Waa Naa IINIGRO- RADIO 1 N- V. Vulkaan, 1 Gemengde Berichten Oistrid Is &ID9 J. 9. goud op Zoni 6 Hoort een en het groote verschil in weergave valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY „De keuring al begonnen" blijkt een onduidelijkheid te zijn binnengeslopen. Het is niet meer als vorige jaren. Zondag 31 Augustus wordt de lijst gesloten en dan komt er niemand meer op. Bijna alle jongelui, die in 1912 geboren zijn. hebben zich voor de Militaire Vooroefeningen aange geven. Dit is heel verstandig. Zij immers worden bij de Infanterie ingedeeld en behoeven dan maar zes weken in de kazerne te dienen. Jongelui die deze Vooroefeningen niet meemaken, beloopen veel kans om bij een ander wapen te worden ingedeeld met veel langer diensttijd Wij willen de gevaren van het kazerne leven in vreemde steden niet overdrijven. Maar dat deze gevaten bestaan, vooral nu de Maatschappij met den dag rotter wordt, dat weet iedereen. Men kan zich alsnog aan geven in het St. Antonius-Patronaat, maar dan terstond. Op Maandag 25 Augustus, des voormiddags negen uur heei't in de Hofstraat een aanrijding plaats gehad door een wielrijder, waar bij een kind het been brak. Deze persoon heeft zich uit de voeten gemaakt, zonder zich te voren bekend te maken. Signalement: 18 19 jaar oud, flink gebouwd, middelmatig groot, draagt bruin achtig pak, blootshoofd met de haren naar achteren gekamd, droeg bril met nikkel montuur. Hij, die eenige inlichtingen om trent dezen persoon kan geven, wordt verzocht zulks te doen bij ■den Burgemeester of de Gemeen tepolitie. Verbod van parkeeren. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat door hun College op grond van artikel 15 van de door den Raad der Gemeente in zijne verga dering van 26 Juni 1928 vastgestelde cn op 13 Juli afgekondigde „Mo tor- en Rij wiel verordening besloten is op den weg, genaamd de Hofstraat over de geheele lengte, te verbieden ■een motorrijtuig op meer dan twee wielen te laten staan, ook met in rust gebrachte motor. Deze bepaling geldt niet gedurende den tijd rede lijkerwijze noodig voor het in- of uitstappen of voor het op-of afladen. Als parkeerterrein zijn aangewezen de Groote Markt binnen deboomen en het Kerkpad langs den muur van den tuin der Eerw. Zusters Ursuli nen. Venray 29 Augustus 1930. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris, J. BOOM. Openbare bekendmaking ingevolge artikel 15 der motor- en rijwiel- verordening. De Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door hen ingevolge het bepaalde bij art, 15 der door den Raad in zijne ver gadering van 26 Juni 1928 en op 13 Juli 1928 afgekondigde Motor- en Rijwielverordening is besloten, in gaande 1 Septemter 1930, aan te wijzen als weg, waarop het ver boden is een motorrijtuig op meer dan twee wielen te laten staan ook met in rust gebrachten motor, de Hofstraat over haar geheele lengte. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 29 Augustus 1930. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, J. BOOM, GEVONDEN 2 rijwielplaatjes. Inlichtingen Gemeentepolitie. GEVONDENEen dames- handtasch inhoudende portemonnaie met geld enz. enz. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter Langstraat. Openstelling van het P. T. T, kantoor te Venray op 1 Sept. h.s. Het kantoor is voor den post dienst geopend van 8—9 en van 1—2 uur Er worden dien dag geene geld zaken (postwissels, kwitantiën, giro- zaken) behalve telegrafische post wissels en spoedbestellingen giro dienst behandeld. Er wordt dien dag slechts ééne brief- en pakketpostbestelling (aan vang half 8) uitgevoerd. Voor den telegraaf- en telefoon dienst is het kantoor normaal opengesteld. Busrechthouders hebben gedurende den openstellingstijd tot half gelegenheid, hunne correspondentie af te halen. Bovendien wordt van 