n t Gesprongen Handen Gemeenteraad. Gemeenteraad Gemengde Berichten t d< Sp ka Firma vaan Gros8iiei Ruwe Huid Schrale Lippen Winterhanden Wintervoeten 922-27 te zw a ff H< Voorzitter O. v. d. Loo. Secretaris A. F. ML van Haaren. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering door den Voorzitter met gebed, werden *-e de notulen der vorige vergadering zonder eenige op- of aanmerking f goedgekeurd, zooals deze in Peel en ^lMaas hebben gestaan. 2. Voorloopige vaststelling der Gemeenterekening, dienst 1929 en ber balans, en Verlies- en Winst- w rekening van het bedrijfder gasfabriek vi der 31 December 1929, met rapport zt der Commissie van Onderzoek, ni A.an de hand van het rapport der Commissie van onderzoek werd de v Gemeente-rekening en Gasbedrijf, t dienst 1929. voorloopig vastgesteld: v Gewone dienst. Ontvangsten f 306779.80 v Uitgaven f 269094.45 E Saldo f 37685.34 l Kapitaal dienst. Ontvangsten f 127272.15 Uitgaven f 118074.18 Saldo "f 9197.97 Hierna begon de Raad aan de begrooting 1931. 3. Behandeling der Gemeentebe- grootiog, dienst 1931 en der be grooting van het bedrijf der Gasfabriek De Voorzitter merkte nu op, dat de begrooting bij de leden heeft ge circuleerd en in voor-vergaderingen door den heer Secretaris bereids is uiteengezet, zoodat de heeren wel een goed inzicht in de ingewikkelde gemeente-administratie zullen gekre gen hebben, zoodat de eventueele opmerkingen er wel door zullen be ïnvloed worden. Het batig saldo is alweer met een slordige f 10.000 verminderd, waarvoor in hoofdzaak de wegen als zondenbok kunnen worden aangewezen. Op een vraag van den heer Stoot of er ook buitengewone omstandig heden geweest zijn, die tot vermin dering bij hebben gedragen, zegt de Voorzitter, dat de Commissie er bij zonder op heeft gelet, dat dit niet bet geval is. Geleidelijk aan zullen we de geheele reserve, die nu nog een goede f 35.000 bedraagt, zien verdwijnen. Feitelijk is dit niet juist en moest de reserve overblijven, doch dan moesten de belastingen worden aangedraaid. In de tegen woordige jaren groeien percents- ijze de uitgaven sterker dan de msten. en einde gemakkelijker te werken loor het werk heen te raken, -.oeg de Voorzitter aan de leden de nummers der door hen aangeteekende posten te willen opgeven, dan zou men die successievelijk kunnen be handelen. De heer Millen heeft gezien, dat iet salaris van den Volontair ter Secretarie van f 400 op f 420 is ;ebracht. Hij vindt dat geen salaris, vooral niet daar de functionaris zoo flink en accuraat met de cyclostyle kan werken, wat de Gemeente een linke post drukloon bespaart. De Voorzitter zegt, dat een volontair nu eenmaal geen ambtenaar is en het salaris verhoogd is met f 20 in verband met de Pensioen wetten, waardoor de jaren hier door gebracht mede tellen voor de 40 dienstjaren. Daar de heer Millen geen steun vond, ging zijnVoorstel van de baan. De heer Stoot vond de post meubelen ad f 500 wel wat hoog n zou hier f 300 van willen maken, waarop de Voorzitter opmerkt, dat ia verband met de aanstaande volks telling er waarschijnlijk 2 raadsleden meer zullen benoemd worden en dan zijn er noodig twee zetels en een tafel. Zou men ook een kast of registers voor bevolking behoeven, dan is de post dra te klein. Men moet nu niet op iederen post gaan knabbelen en de inkomsten hoog en de uitgaven laag schatten, dat moet op desillusie uidoopen. Vóór alles moet men thans toeleggen op een gezond flnantieel