Bio GRATIS CURSUS B11A Biliifiekildini Dankbetuiging. Limonades, Stierhouderij circa K Wi st Drukken en Pastelteekenen op Stoffen CLEPHAS' Algem. Vergadering PaardenverzekeriDg H.TR1 Vrijdag 24 en Zaterdag 25 April in LUNCHROOM VERHEUGEN. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs W. GERRITSEN Voor Feesten en Bruiloften Siropen, Likeuren en Wijnen St. Antonius een prijs van f 20.000 R. L. DUPONT v.d. Landbouwbond. Premiebetaling: aan te Het li een B»i Broeder|(j C. vai v üames- Th. Th.Poi Su Jos. C. n papie: tv Rolli een er 's namiddags van 3—5 uur en 's avonds van 8—10 uur Aanmelden bij P. BEERKENS, Oroote Straat 21. 3M die afstandsopgave dan ook absoluut niet vereenigen. Op voorstel van den heer Stoot wordt dit punt ter fine van nader onderzoek aangehouden tot de vol gende vergadering. 7. Voorstel van B. en W. tot belegging van f 550.— zijnde de opbrengst van de aan A. A. Claas- sens te Venray—Oostrum verkoch ten grond. Z.h.s. wordt besloten deze gelden op de gebruikelijke wijze in obligaties te beleggen. 8. Voorstel van B. en W. tot belegging van f 5000.— voortsprui tende uit den verkoop van gronden onder verband van le hypotheek. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. 9. Verzoek van J. van der Ster ren te Wanssum, om schadeloos stelling en vermindering van pacht. De Voorzitter zet uiteen, dat con form het pachtcontract de Gemeente gerechtigd is zonder eenige vergoe ding de benoodigde grond voor ver betering 'of verbreeding van wegen, te nemen. Doch om bijzondere rede nen willen B. en W. nu eene ver goeding van f 5 voor stellen, hetgeen aan beide Wethouders na onderzoek als billijk voorkomt. De heer Millen is anders ingelicht en meent dat de schade grooter is. Spreker is wel niet deskundig, maar zou toch gaarne zien, dat er een Commisssie uit den Raad gekozen werd, om een en ander eens na te gaan. Het is wel geen groot belang, De Voorzitter meent, dat hetzonde is van den kostbaren tijd, die aan deze zaak verloren gaat, temeer waar de pachter geen recht heeft op ver goeding conform zijn pachtcontract. De heer Goemans zou deze aan gelegenheid maar aan B. en W. overlaten. Wethouder Pubben geeft het stand punt van B. en W. nogmaals aan en zegt, dat v. d. Sterren met deze regeling wel accoord gaan zal, het geen de heer Millen betwijfelt. De heer Stoot vraagt, of de Wet houder en de heer Millen beiden met v. d. Sterren gesproken hebben en hoe dan nog verschil kan bestaan. Hij stelt dan voor deze zaak aan te houden. Ten slotte brengt de Voorzitter het voorstel in stemming, waar allen voorstemden, uitgezonderd de heer Millen, die zich verwijderd had. 10. Voorstel van B. en W. tot verpachting van circa 5.50 H.A. aan de Kinderen Thoonen; circa 4.50 H.A. aan P. J. Wienen te Overloon en 2.51 H.A. aan Antoon Deenen, Rips, voor 2 jaar tot 15 November 1932, alles gelegen aan het Zwarte Water en van circa 2.58 H.A. aan G. Flinsenherg, voor 6, resp. 12 jaren. Na ampele bespreking besloot de Raad z.hs. deze gronden aan;aan vragers te verpachten voor een met iO pCf. gereduceerde pachtprijs voor het eerste jaar. 11. Benoeming van vier leden van de schattingscommissie, als be doeld in sub B van Hoofdstuk IX der wet op de Inkomstenbelasting 1914 wegens periodieke aftreding. Met 11 en 12 stemmen werden de aftredende heeren J. H. Geurts, J. M. Michels, H. B. Odenhoven en M. Wismans herbenoemd, de heeren Odenhoven en Geurts dankten voor het in hen gestelde vertrouwen en wezen op het moeilijke hunner taak in dezen tijd. 12. Benoeming van vier leden en drie plaatsvervangende leden in het Hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad voor den tijd van vier jaren. Bij acclamatie werden de aftreden de leden herbenoemd. 13. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener overeenkomst met de instelling van het R.K. Gasthuis te Venlo, tor afzondering en ver pleging van lijders aan besmettelijke ziekten. De Voorzitter geeft een uiteen zetting der voorschriften van de Ziektewet, die afzondering voor dergelijke lijders voorschrijft. Het beste is dat een groep gemeenten zich vereenigt en gezamenlijk de kosten er van draagt. Venlo is hier het aan gewezen centrum en de kosten wor den geraamd op 1 cent per inwoner en per jaar bij een 10-jarig contract. De heer Stoot wijst op het groot aantal krankzinnigen, waar/ bij deze regeling toch op gelet moet worden. De heer Vermeulen vond een 10- jarige overeenkomst wel wat lang met het oog op een eventueel in Venray op te richten ziekenhuis. De Voorzitter deze sprekers beant woordend zegt, dat de opmerking des heeren Stoot zeer juist is, terwijl oe opmerking van den heer Ver-, meulen toch niet kan bedoelen om voor lijders aan besmettelijke ziekten een apart Ziekenhuis te bouwen in Venray, dat zou véél te duur zijn en 10 jaar is de kortste contracttijd. In beginsel besloot de Raad een overeenkomst als werd voorgesteld aan te gaan, bij voorbaat de Krank zinnigen uitsluitend. 14. Voorstel van B. en W. om overeenkomstig art. 5 der Algemeene Voorwaarden aan de Stroomver- koop-maatschappij een terreintje, eigendom der gemeente, beschikbaar te stellen voor den duur der conces sie, tot het oprichten van een trans formatorhuis. Z. h. s. besloot de Raad bij het plantsoen op de Kruisstraat een terreintje disponibel te stellen. Naar mededeeling van den Voorzitter zal daar een mooi transformatorhuisje verrijzen, dat goed bij de omgeving aanpast en dus geen afbreuk doen zal aan het mooie plantsoen. 15. Verzoek van K. Jacobs e.a. tot het zoo mogelijk weren van vreemde danstenten. De Voorzitter zet in den breede uiteen, dat niet de danstenthouders vergunning krijgen, doch de café houders, die dan ook voor de richtige naleving der verordening verbonden zijn. Waar dus de caféhouders de eigenlijke houders zijn, kan de Burge meester aan deze menschen geen verplichtingen opleggen welke tent houders zij moeten engageeren. Dit is een zuivere privé aangelegenheid, wel heeft de Burgemeester als bij wist dat een Venraysche tenthouder nog geen contract had, de aanvragende caféhouders hierop gewezen. De heer Millen en van Bergen zouden de tenthouders terwille willen zijn en wezen op de regeling in an dere Gemeenten en begonnen hunne voorstellen met te vragen zou het zus of zoo niet mogelijk zijn. De Voorzitter merkt op, dat hij alleen te rekenen heeft met den van ouds in Venray bestaanden toestand, De caféhouders nu zijn allen inwoners van Venray en hebben dus, wanneer van hen redelijke nakoming der ver ordening verwacht mag worden, allen recht op inwilliging van hun verzoek, om een danstent te plaatsen, of zij nu een inwoner-tenthouder nemen of wel een elders wonende, is hun zaak. De heer Odenhoven vraagt, als dus 10 café-houders zulk 'n verzoek indienen, dan krijgen zij het allemaal, waarop de Voorzitter zegt mits zij voldoen aan opgemelde voorwaarde, is er geen enkele reden om hun ver zoek te weigeren. Dan lijkt Venray wel op één groot gekkenhuis, meent de heer Odenhoven. Alvorens over te gaan tot de rondvraag, deelt de Voorzitter mede, dat van den heer Greefkens, in verband met het bouwen van zijn nieuw huis een schrijven is ingeko men. De heer Stoot vindt het jammer dat dit