Weekblad voor VENBAY, HOEST en Omstreken. Kermis 1930! Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Als de „Duce" op reis is Binnenl. nieuws. - Provinciaal Nieuws ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1930 Ben en Yijftifste Jaargaig No. 32 H PEEL EN MAAS PRIJS DER ADVERTENTIENl8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/j ct. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNOKHOF YENRAY ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ctper post 5 een bij abonnement lagere tarieven. Telefoon 51 GIRO 150652 voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonderl. nummers 5 cent 0 L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. Sluiting dranklokalen gedurende de Kennis. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 41 der Algemeene Politieverordening het sluitingsuur in de lokalen, waarvoor verlof tot den verkoop van alcohol vrijen drank, alcoholhoudenden anderen dan sterken drank en ver gunning tot den verkoop van sterken drank is verleend, uitsluitend voor de Kom op Zondag 3, Maandag 4, Dinsdag 5, Woensdag 6, Donderdag 7 en Zondag 10 Augustus is ver lengd tot twaalf uur middernacht. Aan deze verlenging van sluitings uur is door hem de voorwaarde verbonden, dat na hall' drie namid dag tot half tien 's avonds geen sterke drank meer wordt getapt, dus ook niet in de lokalen der vergun ninghouders, waarin dit anders is geoorloofd, De aandacht van vergunninghou ders wordt er nadrukkelijk op ge vestigd, dat de verlenging van het sluitingsuur niet geldt voor hen, die na half drie tot half tien in hunne inrichtingen sterken drank verschen ken of toelaten, dat deze aldaar wordt gebruikt. Voor deze inrichtin gen geldt het gewone sluitingsuur, dus elf uur namiddag, waaraan streng de hand gehouden wordt en zullen deze onmiddellijk om elf uur moeten worden ontruimd. Overigens wordt de vergunning, bij ongeregeldheden of niet naleving der voorschriften door de politie gegeven, voor de betrokken over treders of in het algemeen ingetrok ken. Er wordt in geen geval gewaar schuwd, om 12 uur moeten alle café's onmiddellijk worden ontruimd. Veiiray» 29 Juli 1930. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. HOUDERS VAN MUZIEK OF VARIÉTÉ. Degenen, die vergunning hebben bekomen tot het houden van muziek of variété in hun verloflokalen moeten de vergunning iederen dag afhalen tusschen 10-—12 uur ten kantore van den Gemeente-Ontvanger. Ge lijktijdig moet de verschuldigde be lasting worden betaald. Zij die voor Zondag 3 Augustus deze vergunning hebben, moeten de vergunning afhalen bij den Gemeen te-Ontvanger Zaterdag tusschen 10 en 12 uur voormiddag. Venray 29 Juli 1930. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. HOUDERS VAN DANSMUZIEK. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van degenen, die op hunne aanvrage verlof tot het houden van dansmuziek hebben be komen, dat zij verplicht zijn deze muziek op het door hem bepaalde uur, zijnde NEGEN uur namiddags, behoudens intrekking of wijziging zijnerzijds, stipt te doen eindigen. Door de politie wordt NIET ge waarschuwd en aan hen, die na ge sloten tijd hunne inrichting nog voor dansmuziek geopend hebben, zal voor de volgende dagen geen ver gunning meer worden verleend. De vergunningen moeten eiken dag worden afgehaald ten kantore van den Gemeente-Ontvanger tus schen 10—12 uur voormiddag en moet tegelijkertijd de verschuldigde belasting worden betaald. Op de vergunningen is de tijd, waarop de dansmuziek moet eindigen, vermeld. Aan het verbod voor de onder nemers om personen beneden den ACHTTIENJARIGEN leeftijd toe te laten en aan het verbod voor personen beneden den achttienjarigen leeftijd om deze inrichtingen binnen te gaan of daarin te verblijven zal ZEER STRENG DE HAND WORDEN GEHOUDEN. De dansmuziekhouders zijn verplicht met duidelijke, op minstens drie meter afstand leesbare letter§ aan den in gang te vermelden, dat de toegang voor personen beneden 18 jaar is verboden. Bij overtreding zal proces-verb aal worden opgemaakt en degenen, .die zich hieraan schuldig maken zullen bovendien onmiddellijk door de politie worden verwijderd. Venray 29 Juli 1930. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. AFWIJKING der Verordening houdende verbod tot het bezoeken van avondvermakelijkheden door jeugdige personen gedurende de kermisdagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde van artikel 7 der vorenaangehaalde Verordening de navolgende onthef fingen worden verleend aan bestuur ders of beheerders van een inrichting waar voor het publiek toegankelijke vermakelijkheden worden gegeven, om in deze inrichtingen na des avonds acht uur te laten of te laten verblijven personen beneden den leeftijd van 18 jaar 1. personen beneden den acht tienjarigen leeftijd, doch boven den veertienjarigen leeftijd mogen in de bioscoop worden toegelaten voor zoover de te vertoonen films voor dien leeftijd zijn goedgekeurd, het welk duidelijk van buiten is vermeld. Het bezoeken van bioscoop door personen beneden den veertienjarigen leeftijd blijft gedurende de geheele kermis verboden, behalve voor wat betreft de afzonderlijk te geven en als dusdanig uitdrukkelijk aan te kondigen kindervoorstellingen. 2. Het bezoeken van danklokalen, waar vergunning is verleend voor het maken van muziek (strijkje) met uitzondering van dansmuziek door personen beneden den 18-jarigen leeftijd is in begeleiding van ouders, voogden of MEERDERJARIGE broers of zusters toegestaan 3. Kinderen beneden de veertien jaren mogen in de stoomcaroussel worden toegelaten tot negen uur 's avonds, na negen uur uitsluitend in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters 4. Personen beneden den acht tienjarigen leeftijd, welke zich in een der publieke vermakelijkheden bevinden gedurende den tijd, dat deze voor hen gesloten zijn, worden daaruit door de politie verwijderd en tegen hen zal proces-verbaal worden opgemaakt. Venray 29 Juli 1930. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. DRINGENDE UITNOODIGING aan alle ouders, verzorgers en weldenkende inwoners. De Burgemeester van Venray verzoekt de ingezetenen met den meesten aandrang hunne algeheele medewerking te verleenen om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kasteleins na half drie nam. tot half tien 's avonds geen sterken drank ce vragen. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnoodiging mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het verbod van het bezoeken van avondvermakelijkheden door kinderen, voorzoover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit ver bod is in het belang van de ouders en de kinderen zelf vastgesteld. Venray 29 Juli 1930. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Openstelling Gemeente-bureaux gedurende de Kermis. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de Gemeente-Secretarie, het kantoor van den Gemeente-Ontvan ger, het kantoor van Gemeente werken en het kantoor der Gasfabriek op Maandag 4. Dinsdag 5, Woens dag 6 en Donderdag 7 Augustus a.s. voor het publiek uitsluitend geopend zijn van 1012 uur voormiddag. Venray, 29 Juli 1930. Bnrgemeester en Wethouders vrnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Openstelling Bureau Vleesch- keuringsdienst gedurende de Kermis. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis. dat de uren. waarop de Vleesch- keuringsdienst voor het doen van aangiften ingevolge de Vleesch- keuringswet, gedurende de kermis dagen op Maandag 4. Dinsdag 5, Woensdag 6 en Donderdag 7 Aug. a.s. is opengesteld, zijn vastgesteld van half 9 tot half 10 voormiddag. Venray, 29 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders vrnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Hoe wekt men de geestdrift der massa op 2 Kort geleden heeft Mussolini een reis gemaakt van drie weken door Toscane en Opper-Italie. Natuurlijk brengt de Italiaansche pers daar de noodige opgeschroefde berichten over En 't buitenland zal dat alles wel weer slikken. Maar... in werke lijkheid is 't er toch 'n weinig anders toe gegaan als de kranten meldden. De „Libera Stampa" van Lugano en 't Weekblad „Liberta" dat in Florence verschijnt, hebben hierover onthullingen gebracht, waar men van staat te kijken. Menigeen zal zich reeds hebben afgevraagd „Hoe wordt toch die geweldige jubelende geestdrift bereikt, waarvan in de fascistische bladen als maar wordt geschreven De plaatjes in de kranten geven voort durend 'n opgewonden menigte te aanschouwen, menschen, die geest driftig schreeuwen, met de oogen rollen, met armen en hoeden zwaaien. In werkelijkheid echter is dat steeds dezelfde menigte, die trekt van stad tot stad van provincie tot provincie. Als de Duce op reis gaat dan rijden er 15 extra treinen vooruit met ongeveer 30000 soldaten, leden van jeugdvereenigingen en andere aanhangers van zijn regime. En daarbij voegen zich dan de plaatse lijke geestverwanten. Dat heele stel applaudiseert en jubelt op een krank zinnige manier, als Mussolini door de stad rijdt. Er springen er op de treeplanken van zijn auto en terwijl staan de fotografen klaar om die fraaie comedie op de gevoelige plaat vast te leggen. Met zulke bewijzen in de hand kan toch geen mensch meer twijfelen. Maar kijkt men wat nauwkeuriger, dan ziet men steeds dezelfde gezich ten, vooral van hen die op de tree plank zijn gesprongen, 't Zijn de claqueurs, die zich voortdurend in de onmiddellijke nabijheid van den Duce ophouden, eendeels om den triomphator te beschermen, anderdeels om het sein te geven van de los barsting van de „geestdrift".. Fascisme verstaat waarlijk de kunst van reclamemaken uitstekend. Althans deze humbug is voortreffe lijk geënsceneerd. Alleen herinnert ze wat te sterk aan de „bloeiende" dorpen van wijlen den Russischen generaal Potemkin. Verder moeten arbeiders en amb tenaren voor zoover ze in vakbon den georganiseerd zijn, maar dat zijn ze allemaal, ook mee doen aan de vertooning. Daar zijn bewijzen voor Zoo moest b.v. de fascistische arbeidersbond in Florence op 'n Zondagmorgen om 7 uur op 't geloei der sirene aantreden en toen werden de werklui in gesloten gelederen, geleid naar de troepenrevue. En er durfde er geen enkele ontbreken. Winkels en magazijnen móesten, gesloten zijn, maar wel moesten ze zorgen voor verlichte étalages, om aan het geheel eenige levendigheid bij te zetten. Daarmee is niet gezegd, dat, naast de zorg voor het opwekken van de geestdrift voorzorgsmaat regelen tegen daden van geweld onnoodig zouden zijn 't Nu vol gende overtreft alles wat we in dit opzicht tot nog toe vernomen heb ben De reis van den Duce is als volgt geregeld. Voor hem uit rijdt 'n lange stoet van auto's vol zwarthemden, die, zoodra Mussolini is gearriveerd (hij reist altijd in bomyrije treinen) jacht gaan maken op alle lieden, die in de buurt zijn en dan verder de omliggende straten en pleinen gaan bezetten. Ondertusschen is het getal geheime agenten en spionnen opgeklommen tot een fabelachtige hoogte. In Milaan moet die komedie aller dolst zijn geweest, 'f Leek wel, of de stad in staat van beleg verkeerde. Ongeveer 80.000 fascisten uit alle deelen van het rijk, zelfs uit Sicilië, waren hier samen getrokken De scholen hadden acht dagen vrij wegens de inkwartiering. Voor de Dictator was gearriveerd, hadden er al 800 arrestaties plaats