Voor 1 k Th. Po 1 N. Transpireerende Harde Baard pumi aawaiatrimawaia. Aanbesteding aaaaaOTaaa Beton- en üetselzand prima lange herfst- knolleozaad prima Zaaiwikken, Lupinen en Spurrie- zaad Frans Sanders Ti.Oo Albert N.-Lioburgscl van Roodbont 1 en V, D. L. op 4 Sept. te UNIGRO- RADIO V. Vulkaan, Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Marktberichten. Belangrijk Voortaan verkrijgbaar k 80 ct. per Meter, bij H. PHILIPSEN Iu voorraad Al irgai op 101517 Augustjaal Zich aan te meldejo RIJPERS, Venray. 5A 3 dubbele stukken Hu jeej 2 pond fijne Glycerine 2 pak Pouw zeeppoedei 5 pakjes Wennex chloo 2 pak Hollandsehe Wauw 12 flesch nieuwe fe zamen 1 pd. verpakte Javari en 1/2 flesch nieuw (e zamen S er 1 pond verpakte gro van 16 ct 1|2 flesch nieuwe le zamen 3' bi Adverteert in den catalog Hoort een H en het groote verschil in weergave valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY VENRAY, 9 Augustus 1930. De Kermis. Zooals algemeen verwacht werd, is de kermis kalm verloopen. Toch kon, gezien het vrij ongunstige weer, het bezoek nogal druk ge noemd worden. Inrichtingen van vermaak en houders van dans- of varieté-muziek zullen dan ook geen reden tot klagen hebben. De politie heeft met die dagen gemakkelijk werk gehad, van vecht partijen werd zoo goed als niets geboord. Jammer, dat Woensdag avond zoon droevig slot bracht. De 22-jarige smidsgezel Th. J. uit Kevelaer, alhier werkzaam, stortte plotseling uit de in beweging zijnde luchtschommels, waardoor hij zoo ongelukkig op den grond terecht kwam. dat hij spoedig den geest gaf. Door den Z.E. Heer Pastoor werd hem nog het H. Oliesel toe gediend. Zijn lijk is naar Kevelaer overgebracht. GEVONDEN een portemonnaie met geld. Inlichtingen gemeentepolitie. Woensdagavond werd de motorrijder van L. uit Siebenge- wald op den Overloonschen weg aangereden door een auto. Met ernstige uitwendige kneuzingen en een beenbreuk werd hij opgeno men en in een nabijzijnde woning binnengedragen, van waaruit hij pas daags daarna zijn reis kon vervolgen. Verandering van vennis. Als gevolg van een verzoekschrift opgezonden door de R. K. Reclas- seering, is het vonnis van J. v. R. honderd gulden boete of vijftig dagen hechtenis, door H. M. de Koningin veranderd in tien gulden boete. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht door de Postduivenver. de „Zwaluw" vanaf Namèche (B.) afstand 1371 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: Jonge duiven. Ie, 25e en 37e G. Jansen; 2e en 22e St. Servaas; 3e, 5e, 28e, 29e en 40e E. Vermeulen; 4e, 26e 27e en 36e P. van Ooi; 6e, 11e, 20e, 21e, 32e en 83e P. Kersten; 7e, 8e, 10e en 12e W. Manders; 9e en 19e J. Kusters: 13e, 15e en 16e J. Ver meulen; 14e, 17e, 18e en 42e L. Coopmans; 23e, 30e en 31e G. v. Dijck24e J. Janssen: 34e en 35e Gebr. Rutten 38e G. Vissers; 39e en 41e P. Janssen. Overduif L. Coop mans. Duiven los half 9. Aankomst 1ste duif 9 uur 59 min. 58 sec. Laatste duif 10 uur 12 min. 30 sec. Zondagmorgen bracht Ven- ray's Fanfarecorps eene serenade aan den Heer Jos. Ariaens, die den dag herdacht dat hij 50 jaren lang lid van genoemd corps was. De storm van Maandag heeft ook in Venray nogal schade aangericht aan de veld vruchten. Eenige boomen werden ontworteld en enkele daken bekwa men nogal schade. OIRLO. De voetbalvereeniging