Schutterij St. Auna Prijsschieten ft UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Inkwartiering. Zondag 28 Sept. en Zondag 5 October Th. IPouwels Hoort een en liet groote verschil in weergave valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY varkens. Zaaitijd nu. Ze geven ab soluut geen opslag. WILLEMS, Overloon. t geen opslag. (Adv.) T 1 Aanbesteding. Aanbesteding Gymnasium met conciërgewoning te Venray. Architect Jos. Wielders B. N. A, Sittard. Ingeschreven werd als volgt Gebrs. Oudenhoven Venray f 108870. Joh. Stiphout, Sambeek, f 112347. Straus-HendriksRoermond f 114826 Gebrs. v. Daal Linne f 115464. P. Coenen Roggel f 118068' A. H. Martens Venray f 126490. Smeets-VerhaagRoermond f 128490 J. Engelen Tegelen f 131000. Op de Woensdag alhier ge houden veemarkt waren in totaal aangevoerd 353 stuks. Stieren 6Dragend vee 35 Gust vee 15: Vet vee 18 Biggen 285. Handel levendig, prijzen hoog, iets neiging tot daling. GEVONDEN2 rijwielplaatjes. Inlichtingen Marechaussée-kazerne en Gemeentepolitie. Op het Donderdag j.l. te 's-Hertogenbosch gehouden examen van den Ned. R.K. Politiebond „St. Michael" is onze dorpsgenoot J. F. Seerden, werkzaam op het kantoor der Rijksbelastingen alhier, geslaagd voor het politiediploma. Proficiat Voor hetzelfde examen slaagden alsnog de heeren Math. Hoevenaars, J. Bouten en H. Cuppen. De Schutterij „St. Anna" heeft van de Familie Jansbeken alhier een schilderij ten geschenke gekregen waarop staan zes gebroeders Jans beken, allen trouwe leden van deze Schutterij. Misschien wel een unicum in Nederland. Het „Luxor-Theater" opent Zondag het seizoen met de magnifieke Amerikaansche film „HetBloedschip." De sensatie van het jaar. Dit sen sationeel romantiscfr zeedrama in t acten, moet een van de sterkste en spannendste films zijn, tot heden uitgebracht. We kunnen liefhebbers van de bioscoop dan ook ten Jeerste een bezoek aanraden. Zie acnterstaande advertentie. Uitslag der gehouden wed vluchten door de Postduivenvereni ging de Zwaluw, vanaf Engis (Belg. afstand 113 K.M., 2e tour, late jongen, le E. Vermeulen 2e, 3e en 7e G Vissers; -ie W. Manders5e Gebr. Rutten; 6e G. Janssen; 8e,9eenl0e G. v. Dijk. Overduif G. Vissers. Duiven los kwartier na elf. Aan komst eerste duif 15535. Laatste duif 2-1-19. Uitslag wedvlucht vanaf Engis, roet onbevlogen oude duiven. le P. v. Ooi 2e G. Vissers; 3e W. Lormans. Overduif Lormans, Duiven los kwart na elf. Aankomst eerste duif 1—55—51. Laatste duif 2-4-41. Uitslag wedvlucht vanaf Jemeppe (Beig.) afstand 152 K.M., 2e tour late jongen. le E. Vermeulen; 2e en 7e Gebr, Rutten; 3e G. Janssen; 4e en 5e G. v. Dijk; 6e en 8e St. Servaas; 9e G. Vissers. Overduif van Ooi. Duiven los 11 uur. Aankomst le duif 13458. Laatste duif 151 —41 Uitslag wedvlucht vanaf Jemeppe met onbevlogen oude duiven. le en 2e W. Lormans3e G Dijck. Overduif P. v. Ooi. Duiven los 11 uur. Aankomri le duif 1 33-42. Laatste duif 1-51-17. MERSELO. Voortaan zal onze dorpskom uit hare Egyptische duis ternis verlost zijn. Zaterdag n.'