verga dering is gehouden. Als Burgemeester en Wethouders iets gaarne zien wordt er wel meer spoed betracht. Nu er eene Commissie is, had er ook vergaderd moeten worden. De Voorzitter heeft eerst zich zelf als Voorzitter benoemd, hetgeen niet volgens de wet is, en daarom is later Wethouder Houben als Voorzitter aangewezen. De Voorzitter zegt, dat zulks niet juist is bij kan wel degelijk Voorzitter zijn. Wethouder Houben is Voorzitter in die gevallen, dat hij het beter acht, eene vergadering der commissie niet te leiden. De heer Odenhoven verwacht in ieder geval, dat de commissie spoe dig zal worden opgeroepen. Als de Voorzitter vóór den weg was, dan zouden er al lang vergaderingen zijn gehouden. Maar het is toch niet in den haak, dat, nu de voorzitter ertegen is, er maar gewoonweg geen vergadering wordt opgeroepen. De Commissie of den Raad had ook al lang eens ter plaatse kunnen gaan kijken, maar er gebeurt eenvoudig niets. De heer Millen wijst er op, dat in den nieuwen sintelweg te Oïrlo nog altijd een gedeelte open ligt en vraagt ook dit stuk af te werken. De heer Nelissen zegt, dat dit de schuld is der aanwonenden zelf, die hun aandeel in de kosten nog niet betaald hebben en hierop wacht 31 Aan de groote poort gaf de pre sident een portier den last een rijtuig te gaan halen. Binnen weinige oogenblikken stond dit voor. De oude heer geleide de dame naar bet rijtuig. Zij bedankte hem met een handdruk, zei den koetsier, waarheen hij rijden moest en de vigelant rolde heen. Langzaam, zich met moeite voortsleepend, beklom Gaudentia de stoeptreden naar hare woning. Op hare kamer gekomen, viel zij op de knieen, schreide en snikte en wrong wanhopig hare handen. Het is waar.... Alles is waar hij heeft de papieren gestolen, de erfgenaam is niet dood, hij leeft Zij stiet een vreeselijken gil uit. Het is Arrigo Rinconi, hij heeft dezen herkend en hem wil len vermoorden. O, Heer des Hemels, o, barmhartige God, wat straft Gij mij zwaar voor dezen cénen misstap.... Ach, ik was zoo arm, zoo ontzettend arm en... een slavin. Ik dacht, dathetgeldgeen eigenaar meer bezat en heb hem daarom geholpen. Ach, dat ik daarvoor in een afgrond moest worden gestooten, dat ik daarvoor de medeplichtige vaneen dief, van een sluipmoordenaar, de handlang ster van een laag bedrog moest worden tegen een zoo goed, edel mensch, dien ik liefheb als het licht, mijner oogen. Gaudentia viel voorover, haar voorhoofd raakte den vloer. Barmhartige God, kreet ze, vernietig mij, dood mij. Wat doe ik nog op de aarde, een misdadig ster, welke de straffende hand van het gerecht weldra zal bereiken, wier toekomst schande, smaad en de diepste ellende is. Zij bleef op den vloer liggen, schreiend, snikkend en kreunend. De zon was al lang ondergegaan, en 't was laat in den avond toen zij opstond en naar haar legerstede wankelde. Onbeweeglijk met open oogen, bracht zij den nacht door. Bij zonsopgang stond de ongeluk kige weder op. Ik kan niet naar het gerecht gaan en mij aangeven, dacht ze. Ik kan niet naar Rembold gaan en hem de zaak blootleggen, want daardoor zou ik mijn broeder verraden, en dat is tegen de natuur. Mijn straf moet zijn, dat ik duld en draag en het zwaard der ge rechtigheid op mij late neerkomen, rustig mijn hals reikend totzoen- boete voor mijn misdaad. Daarop waschte Gaudentia haar door tranen en waken ontdaan gelaat en ging aan haar gewonen arbeid, om voor haar commensaals juist de afzending der sintels. De Voorzitter voegt hieraan toe, dat de Gemeente niets kan doen vooraleer de sintels er zijn. Hiervoor moeten belanghebbenden zelf zorgen en daarna wordt de weg aangelegd onder toezicht der gemeente. Wethouder Pubben zou den Raad willen uitnoodigen eens een kijkje te gaan nemen aan het Zwartwater, ook in