gehad, benevens de noodige huiszoekingen. Tengevolge hiervan moesten 300 menschen naar andere plaatsen worden overgebracht omdat de stadsgevangenissen over vol waren. Briefwisseling naar buiten was drie dagen lang onmogelijk. De aangekondigde extra-trein kwam.... leeg binnen. Maar „de man met den vooruit- zienden blik" was 's nachts reeds in incognito in de stad aangekomen, na Verschilleude malen van trein te zijn verwisseld. Toen hij voor den eersten keer in het openbaar uitreed, was 't wel merkwaardig, dat de electrische stroom defect was. De soldaten en gendarmen ston den drie-dik opgesteld langs den weg. En de derde rij stond met 't front niet naar den stoet gekeerd, maar naar 't trottoir, om nauwkeurig te letten op iedere beweging van 't publiek. Alleen met bijzondere vergunning mochten vensters open blijven en dan nog waren de daken aan de bovenzijde bezet met geheime agenten Vlaggetjes en bloemen werden gratis verstrekt. Maar 't zou kunnen ge beuren, dat er met de bloemetjes ook nog andere dingen naar „den onoverwinnelijke" werden geworpen en daarom werd de vergunning om 't bloemen te laten regenen oogen- blikkelijk weer ingetrokken. In snelle vaart reed de auto, die dezen keer gesloten was, door de afgezette straten. En het publiek hield zich uiterst koel en gereserveerd 't Was of er een gedrukte stem ming over de stad lag. En wie maar eenigzins weg kan. was de stad uit gegaan, vooral van de vreemdelingen was er bijna geen enkele in Milaan gebleven, 't Scheen dat men iets heel ergs verwachtte. En toch was elke anti-fascistische uitting, zelfs 't geringste krasje op een der tallooze aanplakbiljetten met geweld van te voren onderdrukt. Ondanks dit alles is Mussolini weer hoogst ontstemd vertrokken Ten slotte nog een staaltje, hoe de stemming van de bevolking is, ten opzichte van het fascistisch regime; in Bologne werd een film afgedraaid van Mussolini's reis naar Florence. De film was getiteld „Licht" Toen plotseling een stem door het theater klonk „hou maar op met die comedie 1" nam het publiek die kreet over en begeleidde de film verder met gefluit en gejoel. En de politieagenten, die in de zaal aan wezig waren, hadden niet het hart in te grijpen. De vele regen, welke de maand Juli heeft opgeleverd was verre van aangenaam niet alleen voor de velen, die door den regen het genoegen moesten derven volop te genieten van de buitenlucht, 't zij in eigen woonplaats of elders, maar vooral ook voor den landbouwer. De boer in 't algemeen is iemand, die het mede van het weer moet hebben en voor hem de vele regendagen in Juli ongetwijfeld veel bedorven, 't Kan verkeeren, zeide Breêro. In 't begin van Juli stond het ge was er lang niet slecht voor, maar de voorlaatste week van genoemde maand is ai te overvloedig nat ge weest. met het gevolg, dat menige landbouwer op een aanmerkelijk lagere opbrengst van sommige ge wassen te rekenen zal hebben, dan hem door den goeden stand in begin Juli was voorgespiegeld. Vooral op aardappelen was de gestadige regen van ongunstigen invloed, wat ook nadeelige gevolgen heeft voor den export. 't Loopt waarlijk den boer dit jaar niet mee en er zijn teekenen, die er op wijzen, dat het loopende jaar een der slechtste jaren zal kunnen worden. En dit te meer, daar als nadeelige factor ook in aanmerking genomen moet worden, dat het bui tenland met zijn hooge tarieven op den uitvoer uit ons land (uitvoer van wat er dan nog is) zeer belemmerend werkt. —o Er zijn van die groote en groot- sche momenten in het leven. Neder-% land, speciaal Amsterdam had deze week zoo'n groot, zoo'n grootsch moment. Nederland heeft Maandag aan een zijner kloeke zonen, aan den Oceaanvlieger van Dijk een schitte rende ontvangst bereid. Ruim een maand geleden vloog de nu zoo warm gehuldigde vliegenier met drie anderen naar het westen, naar Amerika, met de „Southern Cross." En de tocht werd schitterend vol bracht. Een dubbele reden is er voor Nederland zich in het slagen van den gevaarlijken tocht te ver heugen. De tocht toch werd vol bracht met een Nederlandsch vlieg tuig. een Fokker en met medewerking van een Hollandsch piloot. 