Bijvoegsel m Roeloffzen Tilburg Gemengde Berichten Glas-, Porcelein-, Emaille- en Staalwaren f4 Reclamemaand f4 HET KOOKBOEK Zaterdag 30 Ongeluk b\j een wegkruising. Toen Dinsdagavond een 16-jarige wielrijder met voor zich op de stang een 7-jarig jongetje het steile Noord pad te Arnhem in volle vaart kwam afrijden, werd hij op een wegkrui sing door een vrachtauto aangereden. Een der wielen van den auto ging het 7-jarig knaapje over het hoofd, tengevolge waarvan het jongetje ter plaatse gedood werd. De andere jongen kwam er met lichte verwon dingen af. Den bestuurder treft geen schuld. Kind overreden. Dinsdagavond is het achtjarig dochtertje van den landbouwer v. d. Sande te Veldhoven door den stoom tram gegrepen. Beide beentjes werden afgereden. Het kind werd naai het ziekenhuis te Eindhoven gebracht, waar het aan de gevolgen is over leden. De ouders wareD, toen het ongeluk gebeurde, naar een bruiloft, terwijl de kinderen aan de zorg van een buurvrouw waren toevertrouwd. Terdronken. Men meldt uit Ammerzoden Dinsdagavond omstreeks acht uur is de 17-jarige schippersknecht J. Zuidam, afkomstig uit Den Haag, bij het baden in de Maas verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. De bliksem ingeslagen. Woensdagochtend woedde boven Helmond en omstreken een vrij hevig onweer vergezeld van zware regens. Te Milheeze, gemeente Bakel, sloeg de bliksem in de boerderij van den landbouwer P. v. W.. waarbij de bewoner en zijn echtgenoote door 't hemelvuur werden getroffen. V. d. W. was op slag dood; zijn vrouw werd bewusteloos geslagen. De boerderij, die pas nieuw gebouwd was, werd verschrikkelijk gehavend, doch er ontstond geen brand. V. d. W. was vader van drie kinderen en 30 jaaroud. Folkloristische Gildefeesten te Liessel. Verschenen is het programma van de gioote Nationale Gildefeesten, georganiseerd door het Gilde St. Hubertus te Liessel (gemeente Deurne) ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan van genoemd gilde op Zaterdag 30 en Zondag 31 dezer. Z.Exc. Mr. Dr. L. N. Deckers, Minister van Defensie heeft het Eere-voorzitterschap aanvaard, ter wijl in het eere-comité nog zitting hebben de leden van Provinciale Staten van N.Brabant J. C. van Beek, Burgemeester DeurneJ. Franssen, Vlierden J. van de Laak, Asten, Burgemeesters uit de omge ving en notabelen uit Deurne en omgeving. Behalve schietwedstrijden, worden er wedstrijden gehouden in vaandel- zwaaien, standaardrijden, tromslaan, roffelen, klaroenblazen, marcheeren. Verder zijn prijzen beschikbaar voor grootste ledental, verstkomend, oudste schilden, oudste papegaai, schoonste costuums, oudste lid, oudste schutter, mooiste vaandel, oudste trom, oudste vaandel, schoonste standaard, oudste standaard, enz. enz. Voor al deze wedstrijden worden een 90-tal prijzen beschikbaar gesteld. :i 1931, No. 22. Het feest wordt door een drietal muziekcorpsen opgeluisterd. Voor liefhebbers van folklore valt daar Zondag ruim te genieten. Buitenlandsche arbeidskrachten. Vanwege het R.K. Werklieden verbond meldt men ons Reeds herhaaldelijk werd in het Bestuur van het R.K. Werklieden verbond besproken de kwestie van het tewerkstellen van buitenlandsche arbeiders in ons land terwijl ook in besprekingen met regeerings- en departementale college's daaraan aandacht werd geschonken. Het nemen van maatregelen ter beperking van het euvel stuitte even wel o.m. steeds af op de