verband met de boerderij, de bosschen en den weg naar de Rips. De heer Strijbos vestigt nog eens de aandacht op de verbetering van den weg van Leijssen naar den kantonnier Marcellis. Dit zou reeds lang gebeurd moeten zijn. De Voorzitter antwoordt, dat belanghebbenden dan zelf maar 'ns moeten komen. Niets meer aan de orde zijnde en geen der leden nog het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. K. R. 0. Er zullen wel zoo als geen men- schen meer zijn. die niet weten, wat een radio is en die wel eens geluis terd hebben naar die wonderlijke uitvinding van het menschelijk vernuft. Er zijn bovendien tallooze menschen, die zelf een radio hebben het getal zal, althans in ons land, in de hon derdduizenden beloopen. Er is bo vendien onder die tallooze luis teraars, of luistervinken een groot percentage katholieken. En vooral voor de katholieke radiobezitters zullen de letters K.R.O. of mogen althans geen onbekenden zijn. K. R. O. de Katholieke Radio 'Omroep Zoo spoedig had de radio zijn intrede gedaan in de huiskamer, of men begreep, dat daar een groote macht ten goede of ten kwade in schuilde. En socialisten, én liberalen, én protestanten én katholieken allen gingen aanstonds gebruik ma ken van die moderne stem, om de luisterstille scharen toe te spreken. Gode zij dank, waren er onder de katholieken, energieke en verlichte mannen, die aanstonds deze gewich tige zaak forsch aanpakten. Die aanstonds de katholieken van Nederland wakker riepen en hun toeriepen„Gelijk wij onze eigen bijzondere school hebben, waarop de katholieke kinderen volgens de beginselen en wetten en middelen van onzen H. Godsdienst worden onderwezen en opgevoed, zoo moeten wij ook onzen eigen katholieken radio-omroep hebben, waardoor de stem des geloofs met onverzwakte kracht moet kunnen klinken. Heel het katholieke leven in al zijn bonte en rijke verscheidenheid moet een weerklank vinden in en door de radio. Niet alleen de zuiver godsdiensti ge onderwerpen, als godsdienstleer, preeken. Hoogmisuitzendingen, maar op allerhande gebied. Op sociaal gebied, op het gebied der kunst; van het tooneel, den zang; wat er te bespreken is uit de ge schiedenis; op het gebied der caritas; d.w.z. wat er voor den evenmensch wordt gedaan; op het gebied der wetenschap; ja zelfs op het gebied der instrumentale muziek. Want ook daarop kan het onvei lig zijn 1 Want evengoed alsmen zedelooze films, zedelooze tooneelstukken, zedelooze boeken heeft, evengoed kan men zedelooze, of liever zinne lijke muziek hebben. Zinnelijke mu ziek, welke in de hoogste mate de hartstochten prikkelen kan. Denk maar eens aan de muziek bij de moderne dansen. Bovenstaande is wel genoeg om te doen zien, hoe noodzakelijk het is, dat wij katholieken, de grootmacht van de radio aangrijpen ter verkon diging en verdediging van onze heiligste goederen. Pers, school, radio, een machtig drietal hetwelk door de 'katholieken van Nederland wel terdege is benut. Het is alleen de film, de bioscope, waar we nog zoo achterlijk in zijn en die nog zoo ontzettend veel kwaad doet onder vooral de rijpere, de opgroeiende jeugd, bij gebrek aan goede films. Want 90 pet. van wat vertoond wordt—-ook, wanneer het te zorgen. HOOFDSTUK XVIII. In de erfenis-aangelegenheid zou de stad Amsterdam van de eene verrassing in de andere vallen. Thans doorliep de stad der havens en grachten het gerucht, dat een nieuwe erfgenaam was opgedoken, die beweerde dat de andere hem zijn papieren had ontstolen. Het gerecht hield beiden voor bedrie gers en had dus heiden gevangen genomen Bertha las deze mededeelingin het «Nieuws van den Dag" en zij geraakte er door in een hevigen toorn. Wie ter wereld kongeloo- ven, dat de leeuwentemmer Ajw-igo Rinconi iets kon stelen Welke bewijzen had men