D. I. S. Oirlo wist op de Serie- wedstrijden te Horst den eereprijs te bemachtigen. Voorwaar een mooi succes voor de jongens van D.I.S. Tevens hebben zij besloten op Vrij dag 15 Aug. groote Bekerwedstrijden te organiseeren. Hiervoor zijn prach tige prijzen beschikbaar gesteld. De Fanfare „Ons Genoegen" zal dit feest opluisteren. CASTENRAY. Verleden Zondag werd door onze ruiterclub „Een dracht" deelgenomen aan de groote ruitersfeesten te Sevenum. Dat 't h jn daarbij aan succes niet ontbroken heeft, moge uit onderstaande blijken. Met niet minder dan tien waardig verdiende prijzen konden onze leden huiswaarts keeren. Aangezien de laatste dagen wegens de drukke oogsttijd niet geoefend kon worden is dit voorwaar een mooi succes. Zondag 10 Aug. hoopt de „Een dracht" aan Tienraysch sportfeesten deel te nemen. Tenzij onze ruiters aldaar met eenzelfde enthousiasme strijden als j.l. Zondag te Sevenum is hun succes verzekerd. HORST. De sterke wind Maan dagmiddag, die bijna ontaarde in storm, heeft vele verwoestingen aan gericht en vooral aan de tuiniers groote schade berokkend. Hier en daar zag men in de tuinen en velden heele rijen boonstaken plat tegen den grond geslagen, de korengarven vlogen en rolden over de akkers. Van vele daken werden pannen afgerukt en op meerdere plaatsen werden boomen ontworteld. Nabij den ingang van het dorp aan den Venloschen weg viel een beuk op het electrisch net, zoodat de stroom- levering moest onderbroken worden. Noord-Limburgsche Fokdag. Op 4 Sept. a.s. zal, naar wij reeds meldden, de 3e Noord-Limburgsche Fokdag gehouden worden op de terreinen van het aloude kasteel „Ter Horst." Aangevoerd zullen worden M. R. Y. vee en V.D.L, varkens. Door de verschillende fokvereeni- gingen, verkoopvereenigingen van Noord-Limburg wordt medewerking verleend. Er zullen ook demonstraties worden gehouden op 't .gebied van machines en landbouwwerktuigen. Het droevige auto-ongeluk le Maastricht. Na de verrichte sectie is het lijk van mevrouw Hilton, die bij de auto-botsing op den Meerssenerweg te Maastricht op zoo noodlottige wijze om het leven kwam, vrijge geven. Voor vijf weken huwden de heer en mevrouw Hilton in Engeland en waren thans op hunne huwelijks reis op het vaste land van Europa. Het stoffelijk overschot van mevr. Hilton, die 22 jaar was, zal voor- loopig worden bijgezet op het kerk hof te Maastricht om op bet einde dezer maand overgebracht te wor den naar Amerika. Mevrouw Hilton was de dochter van een Engelsch dominé. Inbraak. In de goederenloods van de spoor wegen te Nuth is ingebroken. De dieven ontvreemdden schoen werk, doozen zeep, kousen, een tafelkleed en vele andere voorwerpen. Op het schip „Dageraad", liggende in het kanaal, onder Heel en Panheel, werd in de kajuit ingebroken. De dief stal een bedrag van 675 gulden. Pater A. van der Mazen Ö.F.M. f Na een ziekte van eenige weken is in het St. Jozefziekenhuis te Heerlen overleden, pater Apollonius van der Mazen O.F.M., leeraar aan de R.K. H.B.S. voor jongens te Heerlen. Doodelyk mijnongeluk. Maandag is in de Domaniale mijn te Kerkrade de 37-jarige gehuwde meesterhouwer F. L. Sonnenschein uit Bleijerheide op de 380 M. ver dieping in een opbraak gevallen en onmiddellijk gedood. Het vreeselijk verminkte lijk is geborgen. Auto tegen een boom. Op den Bosscherweg te Maastricht reed