Bij Griep Om twae millioan FOSTER'C Boerenleenbank Venray. FEUILLETON J[ RugpijnNierenPillen Marktberichten. Üemengde Berichten deel de gemeente heeft aan het gymnasium, waarop de Voorzitter ant woordt, als finantieel voordeel direct te kunnen noemen dat de jongens der inwoners hier naar het gymnasium kunnen gaan. Gaan ze buiten de gemeente ter school dan kost het zoowel de belanghebbenden als de gemeente veel geld. Bij post 261b, landbouwhuishoudschool, zegt de heer Odenhoven, dat we dezen pose wel kunnen laten verVallen voor dit jaar. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet gaat, we hebben medewerking toegezegd en moeten dan ook automatisch bijdragen. Het juiste bedrag komt later natuurlijk nog in den Raad. Bij post *230, werkverschaffing, vraagt de heer Millen nadere inlich tingen, welke hem door den Voorzitter worden verstrekt. Aan hoofdstuk XI zag de heer Vermeulen gaarne een postje toege voegd voor subsidie aan de vereeniging ter bevordering van de industrie in Limburg. De Voorzitter acht het beter 'n subsidie aanvrage af'te* wachten. Komt deze in, dan wordt ze van zelf in den Raad behandeld. Bij post 306, opcenten Grondbelasting, stelt de heer Goumans voor, de opcenten op de ongebouwde eigendommen af te schaffen. De Voorzitter wijst er op, dat dit meer kan. De officieele opgave van het te heffen aantal opcenten is reeds geschied en wellicht ook de biljetten reeds gedrukt. Daarbij kunnen wij toch onmogelijk nog een wijziging goedgekeurd krijgen vóór 1 Januari a.s. De heer Goumans blijft het 'n onbillijke belasting vinden. De heer Odenhoven begrijpt niet, dat de heer Goumans over zoo'n kiein bedrag, dat bovendien nog door zoo goed als alle inwoners be taald wordt, kan vallen. De heer Goumans zegt, dat toch ook 'n fabrikant niet betaalt van z'n machines, waar tegenover echter de heer Vermeulen wijst op de belasting der auto's, welke toch ook 'n zuivere bedrijfsbelasting is. Wordt deze afgeschaft, dan wil spreker ook wel medewerken aan ver laging der opcenten op de Grondbelasting. Wethouder Pubben meent, dat iedereen het volgend jaar z'n belasting biljet verlaagd zal vinden, behalve de boer. Ook hij acht die belasting onbillijk en vindt het jammer, dat voor de grondeigenaars in dezen malaise-tijd niet iets kan gedaan worden. Bij post 318, opcenten gemeentefondsbelasting, zegt de heer Vermeulen, dat hij eerst had willen voorstellen enkele belastingen te verlagen, doch na de door den Secretaris gegeven toelichtingen heeft hij zijn voornemen voor dit jaar laten varen. Met algemeece stemmen wordt vervolgens goedgevonden het aar tal heffen opcenten op de gemeentefondsbelasting vast te stellen op 60. Bij hoofdstuk XIII par. 3 wordt tegelijk de begrooting van het gas- vdrijf zonder discussie vastgesteld op f 31279.32 in baten en lastenen, oor wat den kapitaaldienst betreft, op f 10070.— in inkomsten en ai t gaven. Bij post 402 en 403, verkrijging van onroerend goed door landarbei ders, merkt de heer Vermeulen op, dat het z.i. aanbeveling zoude ver dienen meer publiciteit te geven aan de mogelijkheid om hier gronden te krijgen. De Voorzitter heeft er absoluut geen bezwaar tegen, dat hieraan meer publiciteit wordt gegeven. Wethouder Pubben zegt, dat op hoofdstuk XIII 3 Gasbedrijf, nog en tekort is geraamd van f 800.Dit kan toch op den duur niet zoo blijven; tenslotte zullen we tot verhooging van den gasprijs moeten >vergaan. De Voorzitter zegt deze zaak eens eerst onder de oogen te willen •den en te behandelen in een vergadering van B. en W. De heer Vermeulen acht gasprijs