daarvoor? Stond niet duidelijk in het attest, dat hem zijn papieren waren ont vreemd Wie kon hem zoo zwart gemaakt hebben Wellicht was het echter ook niet waar en slechts door verslaggevers verzonnen, die immers konden liegen dat er het eind van verloren was Deze weinig vleiende meening koesterde Bertha Sigismund in hare woede omtrent de waarheidsliefde der pers. Ik ga weer naar den presi dent, was haar conclusie, en zoo snel mogelijk kleedde zij zich aan, om uit te gaan. In het gerechtsgebouw deelde men haar mede, dat de heer Van niet is afgekeurd, werkt beslist ver derfelijk. Men behoeft alleen maar te zien, hoe de opgeschoten jongens en meisjes daarop afvliegen, om al die halve naaktheden, liefdeshistories, allerlei gewaagde en zinnelijke hou dingen te bestudeeren. Ze zullen er niet koud onder blijven. Maar we dwaalden at. We moes ten hebben over den Katholieken Radio Omroep. Hoewel dus de Katholieke Radio Omroep sterk staat, hoewel hare uitzendingen beslist kunnen concur- reeren met welken anderen Omroep ook, hoewel de Katholieke Radio Omroep vooral de laatste twee jaren naar het eerlijke getuigenis van vriend of vijand, zeer is vooruitgegaan, zijn er nog vele katholieken, die hem niet steunen. Niet steunen noch door het lid maatschap, noch door een abonne ment op de Katholieke Radio-gids. Die natuurlijk wel dikwijls zullen luisteren en aldus profiteeren. zonder er ook maar iets voor te betalen. Ziet, dat is niet mooi. En zij. die dan nog een abonne ment hebben op den gids van an dere omroepvereenigingend i e ka tholieken maken het nog erger. Isgtmisa Miijisellnjjsa. Waarom noodeloos dag in, dag uit aan dofFe, onophoudelijke rugpijn lijden met scherpe, stekende pijn bij bukken of zich oprichten Waar om die ellendige last van urinekwalen, hoofdpijn en duizeligheid Deze kwalen wijzen maar al te vaak op nierzwakte, waardoor urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden in het bloed achterblijven in plaats van er uit gefiltreerd te worden. Waarom Als blijkens de ervaring van zoovelen Foster's Rugpijn Nieren Pillen in dergelijke gevallen zoo wel dadig kunnen werken de verzwakte nieren weder kunnen opwekken en versterken, en zoodoende zoowel rheumatiek, jicht, waterzucht, spit en niergruis kunnen voorkomen als ver beteren. Verwaarloos geen kostbaren tijd I Grijp de kwaal onmiddellijk in haar wortels aan. 34 Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon Rerum-Novarum-lierdenking te Venlo. De R.K. Werkliedenbond van Noord-Limburg hield Maandag te Venlo een plechtige herdenking van het 40-jarig bestaan der encycliek Rerum Novarum. Gelijktijdig werd de Bondsdag gehouden voor Noord- Limburg. omvattend de kringen Gennep, Horst, Venlo, Roermond, en Weert. Te 3 uur werd in de St. Marti- nuskerk door den hoogeerw. heer Deken J. van Oppen een plechtig Lof gecelebreerd, daarbij geassisteerd door de eerw. heeren M. H. Rijnen te Tegelen en G. P. A. H. Stoot te Gennep. Hees vo jrloopig met de gansche zaak niets meer te maken had en het in hechtenis nemen der twee mannen tot de bevoegdheid van den officier van justitie mr. Peere boom behoorde. Nu, dan verzoek ik u, zei ze, mij naar dezen te brengen. Ik heb iels over Arrigo Rinconi mede te deelen. Men diende de dame bij den heer Peereboom aan, en deze ont ving haar in zijn kabinet. Meneer de officier van justitie, begon Bertha zeer opgewonden, is het waar, dat de heer Arrigo Rinconi in arrest is genomen, en dat men hem voor een bedrieger houdt? In hechtenis is genoemde heer genomen, 'dat is alleszins juist. Het tweede gedeelte van uw vraag kan ik niet beantwoorden, antwoordde de heer Peereboom. Ik kan volstrekt niet begrij pen, ging Bertha driftig voort, hoe hetgerechlshofden leeuwentemmer in hechtenis heeft kunnen