beleid en de waar heid in de oogen zien, wil men niet het slachtoffer worden. De heer Stoot^zegt, dat de .inkom sten aan den lagen kant gehouden zijn, waarop de Voorzitter zegt, dat de cijfers afkomstig zijn van den Inspecteur der Belastingen en zijn opgevoerd tot de grens van het ge oorloofd optimisme. Bovendien wijst spreker op het slechte perspectief der toekomst. Over het saldo, dat in de rekening verwerkt is, ontstaat een geanimeerd debat tusschen den Voorzitter en den heer Stoot. Vergeefs zet de Voorzitter de techniek der rekening nog uiteen, doch de heer Stoot blijft b j zijn opinie. De heer Goemans wil ter hulp komen en de Voorzitter verduide lijkt wat de heer Goemans heeft willen zeggen, waarop de heer Stoot zegt te meenen ontwikkeld genoeg te zijn om een en ander te kunnen b:oordeelen. Wethouder Pubben is eigenlijk verwonderd over den heer Stoot en zegt er nog bij dat de reserve in de legrooting zit. Nadat deze discussie uit is, merkt de heer Millen op, dat voor meubelen ter Secretarie begroot wordt f 500, terwijl er maar f 18.80 uitgegeven is. Hij vindt dit toch wel wat bar hoog. De Voorzitter verwijst nu naar de volkstelling, die waarschijnlijk kosten zal medebrengen. De heer Vermeulen had bij ver lichting en verwarming ad f 800 de opmerking, dat er op de Gasfbabriek een groote hoop cokes lagen, die z.i. zeer goed gebruikt konden wor den om de verwarming ter secretarie te stoken, waardoor deze post heel wat kon zakken. De Voorzitter antwoordt, dat gictcokes economischer zijn gebleken de groote voorraad cokes aan de fabriek toevallig is. Bovendien wordt nu gemengd gestookt. De heer Odenhoven vindt de prijs der cokes te hoog in verband met de kwaliteit, waarop B. en W. wel verlaging willen overwegen. Ook een post reis- en verblijf kosten ad f 500 vindt de heer Oden- hoven te hoog, waarop de heer Stoot hem bijvalt met de opmerking, dat de ambtenaren ter Secretarie ook al voor f 25-0 verreisd hebben. De heer Odenhoven dikt zijn op merking nog aan, dat het ook een groot verschil uitmaakt, hoe men reist, eerste, tweede of derde klasse. Hij kent wel Kamerleden die altijd 3e klasse reizen. Na een opmerking van den Voor zitter, dat het toch wel verschil uit maakt, wie er reist en de Kerk steeds het midden wordt gelaten, was deze post vastgesteld. Bij de post uitbreidingen, deelde de heer Vermeulen mede, dat hij wel eens graag een kaartje van deze plan nen wou zien, waarop de Voorzitter hem beloofde, dat hij inden loop van januari of Februari zijn hart hiera; n kon ophalen. Bij de post politie kwam de heer Millen opmerken, dat het salaris van een politiebeambte te laag is ad f 1350. Na een opmerking uit den Raad, dat deze beambte toch nog aan kindertoeslag, woningtoeslag en nog een paar slagen een bedrag krijgt van f 675, wat toch ook geld is. persisteert de heer Millen er bij, dat het salaris als zoodanig te laag is, waarop de Voorzitter zegt, dat dit automatisch omhoog gaat met het aantal dienstjaren, waarop gewacht moet worden. Eene opmerking* "van den heer Millen, die den post brandblusch- middelen te laag vond in verband met de gedane aankoopen, zegt de Voorzitter dat deze]uitgave verdeeld is over 2 jaren. Op eene opmerking van den heer Vermeulen om op den hoek Markt straat—Schoolstraat een lantaarn te doen branden in verband met het drukkere verkeer, terwijl dan tevens den daar staanden handwijzer ver licht wordt, zegt de Voorzitter over weging toe, tevens