verhooging niet in 't belang der fabriek. De Voorzitter is het hiermede op 't oogenblik nog eens. We moeten niet vergeten, dat ons gasprobleem een moeilijk probleem is. De Gemeentébegrooting wordt hierna in haar geheel vastgesteld, voor wat den gewonen dienst betreft, op f 304980.H4 in inkomsten en uit gaven en voor wat den kapitaaldienst betreft op f 199756.06 in in komsten en uitgaven. Alle leden stemden voor. De heer Odenhoven zegt nog, dat we nu naar ernst en geweten de begrooting hebben behandeld en Spreker hoopt dat de nieuwe gemeente raad 't volgend jaar weer met een flink batig saldo zal kunnen beginnen. Hierna wordt aan Burgemeester en Wethouders de gewone jaarlijk- sche machtiging verleend om in 1931 weer de gewone verkoopingen te doen van hakhout, turfslijk enz. Vervolgens is aan de orde Voorstel vaa B. en W. tot velling van 3 H.A. bosch aan het Vlakwater. De Voorzitter zegL dat het in de bedoeling ligt dit bosch, dat zeer ernstig door rupsen is beschadigd, waardoor de groei stil staat en gevaar bestaat, dat dit geheel afsterft, van gemeentewege te doen vellen door werkloozen, die voor dit werk geschikt zijn. Wordt algemeen goedgevonden. Nog is aan de orde voorstel van B. en W. tot wijziging van het huishoudelijk reglement voor de commissie tot wering van schoolverzuim. Na toelichting van den Voorzitter, dat het hier slechts betreft een be paling omtrent dagen en uren, voor het houden der gewone vergade ringen bestemd, wordt de voorgestelde wijziging algemeen goedgevon den. De heer Vermeulen vraagt, of er in deze commissie geen onderwijzer moet zitten, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt. Dan is aan de orde benoeming van een lid in de commissie van toezicht op het L. O. wegens periodieke aftreding. Tot stemopnemers worden door den Voorzitter aangewezen de heeren Weth. Pubben en Strijhos. Na de stemming blijkt, dat zijn uitgebracht 12 stemmen (de heer Vermeulen was tijdens de stemming afwezig), waarvan 9 op den heer Fonck, 1 op den heer Laurensse en 1 van onwaarde, zoodat de heer Fonck is benoemd. Het proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente-Ontvanger over het vierde kwartaal 1930 wordt hierna voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens is aan de orde voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verpachting voor een termijn van 6 jaren van circa 18 H.A. in diverse perceelen. De Voorzitter zegt, dat het hier betreft gronden, welke tot 1 Nov. 1930 verpacht geweest zijn aan M. Kelders. Openbare verpachting hiervan is reeds beproefd, doch er kwam geen voldoende bod. Thans worden echter ondershands pachtprijzen geboden, die alleszins behoorlijk zijn, weshalve B. en W. adviseeren, het aanbod voor deze thans onverpacht liggende gronden te aanvaarden. Wordt algemeen goedgevonden. Nog wordt algemeen goedgevonden de pacht van de Wed. P. Rongec- Duyf over te dragen aan B. H. Janssen te Oirlo, zulks onder de thans algemeen geldende pachtvoorwaarden. Dan zegt de Voorzitter, dat nog is ingekomen een request van H. Hermans, Gasstraat, houdende verzoek toe verlaging der hem opgelegde rioolbelasting. Spreker zegt, dat hier op niet ingegaan kan worden, aangezien de aanslag juist is opgelegd. Dan leest spreker voor. het eveneens na het opmaken der agenda ingekomen request van Keyzers, inzake verkoop van kerstboomen. De heer Vermeulen vindt ook, dat het niet aangaat, dat de gemeente zaken doet. De Voorzitter wil dit „zaken doen" eens tot de ware proporties terugbrengen. Er kwamen geregeld verzoeken in om kerstboompjes, en toen heett de