W- UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, (iemengde Berichten Hoort een en het groote verschil ft in weergave valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY ingezet. De twee eerste wedstrijden werden beiden gewonnen. Van Wanssum met 43 en van Horst met 60. Op 19 October moet „Albatros" naar America. Jongens hou vast, op dat de club ook daar een overwin ning behale. GEVONDEN Een rijwielplaatje. Inlichtingen Rijksveldwachter, Lang straat. GEVONDEN Een damestaschje met inhoud. Inlichtingen gemeente politie. Door onze gemeentepolitie werden wederom een drietal verbalen opgemaakt tegen overtreders der maximum-snelheid. Naar we vernemen, zal a. s. Woensdag de fruitveiling te Oos trum beginnen. Op den Zondag gehouden schietwedstrijd bij de Schutterij St. Anna, werden de volgende prijzen behaald le J. Welbers, Holthees, 2e H. Jansbeken, 3e H. v. Boven, 4e A. Beulen, 5e A. Martens, Holthees, 6e W. Janssen, Holthees, 7e J. Jansbeken. Blijkens achterstaande adver tentie zal de Parochiale Leesbiblio theek morgen Zondag wederom geopend worden. Met een 200- tal nieuwe boeken is de voorraad wederom aangevuld, zoodat thans een 2000-tal aanwezig is. Iedereen kan dus op alle gebied een keuze doen. Wij willen er op wijzen, dat de bibliotheek des Zondags geopend is van half tien tot tien uur voor de dames en na de Hoogmis voor de heeren. Supplement-Catalogussen van de nieuwe boeken zijn hedenavond verkrijgbaar aan het Bureau van dit blad. Na dien tijd op de Bibliotheek. Wij vertrouwen, dat gedurende de wintermaanden van deze zoo nuttige instelling een druk gebruik zal gemaakt worden, De Hengsten-Associatie „Voor uitgang" alhier, heeft het in dezen malaise-tijd nog aangedurfd, in België een eerste klas dekhengst aan te koopen. We wenschen deze onderneming met den aankoop veel succes Wij herinneren belanghebben den eraan, dat Maandag 13 October alhier jaarmarkt is. In een gedeelte dezer oplaag staat abusievelijk vermeld Woensdag 13 Oct. OOSTRUM. Tot Voorzitter der Handboogschutterij „H. Maria" alhier is benoemd de heer J. H. Beckers, Daar de nieuwe Voorzitter een bekwaam schutter is, mogen we verwachten, dat onder zijn bestuur ons gezelschap tot hoogeren bloei zal komen. Bij het schieten op de gelukschijf. waaraan bijna alle schutters deelna men, ging het echt gezellig toe. OIRLO. Onlangs is de Vereeni- ging van Jonge Boeren in het bezi? gekomen van een prachtig vaandel. De ontwerper en leverancier is den Heer Leo Peeters uit Venlo. De inzegening hiervan zal plaats hebben op Zondag 19 October a.s. onder het Lof. Daarna zal in het Patronaat door den Zeereerw. Pater Dr. Ruiter van de orde Lazaristen uit Helden, een feestrede worden ge houden. Door den heer Inspecteur van het vervoer der Ned. Spoorwegen is goedgunstig beschikt, om op kermis- Zondag en Maandag 12 en 13 Oct. trein 1759 alhier te doen stoppen tot 't opnemen van reizigers. Aan het station Oirlo—Castenray kunnen dus reizigers in de richting Venlo op die dagen 's avonds ongeveer half tien nog vertrekken. GRUBBEN VORST. Tijdens een kort maar hevig onweer van Maandagmiddag werden op de ont ginning bij Fr. van de Ven een tweetal runderen door den bliksem doodelijk getroffen. Tan Mook naar Echt over geplaatst. Het Noviciaat der Paters Pas- sionisten is overgeplaatst van Mook naar het klooster Maria Hoop te Putbroek-Echt. HELDEN. Maandagmiddag héerschte hier een zwaar onweer, gepaard met feilen regenslag. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem op de telefoon- en electri- sche geleiding. De molenaar S. was b zig de molen te draaien, en had biervoor de stalen kabel in de hand, toen de bliksem op de molenkap sloeg, en zoo langs de draad naar beneden werd geleid en hem ter aarde wierp, waarbij hij in 't begin het gebruik van armen en beenen miste. Na eenigen tijd kwam hij weer wat bij en kon naar huis geleid worden, zoodat dit ongeval nog betrekkelijk goed afliep. Twee mynwerkers zwaar gewond. In de ondergrondsche werken der Oranje-Nassaumijn II te Heerlerheide, heeft Dinsdagavond in een afbraak een ernstig ongeval plaats gehad. Twee arbeiders werden getroffen door een van een waterleidingpomp neerstortende gummislang met zuig- kop. Beiden werden naar het zieken huis te Heerlen vervoerd. Een hun ner, de mijnwerker J. S., gehuwden vader van 1 kind, is Woensdag overleden. De andere W. J. uit Heerlerheide was vrij ernstig gewond, maar zijn toestand was Woensdag vrij wel. Mijnongeval met doodelyken afloop. De mijnwerker L. K. uit Munster- geleen die dezer dagen in de Oranje Nassaumijn onder afvallend gesteente raakte, is in het ziekenhuis overleden. Aanrijding op een onbewaakten overweg. Op den onbewaakten overweg bij de renbaan te Boxtel werden paard en kar van een landbouwer door een locomotief gegrepen en totaal verbrijzeld. De landbouwer kwam in een sloot terecht doch bleef onge deerd. Ook het paard bekwam geen letsel Gevecht met smokkelaars. Te Valkenswaard hadden rijks ambtenaren op den Luikerweg een versperring van boerenkarren en eggen aangebracht om smokkelaars te vangen. Een smokkelauto uit België reed er op in, waardoor de karren vernield werden. De auto werd daarna hevig beschoten. De chauffeur wist echter met zijn wagen ongedeerd te ontsnappen. Men heeft geen enkele aanwijzing omtrent de identiteit van bestuurder en voer tuig. Verduistering van f 4500. Voor de Rechtbank te Arnhem stond Dinsdag terecht een gemeente ambtenaar uit Nijmegen, die voor den dienst van het gemeentelijk abattoir bestemde gelden tot een bedrag van f 4500 had verduisterd. De eisch was 6 maanden gevangenis straf. Sigarenfabriek opgeheven. De N.V. B. v. d. Tak's Sigaren- bedrijf zal haar fabriek te Einhoven opheffen. Reeds gedurende eenige weken was aan kleine groepjes van het personeel ontslag gegeven, terwijl nu aan de nog resteerende 30 man is aangezegd binnen een paar weken naar ander werk uit te zien. Een dokter verongelukt. Woensdagnacht heeft in de nabij heid van Nordhorn een ernstig motorongeval plaats gehad, waarbij dr. F. B. H. E. van Denekamp het leven liet. Omstreeks 2 uur moetdr. D. waarschijnlijk tengevolge van slippen daar tegen een muur opge reden zijn. Hij is daarbij met het hoofd tegen den muur gebotst, waar door hij een dubbele schedelbreuk bekwam. Om vier uur is hij door voorbijgangers gevonden. Het slacht offer was 42 jaar oud en ongehuwd. Nachtelüke indringer. Dinsdag zijn twee mannen de woning van den 72-jarigen Hinfert te Albergen bij Almelo binnenge drongen. De inbrekers hebben ge tracht een groote geldkist open te maken. Hierbij werd vrij veel lawaai gemaakt, zoodat H. wakker werd. Hij begaf zich naar de kamer en werd hier overvallen door de beide mannen, die hem zoodanig mishan delden, dat hij bewusteloos neerviel. Hij had nog gelegenheid gehad, om hulp te roepen, waardoor een knecht en een dienstbode toeschoten. De inbrekers namen toen de vlucht Er is niets gestolen. Naar later bleek is de landbouwer niet ernstig gewond. Men heeft in den loop van den dag de politie gewaarschuwd. Aardschokken in Zuid- Duitschland, Dinsdagnacht werd te München een krachtige aardschok waarge nomen. Overal in de stad gingen de lichten uit, terwijl de bewoners bijna allen uit den slaap werden opge schrikt. Ongeveer een kwartier later volgde een tweede, lichtere schok. Ook uit Innsbruck, Lindau, Kemp ten en Garmisch komen berichten