BELASTING-ADVIEZEN. Gemengde Berichten Buitenl. nieuws. Accountantskantoor H. OKHUYZEN, Venlo Siraelsche weg 32 Telefoon 1132. Inrichten, controleeren en bijhouden van ALLE ADMINISTRATIES. Broetler Luurentius f In het klooster der Franciscanen overleed Donderdagavond, de Eerw. Broeder Laurentius Gommans, in den ouderdom van bijna 76 jaren. De overledene werd geboren te G'ubbenvorst 11 Mei 1855, en bracht 52 jaren van zijn leven in het klooster door. Allen, die dezen eenvoudigen, uDeidzamen Broeder gekend heb- >en en dat zijn er velen, daar hij jaren lang in Venray verbleef, zullen nem in hunoe gebeden herdenken. R, I. P. Op de Woensdag alhier ge houden veemarkt was een tamelijk drukke handel, vooral in weivee. De prijzen blijven hoog. Biggen waren er veel aangevoerd. Prijzen van 6 tot 10 gulden. Morgen Zondag zal hier de verkoop plaats hebben van het Emmabloempje, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Groene Ktuis. Wij sporen allen aan, door het koopen van een bloempje, deze nut tige instelling te steunen. Door de Handboogschutterij „St. Antonius" Halfweg alhier, is besloten op Zondag 28, Maandag 29 Juni en Zondag 5 Juli een groot nationaal concours te houden. Bij de alhier gehouden aanbe steding voor het bouwen van een Landbouwhuishoudschool, werd in geschreven als volgt Gielen- Arts, Merselo f 33740 h. Maessen, f 33200 A. H. Maessen en Zn. f 30800 Chr. Wijnhoven, f 30715 Pijpers, Leunen, f 30215 A. Dinghs Castenray, f 29950 Gebr. Oudenhoven, f 29950 erstraelen Oudenhoven, f 29892 A. H. Martens. f 29245 Uitslag der Zondag gehouden -edvlucht met oude duiven door de Postduivenvereniging „De Zwaluw vanaf Creil (Frankrijk), afstand 356 K M. De prijzen werden behaald als volgt le en 14e W. Lormans 2e, 6e en 9e Gebr. Rutten 3e en 7e van O al; 4e J. Gommans; 5e, 8e, 10e lie St. Servatius 12eE. Vermeulen; 13e G. v. Dijck 15e J. Vollebergh; Overdulf W. Lormans. Duiven los 7 uur. Aankomst 1ste duif 10-40-25. Laatste duif 11-14-6. Dezer dagen kwam de land bouwer C. aan het Veulen tot de minder aangename ontdekking, dat uit zijn kippenhok angeveer 160 flinke kuikens waren verdwenen. Bloedsporen en veeren toonden duidelijk aan, dat ze door roofdieren waren gestolen. Ook werden ratten bespeurd, die men er dan ook van verdenkt. GEVONDEN: een rijwielplaatje en eenig geld. Inlichtingen Gemeentepolitie. Door de Rijks - en Gemeente politie weiden deze week weer verschillende autobestuurders bekeurd wegens overtreding der maximum snelheid. Verschillende houders van hon den werden door onze gemeente- politie bekeurd, wegens het niet voldoen der Hondenbelasting. GEVONDEN een rijwielplaatje. - lichtingen bij den Rijksveldwachter Langstraat. Gouden Bruiloft. CASTENRAY. Op Dinsdag 5 'ei a s hopen de echtelieden Jaco bus Janssen en Catharina Oomen, den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaren in het huwelijksbootje aapten. Door de bewoners van Castenray zal wel gezorgd worden, Jat dit zeldzaam feest voor het krasse ■'chtpaar niet onopgemerkt voorbij gaat. HORST. Op 26 Mei a.s. hoopt het echtpaar Jan Coppers en Josephina van der Coelen alhier, hun gouden huwelijksfeest te herdenken. HORST. De heer J. DraHaels, wethouder dezer gemeente, Kerk meester bij de Parochie van St. Jan Evangelist te Meterik, werd begif tigd met het kruis Pro Ecclesiae Pontifice. SEVENUM. De plechtige eerste steenlegging der nieuwe kerk Kronen berg zal zeer waarschijnlijk Zondag o er acht dagen plaats hebben. TIENRAY. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool te Lierop is benoemd Mej. M. J. van Helden uit Tienray. Da Mnasbrugtol te Venlo. Ondanks de vele pogingen welke van verschillende zijden werden aan gewend tot algeheele afschaffing van den tol op de Maasbrug te Venlo per 1 Juli e.k., schijnt men hierin vooralsnog niet te kunnen slagen. Dienaangaande is de gemeente Venlo met het Departement van Water staat nog niet tot een overeenstem ming gekomen. De tot 1 Juli vastgestelde brug- toltarievcn zullen opnieuw moeten worden vastgesteld, doch worden van dien datum af met 30 pet. ver laagd. BERGEN. Naar men aan de L. K. mededeelt zijn de loonen op in deze gemeente gelegen ontginningen verlaagd van 25 op 22 cent, zoodat de landarbeiders thans bij een 10-urlgen werkdag maar een loon kunnen verdienen van f 2.20, hetgeen voor een gezin beslist veel te weinig is. Verlaging pachtprijs. De gemeenteraad van Swalmen heeft besloten tot verlaging der pachtprijzen met twintig pet. Naar do Missie. Zondag werd in het Moederhuis der Dienaressen van den Heiligen Geest te Steyl, het afscheidsfeest gevierd van 44 Zusters, die in de komende dagen en maanden naar de missie zullen vertrekken. Naar alle oorden zullende Zusters heengaannaar China, de Philip- pijnen, Nieuw-Guinea, Nederlandsch- Oost-Indië, Brazilië, Argentinië en de Vereenigde Staten van Noord- Amerika. De Coüp. Roerinondsehe Eiermijn In de te Roermond gehouden jaarvergadering der Coop Roer- mondsche Eiermijn deelde de voor zitter, de heer P. J. van Haaren, Tilburg, o.m. mede, dat aan den Minister van Buitenlandsche Zaken gevraagd werd, bij de Duitsche regeering stappen te doen om de dreigende verhooging van invoerrecht voor eieren tegen te gaan, en dat de voorlichtmgdienst voor pluimvee in 't Zuiden is uitgebreid met ten adj.-consulent voor Noord-Brabant. De voorzitter wees op de groote voordeelen, verbonden aan de tot standkoming van een emballage fabriek. Van de zijde der gemeente Roermond is het voorstel gekomen tot stichting van een dergelijke fabriek met haar steun. Een geschikt terrein hiervoor zal worden aangewezen, dat de eiermijn in erfpacht kan be komen yoor 50 jaren. De gemeente stelt f 2000 beschik baar voor het egaliseeren van dit terrein; voorts stelt ze direct be schikbaar een bedrag van f 40.000 aflosbaar in 50 jaren. Met algemeene stemmen werd tot stichting van een emballagefabriek besloten. Naar aanleiding van een desbe treffende vraag werd medegedeeld, dat in 't buitenland goede reclame wordt gemaakt voor het C. R. E.-ei en dat in samenwerking met de Nederlancsche Pluimvee Federatie de reclame in 't algemeen zal uitge breid worden. Rjjwieldief gepakt. In den loop der week werden te Maastricht op drukke stadspuntec rijwielen gestolen. Als verdacht hiervan werd aangehouden de te Maastricht rondzwervende monteur W. L. uit Geleen, in wien men inderdaad een berucht rijwieldief te pakken had. Meerdere diefstallen kwamen tot klaarheid, want L. bleek den laatsten tijd te Geleen, Sittard en Heerlen rijwieldiefstallen gepleegd te hebben. Contract-ver valseliers. Door de recherche te Heerlen is aangehouden E. P., advertentie- reiziger uit Amsterdam, die verdacht wordt onder valsche voorspiegelingen voornamelijk neringdoenden, bewogen te hebben tot het plaatsen van advertenties in katholieke bladen. Verschillende personen in Heerlen en buiten Limburg schijnen de dupe geworden te zijn. doordat men, wanneer men een advertentie opgaf, een contract moest teekenen dat later vervalscht werd door het aantal regels, waarvoor gecontracteerd was, in een veel hooger getal te veranderen. De man is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Onder familie. De schoenmaker E. R. in de Bogaardenstraat te Maastricht kreeg Woensdag bezoek van twee broers zijner vrouw, die overkwamen uit St. Truien in België. Beide zwagers zijn plotseling op E. R. aangevallen, hebben