Henco, Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. toEEUftTfi Dit nummer bestaat uit DRIE bladen. Niet te onbezorgd De Kippenhouderij op het platteland Volksontwikkeling Raad van Maashees Provinciaal Nieuws tijd eraan denken ZATERDAG' 8 NOVEMBER'1930 Een en Vijftigste Jaargang No 46 MANUFACTURE^ BLIJKEN TOCH HEI mem PEEL EN MAAS MANUFACTUREN BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTKNT1EN18 regels 60 cent, elke regel meer 7',s ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNOKHOF VENRAV Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ctper post 75 cenPW voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonderl. nummers 5 cem*3 Voor den oorlog wisten we hier allemaal, dat Duitschland in Kalden- kirchen een groot spoorwegemplace ment had aangelegd, niet omdat de streek daar behoefte aan had, maar om strategische redenen, zooals dat heet. De generale staf wilde daar een groot aantal lijnen om, wanneer het noodig zou zijn, gemakkelijk een groot aantal treinen met man schappen te kunnen aanvoeren. We zijn hier in 1914 door het oog van een naald gekropen. Van Kaldenkirchen is toen geen gebruik gemaakt. Maar meer naar het zuiden lagen ook van die groote emplace menten, welke de strategen daar hadden laten bouwen. En toen het zoover kwam, ratelden de Duitsche soldatentreinen langs onze grenzen en ze kwamen er van alle kanten, en 't bleek toen wel degelijk, welk doel die spoorwegen hadden. In enkele dagen was België 't opmarsch- gebied der Duitsche legers, die naar Frankrijk trokken. De wereld is die vierjarige nacht merrie te boven gekomen. Er werd een Volkenbond gesticht. Er kwam een Kellogg-pact, dat den oorlog uitbande, radicaal en voorgoed. Wie nog een oorlog ontketent, wordt misdadiger tegen de menschheid zoo ongeveer heet het - en hij krijgt allle volkeren op zijn dak Nu moeten we evenwel lezen, dat onze goede nabuur België ook van die vooroorlogsche bevliegingen heeft. Van Antwerpen naar Esschen, dus naar de Nederlandsche grens, wordt een vierdubbel spoor gelegd. De schijn werd gewekt, dat dit ten gerieve van de haven van Ant werpen zou zijn. Maar die vier lijnen hebben daar niets mee te maken. De lijn van Turnhout naar Baarle- Nassau wordt al verdubbeld, meldt het Dgbl. van N.-Br. nu. Maar het enkel spoor, dat er reeds lang ligt, is nog nooit in gebruik genomen. Te Hove, bij Contich, bestaat al lang zoo'n ongebrjikt emplacement en te Berchem, bij Antwerpen, is er alweer een in wording. De bedoeling is duidelijk. België zal een herhaling van 1914 trachten te voorkomen en wil de Duitschers van de toekomst voor zijn. En ons Zuiden beloopt de groote kans in zoo'n geval met de troepen der Belgisch-Fransche bondgenooten overstroomd te worden. „Le grand canal" zal dan de Bel gische grens tegenover Limburg tegen een overval moeten verdedi gen. De forten van Luik, Namen en Antwerpen worden gemoderniseerd, dus opnieuw ten gebruike gereed gemaakt. België houdt er een leger op na als een groote mogendheid. Het bestelde dezer dagen 45 jacht vliegtuigen, nieuwe mitrailleurs en andere geweren in groot aantal. De Volkenbond en het pact Aan het cement, dat deze dingen aan elkaar moet houden, schijnt toch iets te mankeeren Men waagt er zich niet aan, geeft zich niet volko men over aan zijn draagkracht. En bij ons Och, alles wat tot het leger be hoort, is bij ons niet populair. Dat soldaatje spelen vinden we immers weer belachelijk. Het geld er aan besteed achten we verknoeid Tegen zoo'n vlootontwerpje zijn gemakkelijk meer dan een millioen handteekeningen te verzamelen, als men maar speculeert op die hebbe lijkheid van een aanzienlijk deel van ons volk. Maar we moeteü ons toch eens beginnen af te vragen, of onze men taliteit niet wat al te onbezorgd is. 