. heeft, tot genoegen van de aangeslotenen, electrisch licht en kracht ook hier hunne intrede gedaan. Aangesloten zijn Beek, Grootdorp, Kleindorp, Straat en Haag. In een onzer tuinen zagen we onlangs een appelboompje, dat, na het vorige jaar twee keer vruchten, hoewel niet zeer volkomen, gedragen te hebben, thans, na flinke appels geleverd te hebben, weer in bloei staat. De tweede vruchtenoogst zal evenwel op zich laten wachten. De Iegeroefeningen in Noord-Limburg. Venray en zijne omgeving, dat deze week overstroomd werd door militairen en oorlogsmaterialen, is thans weer tot zijn gewone rust teruggekeerd, Bij deze legermanoeuvres moest in het oog worden gehouden, dat zij plotseling in elkaar gezet zijn, daar aanvankelijk een ander terrein in de buutt van Amersfoort daartoe be stemd was. Men had dus niet de vrije beschikking over de terreinen desondanks is thans gebleken, dat de bevolking alle medewerking verleende, wat hieruit blijkt, dat men slechts weinig stroopoppen zag, wat een teeken was, dat de terreinen niet door de troepen mochten worden betreden. De eigenlijke manoeuvres duurden slechts korten tijd, namelijk zes en twintig uur, daar de rest van den tijd bestemd was voor het ver voeren en ontladen der troepen. Maar men moet roeien met de riemen die men heeft. De geheele opzet was, dat zooveel mogelijk eenheden in het veld zouden v/orden gebracht, welke overeenkwa men met oorlogseenheden. Zoo be stonden verschillende batterijen uit vier stuks en waren de compagnieën gebracht op oorlogssterkte, zijnde 150 man. Dit was van groote betee- kenis evenals het feit, dat de oefe ningen onafgebroken zes en twintig uren achtereen voortduurden zonder onderbreking. De legering van Woensdag op Donderdag is geheel op voet van oorlog geschied. Zooals de kapitein van den Gene- ralen Staf, Wilson, mededeelde, was het doel de troepen zooveel mogelijk te oefenen en den oorlogstoestand zoo juist mogelijk na te komen. Wel moest de leiding gebruik maken van hulpmiddelen, bv. het plaatsen van borden, waaruit blijkt, dat de troepen op artillerie- of mitrailleur stooten. Natuurlijk zouden bij deze manoeu vres, welke betrekkelijk veel geld kosten, de dagen zoo rendabel mogelijk gemaakt worden. Er namen aan deze manoeuvres deel 12.000 man troepen, waaronder 7000 man infanterie. De blauwe partij, stond onder bevel van generaal-majoor Jhr. W. Röell, commandant der eerste divisie en de roode te Venio onder commando van den kolonel J. R. L. Jans, commandant der vijfde infan- terie-brigade. Ten oosten van Venlo was een vliegveld ingericht, met groote tent hangars uit Soesterberg. Bij Venray, Holthees en Wanssum waren drie tentenkampen opgeslagen voor duizend man, waar den nacht voor en na de oefeningen soldaten gelegerd waren. Do Koninklijke Familie. Woensdagmorgen is de Koningin met de Prinses naa: Deurne ver trokken alwaar de hooge gasten om 12.17 aankwamen. De Koninklijke stoet begaf zich daarna rechtstreeks naar het ma noeuvre-terrein in Venray en Horst. Des namiddags zijn we een kijkje gaan nemen naar de manoeuvres. Ook daar hebben we Hare Majes teit de Koningin tweemaal ontmoet. Te Castenray, het centrum van het manoeuvregebied, zal men wel nooit zooveel vreemdelingen gezien hebben. We vernamen, dat 14 duizend militairen aan de oefeningen deel namen. Het aantal belangstellende burgers zal wel niet ver daar beneden zijn geweest. Er waren honderden, neen, duizenden auto's, om van de fiietsers maar niet te spreken. Een militair vliegtuig dat aldaar een noodlanding had moeten maken, trok ook veel publiek. Om kwart voor vijf zijn H. M. en de Prinses wederom met den trein van Venlo naar Gilze-Rijen vertrok ken, waar den nacht werd door gebracht. Donderdagmorgen vertrok H. M. vandaar naar Dordrecht, "lwaar zij bij de officieele opening van de nieuwe zeehaven tegenwoordig was. Donderdagavond gaf tot slot Ven- raysch Fanfarecorps een drukbezocht concert op de Groote Markt. Zoo wel militairen als