hem afgeranseld en vervol gens een revolver getrokken en den hevig geschrokken man onder be dreiging gedwongen het in huis aan wezige geld tot een bedrag van honderd tachtig gulden af te geven. De beide roovers zijn ontkomen. H. K. II. Prinses Juliana. Prinses Juliana is Donderdag twee en twintig jaar geworden. Vergissingen by de Statenstembus. Wat de Limburgsche en ook de Brabantsche pers doet, den uitslag terstond verzamelen, is dezen keer in de meeste andere provincies even eens gebeurd. Maar het was er soms naar. Men herinnert zich de vergissingen in Overijssel en Friesland, waar een kalm natellen noodlottig bleek voor de Kath. Staatspartij. Maar nu blijkt in Noord-Brabant zelfs de offideele telling mis te zijn geweest. Bij de toewijzing der zetels volgens art. 100, le lid van de Kieswet (eerste verdeeling) werden 55 van de 64 zetels toegewezen. Daarna werd art. 100, 2e lid toe gepast en werden de 9 overige zetels toegewezen aan de lijsten met de grootste overschotten. Men heeft evenwel het 3e lid van dat artikel over het hoofd gezien, dat voorschrijft, de overschotzetels te verdeelen naar de grootste gemid delden, wanneer het aantal van die zetels meer dan 8 bedraagt. Dit verzuim is thans ontdekt en de vergissing zal in eea nieuwe verga dering van het Centraal Stembureau worden hersteld. De eerste vergissingen brachten teleurstelling aan de Kath. Staatspartij een zetel verlies in Overijssel en Friesland. De Bossche maakt het weer goed drie zetels meer voor de Kath. Staatspartij dan aanvankelijk was gemeld, de S.D.A.P., de Volkspartij en de Vrijzinnig Democraten krijgen elk een zetel minder, de laatsten verdwijnen uit de Staten geheel, na van 1927 tot 1931 een zetel te veel te hebben gehad, ook al door ver gissingen, maar toen van de kiezers, zooals wij gezien hebben. In het geheele land zijn nu geko zen 180 candidaten der Kath. Staats partij, tegen 178 in 1927, 81 Anti- Rev. tegen 78, 71 Chr. Hist, tegen 73, 58 Vrijheidsbond tegen 62, 36 Vijz. Dem. tegen 42, 128 S.D.A.P. tegen 120, 10 Comm. tegen 7, 2 R. K. Volkspartij tegen 2 in 1927. Tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Het gerechtshof te Den Haag heeft Woensdag vernietigd het vonnis van de rechtbank re Rotterdam, waarbij de 23-jarige fabrieksarbeider G. M. uit Oss wegens doodslag, gepleegd op 29 September 1930 op zijn schoonzuster in haar woning aan de Willebrordusstraat te Rotterdam, is veroordeeld tot 20 jaar gevangenis straf. Opnieuw rechtdoende, veroor deelde het hof hem, overeenkomstig den eisch van den procureur-generaal tot levenslange gevangenisstraf. Relletje te Gcraert. Dinsdagavond zou te Gemert een afdeeling van den neutralen bouw vakarbeidersbond opgericht worden ten huize van zekere van E. Het gerucht hieromtrent verspreide zich als een loopend vuurtje door Gemert en men meende algemeen, dat de socialisten hier een afdeeling zouden gaan oprichten. Er was een propa gandist van genoemden bond over gekomen en tegen den avond liep haast de geheele arbeidersbevolking van Gemert te hoop om zich voor de woning van E. te verzamelen. Er werd spoedig een dreigende houding aangenomen en even later werden de ruiten van het huis met steenen ingegooid. De propagandist moest na de bijeenkomst door de politie naar Je tram worden gebracht. Onderweg werd hij door de menigte uitgejouwd en met steenen nage gooid. Een trof hem aan het hoofd, waardoor hij een bloedende wonde opliep. Geheel den avond is het in de kom van het dorp Gemert nog rumoerig geweest. Tusschen een machine lekneld Dinsdag is op de fabriek der firma van Vlissingen te Helmond de 22- jarige arbeider M. zoo ernstig met zijn arm tusschen een machine bekneld geraakt, dat