wil hij er bij voegen, dat een ander 10-tal lan taarns alsnog om het verkeer zal worden aangebracht op de hoofd wegen. Een post van f 50 voor de Bur gerwacht, die er niet is, vindt de Heer Millen verkeerd, waarop de Voorzitter zegt, dat hij verwacht, dat deze in 1931 weer teekenen van leven geven zal. Dat de post: Uitzending van kin deren pro memorie is uitgetrokken' had de aandacht van den heer Mil len, waarop de Voorzitter zegt, dat dit moeilijk onder cijfers te brengen is, dat hangt van omstandigheden af, doch B. en W, zeggen bij voor baat hun steun toe. Dat de rioleering in totaal door de aangeslotenen wordt opgebracht, kan volgens den heer Stoot niet door den beugel, te meer waar de Voorzitter bij een vroegere gelegen heid gezegd heeft, dat een gedeelte door de gemeente zou gedragen worden. De Voorzitter is zeer verwonderd over deze redeneering, daar hij zoo iets niet gezegd kan hebben. De heer Millen hoopt, dat het tweede vloei veld spoedig in functie zal komen, daar het eerste een vol slagen fiasco is. Hij gaat er dikwijls kijken en een snuifje nemen, maar het stinkt er. De Voorzitter zegt, dat een en ander spoedig in "orde komen zal In verband hiermede nog een request kan behandeld worden, dat zooals den laatsten tijd meermalen gebeurt, vlak voor de vergadering ingestuurd is en dat het nu gaat over het Henseniusplein. Dit is toch wel wat verbeterd, maar om het te be handelen als den Stationsweg zou f 2000 kosten, wat er niet aanzit. De heer Millen zegt, dat het bij droogte wel gaat, maar bij regen weer is het een en al modder, waar mede de heer Vermeulen instemt, die nu men daar toch is, over Mer- selo en de Rips een weg wil maken naar Gemert Hij vindt dit van enorm belang en tevens een zeer geschikte bestrijding der werkeloos heid. De Voorzitter meent, dat de heer Vermeulen wat hard van stapel loopt Hij herinnert aan het plan der Peel- ontsluiting, waarvoor in de Raadzaal van Venray door de Commissarissen der Koningin van Limburg en Noord- Brabant met een 20-tal Burgemees ter een vergadering gehouden is. De Heidemaatschappij heeft nu een plan opgemaakt, dat zoo goed als klaar is en binnenkort besproken kan worden, laat men dus nog even wachten. Bovendien zal de heer Vermeulen toch niet de illusie koes teren, dat Venray op zijn eigen houtje zulk een weg kan maken kilometers lang. De heer Vermeulen meent, dat de Rijkscommissie veel te langzaam werkt, terwijl er bovendien gevaar dreigt, dat Limburg weder in den hoek wordt geduwd. Hij zou een Commissie uit den Raad willen zien. Ook de heer Millen vindt een Commissie magnifique, deze kon goed werken. De Voorzitter herinnert aan het geen hij daar juist gezegd heeft en voegt er bij. dat Venray destijds f 200 subsidie verleent heeft voor het ontwerpen van een peelplan. Laat de Raad nu toch de conse quentie aanvaarden van het destijds genomen besluit en de plannen af wachten. Bitter gestemd zegt de heer Ver meulen, dat de brug te Wanssum al verkeken is, van de spoorlijn op Deurne zal niets terecht komen, stiefmoederlijk worden we hier be handeld, slechts een Commissie kan uitkomst geven. De heer Millen sceunt hem hierin. Ook Weth. Pubben meent, dat er niet hard genoeg gewerkt kan wor den «aan betere wegen. Hij wil spoedig beginnen en is voor eene Commissie. Als de Voorzitter er op wijst, dat de Regeering een bepaald plan wil uitvoeren, zegt Weth. Pubben. dat hij de zaak wil aanwakkeren. Hier over is de Voorzitter