e Vilt- en T Hoedjf P.V.0PBERG1 Alle Katoenen en Wollen Jongensp A. THIELENMarkMrt Kermis 1930 Bakkerij TL WIITEIS Vooroefening!-Instituut Lunchroom Verheugen Voor de a.s. >rs. ers< Willem Winti öroete ZOMER-UITVEB Voor de a.s, kermis Wed. K. van Aarssen Kinderwagens "PROFITEER een Dankbetuiging» Dankbetuiging G. Kupeks, partij beste biggen bouwland Stoofperen een partij biggen De GoedkoopeWinkel Heden ontvin eene fraaie sor voor het a.s. sie Lupinen, Zaaiwikken, Gras- en Klaverzaden C» HERMANS met 10 °|0 extra kortii Boorden, Dassen Hemden, Sokken, Qemengde Berichten aeroaiavaiaviiaiih met Daag-autobus porcelein, emaille, lepels, vorken, messen Extra aanbieding Vleeschvorkjes Te pachten Noord-Holland8che Voor alle boeren- en tuinierswerk H. MAASSEN Fijne VLA als pruimen-, abrikozen-, appelen-, rijste-, frambozen-, aardbeien en bessenvla. Bitterkoekjes voor pudding slechts 15 cent per ons. Abrikozenpulp blik 10 pond f 1.50 Prachtige sorteering Candij- en ronde Kermiskoeken. bijzondere aanbieding in I Kruideniers- Grutterswaren Ais Extra Reclame een koek of half pond Speculaas cadeau. Vooroefeningen, ter verkrijging van het Bewijs van Voor geoefendheid, van Delft's Vouwwagens, Sulky's Tijdens de K< PRIMA STRI GEZELLIG ZITJE PRIMA UM n M an ufactuurha is hef aangewezen s voor eersfe Icwl Runds-, Kalis- Vark prima droge Wh gekooide Vleescht fijne Worstsc Voorradig inde beste kwaliteiten GROOTHANDEL Manufacturen Bedden Matrassen t.e.m. Maandag 28 Juli e k ruimen wij thans wegens vergevorderd seizoen aan veel verlaagde prijzen Militaire vooroefeningen. Het wordt zachtjesaan weer tijd om zich op te geven voor de mili taire vooroefeningen. De meeste jongens hebben er plezier in. Een enkele mopperaar, die nooit content is, treft men overal aan. Zoo iemand treft het in de kazerne natuurlijk nog veel slechter, en krijgt er straf. Men moet deze zaak in een beetje hooger licht zien. Wie de vooroe feningen meemaakt, behoort bij de infanterie en behoeft maar enkele weken in de kazerne te zijn. Wie ze echter niet meemaakt kan overal bij ingedeeld worden en dan een langen tijd moeten doorbrengen in de kazerne. Het is ook plezierig dat men de vooroefeningen niet meer voor niets mhakt. Vroeger kon het gebeuren, dat men, na een tijd er bij geweest te zijn, nog vrijlootte. Nu weet iedereen of hij er. ja of niet, is ingeloot. Alleen wat betreft de laatste letters vóór den éérst uitgeloten naam kan men soms tot verrassingen komen. Ouders en patroons worden drin gend uitgenoodigd om mede te werken. Zooals men weet, kan de aangifte ook geschieden bij den ZeerEerw. Pater Directeur van het Patronaat. Aangesteld voor Venray als grossier der Palm-Olive Zeep is JOS. C. M. NEETESON. Ass.- Apotheker „De Adelaar". Palm-Olive behoudt de teintder jeugd. Schoonheidsexperts zeggen „gebruik alleen Palm-Olive". Ver koopsprijs 20 cent per stuk. (Adv.) Uitslag wedvlucht vanuit Toury (Frankrijk) afstand 472 K.M. gehouden j.l. Zondag door de Post duivenvereniging „De Zwaluw" met jarige duiven. De prijzen werden behaald als volgt le en 6e St. Servaas 2e H. Strijbosch3e en 4e E. Vermeulen 5e J. Kusters. Overduif Manders. Duiven los 6 uur. Aankomst eerste duif 11 55-23 uur, laatste 12—2 16 uur. HORST. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat deze gemeente thans 51 inwoners telt, die 80 jaar zijn of ouder, waarvan 4 boven de 90 jaar. De oudste inwo ner is Willem Peeters, oud 95 jaar, gevolgd door H. Rambags, oud 93 jaren. Beiden wonen nog dagelijks de H, Mis bij, waarvoor eerstgenoemde telkens een afstand van 20 minuten, heen en terug te voet aflegt. Een eeuwfeest. Men meldt uit Weert - De in den lande zoo gunstig be kend staande firma Gebr. Vermeulen, Kerkorgelfabrikanten te Weert en Alkmaar, hoopt op het feest van St. Cecilia (22 Nov.) a.s. haar 100-jarig bestaan te herdenken. OVERLOON. Zaterdagavond werd door de leden van de St. Theobaldusgilde een aubade gebracht aan hun medelid, den heer H. L. Giebels, die zijn 80sten verjaardag vierde. Bij monde van den kapitein werden