I II Benzine Agenten Hallo St. Annavereeniging Prijsschieten BEN MIN najaarsschatting Kaarten om haas Runderdarmen VOBIM Venray Suikerbieten N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Algem. H. Communie Feest voor de kinderen Districts-Arbeidsbeurs Dankbetuiging. LEUNEN, Telef. 41 prima Raat- en Slingerhoning Zondag 19 October Paardenverzekering eiken Zaterdag- en Zondagavond in café G. L. Verbeek Onvermengde Java-Kapok Th.. Pouwels a 13 cent per Liter Kraamvrouwen- Baby- en Zieken- Jos C. M. Neeteson gebruikte kachel, keukenkast, ijzeren glasraam, hardsteenen dorpels, eiken keldertrap a w RADIO ELECTRICITEIT GAS EN WATER SANITAIR REPARATIES VENRAY Zwamen3e Jean Arts4e W. Hermsen5e A. Tonen. Woensdagmiddag had de voerman M. E. alhier het ongeluk van de kar te vallen doordat het paard op hol sloeg. E. werd overreden en bekwam een ernstige schouderont- wrichting. Aangezien kwaliteit de waarde van een artikel bepaalt, hebben wij deze ook thans voor St. Nicolaas- koek en speculaas nog hooger opgevoerd. M. GOUMANS-RUTTEN. (Adv.) Stationsstraat 1 Gistermorgen werden door de gemeentepolitie alhier een 3-tal runderen in beslag genomen van B. uit Overloon, die van daar naar Limburg werden vervoerd, wat nog steeds verboden is. GEVONDEN: op Oirlosche kermis, een horloge. Inlichtingen Gemeente-politie. VEULEN. Tot Hoofd der nieuwe School alhier, is benoemd de Heer H. Coenders, Hoofdonder wijzer te Grubbenvorst. OOSTRUM. Een persoon uit Merselo, die Maandagavond van Oirlosche kermis kwam, werd aan een café alhier zoodanig toegetakeld dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen/ OIRLO. De kermis werd hier druk bezocht, waartoe het mooie herfstweder veel zal hebben bijge dragen. De drie groote danstenten bleken echter den meesten tijd veel te groot. Alles is kalm afgeloopen. LEUNEN. Door den Z.E. Heer Rector alhier zal morgen Zondag na het Lof in het Bondsgebouw aldaar een lezing worden gehouden over Konnersreuth voor de vrouwen en Woensdag d.a.v. nam. zeven uur voor de mannnen. SMAKT. Zaterdagavond viel een 4-jarig meisje van den heer J. N. alhier uit een zolderraam, waarbij het een ernstige hersenschudding bekwam. De arme kleine is enkele uren na het ongeval overleden. BLITTERSWIJK. Alhier werd aanbesteed het bouwen eener boer derij voor rekening van Fr. Kuijpers, (architect P. Duif, Horst). Inschrijvers waren 1. Ant. Smits Horst, f 4990. 2. Poels-Cuppen Horst f 5280. 3 Chr. Verstraelen Blitterswijk f 5280. 4. Jan Lenskens Blitterswijk f 5377. 5. Gebrs. Peeters Swolgen f 5400, 6. Gebrs, Pingen Meerlo f 5435. 7. Ant. Coppens Well f 5470. 81 H. Maas Blitterswijk f 5525 9. Prevers Arcen, f 5530. 10. Chr. Reijnders Wanssum f 5542. 11. L. Everaerts Horst f 5555. 12. P. HuygenWell. f 5800. 13. Gebrs. Thijsen Oyen, f 5882. 14. P. Spee Venray, f 5894. 15. Th. Claessen Venray f 6240. Gegund aan laagsten ir schrijver. Maandag werd door den jager L. Bovée alhier een prachtig ree geschoten. Dit mag in deze streken wel een zeldzaamheid genoemd wor den?' HORST. Zondag is alhier op initiatief der Werkliedenvereeniging een R. K. Landarbeidersbond opge richt. Dit is de eerste vereeniging van dien aard in Noord-Limburg. „Graf Zeppelin" boven Venlo De Directie der Zeppelin-maat schappij deelt aan het Weekblad „Het Leven" mede, dat het vertrek is bepaald in den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. om 12 