GRATIS CURSUS DIM BelU&chUdms Danlgi Paardei er Kindeiw Spo Drukken en Pastelteekenen op Stoffen Vrijdag 24 en Zaterdag 25 April Gemengde Berichten Oistricts-Arbeidsbeurs msswu Biiism Dant in Pc r goend Alle el£ 's namiddags van 3—5 uur en 's avonds van 8—10 uur in LUNCHROOM VERHEUGEN. Aanmelden bij P. BEERKENS, Groote Straat 21. Zie aldaar de Etalage! Drie." Een mooie prestatie voor deze pas opgerichte club. Door de Heer Jac. Fonck, Voor zitter der biljartclub „Alle Drie", werd voor het a.s. seizoen een zil veren medaille beschilkbaar gesteld. Maandagavond had de jaar vergadering plaats van Venray's Fanfarecorps. De Voorzitter, de heer Dr. H. J. Sala, opende de bijeen komst en sprak een hartelijk woord van welkom, waarna hij in het kort de werkzaamheden van het afge- loopen jaar memoreerde, en de beste wenschen uitsprak voor den heer Dietz te Tienray, die tijdelijk het directeurschap heeft waargenomen. Nadat de notulen der laatste ver gadering waren goedgekeurd bracht de penningmeester het financieel ver slag uit, sluitende met een klein batig saldo, hetgeen gedeeltelijk zal gestort worden in het fonds tot stichting eener Harmonie. De secretaris gaf een nauwkeurig verslag over 1930, waarvoor de Voorzitter hem mede namens de leden een woord van dank bracht. Het aftredende bestuurslid de heer F. Hoedemakers, Langstraat, werd herkozen. Verder werd in principe besloten, op gedaan verzoek dezen zomer een concert te geven in Zuid-Limburg en Eindhoven. Oudergewoonte werden de leden hierna door Voorzitter en Onder voorzitter a.s. Maandag op een feest tafel verzocht, in den vorm van een flink kwantum paascheieren. Tot slot sprak dr. Sala een woord van dank aan directeur Welting en hoopte, dat door eendrachtig samen werken, zooals thans, Venray's Fanfarecorps in groei en bloei zal mogen toenemen tot eer en tevreden heid van geheel Venray. LEUNEN. Dinsdag had alhier onder groote belangstelling de ope ning en inlzegening van de aldaar opgerichte Öewaarschool plaats. In de Rectoraatskerk werd om half negen een plechtige H. Mis opge dragen door den Wel. Eerw. Heer Rector Goossens, om Gods zegen af te smeeken over deze nieuwe inrich ting van onderwijs. Behalve vele ouders met hunne kinderen werd deze dienst bijge woond door het College van B. en W., het kerkbestuur van Leunen, bestuur Boerenbond, Zusters Ursu- linen en personeel der Jongens- en Meisjesschool. Na afloop werd de plechtige in zegening verricht door Rector Goos sens, waarna hij een woord van dank bracht aan allen die er toe hadden bijgedragen om deze school hier tot stand te brengen, speciaal aan de Eerw. Zusters Ursulinen, voor hun bereidwilligheid om dit onderwijs te geven. Namens het College van B. en W. sprak wethouder Houben een woord van gelukwensch, tevens mededeelend, dai de burgemeester, wegens ambtsbezigheden verhinderd was de opening bij te wonen. De heer Gerard Reintjes sprak een woord van dank namens de ouders aan den Zeereerw. Heer Rector en anderen voor de morite en zorgen, welke zij zich getroost hadden om deze school hier te stichten. Tot slot werd aan de kinderen en ouders in het versierde schoolgebouw ververschingen aangeboden en kennis gemaakt met de Eerw. Zusters- onderwijzeressen. MERSELO. Naar wij vernemen, is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijzondere Meisjesschool te Broek hoven—Tilburg mej. P. W. van Meijel, alhier. OIRLO. Dezer dagen behaalden de dames Tonie van Vechel, Dina Steeghs, Drina Muyzers en Anny Bom het diploma bij het eindigen van den naai- en knipcursus. Zij genoten hare opleiding van