Koop bij voorkeur 2." ST S2 H Qemengde Berichten Binnenl. nieuws. Qistricls-Arbeidsbeurs Jos. C. M. Neeteson CD m CD E l B m Zaierdag 20 December 1930, No. 51. Huisnummeriiig. De huizen in alle deelen der gemeente zijn voor zoover noodig, alle van nieuwe huisnummers voor zien. Mogelijk zijn er echter nog huizen, die geen huisnummer hebben, hetzij dit bij hernieuwing der woning is verloren gegaan, of dat het aan brengen van het nummer per vergissing achterwege is gebleven. Daarom noodig ik de eigenaren of hoofdbewoners, wier woningen niet van een huisnummer mochten zijn voorzien uit, hiervan zoo spoedig mogelijk, hetzij schriftelijk, hetzij persoonlijk ter Secretarie kennis te willen geven, in ieder geval vóór 25 December a. s. Van gemeentewege zal er dan voor worden gezorgd, dat zoo spoedig mogelijk een huisnummer of nieuw huisnummer wordt aangebracht. In aanbouw zijnd? huizen worden later van een huisnummer voorzien. Venray 18 December 1930. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Vergadering R. K. Kiezersbond te Heil. Op Zondag 21 December om 3 uur 's namiddags zal te Well eene vergadering gehouden worden van den R. K. Kiezersbond in den Statenkieskring Horst. Aan de orde is alsdan o.m. het kiezen van een nieuw bestuur. Mej. Everts te Sevenum, Baron de Weichs de Wenne en de Heeren Fenseling en Sluiters wenschen niet voor herbenoeming in aanmerking te komen. De namen der overige afgetreden leden zijn de Heeren Stoffels te Arcen, Terpstra te Heijen. van Bommpl 'te Horst, Odenhoven te Venray en Dietz te Tienray. Op verzoek van enkele leden is de Heer W. Quaedvlieg, Kerkrade, uitgenoodigd eene lezing te houden over Landbouwcrisis en Handels politiek, en is deze daartoe bereid bevonden. Voorts zullen op deze, vergadering behandeld worden het program van actie der R. K. Statenclub in de Provinciale Staten en de nieuwe Statuten. Er wordt op gerekend dat de Bestuursleden en Afgevaardigden der plaatselijke afdeelingen zooveel mogelijk op deze*belangrijke verga dering zullen verschijnen, gezien het groote belang dat dit jaar aan de actie der R. K. Kiesvereenigingen is verbonden. Üeryksmiddelen. Zes millioen minder. In November j.l. hebben de rijks middelen f 40.626.900 opgebracht, of bijna 6 millioen gulden minder dan in November 1929. De personeele belasting gaf een ton meer, de inkomstenbelasting 9 ton, de vermogensbelasting 1 ton meer, de dividend- en tantième-be lasting 2.5 ton minder, de invoer rechten 7 ton, het statiekrecht 1 ton, de geslachtsaccijns 2 ton, die op het gedistilleerd 2.5 ton, de bieraccijns 1 ton, de suikeraccijns 1.25 ton, de tabaksaccijns ruim 1.5 ton, de registratierechten bijna 4 Ion, de successierechten 1.15 ton, de domeinen 1.5 ton minder. Het conflict in de klompen industrie. Door de klompenmakersknechten te St. Oedenrode is met 34 tegen 5 stemmen en 1 onthouding besloten opnieuw in staking te gaan. De staking omvat ongeveer 50personen. Ongeval met doodelyken afloop. In de transformatorenfabriek van Smit te Nijmegen is Woensdag de werkman H., terwijl hij alleen in een der fakrieksafdeelingen werkzaam was, vermoedelijk door het uitschie ten van een mes, zoo zwaar aan de borst verwond, dat hij bewusteloos neerviel. Toen men hem vond was hij buiten kennis. Hij werd onmiddellijk naar het Caniusisziekenhuis vervoerd, waar hij eenige uren later, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, overleed. Roofoverval. De onveiligheid ten platten lande neemt gestadig toe. Zoo werd de alleen wonende 80-jarige J. S. in de buurtschap Arriën onder Ommen Maandagavond uit zijn bed geklopt door twee individuen, onder voor wendsel dat ze hem een z.g. hutspot kwamen brengen. Toen de oude man de deur opende werd hij onver wacht aangegrepen en overmand. De daders doorzochten het huis. De buit was echter niet groot. Ongeveer f 7 viel den onverlaten in handen. Verbetering van de Maas. Dinsdag heeft de Rijkswaterstaat het eerste deel aanbesteed van de werken voor verbetering van de Maas voor groote afvoeren, zooals die volgens het bekende plan-Lely zullen worden uitgevoerd. Het betreft hier de baggerwerken onder de gemeente Driel Empel tusschen Kilometeraai 19.6 en 22.6. Met f 65.880 was de Nijmeegsche firma H. W. Paes laagste inschrijfster. Mond- en Klauwzeer. Nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer werden geconstateerd in het district 's-Hertogenbosch van het veeartsenij kundig staatstoezicht in de gemeenten Alphen, Riel, Bla de!, Culemborg, Aarle-Rixtel, Erp, Hedikhuizen, Hilvarenbeek, Beesd en Goirle. Ook handel. Naar verluidt werd door een landbouwer te Mierlo dezer dagen te Geldrop bij een slager een varken geleverd, waarvan door den boer het spek en de hammen werden teruggekocht, natuurlijk tegen winkel