uur voor de vlucht naar Mannheim. De route zal gaan over Venlo, waar men Zondagmorgen tusschen 7 en 8 uur zal arriveeren. Slechts bij bijzonder goed weer zal de tocht ook verder over Hol land worden voortgezet, waarbij ook over Amsterdam zal worden gevlogen. In dit geval zal het bezoek reeds in de ochtenduren plaats vinden, daar men in den middag te Mann heim zal landen. De kans, om het majestueuze luchtschip bij die gelegenheid buiten Venlo boven ons land te zien, is evenwel uiterst gering, aangezien de commandant Lehman, die dezen tocht zal leiden, mededeelt, dat de weer kaarten zeer slechte verwachtingen in uitzicht stellen. Jachtongeluk. Men meldt uit Weert Bij een jachtpartij in het naburige Kleine Brogel ging plotseling het jachtgeweer van den jager Plessers af. Het schot trof zijn neef Ant. Palmans op een afstand van 3 Meter achter in bekken en dijbeen met volle lading. In zorgelijken toestand werd de heer Palmans opgenomen en ter verpleging naar het ziekenhuis ver voerd. By den dood van Mgr. Driessen. Naar aanleiding van den dood van Mgr. L. Driessen schrijft „de Tijd" het volgende Mgr. Driessen werd in 1869 te Weert geboren uit een gezin, dat niet minder dan vijf priesters en vier religieuzen heeft voortgebracht. Van de vier bloeders van den overledene is er één werkzaam als Franciscaner Missionaris in China, één is Rector van het St. Annage- sticht te Heel en de twee overigen, dr. Eugenius en dr. Hubertus zijn in de Orde der Carmelieten. Van de vier zusters, die eveneens een kloos- terstaat aanvaardden, is er één werkzaam in de missie van China, eén in de Orde van den H. Jozef en één is Overste der Carmelitessen te HeerleD. De overledene was officier in de Orde van Oranje-Nassau. De salarissen van burgemeesters en secretarissen. De Landelijke Groep Gemeente- Ambtenaren der A.R.K.A. heeft zich met een uitvoerig adres tot Ged. Staten van Limburg gewend inzake de critiek, welke op het voorstel van Ged. Staten inzake de regeling der salarissen van Burgemeesters en Secretarissen is uitgeoefend. Het adres zegt o.m. dat de thans voor Burgemeesters en Secretarissen, zeker voor de gemeenten van Limburg waarvoor als basis van salarieering het aantal inwoners geldt, geldende salarissen verre beneden de gemid delde cijfers van de andere provincies staan. Verliooging van salaris. B. en W. van Kerkrad e stellen den Raad voor, conform het advies van de commissie van sociale aan gelegenheden, om het salaris van den burgemeester te bepalen van f 8000 tot f 9000 en dat van den secretaris van f 5600 tot f 6600. De nachttreinen. Met de nachttreinen zijn tusschen 6 en 12 October in totaal van Rot terdam naar Maastricht vertrokken 5 reizigers 1ste kl„ 13 reizigers 2e kl., en 10 reizigers 3e kl. Van Am sterdam naar Maastricht vertrokken in hetzelfde tijdvak 2 reizigers 1ste kl., 15 reizigers 2e kl. en 34 reizigers 3e kl. Conflict aan do spoorlyn Nuth—Maurits. Woensdagochtend hebben dz ar beiders in dienst van de firma Bree- jen v. d. Bosch, die voor rekening van de Staatsmijnen de spoorlijn Nuth—Maurits aanlegt het werk neergelegd. Het werk ligt volkomen stil. Het aantal bij de staking betrok ken arbeiders bedraagt circa 200, van wie de meesten hij den R.K. Bouw vakarbeidersbond zijn aangesloten. Men verwacht dat de staking van langen duur zal zijn. Brand in een sigarenfabriek. Dinsdagnacht is in de sigaren fabriek van