CmüSÏ Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. jAirowft Het 19e Bondsfeest YQQRDÊELIQS 1 manufacturen) '(VOODDEELlöST/S van den R. K. Gymnastiek en Athletiek- bond in het Bisdom Roermond te Venray op 5 en 6 Juli 1930. Binnenl. nieuws. Bedevaart H. Familie Land- en Tuinbouw, Provinciaal Nieuws ZATERDAG 12 JULI 1930 Een en vijftigste Jurgasg No. 29 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS J BLIJKEN TOCH HET Jj PRIJS DER ADVERTENTIEN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7',i ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNUKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ctper post 5 een voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonderl. nummers 5 cent Reeds in den middag van Zater dag 5 Juli kwam er in Venray een ware feeststemming. Vlaggen werden uitgestoken en de inwoners begaven zich naar het Sint Antoniuspatronaaf, waar de eere-avond van den R. K. Gymnastiek en Athletiekbond in het Bisdom Roermond zou gehouden worden, ter gelegenheid van het 19e Bondsfeest. De groote zaal van het Patronaat vulde zich met vele belangstellenden die getuigen waren van de ontvangst van het Bondsbestuur, Technische Commissies en Juryleden. Onder de aanwezigen werden opgemerkt Bur gemeester v. d. Loo, Baron de Weicbs de Wenne, burgemeester van Wanssum, Jhr. van Rijckevorsel, het Statenlid Rutten uit Horst en Mevrouw Poels. De Voorzitter der Turnvereeni- ging Sint Christoffel te Venray, de heer Timmermann, sprak een harte lijk woord van welkom tot het Bondsbestuur, Majoor van Nijnatten. en den Weleerw. Pater Vrijmoed O.F.M, Bondsadviseur en bracht dank aan den Edelachtb. Heer Burgemeester voor alles wat hij in hartelijke belangstelling voor dit feest deed. Ook tot den Grootedel achtb. Heer Poels, die nog wel niet aanwezig was, bracht hij gaarne zijn dank voor de flinke medewerking, die de vereeniging heeft mogen ondervinden. Verder sprak hij gaarne zijn dank uit aan alle commissieleden, die ieder op zijne wijze hadden bij gedragen tot welslagen van dit feest. Met ,den wensch voor een gezellig feest aan allen, sloot spreker zijn openingswoord, na aan den Wel eerw. Pater Nielen, Adviseur der Vereeniging en den leider van Aarssen, voldoening toegewenscht te hebben voor al hetgene zij voor dit Bondsfeést gedaan hadden. Als Z. E. Mr. Dr. Dekkers, Minister van Defensie, met den Grootedelachtb. Heer Jan Poels in de feestzaal komt, heft het Gemengd Koor „Polyhymnia" een keurig ge zongen vierstemmig „Wilhelmus" aan, dat door allen staande aanhoord werd. Na een korte pauze voert de Bondsvoorzitter, Majoor van Nij natten, het woord en zegt dat de oprichters van den Bond wel een' gelukkig oogenblik gehad hebben, toen zij voor den Bond het devies kozenPro Deo, Regina Patria (Voor God, Koningin en Vaderland) Niet alleen in Rusland immers wordt thans de Godsdienst vervolgd, over al treft men thans propagandische atheisten, die zich ten doel stellen den Godsdienst als een lastig sta- in-den-weg te brandmerken. Als de godsdienst dan meer en meer naar den achtergrond dreigt gedrongen te worden, dan doet het zoo goed een keur van flinke mannen vereenigd te zien in een bond, die in haar vaandel voert op de eerste plaats Pro Deo, voor God. Niet in sata nisch knechtschap of gebonden aan partij bedoelingen groeien deze jonge lingen op, doch in de vrijheid en blijheid van het bezit van hun groot ste schat, het geloof en goede zeden, stellen zij hun sport in den dienst van God, en houden een Limburgsche traditie in eere Lim burg aan Christus Koning. Hartelijk dank aan de offerliefde van de op richters van den Bond, die den gulden regel voorstonden van een gezonde ziel in een gezond lichaam. Voor Koningin en Vaderland luidt verder het Bondsdevies. Niet mede- optrekkend in den klassenstrijd en medebrullend