't Is immers verre van zeker, dat al die „strategisch" lijnen even on gebruikt zullen blijven als Kalden kirchen in 1914. De kans, dat we opnieuw door het oog van een naald zullen kruipen, wordt aldoor geringer. N. K. door JOS.BOSHOUWERS te LENT. VRAAGIk lees altijd uwe beantwoording der vragen in Peel en Maas, en daarom zou ik u ook eens wat willen vragen. Ik heb 5 jonge Witte Leghorns, half Juni geboren. Ze hebben flink gegroeid, zijn heelemaal opgefokt met Sluis' opfokvoer en daarna ochtendvoer. En nu is er voor 8 dagen terug eene lam in de pooten geworden. Ik heb al eens levertraan tusschen het gemengd voer gedaan en nu al 5 dagen eens per dag ingewreven met kamferspiritus, maar het helpt niet, Ze schudt ook telkens met den kop. dat is dus ook niet in orde. Gaarne eenig bericht hieromtrent. Uit Heerlerheide. ANTWOORD: „Lam" in de pooten heeft meerdere oorzaken. We zullen er enkele opnoemen, de overige lezers van ons blad hebben er dan ook wat meer aan. le. Te weinig voederkalk, maar dat zal bij uw voer toch wel niet wezen, dunkt mij. 2e. Gebrek aan wat men met een vreemd woord „vitamine" noemt. Men spreekt dan van avitaminose vrij vertaald wil dit zeggengebrek of gemis van deze stoffen. Ze komen hoofdzakelijk voor in malsch groen voer (ook in levertraan) en in gist (onuitgetrokken). Men kan dus begin nen met boerenkool te geven, dat is natuurlijk beter dan levertraan. Dit laatste moet men geven, als men geen malsch groenvoer genoeg heeft. Als u wat gist haalt (niet in een bakkerswinkel, maar bij een hande laar in allerlei vogelzaden en meel- voeders) dan kunt u hiervan voor deze eene kip gevoeglijk wat pillet jes draaien, ter grootte eener flinke erwt. Levertraan T gist -j- onge zouten boter, en geven hiervan eiken dag 2 tot 4 pillen in. 3e. Ook de aanwezigheid van wormen kan de oorzaak wezen. Met aftreksel van tabak of tabaksstelen het ochtendvoer aanmaken en dan op de nuchtere krop voorzetten, twee morgens achter mekaar. Verder voortaan eenige weken lang 1 a 2 pet. tabaksstof door het weekvoer. Ook beveelt men wel eens aan, voor alle kippen, gekookte uien en gekookte aardappelen, goed onder mekaar gestampt. Uien drijven wor men af. 4e. Legnood. Zijn de dieren reeds aan de leg En hebt u ook wind eieren geraapt Of een dubbeldooier Want daardoor kan legnood op treden, wat meer dan eens tot ge volg heeft, lamme pooten. Wanneer de patiënte in een mand of kist met hooi gezet worden, brengen rust en warmte vaak spoedig beterschap. 5e. Zoldervoeten. Het loopen op een harden, kouden, onbedekten bodem en gebrek aan licht en lucht worden als bijoorzaken beschouwd. Bij zoldervoeten loopen de dieren op de hielen of k/uipen. Het wijst op beenzwakte, die het dier ook geërfd kan hebben. Dan is er niets aan te doen. Lang dokteren is nimmer aan te bevelen. Het moet dus gauw beter worden, of maak het dier af. Alleen turfstrooisel? VRAAG: Reeds meerdere keeren heb ik in Peel en Maas gelezen, dat u vooral turfstrooisel in de kippen hokken aanbeveelt. Ik heb beton- vloer en daar 't strooisel overheen, maar er komen zooveel kale plekken. Vindt u niet beter er eerst eene goede laag droog zand over te doen, en hierop het turfstrooisel, want nu kunnen de kippen toch geen zand bad nemen. Nu is er wel niet aan droog zand te komen, maar als 't weer beter wordt toch wel. Gaarne vernam ik, wat u er van denkt De leg is heel goed, de allervroegste, die van 20 Maart, zijn echter meest in de lichte rui gevallen. Uit Venray. ANTWOORD U is misschien op een dwaalspoor gebracht door het woord zandbad. Dit had beter vervangen