Dankbetuiging. Boerenleenbank Spoelingverkoop vertrek Autobus P. B H. J. Kath, Kiesvereenig. Algem. Landb.bc Algem. Voor de RADIO N. V. Vulkaan, Qemengde Berichten -óYdvertentiën. VENRAY. Stoomzuivelfabriek H. MARIA, OOSTRUM Woensdag 18 Febr. Dinsdag 17 Februari naar de Jaarbeurs te Helden-Panningen. G. KÜPERS Schutterij „Het Zandakker" Boeren Te prima Yooi Dami Kousen Spo Bretels Manchu alles ui kali WED. HOI Doe'Uwe keuze uit deze Wereld-fabrikaten TELEFUNKEN PHILIPS uit voorraad leverbaar. Oroote voorraad Telef. en Philips Radiolampen |TeIefunken Service Station| VENRAY dit Fonds. Vooral met zoo gerouti neerde spelers moet het iets voor treffelijks worden. Velen hebben onlangs dit blijspel zien opvoeren, doch verklaren ei nog eens van te willen genieten. Anderen zijn, opge wekt door de faam, verlangend om ook dit spel te zien op oeren, Tevens is dit een steunen van het Patronaat, dat in het afgeloopen jaar groote onkosten heeft gemaakt voor het onderwijs en dat wederom in de hooge personeele belasting is aange slagen. Om echter zooveel mogelijk allen in de gelegenheid te stellen, wordt de entree-prijs bijzonder laag gesteld. Men zie de advertentie. Op 't Dinsdag gehouden examen te Amsterdam slaagde onze dorpsgenoot Math. Arts voor Dames coupeur. Proficiat GEVONDENeen kindermuts. Inlichtingen Gemeente-politie. In verband met de verhooging van den accijns op gedistilleerd werden alhier verschillende café houders bekeurd wegens te groote voorraad, zonder hiervan aangifte te doen. Woensdagavond werd een vijftal dronken woonwagenbewoners door veldwachter Janssen aangemaand zich naar hun kamp te begeven. Hiertegen verzetten zij zich en trok ken de messen. Met behulp der marechaussée's waren zij echter spoe dig op weg naar „huis." Door de Ruiterclub „Ons Genoegen" alhier werd in de Woens dagavond gehouden vergadering be sloten in de maand Juni a.s. een groot Intern. Ruitersfeest te organi- seeren. Onze vroegere dorpsgenoot, de Heer Herman Folbers, slaagde te Groningen voor het diploma Waren kennis. 1891 1931 Op 15 Februari is het 40 jaar geleden, dat ik mijn zaakje opende met enkele paren schoenen. Aan wie dank ik mijn vooruitgang Zeer zeker aan mijn geachte cliëntele, die ik nu dan ook veertien dagen een kleine tegemoetkoming wil aanbieden door onze prijzen van solied schoenwerk zoo laag mogelijk te noteeren, dat mijne afnemers zeer zeker ten goede komt, NIET omdat het GOEDE schoenwerk in waarde is verminderd, want ik kan U onder eede verklaren dat 1ste klas fabri katen als van de firma v. d. Broek te Dongen, bekend door haar dege lijk werk, in één jaar tijds slechts 5 pCt. is verminderd. Ziet onze goedkoope etalage. Profiteert van de gelegenheid. TH. JANSSEN, Henseniusstraat 8, nabij de Vee markt. (Adv.) LEUNEN. Woensdagavond j.L hield de WelEerw. Heer Rector zijn derde en laatste lezing dezen winter, over Theresia Neumann van Kon- nersreuth. De thuisblijvers hadden ook ditmaal weer ongelijk, de zeer interessante en leerzame lezing viel zeer in den smaak van de aanwezi gen. Het dankwoord na afloop gespro ken door den Heer Vissers, Hoofd der School, in naam van de aan wezigen, was dan ook ten volle verdiend. Wij vertrouwen, dat de WelEerw. Heer Rector ons nog meermalen van deze nuttige en aangename avonden in de toekomst zal bezorgen. Dinsdag a.s. na de kerkelijke sluiting van het Eucharistisch Triduum en Veertig-Urengebed, welke om 5 uur n.m. begint, zal de Zeereerw. Pater Mathijssen S.S.S. om half 7 nam. in het Bondslokaal een lezing met lichtbeelden houden. Woensdag a.s. na de Hoogmis van 9 uur zal de Eerw. Pater even eens een causerie met lichtbeelden houden voor de kinderen onzer beide Roomsch Katholieke scholen. Pater Mathijssen is voor rectoraat Leunen geen onbekende. CASTENRAY. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer Gerard Ram- haghs hoopt op a.s. Vrijdag 20 Februari, op een niet onderbroken diensttijd van 25 jaren in het Maria hospitaal, te Lüdinghausen in West- falen (D.) te mogen terugzien. OIRLO. Zaterdag en Zondag gaf de Fanfare „Ons Genoegen" een prachtige muziek- en tooneeluit- voering. Telkens was de zaal stamp vol* De heer J, H. Nelissen, voor zitter, heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de leden, die onze fanfare ruimschoots steunden, de honoraire leden voor hunne bijdra gen. Verder dankte hij directeur, regisseur en spelers voor hunne moeiten en opoffering. Beide avonden is prachtig spel geleverd, het publiek had zich zeer goed geamuseerd en keerde voldaan huiswaarts. Blijkens achterstaande adver tentie zal Vastenavond-Dinsdag hier flink gevierd worden. Bij goed weer verwachten we dan ook een groote drukte. De opbrengst der verschil lende wedstrijden is ten bate der Missie van Pater Opheij. HOLTHEES. In de jaarverga dering der Eiervereeniging werden de aftredende bestuursleden H. Bové Th. Crouwers en G. Linssen met algemeene stemmen herkozen. In 1930 werden geleverd 603906 kg. eieren, waarvoor werd uitbetaald f 56019,30. Aantal leden 74. MAASHEES. Men verzoekt ons te willen melden, dat met de vorige week veroordeelde P. E. alhier niet bedoeld is de chauffeur P. Engels alhier. OVERLOON. Met de Vasten- avonddagen zal in de parochiekerk alhier 40urengebed worden gehouden Hedenavond om 6 uur opening met Lof en predikatie door een Eerw. Pater uit Venray. Tot leden der schattingscom missie van de vee- en paardenver- zekering werden gekozen M. Giezen en M. Willems. VENLO. Bij de Pope's metaal draadlampenfabriek alhier zijn in de laatste week ongeveer 160 arbeiders ontslagen, alsmede eenig administra tief personeel. Zaterdag zouden naar men meldt, nog ongeveer 30 personen worden ontslagen. Auto vliegt togen een boom. Dinsdagavond is op den provin cialen weg te Doenrade (L.) een auto, bestuurd door den heer Weyers, woonachtig te Brussel, met een boom in botsing gekomen. De botsing was van dien aard. dat de man door de voorruit vloog. Twee ingenieurs van de staatsmijn Emma, die met hun auto passeerden, zagen den auto, waarvan de lichten nog branden, liggen. Den bestuurder vonden zij zwaar gewond langs den weg. Zij waarschuwden een dokter, die onmid dellijk ter plaatse was. Deze kon echter slechts den dood constateeren. Onder drie booinen. Te Gulpen worden langs den rijksweg de boomen gekapt en verder verladen op de wagens der Limburg- sche Tramweg Maatschappij. Bij het laden is Dinsdag een ketting gebro ken, en zijn drie zware stammen van 'n wagen gerold op den 22-jarigen arbeider H. F. uit Meerssen. Deze is met ernstige inwendige kneuzingen overgebracht naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht. HEERLEN. Op last van den Hoog Eerw. Pater Provinciaal der Minderbroeders in Nederland werd naar ontwerp van Joz. Wielders. Dinsdag aanbesteed het bouwen van een kapel met bijbehoorende werken voor de R.K. Hoogere Burgerschool te Heerlen. Er werd als volgt inge schreven Boesten, Klimmen f 62.730 Goo- den. Meyel, f 69.185; Höfte, Sittard f 65.700 Krekelberg. Maasbracht f 62.200; Martens, Venray f 68.200; Rientjes, Heerlen f 62.990: Reub- saeth, Heerlen f60.990; Straus, Roer mond f 70.261; v.d. Velden, Weiten f 65.440. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Openbare gebeden tydens de Vasten. „Sancta Maria" meldt Om den zeer slechten economischen toestand, waaronder allen gedrukt gaan, achten Wij het noodig Gods barmhartigheid en ontferming door bizonder openbare gebeden af te smeeken ten einde uitkomst te ver krijgen. Daarom verordenen Wij, dat ge durende de Vasten, den tijd van gebed en boete 1. In alle H. Missen zal worden gebeden de orato imperata PRO QUACUNQUE TRIBULATION E n 13) tanquam pro re gravi etiam, in dup. 1 cl.; 2. 's Zondags onder het Lof of de Vespers de Litanie van O. L. Vrouw zal worden gebeden. f J. H. G. JANSEN. Aartsbisschop van Utrecht, f L.J. A. H. SCHRIJNEN, Bisschop van Roermond, f P. A. W. HOPMANS, Bisschop van Breda, f A. F. DIEPEN, Bisschop van 's Bosch, f J'. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem. Werkloosheidsbestrijding. Woensdagavond vergaderde de gemeenteraad van Venlo. Voor den aanvang der vergadering trok een groote groep werkeloozen naar het raadhuis, waar de publieke tribune weldra geheel gevuld was. Op voorstel van B. en W. werd ter bestrijding der werkloosheid een crediet verleend van f 125.000, voor den aanleg van een wandelbosch op de Groote Heide. VENLO. Momenteel is het aan tal ingeschreven werkloozen hier ter stede reeds gestegen tot 415, waar van ongeveer 100 werkzaam zijn gesteld bij de gemeentelijke werk verschaffing (aanleg van bosch enz.) nabij het Zwarte Water. Zilveren pastoorsjubileum. De zeereerw. heer A. F. Litjens, te Neer, vierde Dinsdag zijn zilveren pastoorsjubileum. De crisistoeslag op sigaretten. De rooker moet den toeslag betalen. Men meldt aan de Msb Waar het in de bedoeling van de Regeering ligt de voorgestelde 30 opcenten op den tabaksaccijns van sigaretten uitsluitend het karakter te geven van een tijdelijken crisis toeslag, welke door den rooker zal moeten worden opgebracht, zal de Minister uit de kringen van belang hebbenden worden geadviseerd, dezen toeslag op de navolgende wijze te heffen De vigeerende verkoopsprijzen, zooals deze thans op de banderolles aangegeven staan, blij ven gehandhaafd met dien verstande, dat deze bande rolles van een opdruk worden voor zien, waarop voor elk doosje aan gegeven staat het extra bedrag voor crisistoeslag. Hierbij vinden dan de in den handel gebruikelijke afrondin gen plaats, zoodat deze toeslag in heele centen wordt uitgedrukt. Op een doosje sigaretten, dat tot heden voor 40 cent werd verkocht, zal alsdan een toeslag komen van 3 ct., en op een doosje van 50 cent ver koop een toeslag van 4 cent. Het valt onmiddellijk op, dat dit de meest eenvoudige wijze van hef fing is. Immers het publiek kan direct waarnemen, hoeveel op elk doosje aan crisistoeslag verschuldigd is, terwijl voor den handel de bestaande winstmarge gehandhaafd kan blijveD, hetgeen van eminent belang is, gezien den toch al niet rooskleurigen toe stand in den sigarettenhandel, die, naar in deze kringen zeer gevreesd wordt, door nieuwe overheidsmaat regelen nog scherper