Woensdagmiddag een vracht auto, welke bestuurd werd door den chauffeur B., tegen een boom. Tengevolge van de helling van den weg was de chauffeur de macht over het stuur kwijt geraakt, toen hij uitweek voor een hem tegemoet komenden auto. De chauffeur viel door het open slaande portier van den 6 M. hoogen dijk naar beneden en bekwam een wonde aan de linkerhand en ont vellingen aan de knie. Zijn naast hem gezeten verloofde mej. L. B. uit Amby was er slech ter aan toe. Zij brak beide beenen, waarvan het eene boven den knie. Met den auto van den geneeskun digen dienst werden beiden over gebracht naar het Ziekenhuis Cal- variënberg. De chauffeur B., die klaagde over duizelingen, kon na verbonden te zijn het ziekenhuis verlaten. De schrik van het dorp. Terzake van poging tot doodslag op 'n tweetal dames had de 32-jarige los-arbeider J. M. H. uit Gulpen reeds vier jaren in de gevangenis doorgebracht. Toen hij weer op vrije voeten kwam nam hij z'n intrek bij de weduwe H. te Gulpen, die hem vrij spoedig den toegang tot haar huis ontzegde. Bedreigingen aan het adres der weduwe werden spoedig uitgevoerd. Op Zondag 29 Juni zag verdachte de weduwe H. met haar zoon en dochtertje in het café Gubbels zitten. Hij bracht daar de oude vrouw een slag toe op het hoofd met een gummislang waarin 'n stuk ijzer zat. De vrouw viel hevig bloedend be wusteloos neer. Ter zake van poging tot doodslag vroeg het O.M. bij de rechtbank te Maastricht Dinsdag tegen den on gunstig bekend staanden verdachte die reeds 9 jaren in de gevangenis doorbracht, vijf jaren gevangenisstraf. Uitspraak 14 Augustus a.s. De legeroefeningen on mond- en klauwzeer. Het bestuur van den Alg. Ned. Znivelbond heeft zich tot den minister van Defensie gewend met een adres, waarin wordt gezegd Het zal Uwe Excellentie waar schijnlijk bekend zijn welk een omvang* het mond- en klauwzeer den laatsten tijd onder het rundvee in ons land weder heeft aangenomen. Deze gevreesde veeziekte eischt wederom groote geldelijke offers van onzen boerenstand, en aangezien de boeren toch al in sterke mate van de ongunst der tijden te lijden hebben, is het thans meer dan ooit plicht om zooveel mogelijk de ver breiding van het mond- en klauw zeer tegen te gaan. Het verkeer zoowel van mensch als dier tusschen besmette en onbe smette hoeven dient zooveel mogelijk te worden voorkomen, voor 'n goede isolatie moet dit zelfs zijn uitgesloten zijn. In verband hiermede heerscht onder de boeren—vooral in de be treffende omgevingernstige onge rustheid over de komende groote legeroefeningen, welke dit jaar op de Veluwe gehouden zullen worden. Hierbij toch zullen de manschap pen, komende uit verschillendedeelen des lands, in aanraking komen met besmette hoeven en weilanden en zoodoende de besmetting niet alleen overbrengen op onbesmette perceelen in de omgeving der oefening, doch deze ook na den afloop daarvan weder naar streken van ons land neemt, waar men tot nog toe vrij van mond- en klauwzeer bleef. Aangezien aan de verbreiding van het mond- en klauwzeer groote economische nadeelen verbonden zijn, hetgeen ons allen den plicht oplegt, deze zooveel mogelijk tegen te gaan, nemen wij beleefd de vrij heid, Uwe Excellentie te verzoeken, hieraan mede te werken, door de groote legeroefeningen dit jaar niet te doen houden. Indien Uwe Excellentie