U moet „Ata' zelf probeerert! Eerste Hulp -j» Ata, het radicale Schuur- en Reinigingsmiddel. Neemt U eens een proef, U zult het niet meer willen missen! Slechts 13 cent kost deze handige strooifïesch. Alles blijft als nieuw door Ecnig Importeur E Ostermann Co's Handel Mij.. Amsterdam Fabrikante: Henkei Cie A G„ Düsseldorf ijver dan eerst toe te leggen op de verbetering van den veestapel. Elke stap in deze richting kan beschouwd worden als een middel om de tegenwoordige landbouwcrisis gemakkelijker door te komen. Door gemaskerde bandieten overvallen. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 1 uur drong een tweetal gemaskerde mannen in de hoeve van den landbouwer J. Ven- ner te Mildert (gem. Grathem). De 50-jarige V. werd door de onver laten met een ijzeren voorwerp ernstig mishandeld, terwijl hem eenige mes- i teken werden toegebracht. Ook de zoon van V. werd overvallen en kreeg eveneens eenige messteken. Op het hulpgeroep van de beide dochters van den landbouwer namen de in dringers de vlucht, zonder dat zij iets konden meenemen. Zondagmorgen werd op den weg van Keipen naar Baexem een der vermoedelijke daders gearresteerd. Hoovers in Nederwoert. In den nacht van 13 op 14 Sept. is ingebroken in de woning van dhr. J. Venner op de Millert gemeente Nederweert. De dieven, twee in getal wisten zich toegang te ver schaffen door een ruit te verbrijzelen en daarna het raam te openen. Vooreerst hadden de bandieten den waakhond den hals afgesneden, waarna zij tot den inbraak zijn overgegaan. Binnenkomende zouden zij dhr. Venner gewekt hebben en hem herhaaldelijk verwondingen aan het hoofd hebben toegebracht. Daarna vroegen ze om geld. Venner zei„Ik zal je geld geven, maar dan moet je me verder met rust laten." Hij is toen uit het bfd gestapt, om geld te halen. Onder- tusschen werd de 19-jarige zoon van Venner, die in hetzelfde vertrek sliep in bedwang gehoudeu met be dreiging van een revolver, wat na derhand een gewoon kinderpistooltje bleek te zijn. De vader wou zich intusschen naar een ander vertrek begeven, om geld te halen. Toen de dieven bemerkten, dat Venner de slaapkamer wilde verlaten, vielen zijn hem op nieuw beiden aan en verwondden hem met een mes ernstig in de hartstreek. Hierop sprong de zóón die hierdoor buiten bedreiging kwam, uit bed en sloeg met een stoel naar der bandieten. Waerna hij ook door messteken ernstig verwond werd aan het hoofd en een arm. Terwijl dit gebeurde is de dochter van Ven ner. die in het naastbijzijnde vertrek sliep door het rumoer gewekt, op gestaan en door de voordeur naar buiten gevlucht om hulp te halen. Zij moest echter over het voetpad van de spoorbrug, die ligt over het kanaal Wessem-Nederweert. Toen binnen weinig tijd de buren kwamen hadden de bandieten het hazenpad gekozen, zonder iets van waarde mede te nemen. Zondagmorgen zijn door den gem. veldw. van Ell, gem. Hunsel, twee verdacht uitziende personen aange houden. Tegen den middag zijn die personen, twee Duitschers, onder geleide van de politieagenten uit de omliggende dorpen naar de woning van Venner gebracht. Zij hebben echter nog geen bekentenis afgelegd- Terwijl er verdachte bewijzen tegen hen gevonden zijn, zooals voetafdrukken, welke overeenkomen met de schoenzolen van een van hen. Verder is een halve bril ge vonden, welke zou toebehooren aan dien zelfden persoon, waaraan men kon zien, dat hij een bril gedragen had. Daarbij had de ander een schram boven zijn linkeroog, Jwelke men toeschrijft aan den slag met den stoel, door den zoon van Venner toegebracht. Een van hen had een bloedvlek in zijn jas. en beiden bebloedde zak doeken in hun jassen. Do inbraak in hot Postkantoor to Brunssum. Zaterdaq werd door de Arr. Rechtbank te Maastricht op vrije voeten gesteld, K. J. W., geschorst kantoorhouder der Ned. Posterijen te Rumpen-Brunssum, die sedert eenigentijd werd gevangen gehouden, als verdacht van de