nemen. Hij is de echte, de ware erfgenaam de werkelijke bezitter der papieren, xnen doet hem zwaar onrecht aan. De andere is de bedrieger. Welke bewijzen hebt u daar voor? vroeg de officier van justitie. Maar het staat toch zeer duidelijk in het attest, dat dien man zijn papieren zijn ontstolen geworden, en als de andere die bezit, dan heeft hij ze tpch aan den eigenaar ontvreemd Hierna trokken de deelnemers in optocht door de stad, naar de ge bouwen der Venlosche Veiiingver- eeniging, waar een groote meeting plaats had. Bij deze meeting waren o.m. aanwezig de hoogeerw. heer deken J. van Oppen, van Venlo. de burgemeester mr. B. Berger, de heer J. Poels, lid van Ged. Staten van Limburg, de aalmoezenier van sociale werken uit Venlo en talrijke gees telijke en burgerlijke autoriteiten. Na een openingswoord door den heer A. Donné, las de hoogeerw. heer deken een brief voor van Z.H. E. mgr. L. J. H. A. Schrijnen, waarin mgr. L. J. H. A. Schrijnen, waarin mgr. zijn vreugde uitsprak over deze Rerum Novarum-herdenking en zijn spijt betuigde met persoonlijk bij deze herdenkingsplechtigheid aanwe zig te kunnen zijn. Hierna sprak de heer Jos Veldman uit Utrecht, bestuurslid van den R. K. Werkliedenbond over den groo ten invloed der encycliek, waarna de zeereerw. Pater Jacobs, directeur van „Vorming en Propaganda" te Stein (L.) het woord verkreeg, om na te gaan welke resultaten de en cycliek tot heden heeft bereikt en welke resultaten de nieuwe encycliek „Quadragesimo anno" nog zal ople veren. Tal van auto- en motorongelukken Zondagavond heeft te 's Hertogen bosch een botsing tusschen twee motorrijders plaats gehad, welke aan beiden het leven heeft gekost. De toedracht van het ongeval is niet met zekerheid vast te stellen, daar er geen ooggetuigen bij aan wezig zijn geweest. Slechts is komen vast te staan, dat de motorrijder B. van Berker uit Rosmalen, die in de richting 's-Hertogenbosch reed, een voor hem rijdenden auto wilde passeeren. Op het oogenblik, dat hij dezen auto voorbij reed, kwam hij met zijn motorrijwiel in botsing met den 34-jarige motorrijder G. van Antwerpen uit Amsterdam, die van de tegenovergestelde richting kwam. De botsing was zoo hevig, dat de motoren en hun berijders ongeveer acht meter van elkaar werden ge slingerd. Van B. bleef bewegingloos liggen. Van A. kon nog opstaan, doch op hetzelfde moment, dat hij dit wilde doen vloog zijn motor rijwiel, waarvan de benzinetank was gescheurd, in brand, waardoor ook zijn kleeren vlam vatten. Eenige oogenblikken liep van A. als een brandende fakkel over de brug. In middels snelden enkele voorbijgan gers toe, die er in slaagden het vuur te dooven. Nu eerst bleek, dat de heer A. nog een duorijdster bij zich had, n.l. zijn zuster. Deze had het ongeluk zien aankomen en kon op het laatste moment nog van den motor, die een zeer kalmen gang had, afspringen. Zij kwam met- den schrik vrij en kreeg enkele ontvel lingen. Beide slachtoffers zijn naar het Protestantsche Ziekenhuis over gebracht, waar van B. bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. De heer van A. is in den loop van den nacht aan de bekomen verwondingen bezweken. Auto tegen een boom. Maandagmorgen is op den weg van Hommerts naar Sneek een auto, waarin vijf personen uit Sneek waren gezeten, tegen een boom gereden. De auto werd geheel vernield. De bestuurder, de 25-jarige T. Bergstra en de naast hem gezeten, eveneens ongeveer 25-jarige Boers- ma werden op slag gedood. De Een dosis Foster's Maagpil- len bij het naar bed gaan verschaft 's morgens ge makkelijke en normale ont- lasting, f 0.65 per flacon. De eerste echter beweert, dat de leeuwentemmer hem die papie ren ontstolen had en hij, toen zich de gelegenheid daarvoor aanbood, slechts zijn eigendom weder