verwonderd, daar de Wethouder toch zeer goed weet, dat het College van B. en W. in deze zeer diligent geweest is. De heer Stoot is bang, dat wan neer Venray op zijn eigen houtje zooiets begint, elke steun door de Regeering onthouden zal worden. Dan zitten we met de kosten voor onuitvoerbare plannen. De heer Odenhoven zegt, dat Venray al zoo veel offers gebracht heeft voor rioleering, trottoirs. Sta tionsweg, dat dit er wel bij kan. Bovendien moest men iets probeeren voor onze markten, die totaal zullen verloopen als de wegen naar Lim burg gesloten blijven door het Mond en klauwzeer gevaar, dat hier in de nabijheid nog niet heerscht. Spreker meent, dat hoe meer en beter wegen er zijn, des te beter zullen de zaken marcheeren. De Voorzitter vraagt of de Raad er niet van overtuigd is, dat ook B. en W. dit gevoelen deelen en herin nert aan het door den heer Stoot gezegde. De heer Vermeulen dringt aan op het instellen eener Commissie, waarin hij graag de Heeren Pubben en Odenhoven benoemd zag. De Voorzitter vindt dit toch wel wat erg en merkt den heer Vermeu len op, dat hij wel op 'n Commissie mag aandringen, maar niet de per sonen aanwijzen. De heer Vermeulen zegt dan, dat hij slechts wil adviseeren. Ook dat mag niet, zegt de Voor zitter, aan mij is het benoemen, waarop de heer Vermeulen „o" zegt. De heer Jacobs houdt een kalmer betoog en zegt. dat zulk een weg een plaatselijk belang vormt, waar voor m oeilijk subsidie verkregen wordt, vooral als hij niet zou stroo- ken met de Regeeringsplannen. Spreker zou dan de voorstellen der Heide-maatschappij afwachten, waar op de weg ook misschien voorkomen kan. De Voorzitter zegt, dat zulk een weg daarop voorkomt en die paar maanden best nog afgewacht kunnen worden. Bovendien belooft de Voor zitter ter bevoegder plaatsen op spoed te zullen aandringen. De heer Odenhoven zegt de regeering doet niets en dan krijgen wij een stopwegje. Spreker vraagt verder, wat er tegen het instellen van eene Commissie zijn kan, daar bij het bestaan van zulk een weg de opbrengst der bosschen stijgen zal. Nu is er niet te komen. De Voorzitter zegt, dat de kosten van den weg veel grooter zullen zijn dan de bosschen goed kunnen maken en vraagt aan den heer Ver meulen welk doel de Commissie zou hebben en nastreven. Met vuur antwoordt de heer Ver meulen, dat zulk een Commissie kon praten met de buurtgemeenten en de aandacht vestigen op tal van punten. De Voorzitter meent, dat dit niet noodig is, nu 2 Commissarissen en 20 Burgemeesters reeds in vergade ring bijeen geweest zijn. De heer Vermeulen meent, dat zulk een Commissie ook pressie op de Regeering zou kunnen uitoefenen De Voorzitter brengt nu in stem ming of er een Commissie zal be noemd worden en hierbij bleek, dat de groote meerderheid ervoor was. Slechts de heeren Nelissen, Houben, Stoot en Strijbosch stemden tegen. Hierna benoemde de Voorzitter tot leden der Commissie in zake den weg Venray-Rips, de heeren Weth. Vermeulen en Odenhoven en zich zelf en voegde erbij, dat voorloopig niets gedaan kon worden dan wach ten op de Regeeringsplannen. De heer Goemans zou de werk- loozen aan de waterlossing doen werken, wat echter volgens den Voorzitter nog niet ging. De heer Millen zou de waterkuil bij de school doen dempen, waar echter vooralsnog bezwaren tegen zijn, misschien over een paar jaren. De Trottoirbelasting, opbrengend f 775, zou de heer Millen willen doen verdwijnen, daar iedereen ervan