't Heeft er Maandag gedaverd, op Schiphol, waar de ontvangst plaats had en waar de Minister van Water staat en na hem vele anderen, den wakkeren piloot in treffende woorden huldigden. Lauwerkransen en ge schenken werden hem aangeboden als zoovele bewijzen van hooge waardeering en dankbaarheid. Dank zij alweer den radio-omroep kon de luisteraar getuige zijn van de warme huldiging van de toespraken, de luide toejuichingen, het geronk der motoren. o— De stad Brielle heeft onder groote belangstelling haar zeshonderdjarig bestaan als stad gevierd, o.a. met de opvoering van een openluchtspel en vele andere feestelijkheden. o Het gaat met de Zuiderzeewerken in versneld tempo. Het voor het loopende jaar op grond van het in 1928 gemaakte werkplan aangevraag de bedrag is niet toereikend gebleken en dit jaar komen nog werkzaam heden aan de beurt van welk ver ondersteld was, dat ze eerst in het volgend jaar begonnen zouden worden. Met het oog op de snellere uitbreiding der werkzaamheden vraagt de regeering nog een bedrag van zes millioen bij de Staten Generaal aan. Naar gemeld wordt Bestaat de mogelijkheid, dat de afsluiting van de Zuiderzee reeds in 1932 tot stand gekomen zal zijn. VENRAY, 2 Augustus 1930. Voor de Missie van Pater de Ponti Vorig bedrag f 138.60 Uit het Missie-busje f 5,'— De Weleerw. Heer G. Kemp? C.S.Sp. zal op Vrijdag 15 Aug. a.s. O. L. Vrouw Hemelvaart, in de Parochiekerk zijner geboorteplaats zijne eerste plechtige H. Mis op dragen. Woensdag herdacht de Heer Jos. Ariaens alhier, dén dag waarop hij voor 50 jaren lid werd van Venraysch Fanfarecorps. Steeds bleef hij een trouw werkend lid en sinds vele jaren bestuurslid van dit gezel schap. Dit zeldzaam feit zal binnen kort herdacht worden. Maandagavond zwierven hier een drietal dronken landloopers rond, die zich te goed hadden gedaan aan spiritus. Door de marechaussees werden ze opgeborgen. Na ontnuch tering werd een hunner naar Roer mond overgebracht, en vandaar naar Veenhuizen gedirigeerd. Zondagmiddag had alhier de auto-zegening plaats. Bijna alle auto's uit onze gemeente stonden omstreeks half twee netjes in het gelid vanaf Groote Markt tot Patersstraat. De zegening werd verricht door de Zeeréerw. Heeren Pastoor en Kapelaans. Hensulimiiiis. Naar wij vernemen, is er door leden van het Patronaat een R. K. Voetbalclub opgericht in Patronaats- verband, die den echt Venrayschen naam draagt van Henschenius, den beroemden Venrayschen Bollandist. Bouw nieuw klaslokaal Patronaat. Door de hieronder vermelde aan nemersfirma's, aangesloten bij den R. K. Bond van Patroons in de Bouwvakken, werd als volgt 'nge- schreven Verstralen-Oudenhoven f 3144 Gie!en-Arts f 3150 Maassen en Zoon f 3214 Gebr. Oudenhoven f 3225 Maassen-Vollenberg f 3339 Dinghs-Volleberg f 3488 Chr. Wijnhoven f 3780 Pijpers-Siebers f 3799 Aan de laagste inschrijvers is door de Patronaatscommissie het werk gegund. „Liefdewerk Oud Papier." De Vereeniging „Liefdewerk Oud Papier", waarvan de Statuten zijn goedgekeurd bij Kon. Besluit van 1 Maart 1912 No. 35, gewijzigd en goedgekeurd bij Kon. Besluit van 26 Januari 1918 No. 14, is gevestigd te Amsterdam en staat onder de hooge bescherming van Z. D. H. den Bis schop van Haarlem. De vereeniging heeft over het geheele land z.g. Centrales, die gevormd worden uit samenvoeging van een groep ge meenten. In artikel 1 der Statuten wordt als doel der vereeniging omschreven het aanbieden van geldelijken