hiertoe wilde besluiten, zou zij den boeren stand in belangrijke mate aan haar verplichten. Een afschrift van dit schrijven is aan den Minister van Binnenl, Zaken en» Landbouw gezonden. Onweer. Woensdagmiddag woedde boven Woensdrecht een zwaar onweer. Verschillende woningen hadden het te ontgelden, waaraan beduidend veel materieele schade werd aange richt. De landbouwer J. Kuijlen, die voor het noodweer wilde gaan schuilen, werd door den bliksem getroffen en gedood. Ook een kindje van zekeren Bolders werd getroffen, doch geluk kig niet doodelijk. Boerdery afgebrand. Woensdagmiddag is tijdens een onweer, dat boven Hoogeveen en omliggende plaatsen woedde, de bliksem geslagen in de boerderij van A. Kist in het plaatsje Krakeel. De boerderij brandde tot den grond toe af. Niets kon gered worden. Inboedel, oogst zoowel als eenig klein vee gingen verloren. Niets was verzekerd. Loods in vlammen opgegaan. Te Oostburg sloeg Woensdagmid dag de bliksem in de schuur van A. de Smit. Een groote hoeveelheid hooi en stroo werd een prooi der vlammen. Twee paarden kwamen in het vuur om. Hotel „Spijker te Beek" door den bliksem getroffen. Woensdagmiddag werd Nijmegen en omgeving gedurig opgeschrikt door korte maar felle onweersbuien. Bij een van deze sloeg de bliksem in het achtergedeelte van hotel Spijker te Beek. Het achterhuis stond spoedig in lichte laaie, doch de brandweer, die het vuur met twee stralen bestreed, wist den brand tot dit gedeelte van het hotel te beper ken. Verzekering dekt de schade. Den spaarpot opgemaakt. De Helmondsche kellner H. M., die verleden week Vrijdag met den inhoud van een spaarkas de wijk nam, heeft zich Woensdagmorgen bij de politie te Helmond aangemeld. Van het bedrag van f 800 is niets meer over. Door den electrischen stroom gedood. Woensdag was de P. N. E. M.- agent J. van Escb bij de electrische kraan van den N. C. B. aan de haven te Oirschot eenige herstellings werkzaamheden aan het verrichten en een nieuw stuk kabel aan het tus schen voegen, aldus de ,,'s Hert. Crt." Men zou even gaan probreeren of de verschillende verbindingen goed waren, waartoe opdracht werd ge geven den stroom in te schakelen. Ternauwernood was echter hieraan gevolg gegeven of van Esch gaf bevel tot afvoeren. Hoewel terstond aan dit bevel was voldaan, kon toch niet verhinderd worden dat Van Esch door den stroom werd getroffen en met den kabel in de hand in het kanaal stortte. Vermoed wordt, dat een of andere verbinding nog niet geheel geïsoleerd was. waardoor Van Esch in aan raking kwam met den stroom, welke door den ongunstigen stand van den getroffene, op de natte grasglooiïng, nog meerdere uitwerking had. De getroffene laat een weduwe met 10 kinderen achter. Ernstig ongeluk by Italiaansclie legeroefeningen, vier dooden. Tijdens militaire oefeningen in de nabijheid van de Piazza Armerina sloeg een motor-tractor waardoor een kanon getrokken werd, over den kop. De artilleristen, die er op zaten kwamen onder het gevaarte terecht. Vier hunner werden gedood en twee ernstig gewond. Opheffing van de gemeente Lierop Naai de Msb. verneemt, is de heer A. Raymakers, secretaris der gemeente Asten, aangewezen als tijdelijk burgemeester der gemeente Lierop. Deze tijdelijke aanstelling staat in verband met de plannen tot ophef fing der gemeente Lierop. KEBKSUJIUi MEISTSI Parochiekerk Morgen Zondag geen Congregatie, geen herhalingscatechismus. 