zou worden geaccentueerd, waardoor de heer- schende ongunstige economische om standigheden. in deze branche nog verscherpt zouden worden. De tabaksaccijns op sigaretten. De Nederlandsche Bond van Si- garenwinkeliers-vereenigingen heeft den Minister van Financiën een telegram gezonden, waarin een spoedaudiëntie wordt aangevraagd in verband met het voorstel tot verhooging van de tabaksbelasting op sigaretten. Oproep van B. en W. te Eindhoven. B. en W. van Eindhoven hebben een oproep tot de bevolking der stad gericht om thans zooveel moge lijk bouwwerken te doen verrichten, te meer daar de bouwkosten thans met 20 pet. verlaagd zijn; onder houdswerken niet uit te stellen en zooveel mogelijk aan hetNederland- sche fabrikaat den voorrang te geven. Op initiatief van den Hoogeerw. Heer Deken dr. J. Maas heeft zich te Eindhoven een comité gevormd tot behartiging van de belangen der werklooze arbeiders. De economische crisis. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is op verzoek van den Ned. R. K. Tahaksbewer- kersbond de maximum uitkeerings- duur der werkloozenkas voor 1931 gebracht van 72 op 108 dagen, met dien verstande, dat in het eerste kalender-halfjaar over ten hoogste 72 dagen mag worden uitgekeerd. Soortgelijke beslissing is door den Minister genomen ten aanzien van de werkloozenkas van den R. K. Textielarbeidersbond, waarbij de uitkeeringsduur verlengd werd van 66 tot 102 dagen. Een vustenweek ten bate der werkloozen. Door den kerkeraad der Evange- Iisch-Luthersche gemeente, te Schie dam, is op voorstel van ds. V. W. T. B. Schmidt besloten de Goede Week in haar gemeente als Vasten- week te bepalen. De gemeenteleden worden opgewekt zich in bedoelde week van alle overdaad te onthou den» geen vleesch of visch te eten, geen sigaren te rooken, enz. Het bespaarde geld zou in een bepaalde kas worden gestort, onder beheer van de diakenen en ten goede komen aan de werkloozen. Het plan is een navolging, de eerste in Nederland, van een door de protestantsche gemeenten te Dresden gegeven voorbeeld, Landbouwer vermoord. Donderdagnacht is te Bellingwoude de landbouwer J. Bakel door zijn stiefzoon vermoord. Het lijk is in beslag genomen. Donderdagmorgen zijn de dader en zijn vrouw gear resteerd. Te water geraakt en verdronken. Donderdagmorgen is te Babiloniën- broek (Noord-Brabant) de koopman G. Bouman, aldaar, in een boezem- sloot nabij zijn woning dood aan getroffen. Waarschijnlijk is het slacht offer Woensdagavond bij het naar huis gaan te water geraakt en ver dronken. De man was ongehuwd en ongeveer 35 jaar oud. Lfik op de spoorbaan. Donderdagmorgen werd op de spoorbaan nabij den Parallelweg te Vlaardingen het verminkte lijk ge vonden van den46-jarigen, gehuwden W. v.d. S., gewoond hebbende te Vlaardingen. De ongelukkige was door een trein overreden en gedood. Russisch graan gekocht. De N. R. Crt. maakt melding van geruchten, dat het Centraal bureau uit het Nederlandsche landbouw- comité G. A. Coöperatieve aan- koopsvereeniging, het lichaam dat als inkooporganisatie optreedt van Ned. coöperaties voor voederartikelen en kunstmeststoffen, tot aankoop van Russisch graan is overgegaan. Dit feit is alleszins het vermelden waard. Bedoeld bureau heeft immers inder tijd met veel ophef den boycot over Russisch graan uitgesproken. Doch het Russisch graan is goed koop. Daa.om is het te verleidelijk et af te blijven