7 tot half 8 gelegenheid gegeven correspondentie af te halen. Nieuw rijwielpad langs den Provincialen weg Horst-Venray- Maashees. Naar wij vernemen, is de Provin ciale Waterstaat voornemens, een rijwielpad aan te leggen langs den Provincialen weg HorstVenray Maashees. Dit pad zal vallen buiten den bestaanden weg en de daarop hier en daar voorkomende beplanting (boomen enz.) Vanwege de Provin ciale Waterstaat is men reeds druk bezig met het aankoopen van de daarvoor benoodigde stukken grond. Maandagmorgen werd in de Hofstraat een kind van P. H. door een wielrijder aangereden, waarbij de kleine een beenbreuk bekwam. De onbekende fietser reed door zonder zich om het ongeval te be kommeren. In de Woensdag gehouden raadsvergadering te Swalmen werd als vroedvrouw benoemd Mej. W. A. Berbers te Venray Door de hitte bevangen. De schilder J. J. alhier werd Woensdagmiddag bewusteloos op zijn werk gevonden, waarschijnlijk door de hitte bevangen. Eerst tegen den avond keerde het bewustzijn terug. Op Zondag 31 Augustus a.s. (Koninginneverjaardag) zal door Venray's Fanfarecorps een volkscon cert gegeven worden op de Groote Markt. Aanvang 8 uur. De turnclub St. Christoffel alhier zal op 6 September a.s. naar Ratingen Dl. vertrekken, om Zondag d.o.v. deel te nemen aan de groote sportfeesten te Dusseldorh Voor den Politierechter te Roermond stond Woensdag terecht A. M. T., 28 jaar huisvr. H. van den H. te Venray, verdacht van beleediging. Eisch f 20, vonnis f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Geldzorgen en steun. Een dezer dagen verscheen in een Limburgsch blad een stukje over een pastoor in een der groote steden van ons Bisdom, die ziek is van de zorg om de rente te betalen van de sommen die op zijn kerk zijn opge nomen. Mede naar aanleiding van een stukje in „Peel en Maas" over het St. Antonius-Patronaat, zou men kunnen opmerken, dat geld leenen aan een Godsdienstige Instelling tegen gewone rente slechts tot op geringe hoogte als liefdadige steun kan worden beschouwd. Het is van zelf geen kwaad, doch ook niets bijzonders, het is gewoonweg een veilige geldbelegging. Uitslag wedvlucht Momignies (Frankrijk) afstand 211 K-M., gehou den door de Postduivenvereniging „De Zwaluw" met jonge duiven. De prijzen werden behaald als volgt 1. 22e, 29e en 30e G. Janssen 2e G. Vissers; 3e, 14e, 19e en 25e P. v. Ooi4e en 20e W. Manders 5e, 8e en 26e E. Vermeulen 6e, 10e, 15e, 24e en 27e St. Servatius 9e en 21e L. Coopmans lie G. v. Dijck 12e en 13e J. Goramans 16e en 31e Gebr. Rutten17e J Ver meulen18e en 28e P. Kersten; 23e J. Kusters O verduif J. Gom mans. Duiven los 8 uur. Aankomst 1ste duif 10—27—28 uur. Laatste duif 10-52-23 uur. Op 17 Aug. behaalde de heer J. Kusters, welke met 2 zijner duiven deelnam aan 't nationaal concours Compiegne (Frankrijk) den 65sten prijs met deelname van 418 duiven. OOSTRUM. Bij gelegenheid van den vijftigsten verjaardag van H.M, de Koningin zal op initiatief van onze Harmonie, alhier op Zondag 31 Aug. een muzikale wandeling gemaakt worden door het dorp. Meermalen is gebleken dat door zoo'n rondgang oud en jong zich uitstekend kan vermaken. Er wordt dan ook op gerekend dat heel Oostrum zal meedoen om dit een voudige koftinginnefeest te vieren, Bijeenkomst kwart voor 5 precies bij de zaal van Linders, alwaar Oranje-strikjes gratis zullen worden uitgereikt. Vandaar trekken we langs het station naar het café Van Arssen en dan langs Jac. Camps weer terug het dorp in. CASTENRAY. Verleden Zondag werd door onze ruiterclub wederom deelgenomen aan de feesten georgani seerd door de zustervereeniging „de Pijts" te Grubbenvorst. Op dit laat ste federatieve ruiterfeest van dit jaar, heeft „De Eendracht" op waar dige wijze haar naam weten hoog te houden. De uitslag der behaalde prijzen is als volgt Versierde