3 uur Lof, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Hend. Poels en Gertru- da Camps, 7 uur Lof Dinsdag half 8 besteldj'aarg. voor Martin Jacobs, Petronella Gossens, Wilhelmina Groetelaars, Johanna Nellen en Gertrudis Jacobs, 8 uur jaarg. voor Jacob Rongen, Helena Daniels, Ouders Broers en Zusters. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Peter van Meyel, zijne echt- genoote en overleden kinderen, 8 uur jaarg. 2e kl. voor Jacob van Groenewold en Johanna van Val kenburg. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Bernard van den Bosch, Vigi lie voor het Hoogfeest van O. L Vrouw Hemelvaart, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. Vrijdag O. L. Vrouw Hemelvaart, geboden feestdag, om kwart voor 10 de wijding der kruidwis, 10 uur pl. eerste H. Mis van den Eerw. Heer Gerard Kemps, 2 uur groote Congregatie, 3 uur Lof en processie langs de Pastorie. Wegens het Hoogfeest is op dezen Vrijdag het gebruik van vleesch door de Kerk toegestaan. Zaterdag feest van St. Rochus, te Veltum om 7 uur leesmis, 9 uur Hoogmis met preek, gedurende het octaaf om 7 uur leesmis, om 7 uur Lof. Maandag zal de HoogEerw, Heer Deken Kerkvisitatie houden, de kinderen vanaf de 4e klas tot en met de hoogste klas moeten om half 5 in de kerk. zijn. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H.H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart na 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Na de Hoogmis bestuursvergade ring der Derde Orde. Dinsdag feest v.d. H. Clara. Volle afl. o.g.v. Gen. Absolutie voor de D. O., half 8 Hoogmis, half 7 Lof. Donderdag Vigilie van O. L, Vrouw ter Hemelopneming. Geboden vasten en onthoudingsdag. Vrijdag Feest van O. L. Vrouw ter Hemelopneming, te vieren als Zondag. 5, 6 en 7 uur H.H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis, kwart na 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Gen. Absolutie voor de D. O. Zaterdag feest van den H. Joachim, vader van de H. Maagd Maria. Volle afl. o.g.v. Genade-kapel Oostrum. De H. Missen 's Zondags om 7 uur en half 10, door de week om half acht. A.s. Vrijdag feest van O. L. Vr. Tenhemelopneming, de eerste H. Mis om 7 uur. om kwart over acht wijding der kruiden, gevolgd om half 9 door de tweede H. Mis voor de inwoners van het Rectoraat Om kwart over 9 afhalen der processie van Oirlo en om half 10 plechtige Hoogmis voor die processie, waarna vereering der relikwie van O. L. Vrouw. Om 3 uur plechtig Lof, preek, ommegang over den vlasakker en vereering der relikwie. St. Antonius-Patronaat. Wegens de kermis geen Patro naat. De leden der Maandagsche en Woensdagsche Gymnastiek, en van De Valk, Henschenius, De Zwaluw, die gaarne de Rectoraats feesten te Tienray bijwonen, behoo- ren om kwart vóór 1 aan het Pa tronaat te zijn. De Z.E. Heer Rector zal onder het Lof de nog niet ge wijde vaandels inzegenen. Zij die over een fiets kunnen beschikken, gelieven per fiets te gaan. daar de auto niet voor allen plaats heeft. Maandagavond Mandolineclub BÏÏBS2RLÏJO STAKD VEIBAY van 1 tot 8 Aug. GEBOREN: Wilhelmus P. M. v. Meyel, Leunen Hendrikus A. Siebers, Hoenderstr. Petrus J. L. Reintjes, Overbroek Lambert G. L. Zanders, Oirlo Wilhelmina J. Th. M. Millen Patersstraat Huberdina J. W. Swinkels, Merselosche weg GEHUWD Eduard A. Arts, oud 29 j. sigaren maker, en Hendrika J. van Tilborg, oud 25 j. z.b., beiden te Venray. Peter J. H. Philipsen, oud 23 jaar stucadoor, en Anna M. H. Vermeu len, z.b., oud 20 j. beiden te Venray Johannes M. J. Faessen, oud 26 j. tuinier te Venlo en Maria H. v.d. Heuvel, oud 22 j. z.b., te Venray OVERLEDEN Theodor Jeuken, 22 jaar, smid, te Lull. 1 patient St. Servatiusgesticht. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daar voor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: 24 boerendienstmeiden v. dadelijk en Paschen 2 boerenknechten 2 huishoudsters v. eerw. geestel. 1 leerling-coiffeur 1 huishoudster voor dadelijk 2 reizigers voor flinke fabrieken 2 bakkersleerlingen v. Venray en Overloon 4 burgerdienstmeiden voor Deurne en Venray. 6 aardappelrapers of raapsters 2 poetsmeisjes voor Gesticht Bieden zich aan 1 burgerdienstmeisje20j. v.dadelijk 1 burgerdienstmeisje 15 j. v.dadelijk 1 timmerman bekend met bouw en meubelvak 3 chauffeurs 2 boerenknechten voor dadelijk 2 stucadoors 1 leerling electricien 1 jongen van 15 jaar voor alle voorkomend werk Verschillende losse arbeiders of grondwerkers. VENLO. Op de Goöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.600.000 eieren. Groote eieren van f 5.60 tot f 6.70 Kleine eieren van f 4.50 tot f 5.50 Eendeneieren van f 5.10 tot f 5.70 ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aan voer 4.400.000 eieren, Groote eieren van f 5.50 tot f 6.50 Kleine eieren van f 5.tot f 5.40 Eendeneieren van f 5.— tot f 5.80 Bij het scheren van den meest harden baard en ook bij een gevoelige huid, geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen, indien gij vóór het iuzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos30,60Tube80c Voor de Missie van Pater de Ponti Vorig bedrag f 138.60 Uit het Missie-busje f 5, Wegens den Feestdag van Maria Hemelvaart op Vrijdag a.s. zal het volgend nummer van „Peel en Maas" op Donder dagavond verschijnen, voor de post-abonné's op Vrijdag morgen. Advertentiën enzj voor dil nummer worden ingewacht vóór Donderdagmorgen 9 uur. Op Zaterdag 23 Augustus, 's namiddags ten 4 ure, zal namens den Weled. Heer H. Havens te Vierlingsbeek worden Het verbouwen van het voormalige hotel Het Vrijthof" te Vier lingsbeek, tot een heerenhuis. Bestek met 3 teekeningen verkrijgbaar vanaf Dinsdag 12 Augustus a f 7.50 per stel, waarvan tot 3 dagen na de besteding f 5.wordt geres titueerd bij J. VAN WEEOEN, Architect N.I.V.A. 33 Vierlingsbeek. Maasheezer weg Smakt a f 1.50 per kilo, en nog een beperkte hoeveelheid OOSTRUM. 28 Gevraaijd 0p z 0 AU na a in VER Ti ist ve 14 Het I voor 1 of 15 Sept., v.g.g.v. SCHOUTEN, Herungerweg 112, Venlo. 12 Glycerine Zeep per vaatje 3.31 Doozen Sunlightzeep, Persil, He i, Vi Houtzeep, Terpentijn, Gab enz. Alleen in de week van Zaler ei Vrijdag 15 Augusl 1 pond verpakte Java id Bij ALBERT HEIJN kt teekent voor U, verzi van prima kwaliteit en accurate bedieni VENRAY, Marl HOFLEVERANCI Aangifte tot inzending kan wat Rundvee betreft bij»; raoc-Secretaris Fokvereenigingen, en voor de afd. V Portz te Wijnandsrade. Van Mook tot Helden werken alk trolevereenigingen en Vtrkoopvereenig mede. Inlichtingen verstrekt de Secretaris 266

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2