kunnen zijn door stof- bad. Als u de laag turfstrooisel in het hok maar dik genoeg maakt, n.l. 10 centimeter, dan hoeft u voorloopig niet bang te zijn voor kale plekken, en dan zullen de kippen zich in dat strooisel, mits het kurkdroog blijft, gaane baden. Ligt de betonvloer wat laag oï op zwarten ondergrond, dan trekt hij licht vocht op en blijft het turf strooisel niet droog. Ik zou er nu maar geen zand meer in brengen. Maak de laag flink dik, dat is beter. Zooals u weet, trekt turfstrooisel vocht aan uit de omgeving, dus niet alleen van den vloer, maar ook van de muren, en zelfs van het dak, wanneer daar vocht is. Bij regenachtig, mistig weer wordt turfstrooisel zelfs eenigszins klammig, al is het hok nog zoo goed gebouwd vooral wanneer de laag maar dun is. Een bad in turfstrooisel is even doelmatig voor de kippen als in zand. Als u 't hebt, kunt u wat houtasch over het turfstrooisel bren gen. Dan zullen de kippen er nog te liever in „kroelen". Zet de drinkbak flink hoog. des noods op eenige straatsteenen, opdat de kippen er geen mest of vuil in krabben. Vernieuw het drinkwater minstens 2 x daags, als de kippen veel binnen moeten blijven, want er komt zoo licht wat stof op liggen, ook al kunnen de kippen ,er niets in krab ben. En leggende kippen hebben groote behoefte aan drinkwater. Dat is net zoo noodzakelijk als goed voer. Hang de boerenkool op, en spaar ze niet uit tot na Nieuwjaar, want dan worden de eieren goedkooper. Hooien als de zon schijnt VENRAY. Prof. J. Jacobs M.S.C. spreekt over Het Leekenapostolaat op Dinsdag 11 November des avonds 8 uur p-ecies in LUXOR, MerseloscHe weg Up 31 October 1930. Afwezig de heer Geurts. Voorzitter H. Rieter Secretaris P. L. Stevens. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd worden vastgesteld. De Voorzitter stelt allereerst aan de orde. de questie van de school- bouw te Holthees. De Raad wordt voorgelegd de ontwerpteekeningen voor den bouw van een school. Deze bouw is op twee plaatsen mogelijk nl. op een terrein tegenover Philipsen en op een terrein tegenover Mulder (op het Broek). De Voorzitter zegt, dat het school bestuur van het rectoraat Smakt- Holthees het oog heeft laten vallen op het perceel grond van de Kind. Asselbergs, tegenover Philipsen. Spreker zegt, dat dit slechts een voorloopig plan is om te zien of de school op dit terrein kan gebouwd worden. Het gaat dus hier alleen over de plaats waar de school ge bouwd wordt. Wethouder v.d. Heuvel zegt, dat hij de school gaarne in Holthees in het dorp gebouwd zou zien. Verre weg de meeste kinderen, die de school zullen bezoeken, komen uit Holthees. Spreker voelt zich ver plicht voor de ingezetenen van Holthees op te komen. Wanneer de school wordt gebouwd op de plaats welke het schoolbestuur aanwijst, zullen de ingezetenen van Smakt (Venray) daaidoor meer gebaat zijn dan die van Holthees. Hij vindt dit verkeerd. Verder heeft spreker be zwaar tegen het terrein, hetwelk veel te smal is, omdat de beek er achter ligt. Het lid Poels vraagt of het terrein groot genoeg is om een vierde lokaal bij te bouwen, hiermede moet vol gens hem ook rekening gehouden worden. De Voorzitter zegt. vooreerst nog niet aan een vierde lokaal gedacht behoeft te worden. Het schoolbestuur vraagt thans slechts 2 lokalen (68 leerlingen): met den bouw is wel rekening gehouden met het 3e lokaal. Mocht er een vierde lokaal noodig zijn dan zou dit nog wel gevonden kunnen worden. Een andere zaak is het echter dat de school geheel op de grens gebouwd wordt. Wethouder Crooymans zegt, dat de inwoners van Holthees er wel op gesteld zullen zijn, dat daar de school gebouwd wordt, omdat zij de meeste kinderen hebben. Ook