B. v. d. Berg, te Vierlingsbeek. YSSELSTEYN. Door den heer Jansen alhier zal een flink lokaal gebouwd worden met beugelbaan. Paardenfokdag Noord-Limburg. Op de gehouden vergadering van de Commissie van den Noord-Lim- burgschen Paardenfokdag werd be sloten de fokdag dit jaar te houden op Dinsdag 3 Juni a.s. te Horst. Een bedrag van 1600 werd be schikbaar gesteld voor prijzen. Gouden bruiloft te Horst. Op Maajidag 11 Mei a.s. hoopt het echtpaar J. Litjens-Thijssen den dag hunner 50-jarige echtverbintenis te herdenken. OVERLOON. Vrijdag had hier een motor-ongeluk plaats. Zekere riet bestuur is zeer dankbaar voor de persoonlijke en geldelijke mede werking, die het steeds van alle zijden mocht ondervinden, en hoopt dat het in staat moge gesteld blijven om vele kleine verworpelingen van de heidensche maatschappij te redden naar ziel en lichaam. De goddelijke Kindervriend zal zeker onze kleine lievelingen er om zegenen. Twee van onze R.K. georgani- eerde arbeiders gaan naar Rome. In Mei herdenken wij, dat het 40 j- en geleden is, dat door Paus Leo XIII z g. werd uitgevaardigd de be- mde Encycliek Rerum Novarum. >eze Encycliek heeft buitengewone - kenis gehad, zeker niet 't minst oor onze katholieke arbeidersbe- veging. Van deze Encycliek toch an met recht worden gezegd, dat ij het was, die tot onze thans i achtige en zoo heerlijk opbloeiende atholieke arbeidersbeweging den oornaamsten stoot heeft gegeven. Daarom past het de katholieke rbeidersbeweging, om dit feit op jrootsche wijze te herdenken. In Mei zullen te Rome de ver tegenwoordigers der katholieke ar- ei dersbeweging uit een groot aantal landen der wereld bij elkander ko- *.en, om de nagedachtenis van Leo CHI, die zich den eerenaam verwierf van „Paus der Werklieden", te hul digen en te eeren. Ook onze R.K. Werkliedenbond m Nederland rekent het zich tot een eeretaak, hare erkentelijkheid te gaan betuigen in de hoofdstad der Katholieke wereld. Zij is er maar al e veel van overtuigd van hoe groote beteekenis en welke zegen rijke gevolgen Rerum Novarum ook voor ons land heeft gehad en nog beeft. Zij riep hare georganiseerde arbeiders dan ook op om persoon- ij den Opvolger van Leo XIII hunne dankbaarheid te gaan betui- fl'n. Zelfs heeft de R.K. Bouwvakar- b idersbond in Nederland eenlcterij - organiseerd, om die Rome-reis voor onze arbeiders mogelijk te ■I ken, door als prijzen een gratis eis naar Rome te stellen en nog een .link bedrag om de derving van loon •n andere voorkomende onkosten te dekken. Twee van onze Venraysche R.K. rj -organiseerde bouwvakarbeiders hebben zulk een prijs getrokken. Emile Beerkens en Leo Maas zijn de gelukkigen. Zij zullen nu Venray in Rome bij den H. Vader vertegen woordigen. Wij verheugen ons daar zeer over en in gedachten vergezellen wij hen en knielen wij neder in dankbaarheid aan de voeten van den Stedehouder van Christus op aarde. Een voorspoedige reis en behouden terugkomst aan de Rome-reizigers Het bouwen van een woonhuis aan den Stationsweg alhier, voor rekening van mej. Beukers is opge dragen acn de Firma Gebr. Ouden hoven, alhier. Architect Wielders, te Sittard. In den loop der a.s. week zal worden aanbesteed het bouwen van eene Landbouwhuishoudschool alhier Deze week zijn aan het station alhier wederom verschillende wagons eet- en pootaardappelen ingeladen, zoodat de voorraad thans wel onge veer is opgeruimd. ACHTERGEBLEVEN Een da mesrijwiel. GEVONDEN Een Eng. hemd; een rijwielplaai je een tabaksdoos. Inlichtingen Gemeentepolitie. Op Donderdag j.l. vergaderde ii -t Comité uit den arbeidersstand, voorbereiding en bespreking der Gemeenteraadsverkiezing. Zie advertentie in dit blad. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenver- eeniging van uit Solré (België), afstand 187 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: Oude duiven. Ie, 5e. 6e, 7e, 11e en 14e G. v. Dijck; 2e van Ooi 3e, 13e en 19e ót Servaas4e J. Gommans 9e en i2e W. Lormans 8e, 10e en 18e Vermeulen; 15e E. Vermeulen; 16e en 17e Gebr. Rutten 20e en 21e J. Vollebergh. Overduif G. Janssen. Duiven los half 9. Aankomst le duif 11-3-3. Laatste duif 11-19-13. Dinsdagavond had in Hotel Schaeffers alhier een biljartwedstrijd plaats tusschen de biljartclubs „Alle Drie" van hier en Grubbenvorst, welke wedstrijd eindigde met 63 pun ten in de meerderheid van „Alle R. wilde met zijn 5-jarig zusje een ritje maken op den motor, plotseling kwamen beiden te vallen over een grinthoop. R. bekwam een gapende wonde aan het been, terwijl zijn zusje van de duo viel en zoo ernstig werd verwond dat overbren ging naar het ziekenhuis noodig werd geacht. Zondag omstreeks 11 uur werden de bewoners alhier opge schrikt door het luiden der brand klok. Bij nader onderzoek bleek een leeggeloopen teervat in brand te staan, waarvan een geweldige rook- massa opsteeg. Bij dit ongewoon verschijnsel was spoedig veel volk op de been. Van onze plaatselijke land storm, afd. Overloon, zullen een 12-tal leden deelnemen aan de schiet wedstrijden te Breda welke ge houden worden tusschen 19, en 22 Mei a.s. door de Gewestelijke Land stormcommissie. Dinsdagmiddag werd M. Str. in 't Vlak alhier aangereden door een vrachtauto van de steenfabriek welke hem achterop reed. Zeer waar schijnlijk heeft Str. het sein niet ge hoord. Spoedig werd Str. onder den wagen uitgehaald. Zijn rijwiel was geheel in elkander gedrukt. Hij be kwam ernstige kneuzingen aan schouder en ingewanden zoodat hij terstond naar het ziekenhuis te Venlo moest worden overgebracht. HOLTHEES. Maandagavond hield de heer Lecluse eene lezing voor onze kippenhouders. Hij spoor de allen aan de eieren goed te sor teeren en in zuiveren staat af te leveren, wil men in de toekomst een afzetgebied blijven behouden. Donderdag bleef de heer v. B. alhier plotseling bij zijne werkzaam heden dood. Het autobus-ongeluk te Blerick. Naar de N. V. C. verneemt, zal de zitting van het scheidsgerecht be treffende het beroep van mej. Ebben, overwegwachteres te Blerick, inzake het haar door de directie der N. S. verleende ontslag op staanden voet, gehouden worden op Maandag 20 April a.s. te Den Haag. Het scheidsgerecht is samen gesteld uit de heeren ir. Stieltjens. voorzitter van den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten, als voorzitter scheidsrechter, aangewezen door de directie ir. Driessen en aangewezen door appellante J. Hellemons, bonds voorzitter van „St. Raphaël". Zooals we reeds mededeelden, zal de heer H. Donné als woordvoerder optreden. STEYN. Bij de gehouden aan besteding voor de uitbreiding van het Missiehuis alhier, was laagste inschrijver de aannemer Cöppes te Geleen met f 87.760. Do<idcl\jk auto-ongeluk. Dinsdag is in het ziekenhuis te Kerkrade overleden de 48-jarige ge huwde arbeider F. M die Zater dagmiddag door een autobus werd aangereden. Levensgevaarlijke mishandeling. De mijnwerker M. S., uit Spek- holzerheide-Kerkrade, die Maandag nacht tijdens een vechtpartij den mijnwerker P., een Joego-Slaviër, een diepen messteek in den rug had toegebracht werd heden gevankelijk naar Maastricht overgebracht. Het slachtoffer verkeert nog in levens gevaar. Speld ingeslikt. Het tien maanden oud zijnde kindje van den schipper