f H. DONDERS 09 Vriendschap Groot Bondsconcours Boerenleenbank Algem. Vergadering üemengde Berichten vm AY Oogarts, Venlo, AFWEZIG van 13 lof en met 16 Mei. Odilia Hartjens Handboogschuttersbond MERSELO GEVONDENeen kosteloos rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeente politie. Kostolooze weggeldkaarten. Woensdag 13 en Vrijdag 15 Mei van 2 tot 5 uur bestaat alsnog ge legenheid tot het afhalen van koste- looze weggeldkaarten in Hotel de Zwaan, alhier. Naar wij vernemen zullen met de a.s. Limb. Bedevaart naar Lour- des, uit onze gemeente een zevental personen per zieken trein vertrekken, cl. 3 mannen en 4 vrouwen. Hiermede is ook voor deze bede vaart de lijst van deelnemers ge sloten. Sportdenionstratie op Hemel vaartsdag. Voor den 4 K.M. dorpsloop be staat nogal animo, een dertigtal deelnemers hebben zich reeds opge geven. Eventueele liefhebbers kunnen :ich alsnog aanmelden bij den Secretaris, den heer Fr. Janssen Stationsweg. De prijzen zijn te be zichtigen in de vitrine van de Wed, Schaeffers, Sigarenmagazijn Paters- straat. Examen Krankzinnigenverpleging Door de examencommissie van de R.K. Gestichtsartsen vereeniging wer den de overgangs-examens afgenomen in het Sint Anna Geneeskuudig Gesticht te Venray, De uitslag der examens luidt Eerste overgangsexamen 21 candi dates GeslaagdA. A. den Brok M. Cadier M. A. L Creemers A. M. van Goch W. J. Hameleers A. M. H. A. Hendrix A. M. A Kafoe J. A. M. A. Kafoe M, A. Linthorst C F. G. M. van Loon M. J. G. F. van LoonG. M. Mehring M. H. A. Oostendorp M. J. Peperkamp H. M Remmers W. Roose M. Schmitz J. M. W. F. Verkooyen C Vermue M. A. Welsing C. C. J. de Wit. Tweede overgangsexamen 10 can didates Geslaagd: R. B. M. Dem- metsM. A. GarretsenC. M. I .uypen A. C. Rosier C. C. Rosier J. M. J. SchellJ. M. Tour- rierC. J. M. Vallen (eerw. Zr. Bernarda) M. M. E. J. van der Vegt. S» ci'f's voor onzen Handelscursus Gelijk men weet, is de Handels cursus van den Venrayschen R. K. Middenstand jongstleden najaar drie jarig geworden. Het voornaamste leervak van het derde jaar is Reke- ning-Courant-Boekhouden. Vier cursisteu van dit derde jaar hebben zich onderworpen aan het Rekening-Courant-examen. Allen zijn geslaagd. Het zijn Mej. Maria Janssen (Leunen) en de heeren Jean Arts (Merseloscheweg), Mathijs Arts (Merselo) en Martin Verheyen (Oostrum). Van ganscher harte proficiat 1 LEUNEN. In het Bondsgebouw alhier werd de jaarvergadering ge houden van de Boerenleenbank aid. Leunen. De Voorzitter de heer Fr. Verkleij opende de vergadering op gebruikelijke wijze, heette allen harte lijk welkom, waarna de kassier, de heer Reintjes de notulen welke on veranderd werden vastgesteld voor las. Vervolgens gaf de kassier een keurig jarrv.rslag waaraan wij het volgende ontleenen gedurende het verslagjaar werd ingelegdf 171983,24 Terugbetaald f 143190,26. Saldo per 31 Dec. aan spaargeld f 419809,05. Er werden aan Voorschotten gegeven f 20300. Terugbetaalde voorschotten f -4450. Uitstaande per 31 Dec. f 124880. Gemaakte winst over 1930 f 128U.46. Reservefonds is f7279,42. Het aftredend bestuurslid Houben werd met algemsene stemmen her kozen, als lid van den Raad van Toezicht. Na nog enkele huishoudelijke aan gelegenheden besproken te hebben sioot de Voorzitter deze geanimeerde oijeenkomst. MERSELO. Bij gelegenheid van het alhier te houden Festival, vast