huis weer herbouwd wordt. Als verfraaiing van hetHensenius- plein en voor het verkeer was aan koop van het terrein door de Ge meente wel op zijn plaats, ook voor uitbreiding der Marktruimte was wel wat te zeggen. De heer Millen bepleit aankoop van het terrein uit verkeersoogpunt. De heer Vermeulen vraagt of het terrein wel te koop is Ook voor waarde- vermeerdering van het Postkantoor, indien dit even tueel een andere bestemming moest hebben, was aankoop te verdedigen meent de heer Millen. De Voorzitter, deze Sprekers be antwoordend zegtVoor verfraaiing van de omgeving zal het nieuwe huis zeker het zijne bijdragen, de Markt is groot genoeg, vqor het verkeer zou dan het heele blok dienen gekocht te worden, zou het Postkantoor eventueel als winkel gebruikt moeten worden, dan is het goed dat het in een winkelcentrum ligt en niet alleen. Bovendien zou de Gemeente door zoo'n aankoop boven zijn stand gaan leven. Wij kunnen toch zoo maar niet met het geld gaan gooien, dat hebben wij nooit gedaan. Omtrent dit laatste wordt in de Raadszaal gemompeld en den grond aankoop voor de haven en den aan leg van het vloeiveld dan De heer Odenhoven wil liever den heer Greefkens een pluim op den hoed steken, daar hij Venray buiten gemeen gaat verfraaiïen. Als er dan coch geld moet uitgegeven worden, zou hij het veel liever besteden aan verbreeding der Hofstraat. De heer Millen noemt de aankoop van het terrein Greefkens eventueel een eerste stap in de goede richting, waarop wethouder Houben zegt te vreezen, dat de andere stappen zéér duur zouden worden' De Voorzitter zegt nog dat B. en W. een opdracht tot aankoop wel willen aanvaarden. Een voorstel in dien zin werd echter niet gedaan. Alsnu brengt de Voorzitter 'ter tafel een request van den R. K. Middenstand, Zedelijke lichamen en Boerenbonden, om het daarheen te leiden, dat de telefoon in Venray dag en nacht geopend zijn zou. De Voorzitter zegt, dat hij wel sympathiek staat tegenover dit ver zoek, doch dat het pas des avonds te voren is ingeleverd, zoodat de tijd tot bestudeering van al wat daar aan vastzit, heeft ontbroken. Waar de jaarlijks terugkeerende kosten zijn begroot op f 736.— is het toch wel gewenscht om een en ander eens nader te bekijken. Direct springen hierbij reeds eenige vragen naar vorenzijn de gehuchten ook 's nachts verbonden, is de begrooting niet te laag, zijn de aangeslotenen misschien bereid iets meer te betalen voor hun telefoon nu zij meer faciliteit genieten. Kortom, allemaal vragen, die nader bekeken moeten worden. De heer Vermeulen zou de zaak nu behandelen en verkenen een crediet van f 1000 en stellen de zaak verder in handen van B. en W., doch voegt er bij, dat hij niet accoord kan gaan met een voorstel om de telefoonbezitters nu meer te doen betalen. Als deze aangelegen heid nu behandeld werd, dan kwam 1 nog in de eerstverschijnende telefoon gids te staan dat de telefoon te Venray dag en nacht geopend was. Wethouder Houben begrijpt niet waarom directe behandeling zoo noodig is, daar aanhouding tot een volgende vergadering geen bezwaar oplevert. De heer Vermeulen vreest in ver band met de aanstaande verkiezingen, dat er mogelijk geen vergadering meer zijn zal, waarop de Voorzitter zegt, dat er in den loop der volgende maand zeker weer een vergadering is, in welken tusschentijd ook met de omliggende dorpen voeling kan gehouden worden. De heer Odenhoven wijst nog op de noodige verbeteringen der St. Antoniusstraat, Broekweg en bij het Veilingsgebouw te Oostrum, hetgeen door den grooten regenval vertraagd is, zegt de Voorzitter, doch zegt verbetering