G., liggende met zijn schip in het Bassin te Maastricht, slikte Dinsdag een open veiligheids speld in. In het ziekenhuis Calvarienberg heeft men langs operatieven weg de speld verwijderd. Doodeljjko val. Woensdagmiddag is te Kerkrade de 20-jarige ongehuwde schilders knecht K. van een dak gevallen Met een schedelbreuk werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij in den nacht is overleden. Jacht op een smokkelaar. In de buurt van Vaals maakten dezer dagen de douane-beambten jacht op een smokkelaar, die per rijwiel over de grens was gereden. In een auto zaten ze den smokkelaar op de hielen, die niet staan bleef, ondanks de aanmaningen der be ambten. De kogels floten hem langs de ooren. Eerst toen de beambten den smok kelaar den weg hadden afgesneden, gaf hij zich over. Hij bleek een schot in den rechterschouder gekregen te hebben, zoodat hij naar het zieken huis moest worden overgebracht. Dertig pond koffie en cacao be nevens sigaretten werden in beslag genomen. Mgr. P. Kierkels. De Hoogeerw. Pater L. Kierkels, Generaal der Congregatie van de Paters Passionisten, zal, naar de „Resb." meldt, op 26 dezer in de keik der Passionisten te Rome tot bisschop worden gewijd. Deze wijding zal geschieden door Kardinaal van Rossum of door Kardinaal Sincero. Pater Kierkels is benoemd tot titulair aartsbisschop van Salamina. Z. H. Excell. Mgr. Pierre Kierkels werd op 12 December 1882 te Baexem bij Roermond geboren en behoort tot de Nederlandsche Provincie der Congregatie der Passionisten, welke in 1924 werd opgericht onder den titel van Mater S. Spei. Zijn gym nasiale studiën deed hij aan het Juvenaat der Passionisten te Ere bij Doornik (België). In 1898 ontving hij 't habijt en legde in Mei 1899, nog geen zeventien jaar oud, de H. Geloften af. Daar de Passionisten destijds geen klooster meer in ons lanck hadden, was hij verplicht zijn militairen dienstplicht te vervullen. Als infanterist lag hij te Roermond in garnizoen. In 1903, toen de be ruchte spoorwegstaking uitbrak, werd hij nogmaals opgeroepen. Rijksinkomsten belasting en het groote gezin. De heer Fleskens heeft den Minister van Financiën de volgende schrifte lijke vraag gesteld Is de Minister bereid mede te deelen zulks naar aanleiding van de toezegging, gedaan bij de open bare behandeling van hoofdstuk Vile der Rijksbegrooting voor 1931 op 4 December 1.1. dat Zijn Excellentie zou overwegen of in de Wet op de inkomstenbelasting voor het Rijk geen wijziging gebracht kan worden, ten einde tot een ruimeren en meer bil lijken kinderaftrek te komen of zijn overwegingen tot eenig resultaat hebben geleid, m.a.w. of de Minister bereid is, de indiening van een wets ontwerp tot wijziging van artikel 38 der Wet op de Rijksinkomsten belasting, in den geest, als door ondergeteekende werd gedacht, te bevorderen Oude guldens buiten omloop gesteld. De Staatscrt. van 16 April bevat de beschikking van den Minister van Financiën waarbij is bepaald, dat met ingang van 1 Juni a.s. buiten omloop zullen worden gesteld de guldens, welke een vroeger jaartal dragen dan 1920 Van 1 Juni af zal niemand gehouden zijn deze munten in betaling aan te nemen. De guldens kunnen reeds van 27 April af ter inwisseling worden aan geboden bij alle postkantoren, bij postkantoren, hulppostkantoren en poststations en worden ook na 31 Mei nog gedurende drie maanden dus tot en met 31 Augustus aan dezelfde kantoren ter inwisseling aangenomen. Van 1 Juni af zijn alleen nog gangbaar de guldens, welke een later jaartal dragen dan 1920. Op de rijksdaalders en de halve guldens heeft deze