dogcarren: le prijs Fr, Weijs. Harddravenle prijs M. Dinghs, 3e prijs P. Rambaghs. Belg. type 2e prijs J. Philipsen. Hooge-hoed-rijdenle P. Ram baghs, 2e prijs H. Smits. Belg. type: le prijs J. Philipsen. Rennen -. ïe prijs P. Rambaghs, 2e prijs A. Strijbos. Belg. type le prijs J. Philipsen. Wij wenschen „de Eendracht" proficiat met hun behaald succes. HORST. Dat er dit jaar wordt geklaagd over de weinige opbrengst der boonen. raag niemand verwon deren. Van welingelichte kringen verna men we, dat de vorige week bij den tuinbouwbond, afdeeling Meterik, ruim f 20.000 (twintigduizend gulden) minder werd uitbetaald dan het vorige jaar en wel voor de leverantie van een week. Rectoraatsfeesten te Tienray. De buitengewoon geslaagde Rec toraatsfeesten te Tienray, gehouden op 10 Augustus j,l. hebben een mooi bedrag opgebracht. Ruim f 600'— werden afgedragen aan het Rectoraat, terwijl nog voor een circa f 100.— aan verschillende goederen, dienstig voor deze feesten in de komende jaren, werden aan gekocht. Wethouder H. Trienekens overleden. Wethouder H. Trienekens is Dinsdagavond goed half acht ten gevolge van bloedvergiftiging over leden. De overledene bereikte den leeftijd van 52 jaar en was vanaf 1920 Wethouder van Openbare Werken van de gemeente Venlo. Voor dien tijd was hij gedurende verscheidene jaren lid van den Venloschen raad. Verder was hij lid van de Prov, Staten en Voorzitter van de Ven- losche Veilingvereeniging. De overledene deed op 2 Septem ber z'n intrede in den gemeenteraad werd den 15en September 1920 tot Wethouder van Openbare Wer ken gekozen. In December 1925 volgde hij dr. V. Dubois op als lid der Provinciale Staten van Limburg. In zijn functie als gemeenteraadslid was hij o.m. Voorzitter der Haven commissie, Voorzitter van het Oranje- Comité, Voorzitter der Bioscoop commissie 1928, Voorzitter der commissie van openbare werken en bedrijven, ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, lid van den Raad van' Beroep inzake belastingen, lid van de wildschade-commissie, inge volge de jachtwet. Belemmerd grensverkeer. Na de publicaties in de „Geilen- kircher Zeitung'- over beweerde onheusche behandeling van Duit- schers, zonder legimitatiepapieren, door de Nederlandsche militaire politie, is volgens de Tel.-corres- pondent in de Duitsche grensgebie den verontwaardiging over het op treden van deze beambten ontstaan. Men heeft zich tot de Duitsche regeering gewend, welke thans be sloten heeft, om als tegenmaatregel een strenge controle aan de grens toe te passen. Aan alle grensposten is opdracht gegeven, om van Zondag 24 Aug. af, ieder, die de grens passeert, om een grenspas te vragen. Wie zich niet voldoende kan legi- miteeren, zal, zooals gezegd wordt, volgens het voorbeeld te Nieuwen- hagen, door de Nederlandsche grens bewaking gegeven, aangehouden worden. Voor zoover dit het ver keer van Nieuwenhagen, Ubachsberg en andere plaatsen naar Duitschland betreft, zullen eventueele aangehou denen naar Scherpenseel, de Duitsche grensgemeente, worden overgebracht, waar de burgemeester zal beoordee- len of en wanneer deze personen kunnen worden vrijgelaten. Reeds Zondag waren deze instruc ties aan de Duitsche grensbeambten bekend. Nederlanders zonder pas poort of andere nationaliteitsbewijzen werden o.m. in het Limburgsche grensgebied teruggestuurd. Aan het z.g. vrije grensverkeer, zooals men dit hier den laatsten tijd gewend was, is dus plotseling verandering gekomen. Brand. Te Efht is Woensdagavond het huis met schuur en stalling van den landbouwer G. Janssen afgebpand, Verzekering dekt de schade. Inbraak in een postkantoor. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft een diefstal plaats gehad in het postkantoor te Rumpen- Brunssum. Dinsdagavond was een bedrag van ongeveer f 4000 aan bankpapier in een geldkistje weg gesloten. Toen de kantoorhouder echter Woensdagmorgen op het kantoor kwam, vond hij daar het kistje geopend en ledig. Van inbraak was evenwel niets te bespeuren. Volgens voorschrift had een van de bestellers in een aan het kantoor grenzende kamer geslapen.. Hij had niets gehpord ep ook toen hij om half zes des mor gens naar huis ging, niets gemerkt. Men vermoedt daarom dat de dief stal is gepleegd op een uur, dat niemand in het kantoor aanwezig was, n,l. tusschen half zes en 8 uur 's morgens. In hetzelfde pand bevindt zich de woning van den beheerder, die eenigen tijd geleden is geschorst. Wij vernemen dat deze, in vgrband met het onderzoek, door de mare chaussee is aangehouden. Brand. Zondagmiddag zijn de kapitale gebouwen van de boerderij van den heer Merkelbach, te Wittem (L.) geheel door brand vernield. Drie paarden, benevens een aantal varkens, alsmede een massa graan en hooi werden een prooi van het vuur. Bij liet baden verdronken. Nabij de stuw te Borgharen, Maastricht, verdronk Dinsdagmiddag de Duitscher P. W, die ter plaatse in de Maas was gaan baden. Zijn lijk werd opgehaald. Paters Minderbroeders. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Lichtenvoorde Pater J. A. M. de Graaftot kapelaan te Lichtenvoorde Pater P. A. Link. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Onb. Ontv.) Pater A. A. A. Smitz. Z.D.H. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot kapelaan te Nij megen (H.Franciscus) Pater A. J. v. Lubeek: tot kapelaan te Wychen pater J. W. H. Smits. Tot leeraar aan het Missiecollege St. Willibrord is benoemd pater Werenfridus Neefjes; tot leeraar aan het gymnasium te Megen pater Joannes Joseph Soos. Tot vicaris van het klooster te Maastricht is benoemd Pater Caje- tanus Reiber. Bondsconcours. Zondag had te Sevenum het 2e Bondsconcours van den Schutters- bond „Venray en Omstreken" plaats. Het verloop der wedstrijden was als volgt lekorpsprijs vaste paalSt. Petrus, Bergen, 2e O. L. Vrouwe-Gilde, Holthees, 3e St. Willibrordus, Geys- teren, 4e S.t. Antonius, Well. le korpsprijs vrije hand St. An tonius, 2e Holthees, 3e Bergen. Koningskruis L. v. Haren, Bergen. Eerek»uis A. Cornelissen, Well. Kampioen vrije hand le H. Mul ders, 2e J. Ponjé, Bergen. Personeel: le W. Mulder, Holt hees, 2e Ch. de Rijk, Bergen, 3e W. Mulders, Well. 4e J. Mulders, Ber gen, 5e W. Loonen, Holthees, 6e Th. Koppes, Well. Konynenyluag. Bij het maaien der rogge op de ontginning van den heer Th. Janssen (Ceres), te Bergen werden niet minder dan 75 stuks konijnen geteld, waar van er 68 stuks werden neergelegd, Deze kwamen te voorschijn uit een baan van 2 Meter nog te maaien staande rogge. Dit cijfer demonstreert wel den omvang van de konijnenplaag, waar mede men hier te kampen heeft. Zilveren Priesterfeest van Mgr. Aerts. De feesten ter gelegenheid van het 25-jarig priesterfeest van Mgr. Aerts zullen gehouden worden op Zondag 12 October in Swolgen, het geboortedorp van Z. D. H. ROERMOND. Bij de Donderdag gehouden aanbesteding voor den bouw van 18 arbeiderswoningen aan de Burg. Gerardtsstraat, voor reke ning der gemeente Roermond, waren laagste inschrijvers W. en P. Hen driksvan Dael te Linne, voor f 45.420. Drukke kolen uitvoer. De laatste weken is het kolen- vervoer uit het centrum der Mijn streek met name uit Heerlen zeer toegenomen. Gemiddeld vragen de mijnen rond Heerlen 700 wagons per dag op van de Ned. Spoor wegen, meest 15 en 20 tonners. 