P. Peeters, te Sittard, brand ontstaan in een der droog- kamers. Voorbijgangers hebben den brand opgemerkt en den eigenaar gewaarschuwd. Men werd spoedig het vujr meester. TEGELEN. T ot gemeente-secre taris alhier is benoemd de Heer J. Kellenaers, hoofd-ambtenaar ter Secrerarie te Kerkrade, vroeger te Venray. Doodelyk ongeluk. Op den weg langs de grens bij Kerkrade is Dinsdagnacht 2 uur de 60-jarige S. door een auto gegrepea en gedood. S. kwam regelrecht uit een café. Hij was niet geheel nuchter. Bouw van een nieuwe kerk te Bleyerheide. Door B. en W. van Kerkrade wordt voorgesteld aan het R. K. Kerkbestuur van den H. Antonius van het rectoraat Bleijerheide een subsidie te verkenen van f 20.000 voor den bouw eener nieuwe kerk. OVERLOON. De jachtopziener K. alhier trof een tweetal stroopers in het jachtveld, nl. zekere R. uit Venray en T. van 't woonwagen kamp alhier. De eerste was direct gevlogen en T. werd in het kamp teruggevonden. Onze politieman is daar echter niet erg hartelijk ver welkomd. Met messen wilde de fa milie hem te lijf, doch K. wist ze met behulp van zijn revolver op een afstand te houden. Van een en ander zijn verschil lende verbalen tegen deze woon wagenfamilie opgemaakt. Tot verpleegster bij het Wit- Gele Kruis is hier aangesteld de Eerw. Zuster Irma uit het klooster alhier. Ook zal spoedig in onze parochie een H. Hart-beeld geplaatst worden en wel naast de kerk. waar een mooie plaats is ingeruimd. De werkzaamheden zijn reeds begonnen. De inzegening zal zeer waarschijnlijk plaats hebben op het feest van Christus Koningschap. De werkloosheid in Helmond. In de Woensdag gehouden verga dering van den gemeenteraad hing Wethouder van Wel een donker tafereel op van de werkloosheid, die op het oogenblik te Helmond heerscht, Behalve de ruim 700 werkeloozen, zijn er nog ongeveer 900 gedeeltelijk werkeloozen, waarbij een zeer groot aantal hoofden van gezinnen en kostwinners, Dit getal bedraagt ruim het drievoudige van het gemiddeld aantal werkeloozen in het geheele land. Twee Amsterdammertjes op avontuur. Te Roermond werden twee knapen van 13 en 14 jaar, die hun ouderlij ke woning te Amsterdam ontvlucht waren, zwervend door de politie aangetroffen. Zij waren te A'dam in een remkast van een goederentrein gekropen. Hoog water. De veerponten te Wessem, Bug- genum en Kessel, welke wegens den hoogen waterstand der Maas eenige dagen stil lagen, zijn thans weer in dienst gesteld. De tocht van do „Graff Zeppelin." Naar aanleiding van de gepubli ceerde berichten omtrent de komst van de „Giaff Zeppelin" op 19 dezer wordt medegedeeld, dat daarmede noch ontvangst noch verzending van poststukken zal plaats hebben. Onderlinge Hagelverzekering L. T. B. Uit het verslag over het afgeloo pen boekjaar der „Onderlinge Hagel verzekering L. T. B." blijkt, dat het verzekerd kapitaal aan broeiglaswas gestegen vanf 3.945,712 tot 4.470.397 aan het eind van het boekjaar. Op heden was het verzekerd kapitaal reeds de 5 millioen gepasseerd. Het boekjaar sloot met een netto voordeelig saldo van f 19.680, welk bedrag weer geheel aan het reserve fonds werd toegevoegd, waardoor dit fonds is gestegen tot een bedrag van f 92.909. Vader schiet zyn beide kinderen dood. Voor deRotterdamsche Rechtbank stond Donderdag terecht, de vader, die in de Roebroekstraat zijn beide kinderen doodschoot Eisch 8 jaren gevangenisstraf. Overreden en gedood. In