gebruik maakt en slechts enkele de lasten ervan dragen. Hij vindt Jit niet in orde en stelt voor de lasten door de Gemeente te doen dragen de aan wonenden niets. Tegen dien prijs wilde de heer Geurts ook wel een trottoirtje. De Voorz'tter zegt, dat de belas ting nog beneden het door den Middenstand geboden bedrag is en het toch niet aangaat zoo'n belasting maar in eens te willen opheffen. Ook de heer Odenhoven bleek geen voorstander der belasting te zijn. De heer Millen deed de mededee- ling, dat hij ieder jaar zou ageeren tegen deze belasting en stelde nog^ maals voor deze op te heffen ondanks het bedenkelijke hoofdschudden des heeren Odenhoven. Geen steun kwam echter opdagen en de belasting blijft. Op een vraag van den heer Ver meulen over meer urinoirs, zegt de Voorzitter overweging toe, terwijl verlaging der ritten in de autobus Station, voorgesteld door den heer Millen, voor een reeds noodlijdend bedrijf niet te dragen is. De heer Vermeulen meent, dat de opbrengst houtkap laag geraamd is, gezien de hooge opbrengst, waarop de Voorzitter zegt, dat in den barre winter 1928 meer gekapt i; om wille der werkloosheid. De heer van Dijck zou de jacht- kwestie eens nader willen bespreken, daar de jagers op Ysselsteyn katten voor hazen aanzien en er maar op los paffen. Een belangstellend Raadslid vraagt of het geen katers waren. De Voorzitter meent, dat het met de razzia onder de katten van Ysselsteyn nog al gaan zal terwijl de eerste jaren de pacht der jacht verdaan is. De heeren Odenhoven en Nelissen heffen een klaaglied aan over de te hooge schoolgelden, De Voorzitter merkt op, dat deze geheven worden in verband met de aanslagen Inkomstenbelasting. Als men goed ziet, zijn deze zoo hoog niet en gegronde bezwaren worden altijd behandeld. 4. Voorstel van B. en.W. tot vaststelling der verordeningen tot heffing en invordering der opcenten op de Gemeentefondsbelasting. Na nog enkele besprekingen over eene subsidie Gymnasium, en belas ting, die reeds in een vroegere ver gadering vastgesteld is. werden de opcenten der Gemeeniefondsbelasting bepaald op 60, wat volgens den Voorzitter nog meeviel. Nadat besloten was aan de gele genheid tot stichting van landarbei derswoningen meer publiciteit te geven, werd de begrooting zonder eenige wijziging van cijfers vastge steld. Wethouder Pubben zou de gas- prijs willen verhoogen, hetgeen na dere bespreking behoeft, merkt de Voorzitter op. De Heer Vermeulen acht verhoo ging nadeelig en verwacht van prijs daling een grooter verbruik. De Heer Odenhoven verklaart de begrooting naar recht en billijkheid behandeld en hoopt, dat de nieuwe Raad, die in 1931 gekozen zal wor den, er een flink overschot van mag vinden, waarop de Voorzitter op merkt, dat de nieuwe Raad eerst 1930 te behandelen krijgt, dus 1 jaartje geduld. 5. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot den verkoop van hakhout, turfslijk, oude mate rialen enz., zooals gebruikelijk, gedurende het jaar 1931. Z. h. st. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot velling van 3 H. A. bosch aan het Vlakwater. Daar dit bosch is uitgegroeid, is kappen gewenscht, waartoe de Raad z.h.s. besloot. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het huishoudelijk re glement, voor de Commissie tot wering van schoolverzuim. Het gaat hierbij alleen over de aanwijzing der dagen, waarop zitting gehouden wordt. Er worden vast gesteld de 2e en 3e Vrijdag der maand. 