over krachtige aardschokken. Ook te Stuttgart werd op den zelfden tijd een aardschok waarge nomen. Schade is niet aangericht. De ramp op de R 101. Het wrak van de R 101 zal eerst opgeruimd worden, als het onderzoek der Fransche en Engelsche deskun digen is afgeloopen. De deskundigen zoeken onder de puinhoopen voornamelijk naar het logboek, waarin de commandant van het schip zijn waarnemingen opgeteekend moet hebben. Tot nu toe heeft het zoeken echter geen resultaat opgeleverd. Men heeft slechts kunnen vaststellen, dat de geruchten onjuist zijn, dat het schip noodsignalen heeft gegeven of op het vrije veld getracht heeft een noodlanding te maken. Ook zijn er geen aanwijzingen, dat het ongeluk hierdoor veroorzaakt is, dat een breuk in het geraamte van het luchtschip is ontstaan door het gewicht der motoren. Het onderzoek zal waarschijnlijk nog vier a vijf dagen duren. De zwaar gewonde zeilmaker Church, die te Beauvais in een par ticuliere inrichting van een dokter wordt verpleegd is aan zijn verwon dingen overleden. Bij de overige, drie gewonden, die zich nog in het ziekenhuis van Beauvais bevinden, gaat de toestand bevredigend voor uit. Naar uit Londen nog gemeld wordt, is het gelukt, verschillende lijken nog te indentifleeeren. Zoo heeft lady Brancker de monocle van haar man herkend. Ook het lijk van commandant Irwin, dat van kolonel Richmond, den constructeur van het luchtschip en van den meteoroloog Geblett zijn herkend door voorwer pen, die bij de lijken gevonden zijn, Voorts zijn nog 9 lijken door familie leden met behulp van de gevonden voorwerpen herkend. Was der rivieren in West- Duitschland. Verschillende rivieren in West- Duitschland wassen snel. Zoo is de boven-Main bij Schweinfurt 90 c.M. gewassen. Ook in het meer van Constantz en in de zijrivieren van den Rijn stijgt de waterstand nog steeds. De stand van de Moezel is zoo gestegen, dat het scheepvaart verkeer moest worden gestaakt. Er bestaat echter geen aanleiding tot bezorgdheid. BVBSlBLHSa STAÏÏB TSTUT van 3 tot 10 October. GEBOREN: Leonardus v.d. Weijer, Ysselsteyn Godefridus K. Jacobs, Veltum Henricus Wijnhoven, Stationsweg Jacoba Boom, St. Servatiusweg GEHUWD: Fr. H. Bergmans, 31 jaar, machine bankwerker te Bkrick en A. G. M, v. d. Heuvel, 23 jaar, te Venray J. van der Zant, 52 jaar, z.b. en M. J. Litjens, 50 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN P. J. Weijs, echtg. van A. Friesen, 67 jaar, landbouwer, Overbroek. Raadsvergadering te Venray op Donderdag 9 October 1930. Afwezig Wethouder Houben en van Dijck. De Voorzitter opent met gebed. 1. Notulen. Deze worden goedgekeurd van 12 Aug. j.l. doch die van 13 Aug. vond de heer Vermeulen „verdraaid". De Voorzitter protesteerde onder hamergeklop tegen deze minder par lementaire uitdrukking, onder bijvoe ging, dat ook deze notulen 't juiste standpunt van den Raad weergaven, al zou de redactie anders kunnen zijn. De heer Vermeulen blijft bij zijn meening, er is een fout begaan en dat moet maar eens erkend wor den. De heer Millen meent ook, dat hït in die vergadering gesprokene niet juist is weergegeven, maar de Voorzitter meent, dat de heer Millen iets niet goed begrepen heeft. Onder aanteekening van het door den heer Vermeulen opgemerkte, worden dan ook deze notulen goedgekeurd. 2. Beslissing op het voorstel van B. en W. tot vaststelling der ver ordeningen tot heffing en invordering van 50 opcenten op de Vermogens belasting. wegens staken van stem men in de vorige vergadering. De heer Goumans stelt voor 25 opcenten op de vermogensbelasting te heffen, waarop de Voorzitter op merkt, dat het batig saldo der ge meenterekening toch al minder is dan vorig jaar en minder opcenten op de vermogensbelasting vanzelf meebrengt verhooging der gemeente fondsbelasting. Wijl de Voorzitter het voorstel van B. en W. 