uit een oogpunt van dorpsverfraaiïng meent hij, dat ze in Holthees moet komen. Bovendien is het terrein bij Philipsen ongeschikt, er is niet vol doende terrein voor een flinke speel plaats. Deze zal volgens de teeke- ning slechts 8 M. breed kunnen zijn. De Raad is algemeen van oordeel bezwaar te moeten maken tegen den bouw op het terrein tegenover Phi lipsen, zoowel ten opzichte van de ongeschiktheid van deze plaats, als uit een oogpunt van hare ligging, terwijl op een afstand van een paar honderd meter een terrein ligt, dat alleszins geschikt is. Het eenige bezwaar tegen dit ter rein is, dat het veel opgehoogd zal moeten worden. Met algemeene stemmen wordt dan ook besloten de school te bou wen op het terrein van de gemeente op het Broek, tegenover Mulder, onder voorwaarde, dat de ingeze tenen van Holthees zand aanvoeren voor ophooging. Vaststelling begrooting 1931. De Voorzitter stelt aan de orde de vaststelling van de Gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1931. De begrooting, welke 14 dagen ter visie heeft gelegen, wordt post voor post behandeld en toegelicht. Poels meent, dat voor onderhoud wegen niet voldoende is uitgetrok ken, met het oog op de verbetering van den weg in Overloon, welke in zeer slechten toestand is. De Voorzitter zegt dat de post f 1000 hooger is geraamd dan ver- 'eden jaar. Mocht dit nog niet vol doende zijn, dan kan deze post nog li tijd uit onvoorziene worden aan gevuld. Hierna wordt de begrooting met ilgemeene stemmen vastgesteld. De begrooting sluit voor wat de gewone dienst betreft in ontvangsten en uitgaven van f 635273.18. De kapitaaldienst sluit in ont vangsten en uitgaven va.i f 2754.42 Op voorstel van den voorzitter wordt punt 2 en 3 der agenda, nl. Vaststelling leges verordening en ver ordening als bedoeld in art. 21 der Besmettelijke Ziektenwet, tot een volgende vergadering aangehouden, Ingekomen stukken. Wordt voorlezing gedaan van een nota van aanmerkingen van Ged. Staten, gevallen op de gemeente rekening 1929. Daar deze aanmerkingen slechts van administratieven aard zijn. wor den B. en W. gemachtigd Gedep. Staten van antwoord te dienen. Ingekomen is een verzoek van P. J. Creemers en H. van Schijndel te Overloon om verbetering van water afvoer. Burgemeester en Wethouders zul len ter plaatse gaan zien. op welke wijze verbetering kan worden aan gebracht. Hierna wordt de vergadering ge sloten, waarna de Raad in geheime zitting overgaat. VENRAY, 8 November 1930 MIJNRAMP ALSDORF. De ontzettende mijnramp, welke op 21 October j.l. het even over de grens gelegen Alsdorf trof, heeft iedereen en elk Limburger in het bijzonder vervuld met innig mede lijden jegens de slachtoffers en hun nagelaten famihebetrekkingen 'en met de gedachte tevens, dat allerwege hulp moet worden geboden en met vereende krachten moet worden ge tracht althans den finantieelen nood, welke de ramp achterliet, te lenigen of te verzachten. Deze gedachte wekte het initiatief tot het vormen van een Ceutraal Comité met het doel gelden in te zamelen tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen der slacht offers. De Heer Commissaris der Koningin in onze provincie gaf aan die actie zijn moreelen steun door het eere- Voorzitterschap van dit Centraal Comité, gevestigd te Heerlen, bereid willig te aanvaarden. Ook Venray zal er eene eer in stellen, het zijne bij te dragen voor dit edele doel. Op Zondag 16 Nov. a.s. zal bij de verschillende kerken met medewerking van de verschil lende plaatselijke afdeelingen van den Land- en Tuinbouwbond eene inzameling worden gehouden, welke in Uw aller milddadigheid ten zeerste wordt aanbevolen. De nood is groot en God zal het U duizendvoudig loonen. Venray, 4 November 1930. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. De Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 12 Augustus 1930 is vastgesteld de volgende verorde ning Besluit tot vaststelling van rooilijnen in aansluiting op het Rooilijnenplan 1925 en 1927 en wel als volgt voor de op de bij de besluiten van 4 November 1925 en 3 Februari 1927 behoorende gewaarmerkte plans en daarbij genoemde pleinen, straten en wegen, zooals op de teekeningen met oranjekleurige lijnen is aange duid onder bepaling verder, dat voor de op de plans ten deele voorko mende straten en wegen de rooilijnen worden doorgetrokken op denzelfden onderlingen wederzijdschen afstand van de as van den weg voorzoover die lijnen eene straatbreedte lafen van 12 meter of meer en anders zoodanig, dat die straatbreedte verder regel twaalf meter wordt, met uitzondering van plan IV Langstraat, plan V Leunscheweg, plan VI Over loonscheweg. aanvullingsplan X Overloonscheweg, plan VII Maas- heescheweg, plan VIII Stationsweg, zullende voor de op die plans hier bij aangeduide straten en wegen, vanaf het sportterrein Patersstraat- Leunscheweg (plan V) tot de -grens Horst, Maasheescheweg (plan VII) van hoek Willemstraat-Maasheesche weg tot de grens Maashees, Lang straat (plan IV) vanaf Veltum tot grens Deurne, Stationsweg (plan VIII) vanaf het punt, waar de weg zich splitst in weg Oostrum-Geysteren en Oostrum-Wanssum tot de grens van Wanssum, Overloonscheweg (plan VI met aanvullingsplan X) vanaf het St. Josephsgesticht tot de grens Over loon, gemeente Maashees, de rooi lijnen worden doorgetrokken op denzelfden onderlingen wederzijd schen afstand van de as van den weg voorzoover die lijnen eea afstand aanwijzen van 12 meter of meer uit die as en anders zoodanig, dat die afstand verder als regel 12 meter wordt. Zijnde deze verordening door de Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 28 October 1930, 4e Afdeeling, La. 12143/8 G. goedge keurd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 4en Novem ber 1930. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Limburg volgens hun bericht van 28 October 1930, 4e. Afdeeling. La. 12143/8 G, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behooit den 4en November 1930. De Burgemeester en Wethouders voornoemd O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN GEVONDEN een kosteloos rijwielbelastingplaatje. Inlichtingen bij den Rijksontvanger, Stationsstraat alhier. Bij het dezer dagen gehouden landstorm-examen slaagden voor Klasse I Venray 7 personen, Arts M. J. H., Goumans J. W. A, M., Goumams J. V. A. M.. Kruysen M. G. H., Schols H. J. A., Verbeek A. Th. H. M.. Vollenberg L. G. J. Vier personen moeten her-examen doen. Venray Klasse U geslaagd 4, n.l. van Asten H. A. A., Broers P. A. M., Derks J. A. G. R., Nabuurs M. H. G., Vijf personen moeten her examen maken, terwijl 2 afgewezen werden. In de examencommissie hadden zitting de heeren Kap. De Lange, Luit. van de Ven en Luit. Plasberg. De Manoeuvres le Venray. Onder den titelAndere, betere klanken, schrijft „Vaner" in het Algem. Militair Weekblad Geen ongewoon verschijnsel. Wer den plotseling gecommandeerd om naar Venray te vertrekken voor het inrichten van tentenkampen ten be hoeve van de deelnemende troepen aan de legeroefeningen. Ingekwartierd bij de ingezetenen met voeding. Ge durende elf dagen. Een belasting voor de burgerij op zichzelf. Wij hebben in dit blad wel eens op minder prettige wijze uiting moeten geven van onze ervaringen op dat gebied. Wanneer uitbestedingen plaats vonden van uit kwartieren die een „kasteelachtig" aanzien hadden. En nu in Limburg, te