tot zich heeft genomen O, die leugenaar, die schoft, die bedrieger 1 riep Bertha toornig uit. Maar waarom gelooft men dien slechten mensch meer dan Rinconi, den besten, edelsten, braafsten mensch onder de zon Men gelooft hem niet meer, juffrouw, verklaarde de heer Peereboom. Men heeft alleen tot nu geen grond, om den leeuwen temmer eer geloof te schenken dan den anderen. Maar hoe kan die zaak dan worden opgehelderd riep Bertha in vertwijfeling uit. Zoodoende kan de arme man wie weet hoe lang nog in hechtenis moeten blijven. Wij hebben bereids de noodige stappen gedaan, gaf de officier van justitie thans geruststellend ten antwoord, en we hopen spoedig licht in de zaak te brengen. Wat hebt u mij nog verder mede te deelen O, niets meer dan ik gezegd heb, antwoordde Bertha. De heer Peereboom glimlachte. Nu, juffrouw, zei hij, het is mij aangenaam, dat u hierheen gekomen bent. Ik zou u anders hebben laten verzoeken bij mij te komen, om u eene vraag te doen. Zijt gij ontwijfelbaar zeker, dat de leeuw, die den temmer beet, naar overige inzittenden werden slechts licht gewond. Het ongeluk geschiedde bij het passeeren van een anderen auto. Botsing tusschen tram en motor. Zondagmiddag is op den Muider- straatweg tusschen het Merwede- kanaal en Muiden een ernscig motor ongeluk gebeurd. Op genoemd tijdstip reed een aantal Duitsche motorrijders, die een bezoek aan Nederland brachten, in de richting Naarden. Een van hen wilde, toen er een hevige wind kwam opsteken, die veel stof omhoog deed dwarrelen, in een café gaan schuilen en sloeg daarop plotseling links af de tramrails over. Up hetzelfde moment naderde de Gooische tram, eveneens komende uit de richting Amsterdam. Deze kon niet tijdig rreer tot stilstand worden gebracht waardoor het motorrijwiel in de flank werd gegrepen en geheel in elkaar gedrukt. De bestuurder, de 27-jarige F. Lindberg uit Elberfeld kwam er goed af. Hij liep slechts eenige schaafwonden aan de bennen op. De in den zijspanwagen gezeten 22-jarige Martha Buelhoff uit Barmen werd deerlijk verminkt. Per zieken auto uit Weesp zijn beiden naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam over gebracht. Diamanten bruiloft. Te Maastricht vierde het echtpaar P. Crijns—Willems onder belang stelling van geestelijke en wereldlijke autoriteiten, benevens vele bekenden, zijn diamanten huwelijksfeest. Pinkster-ongelukkon. Zooals te verwachten was heeft de geweldige Pinksterdrukte, vooral in de omgeving der Europeesche hoofdsteden, weer talrijke verkeers ongelukken ten gevolge gehad. De telegrammen uit Parijs maakten melding van 19 dooden en ongeveer 50 gewonden. In heel Frankrijk moet het aantal dooden 31, dat der ge wonden ruim honderd bedragen. Ook in Engeland heeft het drukke verkeer verscheiden slachtoffers ge- eischt. Te Beddington is een auto in botsing gekomen met den trein van Brighton naar Hastings. Twee man nen en twee vrouwen werden gedood. Nabij Lincoln is een autobus na een botsing met een auto over den kop geslagen. Twaalf personen werden gewond. In Zwitserland tusschen St. Niklaus en Luzem, is een motorboot, waarin zich zes personen bevonden, op het Vierwaldstattermeer vol water ge- loopen. Óp het hulpgeroep van de inzit tenden snelden andere booten naar het zinkende vaartuig. Drie der op varenden werden bewusteloos aan wal gebrachtslechts bij twee hun ner konden de levensgeesten weer worden opgewekt. De lijken der drie anderen zijn nog niet gevonden. Ook uit Duitschland worden ver schillende min of meer ernstige onge lukken gemeld. Tusschen Hollfeld en Bamberg bij Schesslitz sloeg een autobus met 30 inzittenden over den kop. Vijf en twintig personen werden gewond, waarvan er twee reeds zijn overleden. Verscheiden zwaar gewon den verkeeren in