burgerij waren present, toen een serenade werd ge bracht aan de bevelvoerende officieren. Wemeenen wel te kunnen verklaren dat de ontvangst der militairen hier uitstekend geweest is. Verkoopdagen van fok varkens. Door verschillende besturen der Noord-Limburgsche Verkoopvereeni- gingen is besloten om in samenwer king met „Fokkersbelang" z.g. verkoopdagen te organiseeren. Reeds dezen herfst zal hiermee worden aangevangen. De bedoeling is dat hier alleen prima fokvarkens zullen worden ver kocht, die vooraf gekeurd worden, zoodat de kooper de grootst moge lijke zekerheid heeft dat hij op deze verkoopdagen waar voor zijn geld krijgt. Door flinke reclame voor deze verkoopdagen in binnen- en buiten land zal er tevens voor gezorgd worden dat de fokker zijn goed fokmateriaal tegen flinke prijs van de hand kan doen. Deze nieuwe instelling zal ongetwijfeld in een groote behoefte voorzien. Daarom Noord-Limburgsche varkensfokkers begrijpt uw belang en geeft ruim uwe medewerking, opdat reeds de eerste van deze verkoopdagen een succes moge worden. Deze eerste verkoopdag zal waar schijnlijk reeds in October a.s. plaats hebben. De gelegenheid tot het op geven vefn fokvarkens hiervoor zal nader worden bekend gemaakt. OVERLOON. Aan het Wit- Gele Kruis is voor 1931 een sub sidie van f 100.— van gemeentewe ge toegekend. OVERLOON. Zondagmiddag is onze Overste (Moeder Magdalena) van het klooster der Eerw. Zusters alhier, vertrokken naar het nieuw opgerichte klooster te Hapert bij Eindhoven, waar zij als Overste benoemd is. Tot Overste van het Klooster te Riel bij Tilburg is benoemd,2uster Clavaer van het klooster alhier- HOLTHEES. Op het j.l. Zondag gehouden schuttersconcours te Ber gen behaalde onze schutterij den eersten korpsprijs vaste paal en den eersten korpsprijs vrij hand. Bovendien behaalde de heer A. Martens het eerekruis, de kheer H. van Kempen kampioenskruis, dhr. J. Grubben den 2en en dhr, H. van Kempen den 6en personeelen prijs. VENLO. Onze najaarskermis glijdt den berg af. Zij geleek dit jaar „op een 4e klas begrafenis." Zoo dun hebben we 't na den oorlog nog niet meegemaakt. Aan de Maas stond dezen keer niets, in de Putea- nusstraat evenmin, op het gasplein, van ouds het centrum der kermis- drukte, heel weinig. En daarbij het slechte weer. Geen wonder, dat het een echte malaisekermis werd. Ljjk opgehaald. Uit de rivier de Maas bij Venlo werd Woensdag opgehaald het lijk van de 29-jarige vrouw D. H huis vrouw Pf., Nolensstraat, alhier. Zij had in den avond van 16 dezer haar woning verlaten en was sedert spoorloos verdwenen. Als zenuw- lijdster schijnt zij een einde aan haar leven te hebben gemaakt door in de Maas te springen. Per rijwielbrancard werd het lijk naar het lijkenhuisje op het kerkhof overgebracht. Het smokkelen aan de Duitscko grens. Zoo st 1-aan keert de gouden smokkeltijd der eerste na-oorlogsjaren terug. De huidige werkloosheid aan beide zijdzn der grens bevordert dit bedrijf zeer. Ook de vroeger zoo in tel zijnde smokkeltrucs herleven. Zoo treden ook thans weer de pseudo-kommiezen op, die de met waren beladen sluikers aanhouden of overvallen en ze van alles beroo- ven om dan zelf alles aan den man te brengen. Zoo werden een der laatste nachten nabij Kevelaer een 3-tal fraudeurs uit dit stadje door valsche tolbeambten, die een ruim gebruik van vuurwapens maakten en er maar op los schoten, aangehouden. Het gelukte hun ook alle vervoerde goederen „in beslag" te nemen. Door het vele schieten werd de politie