inbraak en den diefstal in het bijkantoor der Poste rijen* gelegen in de benedenverdieping van zijn woning, bij welke gelegenheid een bedrag van ruim 3600 gulden werd ontvreemd. De Provinciaal der Franciscanen. De hoogeerw. pater Regalatus Hazebroek, provinciaal der Francis canen, zal Woensdagmorgen zijn visitatiereis naar Indië aanvangen, waarop hij, gelijk gemeld, zal verge zeld worden door den zeereerw. pater dr. Cassianus Hentzen O.F.M. Vrijdag zullen zij zich in Genua inschepen op de „P. C. Hooft". Tegen Kerstmis hopen zij in het vaderland terug te keeren. Uit een raam gesprongen. In het café Z. te Spekbolzerheide- Kerkrade had een ernstige vechtpartij plaats. Toen de politie in de gelag kamer kwam, vluchtte een der vechtersbazen, de mijnwerker v. d. V., naar boven. Daar sprong hij uit een raam der tweede verdieping op straat. Zwaar gewond in bewuste- loozen toestand werd v. d. V. naar het ziekenhuis te Kerkrade gebracht. Storm op de Noordzee. Twee man van een torpedoboot over boord geslagen. Van de torpedoboot G II, welke Maandagavond te IJmuiden binnen kwam, is op de Noordzee door den storm een stoker over boord gesla gen. Deze werd evenwel gered door den commandant der torpedojager G XIII, die het ongeluk zag gebeuren en gekleed te water sprong. Even later sprong dezelfde com mandant weer over boord, om te trachten den korporaalseiner Broeren uit den Helder, die ook door een stortzee van de G II afsloeg, te redden. Deze poging mislukte echter, doordat de commandant zelf uitgeput binnen boord gehaald moest worden. De drenkeling, die een paar minuten later gezien werd, kon nog met een haak worden opgehaald, maar door de woelige zee werd hij losgeslagen. Zijn lijk kon niet geborgen worden. Zesjarig meisje door een auto gegrepen. Dinsdagmiddag te half vijf werd op den St. Jorisweg te Dordrecht de zesjarige J. F. door een vracht auto der firma V. overreden en gedood. Het meisje kwam plotseling achter een bakkersfiets vandaan loopen en wilde de straat oversteken, waarbij het door een auto werd gegrepen. Den chauffeur treft geen schuld. Dinsdagmiddag is nabij de R. K. Jongensschool in de Raadhuisstraat te Gilze het 10-jarig zoontje van den landbouwer A. van Opstal door een vrachtauto overreden. De ge neesheer die spoedig ter plaatse was, constateerde een ernstige sche delbreuk en zware verwondingen. Een geestelijke voorzag het knaapje van de laatste H.H. Sacramenten. L\jk opgehaald. Maandagmorgen werd te Greven- bicht uit de Maas opgehaald het lijk van een 40-jarig manspe soon. Uit het horloge, dat op hem werd be vonden en waarop de naam Borg haren voor kwam, leidt men af, dat het één der drie mannen is, welke daar verleden week te water geraak ten. De opening van het nieuwe parlementaire jaar. Onder de telkenjare terugkeerende groote belangstelling van een kijk en bewondergraag publiek beeft weder de plechtigheid plaats gehad van de opening, door onze Koningin, van het ^nieuwe parlementaire zit tingsjaar 1930—1931. Voor belangstellingsbetoon was er dit jaar des te meer reden, nu tijdig vooraf bekend was geworden, in de eerste plaats dat de Koningin Moeder dit jaar ook in de Staatsie koets zou zijn toe te juichen met de Koningin, den Prins en Prinses Juliana en ten tweede dat,, in af wijking van hetgeen sinds den mobilisatietijd gebruik geworden was, n.l. om steeds met 'n kleinen stoet van het Koninkiijk Paleis naar de „Vergaderzaal te rijden, dit jaar die stoet, voor het eerst na 16 jaren, uitgebreidheid zou verkrijgen en zou uitrijden nagenoeg in den luister van vóór 1914. Alleen werden de zes rijtuigen, welke ditmaal de stoet zou tellen, niet als vroeger door vier paarden getrokken doch thans door twee. hetgeen echter weinig afbreuk deed aan den brillanten aanblik welken de Koninklijke Cor- tège weer aanbood. De roofoverval te Mildert. In verband met den roofoverval op de hoeve van den landbouwer V. te