de Parklaan te Eindhoven is Donderdagmorgen de 49-jarige v. d. L. door een vrachtauto aangereden. Het slachtoffer werd naar het Gast huis vervoerd en is daa*. na voor zien te zijn van de H. H. Sacramen ten der Stervenden aan de gevolgen van zijn bekomen verwondingen overleden. Verdronken. Woensdagmiddag waren eenige kinderen aan het spelen op een vlot in een vijver te Heerlen. Op een gegeven oogenblik is het vlot gekan teld, tengevolge waarvan de 13-jarige E. P. te water geraakte en verdronk. Na een half uur dreggen, werd zijn lijk opgehaald. Diphtheritis op een lagere school. Onder de leerlingen van de Leo- school, te Tilburg, zijn den laatsten tijd verscheidene gevallen van diphthe ritis voorgekomen. Drie der patiënten zijn reeds overleden. De school is, in verband daarmede, voorloopig gesloten. Een arbeider gestikt. Woensdagmiddag heeft een ernstig ongeluk plaats gehad bij de electri sche centrale aan de Hoogte Cadijk te Amsterdam. Op een stortplaats voor kolen waren 3 werklieden, de 45-jarige Versteeg, de 24-jarige Looper en de 33-jarige Smit, onder kolen, die daar gestort waren be dolven geraakt. De beide eersten werden vrij spoedig door personeel van de centrale uit hun benarde positie bevrijd. Met Smit ging het echter moeilijker. Het duurde eenigen tijd voordat men hem te voorschijn had gehaald. Aanvankelijk dacht men dat hij béwusteloos was. Door den G. D. werd kunstmatige ademhaling toegepast en den man zuurstof toe gediend. Dit alles heeft niet gebaat. De godsdienstvervolging in Rusland. De „Osservatore Romano" publi ceert een bericht van zijn correspon dent te Warschau, volgens hetwelk de Katholieke geestelijken. Mgr. Skalski, Mgr. Naskrecki en kanunnik Zmigrodzki te Kiew zijn gearresteerd. In het onmetelijke gebied, dat zich uitstrekt van de grens tot aan Kiew en van Zytomir tot Owrucz zijn nog slechts acht Katholieke geestelijken werkzaam, die aan de vervolging der bolsjewieken zijn ontkomen. Aardverschuiving in Noorwegen Uit Oslo wordt gemeld, dat Ber gen In Noorwegen is geteisterd door een aardverschuiving door de door braak van een dijk op de Floejfeld. Groote aardmassa's stortten neer op bebouwde stadswijken. De waterleiding werd op vele plaatsen vernield, en een groote watermassa bedreigde de laagst ge legen deelen der stad. Ook aan gebouwen werd op vele plaatsen schade aangericht. Op het kerkhof werden verschil lende graven beschadigd. De materieele schade is zeer groot. De werkloosheid in Amerika. Het Amerikaansche arbeidersver- bond heeft heden in een vergadering te Boston met eenparigheid van stemmen besloten, in verband met de groote werkloosheid, president Hoover en de gouverneurs van alle 38 Staten, benevens den burgemeesters van alle steden dringend te verzoe ken, onmiddelijk hulpmaatregelen te BVBQmiISS STABD VI33AY van 10 tot 17 October. GEBOREN: Petronella H. J. Baeten Akkerweg. Alphonsus A. M. Nellen, Smakt. Wilhelmina Fr. Voermans. Leun- scheweg. GEHUWD J. H. v.d. Boom, 33 jaar, ambt. ter sec. en M.H.A. Custers. 25 jaar, z. b., beiden te Venray. G. J. Hendrikx. 31 jaar, molenaar te Meerlo en P. M» A. Wismans, 25 jaar, z.b. te Venray. Fr. W.f K. Rutten. 27 jaar, onder wijzer te Haaksbergen en G. F. M. Ariaens, 27 jaar. z.b. te Venray. OVERLEDEN A. M. W. Nellen 3 jaar. Smakt. A.s. Woensdag 22 Oct. om half 8 voor de leden en kinderen der St. Annavereeniging. 's Namiddags hal! 2 in het Patronaat. 