gemeente gepubliceerd, dat ze te krijgen waren voor een niet te hoogen prijs, zulks mede vooral ook, om het weghalen tegen te gaan, waardoor veel boompjes worden gekapt, waar de gemeente ze ni;t graag mist. De heer Millen zegt, dat Keyzers ze lager verkoopt dan de gemeente. De heer Vermeulen vraagt, waarom Keyzers deze boompjes niet kan verkoopen, waarop de Voorzitter zegt, dat het hem verwondert, dat Keyzers dit niet eens bij Je gemeente is komen vragen. Als hij dit nog doet, wil spreker wel aan den heer Min zeggen, dat hij de menschen naar Keyzers stuurtals Keyzers de boompjes voor denzelfden prijs verkoopt als de gemeente, is daar absoluut geen be zwaar tegen. De. heer Millen, vraagt, den verkoop van gemeentewege dan ook direct te staken, terwijl de heer Vermeulen meent, dat de gemeente ze misschien aan Keyzers kan leveren. De Voorzitter herhaalt, dat. als Keyzer^ eens met hem komt spreken, deze zaak best in orde komt. Hierna schorst de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad in geheime zitting over. Na heropening blijkt, dat de heer Strijbos intusschen de vergadering heeft verlaten. De Voorzitter stelt aan de orde a. Aankoop van gronden, toebehoorende aan M. Wismans, in het Venray's veld en b. Aankoop grond, toebehoorende aan de Wed. Aerts aan den Stationsweg. Wordt algemeen goedgevonden den sub a. bedoelden grond aan te koopen voor f 45 per Are, terwijl met op een na algemeene stemmen de sub b. bedoelde grond wordt aangekocht voor f 1700. Tegen stemde de heer Odenhoven. Ten slotte dankt de Voorzitter de leden voor hun werkzaam aandeel in de behandeling der bpgrooting het jaarlijks terugkeerend belangrijkste werk van den Raad en wenscht Raadsleden en hunne families een zalig uiteinde en een zalig begin. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlan gende sluit de Voorzitter deze vergadering met gebed. Na een woord van welkom aan de leden en speciaal aan den Wel- eerw. Heer Strijkers, geestelijk advi seur der Bank, opende de Voorzitter deze vergadering met den Christe- lijken groet. Bij het nagaan der presentielijst bleek dat ditmaal het vereischt aantal leden aanwezig was, zoodat de ver gadering voortgang kon hebben. De Voorzitter spreekt er zijn teleur stelling over uit, dat de leden de jaarvergadering, ééns per jaar, zoo slecht bezoeken, terwijl het Bestuur zoo vaak en steeds belangeloos voor de leden op de bres moet staan. Ook voor hen, die wel ter vergadering komen, is het niet doorgaan der vergadering wegens te weinig opkomst, zeer onaangenaam. De Voorzitter hoopt dat hierin verandering ten goede komen zal. Nadat de notulen der v rige jaar vergadering na voorlezing onver anderd zijn goedgekeurd, heeft de Geestelijke Adviseur het woord, die hoewel niet gewoon bij het begin der vergadering het woord te voeren, ditmaal een uitzondering wil maken, daar in deze vergadering verschil lende nieuwe leden van het Bestuur en den Raad van toezicht gekozen moeten worden. Uit de rekening en balans, die er over 1930 weer goed uitzien, zult u dadelijk cijfers hooren, waarvan men bijaa zou duizelen. En toch geven deze cijfers het bedrag aan, dat door het Bestuur der Bank wordt beheerd en welk bedrag eigen dom is der leden der Bank. Hieruit blijkt dus dat de leden er voor moeten zorgen dat een alleszins betrouwens waardig Bestuur en Raad van toezicht aan het hoofd der Bank staan. Gaarne herdenkt Spreker in dit verband de heer Antoon Wismans, het onlangs overleden lid van den Raad van Toe zicht en noemt hem gaarne een voorbeeld van ouderwetschen man met een waar gevoel