aangelokt, die een tweetal der over vallers arresteerde. Zij wisten uit het cachot te ontsnappen, maar werden later weer ingepikt. De hoofdman heeft zich door de vlucht nog steeds aan een aanhouding weten te ont trekken. Ernstige val. Maandag is in het Forumgebouw te Sittard de 23-jarige H. P., uit Sittard bij het vervoeren van bier tonnen komen te vallen. Hij kwam in een glas terecht, brak een pols, terwijl een der slagaders werd door gesneden. In bewusteloozen toestand is hij naar het Fransche klooster overgebracht. Hij leed veel bloed verlies. Na het ongeluk te Geulhem. Dezer dagen verliet Jan Lieven, het laatste slachtoffer van het onge luk te Geulhem; waarbij eenige leer lingen der kweekschool te Haarlem in de rotswoningen door een rotsblok werden getroffen, het hospitaal Cal- variënberg te Maastricht. Ineen kuip mot water verdronken. Dinsdagmorgen had het anderhalf jarig dochtertje van den landbouwer K. in de buurtschap Eind te Neder- weert het ongeluk, in een onbewaakt oogenblik, in een kuip met water te vallen. De arme kleine werd even later door de ouders levenloos er uitgehaald. Moord te Kerkrade. Maandagavond bevond de 23-jarige T. G., te Kerkrade zich in de lunch room van K. van L. aan de Nieuw- strant, aldaar in gezelschap van zijn meisje en eenige kennissen. G. was in vroolijke stemming en toen tegen half elf 's avonds twee Duitsche vrouwen den winkel binnen kwamen om iets te gebruiken en daarna wil den betalen, legde G. de hand op den schouder van een harer en zeide, dat hij ook wel geld had om te be talen. Een der vrouwen gaf G. daarop een slag in het gelaat, juist toen een onbekende man den winkel binnen trad, die G. naar buiten duwde. Nauwelijks was G. buiten de deur of men hoorde een schot vallen, Toen men buiten kwam vond men hem zwaar gewond met een schot in den buik voor de deur liggen. De onbekende man en de beide vrouwen bleken inmiddels met een auto ver dwenen te zijn. G. werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Niettemin is de jonge man Dins dagmorgen aan de gevolgen van zijn verwonding overleden. Door de politie is een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Van de daders, die onbe kend zijn, is tot nog toe geen spoor gevonden. Ongeluk b(j het spel. Maandagmiddag waren in het gymnastieklokaal van Staatsmijn Emma enkele jongens aan het bok springen. Daarbij liep de 15-jarige leerjongen J. P. uit Hoensbroek een hoofdwonde op. Aanvankelijk liet het geval zich niet ernstig aanzien. Later werd de jongen echter zoo ernstig ongesteld, dat hij naar het ziekenhuis te Heerlen moest worden overgebracht. Daar is hij Woens dagmorgen overleden. Geldkistje ontvreemd. Uit het kantoor van den heer Berendsen, schilder, Vughterstraat te 's-Hertogenbosch, is een groen geld kistje verdwenen, inhoudende een bankbiljet van 10 gulden, 15 zilveren guldens en eenig klein geld voorts een effect van de Groningsche Hypotheekbank, groot f 500, staande mogelijk op naam van Wiebe v.d. Schoot eenige aandeelen van de R.K. Schilderspatroonsvereeniging St. Lucas, 40 a 50 heele vacantiezegels a f 0.85 en 10 a 20 halve vacantie zegels a f 0.42 i/f. Van braak is geen spoor te ontdekken. Dievenbende aangehouden. De politie te Enschedé is een bende op het spoor gekomen, welke in ver schillende magazijnen diefstal heeft gepleegd. Een groot aantal gestolen costuums, schoenen enz. zijn reeds in beslag g nomen. Acht personen zijn aangehouden. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Daar men vermoedt dat de bende zich nog aan andere feiten heeft schuldig gemaakt. Zyn vriend per ongeluk geschoten. De heeren M. S. en Sm. waren de bosschen onder het gehucht Westerwijk te Hiivarenbeek op de patrijzenjacht. Toen de eerste op een gegeven moment een vogel onder schot kreeg en aanlegde, kwam juist zijn vriend achter een heuvel op duiken, waardoor deze op een afstand van 40 M. het schot hagel in zijn gelaat kreeg. Zijn rechteroog was ernstig aangedaan. De getroffene is allerijl naar het Ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. Beentje in de keel. Het 4-jarig dochtertje van den tuinier H. Peereboom te Pijnacker had het ongeluk zich in een beentje te verslikken. Overgebracht naar het ziekenhuis „Bethel" te Delft, is de kleine ondanks operatief ingrijpen, aan de gevolgen overleden. Een schatgraver te Deventer. Donderdag was zekere G. V op zijn land tusschen de lighallen en de vleeschwarenfabriek der firma Anton Hunnink te .Deventer aan het aardappelrooien, Circa 10 c.M. diep stekende, haalde hij plotseling allerlei gouden sieraden mee naar boven. De gevonden voorwerpen dragen schier alle een ouderwetsch karakter er zijn gouden mutsspelden bij en broches met cantillewerk, manchetknoopen van dezelfde soort, halssnoeren en armbanden, benevens verschillende ringen, waaronder kele met edelsteenen. De politie vermoedt, dat het ge vondene van diefstal afkomstig is. De huisvader en de waterleiding, Iu een dorp ergens in Brabant werd eenige dagen geleden een eenvoudig werkman, vader van teen groot gezin, gedwongen waterleiding te laten aanleggen. De man zag geen kans de kosten van aanleg te betalen (dit kon geen voorwendsel zijn, want de man was reeds sedert eenigen tijd werkloos). Niettegenstaande meende het hoofd der gemeente toch zijn eisch van aansluiting te moeten handhaven, waartoe de betrokken huisvader zijn toestemming weigerde, wijl hij van oordeel was. dat bij toestemming ook de verplichting tot betalen ont stond en hij tot betalen niet bij machte was. Intusschen werd de zaak doorge zet en werd tegen den man proces verbaal opgemaakt op grond van zijn weigering, zoodat hij veroordeeld werd tot f 10.boetesub. 10 dagen hechtenis. Ook deze tien gulden kon de man niet aan zijn gezin onttrekken, hij had ze misschien ook niet en zoo werd de ongelukkige (armoede is toch reeds een scherp zwaard) onder geleide van een marechaussee naar de gevangenis gebracht. Dit alles had nog wel plaats onder de bijzondere omstandigheden, dat iederen dag vermeerdering in zijn gezin was te wachten. Een bijzonder toeval is den man van dienst geweest. De terugkeerende marechaussee werd door een automobilist, die hem kende, uitgenoodigd mede te rijden. Deze man die in zijn functie wel meer droevige gevallen zal hebben meegemaakt, vertelde met merkbare ontroering welk een zwaar werk hij achter den rug had, wat de automo bilist aanleiding gaf, zich onmiddellijk met den brigade-commandant in verbinding te stellen en te zorgen dat de boete werd voldaan, zoodat de man na vier en twintig uur kon worden ontslagen. Wij vragen ons nu af Is het katholiek zulk een leed toe te brengen aan een arm arbeidersge zin, wanneer het eenigszins mogelijk is, dat te voorkomen En-dat was hier mogelijk. Wat zal men antwoorden, als socialisten of anderszins zulke gevallen voor hunne propaganda uitbuiten en de vraag stellen, wat de katholieke be ginselen in de practijk beteekenen? Wanneer de betrokken persoon of personen, die het in hun macht hadden een andere wending aan het hierboven gesignaleerde feit te geven, niet beseffen, dat de wet niet dient om machtswaanzin bot te vieren, laten ze dan toch begrijpen, dat alle spotternijen en scheldpartijen van onze geloofsvijanden minder kwaad stichten dan een enkele gebeurlenis als deze, waarbij de liefde tot den evenmensch zoo ver te zoeken is. De balans van den storm. 