inwisseling geen betrekking. Reeks inbraken te Eindhoven Te Eindhoven is in een perceel in de Schalmstraat ingebroken. Uit een gesloten koffer in de slaapkamer werd een bedrag van f 900 gastolen. Op den Stratumschen Dijk werd in drie winkels ingebroken en resp. f 40, f 20 en een fiets gestolen. Zelfmoord van een vrouw. Zondagavond om zes uur kwam de familie De H. uit de Lijnbeek- straat te Eindhoven thuis De vrouw begaf zich naar de keuken, en toen de man even later bij haar kwam, vond hij zijn vrouw hevig bloedend op den grond liggen. De ongelukkige had zich den hals afgesneden. Naar wij vernemen, moet de aan leiding lot dit ontzettend ongeluk gezocht worden in het volgende Tusschen de gemeente Eindhoven en de Vereenigde Lucifersfabrieken is een proces gaande, daar voor noemde fabrieken weigerden iets aan haar huizen te laten doen. De familie De H. woont in een huis der fabrie ken. Toen nu de gemeente met ge weld ingreep, werd een proces aan hangig gemaakt, waarin vrouw De H.—J. nu deze week als getuige ge boord zou worden. Zij schijnt zich dit zoodanig te hebben aangetrokken, dat zij de hand aan zichzelf heeft geslagen. Door de Gooisebe tram gegrepen. Donderdagmorgen heeft op den Muiderstraatweg te Diemen een ernstig ongeluk plaats gehad. Mej. E. P., verpleegster in het Wilhel minagasthuis te Amsterdam, reed met nog eenige andere wielrijders in de richting Muiden toen het gezel schap werd ingehaald door de Gooische tram. Het gezelschap week tijdig naar links uit maar mej. P. was blijkbaar niet voldoende uitge weken en werd gegrepen door het tweede rijtuig van de tram. Met ernstige verwondingen bleef zij lig gen. In alle geval zal het slachtoffer een arm moeten missen. L\jk herkend. Het lijk der vrouw dat Woensdag morgen op de spoorlijn te Voorst gevonden werd, is herkend. Het bleek te zijn dat van de 55-jarige mevr. H. geb. T. uit Deventer. Vermoedelijk is de dame 'door den laatsten trein naar Zutfen den avond te voren ge grepen. Doodeiyk ongeluk te Groningen. Woensdagmiddag is te Groningen de 22-jarige H. Wayer, dienstbode te Harkstede, toen zij vlak voor een auto van dokter A. wilde passeeren, door den auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. Weer giftige gassen in het Maasdal. In de omgeving van Tilleur, Ougrée Sellissin in het Maasdal, zijn Woensdagmorgen opnieuw tallooze personen onwel geraakt, tengevolge van ontsnappende fabrieksgassen. Een kindje van acht maanden ver keerde in zoo ernstigen toestand, dat het nog ternauwernood van den dood kon worden gered. Onder de bevolking is een paniek stemming ontstaan en de meeste menschen zijn naar andere plaatsen vertrokken. Ook zijn eenige koeien door gas gestikt. .L ug'öiüoucien. Buiten vvnntujoordelijhheid der Rtdacn* Van onze buitenwegen. De toch al voor het tegenwoor dige snelverkeer veel te smalle weg naar Merselo, wordt de laatste weken op zekere plaats nog al smal ler gemaakt door het stapelen van hout. Daar overkwam 't onderge teekende, dat hij met zijn kar niet vlug genoeg ruimte maakte voor een chauffeur in gemeentedienst, die zoo'n groote haast scheen te hebben, dat hij geen halve minuut langer kon wachten, en daardoor even met de kar in aanraking kwam. 't Gevolg hiervan was, dat de vliegensvlugge chauffeur een aanklacht indiende bij de politie en ondergeteekende tot f 15 boete werd veroordeeld. 