't verst- strekkend acht, wordt dit in stem ming gebracht. Ook de heer Oden- hoven wil de Raad eerst uitspraak laten doen over dit agendapunt, al vorens Goumans zijn voorstel te behandelen. De heer Jacobs merkt op, dat de Personeele belasting met 15 opcenten is verlaagd en nu de opcenten op de vermogensbelasting verhoogen, acht hij 't zelfde als iets van den eene schouder op den andere laden. De Voorzitter zegt dat men zou kunnen kiezen tusschen opcenten op grond- of vermogensbelasting. De heer Strijbosch meent, dat de gronden veel te hoog staan om*daar nog opcenten bij te voegen, waarop de Voorzitter zegt, dat dit bepaald wordt door de verkoopwaarde, zakt deze dan zakt ook de belasting. Weth. Pubben wijst op een paar gemeenten, waar de opcenten op de vermogensbelasting belangrijk ver minderd of afgeschaft zijn. Hij acht den toestand der boeren lang niet rooskleurig, terwijl ze hier 't meest belasting betalen. De sluitpost voor de begrooting is trouwens ook niet 't aantal opcenten op de vermogens belasting doch de gemeentefondsbe lasting. De heer Stoot meent, dat het ge vaarlijk is andere gemeenten als maatstat te nemen, daar men er de financieele toestanden niet van kent. De Voorzitter meent, dat bezitters van een vermogen er beter bijstaan als niet-bezitters, waarna Weth. Pubben ook betoogt dat de gronden te hoog worden aangeslagen, het geen de Voorzitter deed zeggen, dat men toch kon reclameeren en had men 'dan geldige bezwaren, dan zou de aanslag wel verminderd wor den. Ten slotte kwam het voorstel in stemming en werd met 7 tegen 4 stemmen (de heeren Strijbos, Weth. Pubben, Jacobs en Goumans) aan genomen. 3. Kasopname bij den Gemeente- Ontvanger, 3e kwartaal. Werd voor kennisgeving aange nomen, waarbij de heer Vermeulen zegt, dat het zijn aandacht getrokken had, dat er circa f 26000 op de Postrekening stonden, welke daar geen rente geven. De Voorzitter deelt mede, dat dit op het laatst der maand geregeld voorkomt door de Rijksuitkeeringen. Het geld is er overigens gauw af. 4. Voorstel van B. en W, tot het onderhands verhuren der wonin gen voorheen bewoond door W. J. Steerneman aan den chauffeur L. Linders. 5. Voorstel van B. en W. tot het onderhands verhuren der school- woning te Merselo, ingaande 1 Jan. 1931, aan den heer Eijssen, hoofd der school aldaar. Deze punten worden door den Voorzitter toegelicht waarna de Raad z.h.s. besluit het huis bewoond ge weest door Steerneman te verhuren aan L. Linders voor f 2.— per week. welke huur zal loopen van jaar tot jaar, doch uiterlijk 6 jaren, waarna nieuwe verhuring moet plaats vinden. Het schoolhuis te Merselo wordt verhuurd aan het Hoofd der School aldaar voor f 360.— per jaar. Vroeger was de huursom f 400.Op de vraag van den Heer Odenhoven. deelde de Voorzitter mede, dat de schoolhuizen te Ysselsteyn en Heide voor f 325.— verhuurd zijn. 6. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een hulpkeurmeester voor vee en vleesch. Bij dit punt ging de Raad in ge heime zitting over. Na heropening der openbare vergadering ging de Raad over tot benoeming. Uit de gehouden stemming bleek, dat de heer Verschuren was benoemd met 10 van de 11 uitgebrachte stemmen. Sollicitant Van Herten verkreeg 1 stem. Op de vraag van den Heer Ver meulen of deze benoeming geschied op dezelfde conditiën als voorheen, antwoordde de Voorzitter bevesti gend. 7. Voorstel van B. en W. tot aankoop van diverse strooken grond langs den Stationsweg. 