200 Fransche visscliers omgekomen Men gelooft thans met tamelijke zekerheid te moeten aannemen, dat de stormen der laatste week den dood van ongeveer 200 visschers geëischt hebban. In totaal worden op de Norman- dische kust nog 34 visschersschepen gemist. De Fransche torpedobooten, die jitgevaren waren, om naar de ermiste vaartuigen te zoeken, zijn teruggekeerd zonder een spoor der vaartuigen te hebben gevonden. Men vreest nu, dat al de 31 schepen met hun geheele bemanning in de stormen den ondergang hebben gevonden. Uitbetaling inkwartierings- gelde i enz. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat de inkwartieringsgelden en andere ver goed ngen voor leveringen aan het leger zullen worden uitbetaald op nader in het volgend nummer van „Peel en Maas" aan te geven datums. Tot zoolang moet men dus wachten met zich ter secretarie te vervoegen. De inkwartieringsbiljetten, bons, enz. die men ontvangen heeft, moet men goed bewaren, om die dan ter secretarie te kunnen overleggen. Venray, 26 September 1930. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Vergoeding van door militairen aangebrachte schade. De Burgemeester van Venray her innert er de eigenaren of pachters van gronden, waarop door de mili tairen schade is aangebracht, nog maals aan, dat binnen vier dagen na afloop der oefening, dus uiterlijk Dinsdag u.s. 30 September 1930 zij zich tot den Burgemeester moeten wenden ten Raadhuize onder opgave der schade, die is aangericht. Venray, 26 September 1930. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. BUBUmiJKS STABS nsMr van 19 tot 26 September GEBOREN: Herman J. Mulder, Smakt Joseph J. M. Weijs, Overbroek Johanna A. Clephas, Gasstraat Maria H. Vermeulen, St. Odastraat Herman A. v. Enckevort, Oostrum GEHUWD Martinus W. Berbers, 24 jaren, sigarensorteerder en Gertruda W, Vermeulen, 22 jaren, beiden te Venray OVERLEDEN Johannes G. C, Arts, 5 jaren, Merselo. Maria Hungerhoff, 81 jaren, kloos terzuster, St. Josephsgesticht. KS&XmjKS DXBX8TBV Parochiekerk Morgen Zondag om half 8 gaat de Maria-Congregatie ter bedevaart naar de Smakt. De H. Communie wordt uitgereikt kwart over zes, half 3 herhalingscatechismus, 3 uur Lof, 4: nur H. Familie. Voor de meisjes na 't Lof vergadering Apostolaat des gebeds. Maandag half 8 en 8 u. leesmis 6 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jsarg. 2de kl. voor P. Willems van Dijck. Woensdag half 8 best. Jaarg. voor Joh. Claessens en echlgen. 8 uur Jaarg. v. G. en M. Mos mans, 6 uur Lof en Rozenkrans. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg, 2de kl. v. J. Verbunf, 6 uur Lof en Rozenkrans. Vrijdag 1ste der maand en ver eering van het H. Hart v. Jezus, half 7 best. Hoogmis, half 8 gest. leesmis, 8 uur leesmis, 6 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 6e en 7e en de meisjes der 4de kl. te biechten, 6 uur Lof en rozenkrans. A.s. Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Vanaf Zaterdag 4 Oct. 12 uur tot Zondagavond te verdienen een volle afl. zoo dikwijls men de kerk bezoekt voor allen die waar dig gecommuniceerd hebben en bidden tot intentie ven Z. H. den Paus. Gedurende de maand Oct. 6 uur Lof en rozenkrans, Zondags onder 't Lof van 3 uur. Paterskerk. Zondag 5. 