21 Augustus was een recorddag met 860 Drie kinderen verdronken Donderdagmiddag zijn te Urmond de Maas drie jongens bij het baden verdronken. De kinderen waren te ver in den stroom gegaan en in een draaikolk geraakt. Voordat eenige arbeiders, die in de buurt werkzaam waren en op het hulpgeroep toeschoten, de plaats des onheils konden bereiken, waren reeds drie van de kinderen onder water verdwenen. Het vjerde kon nog worden gered. De slachtoffers zijn twee kinderen van de familie Swakhoven en een van de familie Schmeitz, wonende het woonwagenkamp te Sittard. De 17-jarige A. D. is te Raven- stein in de Maas bij het baden verdronken. Moordaanslag op zynechtgenoote Door de vrouw van zekeren J werd bij de politie aangifte gedaan, dat haar man, van wien zij geschei den is, Zondagavond te Heerlerbaan een moordaanslag op haar heeft ge pleegd. Hij had een vuurwapen op haar gericht, dit afgeschoten, zonder haar echter te raken. De man is voortvluchtig. Dp wanpte. Wegens c}e warmte zijn verschil lende werkzaamheden aan de Zuider zeewerken stopgezet. Verschillende tuinbouwarbeiders en tuinders aan den Langendijk werden door de warmtp bevangen en moes ten per schuit naar huis worden gebracht. Twee boerderijen afgebrand. In de buurtschap Ledeacker onder de gemeente Oploo (N.B.) zijn Dinsdag en Woensdag twee vlak bij elkander gelegen boerderijen afge brand. In de schuren waren groote voorraden van den oogst geborgen, benevens talrijke landbouwmachine- riën en gereedschappen. Bij den eersten brand werd aanvankelijk gedacht aan broeiing van den rogge- oogst, die bij het inhalen niet geheel droog was. Nu echter den volgen den middag, wederom tijdens het middaguur, de roode haan kraaide over de naast gelegen boerderij. meent men aan kwaadwilligheid te moeten denken. Slapte en ontslag. Aan de Pletterij v./h. L. J. Ent hoven en Cie., te Delft, zijn tegen a.s. Zaterdag 40 werklieden ont slagen. Zaterdag j.l. kregen 15 arbeiders n de Delftsche Machinefabriek ontslag. Aan de scheepshelling Wortelboer Delfzijl is wegens slapte tegen Zaterdag aan twintig gehuwde arbei ders ontslag gegeven. De Zeppelin naar Amsterdam. De Zeppelin komt waarschijnlijk li October naar Schiphol. Niets buiten de ramen steken. Woensdagavond heeft op den Velper Weg te Arnhem een ernstig ongeval plaats gehad. De 20-jarige C. O., die met een; tram naar zijn woning op de Geiten kamp wilde gaan en met zijn linker arm buiten het raam hing, kwam met dit lichaamsdeel in aanraking met een juist passeerende bus der Geldersche Tram. Zijn arm werd door het glas vrijwel afgesneden. De tram werd direct tot stilstand ge bracht, waarna de conducteur de eerste hulp verleende. Even later werd de jonge man naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht, waar men tot amputa tie van den arm moest overgaan. Gemeenteraad van Eygolshoven De raad der mijngemeente Eygels- hoven besloot, Ged. Staten van Limburg te verzoeken, de gemeente te plaatsen in de 13e klasse. Bij de bespreking der nieuwe financieele verhouding tusschen rijk en gemeente, zeide de burgemeester, dat het gevolg der betreffende voor stellen van B. en W. is minder belasting, ook personeele, en vooral voordeel voor de groote gezinnen. De voorstellen gingen er met algemeene stemmen door. Verdronken. Woensdagavond liet de 19-jarige Evers uit Vught lid der watersport vereniging Viking zich in een kano op de Dieze voortsleepen. Bij de sluis nabij de nieuwe veemarkt is de kano omgeslagen. Evers verdronk. Zijn lijk is opgehaald. Kind verbrand. Woensdag is te 's Heerenberg het -jarig kind van zekeren H., waar schijnlijk door het spelen met lucifers, brand geraakt. Het kind bekwam zulke ernstige brandwonden, 'dat het aan de gevolgen is overleden. Gevolg van een burenkweslie. De bejaarde arbeider H. v. d. W. te Winschoten moest door den politierechter als getuige worden ver hoord in een burenkwestie. De een voudige man was zoo van streek, dat hij de rechtzaal werd uitgeleid en direct overleed. Noodlottig einde van oen uitstapje. Dinsdagnacht is te Eist op den hoek van den Rijksweg en den Sta tionsweg een ernstig ongeluk gebeurd, dat in Eist en Arnhem