gesteld door de Federatie van Muziek- en Zanggezelschappen in Venray, op Zondag 14 Juni, zal onze Fanfare „St. Oda" tevens haar 17i/t-jarig bestaan herdenken. Bedevaart naar Smakt. Morgen Zondag wordt een groote bedevaart gehouden van Gennep naar de Smakt, waar de Z.E. Heer Van Haefï, eertijds kapelaan aldaar, Rector is. De deelname is zeer groot. De deelnemers zullen vertrekken om half een per boot. De boottocht gaat tot Maashees en vandaar te voet naar de Smakt. Vanaf Holthees, waar de Eerw. Rector de processie tegemoet komt, wordt gebeden. Bij aankomst op de Smakt welkomstwoord door den Eerw. Rector. Lof met preek door den Geestelijken Adviseur van St. Raphael. Na 't Lof wordt er een foto ge nomen van deelnemers der processie. HORST. De 46-jarige metselaar T. P. die tijdens de kermisdagen de functie van zaaloppasser waarnam kwam Dinsdag namiddag wegens de gladheid van de dansvloer te vallen en hid het ongeluk zijn been te b eken. Twee jongelieden die te veel aan Bachus hadden geofferd, en met z'n tweeën óver den Venloschen weg siirgerden, werden door een luxe auto uit Rotterdam gepakt. De auto reed tegen een boom en liep averij op. De beide fiesters kwamen te val len. Een werd nog tamelijk ernstig gewond aan hoofd en handen. HORST. De Paardenfokdag te Horst zal plaats hebben op 3 Juni, in plaats van 2 Juni, in verband met een te verwachten bezoek van Minister Ruys de Beerenbrouck. BERGEN. De gemeenteraad be sloot eene subsidie te verleenen van f 15000 voor den bouw eener nieuwe kerk alhier. Auto-ongeluk. Te Heyen (L.) is een auto, waarin zich vijf Duitschers bevonden, door een defect aan de stuurinrichting tegen een boom gereden. De eige nares van den auto werd de borstkas ingedruktzij werd in deerniswek- kenden toestand naar het ziekenhuis te Gennep overgebracht. Een ander passagier werd een hand ernstig gekneusd. De anderen kwamen met den schrik vrij. Door den stroom gedood. Tijdens zijn werkzaamheden kwam de 35-jarige F. Oyen, uit Budel in een fabriek te Overpelt (B.) in aan raking met den draad der electrische hoogspanning, met het gevolg, dat hij op slag gedood werd. Tusseben de buffers. Op het tramemplacement te Echt is Woensdagmorgen de rangeerder H., uit Roermond, gehuwd en vader van drie kinderen, bij het rangeeren tusschen de buffers bekneld geraakt. Zwaar gewond is de ongelukkige naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Daar is hij eenige uren later overleden. Ituliaansck inbreker. Te Heithuysen werd door den gemeente-veldwachter aangehouden een door verschillende politieautori teiten gezochte Italiaan. Behalve dat hij wordt verdacht van een dezer dagen in de pastorie te Buggenum gepleegde inbraak is hij de dader van de den laatsten tijd te Tegelen en Reuver gepleegde inbraken. Eenige daar ontvreemde goederen werden op hem bevonden. Hij werd ter be schikking van de justitie naar Roer mond overgebracht. Schadelyke myaverzakking. Doordat belangrijke schade is veroorzaakt tengevolge van mijn- verzakkingen, in het concessie veld der O.N. mijnen, aan de in aanbouw z^'nde school te Hoensbroek (stations kolonie), zal de voorgenomen irjge bruikneming half Mei niet kunnen plaats hebben, daar een geheel nieuwe vleugel moet worden gebouwd. Overeenkomst tusschen de cicimynen te Roermond en te Venlo. Tusschen de besturen van de Coöp. Roermondsche eiermijn en de Coöp. Venlosche veiling vereeniging is de volgende overeenkomst na langdu rige onderhandelingen tot stand ge komen. 