hem hartelijke woorden toe gesproken en hem namens de leden een prachtig cadeau aangeboden. Dezer dagen mocht het zekere A. E. alhier gelukken een prachtige groote vos te schieten in de bosschen bij Daalland. Zondag en Maandag a.s. zal hier een Missietentoonstelling plaats hebben. Aan deze tentoonstelling is een groote verloting verbonden, waar voor prachtige prijzen zijn aange kocht. Yreeseliyke thuiskomst. Woensdagmorgen heeft zich te Leiden een afgrijselijk drama afge speeld, Dinsdag was een kindje van den kleermaker T. in het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Toen de vader Woensdagmorgen van een bezoek aan dit kindje thuiskwam, vond hij zijn ander kindje van een half jaar oud met het hoofd omlaag dood in een emmer water liggen. In de on middellijke nabijheid lag. zijn vrouw, badend in haar bloed, met een scheermes naast haar, waarmede zij zich den hals en den pols had doorgesneden. Ook zij bleek te zijn overleden. Zij was de laatste dagen eeniger- mate van streek en heeft in een vlaag van verstandsverbijstering het kindje in een emmer met water on dergedompeld en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Waarschuwing. Vele dames werden reeds gedu peerd door den koop aan de deur, van z.g. linnen voorlakens, die afkomstig zouden zijn uit den nog aanwezigen voorraad van een op 20 Juni j.l. door brand verwoestte linnenfabriek te Eindhoven en in wier opdracht de verkooper zou handelen. Door den verkooper werden dan voornamelijk rollen goed getoond, die min of meer met slik besmeurd werden, terwijl hij zegt, deze z. g, firma met de fabrikatie niet zou doorgaan en al het voorradige a tout prix opruimt, terwijl hij binnen enkele^dagen terug zou komen met handdoeken er. tafelgoed. Naar nadere inlichtingen uitwijzen is de kwestie deze dat het z.g. prima linnen een heel gewone kwaliteit katoen is, in elke manufacturenzaak ónder den naam i congolinnen verkrijgbaar a f 0.30 per el dat bedoelde fabriek niemand opdracht gaf voor haar goederen te verkoopen, rechtstreeks aan den verbruiker. Ruysenplaag en vogelstand. De heer Polak heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende schrifte lijke vragen gesteld: 1. Is het den Ministerbekend.dat in verschillende deelen des lands en over belangrijke ui?gestrektheden rupsenplagen heerschen, die groote schade aanrichten en ernstige gevaren opleveren 2. Zoo ja, acht de Minister het dan niet noodig, alles te bevorderen wat uitbreiding en herhaling van deze plagen kan voorkomen? 3. Zoo ja, acht dan de Minister niet behoud van den vogelstand te zijn een van de middelen tot het bereiken van dit doel 4. Zoo ja, acht de minister dan niet den tijd gekomen, om het van gen, vervoeren en verhandelen van zoogenaamde kooivogels te verbieden de zoogenaamde „zwarte lijst" aan een grondige herziening te onderwerpen Ontzettende ramp te Coblenz. De bevrijdingsfeesten te Coblenz hebben een zeer treurig slot gehad. De jubel der duizenden is Dinsdag avond na de feestelijke slotapotheoso, plotseling in rouw en droefheid verkeerd. Na afloop van de illuminatie van de vesting Ehrenbreitstein en van den Deutscher Eek, begaf zich een groote menigte over de pontonbrug van den Neuendorfer oever naar de stad. De pontonbrug, die eigenlijk niet voor het openbare verkeer bestemd is, doch diende voor de arbeiders der Stummfabrieken, die bij den oever liggen, was voor dit buiten gewone verkeer niet berekend en zakte in. Een groote menigte, volgens enkele telegrammen ongeveer honderd per sonen, geraakte te water en slechts degenen, die zich bij den oever bevonden, slaagden er in zich te redden. In het geheel hebben zich ongeveer 50 personen kunnen redden. De overigen werden door neer- stortente bai|cen en pontons onder water gedrukt. Dat het aantal slachtoffers zoo groot is. moet vooral toegeschreven worden, dat de in het water geval lenen zich in hun angst aan elkaar vastklemden, elkaar in hun bewe gingen belemmerden en reddingspo gingen verijdelden. De verslagenheid was op het bekend worden van het ongeluk