groote con sternatie heeft gewekt. Drie Arnhemmers zijn tengevolge van dit ongeval om het leven gekomen. Omstreeks drie uur kwamen vier aannemers uit Arnhem, n.l. de heeren A. G.. W. H.. C. B. en L. R„ benevens ir. L. H. van de firma D. te Arnhem per auto van Nijmegen, toen de heer G. die den auto be stuurde, ter hoogte van de villa De Grift van de familie Baltussen het gezichj op den weg mpet zijn kwij: geraakt De weg maakt hier, aan den ingang van het dorp Eist een flauwe bocht. Deze bocht kon op het laatste moment blijkbaar niet meer worden genomen, waardoor de wagen van den berm reed en tegen een lantaarnpaal vloog. Deze knapte af en de auto sloeg tegen de leuning van een bruggetje over den vijver voor de villa. De leuning werd totaal vernield en de auto viel in het water. Toen de eerste hulp van omwo nenden, die den slag gehoord hadden, kwam opdagen, vond men den wagen geheel onderstboven in het water liggen. Het bleek, toen men een kwartier erin geslaagd was den wagen te kantelen, zoodat men de inzittenden kon bereiken, dat de heer G. was overleden. R. kon nog bijtijds worden qered. Hij mankeerde qogensghtjnlijk niets, zoodat men hem voorloopig aan den kant van den weg op een stoel deed plaatsnemen. De heeren B. en H. wisten zich zelf uit het water te redden, terwijl de heer W. H., nadat het reddings werk twee uur in gang was, in het water werd gevonden. Hij bleek eveneens overleden. De hepren B.HL en R. hebben ziph per auto naar Arnhem begeven. Toen de heer R., die een hart kwaal had, thuiskwam, bleek de doorstane emotie hem toch te sterk te zijn geweest. Hij overleed slechts korten tijd later. De lijken van de heeren G. en W. H. zijn in Eist naar het lijken huisje op de algemeene begraafplaats overgebracht. Alle overledenen waren gehuwd en vader van meerdere kinderen. De passiespelen te Calcar. De overgroote belangstelling voor de Calcarer passiespelen blijkt, dat Zondag 24 Augustus j.l. circa 8000 bezoekers, het openlucht-tooneel bezochten. In het speelseizoen van 17 Juni tot heden hadden de Calcarer passiespelen reeds meer dan 80.000 bezoekers. Daar velen wegens de enorme drukte de spelen niet bij konden wonen, werd besloten, nog een extra opvoering te, geven. De laatste opvoering heeft plaats Zondag 31 Augustes. zoodat nog velen van het prachtige spel en het mooie uitstapje naar Calcar bij Kleef kunnen genieten. Door den stroom gedood. Zaterdagavond was de dienstbode A. M. B., van den slager Z., te Geldrop, bezig met het schoonmaken van den winkel. Bij het poetsen van de electrische vleeschsnijmachine kwam zij op tot heden onverklaarbare wijze in aan raking met den electrischen stroom. Op haar noodkreten kwamen de slager en zijn echtgenoote toegesneld vonden haar over de machine hangen. Van Z. trok haar er van af en kreeg eveneens een hevigen schok, doch kwam met den schrik vrij. Het meisje is vrijwel onmiddel lijk daarna aan de gevolgen over leden. Dure telefoontjes Dhr. H. Smulders Lz. voorzitter van de Postcommissie van de Ka mers van Koophandel en Fabrieken schrijft De ervaringen, opgedaan sinds de invoering van het gesprekkentarief door de rijkstelefoon op 1 Januari 1930 zijn van dien aard, dat het de moeite waard is hiervan mededeeling te doen. Er komen in de afrekeningen belangrijke verschillen in de aantallen gevoerde gesprekken voor. Zoo heeft een groote bankinstel ling, die de uitgaande gesprekken door tellers aanteekent, volgens deze aanteekeningen in het eerste halfjaar van 1930 ruim 1600 gesprekken gevoerd, terwijl de telefoonadmini- srratie haar ongeveer 2400 gesprekken rekening heeft gebracht. Een verschil dus van ongeveer 800 ge sprekken of ongeveer 50 pet. meer te betalen gesprekken. Een andere aangeslotene, die de uitgaande gesprekken zeer nauw keurig aanteekent, heeft op zijn klacht