8. Benoeming van een lid in de Commissie van toezicht op het L.O. wegens periodieke aftreding. De heer V. Fonck Jr. aftredend werd herbenoemd. 9. Kasopname Gemeente-Ontvan ger 4e kwartaal. Werd voor kennisgeving aange nomen. 10. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verpachting voor een termijn van 6 jaren van circa 18 H.A. in diverse perceelen. 11. Voorstel van B. en W. om de pacht van de Wed. P. Rongen- Duijf over te dragen aan B. H. Jans sen te Oirlo onder de'thans algemeen geldende pachtvoorwaarden. Beide*'punten werden z.h.s. aange nomen. 12. Voorstel van B. en W. tot aankoop van gronden, toebehoorend aan M. Wismans in het Venraysch Veld. 13. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond, toebehoorende aan de Wed. Aerts aan den Stations weg. Deze punten zouden in geheime zitttng vooraf besproken worden. Een request van den heer Hermans i. z. rioleeringsbelasting werd afge wezen, daar de aanslag juist was, terwijl een request van den heer Keyzers i. z. den verkoop van Kerst- boomen door de gemeente breeder werd besproken. De Voorziter zegt een onder schrijving van het Bestuur van de MIddenstandsvereeniging niet te be grijpen, waar deze het voorstelt als zou de Gemeente een onrechtvaardige daad gesteld hebben met boomen aan te bieden. Toch heeft het Ge meentebestuur alleen de gelegenheid willen bieden om Kerstboompjes te verkrijgen. De Raad zal toch wel willen begrijpen dat hier geen winst bejag voor kan zitten. Waar een ingezetene nu op deze branche zich wil toeleggen, wil de Gemeente zeer gaarne den verkoop staken. Echter vindt spreker het gewenscht, dat Keyzers zich even ten Raadhuize meldt ter verdere bespreking Was dit vooraf geschied, dan was dat geschrijf achterwege kunnen blijven, waarmede ook dit weer afgedaan was. Nader vernemen wij nog dat de Raad tot aankoop van de gronden in punt 12 en 13 bedoeld, besloten heeft. Maashees en Overloou Vrijdag 12 Dec. Tegenwoordig zijn alle leden, met uitzondering van den heer Geurts. Voorzitter H. Rieter. Secretaris P. L. Stevens. De Voorzitter opent de verga dering met den Christelijken groet. De Secretaris leest daarna de notu len der laatste vergadering voor, welke onveranderd worden vastge steld. Aan de orde is: 1. Electrificatie der gemeente. De Secretaris leest een schrijven voor van de Provinciale "Noord- brabantsche Eleclriciteits-Maatschap- pij, waarbij een nieuwe kostenbe- grooting is gemaakt. De bijdrage der gemeente in de kosten van aan leg van het net is thans als volgt: 1 Maashees f 7000; 2 Holthees f 2100; 3 den Bosch f 1100; 4 Overloon f 14100; 5 Hazenbioek f 4100; 6 Peelkant f 3200; Heikant f 9500. Totaal f 41100. De Voorzitter zegt, dat B, en W, de vorige week een onderhoud heb ben gehad met een der heeien *'an de Maatschappij en toen de moge lijkheid besproken hebben en project 4 (Overloon) uit te breiden in de richting der Steenfabriek (Bosschen- hoek). Naar aanleiding van dit on derhoud bericht de P. N. E. M. dat deze uitbreiding, welke een lengte heeft van pirn. 1500 M., f 1000 zal kosten. De garantie voor stroomaf- name wordt daardoor ook vermeer derd met 500 k. w. u per jaar en alzoo in totaal gebracht op 12200 k. w. u. De Voorzitter is van meening dat de gemeente thans moet over gaan tot electrificatie, daar de offerte gebaseerd is op den huidigen lagi stand der materiaalprijzen. Na eenige bespreking wordt dan ook besloten tot electrificatie der gemeente over te gaan, overeenkom stig het door de P. N. E. M. opgemaakte plan (uitgebreid met Bosschenhoek) en de daarbij gestelde voorwaarden tc accepteeren. 