dit lichaamsdeel waar schijnlijk zal moeten worden geam puteerd. Door den trein gegrepen. Dinsdagavond 9 uur had op het station tz Oss een doodelijk ongeluk plaats. De ambtenaar P. Gips, 19 jaar oud, is bij het oversteken van de spoorlijn door een binnenkomen den trein gegrepen. Bijna geheel vermorzeld werd de ongelukkige opgenomen. Door den bliksem getroffen. De heer v.d. P., uit Cuijck, is op weg naar huis bij het Maas-Waal kanaal door den bliksem getroffen. Hij heeft de spraak verloren. Een proefrit, die lang duurt. Bij bakker M., te Veldhoven, kwamen Maandag twee personen om diens motorfiets te koopen. Eerst zouden ze een proefritje maken. Tot op heden zijn zij van dien proefrit nog niet teruggekeerd. Auto ïydt tegen op liol geslagen trein. Een ernstig spoorwegongeluk had Donderdagavond tegen acht uur in Apeldoorn aan den bewaakten over weg bij den Arnhemschen straatweg plaats. Terwijl men bezig was met 't rangeeren van een locomotief, botste deze tegen een andere onder stoom staande machine aan. Deze laatste waarop geen personeel stond, geraakte door de botsing aan het rijden, daarbij een drietal wagens medenemende en passeerde den be waakten overweg, alwaar juist een vrachtauto aankwam die in volle vaart tegen den passeerenden trein reed. Op den vrachtauto bevonden zich behalve de eigenaar de heer S. van Asselt uit Apeldoorn, diens 12- jarig zoontje en een knecht, Bomhof genaamd. De auto werd teruggeslagen en kwam tegen het wachthuisje aan, waarin zich de spoorwegbeambte H. v. d. Velde bevond, die zich echter bijtijds in veiligheid kon brengen. Door den schok werd de auto verbrijzeld en het wachthuisje een tiental meters weggeslingerd. De inzittenden van den auto wer den terstond door toegeschoten hulp uit de ruïne gehaald en door de spoedig ter plaatse zijnde doktoren F. J. Tagen en J. Termanides ver bonden. De toestand van den heer van A. was zoodanig, dat de onge lukkige terstond naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Hij had zware hoofdwonden en inwendige kneuzingen bekomen. De beide anderen konden na verbonden te zijn, naar huis worden gebracht. De inmiddels doorgeloopen machine met wagens liep tegen een gaswagen aap waarbij één wagen derailleerde en een andere in elkaar werd ge schoven. Ontploffing te Groningen. Woensdagmiddag heeft te Gronin gen een ernstig ongeval met doode- lijken afloop plaats gehad. Bij de firma Kloo^e aldaar, was de 38-jarige gehuwde monteur B. Huisman bezig een laschapparaat te herstellen. Waarschijnlijk heeft zich in het toestel nog een weinig gas ontwikkeld, dat met de aanwezige lucht, knalgas vormde. Door de hitte ontstond een ontploffing. Het appa raat sprong uit elkaar en kwam grootendeels op het dak terecht. H.f die over het werk gebogen stond, 1 kreeg ernstige wonden aan gelaat en voorhoofd en is aan de bekomen verwondingen overleden. De man was vader van drie kinderen. Belastingontduiking. Een bloembollenkweeker uit Sas- senheim was door de rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en betaling van een boete van ca. f 16.000.— ter zake dat hij gedurende de jaren 1926, 1927 en 1928 de Rijksinkom stenbelasting heeft ontdoken, door over die jaren resp. f 19.000 t 14.000 en f 15,000 te weinig aan inkomsten op te geven. Van dit vonnis kwam verdachte in hooger beroep bij het Haagsche Gerechtshof. Hij had als getuige a décharge doen dagvaarden den inspecteur van de belastingen te Leiden. Deze ver klaarde op verzoek van den verde diger, dat naar zijn meening de door de Rechtbank opgelegde straf te hoog is. De procureur-generaal Mr. J. A. de Visser, wees op den ernst van de gepleegde feiten, temeer daar deze gedurende eenige jaren werden ge pleegd. Evenwel is hier. naar spr. meent, aanleiding, gezit n het gunstig reclasseeringsrapport, en het feit, dat verdachte een hooge boete heeft te betalen, welke voldoende correctief zal werken, om een voorw. straf op te leggen, waartoe de procureur- generaal concludeerde. Brand ia een hoenderpark. In den Oudburgerpolder te Bergen (N.