omstandig heid, dat nog vele Nederlandsche arbeiders vooral in Duitschland werkzaam zijn. Inmiddels houdt de trek van bui tenlandsche arbeiders naar ons land aan en moeten velen onzer arbeiders het aanzien, dat buitenlanders hier werken, terwijl onze eigen land- genooten in grooten getale werkloos zijn en ondersteuning genieten of in werkverschaffing worden te werk gesteld, veelal ver van huis en in minder aangename omstandigheden De in Maart door de Belgische regeering getroffen maatregelen gaven het Verbondsbestuur opnieuw aan leiding om de kwestie onder 't oog te zien. De Belgische regeering heeft door hare maatregelen het verkrijgen van werk door Nederlandsche arbeiders in België zoo moeilijk gemaakt, dat ze practisch wel ongeveer dezelfde uitwerking zullen hebben als 't weren van Nederlandsche arbeiders, zooals ook de maatregelen door de Duit- sche overheid genomen, tot gevolg hebben, dat de bedrijven, waarin werkeloosheid voorkomt, feitelijk voor Nederlanders gesloten zijn. Vooral in de grensstreken en met name in Limburg, waar blijkens door het Verbondsbestuur ontvangen me- dedeelingen, Belgische arbeiders in vrij groote aantallen over de grens komen, wekt de huidige situatie ergernis. Een en ander was voor het Ver bondsbestuur aanleiding de aandacht van den Minister nog eens op dit euvel te vestigen en hem te verzoe ken spoedige maatregelen te bera men, die practisch het resultaat heb ben, dat buitenlandsche arbeiders onze eigen arbeiders niet van hun plaats dringen, met alle daaraan voor de Nederlandsche samenleving verbonden nadeelen. Concurrentie onder grijsaards. Zaro Agha, de Turk, die met zijn geboorte-acte bewijst, dat hij 157 jaar oud is, is naar Engeland gereisd, waar eenige grappenmakers vast stelden, dat hij al 15 jaar ouder is dan in 1920. Maar Zaro Agha ver acht de afgunstlgen. Hij vreest slechts concurrenten. Men vertelde hem onlangs van een patriarch, die in de Chineesche provincie Sze-Tihnen woont. Deze telt, zooals bewezen is, 252 jaren. De Turk wil het niet gelooven, want le als het zoo is, waarom laten de Chineezen hun oudsten inwoner niet zien 2e moet hij met zijn papieren voor den dag komen, 3e hebben de Chineezen een andere tijdrekening. Maar ten slottehoe zou men in een land als China zoo lang kunnen leven Mgr. A. J. H. Aerts. Z. H. E. Mgr. A. J. H. Aerts. Apostolisch Vicaris van Ned. Nieuw Guinea, heeft Woensdag het Missie huis aan den Bredascheweg te Til burg verlaten om de reis naar Indië te aanvaarden. Mgr. zal 5 Juni te Marseille aan boord gaan van de „Insulinde" van den Rott. Lloyd. Waarschuwing In de warme zomermaanden worden vele zuigelingen ernstig ziek. Deze ziekte treedt soms plotseling op en kenmerkt zich door braken en dunne ontlasting. Borstkinderen worden door deze ziekte veel minder dikwijls aangetast dan kinderen, die met de flesch ge voed worden. Als oorzaken voor het ontstaan dezer ziekte kennen wij 1. Oververhitting van het kind door te warme en te vast aangelegde kleeding en verblijf in een vertrek, dat onvoldoend gelucht wordt. 2. Bederf der melk, die niet vol doende versch is en niet koel be waard wordt. 3. Verontreiniging van het voedsel doordat de fleschjes en speentjes niet zorgvuldig schoongemaakt en schoon- gehouden worden. 