1. Alle leden van de C.V.V, en C.R.V. worden lid van den Bond van Pluimveehouders van den L.L.T.B. en van den N.B.C. en wel met ingang van 1 Januari 1931. De contributie ten bedrage van 50 ct. zal van de C.V.V.-leden over het geheele jaar 1931 worden geïnd. 2. Ten opzichte van het Centraal Fokstation te Horst zullen de ledea treden in dezelfde rechten als de Bredasche Eiermijn, d. w. z. de leden van de C.V.V. kunnen een evenre dig deel der producten van het fokstation Horst verkrijgen aan dezelfde prijzen els de leden, aan gesloten bij de C.R.E. met dien verstande, dat de prijzen voor de leden der C.V.V. met 100 procent worden verhoogd, welke verhooging evenwel betaald wordt uit de kas der C.V.V. Andere geldelijke ver plichtingen ten opzichte van het fokstation Horst bestaat voor de C.V.V. en hare leden niet. 3. De afdeelingen zijn geheel vrij om met tare eieren te blijven waar zij zijn, met dien verstande, dat er geen sprake mag zijn van over]oopen der leden, in welken vorm ook. Zoo dit desondanks toch geschiedt, wordt de afdeeling welke een over loopend lid aanneemt, gestraft met ontzegging van het recht, om eieren aan een der beide veilingen te leve ren. De besturen geven echter in over weging aan de afdeelingen, gelegen in het rayon Venlo om over te gaan naar de C.V.V, en de afdeelin gen, gelegen in het Rayon Roer mond, zich aan te sluiten bij de C.RE.j Het rayon der C.V.V. strekt zich uit over Noord-Limburg, met als zuidelijke grens het zuiden van de gemeenten Belfeld, Kessel, Helden, en voor Noord-Brabant de plaatsen Maashees, Holthees, Vierlingsbeek, Groeningen, Vortum en Satnbeek. 4. Beide veilingen zullen geen eieren aannemen van verzamelaars, van zoogenaamde eiervereenigingen. 5. Voorschriften en instructies voor leveranciers, verpakkers en admini strateurs zullen zooveel mogelijk gelijkluidend zijn. Er zal van beide zijden streng worden opgetreden tegen hen, die de eieren rechtstreeks aan den handel leveren. Beide vereenigin- gen hebben besloten, met betrekking tot het sorteeren, het gebruik van den sorteerbak door de leden zelf, verplichtend voor te schrijven. 6. De directeuren der belde vei lingen zullen door onderlinge besprekingen den handel op het buitenland zoo leiden, dat aan den ouderlingen concurrentiestrijd een einde wordt gemaakt en zoodoende de belangen der kippenhouders in goede banen worden geleid. Do ambtenarensalarissen. Een gerucht, dat te 's-Gravenhage sedert enkele dagen de ronde doet, zegt, meldt het „Hbl", dat het in het voornemen van de regee ring zou liggen met ingang van 1 October a.s. de ambtenaarssalarissen met een zeker percentage te verlagen. Te bevoegder plaatse waar men zulks zou kunnen weten, deelde men het blad, gevraagd naar de juistheid van dit gerucht, mede, dat men principieel niet op een los gerucht wenschte in te gaan, dat in een tijd als deze, uiteraard zeer gemakkelijk ontstaat. Vreemdsoortige liefhebbery. In Eindhoven wordt dezer dagen het „Eindje" te Woensel in rep en roer gezet. In tal van cafés, welke er in deze omgeving vele zijn, moeten de spiegelruiten het ontgelden, zon der dat de politie de daders kan attrappeeren. In Café De Zeeuw gooide men de ruiten in, na vooraf gaande telefonische waarschuwing, wijl