Mildert, kan gemeld worden, dat de vermoedelijke daders te Hunsel zijn gearresteerd. Het zijn de 23-jarige Duitsche mijnwerker M. K. uit Sterkrade en de 27-jarige slotenmaker H. B. uit Oberhausen. Beide verdachten zijn naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. De ni\jDeit en de spoorwegen. Naar gemeld wordt, is de over eenkomst tusschen de Mijnen en de Spoorwegen omtrent het vervoer van steenkolen voor 2 jaren ver nieuwd en bovendien gewijzigd. Door deze wijziging wordt aan de mijnen voor het vervoer van bepaalde hoeveelheden steenkolen een korting op den vervoersprijs gegeven van 1025 procent, waarbij.de hoeveel heden en de afstanden beslissende factoren zijn. Anti- Vlootwet-demonstraties In de hoofdstad en te Rotterdam werd Zondag als gevolg van een oproep van S. D. A. P. en N. V. V. gedemonstreerd tegen het vlootplan van minister Deckers. In totaal heb ben naar schatting te Arasterdam 80.000 betoogers hieraan deelgenomen Gesproken werd hier o m. door ir. Albarda, leider der sociaal-democra tische Kamerfractie. Aan het eind van zijn rede las -spreker een tweetal moties voor die naar Genève en Den Haag worden verzonden. Hierna stelde zich op het terrein aan den zuidelijken wandelweg een groote stoet op, die onder de vroolijke tonen van verschillwnde muziek korpsen door de stad trok. Te Rotterdam werden op het ter rein Woudestein protestdemonstraties gehouden. Circa één uur waren onge veer 40.000 betoogers aanwezig. Spreker was hier o.m. de heer Oudegeest, nadat de heer Brautigam de meeting had geopend. Spreker stelde een tweetal moties voor, een van nationaal en een van internatio naal karakter, die onder gejuich wer den aangenomen. De rozenfeesten te Lottum. De jaarlijksche rozenfeesten werden ■Zondag en Maandag wederom te Lottum gehouden. Het marktplein met zijn lommerijke lindeboomen was omgetooverd tot een weelderig rozenpark. Tijdens de rede van burgemeester Gielen, kwam even een mat-goudgele najaarszon van achter de wolken het rosarium in een feestelijken tooi van helle kleuren zetten. Aan de entrée van het rozenpark was een bloemenpartij gerangschikt en gegroepeerd om een bronzen Koninginne-beeld, een mooi-vertolkte hulde aan de vijftigjarige Lands vrouwe. Verderop, in een veld van zacht- kleurige rozen, brandde de naam „Lichteveld" in rozen van scharlaken rood, waarover heen 'n kleurige bloementempel was gekoepeld, ter herinnering aan kapelaan Lichteveld, die ongeveer een eeuw geleden aan de Lottumsche inwoners de boom- kweekerij leerde. Over het geheele plein rozen en nog eens rozen, in de prachtigste kleurschakeeringen, waartusschen kleine waterpartijtjes een alleraardigst aspect boden. Ondanks het somber-donkere weer met tal van regenbuien, was het be zoek in deze dagen aan het mooi Maasdorp toch zeer groot. De Lottumsche rozenfeesten win nen jaarlijks aan populariteit. Aardappelmeel in het brood. Voor het gebruik van aardappel zetmeel als grondstof voor de berei ding van brood is bij Kon. Besluit tot wederopzeggens toestemming verleend. De hoeveelheid aardappelzetmeel, bij de bereiding te gebruiken, mag niet grooter zijn dan 1/1gedeelte van het te gebruiken meel, terwijl het brood moet worden aangeduid met den naam „brood met aardappel meel." Deze aanduiding moet op onschade lijke en deugdelijke wijze in ieder zoodanig brood zijn aangebracht met behulp van een ouwel, met eene doorsnede van ten minste 40 milli meter, waarop de aanduiding is ver meld met Latijnsche hoofddrukletters van ten minste 3 millimeters hoogte en met eene lijndikte van tenminste 1 millimeter. Overigens zijn op dit brood alle bepalingen van het Broodbesluit van toepassing. R.K. Groenten-en fruitveiling te Maastricht. De R. K. Groenten- en fruitveiling Maastricht en Omstreken nam Zater dag hare aan de Kastanjelaan gelegen moderne ingerichte nieuwe veilings gebouwen in gebruik. Des morgens had reeds de plechtige