4. Ondoelmatige voeding van het kind, vooral overdadige voeding en onregelmatige toediening van het voedsel. Let welNimmer is het door komen van tandjes oorzaak van deze ziekte Hoe kan de moeder het optreden van deze ziekte zooveel mogelijk voorkomen la. Door het kind, vooral op warme dagen, te doen verblijven in eene frissche kamer, die goed gelucht wordt. Het raam of de deur aan de schaduwzijde flink open zetten I (ook 's nachts). lb. Door het kind op warme dagen luchtig te kleeden. Op heete dagen kan men den gezonden zuige ling slechts met een hemdje en een luier kleeden en hem met een lakentje dekken. Het hoofdje moet men koel houden en niet bedekken. Ook doet men goed indien men den gezonden zuigeling, veel buiten brengt; bij groote hitte op een koele niet-zon- nige plek. lc. Door het kind dagelijks ge heel te wasschen of liever nog te baden. 2. Door de melk te koopen bij een betrouwbare inrichting of melk boer. Het voedsel van den zuigeling moet direct ca ontvangst der melk bereid worden, zoo vlug mogelijk afgekoeld en in eene gesloten pan op eene koele plaats bewaard worden. Men plaatse de melkpan direct op den keldervloer of anders in eene andere pan gevuld met koud water dat meermalen per dag ververscht wordt. 3. Door de fleschjes en speentjes direct na ieder gebruik met heet water zorgvuldig te reinigen en in eene gesloten schoone pan met zuiver water te bewaren. 4. Door het kind op de vastge stelde tijdstippen nauwkeurig het voedsel te geven, dat door den dokter aangeraden is. Indien men meer geeft of de flesch te spoedig na de vorige geeft, zoo stelt men het kind aan groot gevaar bloot. Indien gij uw kind thans aan de borst voedt, tracht dit dan voort te zetten gij doet dan het beste, wat gij voor uw kind kunt doen Geef uw kind nimmer een zoet houder of dotje; dat kan gevaarlijk zijn. Gebruik geen flesch met een lange slang, doch een met een korte speen. Wat moet de moeder doen, indien de zuigeling gaat braken of dunne ontlasting krijgt le. Geef hem dan direct op de tijdstippen, waarop hij anders zijn voedsel krijgt, een fleschje rijstewater, bereid volgens onderstaand voor schrift. 2e. Verzuim niet daarna met het kindje op het eerstvolgend spreek uur van den dokter te komen om verder raad te ontvangen, want het kind mag niet langer dan één of twee dagen uitsluitend rijstewater krijgen. 3e. Indien de ziekteteekenen niet na eenige uren wijken, roep dan spoedig de hulp van uw huisdokter in. Bereiding van rijstewater Breng 1 eetlepel vooraf gewasschen rijst met 1 Liter (kan) water aan de kook in een open pannetje en laat het zoolang koken, tot de helft van het water verkookt is (ongeveer 20 minuten). Giet het door een schoon zeefje. Wanneer het te veel verkookt is, vul het dan met gekookt water tot i/i Liter bij. Bewaar het afgekoelde rijstewater in een gesloten of toege dekte pan. aan zeer verlaagde prijzen Diepe borden vanaf 10 ct. Witte Tasschen mooie 4 st. 25 Bierglaasjes mooi model 9 Stalen Vorken en Lepels 6 stuks voor 50 ct. Waschdoek, Tafelzeil en Kastranden zijn ook in prijs verlaagd. Wist U dat? Vraagt onze prijzen. Ziet de Etalages Hofstraat 12. 336 Mantels verven slechts f 4.- Colbert costuums stoomenen persen f 4.- Prima afwerking. Goederen 's Maandags bij de Wed. H. Schellen, Hen- seniusstraat, ge_bracht, worden nog dezelfde week weder af geleverd. 3 Stoomververlj Chem. Wasscherij. voor de moderne voeding zonder vleesch, Uitgave van de Mariaschool te Culemoorg. Verkrijgbaar bij Firma v. d. Munckhof

Peel en Maas | 1931 | | pagina 6