-H.) is een kippenhouderij, toebe- hoorende aan C. Roos te Bergen, afgebrand. 600 kippen kwamen in den rook en vlammen om. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De kruiwagen vervangen door de lorrie. De heer Tip te Nieuw Weerdinge heeft een proef genomen om bij het graven van kleine en groote turf, den kruiwagen te vervangen door de lorrie en de planken door rails. Daar door zal de dagproductie van een veenarbeider veel grooter worden, terwijl de arbeid niet zwaarder wordt. De proef, welke genomen is met een lorrie, waarop een bak is ge plaatst welke 72 turven bevat en die op het veld, door een kwartslag te draaien de turf in het slag plaatsr is niet slecht uitgevallen. Dit lorrie systeem zal voorloopig alleen kunnen worden toegepast voor turfputten, waarbij men niet behoeft te klimmen, noch te dalen bij het brengen van de turf naar het slag. Voor tal van veenputten lijkt het systeem, dat zonder aanwending van belangrijke kapitalen kan worden toegepast, een verbetering en een besparing, wat zeker de concurrentie mogelijkheid voor turf, vergrooten zal. Uit de Spaansche Republiek. Uit de jonge Spaansche republiek komen bijna dagelijks nog belang wekkende berichten over de ontwik keling van den toestand. Van belang is thans een stuk van het Spaansche genootschap voor po litieke, sociale en economische stu diën. Het is een verklaring en tevens een verzoek aan do Kerkelijke en wereldlijke autoriteiten. We ontleenen er het volgende aan: „De kerkelijke prelaten en alle godsdienstige instellingen en persoon lijkheden zullen, ervaren en verstan dig als zij zijn, ruimschoots begrij pen, dat er geen enkele reden aan wezig is, om een atkeerige of voor ingenomen houding tegenover de republikeinsche regeering aan te nemen. Veeleer zullen zij haar den moreelen steun die absoluut noodzakelijk is voor de vruchtbare uitoefening van het tijde lijk gezag, verleenen of liever gezegd blijven verleenen. Daar het echter van belang is, dat het aantal ontwikkelde personen, die aan ieder republikeinsch regime een demagogisch karakter toekennen, dagelijksch minder wordt, richten we tot de kerkelijke autoriteiten het eer biedig verzoek, om het tijdelijk ge zag steeds meer en meer te steunen, en de geloovigen aan te sporen hun medewerking te verleenen aan de handhaving van de oogenblikkelijke rust van ons vaderland, die zonder overdrijving exceptioneel mag ge noemd worden, daar men in de ge schiedenis niet zoo gemakkelijk een tweede voorbeeld zal vinden van den val van wereldlijke instellingen, die met zco weinig troebelen en rust verstoring gepaard gingen. Tot de republikeinsche regeering richten wij eveneens een verzoek. Men heeft thans niets te vreezen van de personen, die de regeering vor men: van een gedeelte hunner niet, omdat zij duidelijk verklaard hebben den Katholieken godsdienst te belij den en van degenen, die niet Ka tholiek zijn, evenmin, omdat hun fijnheid van gevoelen, hun cultureel niveau en het helder inzicht, dat zij toonen te hebben in den Spaanschen toestand, een waarborg zijn, dat zij in dezen volkomen rechtvaardig zul len zijn. Spanje is zeer fijn van gevoelen op godsdienstig gebied. Het zal echter met allen eerbied een vrij- beidspolitiek aanvaarden, die volko men te verdedigen en te rechtvaar digen is. Van verschillend terrein. De leider der Belgische socialisten, van