inzegening der gebouwen plaats gehad. In bijzijn van tal van geeste lijke en wereldlijke autoriteiten wer den de gebouwen officieel door Baron van Hövell tot Westerflier, Commis saris der Koningin, met een rede geopend. De inrichting welke tot stand kwam kan wedijveren met de grootste in het land. Nadat vervolgens de burgemeester, ir. W. G. v. d. Kraft, als vertegen woordiger van den minister en de secretaris van het Centraal Bureau der veilingen in Nederland mr. L. Niemöller en anderen het woord hadden gevoerd bezichtigden de aan wezigen vervolgens de gebouwen en de tentoonstelling. De oppervlakte van het geheele terrein bedraagt 10.000 M2. De gebouwen werden ontworpen door den Maastrichtschen architect Arthur Deussen en uitgevoerd door den aannemer van de Weijer. De tentoonstelling waarop vele groote firma's op landbouwgebied exposeerden had een druk bezoek. Verhooging invoerrecht op mais. Volgens mededeeling van den Rijksiandbouwconsulent te Parijs, is h:t invoerrecht op mais in Frankrijk verhoogd van 10 tot 24 francs per 100 K.G., voor gebroken mais van 16 tot 38 fr. 40 en voor maismeel van 18 tot 43 fr. 20. Voor een nader vast te stellen contingent van Roemeensche mais, bestemd voor veevoeder wordt het invoerrecht beperkt tot 16 fr. 80. De verhooging treedt onmiddellijk in werking. De K. Ij. M. diensten hervat. Schiphol, de gemeentelijke vlieg- haven van Amsterdam, vertoont weer het gewone beeld van gaande en komende toestellen. De diensten zijn hervat, de staking behoort gelukkig weer tot het verleden. Het publiek kan zich weer lustig aan de Neder- landsche toestellen, bestuurd door de beproefde K.L.M.-piloten, toever trouwen. De moord te Stramproy. Voor de rechtbank te Roermond werd Dinsdag de zaak hervat tegen den slager H. H. te Stramproy, die ii de maand Januari jl. naar aanleiding van de kwes'ie over een kip den zoon van den landbouwer Donders aldaar een doodelijken messteek toe bracht en eveneens diens vader ernstig verwondde. Door dr. Schim v d. Loeff uit Venray was een rapport uitgebracht omtrent de geestvermogens van ver dachte en diens al of niet toereken baarheid. Het rapport zegt o.m. dat H. geen psychopaath ishij is niet ontoereken baar en ook is van een verminderde toerekenbaarheid geen sprake. Wel heeft verdachte op het oogenbiik van de daad geleden onder het alcohol intoxicatie door het drinken van het koppige Belgische bier. Het O. M., waargenomen door mr. dr. P. Rieter hecht aan dit rapport weinig of geen waarde en ziet daarin geen termen die pleiten voor ver zachtende omstandigheden. Spreker acht H. verantwoordelijk voor zijn daad en persisteert bij zijn eischvan 8 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. Tripels, pleit voor clementie. Spr. vraagt een lichtere straf. Uitspraak 30 Sept. Gelukkige vinder die zyn geluk nog niet gevonden heeft. Zaterdag j.l. juist drie jaren geleden, het was Dinsdag 6 September 1927, heeft een zekere Van Willigen, des tijds huisknecht bij een familie in P. C. Hooftstraat, in het Vonderpark te Amsterdam, een merkwaardige vondst gedaan. Dien middag, aldus het Volk. om- stieeks half twee door het Vondel park loopende, werd zijn aandacht getrokken door een pakje dat in het gras lag bij den vijver, waarin de muziektent staat, gewikkeld in zeil doek, dat bij opening twee porte feuilles bleek te bevatten. De inhoud van die portefeuilles bestond uit een bundeltje bankbiljetten van verschil lende waarden, tot een totaal bedrag van f 14000. Zoo warén er twee biljetten van f 1000, 64 van f 100, een aantal ven f 300 en f 200, verder wat klein bankpapier, benevens een aantal gouden tientjes. Na een paar dagen deponeerde de heer Van Willigen zijn vondst bij de politie, maar er meldde zich geen verliezer aan en evenmin kwam bij de politie een aangifte van diefstal van een zoodanig bedrag binnen. Het door de politie ingestelde onderzoek bracht in deze duistere