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de Derde Orde afd. mannen, half 3 verga dering voor de vrouwen afd kw. over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag half 8 Hoogmis, half 7 Lof. Woensdag 8 u. pl. Hoogmis uit dankbaarheid bij het Zilveren Kloosterjubilé van P. Gregorius van Heusden. Half 7 pl. Lof en Rozenhoedje. In de Oclobermaand iederen dag lof en rozenhoedje Vrijdag le Vrijdag der maand, toegewijd aan het Iïart van Jezus Vigilie v.h. feest van onzen H. Vader Franciscus, vasten en ont houdingsdag voor de leden v. d. Derde Orde. Half 8 pl. Hoogmis, half 5 pl. gezongen Metten en Lauden, half 7 Lof en Rozen hoedje met toewijding aan het II. Hart. Zaterdag hoogfeest van onzen II. Vader Franciscus, 8 uur pl. Hoogmis en processie, volle afl. o.g v. Generale absolutie voor de D.O. kwart over 4- plechtige Ves pers, half 7 pl. Lof, daarna de gedachtenis v.h. zalig afsterven van onzen IIVader. St. Antonius-PatroiiHat. Geachte Ouders, Al meermalen is in de Patror.aa's- ccmmissie bestotende contributie een weinig te verhoogen. Wij heb ben tot heden de uitvoering dezer beslissing uitgesteld. Dit kan niet langer. Op vele Patronaten bedraagt de contributie tien cents per week, zonder dat men daar over een Sport terrein beschikt, en zoo meer. Het Patronaat heeft zich thans door te bouwen in nieuwe schulden gestoken, uitsluitend in het belang van Venray. De bijdragen hiervoor zijn bereden de verwachting gebleven. Wil een bloeiende plaats als Venray trot«ch kunnen zijn op haar Jeugdgebouw, dan moeten er nog eenige verbete ringen worden aangebracht. De contribute bedraagt dan, te beginnen met Zondag 5 October, zeven cents per week. Voor de ouders beteekent deze geringe ver meerdering niets. Vooral als men bedenkt welke gedragswijze we volgen ten opzichte van armere jon gens. Voor het Patronaat beteekent het weliswaar niet veel; doch alle beetjes helpen. Wij vragen, vooral in den eerst- volgenden tijd, de bijzondere aand c' t der ouders voor de gewone rubriek „St. Antonius-Patronaat" onder het Kerknieuws. Aangifte voor Huisvlijt-cursus (gratis) en voor Teekenschool en „Avondschool" (zie de advertentie. Spaarbankboekjes inleveren. Alleen voor diegenen die hun boekje inleve ren, wordt jaarlijksche rente bij geschreven. Aangifte voor het Patronaat, uit sluitend voor jongens die tot de Plechtige Communie zijn toegelaten. Wij bevelen ons gaarne aan voor het ontvangen van leesboeken, illustraties, van oude meubelen enz. Op 13 October a.s. hopen onze geliefde Ouders Piet Watervoort en Catharina Derkx hunne 40-jarige echtvereeniging te herdenken. Dat Ood hun nog vele jaren moge sparen is de wensch hun ner dankbare kinderen en klein kinderen; Venray 27 Sept. '30. Venlo, Johanna Staal-Watervoort, Alphons Staal en kinderen. Frans Watervoort, Elisa Water voort-Mulder en kinderen, Venray, Maria Eibers-Watervoort, Johan Eibers. T3E3 ElOOP gramaphoon of pathéfoon Koikweg 4. TE KOOP een dragend varken 14 weken dracht bij E. Nellen, Scheide. op het St. Annapark. Vanaf heden verkrijgbaar appels in verschillende soorten. Ook reeds te bestellen voor winter provisie bij Engelbert POELS, Heide. Pijpen Zwavel Losse Bloem van zwavel Ongezuiverde Levertraan Alle soorten Kippenringen met doorgedrukte nummers 5- en 3slags celluloid ringen. Vraagt onze extra lage prijzen. Hofstraat 1

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2