voor trouw en plicht. Hij is er van overtuigd dat de leden hem in hun gebed zullen ge denken. Spreker wijst er den leden dan ook op, dat zij bij de keuze voor nieuwe leden van het bestuur en den Raad van Toezicht overtuigd zijn moeten, dat hunne belangen aan goede handen zijn toevertrouwd. Na de beste wen- schen voor het nieuwe jaar voor Bank en leden te hebben uitgesproken, vestigt spreker de aandacht op den huidigen crisis, die echter ook andere standen omvat, doch, mogelijk nog ernstiger worden'kan, en waardoor het eoorme nut van het bestaan der Bank meer en meer in het oog zal springen. De Voorzitter, de heer M. Wis mans, dankt den Weleerw. Spreker voor zijne ^hartelijke woorden en herdenkt den heer A. Wismans, die steeds trouw op zijn post was, al moest hij door weer en wind van Merselo komen. De H. Mis, die voor zijne zielerust is opgedragen, had beter bezocht kunnen zijn. Hij hoopt dat in de toekomst de leden grooter in getale zullen komen. Tot stemopnemers in deze vergade ring werden benoemd de heeren G. Wismans, E. Poels, Heide en A. Poels Hofstraat. De eerste stemming betrof de vaca ture in den Raad van toezicht, ontstaan door het overlijden van den heer A. Wismans te Merselo. De Voorzitter merkt hierbij op, dat de Bank zeer weinig leden in Merselo telt, zoodat het alleszins billijk is uit een andere buurt b.v. Ysselsteyn een candidaat te benoemen. Tot candidaten werden gesteld de heeren F. Claessens, G. Fleurkens en W. Spreeuwenberg, allen uit Yssel- 19 Zij nam vandaag een plaats eersten rang, zonder zelve goed te weten waarom. Het geschiedde echter blijkbaar, om wat meer nabij Rinconi te zijn, wanneer deze zou optieden. Wat kon haar dat echter baten Was zij dan in staat hem te helpen, zoo hem iets overkwam? Hij was immers door de staven der kooi van haar gescheiden Buitendien had hij slechts eenmaal vluchtig een paar woorden met haar gewisseld. Hij kende haar ternauwernood en herinnerde zich misschien niet eens meer haar gelaat. Wat kon zij hopen meer voor hem te zijn dan ieder ander Ik ben op die wijze minstens in staat, alles beter te zien en waar te nemen wat gebeurt dan op dén tweeden rang, zeiGaudentia eindelijk tot zich zelve, en zette zich neer op haar dure plaats in de eerste rij banken, vlak voor de kooi. Hier zat zij thans onrus tig, haar hart beklemd door aller lei akelige gedachten, bang over al het mogelijke, dat zou kunnen geschieden. Ze was zoo angstig steyn, die bij de gehouden stemming respectievelijk verkregen 53, 21 en 17 stemmen, zoodat de heer Claessens gekozen is. De aftredende Bestuursleden J. Janssen, Heide en P J. Dericks, Volen werden herbenoemd met 90 van de 92 uitgebrachte stemmen. Aan de beurt van periodieke af treding waren de leden van den Raad van Toezicht de heeren J. v. Meijel, Heide en W. Jenneskens, Smakt, welke echter verzoch' had niet meer in aanmerking te komen wegens hoogereleeftijd en den grooten afstand van en naar de Smakt. Voor de vacature Jenneskens werden tot candidaten gesteld de heeren Swinkels, Brukske en P. Janssen, Leeuwstraat, Uit de gehouden stemming blijkt dat zijn uitgebracht 90 stemmen, waarvan verkregen de heer v. Meijel 87 stemmen, die dus herkozen is. terwijl de heeren Swinkels en Janssen respectievelijk verkregen 42 en 41 stemmen, dus de meerderheid niet baalden. Eene herstemming tusschen de heeren Swinkels en Janssen'was dus noodig, waarbij verkregen Swin kels 42 en Janssen 38 stemmen, zoo dat de heer Swinkels benoemd is. Op de betreffende vraag van den Voorzitter antwoordden de gekoze nen. dat zij de benoeming aannam;n en hunne beste krachten* zouden in spannen tot welzijn der Bank en om het in hun gestelde vertouwen waardig te blijven. De kassier deed hierna voorlezing der winst- en verliesrekening en Balans, waaruit wij aanteekenden Ontvangsten Kas f 10439.74 Spaargelden f 220363.32 Voorschotten f 31882.16 Loopende Rek. leden f 19102.70 Idem C.C.B. f 96991.11 Afschr. Roer. Goederen f 15.