over het slagwoord van Internationalisme, blijven de Bondsleden, gedragen door het eerste lid van hun Bondsdevies, trouw aan historie en traditie in hun liefde voor het huis van Oranje en het Vaderland. Gaarne brengt spreker nog hulde aan de jongens uit het land van Mgr. Dr. Nolens en Dr. Poels, die in de bange dagen van November-revoluiie zich spontaan gesteld hadden aan het hoofd der beweging om de revolutie den kop in te drukken. In den R.K. Bond komt men niet tot sportverdwazing, maar beoefend men de sport op een wijze, die in resultaten niet voor een moderne bond behoeft onder te doen. Met een woord van dank aan Z. E. de Minister, wiens tegen woordigheid een moreele steun sluit spreker zijne rede na de beste wenschen voor den Bond en Sint Christoffel uitgesproken te hebben. Na enkele keurig uitgevoerde turnoefeningen en een zangnummer Polyhymnia voerde Z. E. Mr. Dr. Dekkers, Minister van Defensie het woord en sprak et zijn vreugde over uit, op dit feest tegenwoordig te kunnen zijn, waar zoo over duidelijk bleek, dat het Nederland- sche volk wel toegankelijk bleek voor de sport en dit voor alle op katholieken grondslag in Limburg. Deze bond, die een hooge trap van ontwikkeling bereikt heeft, draagt van zelf bij tot opvoeren der weer macht, die noodig is voor een sterke weerkracht, waaraan de le'ders zulke behoefte hebben, In deze dagen van stifverheerlijking doet het zoo goed bond van mannen te zien, die ook in ontspanning uitzien naar een degelijken godsdienstige grondslag zich bekwamen tot verdediging altaar, troon en vaderland en dit ook zullen toonen „als het moet". De Limburgers zullen dit met al de blijheid, eigen aan hun volksaard doen, en zeker een, die een voor beeld moet zijn van orde en tucht, zal offers weten te brengen voor zijn ideaal op het voorbeeld van Haar. die in trouwe plichtsvervulling het Vaderland zoo wijselijk met Gods genade bestuurt. Heel het Vaderland ziet thans op naar Lim burg, welks volkslied men zoo niet woorden dan toch zeker melodie kent. Met de wensch dat dit feest en voor den Bond en voor Sint Christoffel een gunstig resultaat zal opleveren, sluit zijne Excellentie zijn rede, die evenals de vorige door luid applaus meermalen onder broken werd. Afwisselend traden nu Turners en Zang vereeniging op, die elk op hun gebied hun beste krachten inspanden tot het geven van het hoogste kunst genot, waarbij vooral opgemerkt werd het Turners-, Pfijpers- Trommelaarsgezelschap uit Ratingen (Deutsche Jugendkraft) die met prachtig militair elan een tweetal schoone nummers tengehoore brach ten. Wat een orde en tucht heersch- te onder hen. Het uur van scheiden was inmid dels gekomen en allen gingen met hooge verwachtingen naar huis over den Zondag, die komen ging. Reeds vroeg in den morgen klonk in het dorp de trommelmuziek der diverse vereenigingen, die zich op maakten tot den onderlingen wed strijd. Om 11 uur formeerde zich de stoet om op te gaan naar de Tur nersmis. die om 11,30 in de Kerk van Sint Petrus banden door den Zeereerw. Heer Pastoor Thielen werd opgedragen. Een machtig ge zicht was het, deze talrijke schare in den schoonen tempel vereenigd te zien en bepaald indrukwekkend het oogenblik der H. Consecratie, waarbij den vaandelgroet onde: klaroengeschal gebracht werd. Wat een rij van kloeke slanke kerels gingen daar voort, bezield met het groote ideaal van hun ver eeniging: Voor God, Koningin en Vaderland Ook het Duitsche gezelschap uit Ratingen bij Dusseldorf nam aan den optocht deel in de hun eigen stram me militaire houding. In den op tocht telden wij 36 turnvereeni- gingern Na de Turnermis werden door het gemeentebestuur ten raadhuize ontvangen het bondsbestuur. diverse comité's en afgevaardigden der deel nemende vereenigingen, waarbij Burgemeester van de Loo een har telijk woord van welkom uitsprak en verklaarde er over verheugd te zijn, dat den Bond, die andese jaren in groote plaatsen zijn feest vierde, ditmaal het landelijke Venray had uitverkoren, waar de betoonde gast vrijheid den turners aangenaam zou aandoen en dat deze zich overtuigd konden houden, dat allen met hen feest vierden.