't Schijnt wel, dat wij boeren met onze karren voortaan als een last post op de wegen beschouwd worden. De chauffeurs alleen zijn meester van de wegen en rijden zoo hard zij verkiezen. Is men niet gauw genoeg, dan ondervindt men de gevolgen. Voerlieden u bent nu gewaar schuwd. LAMB. POELS. Correspondentie. Een antwoord, dat de inzender „Zooïst" ons nog heeft toegestuurd, werd niet door ons opgenomen. Wij achten het beter dat deze kwestie niet verder in ons blad be handeld wordt. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd Boerenknechten, v. Venray-Yssel-/! zeres, naar TilLurg, Herkeslr. 54 Maasheesche weg 5 van Slenaken; M. A. J. Willems, dienstbode, Vlakwaterweg 1 van Broekhuizen; J. Nooyen, dienstknecht. Peel H 43 van Beesel; M. H. Sfoks en vrouw, landb. Langstraat 22 van Haelen; K. S. Peters, dienslbode, Stati onsweg 2, van Bergen; G. YV. Vosters, coupeuse, Hof straat 11 van Susteren L. Scheepers, chauffeur, Veld- straat 8 van Grave; H. H. Kupers, landbouwer, Henseniusplein 9 van Weert; A. W. v. d. Boogaart, z b Over- loonsche weg 2 van Maashees; M. P. Stevens, idem J. Maurer, schilder, Merselosche weg 3 van Amsterdam M. F. Versteegen, modiste, Gr. Straat 14 van Swalmen M. E. H. van Rhee, dienstbode, Oirlo F 6b van Venlo P. K. Pala, slager, Hensenius plein 16 van Venlo; A. L. Hermans, broeder, Leun scheweg 1 van Slenaken M. P. Coolen, broeder, Leun- scheweg 1 van VVychen G. E. Lusthuis, idem; J. E M. v. d. Kamp, idem B. H. Smilhuis, idem N. E. J. van Zinnen, idem B. H. Paulussen, kloosterzuster, Eindslraat 10 van Voerendaal M. G. P. Versteegen, idem, var.) Vught; H. G. Oudenhoven, idem, -van Vught; A. C. Otten, verpleger, Stations weg 32 van Tilburg; j S. M. Scheepers, jt^rpleegster, St. Annalaan 5 van (©rstwedde. G M. Koeno^n, dienstbode, naar Bergen-Siebrvngewald A. M. J. "Verheyen, idem, naar Tegelen-S*teyl M G/ Huisman, dienstknecht, naar "Échl-Pey Ml. J. J Smits, dienstbode, naar M^aashees A.M. Th. Gommans,dienstknecht ,naar YVanssum-Geijsteren J. F. M. van Kessel, dienstbode, naar YVaalre, Markt; B. YV. A. van Meyel, onderwij- gezon fls kla j< half 7 processie, 7 6e en 7e klas komen A.s. Zonda ter bedevaai 5i trek vanuit d joi Isje te Co lm; hal mill Morgen H. Missen pl. Hoogmis Aartsbroeders processie. I~ vergadering Orde. Inklee j< Professie. Kwji 5 uur Lof. Dinsdag 7 v.d. H. Antoi Woensdag Jozef. Volle a Vrijdag afl. o.g.v. Lof en H. Kr Zaterdag 7 vruchten der Hoogmis. Fee H onj 1 lis L< :est St. Anti In de H. M hernieuwing Franciscus' en, or^u ge' schrijven vj rjnechtige op Patronaat het Lof oprichting keuze van ei een bestuur sportfeest op De leden desgewenscht it om bijeenko steyn. Veulen, Overloon, Meerssen keukenmeisjes Venray en Horst keuken- en 2e meisje voor Amers- i foort jongens voor boerenwerk Boerendienstmei sjes V enray-V eulen Wanssum, Maashees, Vierlings beek. Dagmeisje per 1 Mei, Venray Winkeljuffrouw, banket, Venlo Burgerdienstmeisjes, Venray, Hel mond, Beugen. Schildersknecht, Venray Landarbeider, Overloon Dioden zich unn Dienstmeisje 14 jaar Boxmeer Dienstmeisjes 14 en 16 j. Venray Dienstbode 26 j. Venray-omstreken Dienstbode tegen 1 Mei a.s. Leerling auto-monteur Metselaars, timmerlieden, opper lieden, electricien, boerenknech ten, jongen voor boerenwerk BTOQKBLZJIU STAM YSKBAY van 10 tot 17 April GEBOREN Maria J. C. Vermeulen, Oude O.-weg Anna M. H. Bouten, Hiept Comelis A. M. Fleurkens, Stationsw. Peter J. H. Relouw, Akkerweg Gerardus J.M. v. Leur, St. Anna- gesticht Bertha M. Keyzers. Schoolstraat Martinus J. A. M. Moorrees. Lull Anna M. R. Linders, Maash.