zaak niet het minste licht. Als het meest voor de hand liggende werd toen aangenomen, dat het gevonden geld van misdrijf afkomstig was. Toen echter, na uitgebreide na sporingen ook in deze richting niets gevonden werd, is in overleg met den officier van justitie mr Baert de la Faille aangenomen, dat het geld niet van misdrijf afkomstig kon zijn en derhalve als gevonden voorwerp onder de berusting van de politie moest blijven. Thans doet zich de vraag voor, of nu, nadat drie jaren verloopen zijn, de vinder het gevondene als zijn eigendom mag beschouwen. De heer Van Willigen heeft er stellig op gerekend, dat hem dezer dagen de f 14000 zouden worden ter hand gesteld, verhoogd met de gekweekte rente. Het staat echter nog geenszins vast, dat dit inderdaad geschieden zal. Drie jaren geleden, toen het geld als „gevonden voorwerp" ter be schikking van den hoofdcommissaris van politie is gesteld, is het geld bij de Nederlandsche Bank in bewaring gegeven. Men heeft toen het advies ingewonnen van den stadsadvocaat, mr. Van den Wall Bake en deze heeft toen geadviseerd tot belegging van het geld bij de Ned. Bank, maar tevens als zijn oordeel gegeven, dat krachtens de bestaande jurisprudentie het gevonden geld eerst na een tijds verloop van dertig jaar ten volle ter beschikking van den vinder mocht worden gesteld. Intusschen is op het oogenbiik deze zaak, op grond van het feit, dat de heer Van Willigen zich schriftelijk tot den hoofdcommissaris heeft gewend, met het verzoek hem het gevonden geld uit te betalen, opnieuw bij de betrokken autoriteiten in bespreking. Een beslissing is echter nog niet aangenomen. Naar het Hbld. nader verneemt, zal het bedrag binnenkort aan den reeds bejaarden huisknecht worden uitgekeerd. Het inaandrantsoen te Petersburg. De Sovjet-bladen publiceeren tegen woordig in het begin van elke maand, welke rantsoenen voor de maand vastgesteld zijn. De „Krasnaja Gazeta" geeft nu bijzonderheden over de rantsoenen in de maand September te Petersburg, aldus het „Handels blad." Zooals bekend is, is de bevolking in Rusland verdeeld in verschillende groepen. Tot de eerste en meest be voorrechte groep behooren arbeiders, die lid van een coöperatie zijn en een aandeel in die coöperatie hebben gestort. Wij nemen nu het rantsoen van de leden van deze eerst, dus de meest bevoorrechte groep. Zij zullen op vertoon van hun boekjes, mogen koopen: anderhalve kilo suiker, een kilo macaroni, 1.8 kilo grutterswaren, 50 gram thee. een halve liter olie van zonnepitten, 200 gram dierlijk vet, twee kilo haring en 500 gram huishoudzeep. Wie in plaats van het dagelijksch rantsoen brood, meel wil krijgen, mag 500 gram meel per dag koopen. In den loop van de maand September zal zeven keer vleesch gedistribueerd worden, telkens 600 gram. Daarenboven krijgt men 800 gram aan lekkernijen, bonbons, ge bak, biscuit e.d. Leden van overige groepen krijgen natuurlijk aanzienlijk minder. De per sonen, die tot de vierde groep be- Om in het gezin aan groot en klein, dadelijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snij wonden en alle andere Huidverwondingen, is het zoo veilig thuis altijd bij de hand te hebben een doos of tube hooren, (arbeiders, die geen lid zijn eener cöoperat'e en geen aandeel hebben gestort) krijgen minder dan de helft van het bovenvermelde rantsoen. Nogv erger is de positie van hen, die tot de groep der bourgeois en gelijkgescelden (priesters, gewezen ambtenaren, vroegere officieren enz.) behooren. Deze menschen krijgen in het geheel geen distributieboekjes en moeten maar zelf zien, waar en op welke wijze zij voedsel kunnen be machtigen. Overigens zijn ook zij, die zulke boekjes wel hebben, er lang niet zeker van, dat de aange kondigde rantsoenen inderdaad ge distribueerd zullen worden. Het ge beurt vaak, dat de aanvoer van levensmiddelen te gering is en dan worden de karige rantsoenen ook niet uitgereikt. Typisch