levensgevaar. In de Beiersche Alpen heeft de Pinksterdrukte eveneens een aantal slachtoffers gemaakt. f Drie bewoners van München stort ten van een spits van den Wilden Kaiser naar beneden. Eén hunner werd gedood, een begeleidende dame ernstig gewond. Te Schachen bij Partenkirchen werd de toerist Frankel dood op een bergpas gevonden. Hij is waar schijnlijk van een rotswand naar beneden geslagen. Bij Walchensee werk stortte een toprist uit München naar omlaag en werd ernstig gewond. Een groot aantal kleine ongeval len kwam nog in het gebergte voor, die echter alle vrij goed afliepen. brandewijn rook Ontwijfelbaar zeker, verklaar de Bertha beslist. Wie kan evenwel den dieren brandewijn hebben ingegeven Er was slechts één persoon in het circus, wien men daarvan kon verdenken. Dat was de tijger- temmer Stockton. Welke reden kon de man dan wel voor die daad hebben gehad IJ verzucht wellicht, zei Bertha blozend. Ijverzucht? Ja.... om mij. Evenwel maakte de schurk het mij in den laatsten tijd minder lastig met zijn attenties, verklaarde Bertha. De heer Peereboom schreef het een en ander in zijn groot notitie boek op. Ik dank u voor uw vriende lijkheid, sprak hij vervolgens, een buiging voor zijn bezoekster makend. Bertha stond op. Gij zult er toch voor zorgen, dat de onschuld van den armen Rinconi spoedig aan het licht komt, niet waar? vroeg zij met haar liefste circuslachje. Andermaal glimlachte de officier van justitie. Dat is juist mijn ambt, zei hij. Ik moet den schuldige als zoodanig uitvinden, maar wees er zeker van, dat, zoo de met zoo krachtigen moed en met zooveel energie door u verdedigde niet schuldig is, zal hem ongetwijfeld recht geschieden. Wordt vervolgd. Zonnebrand ei van Huid en verzacht en g Doos 30-60. Tube 8 Naar uit W zijn tengevo ongeval in d van Warschau leven gekomen Het ongeval vaart met den naar Tarnobr voorgeschreveq veerman 32 pi gevolg, dat de op eenige oever omsloeg in het water t< Aangezien plaats zeer diei steil, konden grootendeels worden gered, negen lijken g< is gearresteerd] tragisch ongel boot met t< draaikolk, zoi en de beide Te Obersee, Waag, zijn 16 en 17 jaar o^e De jongste hirfiE gleed van een ai en kwam in waardoor zij nas ken werd. Haar beide kwamen, werdei stroom omlaag C0-jar(ii Pinkstermaamr H. Doesborgb IS waarop hij voO trad bij Kreykafc te Steyl. Hoe druk het^e Met de Pinkstt een groote bedrijb aan de Waal, t$D Zaterdag begdt de wagens uit h?< Oosten en Zuip in den middag ije van auto's opstelgi kant, waar ment moest, tot men éc om overgezet (etc Niettegensta; met twee pontë het nog voor, d een uur moes beide Pinksterda nog grooter voornamelijk a® kant, waar dejw stonden opgesteti electrische centiaSei wagens waren di c gierd met drie pij in vaart waren, j Van alle ziji los over deze o toestanden megen overwtej stelling van effl tevens aan Nijmegen in wordt een tveji doen leggen Lentsche zijde, j zullen deze drag eischen met het oog ojjt een aanvang gtcdti werkzaamheden I bouw en dele» jaar gereed kan zfc bestuur van h'ijkr deze groote kestfot toch aan dt tegemoet te kone^e aangelegd welkth rijders en voetgafc geven de pont fete Do dooie|B! Toen ZaterdapJ der A., bij de Wan. te Maastricht, looplamp wilde bootje, sloeg -1 vc water. Tweenzabi in hem levenloos en De ongelukkijes trischen stroominjra Hoeveel mis; heeft en van Orden en het aantal ledeti k 8: 7 7 7 Miss. v.h. H. bM8( Mill-Hill Franciscanen RedemptoristeJ Witte Paters Miss. v. Schei Lazaristen Jezuieten Dominicanen Priesters v.h. F Montfortanen Capucijnen Miss. v. Afrika M Paters d. H. Hrfe Gez. Godd. Wk>c* Paters v.d. H. <£®3 Carmelieten 5 Kruisheeren Norbertijnen 1 Miss. H. Famfe'5 Benedictijnen Passionistee Priesters H. Sa? ^0 Conventueeler

Peel en Maas | 1931 | | pagina 8