22 Het Bestuur. SSEESLMK3 DISÏÏST3EF Parochiekerk Morgen Zondag in alle H.H. Missen collecte voor de R.K. Uni versiteit, 2 uur groote Congregatie met. collecte voor het St. Petrus Liefdewerk, half 3 herhalingsca techismus voor de meisjes, 3 uur Lof en Rozenkrans. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Gerard van Gerven, 8 uur Jaarg. voor Thomas Michels en echtgenoote, 8 uur leesmis voor de overl. ledeu der St. Crispinus- gilde, half negen begrafenis van Herman Janssen. De leden der H. Familie worden verzocht den be- grafenisdienst bij te wonen. Dinsdag half 7 leesmis voor Herman Janssen, a!s lid der H. Familie, half 8 en 8 uur leesmis. Woensdag half 8 leesmis voor de moeders en kinderen der St. Annavereeniging met generale H. Communie, 8 uur sol. Jaarg. voor Pastoor Pascal Schmeitz en ouders. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld Jaarg. voor Theodor Verbeek. 8 uur Jaarg. voor Maria Anna Kusters. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor de echtgenoote van Jac. Hen driks en overleden kinderen, 8 uur gezongen H. Mis tereere van het H. Hart van Jezus. Zaterdag komen de jongens der 4de en 5de klas en de meisjes der derde klas te biechten. Paterskerk. Zondag, feestdag v.d. H. Petrus van Alcantara, volle afl. o.g.v. 5, 6 en 7 uur H.H. Missen met on derrichting, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden van de Aartsbroe derschap v.h. Koordje. Na de Hoogmis processie. Kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof en Rozenhoedje. N.B. Half 8 vanaf het Kruis bij de Paterskerk vertrek der bede vaart van de leden der Derde Orde (afd. Mannen) naar de Smakt Maandag half 8 een H. Mis voor P. de Wijze, als lid van de Derde Orde. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius. Vrijdag 7 uur Hoogmis. In de week eiken dag om 6 uur Lof en Rozenhoedje. Zondag om kwart over 9 H Mis en vergadering voor de Jonge Derde Orde. De leden worden dringend uitgenoodigd om de zang boekjes mede te nemen. St. Antonius-Patronaat. De leden der Jonge Derde Orde gelieven om kwart over negen hun zangboekje bij zich te hebben De Woensdagsche gymnastiek wordt om 11 uur in het Patronaat verwacht. Er wordt een foto ge nomen voor bet Kerstnummer van »de Jonge Wacht" Maandagavond geen repetitie van de Mandoline-club. De leden worden verzocht op de uitvoering /an de Blinden- symphonie. Woensdagavond om 7 uur aan vang van den Huisvlijtcursus. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: 22 boerendienstmeiden 3 bakkersleerlingen 6 burgerdienstmeiden 1 huishoudster voor dadelijk 2 slagersleerlingen 1 kantoorbediende 1 reiziger manufacturen 1 flink werkmeisje 1 leerling-rijwielhersteller 1 boerenjongen kunnende melken 1 schaapherder voor Overloon 1 boerenknecht voor Horst 4 boerenknechten voor Paschei 2 huishoudsters voor geestelijken Landarbeiders voor Wieringer- meerpolder, 40 ct. per uur, alleen ongehuwden. Bieden zich aan 2 werkmeisjes 2 burgerdienstmeisjes 2 timmerlieden 1 chauffeur Losse arbeiders 3 metselaars 1 leerling timmerman 2 sigarenmakers 2 boerenknechten 1 kleermaker 1 i/t jaar aan 't vak 1 jongen 15 jaar voor alle werk 2 stucadoors 3 opperlieden 2 bakkersknechten. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij ge legenheid van ons Zilveren Huwelijksfeest, betuigen wij onzen hartelijken dank. Alf Sijbers-Creemers HoDing'Zeemerij Dagelijks verkrijgbaar Prijs 70 en 65 ct. per pond. Wordt op verlangen aan huis bezorgd. 