- weg Jacobus M.G. Reijnders, St. Anto niusstraat Johannes M. H. Reijnders, idem GEHUWD Joseph Ch. Derickx, 28 jaar, lei dekker en Johanna W Janssen 23 jaren, beiden te Venray. Joseph. H. Michels, 26 jaar, land bouwer en Hendrina P. Relouw, 28 jaar, beiden te Venray. Peter A. Tacken, 31 jaar, land bouwer en Maria P. Maes, 25 jaar, beiden te Venray. Peter J. Maes, 29 jaar, landbouwer te Venray en Maria W. Baeten, 33 jaar, te Sevenum. OVERLEDEN Jacoba A. P, Verheyen, 7 weken, Paterstraat. Anna G. Litjens, weduwe van W. Nellen, 72 jaar, Merselo. 2 patiënten St. Annagesticht. M. YV. G. Seuren, dienstbode, naar Sevenum H. J Sanders, z.b. naar Horst, E 78; J. W. A. Michels, bakker naar Tegelen-Steyl J. H. Lensen, dienslbode, naar fMa8shees. B 14; G. YV. Engels, dienstknecht, j ïaar idem B 1 P. H. Brouwers, dienstbode, inaar Meerlo-Swolgen C 65; P. J. Jacobs, dienstbode, naar N7Ïaashees A 5 H. M.Janssen, dienstbod<v*Vbo r B&roekbuizen Th. Heidens dienstkaie, naar Alijden A. Strijbos, iden, naar Horst; A"\ Jehle en gez/n, landbouwer, Duitschland M. A. Michiels, zonder be aar Apeldoorn A. W. B. v. d. Ven, zonder beroep, naar Deurne, Spoorlaan H. Huisman en gezin, arbeider, naar VeriJo, Groethofslraat 83 K. van SNirven, dienstbode, naar Weeze; H. A. D'jck, z.b. naar Blerik, Ubroek 12 G. A. F. Tonen,dienstbode,naar Eindhoven, Markt 8; W. Linders en vrouw, arbeider, naar Maasbree, Nieuwborgstraat M. II Leyssen, dienstbode, naar Sevenum. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Ingekomen en vertrokken personen van 3 tot 17 April INGEKOMEN: A. J. J. Beckers, dienstbode, Leunen, K 4 van Blerik; C. Brummans en gezin, land bouwer, Spurkt B 21 van Helden; E. P. Diks, dienstbode, Vlakwa terweg 2b van Swalmen; P. J. Clephas en gezin, lood gieter, Overloonsche weg 7, van Geleen; A. S. H. Drabbels, timmerman, Langstraat 43, van Broekhuizen; M. G. H. Hoex, dienstbode, Oos trum C 33, van Maashees; M J. Geerets, dienstbode, Yssel- sleyn I 82, van Wanssum; M. Heijnen, Wed. Poels, Lang straat 14, van Wanssum; J. Th. Jacobs en vrouw, land bouwer, Castenray G 12 van Horst; Th. W. Janssen, zonder beroep, Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor het Bisdom, 2 uur groote Congregatie en collecte voor de kaars voor de Smakt, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens 3 uur Lof. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sol jaarg. voor den ZeerEerw. Heer Pastoor Pascal Smeits en ouders, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Mart. Relouw, 8 uur leesmis, 9 uur plechtige Huwelijksmis voor Mart. Geurts en Beriha Verschuren, Petrus Geurts en Maria Gellings, Jan van den Winkel en Josephina Geurts. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor de overleden familie v. Meijel en van Megen, 8 uur jaarg. voor Mathijs Creemers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Gerard Verbunt. Vrijdag half 8 besteld jaarg. voor de Echtgen. van Michiel Dreessen, 8 uur jaarg. voor Arnoldina Wijn hoven en Jan van Rijswijk. Zaterdag feest van St. Marcus. vai )i ide ;sie de H. ?on art tssie ir ver d po: ïidi \ly-l e rki isd ^ivi( ion Woensdag Zondag 2( 6i/t uur vr 8 uur H. leden der H. Kwart ov preek voor Venray; 3 uur Lof tyek Bc ooi |am Voor di ijk 'deelneming Mi< het overlijd bej van oiumn fde genoot en :tui hartelijk da b woord van de terijen 't Za in voor de laa en ren overlede en. Wed Se e ei Bij zijn ziekenhuis ondergeteek oprechten hem op autobusongJij hebben bijg Verder eijler van dank a; Geestelijken ray heeren Jan Loo, Burge toonde bei: G. en am DAME z kamer of pension. Brieven on|„P Bureau dezi v.d. Lai rb< Premiebi Zondag 1 a di mis in het B I te Zondag le na de Hotfll. Peeters. De premi t li/ ST Nieuwste it IPetei 17 WC al v g* O. 00 en Ul 81

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2