* Na een dronk was ingesteld op het Koninklijk Huis, op Mgr. Schrij nen, Bisschop van Roermond en op den vertegenwoordiger der Regeering, Minister Dekkers, sprak de Bonds voorzitter. Majoor van Nijnatten, zijn dank uit aan Venray en stelde een dronk in op den groei van Venray. Als Z.Exc. de Commissaris der Koningin de zaal binnentreedt, roept de Burgemeester hem een hartelijk woord van welkom toe, waar ZExc. op antwoordt, verheugd te zijn, dit feest te kunnen bijwonen. Na een korte middagpauze werd de stoet wederom opgesteld en met vliegende vaandels, slaande trommen en onder opwekkende fanfaremuziek trokken de 1500 turners door de met vlaggen versierde straten naar het prachtige sportterrein aan den Leunschen weg. Hier werd eerst een defllé gehou den voor de geestelijke en wereld lijke autoriteiten en brachten de ver eenigingen met hunne vaandels den turnersgroet. Majoor van Nijnatten spoorde hierna de turners aan om als echt Roomsch Katholieken de bondsvlag in het komende jaar ongerept te be waren. Spr. dankt de' vereeniging St. Servatius, die de eer van de bondsvlag in het afgeloopen jaar zoo schitterend hoog gehouden heeft. In het volste vertrouwen reikt spr. hier na de bondsvlag over aan St. Chris toffel te Venray. Hierna hief spr. een driewerf hoera aan voor H. M. de,Koningin dat spontaan beantwoord werd. De voorzitter van St. Christoffel dankte hierna voor het overdragen der vlag, terwijl de voorzitter van St. Servatius de beste wenschen voor het komende jaar uitsprak. Onder leiding van den heer Vonc- ken uit Roermond, had daarna de massa-gymnastiekoefening plaats, welk een uitstekend verloop had. Hierna begonnen de verschillende wedstrijden, die met belangstelling door duizenden werden bijgewoond en door muziek werden opgeluisterd. De uitslagen waren als volgt I. Internationale wedstrijden a. Optocht Sterck als Eyck, Maaseyck, le prijs, O. B. C„ Eind hoven 2e prijs Jügendkraft, Ratingen 3e prijs. b. Oefeningen zonder gereed schappen (leden)O. B, C„ Eind hoven, eereprijs, Sterck als Eyck, Maaseyck, eereprijs, Jugendkraft Ratingen le prijs (adspirant-leden) Sterck als Eyck, Maaseyck, le prijs Oefeningen met gereedschap pen (leden) Jugendkraft, Ratingen, eereprijs. d. Oefeningen aan toestellen (leden) O. B. C., Eindhoven, eere prijs; Jugendkraft, Ratingen, le prijs Boksoefeningen Sterck als Eyck, Maaseyck, le prijs. f. Wapenoefeningen Sterck als Eyck, Maaseyck, eereprijs. g. Pyramiden (leden)Sterck als Eyck, le prijs, Jugendkraft. Ratingen 2e prijs, (aspirant-leden) Sterck als Eyck, Maaseyck, 2e prijs. II. Bondswedstrijd a Optocht le prijs (medaille Koningin) Eendracht Kerkrade; 2e prijs O. N. S„ Heerlen3e prijs Olympia, Blerick. b. Tweekamp leden le klas le prijs (medaille Prinses Juliana)Een dracht, Kerkrade, le prijs Olympia, Blerick, le prijs Excelsior, Schimmert le prijs Swentibold, Sittard. c. Tweekamp leden 2e klas le prijs (medaille Prins Hendrik) Wil- helmina, Terwinselen; le prijs K.D.Y. Maastricht, Jonge Werkman, Venlo, Volharding, Meerssen, Antonius, Ophoven, Sparta, Swalmen, Leonidas Tegelen. d. Tweekamp aspirant-leden le klaseereprijs O. N. S., Heerlen (med. Comm. Koningin), eereprijs, Eendracht, Kerkrade. e. Tweekamp aspirant-leden 2e klas le prijs (med. minister-president Ruys de Beerenbrouck) Wilhelmina Terwinselen. f. Pyramiden (leden en asp. leden) Eereprijs, Volharding, Meerssen, eereprijs, St. Servatius, Maastricht. De medaille door den Minister van Defensie verleend voor hoogste aantal punten der afdeeling van bondsvereenigingenHercules, Reuver g. Driekamp (leden) le klas Eendracht, Kerkrade, le prijs (beker) h. Driekamp (leden) 2e klas Olympia, Blerick, le prijs (beker). Volharding Meerssen, le prijs. i. Driekamp (leden) 3e klas Sparta, Swalmen, le prijs (beker). j. Driekamp (asp. leden) le klas Wilskracht, Bleyerheide, le prijs (med. J. Poels, lid Ged. Staten). k. Driekamp (asp.