ook al geschie den de aankoopen ten koste van den Nederlandschen landbouw. Een fraai voorbeeld En zoo bemoedigend voor onze boeren. Men herinnert zich den bijval, die de houding van het Bureau indertijd van tal van kanten is deelachtig ge worden, toen het den boycot over het Russische graan durfde uitspre ken. Men beschouwde dat als een mooie geste; die echter, volgens onzen zegsman,1r*niet zoo heel veel te beteekenen had, omdat toentertijd tegenover elk kwantum Russische geist, waar het in hoofdzaak om ging, (Russische mais kwam practisch niet in aanmerking) ookDonau-gerst (Roemeensch en Bulgaarsch product) te krijgen was. De prijzen voor beide soorten waren vrijwel gelijk. Tengevolge echter van het sluiten van België's en Frankrijks grenzen voor het Russische gewas, is er veel meer vraag ontstaan naar Donaugersi, waardoor dit laatste nu niet meer zoo gemakkelijk te krijgen is als 't Russische artikel. Nu de omstandigheden veranderd zijn, heeft het Centraal Bureau zijn aanvankelijk zoozeer toegejuicht be ginsel prijsgegeven, De economische crisis. Naar de „Gelderl." verneemt, heeft de minister van Arbeid aan het be stuur van den R K. Steenfabrieks arbeidersbond St. Stephanus telegra fisch doen mededeelen, dat uitkeering zal worden verlengd en dat hij de tijdelijke wijziging van het Reglement heeft goedgekeurd. Naar verhoopt wordt, zal de ver lenging vier weken zijn of 36 dagen. Paarden op hol. Woensdag sloeg een span paarden van den landbouwer Roelfzema te Nieuw-Veenda op bol. De bestuur der J. Janseraa kwam onder den wagen terecht met het noodlottig gevolg, dat zijn hoofd werd verplet terd. De man was onmiddellijk dood. Het slachtoffer was 31 jaar oud en ongehuwd. Meubelfabriek in ascli gelegd. De groote meubelfabriek van de Bochumer Verein is Donderdagmid dag een prooi der vlammen gewor den. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Het gelukte de brandweer verschillende huizen in de omgeving, die tengevolge van den vonkenregen groot gevaar liepen, te behouden. De werkeloosheid in Engeland. Het aantal werkloozen in Enge land bedroeg op 2 Februari 2.624.236. In Duitschland. Per 31 Januari stonden bij de arbeidsbeurzen in totaal 4.894.000 werkeloozen ingeschreven. Het aantal crisiswerkeloozen bedroeg per 31 Januari 2.555 0000. Groote branden. In de stallen van het landgoed New-Dargelin is in den afgeloopen nacht brand uitgebroken. Aanzienlijke voorraden voer en granen werden vernield, terwijl 17 paarden en 77 runderen in de vlammen omkwamen. De oorzaak der catastrofe is niet bekend. De sport van hot 100 jaar worden. Volgens een officieele Duitsche statistiek, is Duitschland overbevolkt met honderdjarigen. De laatste jaren bereikten ruim 96 personen den leef tijd van 105 jaar. Volgens de gegevens van het bureau van de statistiek leefden er in 1911 in Europa 7000 personen, die meer dan honderd jaar oud waren en hiervan leefden er 3888 in Bulgarije, 1700 in Roemenië, 583 in Servië, 410 in Spanje en ongeveer 213 in Frankrijk. In Duitschland leven er op het oogenblik twee vrouwen, die resp. 106 en 107 jaar oud zijn. Hoewel Scandinavië onder zijn bewoners slechts 150 personen telt boven de honderd jaar. bereiken in dit land de menschen gemiddeld den hoogsten ouderdom. Maar, zal men vragen, wat is nu de hoogste leeftijd, dien in de laatste eeuwen bereikt werd De Turk Zard Agah is honderd en vijftig jaar