8. Voorstel van B. en W, tot aankoop van diverse strooken grond langs den weg Oostrum—Wanssum' De Voorzitter zet uiteen, dat het hier gaat over verbreeding van den weg Venray—OostrumWanssum. Deze weg komt op het Provinciaal wegenplan en zal hiervoor 50 pet. subsidie verkregen worden. Langs den Oostrumschen weg moet onge veer 750 M. tegen f 2.per M. worden aangekocht, langs den Wans- sumschen weg ongeveer 40 aren. Dank zij de medewerking van Weth. Pubben en den Heet Goumans was veel medewerking ondervonden en de gronden tegen schappelijke prijzen verkregen. Op de vraag van den Heer Ver meulen, of de scherpe draai in den weg naar Wanssum verviel, ait- woordde de Voorzitter bevestigend. 9. Voorstel van B. en W. tot verbreeding en verbetering van den weg Oostrum Wanssum, voor komende op het provinciaal wegen plan, door aanbrenging van een steenslag wegdek met oppervlakte behandeling. Dit punt hield zooals de Voorzit ter zei verband met beide vooraf gaande punten. De uitvoering hier van zou kosten ongeveer f 47000.— waarvan de helft gedragen wordt door eene subsidie ad f 23500. 10. Voorstel van B. en W. tot onttrekking aan den openbaren dienst van een gedeelte van den weg no. 142, bij het Veulen en verlegging van dien weg, tot aankoop van een strook grond tot verlegging van dien weg en verkoop van het aan den openbaren dienst te onttrekken ge deelte. Eene schetsteekening circuleerde onder de Heeren Raadsleden, die zoo een duidelijk beeld van de situatie verkregen. Geen enkele opmerking werd hier bij over deze punten gemaakt, die alle z.h.s. werden goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking in beginsel lot het oprichten van een destructor door den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond, op basis van een nader af te sluiten contract. De Voorzitter deelde mede, dat een destructor eene inrichting is, waarin voor consumptie afgekeurd vleesch totaal wordt vernietigd. De boerenbonden willen bij genoegzame deelneming zelf een destructor op richten en vragen nu op basis van een nader aan te gaan contract medewerking der gemeente in beginsel, waartoe de Raad z.h.s. besloot. 12. Vooirstel van B. ën W. oiti hen te machtigen met den Staat der Nederlanden een overeenkomst aan te gaan om aan de voor bebossching met renteloos voorschot in aanmerking komende gronden een complex van 53.97 H.A. onder Merselo toe te voegen. Z.h.s. goedgekeurd. 13. Aanbieding van het Gemeente verslag 1929 met bijlagen. Ouder gewoonte "getrouw wordt dit ter inzage neergelegd. 14. Rapport van de Commissie ad hoe inzake de mogelijkheid van den aanleg van een verbindingsweg vanaf de Hofstraat naar de Eind- straat. De Voorzitter leest het schriftelijk uitgebracht rapport der Commissie voor. waaruit blijkt, dat de Z.Eerw. Heer Pastoor en de Eerw. Zusters Ursulinen niet bereid zijn gronden voor den weg af te staan. De Heer Strijbosch bejammert dit ten zeerste. De Heer Odenhoven dacht wel tegen een doode muur te zullen loopen als lid der Commissie, doch dat dit zoo erg was als hij had ondervonden, had hij zich niet voor kunnen stellen. Hij had er als een doode musch gezeten. Er was niets te krijgen voor het verkeer. De Heer Strijbosch had wel gezegd, dat graag genomen werd wat de Gemeente afgaf, al had het gros der Venrayers liever anders gezien. Het zou een weldaad voor Venray geweest zijn als de weg er gekomen had. Alhoe wel ongaarne zou hij zich bij dezen toestand kalm neer moeten leggen. De Voorzitter deelt mede, dat er bericht is ingekomen, dat de Eerw. Zusters langs den Maasheesche weg grond willen afstaan van den tuin met een diepte van hoogstens 6 M. of zooveel minder als noodig is, mits de muur weder door de Gemeente wordt opgebouwd. De Heer Millen vraagt tegen welken prijs de grond zal worden afgestaan, waarop de Voorzitter zegt f 100.