- leden) 2e klas Eendracht, Kerkrade, le prijs (med, O. Haffmans, Eerste Kamerlid). 1. Driekamp (asp. leden) 3e klas K. D. V., Maastricht, 1 prijs (med, Burgerwachten). 's Avonds gaf Venray's Fanfare corps nog een mooi concert op het Henseniusplein, dat een waardig slot vormde aan deze beide, voor Venray drukke dagen. den. Nietwaar, wij kennen geen aard bevingen. geen vulkanische uitbarstin gen, geen bergstortingen, geen oever- afschuivingen, van eenige beteekenis, we h'ebben zoo goed als geen giftig wild gedierte, kortom we hebben veel niet, wat in andere overigens door de natuur rijk bedeelde landen wel gevonden wordt en waardoor meermalen dood en verderf gebracht wordt. En als we zoo hier en daar ■geen zeer hooge belastingen hadden zouden we kunnen wanen in het gelukkigste land der wereld te wonen. Doch belastingen behooren nu eenmaal niet tot de natuurverschijn selen, al zou het de vraag kunnen zijn, of er nog niet een tijd zou kunnen aanbreken, waarop van dat gene wat de natuur gratis biedt, ook nog een zekere belasting wordt geheven: Dat zullen we maar af wachten. Protesteeren bij voorbaat helpt geen steek. Een gezegend land dus, het onze, maar zal men zeggen, we hadden onze watersnooden. Zeker, maar ook en dat wel naar het thans levende geslacht heugt, sinds luttele jaren, onze natuur rampen, die wellicht in vergelijking bijv. met de uitbarsting van een vulkaan niet eens van zoo heel groote beteekenis zijn, maar die desniettemin voor ons landje al heel erg bleken. Opmerkelijk mag het genoemd worden dat het speciaal het Oosten van ons land is. dat bij herhaling getroffen werd. Bijzonder zware on- weders hebben zich boven eenige gemeenten in Overijsel ontlast. Behalve dat eenige boerderijen een prooi van het vuur werden, is over een uitgestrekt gebied al wat te velde stond vernield en zag menige boer de vrucht van langen en harden arbeid in enkele oogenblikken te loor gaan. Niet alleen het veldgewas, maar ook veel vee ging verloren. De ge leden schade is nog niet in cijfers uit te drukken, maar zeker zal zij vele duizenden bedragen. Het is te voorzien, dat ook hier weer de liefdadigheid een steentje zal hebben bij te dragen om in de ontstane nooden zoo goed mogelijk te voorzien. Aangenomen mag wor den, dat door velen diep in de beurs getast zal worden. Wij Nederlanders hebben vele en velerlei redenen tot tevredenheid, wanneer we denken aan de ontzet tende natuurrampen waardoor andere landen zoo af en toe getroffen wor Met betrekking tot het uit te zenden „algemeen programma" heeft zich al een verschil van meening geopenbaard, waarop vermoedelijk door weinigen in den lande was ge rekend. t Gaat namelijk om de uitzending der beurskoersen als onderdeel van het algemeen programma, welke uit zending verboden werd. Het Persbureau Vas Dias heef: naar aanleiding van dit verbod stap pen gedaan bij den secretaris van den Radioraad en als antwoord ver nomen, dat de Algemeene Program raacommissie haar besluit tot niet toelating van de beurskoersen in het algemeen programma handhaaft. De commissie zegt er van over tuigd te zijn, dat het aantal luis teraars naar de beurskoersen niet gering is. maar dat tegenover den kring van die luisteraars een veel grootere groep staat, die in de beurskoersen niet alleen geen belang stelt, maar voor welke de beurs koersen zelfs een ongewenschte on derbreking vormen van het Radio programma. En dan, meent de