Venray. Wat een medeleven, genegenheid voor de tijdelijke huisgenooten. Als kinderen in huis, geen enkele wanklank, en spijt toen het vertrekuur aanbrak. Wij hebben banden geknoopt. Geen uitbesteding, alleen spijtigheid wan neer men niet voor inkwartiering in aanmerking kwam. Bevolking en leger één, hier tot uiting komende op de beste wijze. En zeer gevoelig 2ijn wij dan voor de hartelijke wijze, waarop men ons is tegemoet getreden. Burgers van Venray, namens de 7e compagnie Pioniers van het Regiment Genietroepen, onzen hartelijken dank. Het gaat U allen goed, zeer goed. is beter! Henco maakt het schraalste water spoedig zacht I Henco lost bij hel in de week zetten der wasch het vuil gemakkelijk op! Henco is in het gebruik goedkoop en biedt oele voordeden f j Etoig lop. E. CMinannn Co'» FabrikooleHeohcl Ce. A. G. Zeldzaam jubilé. Op 8 December a.s. zal mej. Mechelina van Aarssen alhier den dag herdenken, waarop zij voor 70 jaren lid werd van de O. L. Vrouwe- Congregatie. Retraite II. Familie. Naar wij vernemen zal door de H. Familie alhier een gezamelijke retraite gehouden worden in Man- resa te Venlo in de maand December Tengevolne van het buiten gewoon slechte weder was de Maan dag alhier gehouden jaarmarkt niet druk bezocht. De aanvoer van vee, biggen en kramerijen was ook veel minder, waardoor ook de handel minder vlot was. Alleen de biggen werden allen verkocht. Blijkens achterstaande adver tentie zal heden Zaterdagavond en morgen Zondag in „Luxor" worden vertoond „Vlammende Vleugels" een machtig filmdrama uit de oorlogs jaren 1914—1918. We twijfelelener niet aan of „Luxor" zal beide avonden druk bezocht worden. De prachtige recenties over dit filmwerk in de verschillende bladen zijn vol lof. Vrume wcnschon. In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de Waterstaats- begrooting lezen wij o.m. Spoorlijn Deurne—Venray. „Aangedrongen werd op een spoorwegverbinding van Deurne naar Venray. De streek welke door deze nieuwe spoorlijn zou worden ontsloten, kan zonder betere verkeers middelen, vooral voor zwaar vervoer, niet tot ontwikkeling komen en aan gezien gemeenten en particulieren in deze richting ijverig werkzaam zijn, meende men, dat van Rijkswege meer hulp moet worden geboden." Maasbrug tusschen Grave—Venlo. „Aangedrongen werd op den aan leg van een brug over de Maas tusschen Grave en Venlo met het oog op het uitgebreide en toenemende verkeer in deze streek." Voetbal. Albatros versloeg op 19 October America op eigen terrein met 6—2. Op 26 October overwonnen zij het sterke Griendtsveen met 4—2. Zondag om 2 uur ontvangen zij Ysselsteyn aan den Leunsche weg. „De Vereonigdo Schouwspelers' in zaal „Wilhelmina". De Heer Schaeffers deelt ons mede, dat het hem is mogen gelukken een overeenkomst aan te gaan met het zoo gunstig bekend staande gezel schap „De Vereenigde Schouw spelers", directie Pierre J. Mols, die ook in Limburg zoo'n groote popu lariteit wist te veiwerven. Dit gezel schap zal n.l. binnenkort hier optre den met het beroemde tooneelstuk „de Rozenkrans" naar den wereld bekenden roman van Florence Barclay, waarvan dit gezelschap te den Haag, Amsterdam, Rotterdam, en overal elders in ons land reeds bij de 600 voorstellingen heeft gegeven voor uitverkochte zalen. Ook hier zullen Enny de Leeuwe en Pierre Mols de hoofdrollen vervullen. Den juisten datum en rolverdeeling zullen nader worden bekend gemaakt. Dinsdag hield de schutterij „Het Zandakker" de jaarlijksche verpachting van het schuttersloke al. Pachter werd H. Janssen-Wiju- hoven, Langstraat. Vraagt prijzen bij Firma van den Munckhof Groote straat 28 VENRAY

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1