der Velde, heeft ter vergadering van den raad van de internationale vakvereeniglngsfederatie een rede gehouden, waarin hij het Spaansche volk geluk wenscht met de oelangrij- ke politieke beweging sedert het einde van den wereldoorlog. Hij voorspelde aan zekere monar chieën hetzelfde lot, als thans aan het Spaansch koningschap is te beurt gevallen. Deze verklaring uit den mond van van der Velde moet in België wel groot opzien baren. Frankrijk staat voor een presi dentsverkiezing. De aftredende pre sident Doutr ergue heeft Dinsdag het decreet onderteekend, waarbij de nationale vergadering op 13 Mei bijeen wordt geroepen tot verkiezing van een nieuwen president. De nieuwe Spaansche minister van oorlog heeft in een rede o. m. het volgende gezegd „Er moet een einde komen aan alle gevolgen van een eeuw van burgeroorlogen en koloniale oorlogen. Er dienen geen regimenten meer te zijn van 80 man. geen regimenten zonder paarden, geen troepen zonder strijdelementen, ook geen nuttelooze organismen, om overtollig personeel aan baantjes te helpen." Als het noodig is, om zooiets te verklaren, behoeft men niet te vra gen wat voor een janboel het in Spanje in het leger is geweest. We zijn een goede tien jaren verwijderd van het tijdstip, waarop na de bloedigste menschenslachting, welke de geschiedenis ooit gekend heeft, de kanonnen gingen zwijgen. En men praat weer even vroolijk over een toekomstigen oorlog als betrof het een kegel- of voetbal wedstrijd. Zoo b.v. in België, waar de Opperste Raad van Oorlog be sloten heeft om den toegang tot het hart van het land te betwisten, daar dit een kwestie is van leven of dood. De eerste verdedigingslinie zal op een vrij grooten afstand loopen ten oosten van het brugge- hoofd van Luik. Of men ook vertrouwen heeft in alle verzekeringen omtrent viedes- gezindheid En of men ook gelooft in de idealen van den Volkenbond Ingekomen en vertrokken personen van 24 tot 30 April INGEKOMEN: H. J. H. Maassen, dienstbode, Mei- selosche weg 23 van Boxmeer; J. M. G. Vullings, dienstbode, Gasstraat 30 van Eindhoven; H. Rutten en gezin, landbouwer. Lull G 13 van Maashees; J. Vullings en gezin, opperman, St. Servatiusweg 13 van Sevenum; E. C. M. van de Ven, z. b., Patersstraat 30 van N.jtnegen; M. W. Hoffroaas, dienstknecht, Eindstraat 10 van Maashees; H. A. Deenen, dienstknecht, Land- weerdweg 10 van Maashees; P. W. Smits, dienstknecht, Hen^ seniusplein 7 van Maashees; I. E. M. Peeters, z.b. Eindstraat 10 van Steenbergen. VERTROKKEN Chr. Keijzers, landbouwer, naar HeldenKoningslust 833; M. Th. Vogelzangs, z. b. naar Meerlo—Blitlerswijk; P. H. van den Berg, dienstbode, naar Meerlo-Swolgen; M. J. A. Cox, z.b. naar Oirschot klooster; C. J. Rooyackers, dienstbode naar Tegelen; M. Baltussen, z.b. naar Wansum- Geijsteren A 20; P. W. H. *-'an Kuijck, dienstkn. naar Horst M 151; H. F. Verstappen, landbouwer, naar Blerik—Boekend 155; A. H. Linders, dienstknecht, naar Bergen—Heijen; J. Willemse, landbouwer naar Deurne—Liessel C 96; F. P. Spreeuwenberg, z.b. naar Deurne—Liessel; J. Ch. van de Pasch, dienstknecht naar Wellerlooi; P. J. van de Ven en Th. van de Ven, landbouwers, naar Oosterhout; H Th. Arts, dienstknecht, naar Sambeek, P. J. Pijls, dienstknecht n. Beers; H. Buyssen, idem naar Oploo; H. A. Janssen, verpleegster, naar Tilburg; A. Janssen, dienstknecht, naar Horst. BSRSIRLUKK 8TASB YSS'&AY van 24 April tot 1 Mei. GEBOREN Wilhelmina E. M. v. Boven, Maash.weg Johanna G. Ch. Volleberg, Mersel.weg Elisabeth J. Gommans, Oirlo Jan J. Arts, Henseniusstraat Antonius Th. C. Voesten, Henseniuspl ONDERTROUWD Gerardus van Hoof, 36 jaar, land bouwer en Maria Hoex, 30 jaar, beiden te Venray Gerardus