genoemde commissie, is het voldoende, dat de uitzending plaats heeft op één station waarvan de mogelijkheid blijft be staan, daar het algemeen program telkens slechts op één station wordt uitgezonden. Daar valt, zou men zeggen, niet veel tegen in te brengen. Het suikerwetje is met groote meerderheid van stemmen in de Tweede Kamer aangenomen de Kamer is waarschijnlijk tot half September op reces. naar O.L.Vrouw in 't Zand te Roermond op Zondag 13 Juli. De H. Communie wordt uitgereikt om half zes, zes uur en kwartier na zes. Alle mannen ter H. Tafel Om half acht vertrekken de bus- n op de Groote Markt. Onder weg wordt niet gestopt. Op het perron van 't station voege ieder zich bij zijn sectie. Iedere sectie heeft een kleur en neemt plaats in een van die coupé's waarop haar kleur vermeld staat. De orde, waarin de kleuren el kaar volgen, zoowel in den trein, als in de processie, is de volgende: le. Rood (Overloonsche weg en omgeving) 2e. Paars (Merselosche weg, Hoen derstraat, Eindstraat en omgeving) 3e. Oranje (Groote straat, Markt, Hofstraat en Oostrumsche weg) 4e. Rood-wit-blauw (muzikanten) 5e. Goud (Veltum, Heide en om geving) 6e. Wit (Patersstraat, Hensenius plein, Leunsche weg en omgeving) 7e. Rose (Maasheesche weg en Landweerd) 8e. Groen (Brukske en Lull) Ieder drage, behalve de Familie medaille, ook z ij n kleur op de jas en blijve bij zijn kleur; verder bren- ge ieder zijn zangboekje mede, het spoorkaartje, het kaartje voor de bus naar Oostrum en 't kaartje voor de bus MaasheesVenray. Bij aankomst op het station te Roermond verlaten we door een aparten uitgang het station en stel len ons direct volgens onze kleur op. Gedurende de processie zingen wij dezelfde liederen en in dezelfde volgorde als op onze laatste bede vaart naar O.L.Vrouw te Oostrum. (Neemt daarom briefje van de Oos trumsche bedevaart mede.) Bij aankomst in 't Kruiswegpark zal Uw Directeur de H. Mis op dragen, waaronder de mannen de „Deutsche Singmesse" in 't Hol- landsch zullen zingen. Een Pater Redemptorist zal preken' Na afloop van deze plechtigheid hebben de mannen tot kwartier na twaalf vrij. Te kwartier na twaalf komen wij allen in de Genadekapel bijeen, van waaruit de Sacraments processie trekt naar het Kruisweg park. Liederenno. 1 Vervolgbundel (Groote God, wij loven U); n< Vervolgbundel (Mijn Jezus, ik wil U alleen); no. 3 Vervolgbundel (H Hart van Jezus); no. 11 Handboekje (O, Spijs der stervelingen). Gedurende het Lof zingen wij Latijnsche liederen. Na het Lof in het park wordt gezongen: 1 f uit het supplement, akte van Geloof: Broeders, welk geloof hebt Gij. Daarna trekken wij terug naar de Genadekapel, lied no. 10 Handboek je (O. Jezus, zoet); no. lb supple ment (Aan U, o Koning der Eeuwen) Tantum Ergo, Vervolgbundel no. 29. Na den zegen met het Aller heiligste: Laudate Dominum. Hand boekje blz. 41. 1.15 Middageten en daarna ge legenheid om Kruisweg te bidden, water te putten uit de genadebron, rozenkransen etc. te laten zegenen. Te kwartier vóór vier komen wij allen zonder uitzondering bijeen in de aloude monumentale Munster kerk te Roermond. Lied lf supple ment: Broeders, welk geloof hebt gij. Daarna zal de Directeur van de Roermondsche H. Familie een woord tot onze mannen richten. Vervolgens kort Lof en zegen van het Aller heiligste. Na afloop van de plechtigheid stellen wij ons volgens de kleuren op, in rijen van vijf en trekken onder muziek naar de boot, die ge meerd ligt aan de nieuwe losplaats te Roermond. Bij aankomst te Maashees staan bussen en vrachtauto's gereed om ons naar Venray terug te brengen. De loden worden verzocht dit uit te knippen. Ook de overheid kan onrechtma tige dingen doen. Ongeveer een half jaar geleden had de Leidsche brand weer een brandje te blusschen, maar dat ging met eenige moeilijkheden gepaard, o.a. doordat er in de buurt geen water was. Eenige Leidenaars, die beweerden, door den brand en het blusschings- werk schade te hebben geleden, hebben een rechtsvordering tegen de stad Leiden aanhangig gemaakt. Aanleiding was o. m. het nemen van overbodige maatregelen, waar onder werd gerekend het spuiten met modder. Alleen wat het modderspuiten betreft, kreeg de eischer zijn zin. Dit modderspuiten heeft de stad Leiden f 200.