UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, (iemengde Berichten Zomersproeten ver. Oistricis-ArheidsöBurs Hoort een en het groote verschil in weergave valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY Auto-inzegening. Naar wij uit goede bron vernemen, zal alhier bij genoegzame deelname op een nader te bepalen Zondag in Juli een Auto-inzegening (zoowel van vracht- als luxe auto's) plaats hebben. Eventueele deelnemers worden be- leetd verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij de heeren L. Winkelmolen, Marktstraat, H. Jacobs, Schoolstraat en H. Ouden hoven, Hoenderstraat. ï)e Turnfeesten. Naar wij vernemen zullen de Turnfeesten op 5 en 6 Juli alhier o. m. worden bezocht door Z. Ex. de Minister van Defensie, mr. Deckers. Het Luxor Theater zal de feeste lijkheden verfilmen en in haar Bios coop vertoonen. Woensdagmorgen kwam een Duitsche motorrijder bij een bocht in den weg op het Schoor te vallen, daar hij volgens zijn verklaring over een kiezelhoop moest lijden, wegens het niet ver genoeg rechts rijden van een vrachtwagen, toebehoorende aan W. alhier. De motorrijder bekwam verschil lende verwondingen, terwijl het motorrijwiel nogal werd beschadigd. De gemeentepolitie stelde onmid dellijk een onderzoek in. Omtrent het motor-ongeval aan het Schoor vernemen we het volgende De Duitsche motorrijder, reed met een groote vaart aldaar in een bocht tegen de auto van W. alhier. De Duitscher kwam hierbij te vallen. Dat de schadevergoeding die hij vroeg f 150, wei een beetje over dreven was, bleek hieruit, dat hij direct weer op zijn motor naar Ven- ray reed, en aldaar aan de politie een scheeve voorstelling van de zaak wist te geven. In het tijdvak van 14 Juli 1980 tot 2 Augustus 1930 zal de Rijksontvanger alhier, te zijnen kan tore, Stationsweg no. 7, Dinsdags en Donderdags, des namiddags van 6 tot 8 uur zitting houden, voor de behandeling van aanvragen ter be kom ing van kostelooze rijwielbelas- tingmerken. Voorzichtig voor brand. Bij de heerschende droogte is het gevaar voor brand buitengewoon groot. Men zij gewaarschuwd toch voorzichtig tc zijn met vuur en lucifers in huis schuur, zoowel als buiten. Wij wijzen nogmaals op het strenge verbod te rooken in bosschen en heide". Het veroorzaken van brand door opzet of door onvoorzichtigheid ook in heide of bosschen wordt gestraft met gevangenisstraf. Uitslag wedvlucht gehouden door de Postduivenvereeniging „De Zwaluw" vanaf Compiègne (Fr.) afstand 326 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: Jarige duiven le, 3e, 6e en 8e St. Servaas 2e en 18e J. Janssen; 4e en 5e P. van Ooi; 7e en 13 W. Lor mans; 9e en 14e G. v. Dijck; 10e J. Vermeulen; 11e en 16e E. Vermeulen; 12e W. Manders; 15e en 17e G. Jansen. Overduif St. Servaas. Duiven los 9 uur. Aankomst eerste duif 3 uur 35 min. 16 sec. Laatste duif 4 uur 12 min. 1 sec. CASTENRAY. De heer Joh. Rainbaghs alhier verkocht eenigen *ijd geleden een zeug aan een Bel gische varkensfokkerij, die hier in de omgeving meerdere dieren opkocht. Thans mocht R. bericht ontvangen, dat op de Tentoonstelling te Luik zijn vroeger eigendom de eerste prijs bekwam in de afdeeling zeugen met afstammelingen. Wel een bewijs, dat ook hier op varkensgebied wel degelijk fokmate- riaal gevonden wordt. MAASHEES. Donderdagmiddag ontstond brand in de stalling en schuur van den heer J. G. alhier. Het gebouw brandde totaal uit. Een groote partij hooi en een zeug met biggen gingen verloren. Verzekering dekt de schade. Gelukkig was het zoo goed als windstil. Ook thans bleek weer, dat