— Afb. Winst vorig jaar f 1425.83 Rente voorsch. vorig jaar f 3214.97 Idem loopend jaar f 4419.02 Provisie loop. Rek. f 16.12 Rente loop. Rek. f 8332.17 Provisie Overschotten f 100.12 Buiteng. ontvangsten f 39.50 f 396341.76 f 221396.99 f 40050.- f 10009.63 f 102366.91 f 3.75 f 12703.29 f 2.70 354.68 850.- 1425.83 400— 792.66 5985.34 Uitgaven Spaargelden Nieuwe Voorschotten Loopende Rek. leden Idem C.C.B. Koersverschil Rente Spaargelden Rente Loop. Rek. Provisie-kosten Loop. Rekeningen Salaris Overb. Winst Uitkeering Winst Buiteng. Uitgaven Kas 31 Dec. 1930 f 396341.76 Actief Balans Kas f 5985.34 Voorschotten f 202798.22 Loopende Rek. leden f 3602.55 Loopende Rek. C C.B. f 110248.57 Deposito C.C.B.. f 100000. Aandeel C.C.B f 300. Aand. Boeren Hyp. Bk. f 100.— Effecten volg. koersw. f 8003.75 Roerende Goederen f 525, Te vorderen rente voorschotten f 3295.24 Bet. Premie Borg Mij. f 100.60 Dividenden f 24.— f 434983.27 Passief Spaarg. direct opv. f 268129.41 Spaarg. 1 jaar opzeg, f 138373.49 Loopende Rek. leden f 1477.58 Reserve winst f 25479.93 Winst Boekjaar f 1522.86 f 434983.27 De Voorzitter deelde mede, dat te moede, dat zij wel had willen schreien. Sedert den terugkeer van haar broeder en de gewaagde onder neming met betrekking lot. de erfenis, waarmede zij zich half door de omstandigheden gedwon gen, half vrijwillig had inge laten, had zij overigens geen ge rust uur meer gehad. Haar leven was altijd zorgvol en pijnlijk ge weest, maar van den heilloozen dag af, dat Ilenn op haar toetrad en haar zijn besluit mededeelde, op grond van de in zijn bezit zijnde papieren zich voor den erf genaam uit te geven, waren haar zorgen anders, drukkender, meer angstaanjagend en haar zenuw achtig opwindend geworden. Haar anders zoo onverwoestbare ge zondheid begon er onder te lijden. De slaap ontvlood haar, de zorgen hoopten zich op en drukten haar met centenaarsgewicht op de borst De zaak der erfenis kroop hope loos langzaam vooruit, telkens en telkens rezen nieuwe zwarigheden. De helft van haar zoo zorgvul dig geheim gehouden spaarpen ningen twee honderd gulden vhad zij al voor de aangelegen heid ten offer gebracht en gelei delijk aan Henri moeten geven. De dokter moest nu ook nog aan Henri duizend gulden verstrekken voor hetomkoopen vaneen getuige. Op het bedrog omtrent den persoon van den erfgenaam volgde een tweede slechte zaak, die zij deze bescheiden door den Accountant der Bank bereids waren goedgekeurd onder dank aan den Heer Kassier voor de keurige administratie. Uit de winst, die blijkens voren staand Jit jaar bedraagt f 1522.86 stelde het Bestuur voor te schenken aan Uitkeering Winst. R.K. Kerk, Ysselsteyn f 50. R.K. Kerk, Venray f 50. St. Agnes-Paironaat f 50. St. Antonius-Patronaat f 40. St. Vincentiusvereeniging f 40. Het Groene Kruis 3f 70. St. Josephgesticht f 30. Landbouwschool f 20. R.K. Leesbibliotheek f 25. f 375. Waarmede de vergadering instemde. Bij de rondvraag verzocht de Voor zitter den leden hunne boekjes bij den Kassier af te halen, zooals reeds geruimen tijd in de courant verzocht was. Verder stelt het Bestuur voor de boete voor het verzuimen der jaar vergadering van f 0.50 te brengen op f 1. Uit de vergadering wordt gezegd, dat dit nog te weinig is. De boete moet staan op een bedrag, waardoor zij gedwongen worden om te komen, te meer waar het voor de ter vergadering gekomenen zeer on aangenaam is een vergeefsche reis gemaakt te hebben, door de schuld der thuisblijvers. Er wordt dan voor gesteld de boete te bepalen op f2.50- Daar er geen tegenstemmen uit de vergadering opgaan, verklaart het Bestuur dit voorstel aangenomen. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering met den gewonen groet. lagwoadea HidsfoeïtaffftR' Waarom Hoodeloos dag in, dag uit aan doffe, onophoudelijke rugpijn lijden met scherpe, stekende pijn bij bukken of zich oprichten Waar om die ellendige last van urinekwa- len, hoofdpijn en duizeligheid Deze kwalen wijzen maar al te vaak op nierzwakte, waardoor urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden in het bloed achterblijven in plaats vau er uit gefiltreerd te worden. Waarom Als blijkens de ervaring van zoovelen Foster's Rugpijn Nieren Pillen in dergelijke gevallen zoo weldadig kunnen werken de ver zwakte nieren weder kunnen opwek ken en versterken, en zoodoende zoowel rheumatiek, jicht, waterzucht, spit en nlergruis kunnen voorkomen als verbeteten. Verwaarloos geen kostbaren tijd Grijp de kwaal onmiddellijk in haar wortels aan. 34 Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.700.000 eieren. Groote eieren van f 5.10 tot f 6.20 Kleine eieren van f 4.70 tot f5. Eendeneieren van f 5.20 tot f 5.60 Ganseieren van f 17.70 ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wat de aan voer 4.750.000 eieren. Groote eieren van f 5.10 tot f6.— Kleine eieren van f 4.60 tot f5.— Eendeneieren van f 5.50 tot f 6.1 941 10 mede had moeten aanzien en waarbij zij in zekere mate hare hulp had moeten verleenen, en thans broedde Henri zichtbaar op iels verschrikkelijks. De keten, die haar omsloot, werd voortdu rend knellender. De voorstelling begon. De ge dresseerde katten en zeehonden verschenen dezen avond niet, evenmin vertoonde Fraulein Sigis- mund haar ooievaars. In plaats daarvan werden wonderbaar ge dresseerde varkens vertoond, die ladders op en af gingen, en een vos, die met een paar kippen netjes kaart speelde, waarbij de dresseerder de waarde der uitge speelde kaarten aan het publiek mededeelde. De kippen wonnen de partij en de vos maakte, op zijn achter- poolen staande, voor zijn tegen partij beleefd en galant eene buiging. Dat was heel aardig. Nu was de beurt aan Arrigo Rinconi. De oppassers trokken zijn leeuwenkooi. die, evenals die der tijgers, op wielen stond, tot voor den getralieden ingang der kooi. Erich trad vlug de arena binnen, de traliedeur der leeuwenkooi werdomhoog getrokken.de leeuwen volgden den temmer in de groote kooi en de kleine kooi werd ver volgens teruggeschoven op haar plaats naast de tijgerkooi, waar Stockton stond en in de arena keek. De traliedeur van de groote en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen MiinhardtsGriep- poeders. Hoofdpijnpoeders. -?■ Verkoudheidspoeders. Kiespijn poeders. Hoestpoeders. Maag poeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Arbeider onder klei en zand bedolven. Maandagmiddag had te Schaesberg een instorting plaats bij de riole ringswerken in de woninggroep Leenhof. Een der arbeiders raakte onder de klei- en zandmassa bedol ven. Zijn mede-arbe'ders trachtten hem nog te redden, hetgeen niet gelukte. Eenige uren later kon de ongelukkige worden bevrijd, doch hij gaf geen teekenen van leven meer. Het is een 23-jarige ongehuw de Duitscher. Achter het stuur