de eigenaar de politie ingelicht had in Café Fransen kwam een lid der bende binnengestormd, roepende „Daar hadden ze me bijna een kei tegen mijn hoofd gegooid 1", maar intusschen had hij zelf, naar later bleek, een steen door de ruiten ge mikt. De politie surveilleert ter plaatse en de boevenwagen staat gereed. Maandagavond werden 13 belhamels opgepakt en naar het cachot gereden. Honderden kijkers zijn lederen avond aanwezig wachtende op de dingen, die komen zullen. Woensdag avond liepen er bovendien kerels met valsche baarden en snorren rond en verkleed als op carnaval. De opzet is een plagerij der politie. Brabant stroomloos. Tengevolge van kortsluiting in de centrale te Geertruidenberg kwam de geheele provincie Noord-Brabant Woensdagmorgen om 9 uur zonder electrischen stroom. Na een half uur was de stoornis in de centrale her steld en na drie kwartier was overal weer stroom. ftloordaunsiag op een veldwachter. De veldwachter P. Leenen te Mierlo werd Maandagavond her haalde malen lastig gevallen door een 20-jarigen koopman uit Helmond. Tegen dezen had hij Zondag proces verbaal opgemaakt wegens zeden misdrijf. Des avonds tegen elf uur toen de veldwachter bezig was met het controleeren van de cafésluiting, kwam hij den koopman op „het Hout" tegen. Deze nam direct een uitdagende houding aan en wilde den veldwachter met een mes te lijf. Met zijn gummistok wist de politie man zijn aanrander van zich verwij derd te houden tot dat deze met het geopend mes op hem afvloog. De veldwachter trok zijn revolver en loste op zijn aanvaller een schot, waardoor deze in het bovenbeen getroffen werd en neerviel. Na door een ontboden geneesheer te zijn verbonden, werd de getroffene naar zijn woning vervoerd. Het mes werd in beslag genomen en van het voor va! proces-verbaal opgemaakt. Aan de gevolgen overleden. De 69-jarige juffrouw F. v. V., te Eindhoven, die dezer dagen thuis van de trappen was gevallen en sindsdien bewusteloos was gebleven, is thans aan de gevolgen overleden. Tragische dood. Te Enschede is notaris J. Alberts van Haaksbergen plotseling dood achter het stuur van zijn auto ge bleven. Zijn vrouw wist door nog tijdig remmen den wagen tot stilstand te brengen. Verslaafd aan vordoovende middelen. Gedurende eenigen tijd haalde een Amsterdamsch jongmensch bij de apotheek van de firma Koning en Mooy te Bussum op recepten pantapon, een verdoovend middel. De recepten waren geschreven op receptpapier van een Amsterdam se! en arts. Tenslotte kwam het den apothe ker verdacht voor en hij stuurde, het recept naar den betrokken artsdeze antwoordde dal de recepten vervalscht waren. Hij was n.l. gewend de door hem af gegeven recepten van een stempel te voorzien. De apothekers-assistenten kregen opdracht direct te waarschuwen wanneer het jongmensch wederom een recept voor pantapon aanbood. Zoo liep de man in den val. Toen de politie ter plaatse ver scheen was hij echter verdwenen. Op het station en in hotel Nieuw Bussum waar hij vaak logeerde werd een onderzoek ingesteld, doch nergens was meer een spoor van hem te vinden. Zijn adres was echter spoedig bekend, zoodat proces verhaal tegen hem kon worden opgemaakt. Intusschen heeft hij zijn prac- tijken voortgezet. Voor hij in Bussum betrapt werd heeft hij in vele apotheken in ons land ver- doovende middelen machtig weten te worden. Hij