2. Heffing Baatbelasting. Zooals in eene vorige vergadering reeds is besloten, zal als bijdrage in de kosten van het electriciteitsnet eene baatbelasting worden geheven. Deze baatbelasting (bettermentax) beoogt een billijke bijdrage te zijn. die geheven wordt van de genot- hebbenden der gebouwde eigendom men, die in het net vallen gevoeglijk daarop kunnen worden aangesloten. De belasting wordt be rekend naar de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Omdat echler deze opbrengst vol gens de aanwijzing in de kadastrale leggers niet eene billijke houding uitdrukt tusschen de verschillende perceelen, werd de opbrengst door eene commissie uit den Raad geschat, welke schatting de goedkeuring van den Raad behoeft. De Secretaris leest deze schatting voor, welke nagenoeg overeenkomstig wordt goedgekeurd, Vervolgens wordt in behandeling genomen te ter secretarie ontworpen verordeningen op de heffing en in vordering der baatbelasting. Belasting is verschuldigd wegens gebouwde eigendommen, die gelegen zijn in de wijken A. en B. Daar niet alle perceelen in de gemeente op het net kunnen worden aange sloten, wordt geen belasting geheven van perceelen, welke niet gevoegelijk kunnen worden aangesloten. Verder worden na eenige discussie nog vrijgesteld de gebouwde eigen dommen, uitsluitende dienende voor den openbaren en scholen. De belasting zal bedragen ten hoogste 10 pet. per jaar van de be lastbare opbrengst, terwijl nimmer meer mag geheven worden dan 75 'pet. van het bedrag, dat door de gemeente betaald moet worden voor annuiteit van de geldleening, opge nomen voor electriciteitsvoorziening, vermeerderd met het bedrag, dat verschuldigd is wegens te geringe afname van stroom. Over deze laatste zinsnede wordt geruimen tijd van gedachten gewis seld. Oorspronkelijk was de Raad voor nemens eene regeling te maken, volgens welke de inwoners verplicht werden tot afname van een bepaald aantal k. w. u. per jaar, om zoodoende een tekort op de garantie te voor komen. Achteraf is echter gebleken, dat een en ander veel moeilijkheden en bezwaren met zich kan brengen. Bovendien is de raad algemeen van oordeel, dat de door de P.N.E.M. gestelde garantiebepaling voor stroom afname niet te hoog is gesteld, zoo- dat een groot tekort niet gevreesd behoeft te worden. In verband hiermede wordt dan ook bedoelde zinsnede aan de ver ordening toegevoegd. De verordening zal gelden gedurende 30 jaar en in werking treden met ingang van 1 Januari 1932. Hierna wordt de verordening op de heffing en invordering der baat belasting in stemming gebracht en met algemeene stemmen vastgesteld, Ingekomen stukken a. Mededeeling wordt gedaan, dat de 1 gemeenterekening over het dienstjaar 1929 door Ged. Staten ongewijzigd is vastgesteld. b. De Secretaris leest een nota in aanmerkingen voor van Ged. Staten, gevallen op de gemeente- begrooting 1931. Daar de aanmer kingen slechts van administratieven aard zijn, zullen B. en W. van ant woord dienen. Aan den schoorsteenveger wordt op zijn°verzoek een toelage toegekend"van f 10, over 1931. d. Voorgelezen wordt een ver zoek van het'SchoolbestuurTe',Over loon om de noodige gelden voor veranderingV^van**inrichting van de ipeelplaats en van een paar schoor- steenen. B. en W. zullen met het school bestuur hieromtrent eerst in overleg treden. Wordt beeloten het perceel kweekerij aan het bebosschingsplan te onttrekken, daar dit perceel onlangs werd verpacht. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim, welke op 1 Januari aftredend zijn, worden met algemeene stemmen herbenoemd. Deze leden zijn Vooi Maashees: H. v. d. Weegh, H. Linders, hoofd der school, F. H. Bekkers. Voor Overloon W. Crooymans, H. Janssen, hoofd der Jongens school en het hoofd der Meisjes school. Hierna gaat de Raad in geheime zitting over. te zullen ko :n. kondigde het vorige wee Antwoord staatsbegrogfcL^e sprak, dat hi zou zijn belangrijke En als gelooven mc n, z schijnlijk biqn beslag hebb Hi in zijn rad raat vertrouwen, c het de laatste ma« :ou N.CR.Vzou huizen naar <thar metergolf, d van ons la; zei toestel niete i ellende zou i du zes maanden nne; Spreker veiprdi maals, dat daR.C is tot samenging omroepen, t de oplossing Aanbesteding. Bij de onlangs te Wanssum door P. Peters gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis c.a. voor rekening vau den heer F. Zegers, brachten de inschrijvings biljetten den volgenden staat J. Maas, Wanssum f 5388 G. Verstralen, Blitterswijk f 4535 J. Linskens. Blitterswijk f 4470 Th. Vissers. Wanssum f 4450 H. Maas, Blitterswijk f 4282 A. v. d. Ven. Wanssum f 4273 W. Pingen, Meerlo f 4251 Ch. van Reijnders. Wanssum f 4228 Gebr. Kersten, Wanssum f 4160 L. van Neerven, Meerlo f 4095 Gunning volgde aan d.*n laagsten inschrijver. De doodslag te Deurne. De rechtbank te Roermond ver oordeelde Dinsdagmorgen den 27- jarigen bankwerker A. L. uit Helmond verdacht van doodslag op W. Keijzers te Deurne op 7 September j.l. tot twee jaren gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hech tenis. De eisch was 1 jaar. Bostryding van Mond- en Klauwzeer. Door den heer H. Cillekens te Roermond is aan den minister van landbouw onderzoek gevraagd onder toezicht van dr. Frenkel, directeur van den veeartsenijkundigen dienst te Utrecht naar de toepassing van een middel tegen mond- en klauw zeer, waarvan genoemde heer het recept in zijn bezit heeft. Bloedige vechtpartij te Oss. Zondagavond, te 7 uur, onstond te Oss een twist tusschen een har monicaspeler met zijn vrouw en een zekeren F., uit Sittard, eveneens harmonica-speler, die eenige opmer kingen tegen de vrouw had gemaakt, welke haar echtgenoot niet bevielen. De man trok zijn mes en bracht F. daarmede eenige ernstige verwondin gen in het onderlijf toe. In levens gevaarlijken toestand werd de man naar het ziekenhuis te Oss vervoerd, Het echtpaar, dat onder den invloed van sterken drank verkeerde, werd gearresteerd. De man heeft bekend de daad te hebben gepleegd en is ter beschikking van de Justitie te Den Bosch gesteld. .sser jtrel t.hij :te mmi jn 1 Zicb >i'»l De 40-jarje l nende te middag tel stoomtram laat was, nog te aangekoi Een hart! gemaakt a\ Lajirc i Bij de verhuring hofsteden door no) Waal op Tèjl, 1: lijk lagere p:ht 1 toegestaan, voor f 2025 n p andere oor van f 3700) 1 rpac perceelen da ien huur. De De keer te goe dei eds In lreffe han eei esli: gstu ein i dt keiijker te rqa^ Slorm op Ki Uit Moski 'ore om deaspj stormen wee Tengevolg m reeds 40 dor ovi De spoort erbi plaatsen zijn brol Vier visscl che 23 koppen inni De materieel ïadi veer 500.000 bel Zusi Benoemd Ursulinenkloi Mère Martirpvei overste van Urs Posterholt niMa: in vers tn< Grolstr; Ur tot St© v Brancijn Oi Bo fijne ke deTni Verscle

Peel en Maas | 1930 | | pagina 10