doodgebleven. Men meldt uit Goor Toen Dinsdagmiddag de garage houder D. B. uit Arnhem met zijn auto uit de richting Enschede nader de, bleef hij op den weg Goor Liepenüeim nabij de rentmeesters woning plotseling dood achter het stuur zitten. Zijn echtgenoote had nog de tegenwoordigheid vau geest, de remmen aan te halen en daar door erger te voorkomen. Diefstal. Te Hoensbroek hebben twee die ven op dezelfde maaier als de vorige week bij een horlogemaker, hun slag geslagen bij den manufac- turier N. v. d, Bosch in de Cou- venderstraat. Wederom werd de groote vitrine met een steen verbrij zeld. De buit was ditmaal echter gering. Slechts voor een waarde van f 75 kon worden buitgemaakt. Twee meisjes kermend langs tien weg Een ernstig ongeluk heeft op den weg laogs het kanaal de Zuid-Wil lemsvaart tusschen de sluizen 9 en 10 onder de gemeente Lierop plaats gehad. Twee aldaar fietsende meis jes uit Asten, v. D. en v. d. V. genaamd, werden door een auto aangereden. Een even later passeerende fietser en een schipper vonden de meisjes kermend van pijn langs den weg liggen. De auto was doorgereden. De fietser haalde geneeskundige hulp, terwijl de marechaussee werd gewaarschuwd. Intusschen was de chauffeur, die de aanrijding had veroorzaakt uit Helmond teruggekeerd. Hij heeft toen de beide meisjes, die beiden het linkerbeen hadden gebroken, terwijl Mej. v. D. bovendien een ernstige enkel-ontwrichting had bekomen, naar Asten vervoerd. Mej. v. D. moest naar het zieken huis te Helmond worden vervorde. De politie heeft den auto in beslag genomen. Verblindende verlichting. De verblinding door het licht van rijwiellantaarns is dikwijls veel ern stiger dan van auto's, Bij rijwielen ontstaat die hinderlij ke werking uitsluitend door verkeer de montage der lantaarnkap. De snelheid van rijwielen is nooit zoo groot, of het is ruim voldoende wanneer het licht'hoogstens .10 M. vóór het rijwiel den grond raakt. Gij dient daarmede de veiligheid van het verkeer kooi was in het slot gevallen en Erich was thans alleen met zijn geduchte dieren. In de gang, die naar de groote kooi leidde, waren, zooals dat eiken avond het geval was, alle maatregelen genomen voor eventueele ongevallen. Van hieruit kon meri goed in de arena zien, en hier hield zich de direc teur op en liet zijn oog over de voorstellingen gaan. Twee oppassers stonden gepos teerd aan de traliedeur, de overige bevonden zich bij den directeur. Op deze plek was ook geregeld de ooievaarsdresseerster te vinden, wanneer Arrigo bij zijn leeuwen in de groote kooi was. Zij stond ook nu naast den directeur en keek naar Rinconi. Vier van de leeuwen waren vroolijk en lustig als steeds uit hun kooi in de arena gesprongen. De twee anderen bewogen zich langzaam en onwillig en legden zich neder. Erich lette er in den beginne niet op. Dat gebeurde wel meer. Wanneer het circus vol was en de lucht warm en zwoel, had die omstandigheid een ietwat neerdrukkenden invloed op de dieren. Hedenavond was het gebouw overvol en liet de lucht veel te wenschen over. Erich riep de beide leeuwen, opdat ze zouden meedoen aan het jachlspel. De eene, een groot, niet meer jeugdig dier, bromde en ge hoorzaamde niet. Erich oordeelde het noodi vast te leg den halsbe de slaven, tegenstand, ging meern gelukte d het brom vast te le zich tot c de en spi Op dat o( en sloeg hevig op Erich uilgang. werk van Men zag van den zijn staart hoogte hi cl, donderende gens den liggen me In het cir een al rochelende die met sloeg, da hoeken een ontzi en zag eerste rij de staven

Peel en Maas | 1931 | | pagina 8