gebruikte het ge neesmiddel, waar hij aan verslaafd is, voor zichzelf. Waarschijnlijk zal de man worden vervolgd wegens overtreding van de opium wet en niet wegens valscheid in geschrifte. Water en melk. De 37-jarige melkveehouder C. P. v. M. uit Waddinxveen was in appèl gekomen van een vonnis van den kantonrecht* r te Gouda waarbij hij wegens overtreding van de Waren wet was veroordeeld tot f 150 boete subs. 20 dagen hechtenis. Uit een onderzoek was gebleken dat er water bij verdachte's melk was gevoegd. De presidentMaar dat komt toch ook niet te pas. Verdachte: Het regende dien dag zoo. De presidentDan ga je de koeien maar melken met een parapluie. Een onverbeterlijke zondaar. De Politierechter te Winschoten veroordeelde den 62-jarigen H. P. tot f 10 boete subs. 10 dagen hech tenis, wegens huisvredebreuk te Muntendam. Dit was zijn 75ste ver oordeeling, welke hij, dank zij het Schiedamsche vocht, heeft bereikt. De crisis in het visschorybedryf. De crisis in het visscherijbedrijf te IJmuiden heeft thans vrijwel haar hoogtepunt bereikt. Bijna eenduizend tal zeevisschers is door het stilleggea van het grootste deel van de IJmui- der stoomtrawlervloot, werkloos. Uit reederskringen verneemt de Msb., dat in den eersten tijd nog geen merk bare verbeteringen in den ernstigen toestand in het visscherijbedrijf te verwachten is. Orerstroomingen in Duitscliland. In Wurtemberg en Baden, zijn dcor hevige regens, overstroomingen ver oorzaakt. Verscheidene rivieren, o.a. de Neckar en haar zijrivieren, zijn buiten de oevers getreden. Hier en daar kwamen de overstroomingen zóó onverwacht, dat veel vee ver dronken is. In het Nagolddal is de spoordijk onderwoeld en op 3 plaatsen weg geslagen, zoodat het spoorweg- en autobusverkeer geslaakt moest wor den. Ook bij Pforzheim en Esslingen is het water op verscheidene plaatsen de huizen binnengedrongen. Ook in verschillende andere streken van Duitschland hebben wolkbreuken, gevolgd door overstroomingen, groote verwoestingen aangericht, o.a. in de omgeving van Karlsruhe. Uit Aschaffenburg worc't gemeld, dat een groep jongelui, die door de wolkbreuk werd overvallen, door het water meegesleurd werden. Drie personen worden vermist. Men vreest dat zij verdronken zijn. Hot alcoholverbod in Finland. Een delegatie van Finsche vrouwen heeft Woensdag den Finschen staats president eendoor 118.000 vrouwen onderteekend adres aangeboden, waarin om opheffing van het alcohol verbod wordt verzocht. De woordvoerdster der delegatie sprak bij de overhandiging van het adres de hoop uit, dat Finland spoe dig bevrijd zal worden van de ellende, waarin het land door het alcoholverbod is geraakt. BUHaS&UJKB 8ÏAKD van 1 tot 8 Mei. GEBOREN Jozefina M. v.d. Broek, Vlakwaterw Petronella C. M. v.d. Sterren, Heide Johanna C. M. Beerkens, Kolkweg ONDERTROUWD Petrus H. Th. Janssen, 34 jaar, timmerman en Hendrika M. Willems 25 jaar, beiden te Venray. GEHUWD Servatius Drabbels, 28 jaar, land bouwer en Petronella M. W. van Meijel, 28 jaar, beiden te Venray. Hendrikus Muysers, 27 jaar, land bouwer en Anna Verhaag, 29 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Peter J. Gommans, 75 jaar, R. K. Kloosterbroeder, Patersklooster. 