toe. De heer Vermeulen wenscht van den Raad verlof in verband met het Reglement van Orde, om aan B. en W. een tweetal vragen te stellen, welke vragen hij voorleest. Met algemeene stemmen verleent de Raad dit verlof, waarna de heer Vermeu len vraagthebben B. en W. eene officieele uitnoodiging gekregen om tegenwoordig te zijn bij de opening der schopl aan het Veulen, en zoo ja, waarom is aan deze uitnoodiging geen gevolg gegeven. De Voorzitter zet uiteen, dat artikel 183 der Gemeentewet be paalt, op welke vragen B. en W. antwoord aan den Raad schuldig zijn. Deze vraag nu valt daar buiten, Doch bij uitzondering wil hij op de vragen ingaan. De heer Vermeulen wordt nu uitgenoodigd zijn vragen te herhalen, op de eerste vraag geeft de Voor zitter tot antwoordja. Op de tweede vraag wenscht de Voorzitter persoonlijk niet in te gaan en ook het College van B. en W. niet. Hiermede is de zaak voor hen uit. De heer Vermeulen vindt een en ander niet in den haak, doch als er niet meer over gesproken wordt, staat hij ook aan het eind. De heer Stoot zag gaarne, dat de Burgemeester zooals voorheen bleef, de Vader der Gemeente, dus ook voor het Veulen. Hij betreurt het gebeurde. De heeren Strijbosch en Goemans vragen hulp voor buurtwegen. De heer Vermeulen herinnert eraan, dat in de vergadering van 15 Dec. een Commissie is benoemd ter bestudeering van een te maken weg naar de Rips. Weth. Houben is voorzitter dier Commissie. Tot heden is er echter niets gebeurd. Hij concludeert daaruit, dat de heer Houben niet sympathiek staat tegen over dit plan en vraagt dan of de heer Houben zijn ontslag niet wil nemen. Zoo is het een mal figuur. De Voorzitter zegt, dat het slechte weer een beletsel is geweest ter plaatse te gaan kijken en er moet toch ook rekening gehouden worden met het wegenplan der Heidemaat schappij. De heer Odenhoven valt den heer Vermeulen bij en vindt de aangeno men houding zeer laksch. De Burge meesters uit den omtrek moeten zeker nog eens bijeenkomen en lek ker eten, bromt Spreker. De heer Millen wijst er op, dat in den nieuwen sintelweg te Oirlo nog altijd een gedeelte open ligt en vraagt om dat deel ook af te werken. De heer Nelissen zegt, dat dit in hoofdzaak te wijten is aan enkele aanwonenden, die hun aandeel in de kosten nog niet betaald hebben. Zoo dra dit gebeurd is, kan de buurt nieuwe simeis koopen en zal het euvel vlug verholpen zijn. De Voorzitter zegt, dat de Ge meente wacht op den aanvoer der sintels door de aanwonenden, dan zal de Gemeente spoedig voor af werking zorgen. Wethouder Pubben noodigt alle Raadsleden uit op een wandeling naar het Zwarte Water, waar veel te zien is van hetgeen de Gemeente doet. De Voorzitter sluit de vergadering met gebed en verzoekt de leden nog in Comité-Generaal bijeen te komen ter bespreking der uitbrei dingsplannen. VENRAY. 11 April 1931. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de Raad der gemeente in zijn opeobare vergadering van 8 April 1931 besloten heeft de door het Bestuur van het St. Josephsgesticht gevraagde vergoeding in de kosten wegens het uitbreiden der R. K, Bijzondere School, deel uitmakende van een niet uitsluitend voor het geven van schoolonderwijs bestemd gebouw, eigendom van het St Jo sephsgesticht, te verkenen, terwijl het bedrag der vergoeding per jaar zal worden vastgesteld volgens bet bepaalde bij artikel 84 sub 3 der Lager Onderwijswet 1920. Venray, 9 April 1931. De Burgemeester en Wethouders van Venray. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Rykstelefoon. Nieuwe aansluitingen No. 702. H. Kuijpers Secretaris- zaakvoerder Boerenbond Castenray. GEVONDEN Twee vulpenhou ders. Inlichtingen marechaussee-kazerne, Het Federatief bestuur van den Bond van Muziek- en Zang gezelschappen in de gemeente Venray heeft de data der concerten voor het jaar 1931 als volgt vastgesteld Zondag 14 Juni 1931 te Merselo, Fanfare St. Oda, Zondag 19 Juli 1931 te Venray, Polyhymnia. Per auto naar het Buitenland. Onze lezers zullen weten, dat men voor een reis per auto of motor rijwiel naar het buitenland eenige grensdocumenten noodig heeft, welke de A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, in Den Haag en Amster dam kantoor houdend, kan verschaf fen. Wij vernemen thans, dat de for mulieren tot het aanvragen dezer papieren vanwege den A.N.W.B. voortaan ook verkrijgbaar gesteld zijn hier ter plaatse en wel bij H, J. H. Sala, consul A.N.W.B., Paters- straat 19 en Autogarage G. Kupers, Henseniusplein 9, zoodat men thans met het minste tijdverlies zijn aanvraag volledig kan inzenden. Dit zal door hen, die per auto of motor de grens over gaan, wel ten zeerste worden toegejuicht en wij zijn overtuigd, dat zij hiervan thans druk gebruik zullen maken. Het verkeer met het buitenland, dat vroeger door zoovele moeilijk heden belemmerd werd, wordt de laatste jaren wel zeer vereenvoudigd en voor iedereen mogelijk. Zondag j.l hield de Post duivenvereniging „De Zwaluw" alhier haar eerste vlucht met oude duiven van uit Namèche (België), afstand 138 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 4e en 13eLormans; 2e, 5e en 10e St. Servaas 3e, 7e. 9e en 11e G. v. Dijck 6e en 15e E. Vermeu len 8e en 18e van Ooi 14e en 19e Vissers 20e en overduif Rutten. Duiven los 9 uur. Aankomst le duif 10-21-5, laatste duif 10-31-35. OOSTRUM. Bij het op 2e Paaschdag gehouden solistenconcours te Afferden (Gld.) behaalden twee leden van onze harmonie beiden een eersten prijs in de eerste afdeeling en welJean van de Ven met Si-b bas en Hub. Janssen met bariton. Een mooie prestatie 1 OIRLO. Mej. M. de Ponti alhier, slaagde te 's Bosch voor Stenografie Nederlandsch en Machineschrijven. Zij genoot hare opleiding bij de Eerw. Zusters der Goddel. Voorzie nigheid te Blerick. OVERLOON. Door de N.V. Provinciale Noord-Brabantsche Elec- triciteits-Maatschappij 's Hertogen bosch, werd als P.N.E.M.-agent in ons dorp benoemd de heer Henri Henckens. VENLO. Donderdagmorgen is uit de Maas, ter hoogte van Van Liebergen's houtloodsen het lijk opgehaald het lijk van de 54-jarige Mej. J. uit de Hoogstraat alhier. Limburgsche Schuttersbond. In eene goed bezochte vergadering te Roermond is opgericht een Bond van Limburgsche Schutterijen. Tot dezen Bond zijn toegetreden een 40-tal vereenigingen uit Limburg en de gemeente Budel. Statuten en huishoudelijk reglement werden be handeld en goedgekeurd. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren F. H. van ter Velden Weert, voorzitter K. Cremers Te- gelen, secretaris; M. Geurts, Wes- sem N. Wildershoven, Limbricht en Jean Cremers, Amstenrade. Jubileum Commissaris der Koningin in Limburg. Op 1 Mei a.s. zal de Commissaris der Koningin van de provincie Lim burg, mr. E. baron van Hövell tot Westerflier zijn 12i/t-jarig jubileum vieren als Gouverneur van de pro vincie Limburg. Een commissie heeft zich gevormd uit verschillende lagen der bevolking om den zeer gezienen commissaris der Koningin te huldigen. De Enboutem te Maastricht. De Commissaris der Koningin in de Provincie Limburg, mr. E. O. J. M. Baron van Hövel tot Wester flier heeft de Enboutem-tentoonstel- lingsterreinen aan den Scharnerweg te Maastricht officieel geopend, waarna