18 voor niet-leden aanvang half 2. 12 Schutterij Het Zandakker. Aanleg van licht- en kracht-installatie's, repareeren van electr. apparaten enz. Merselosche weg 0. Telefoon 90 Twee blinde priesters als spre kers. De Blinden-Symphonie van Maeseyck (België) op Maandag avond 20 October om 7 uur in het Patronaat. Houders van Ba- Ii-Floti-kaarten en verdere genoo- digden vrije toegang; anderen tegen s.v.p. eene kleine vergoe ding voor het goede weik' Bestuur van „Goud-pluvier." van den Landbouwbond. De algemeene der paarden zal plaats hebben als volgt Maandag 20 Oct. vm. 9 uur te Merselo. Dinsdag 21 Oct. vrr. 8 uur in het Dorp, nm. 2 uur te Lull, ntrt. 4 uur te Oostrum. Woensdag 22 Oct. vm. 8 uur te Leunen, nm. 2 uur te Heide. Donderdag 23 Oct. vm.8uur Ie Castenray, nm. 2 uur te Oirio. Vrijdag 24 Oct. vm. 9 uur aan het Overbroek. Zaterdag 25 Oct. vm 9 uur te Ysselsteyn. Telkens op de bekende plaalsen. De leden gelieven de boekjes mede te brengen. 35 Het Bestuur. Caféhouder Pierre Pouwels gegarandeerd door de bij de wet vastgestelde kwaliteitsaan duiding, per halve kilo 81 ct. Zoogenaamde beste ofwel zoogenaamde prima Javakapok kunnen wij u leveren vanaf 34 ct. per halve kilo. Let s.v.p. op de kwaliteit! Prima Staaldraad Matrassen. Wollen, Gestikte en Molton Dekens Evenals aitijd gaan wij direct met elke prijsverlaging mede en verlagen steeds direct onze ver koopsprijzen. Dit kunnen wij uit den aard onzer zakenWij doen het daarom ookBijna al onze goederen zijn na 1 Maart éénmaal, twéémaal, sommige zelfs driemaal in prijs verlaagd. Daarom, vooraleer fe koopen overtuig U van onze prijzen en prima kwaliteiten, vooral van die onzer zware stukgoederen. Wij zijn het die de prijzen ten uwen voordeele omlaag kunnen drukken, door onzen practischen en vakkundigen inkoop, vooral door het goedkoop exploiteeren on^er zaken. 55 Ontvangen de nieuwe en papieren darmen. Slachlzout, Boekweitmeel, Alle Kruiden, Bindtouw, Steenen potten voor het inzouten van varkens, Vetpotten van de kleinste tot de grootste, Worstmolentjes, Vleeschschotels, InmaakflesscHen enz. Vraagt onze prijzen, het is in uw voordeel Hofstraat 8 22 aan onderstaande adressen Henseniusplein 9, Leunen, smederij Lucassen Veulen, Stoomsteenfabriek Gevraagd verplegingsartikelen 't Meest gesorteerde adres '15 Ass.-apotheker Drogisterij »de Adelaar" Groote Straat Venray van 16 a 17 jaar in stil gezin. Adres Bureau dezer Courant. Vele mannen die jarenlang het pijprooken versmaad hebben, vinden het grootste genot in hun Big-Ben pijp. Worden steeds onder ga rantie geleverd. Big-Ben, de beste en mooiste pijp van f 2.— Grootste keuze bij P. SCHAEFFERS-Derksen, Patersstraat 30, Venray. 14 gevraagd voor den verkoop onzer le kwaliteit zelfgeteelde Tuin-, Bloem- en Landbouwzaden. Wij geven lioogere pro visie dan andere zaken. Vraagt voorwaarden bij STRUIK 81 Co. Zaadh-andel ENKHUIZEN. 15 Vette koeien, vette melk krijgt men door het voeren van Te bekomen 5 f 13 per 1000 kilo netto, franco station Venray. Bestellingen kunnen worden opgegeven bij Th. de Riet, Heuvelstraat 17 te Venray of rechtstreeks aan J. VROON LAND, Bchengestraat 27, Ooes. TB KOOP Industrie pootaard* appelen 2e nabouw H. Drabbets, Hoebert. TB KOOP Peter Hendrix, Patersstraat. 3 O 3 O

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2