— per Are, hetgeen de Heer Millen hoog vond en de Voorzitter erg laag acht. Op eene vraag van den Heer Vermeulen, of de Commissie actief moet blijven, antwoordt de Voorz dat hare taak afgedaan is. De Heer Odenhoven acht het geen verbetering als de grond aan den Maasheesche weg gekocht wordt. Hoogstens zullen de kerkgangers een hoekje afsnijden. De heer Vermeulen acht dit wel een groote verbetering. Wethouder Pubben vraagt, of hier ook mogelijk subsidie te verkrijgen is, waarop de Voorzitter zegt, mis schien wel wat, maar geen 50 pet. Het is hier geen provinciaal maar eën gemeente-belang. De heer Vermeulen merkt op, dat de K.N.A.C., B.B.N, 'of A.N.W.B. mogelijk wel wat willen bijdragen, waarop uit den Raad de opmerking klinktdie zijn Venray wel genegen (gelach.) 15. Voorstel van B. en W. tot aanvulling en wijziging van het regle ment van orde voor den Gemeente raad. Het nieuwe reglement van orde voor den Raad wordt door den Voorzitter voorgelezen en heeft een langen weg af te leggen voordat het bij de eindstemming is aangenomen. 16. Behandeling der ingekomen aanvragen om subsidie van a. R.K. Vereeniging Moederschaps- zorg te Heerlen b. Afdeeling Venlo der R. K. Reclasseering c. Patro naatscommissie afdeeling Lichamelijke Oefeningd. Commissie van advies inzake beroepskeuzee. Handels cursus van den R.K. Middenstand f. Districtsarbeidsbeurs; g. Van de Presidenten der verschillende muziek gezelschappen gezamenlijk en van de muziekgezelschappen te Venray, Oostrum, Oirlo, Leunen en Merselo; h. van de Vereeniging Volksbelang; i. a. van de R.K. Vereeniging het Groene Kruis, afdeeling Venray b. Afdeeling tuberculosebestrijding c. instandhouding Consultatiebureau ter bestrijding van zuigelingensterfte j. R.K. Parochiaal Leesbibliotheek k. Centrale Vereeniging ter behartiging der maatschappelijke belangen van zenuw- en zielszieken te Amsterdam. De Raad verleende de navolgende subsidiëna. f 50, b. f 25, c. f 325, d. f 30. e. f 600. f. f 500, h. f 500, a. f 200. b. f 400, c. f 175, k. nihil. 'Over de subsidiën aan de muziekgezelschappen was een lange discussie. B. en W. wezen op de algemeene malaise als een ongeschikt tijdstip om tot subsidie-verhooging over te gaan. Uitbreiding van het aantal concerten was niet wel moge lijk, wijl het nu reeds voorkwam, dat een vastgesteld concert moest worden uitgesteld, wijl het betreffend gezelschap zich aan een ontvangen uitnoodiging niet kon onttrekken. De heer Vermeulen merkt op, dat muziek den mensch veredelt en een concert in de week ook wel zou animeeren. De heer Goemans zou de corpsen der gehuchten een concert per ge hucht meer laten geven en Venray's corps 3 minder. Wethouder Pubben merkt op, dat bij een concert van Venray s Fanfare corps weinig leden opkomen, terwijl zij het toch makkelijker hebben, dan zij die van de gehuchten moeten komen. Hij meent daarom dat de corpsen der gehuchten f45 en Venray f 40 per concerc moesten hebben. De Voorzitter waarschuwt tegen dit verschil in appreciatie. De heeren Jacobs en Nelissen vallen Weth. Pubben bij. De heer Odenhoven geeft toe dat de bezetting van Venray's Fanfare corps wel beter zijn kon, maar wijst er op, dat het verzetten van een concert veel last veroorzaakt aan de leden, die aan de hand van de uit gegeven regeling hun Zondagen regelen. Hij brengt gaarne hulde aan de gehuchten, d e op muzikaal gebied enorm vooruit gegaan zijn. Maar hij wil nu het voorstel doen om per concert f 45 te geven, dit acht hij rechtvaardig. De heer Goumans komt nog eens op zijn voorstel terug, hetgeen de heer Stoot niet kan billijken. Met de stemmen van de heeren Strijbos en Goumans tegen wordt de subsidie bepaald op f 45 per concert, en wel van elk gehucht 2 concerten en van Venray 6 concerten Boven dien krijgt Venray's Fanfarecorps nog f 40. 