oud en in 1588 zou er te Londen een zekere Thomas Karn geboren zijn, die eerst in 1795 ge storven is en dus den aanminnigen leeftijd van 207 jaar bereikte. De wereldoorlog ïn cijfers. Het zou de vredesgedachte be vorderen zegt de Manchester Guardian wanneer de volkeren zich de statische opgaven konden realiseeren, die 'n Duitsch wiskundige van den oorlog verzameld heeft. In de 4 jaren van den oorlog hebben 11.000.000 menschen den dood gevonden, dat is één in elke 23 seconden. Meer dan 19.000.000 werden ge wond, genoeg om Spanje te bevolken, indien dit land onbewoond zou zijn. Met het geld, dat de ocrlog gekost heeft f 120.000.000.000 - zou het mogelijk geweest zijn elk gezin in de Ver. Staten van Annrika, Canada, Australië, Groot-Brittanje en Ierland, Frankrijk. België en Rusland een huis van f 6000 met 5 H.A. grond en f 3000 aan meubelen te schenken. Teveüs zouden er voor elke 20.000 families een ziekenhuis, een universiteit en scholen beschikbaar zijn geweest, benevens salarissen voor onderwijzers, verpleegsters, doktoren en professoren. En dan nog kon, wanneer al de kleine kruisjes, die nu op de soldaten- graveq. staan, naast elkaar zouden worden geplaatst, een lijn getrokken worden, die zich uit zou strekken van Parijs door Europa en Azië, tot aan Wladiwostok en het laatste kruisje zou worden omgespoeld door de golven van de Japansche Zee. De vreeselijke offers, die de oorlog onvermijdelijk met zich brengt, zijn misschien door geen ander zoo zuiver grafisch voorgesteld en de bereke ningen 'zijn met zooveel zorg uitge werkt, dat niemand het gewaagd heef: ze te controleeren of te ver werpen. Iagekomeo en vertrokkeu personen van 6 tot 13 Februari INGEKOMEN P. J. G. Marcellis, dienstbode, Langstraat 10 van Sevenum; A. W. P. Jeuken, kleermaker, Groote straat 24b van Amsterdam; Th. Kersten, zonder beroep, Veu len H 41a van Groesbeek; P. W. H. Jeuken, dienstknecht, Hagelweg 5 van Blerik; C. van Oost, broeder, Leunsche weg 1 van Dordrecht; VERTROKKEN J. Ramler, verpleegster, naar Nij megen, Beijnenstraat 61; H. A. Sala, zonder beroep, naar Roosendaal. buebieujo SMD V1ÏEAY van 6 tot 13 Februari. GEBOREN: Joseph L. Claessens, Oirlo Theodor J. H. Hellegers. Ysselsteyn Victor K. Ch. Hesen, Oirlo Leonardus Ch. J. Arts, Merselo Rudolf C. N. "an Aarsen, Patersstr. Leonardus W. M.Kusters.Schoolstr. Bernardina A. W. Philipsen.Handerik GEHUWD Johannes K. Th Jansen, 26 jaar, sigarenmaker te Horst en Catharina A. Vermeulen, 22 jaar, z.b. te Venray Peter J. L. F. Theuws. 29 jaar, schilder en Gertruda R. Fila, 29 jaar, z.b., beiden te Venray Martinus H. Martens, 30 jaar, chauffeur en Anna J. H. Michiels, 27 jaar, z.b.. beiden te Venray OVERLEDEN Antonla J. M. Jansen, 10 maan den, Oostrum 3 patiënten St. Annagesticht. mS&LIJKB BHV8ÏEY Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalingscate chismus voor de meisjes, 3 uur Lof. Maandag half 8 besteld jaarg. voor CathariDa Bekkers, 8 uur jaarg. voor Renier Poels en Johanna Janssen, geen Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Johannes Coopmans en echtgenonte, 8 uur jaarg. voor Gerard Frans Aerts zijne echtgenooten Antonia Michels en Francisca Janssen. Woensdag Aschdag, half zeven lste H. Mis, 8 uur 2de H. Mis, 9 uur de Hoogmis, na iedere H. Mis worden kruisjes uitgedeeld. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld jaarg. voor W. Smits en echtgenoote, 8 uur jaarg. voor Frans Janssen en echtgenoote. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Lambert Dericks. Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, kwart na vier Lof. Woensdag en Vrijdag geboden vasten en onthouding van vleesch- spijzen. Öp de Vrijdagen in de vasten kwart na 4 kruisweg. Op de Zondagen om 5 uur Lof en Lijdensmeditatie. A.s. Zondag 22 Februari zal door den ZeerEerw. Heer Hoefnagels in alle H. Missen gepreekt en een collecte gehouden worden ten bate zijner nieuw te bouwen kerk te Milsbeek (bij Ottersum). Paterskerk. Morgen Zondag, Maandag en Dinsdag plechtige viering van het 40-Urengebed. Het Allerheiligste zal uitgesteld zijn van 's morgens 5 uur tot 's avonds 7 uur. Zondag feestdag v.d. Zal. Andreas. Volle afl. o.g.v., 5, 6 en 7 uur H. Missen, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden v.d. Aartsbroederschap, kwart over 4 pl. Vespers, 5 uur pl. Lof. Na de Hoogmis geen processie. Maandag 9 uur Hoogmis, kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag 3e Dinsdag der novene ter eere v.d. H. Antonius, 9 uur pl. Hoogmis voor onze weldoeners, korte toespraak en gebeden der novene, 5 uur Lof, processie, Te Deum tot sluiting v.h. 40-Urengebed. Woensdag Aschwoensdag, gebo den vasten en onthouding, 7 uur Aschwijding, waarna de Hoogmis. Donderdag feestdag v.d. H. Con- radus, volle afl. o.g.v. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en H. Kruisweg. St. Antonius-Patronaat. Onze jongens worden uitgenoodigd om, wegens het 40-urengebed, het Lof van 5 uur in de Paterskerk bij te wonen. Pas na afloop hiervan is er Patronaat. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onzen lieven Zoon en Broe der HELM MaNDERS, betuigen wij onzen oprechten dank, in het bijzonder aan Eerw. Direc teur en leden der H. Familie, de R. K. Tabaksbewerkersbond, de R.K. Werkliedenvereniging, de Duivenvereeniging „De Zwa luw" en aan alle vrienden en kennissen. De bedroefde familie, W. Manders*Jansen en Kinderen. De Spaarders en Voorschot nemers worden nogmaals beleefd verzocht hunne boekjes te ko men afhalen bij den Kassier, Oroote Straat 9a. Namens B.L.bestuur, 17 J. PIJPERS, Kassier. onder de leden, n.m. 4 uur, in café JOH. VER HAAG te Oostrum. 18 Het Bestuur. OOSTRUM. Vergadering Donderdag 19 Februari avonds 7 uur, in de zaal van Linders. Spreker de Z.E. Zeergel. Heer H. Bemelmans, Landbouw-Ir. en Dir. R. K. Landbouwwinterscbool te Roermond. Onderwerp „Welk is onze politiek Onze plichten en onze rechten." Leden en niet-leden, komt allen luisteren !1 21 HET BESTUUR. om 10 uur Henseniusplein Zij, die lid wenschen te wor den van de gelieven zich op te geven vóór 1 April in 't Giidehuis bij H. JanssenWijnhoven. 13 Het Bestuur. VI De leden w< tot 't h Donderdag des n.m. 7 u* het St. AntiJ Venray. 20 Zondag na de betalii Brandass van den Lb Donder 's avonds de Wed. Ar Jaarvers; Trouwe opis 25 1 f 5.per 1 Loenen, Leun Sponsen, Ze< mervegers, H bezems, Plum de soorten Pottenboende Panlappei de bekend Koperpoets, D Cocos K Rollen Kastra wit en gekl B Onze hekenildo Vloerlakken, Aanfti Tel. 107 Leuni eiken dag ver» verschw Fijne Zuidewl gerookte «n Prima volle Hf i (bij groote ak Alle Groep Alles wordtjn zonder prijsverlfng Aan® Groenten-, Vien Leege mP l&rujl rJm 1 o^fSl /'Md AsamS ftteert Wi Verkrijgb Jos. C. Ass.-apothek

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2