H. Verheyen, 33 jaar, land bouwer en Maria Michels, 33 jaar, bei den te Venray GEHUWD Antonius H. Thijsen, 24 jaar, land bouwer en Christina Thijsen, 26 jaar, beiden te Venray Peter Willemsen, 27 jaar, Sevenum en Thedora A. Ophey, 28 jaar, Venray Gerardus M. Thijsen, 28 jaar, land bouwer en Maria G. Rongen, 28 jaar, beiden te Venray Theodorus Claessens, 28 jaar, land bouwer en Johanna Verstappen, 26 jaar, beiden te Venray Jacobus van Gerven, 37 jaar, land bouwer en Maria Linders, 26 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Helena Hölzken, 2 jaar, woonwagen kamp. Petrus Th. van Es, 4 maanden, Maasheescheweg. 2 patiënten St. Annagesticht. 1 patient St. Servatiusgesticht. ssamiju mmms Parochiekerk Morgen Zondag plechtige H. Communie der kinderen, om 7 uur worden de kinderen in de school der Eerw. Zusters Utsulinen afgehaald, half 8 Hoogmis waaronder H. Com munie, kwart na 9 kindermis toegan kelijk voor allen, 10 uur de Hoog mis in de Paterskerk, 2 uur Congre gatie en collecte voor de kaars van Oostrum, 3 uur Lof waarna processie langs de Pastorie, onder het Lof opdracht aan O. L. Vr. en hernieu wing der doopbeloften, onder de Hoogmis van half 8 en kwart na 9 collecte voor de behoeftige Communie kinderen. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Elisabeth Reijnders en ouders, 8 uur gezongen H. Mis voor de 25-jarige Ech'vereeniging van Piet Jacobs en Petronella Poels, half 9 gez. H. Mis voor de 25-jarige Echtvereeniging van Jan Roffers en Johanna Verhalle, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 jaarg. voor Joh. Michels en Anna Gertrudis Wismans, 8 uur leesmis, 9 uur pl. Huwelijks mis voor Servatius Drabbels en Bernardina van Meijel. Woensdag half 8 jaarg. voor M. Camps en Maria Hermkens, 8 uur jaarg. voor Mart. Cornelissen en Antoinette Wijnhoven. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Martin Timmer van Geffen en Agnes Nefkens. Vrijdag half 8 jaarg. voor H. Verblakt en Pelronella Verdellen, 8 uur jaarg, Hend. Poels, Hermina Evers en kinderen. Zaterdag komen de jongens der 8e en 9e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, half 8 jaarg. voor Johannes Verblakt, 7 uur Lof. A.s. Zondag 10 Mei generale H. Communie voor de leden der H. Familie, 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis waaronder generale H. Communie A.s. Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Kwart voor acht vertrekt de Congregatie ter bedevaart naar Oostrum. Paterskerk. Morgen Zondag feest van Kruis vinding, 5, 6, 7 en 8 uur H. Missen met onderrichting, 10 uur Hoogmis met preek. Onder de H. Missen van 7 en 10 uur Collecte voor de behoef tige Communiekinderen. Kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof met Rozenhoedje en Meimaandoefening. Om half 8 plechtige gezongen Metten v. d. Overledenen voor onzen mede broeder Laurentius Gommans. Maandag 8 uur plechtige Lauden, waarna Uitvaart en begrafenis van Br. Laurentius. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, 7 uur Lof en Meimaandoefening Vrijdag 7 uur Hoogmis, 's Avonds 7 uur Lof en Meimaandoefening. In de week iederen avond 7 uur Meimaandoefening. St. Antonius-Patronaat. Geachte Ouders, Wij verzoeken vriendelijk uw aan dacht voor de volgende punten 's Zomers, wanneer 't Patronaat pas om half zes begint, kunnen wij moeilijk de zorg voor het bijwonen van het Lof op ons nemen u gelieve zelf er voor te zorgen. Wil de Spaarbank werkelijk een zegen zijn, dan mogen eenige ouders de boekjes beter in het oog houden. Tengevolge van den lagen rente- standaard moet de rente van de Spaarbank ietwat worden verminderd. Soms is de zomerkleeding van

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2