zeer groot. De brug rustte op twee pontons, op elk waarvan twee pijlers waren aangebracht, waarover het brugdek van den eenen naar den anderen oever ligt. Doordat de brug op één kant te zwaar werd, toen de menigte de brug betrad, helde zij naar het Westen over. Toen de menigte nog grooter werd, sloeg zij geheel om. Naar schatting zijn 120 a 150 personen in het wate: gevallen, van wie een groot aantal zich echter, zooals gemeld, zelf konden redden. Het hulpgeroep was tot op verren afstand in den nacht hoorbaar. Het kon zelfs aan de tegenovergelegen oevers van de Moezel en den Rijn worden vernomen. De typhoon op Korea. Voor zoover tot nu toe bekend zijn tengevolge van den typhoon die dezer dagen Oostelijk Korea teisterde, 58 menschen om het leven gekomen, 88 personen worden nog vermist. Vermist worden echter ook 92 visschersbooten met meer dan 500 man aan boord. De hittegolf in Amerika. Aan de hitte, waardoor geheel Noord-Amerika geteisterd werd, is door onweders een einde gemaakt. De abnormale temperaturen, die het kwik tot 45 graden deden stijgen, hebben in totaal aan 254 personen het leven gekost, waarvan alleen reeds 40 te New-York. Vier alpeotocristen door den bliksem getroffen? Vier leden van de Alpenvereeni- ging te Chemnitz maakten Vrijdag een uitstapje in de Pitztaler Alpen. Toen zij op een gletscher waren geklommen, barstte plotseling een zwaar onweder los, zoodat de toe risten niet naar de berghut terug konden om te schuilen. De leider van het gezelschap, die met de andere leden in de hut zijn hoofdkwartier had opgeslagen, deed nasporingen en vond drie zijner kameraden doodhet lijk van den vierde kon niet worden geborgen. Naar alle waarschijnlijkheid zijn de toeristen door den bliksem getroffen. prima linnen-kwaliteit te mogen ver koopen voor f 1.25. (lager biedenden slagen goedkooper) daar bedoelde Voor de talrijke blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen dier baren Echtgenoot en Vader, betuigen wij oprechten dank. Bijzonderen dank aan de Eerw. Zusters van het St. Jozefge sticht, Eerw. Directeur en leden der H. Familie, Ziekenfonds 5t. Ludovicus, Schutterij Het Zand- akker en de buren. 19 Wed P Lenssen en kinderen Adverteeren is bekend worden Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overüjdef, en de begrafenis onzer inniggeliefde Moeder en Grootmoeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. 14 Familie Vermaaten Ondergeteekende betuigt lifer- mede, namens hel Plaatselijk Comité, oprechten dank aan allen, die j.l. Zondag aan „Her wonnen Levenskracht" hulp en steun verleend hebben. H. J. van Oerven 16 Secr. Plaalsel. Comité Vertrek Dinsdag 5 Augustus, terugkomst Woensdag 6 Aug. Zich op le geven bij Henseniusplein 9. 18 Groote sorteering aan extra prijzen. IS van 8 voor 5 cent per stuk. lh. Pouwels. Hofstr. Te koop Wed. J. v. d. Boogaart, Lull. ruim 3 morgen, gelegen Oude Ooslrumsche weg (Lange Stuk ken). Te bevragen aan het Bu reau van dit blad. 11 Vanaf a.s. Donderdag te koop a 15 ct. per kilo bij M. Beerkens, Oude Oostr. weg 17 beveelt zich aan Broekweg 14. TB KOOP bij P. Loenen, Leunen. Heerlijke Krenten- en Klontjesmik in alle prijzen. Fijne Koekjes. Bij wijze van reclame: Beleefd aanbevelend, 68 Koffie vanaf 48 ct. Thee vanaf 30 ct. Fijne Tafelrijst 14 ct. Pruimen, Perziken en Abrikozen. Alle soorten Puddingen, Limonade en Sausen voor pudding. Fijne en goedkoope Wijflen. Bij aankoop van f 2.aan Kruidenierswaren, suiker niet inbegrepen, ontvangt men Aanbevelend, 74§ Vanaf heden tot 1 September 1930 kunnen jonge lieden, geboren in 1912, zich aanmelden voor deelname aan de welk bewijs volgens de Wet recht geefl op eene verkorting van den duur der eerste oefening met VIER maanden. Inlichtingen en aangeven bij de Instructeurs in de oefen plaatsen en bij den le luitenant VAN DE VEN, St. Antonius- Patronaat, Venray. Vraagt uitsluitend Hofstraat. 217 Damestn aan concurreerende Beleefd aanbevelend! steeds 't nieuwste in ruime kei Hoeden en Pellen

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2