is echter de volgende bij zonderheid. De „Krasnaja Gazeta" schrijft, dat iedereen zonder distribu tieboekjes taarten kan koopen. die vijf roebel per kilo kosten. De bour geois moeten dus taart eten in plaats van brood. De eerste spooi wegreis vnn Liverpool naar Manchester op 15 September 1830. W. S. schrijft in de Msb. De Liverpool and Manchester Rail way was de eerste in Engeland, die uitsluitend gebruik maakte van stoom kracht. Op de eerste Engelsche spoorlijn tusschen Stockton en Dar lington, die eenige jaren vroeger geopend was, gebruikte men gedeel telijk als trekkracht nog paarden. Men was nog aan het experimen teeren, doch de ondervinding leerde, dat men beter locomotieven kon toepassen, welk systeem dan ook door George Stephenson werd.aan bevolen voor de nieuw te openen lijn tusschen Liverpool en Manches ter. De naam locomotief komt in 1825 voor het eerst voor 27 September van dat jaar opende George Stephen son, die al in 1814 zijn stoomtractor geconstrueerd had, het personenver keer op de lijn Stockton-Darlington. Hij wist daar twaalf kolenwagens en 22 personenwagens tot een snel heid van tien kilometer in een uur beweging te zetten met een machine die hij de „Locomotief" had gedoopt. Tijdens de voorbereidingen voor de Liverpool and Manchester Rail way loofde het bestuur een premie uit van 5000 pond voor het beste model locomotief. Verschillende deel nemers zonden een exemplaar in, en in October van dat jaar had de keuring plaats. Robert Stephenson's locomotief, de „Rocket" won het van de „Sans Pareil" van Hack- worth en de „Novelty" van Erric- son en Braithwaite. Elf maanden had men toen nog noodig om den weg af te maken en de locomotieven en rijtuigen te fa- briceeren. Den 15en September 1830 werd de Liverpool—Manchester Railway geopend. De hertog van Wellington. Sir Robert Peal en andere voor aanstaande personen waren uitge- noodigd. De acht locomotieven door Ste phenson naar het model van Rocket gebouwd, maakten deel uit van den optocht. De Northumbrian ging voorop, met achter zich een prachtig ver sierden wagen, waarin de Hertog, Sir Robert Peel en andere bezoekers hadden plaats genomen. De andere locomotieven trokken ieder vier wagens en de 29 voertuigen bevat ten in totaal 600 personen. De acht treinen vertrokken uit Liverpool om 11 uur, versierd met vlaggen en begeleid met muziek, terwijl ook langs den weg duizenden enthousiaste toeschouwers hadden plaats genomen. De eerste trein met de autoriteiten had een lijn voor zichzelf en de zeven anderen moesten zich tevreden stellen met het tweede spoor. In Pankhurst, 17 mijl van Liverpool, werd gestopt, teneinde de dorst der locomotieven te lesschen en hier gebeurde het ongeluk,-dat 'n schaduw wierp over dezen gewichtigen dag. Teneinde den Hertog van Wel lington en zijn gezelschap in staat te stellen het overige gedeelte van den stoet gemakkelijk zou zien, had men bepaald, dat de zeven locomo tieven met hun gevolg hem zouden voorbij rijden. Terwijl de Northum brian water nam. steeg hetgezelschap uit en toen de Hertog stond te praten met mr. Huskisson, een van de meder. izigrs, passeerde de Rocket op de andere fijn. Mr. Huskisson schijnt zenuwach tig te zijn geworden en wilde de rails oversteken. Ofschoon de ma chinist den trein onmiddellijk deed stoppen was het toch te laat. Mr. Huskisson werd neergeworpen en de wielen gingen over hem heen. Hij overleed denzelfden avond aan de bekomen verwondingen. De reis werd inmiddels voortge zet naar Manchester en de eerste spoorweg in Engeland met uitsluitend locomotieven als trekkracht, werd een succes voor de ondernemers. De Kyksdagverkiezingen in Duitschland. De triomf der radicalen van links en rechts. De somberste verwachtingen overtroffen. Bij de Duitsche Rijksdagverkiezin gen van Zondag zijn de somberste verwachtingen overtroffen. Het is uitgeloopen op een gewei-

Peel en Maas | 1930 | | pagina 8