— gekost. Bestrijding der rupsonplaag. Op verschillende plaatsen in ons land demonstreeren kaalgevreten boomen het vernielende werk der rupsen, die prachtige wandellanen in vrijwel kaal takkengewriemel veranderen. Als het beste bestrij ding smiddel werd tot nogtoe aange raden uitknippen en verbranden der zgn. rupsennesten. Deze wijze van bestrijden brengt echter vele moei lijkheden met zich, waarom men naar andere middelen ter bestrijding van het vieze ongedierte zoekt. Het Hbld. heeft een onderhoud gehad met prof. de Bussy, directeur 0 L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. van de afdeeling Handelsmuseum van het Koloniaal Instituut te Am sterdam, die op Indische plantages op groote schaal en met succes proeven heeft genomen met de bestrijding van rupsen. Deze verklaarde aan den verte genwoordiger van het Amsterdamsche blad, dat de Indische middelen hier zoo maar niet kunnen toegepast worden, want niet alle rupsen hebben dezelfde gevoeligheid voor bestrij dingsmiddelen. Daarom moeten er proeven worden genomen. Nu is 't te laat, maar in een volgend seizoen zal men het kunnen doen. Er is gezegd, dat de vergiften, welke men voor bestrijding gebruikt, gevaarlijk kunnen zijn voor menschen. Prof. De Bussy betwijfelt of dat gevaar in feite bestaat. Intusschen zal het mogelijk zijn, de vergiften streng te onderzoeken, zoodat er volkomen zekerheid is omtrent de gevaarloosheid voor menschem Men zal voorts proeven kunnen nemen in een stil hoekje van een park, dat desnoods kan worden af gezet- Naast de bestrijding met vergif is er die met de sluipwespen. Van die diertjes zijn er niet genoeg, maar men koestert nu plannen er te kwee ken, althans proeven in die richting te nemen, Er wordt dus gewerkt, ook aan bestrijding onder één centrale leiding, welke dan bij den Plantenziekte- kundigen dienst moet berusten. Tenslotte kan ieder medewerken door de vogels te beschermen en, als het wiDter wordt, te voederenhoe meer vogels, hoe minder rupsen. VENRAY. 12 Juli 1930. Gezondheidscommissie te Venray, Voor den termijn, ingaande 1 Juli 1930 en eindigende 30 Juni 1935 zijn door den heer Commissaris der Koningin benoemd tot leden der Gezondheidscommissie, gezeteld te Venray, de heeren H. J. H. Sala, veearts te Venray en W.C. M. Wolters, burgemeester te Gennep. Voor de dlissie van Pater de Ponii Vorig bedrag f 129.95 N. N. te Oirlo f L65 Iiykstelefooiulienst. Kantoor Venray. Nieuwe aansluitingen No. 702 H. Hendrix, winkelier, Castenray. Morgen Zondag om 8 uur nam. zal door de Fanfare St. Oda uit Merselo een concert gegeven worden op het Henseniusplein. Lage roggepryzeu. Deze week bracht bij publieke veiling alhier een perceel zware rogge groot 1 H.A. 4 A. de som op van f 84.- Naar wij vernemen is door enkele Raadsleden een spoedeischen- de vergadering aangevraagd, in verband met de stemming in de laatste vergadering over het verleg gen van een weg langs het Ursulinenklooster. Dc school aan het Veulen. Vrijdag ontving de schoolcom missie aan het Veulen bericht, dat de vergunning tot het bouwen eener O. L. School is toegestaan. Bij besluit van den Minister van Onderwijs is bepaald, dat de nieuw te bouwen school aan het Veulen zal worden gebouwd op het terrein, door het schoolbestuur aldaar ter beschikking gesteld en gelegen in de nabijheid van den heer Aarts aldaar

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1