over te veel in rekening ge bracht gesprekken op de afrekening van een paar maanden ruim 200 gesprekken vergoed gekregen. Volgens de mededeelingen van dhr. Smulders zijn bij de telefoon administratie meer van dergelijke klachten ingediend. Eenig resultaat kan men echter slechts bereiken, wanneer men zelf een betrouwbare telling toepast, waarvoor tellers in den handel zijn. De schrijver acht het in belang van beide partijen de post-administratie en de abonné's, dat dergelijke klachten zoo weinig mogelijk voorkomen. De hitte. In Engeland zestien slachtoffers. Tengevolge van de groqte hitte zijn Donderdag 8 personen in Enge land overjeclen o.a. 2 soldaten, die aan de legeroefeningen in het kamp van Aldershot deelnamen. Tal van andere soldaten bezwijmden onder de hitte en moesten in het hospitaal worden opgenomen. Het aantal slachtoffers gedurende de laatste twee dagen bedraagt thans 16. Om één uur in den namiddag be droeg de temperatuur 30 gr. Celsius. Do hitto in Fra-nkr(jk- Terwijl de temperatuur te Parijs Djnsdag reeds 31 graden was, steeg de thermometer Woensdag nog hooger en wees de thermometer in de schaduw een gemiddelde tempe ratuur van 33 graden aan, terwijl op eenige plaatsen de temperatuur zelfs tot 37 graden &teeg. De gevolgen van deze buitengewone hitte waren ia de Fransche hoofdstad duidelijk merkbaar aan de betrekkelijke kalmte op de anders zoo drukke boulevards. Talrijke personen vielen op straat flauw van de hitte. Hittegolf in Spanje. Te Madrid heerscht een hittegolf. Dinsdagmiddag wees de thermo meter te Madrid 50 gr. C. (120 gr, F.) aan. In bijna alle provincies de temperatuur even boog $ls in de hoofdstad. I^i d£ eerste uren van den avond stqnd een zeer hevige storm boven Madrid, waardoor ver-? scfoeidene schoorsteenen werden af gerukt en de tafels en stoelen op de terrassen der cafés werden omver- geslagen. De brandweer moest ver scheidene brandjes blusschen, waar van een op het koninklijk landgoed van Casa de Campo. Nadat de storm bedaard was, steeg de temperatuur nog. De zondenbok. Wanneer een loodgieter een fout maakt in zijn werk, dan schrijft hij ze op zijn rekening. Wanneer een advocaat een fout maakt, heeft hij juist wat hij wilde kans om opnieuw te kunnen beginnen Wanneer een timmerman een fout maakt, dan weet hij niet beter, het hoort zoo. Wanneer een dokter een fout maakt, dan begraaft hij ze. Wanneer een predikant een fout maakt, dan bemerkt niemand er iets van. Maar... wanneer de krant een fout maakt.... BUI :il! gebou Francüt, Dn*1 Johanna up» GEHUV Lamben -!s> landbouw, p, C 28 j„ z.b., |jy. OVERt Jan H.I 1 patiënt 1! KKBfi ITS Morgen; H.A collecte vi, ,0o: de Hi t den 50e :d: Koningin.«gr< 3 uur Lof. Maandag jjarg Mathijs Tfc erg, Gertruidis] Juii Dinsdag Joh. Verge! tL. overl. kindi tg. voor Anna ro1 Janssen. Woensdj|inis, gezongen 'I. Hart i Donderda ais, Sol. Jaarg, ijeer^ Pastoor Eng Vrijdag 1| 3ve van het H rus. bestelde Ho 1 leesmis, 8 g uur eerherstel aa >t, Zaterdag pog 6e en 7e sjes klas te bied stel voor de 1 Verbeek, J A.s, Zord u kerk. Voortaan «et Oostrum wi p8 ber plaats' Zondag d dit jaar op Adverteeren Is bekend worden H. Zondag sen met oa mis met Pfoo Deum vooi Kwart over voor de half 3 voor over 4 gez. Maandag H.H. Missies nis lid Half 8 pl. Apollinaris, Dinsdag van den H Donder^ d. van Viterbi Vrijdag toegewijd pl. Hoogmis ol van toewijd H, Kantoor g« 9 Mo; ig 24 boeia a 2 boeren! 1 huisho! tr 2 reiziga tl 3 bakkeö 4 burgd 2 poetsa Gi 1 jongem ht 1 tweei V 1 huishoi di 1 electód Sleepers jn Bis 2 werkmt 3 burgetd 2 timmeili d en m 3 chauffe. 2 boeren! o 1 leerling Verschild 1 aank. 3 metsela 2 aatdap; 5 aardap of De aan kende pt café eei meenamen verzocht daar andi politie vol Tegen zorgen Bi Vertrek J

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2