prijs, waarna den landbouwer met een bedrag van ruim vier gulden ontvangen van zijn geleverd varken, huiswaarts keerde. Het heeft in de vergadering der Tweede Kamer van Vrijdag jl. nog een oogenblik gespannen. Door min/ster de Geer werd niet minder dan de portefeuillekwestie gesteld. Het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op gedistilleerd moest worden aangenomen, anders ging de Heer de Geer heen. Dat dit ultima tum noodig was, is wel aan geen twijfel ónderhevig. Anders zou het wetsontwerp vermoedelijk maar zeer weinig stemmen verworven hebben. Van alle kanten kwam er critiek. „Dit wetsontwerp behoort verwor pen te worden. Hiervoor kan de Minister geen portefeuillekwestie stellen; dan zou de volksvertegen woordiging wel naar huis kunnen gaan", riep de Heer van Yuuren (r.k.) uit, terwijl de communist de Visser ter kennis bracht, dat hij niets liever had. dan dat Minister maar verdween. De Kamer wilde den Minister niet missen en het wetsontwerp werd met 57 tegen 33 stemmen aange nomen- De motie van den soc.-dem. v.d. Sluis is verworpen en we zullen in verband daarmee geen Directeur- generaal van den landbouw krijgen. Trouwens, wanneer de motie was aangenomen, hadden wij toch geen Directeur-generaal gekregen, want Minister Ruys de Beerenbrouck had vooraf verzekerd, dat hij de motie naast zich zou neerleggen hij wenschte zich nu eenmaal niet zoo'n h ioge ambtenaar te laten opdringen. Bij de begrooting van Justitie sprak de heer v. Wijnbergen (r.k.) over de „massale zedenontaarding". Hij nam Italië tot voorbeeld, waar krasse maatregelen genomen werden en de „menschonteerende" schoonheids wedstrijden waren verboden. Men zal, volgens de heer v. Wijnbergen, moeten nagaan in hoeverre het aan de uitdrukkingen „aanstootelijk voor de schoonheid" en „geschikt om de zinnelijkheid der jeugd te prikkelen" te wijten is, dat vele zaken, die vervolgd moesten worden, onver- volgd blijven. Ook de godslastering en de straf baarstelling daarvan werden onder het oog gezien. Ons staatsbestel, aldus minister Donner, rust op het geloof aan een persoonlijke God. Maar dit sluit nog geen strafbaar stelling van Godslastering in. Dr. Kuyper onderscheidt ten deze het staatkundige en het religieuze. Slechts indien het opzet wordt bewezen om God te honen, wilde hij de gods lastering strafbaar zien gesteld. Theoretisch kon de heer Donner daarmede meegaan. Maar practisch doet in dien vorm de godslastering zich niet voor. Iets anders is of men niet los van de kwestie van de zonde van Godslastering deze zou willen strafbaarstellen als onduldbare wijze van meeningsuiting. Ook dit is zeer moeilijk. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: 12 boerendienstmeiden v. Paschen 2 bakkersleerlingen Paschen 2 boerenknecht 16a 18 j. v. dadelijk 1 bakkersknecht voor Twist 1 boerendienstmeid dadelijk 1 huishoudster voor dadelijk 4 jongens van 14 tot 18 jaar voor boerenwerk 1 schaapherder voor Overloon 5 boerenknechten voor Paschen 2 huishoudsters voor geestelijken 2 boerenknechten voor Deurne 1 bekwame melkknecht 2 burgerdienstmeisjes 1 dienstmeisje voor Geldrop 1 keuken en 2e meisje v.d. Haag loon f 35 en f 30 per maand 1 kleermaker 1 kantoorbediende 15 jaar Rieden zich aan 3 burgerdienstmeisjes v Paschen 4 timmerlieden 26 losse arbeiders 6 metselaars 1 leerling timmerman 7 stucadoors 8 opperlieden 2 bakkersknechten. 1 burgerdienstmeid voor huish. 2 burgerdienstmeiden voor dadelijk 1 2e bakkersknecht 22 steenfabrieksarbeiders 2 boerenknechten voor dadelijk 2 burgerdienstmeisjes voor dadelijk 1 boomsnoeier 1 bekwame tuinman 1 burgerdienstmeid 15 j. v. dadelijk 2 werkmeisjes voor Venray 2 chauffeurs 1 kleermaker 1 kantoorbediende uw Levertraan. Aspirine, Glycerine, Kamferspiritus. Purol, Zalven en Pasta's, Vasenol en andere strooi- poedersoorten, Wybert— tabletten, Hoestartikelen, Chemicaliën en alle drogis- terijartikelcn bij het meest betrouwbare adres voorheen ass.-apotheker van Dr. Struben Speciale middelen tegen hoest, verkoudheid, kinkhoest, heeschheid, keelpijn, griep, asthma, bronchitis, hoofdpijn, zenuwen, maagklachten, slechten stoelgang, slechte spijsvertering, slechte eetlust, wormen en maden, bedwateren, spit rheumatische en andere pijnen, eelt en likdoorns, hoofdroos, schrale huid, winterhanden en wintervoeten, enz. IN DE ADELAAR vindt U de grootste sorteering in Chemicaliën, binnen- en buitenlandsche genees middelen en kruiden, Baby- en Ziekenverplegingsartikelen, Breuk banden, Buikbanden en elastieken Kousen naar maat. Eau de Colognes, Parfumeriën en alle aanverwante artikelen. 63 ei and warmers, Stuurtasschen Jasbeschermers, Spatlappen Peter Hendiix Patersslraat 9 ]3 CD fk CD P- 3 O 9 *"U to hs fr® ff D C/i 03 m H cc cc w* o CD 2

Peel en Maas | 1930 | | pagina 7