de geweldige hal voor het, publiek toegankelijk werd gesteld. Het gedeelte der tentoonstelling, ondergebracht in de voormalige Dominicanenkerk werd door den Commissaris der Koningin geopend en werd dit prachtig ingerichte ge bouw eveneens toegankelijk gesteld voor het publiek. Tijdens de tentoonstelllngsdagen zijn op de terreinen groote feestelijk heden georganiseerd, waaraan bekende plaatselijke vereenigingen haar mede werking verleenen. KERKRADE. Langzamerhand zal het paard geheel en al uit de mijn verdwijnen. Op het moment zijn nog in de Dominale mijn werkzaam 36 paarden. ,Er is een tijd geweest, dat 165 paarden voor allerlei onder- grondsche werkzaamheden werden gebezigd. Sport en Zondagsheiliging. Zooals bekend, is in de gemeente Winsum door den burgemeesrer het houden van een harddraverij op Zondag verboden. Tegen een auto geloopen. Woensdagavond reed door de Diepenstraat te Tilburg een auto. toen het drie-jarig meisje A. J. spelend uit het ouderlijk huis kwam loopen en tegen een wagen opliep. De kleine smakte tegen den grond en overleed spoedig daarna. Afnemende werkloosheid in Duitsckland. Omtrent het verslag van het rijks bureau voor werkverschaffing en werkloozenverzekering, wordt thans reeds uit betrouwbare bron medege deeld, dat het aantal werkloozen aanmerkelijk is gedaald. Naar verluidt, is het aantal werk loozen sinds het laatste verslag met ruim 200.000 verminderd. „Graf Zeppelins" Egypte-reis. De „Graf Zeppelin" is Donder dagmorgen 7 minuten na 6 met 25 passagiers onder leiding van dr, Eckener opgestegen voor de reis naar Egypte. De reis gaat waarschijnlijk langs de Rhone tot Marseille, dan over Corsica, Rome en Napels naar Creta en vandaar naar Aiexandrië en Cairo. De landing te Cairo zal Zater dagmorgen plaats hebben. Daar wordt van passagiers gewisseld en dan volgt een rondvaart boven Egypte en Palestina, waarbij ook over Jerusalem wordt gevlogen. Na een nieuwe landing .te Cairo volgt dan de terugreis naar Frie- drichshafen. waar het luchtschip Maandag wordt terugverwacht. BU&QSHUJKS STAID VSIBAY van 3 tot 10 April GEBOREN Cato J. Derks, Broekweg Jozef H. J. van de Vorle, Langstraat Wilhelmus G. J. Peeters, Oirlo AgnesJ. P. Theuws, Gasstraat Gertruda H.J. v. Rijswijck, Merselo OVERLEDEN Hermina Muller, 9 jaar, St. Jo zefsgesticht 1 patient St. Servatiusgesticht 1 patiente St. Annageslicht U&KSUJKl DI8BSÏ8B Parochiekerk De retraitanten vertrekken heden om half 5 op 't Henseniusplein naar Roermond. Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor het Groot-Seminarie, 8 uur H. Mis, waaronder 1ste H. Communie der kinderen. De grooten worden verzocht niet te Communie te gaan voordat de kinderen der laatste bank weer op hun plaats zijn, kwart na 9 Kindermis, 10 uur de Hoogmis. Men gelieve onder de H. Mis van 8 uur de banken in het middenschip, ook de verpachte, open te laten. Geen Congregatie, 3 uur Lof waarin alle Communiekinderen zullen tegenwoordig zijn, 4 uur H. Familie. De Lees-bibliotheek wordt vandaag gesloten. Men wordt verzocht alle boeken terug te bezorgen. Maandag half 7 Zielmis waarna processie over het kerkhof, half 8 leesmis voor Mart. Diktenzee als lid der H. Familie, 8 uur Sol. Jaarg. voor Christina van Valkenburg, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis voor Nella Custers als lid der Mariavereeniging, 8 uur leesmis, 9 uur gezongen H. Mis voor de 40-jarige echtvereeniging van Martinus Verschuuren en Arnol- dina Jenneskens, half 10 plechtige Huwelijksmis voor Jean Maas en Wilhelmina Baeten, Petrus Tacken en Marie Maas. Woensdag half 7 leesmis voor