17. Aanvrage der Vakteeken- school om eene bijdrage ingevolge de Nijverheidsonderwijswet. Hier gaat de Raad niet op in. 18. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het besluit van den Gemeenteraad, waarbij een Commis- sie tot wering van schoolverzuim is ingesteld. 19. Voorstel van B. en W. tot benoeming van drie leden in de Commissie tot wering van school verzuim. Z.h.s. worden in deze benoemd Burgemeester en Wethouders. 20. Reclame van C. Breukel tegen zijn aanslag in de rioolbelasting. Welke reclame geeneffect sorteerde. Na een opmerking over den weg- toestand op de Kiuissen en de Burgt- graaf, sloot de Voorzitter de ver gadering met gebed. kant> s h£ r, ,r~ ?cr9< «mei SÊESSUJKB KBH5TSS Parochiekerk Morgen Zondag in alle II. H. Mis en collecte voor de Doofstom men, 2 uur kleine Congregatiej half 3 nerhalingscalaclvs mis voor de jongens, 3 uur Lof en Rozen krans, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 Ieesmis, 8 uur leesmis voor de overleden leden der St. Ludovicusvereeniging, half 9 gezongen II. Mis voor de40-ja- rige echtvereeniging van Piet Watervoort en Cato Derikx. Dinsdag half 7 leesmis voor de Post- en Telegraafbond St. Boni- facius, half 8 leesmis,8uur Jaarg. voor Hendrina Verblakt, 9 uur gez. huwelijksmis voor Johannes van den Boom en Maria Custers, Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johannes Niessen en Echtgenoote, 9 uur gez. huwelijks mis voor Gerardus Hendriks en Petronella Wismans. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld Jaarg. voor Willem van Well en zijne echt genoote Elisabeth van den Berg, 8 uur leesmis, 9 uur gez. huwe lijksmis voor Franciscus Ruiten en Maria Ariaans. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor de echtg. van Carolus Rutlen, 8 uur Jaarg. voorGerard Goemans en echtg. Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 6e klas te biechten. Morgen Zondag wordt wederom de leesbibliotheek geopend. Voor een ordelijke en geregelde bedie ning worden in het vervolg de boeken uitgereikt aan vr >uwen en meisjes alleen vóór de Hoogmis, en na de Hoogmis alleen aan de mannen en jongens. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 9 II. Mis en vergadering der Jongelingencongregatie. Feestdag v. d. H. Seraphinas. Volle afl. o. g. v., kwart na 4 gez. Vespers, 5 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag 6 uu.r Hoogmis ter eere v d. II. Antoniu's, om half 7, 7 uur en half 8 H.H. Missen voor Henricus Poels, als lid van de Aartsbroederschap v.h. Koordje. Woensdag half 7, 7 uur en half 8 H.H. Missen voor Piet de Wijze als lid v. d. Aarlsbroeder- ichap. Vrijdag 7 uur Hoogmis. In de week iedere avond om 6 uur Lof met Rozenhoedje St. Antonius-Patronaut. Geachte Ouders, Aan degenen onder u die daar belangstellend naar vragen, zij ge antwoord, dat de Maandagsche en Woensdagsche Gymnastiek begint om precies 7 uur en eindigt om precies half 9. U kan dus zelf be rekenen wanneer uw jongen thuis kan zijn. Het Handelsonderwijs ein digt voor de meisjes om kwart over 8 voor de mannelijke leerlingen een half kwartier daarna. Het andere Avondonderwijs eindigt om half 9, doch des Woensdags alreeds om 7 ir. Wat het Zondagsche Lof betreft, hieraangaande zal hopelijk spoedig een goede regeling kunnen worden getroffen. Wij verzoeken u om, indien eenigszins mogelijk, de Spaargelegen- heid in het Patronaat te bevorderen, Congregatie. De Congreganisten worden dringend verzocht om zoo veel mogelijk vooraan in de kerk

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2