steun aan Z.H. den Paus en aan R.K. instel lingen in Nederland. Voorzeker een schoon doel. Hoe bescheiden de afd. Venray tot heden dan ook gewerkt heeft, toch heeft zij in den loop der jaren reeds gelden afgedragen aan St*. Antonius-patronaat, Groene Kruis, Kerkbestuur St. Petrus Banden, (voor de klok) Paters Franciscanen (voor het nieuwe orgel) St. Josephsgesticht eet. Deze krachtens haar doel zoo sympathieke vereeniging wendt zich thans tot LI allen om aan haar op haler Marinus van Es al uw oud papier te willen overhandigen, opdat de vereeniging in staat zij haar schoone doel nog beter te kunnen nastreven. In 1928 haalde de Vereeniging te Venray op 14364 Kg. oud papier, in 1929 14430 Kg. Wij gaan dus vooruit, maar met uw aller mede werking kan dit zeer gemakkelijk 30.000 Kilo worden. Mogen deze weinige regelen bij dragen om u onze vereeniging nader te doen kennen en u te doen be sluiten uw steun en uw oud papier slechts te geven aan de vereeniging, wier ophaler van Es gaarne bereid is het af te komen halen. R. K. Venraysehe Middenstand. Maandagavond vergaderde de Middenstandsvereeniging alhier in café Loonen. Twee nieuwe leden, n.l. de heeren A. Wijnhoven en H. Zwitserlood werden geballoteerd. Het verslag van den Secretaris over de gehouden tentoonstelling werd voorgelezen en naar aanleiding hiervan ontspon zich een aangename discussie. Door verschillende heeren werden de fouten aangestipt en nieuwe ideeën en zienswijzen aangegeven. In een aanvullend verslag zal alles worden omschreven en bewaard blijven, om bij een volgende ge legenheid tot richtsnoer te dienen. Uit het reeds eerder gegeven finantieel verslag bleek een batig saldo te verdeelen van f 248.99 en wel als volgt. 40 pet. voor de Standhouders, 10 pet. voor het Patronaat, 10 pet. voor het Plaatselijk Groene Kruis, 10 pet. voor het Santasfonds, 15 pet. voor een Vaandelfonds, 15 pet. voor de Middenstandskas. Verder werd besproken een schrij ven van het Hoofdbestuur over het wederzijdsch lidmaatschap van Stands- en Vakorganisatie en omgekeerd, benevens een request van het Hoofd bestuur inzake winkelsluiting, gericht aan de Eerste Kamer der Staten Generaal. Verschillende leden waren het met bedoeld request niet eens. Mededeeling werd gedaan van een dankbetuiging van de Turnvereeniging „St. Christoffel" voor den geldelijken steun haar bij hun Turnfeest verleend. Op voorstel van den Heer Vine. Pyls werd besloten den Secretaris een cadeau aan te bieden, als dank voor het vele werk voor en tijdens de tentoonstelling gedaan. Half elf sloot de Voorzitter deze prettige en aangename vergadering met den Christ. Groet. Bij het Zondag gehouden Koningsschieten der Schutterij „St. Anna", mocht het den schutter Janssen, Laagh. weg, gelukken tot koning geproclameerd te worden. St. Cliristoft'eldag. Vrijdag 25 Juli weid door de Turnclub „St. Christoffel" het feest van haar Schutspatroon met meer plechtigheid dan vroeger gevierd. Des morgens begaven zich de leden, in turnerskostuum, met Bonds- vaandel, Clubbanier en muziek, naar de parochiekerk, waar tot hun intentie de H. Mis werd opgedragen. Des avonds werd er een gezellige bijeenkomst gehouden, waar door Geestelijk adviseur. Leider, Bestuurs leden en gewone leden, in deels ernstigen, deels luimigen trant, het woord werd gevoerd. Naar wij vernemen zullen eenige leden van „St. Christoffel" de wed strijden meemaken ten bate van Tienray's Rectoraat. OOSTRUM. Zondag j.l. werd alhier het feest der H. Kindsheid gevierd, wat in alle opzichten goed geslaagd is. De optocht was mooi, de predi- caties van den Missiepater waren mooi en het mooiste van alles was, dat de Missie gesteund werd met een bedrag van f 171. Adverteeren is bekend worden

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1