1 patient St. Servatiusgesticht. Ingekomen en vertrokken personen van 1 tot 8 Mei. INGEKOMEN: G. J. Bonants, dienstbode, Smakt B 18 van Wanssum H. H. Coenders en vrouw, hoofd der school Veulen van Grubbenvorst; A. G. Franssen, dienstbode, Mer selo M 129 van Wanssum A. H. van Cuyk, idem. Leunen K 35 van Maashees C. L. Dommeck, idem, Overloon- sche weg 19 van Deurne P. Helders, idem. Leunen K 39 van Arcen M. Kelders en gezin, landbouwer, Roosendaal N 19 van Bakel W. L. v. d. Munckhof, z.b., Lang straat 16a van Horst; Th. H. van Ooi en vrouw, landb.. Veulen H 37 van Maasniel P. J. Willems, dienstknecht, M 80 van Deurne J. H. v. d. Winkel, landbouwer, Smakt B 14a van Heythuysen; G. v. Rijswijck, z.b., Overloonsche weg 2 van Maasbree J. Verhoeven, timmerman. Lang straat 11 van Eindhoven; E. van Rensch, dienstbode, Groote Straat 14 van Meerlo A. A Jacobs, idem, Leunen K 60 van Maashees J. M. C. van Neerven, idem, Eind- straat 1 van Sambeek A. C. v. Dijck, idem, St. Serva tius weg 6 van OpHo; M. J. Peters, idem, Castenray G 45 van Meerlo H. P. W. Jacobs, dienstknecht, Oostrum C 50 van Maashees H. H. Crooymans, onderwijzer, Leunsche weg 10 van Maashees M. C. M. Keysers, z.b., Oirlo E 75 van Horst P. J. Brouwers, dienstknecht, Oirlo E 57 van Broekhuizen E. Hoffjam, kloosterzuster, Over loonsche weg 2 van Lierop A. J. v. d. Gevel, verpleger, Sta tionsweg 32 van Tilburg A. M. Mourmans, verpleegster, St. Annalaan 5 van Bemelen VERTROKKEN: J. A. v. Rosmalen, dienstknecht, naar Maashees-Holthees G. M. Thyssen, landb., naar Horst G. 134 M. G. Rongen, z.b., idem stille H. Mis voor de inwoners van het Rectoraat. 3 uur plechtig Lof met preek en ommegang over den Vlasakker, na afloop vereer ing der Relikwie. A.s. Donderdag, feest van Heer hemelvaart, de H.H. Missen om 7 uur en half tien. Om 3 uur plechtig Lof met feestpredikatie en ommegang over den Vlasakker. Door de week de H. Mis om half acht. mU&USS DIMSÏSB Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, tien minuten voor zes wordt de H. Com munie uitgereikt, 6 uur 1ste H. Mis 7 uur H. Mis en gen. H. Communie voor de leden der H. Familie, kwart voor acht vertrekt de Maria-congre- gatie ter bedevaart naar Oostcum, 8 uur H. Mis, 9 uur kindermis, 10 uur de Hoogmis, half 3 herhalings catechismus voor de jongens, 4 uur H. Familie. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, 6 uur Hoogmis waarna processie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Joseph Aerts, 8 uur jaarg. 2de klas voor Elisabeth Smulders, 7 uur Lof. Dingdag half 8 jaarg. voor Jan Camps, 8 uur leesmis. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Johanna v. d. Pasch, ouders en familie. Donderdag O. H. Hemelvaart, ge boden feestdag, de diensten als op Zondag. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Antoinette Smulders. Zaterdag half 8 jaarg. v. Ciistiaan Ariaans en Ida van Meijel, 7 uur Lof. De jongens der 2e en 3e 'klas en de meisjes der 6e klas komen te biech ten. 7 uur Lof. A.s. Zondag 17 Mei gaat de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum. Dit jaar is het voor de 25ste maal dat de H. Familie O. L. Vrouw Behoudenis der Kranken gaat ver eeren. Volgens den wensch van Z. H. den Paus heeft Z. D. H. de Bisschop bepaald, dat er een algemeene kin- dercommuniedag zal gehouden wor den in Mei en wei op den Zondag volgend op 8 Mei, dus voor dit jaar morgen 10 Mei. Wij hopen dat de kinderen, aangespoord door hunne ouders, in grooten getale daaraan deelnemen, om door de moederlijke voorbede van Maria en door de voorspraak der H. Teresia Gods gunsten af te roepen over de onge lukkige kinderen van Rusland. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 u. H.H. Missen met onderrichting. 8 u. Hoogmis met preek. Kwart over 4 gez. Ves pers, 5 u. Lof met Rozenhoedje. Kwart over 9 H. Mis en verga dering voor de Jonge Derde Orde. Maandag, Dinsdag en Woens dag zijn de Kruisdagen. Om 7 u. de processie, waarna de Hoogmis voor de vruchten der aarde. Woensdag feestdag vd. H Petrus Regalatus, volle afl. o.g.v. 7 uur Lof. Donderdag feest van 's Heeren Hemelvaart, te vieren als Zondag. Gen. Absol. voor de Derde Orde De H.H. Missen ais op Zondag, kwart over 4 plechtige Vespers, 5 uur Lof en Rozenhoedje. Vrijdag om half 8 de Hoogmis. Vrijdag begint de Pinksternovene. Op 15 Mei begint de zomertijd. Donderdagavond de klok een uur vooruit zetten. In de weekiederen avond om 7 uur Meimaandoefe ning. Vrijdag en Zaterdag om half 8. St. Antonius-Piitronaat. Maandel. algem. H. Communie Intentie: de ongelukkige kinderen van Rusland. Aan de leden der Jonge Derde Orde wordt geen communiekaartje gestuurd. Zij worden verwacht in de H. Mis en vergadering van kwart over negen. Visitatie. Maandagavond om acht uur vergadering van de leden der Voelbalvereenigingen Albatros, De Valk, De Zwaluw, Henschenius. Genadekapel Oostrum. Zondag 7 uur stille H. Mis, kwart over acht afhalen van de Congregatie van Venray. Onmid dellijk na aankomst plechtige H. Mis voor deze processie. Na deze H. Mis vereering der Relikwie van Onze Lieve Vrouw. 10 uur Verloofd Dorry Janssen en A. A. Th. van Wensen Receptie Zondag 17 Mei 12—1 u. Venray, Groote Straat 25 's Hertogenbosch, Kerkstraat 41 Heden overleed, voorzien van de H. II. Sacramenten der Stervenden, in den ge- zegenden ouderdom van bijna 86 jaren, onze lieve Moeder. Behuwmoeder, Grootmoeder, Overgrootmoeder, Zuster en Tante, Mejuffrouw Weduwe uit het eerste huwe lijk van wijlen den Heer Jan Willem Berkelmaas en uit tweede huwelijk van Wilhelmus Franciscus van den Einden Missiehuis Stein Mere J. BERKELMANS Venray ODILIA A. JEUKEN- Berkelmans JAC. JEUKEN en kinderen Amsterdam MARIA DE VRIES Jeuken F. A. DE VRIES en kinderen Deurne Familie BERKELMANS Familie v. d. EINDEN Gemert Familie HARTJENS Deurne, 1 Mei 1931. 48 Door deze betuigen wij aan allen, bijzonder aan den R. K. Middenstand en het Brandweer kops, onzen hartelijken dank voor de bewijzen van deelne ming, ondervonden bij bet over lijden en de begrafenis van onzen beminden Echtgenoot en Vader. Wed. P. Schaeffers- Derksen en Kinderen. Venray, Mei 1931. 18 Zondag 10 Mei n.m. 2 uur bij „DIANA" te Venray (café P. Loonen). 18 Het Hoofdbestuur. op Maandag 11 Mei 's nam. 6 uur in de zaal van de Wed. M. Arts te Merselo. Trouwe opkomst verzoekt 18 Het Bestuur. 1 pond Griesmeel 10 1 pond prachtige grove rijst 10 2 pakjes Chloor 10 2 groote gekleurde Kaars»n 10 t pond verpakte Stijfsel 10 2 ijzeren Panspor.sen 10 1 sterke Werkborsfel 10 1 stuk scheerzeep 10 3 scheermesjes 10 1 rol (10 M.) kastrand gek'. 10 4 pakjes Pudding 10 Suiker le kwaliteit p pond 17 Onze fijne versche Boter m.bon 40 ct. per pond Onze heerlijke Koffie met bon 55 ct. per pond. Groofer kwantum lager prijzen. Vraagt onze cadeauxtijsten, steeds alles voorradig Th. Pouwels Hofstraat 34

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2