Nella Custers als lid der Maria- congregatie, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Johanna Verhofstad, huisvrouw van Laurentius van Val kenburg. Donderdag 7 uur te VeltUfja H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Martin Poels en Jcnanna Rutten. Vrijdag half 7 leesmis vpor Math. Peeters, lid van den Retraitenpenning, half 8 Jaarg. voor Arnold Baten, 8 uur Jaarg. voor Mathijs Minten en Anna Scphie Buis. Zaterdag komen de jongens der 4e en 5e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, 7 uur Lof. Voortaan wordt biechtgehoord van 68 uur. Zij die nog niet geofferd hebben voor Vastendispensatie en St. Pieters penning gelieve dit voor a.s. Dinsdag te doen, daar deze gelden moeten opgestuurd worden. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. H. Missen, 8 uur Hoogmis, kwart na 9 H, Mis en vergadering van de Jongenscongregatie, kwart na 4 gez. Verpers, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Maandag half 7, 7 uur en half 8 H. H. Missen voor Wilh. Arts- Litjens als lid van de Aartsbroeder schap. Dinsdag 7 uur Lof. Donderdag verjaardag der Profes sie v. d. H. Vader Franciscus, volle aflaat o. g. v., 7 uur Hoogmis, waarna vernieuwing der professie. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof. St. Antonius-Patronaat. In de Congregatie gelieven de zangers bijeen te blijven op de onlangs aangewezen stoelen. Boeken van de Bibliotheek terug brengen. Let wel I Het Patronaat begint des zomers pas om half zes. Men heeft dus alle gelegenheid om eerst in een der kerken het Lof bij te wonen. Tusschen 5 en half 6 geen toegang tot het Sportterrein. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: Boerenknechten, v. Venray-Yssel- steyn, Veulen, Meterik, Someren Boerendienstmeisjes Venray-Veulen Wanssum, Maashees, Vierlings beek. Dagmeisje per 1 Mei, Venray Winkeljuffrouw, banket, Venlo Burgerdienstmeisjes, Venray, Hel mond, Beugen. Schildersknecht, Venray Landarbeider, Overloon Bieden zich aan Dienstmeisje 1.4 jaar Boxmeer Dienstmeisjes 14 en 16 j. Venray Dienstbode 26 j. Venray-omstreken Dienstbode tegen 1 Mei a.s. Leerling auto-monteur Metselaars, timmerlieden, opper lieden. electricien, boerenknech ten, jongen voor boerenwerk Advertentiën. Aan allen, die bij mijn 25- jarig ambtsjubilé hunne geluk- wenschen mij deden toekomen, mijnen welgemeenden dank. Ploegbaas N.S., Venray geen beter adres voor 22 goed en goedkoon, dan Maandag 13 April 's avonds half 8 bij H. Cremers. Tevens gelegenheid tot be talen van contributie. Trouwe opkomst verzoekt Het Bestuur. Heden door mij uitbe taald aan C. STAPPERS te Oostrum-Venray Hoofd-Agent Molenaar's Wissel- en Obligatie- bank, 's-Oravenhage Hotel 't Anker Venray Zaterdag 11 April, 's avonds van 7—8 uur bij H. Creemers te Lull; Zondag 12 April, na de Hoog mis te Castenray bij L. van Rhee; Zondag 19 April, na de Hoog mis in het Bondstokaal te Oirlo. De premie bedraagt li/i pet HET BESTUUR. Donderd il 6 uur, zal ei heer Jan o Hotel de 2 d Bestek e dezer ver! Martens te stel. heeft 17 van overja >n, lorum ondi ai Bo e Ie Ontvangi 1 18 Bo ie Fi Bood ct reuzen CREOL ir gehalte 12 Bruine lii Gezuiv oi (ar rij Groenejli (sti Profiteert deelig$pr Levering En gros Witluiwage mt< meer da :sc! langer meeinsj voeten, eei Haal een loc OOI rd ei as „Df#Al in map voor tafeipbei Firma an TE gevende 3(®ielk bij P. Vern Oos Biet een flio voor burge van dit Bla an ie nf idr Pete Pafrl 9 Oeheel sort kamer-, ike ga jtc Co copper t. Schoorsl iTa Kachel Al deze Bzijt in Wsag Th.ftw

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2