met het oude brand- bluschmateriaal weinig is uit te richten bij een flinke brand. Zou het voor de uitgestrekte gemeente Maas hees ook de tijd niet zijn aange broken, om een moderne motor brandspuit aan te schaffen? Of moet eerst het kalf verdrenken zijn Op luisterrijke wijze heeft Maashees Woensdag het zilveren Priesterfeest van zijn beminden Pas toor herdacht. Kamer van Noophandel voor Noord-Limburg. In princiepe verklaarde de Kamer zich voor deelneming aan de reizende schooltentoonstellingen der vereen. Nederlands Fabrikaat. Adhaesie werd betuigd aan het adres van de Nederlandsche Federa tie van Vereenigingen van Bedrijfs- pluimveehouders aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, inzake het bedingen van gunstiger voor waarden voor den invoer van eieren in Duitschland. De behandeling van het schrijven van de Kamer van Koophandel voor Midden-Limburg inzake de opheffing van veergelden werd aangehouden tot op de Algemeene vergadering der vier Limburgsche Kamers, welke binnenkort zal gehouden worden. Besloten werd een verzoek te richten tot de Ned. Spoorwegen, om den spoorwegoverweg op den Kaldenkerkerweg nabij Venlo te vervangen door een overbrugging. Aan de Directie der Ned. Spoor wegen 'a'erd verzocht, om in aansluiting op sneltrein 189, die om 18.33 uur te Eindhoven uit Rotter dam arriveert, van Eindhoven af ten minste een gewonen trein te willen inleggen naar Venlo, terwijl er tevens op werd gewezen, dat trein 3696, die om 18.40 uur uit Eindhoven vertrekt, maar slechts tot Deurne, daartoe wellicht zoude kun nen doorgeleid worden tot Venlo. Geantwoord werd, dat trein 3669 is ingelegd voor werklieden vervoer van Eindhoven tot Deurne. en dat deze reeds sterk bezette trein niet nog meer kan worden belast. Voorts werd medegedeeld, dat het voldoen aan dit verzoek zoude neerkomen op het rijden van een nieuwen trein Eindhoven-Venlo en dat daarvoor het verkeer niet voldende is. In overleg met de commissie van verkeerswezen werd andermaal een schrijven aan de Directie gericht, waarin er op werd gewezen, dat 't verkeer op het baanvak Eindhoven- Venlo blijkbaar van zeer bij zonderen aard is, waar toch eenerzijds wordt betoogd, dat|het verkeer onvoldoende is om een nieuwen trein in te leg gen, anderzijds de daarvoor aange wezen trein derihate is overbelast, dat deze niet nog reizigers voor Venlo zoude kunnen medenemen, terwijl het verzoek nog eens is herhaald. Internationaal tournooi voor mannenzang te Roermond. De Kon. Zangvereeniging Roer- monds Mannenkoor, die 5, 6, 7, 12 en 13 Juli op feestelijke wijze haar 50-jarig bestaan zal herdenken, heeft voor 6 Juli op haar programma staan„Groot internationaal tournooi voor mannenzang, naar wij meenen het tweede van dien aard in Neder land. Er zijn in navolging van de Limburgsche zangtournooien in 1918 1919 en '20, .georganiseerd op initiatief van den heer C. de Rooy, directeur van Venlona en sedert 1922 ook van Roermonds Mannen koor, in tal van steden buiten Lim burg, o.a. in 1928 te 's-Hertogen- bosch zangtournooien gehouden. Het bestuur van Roermonds Man nenkoor komt de eer toe, een inter nationaal tournooi op touw gezet te hebben, waaraan naast de drie groote Limburgsche Mannenkoren Mastreechter Staar, Venlona en Roerm. Mannenkoor, twee buiten- landsche koren zullen deelnemen nl. „de Légia" uit Luik en der Manner- gesangverein „Liedertafel" uit M.- Gladbach. Roggeprjjzen. Tengevolge van de lage graan prijzen, welke naar verwacht wordt, zoo gauw nog niet zullen verbeteren, zijn te Weert de prijzen van rogge, op stok verkocht, zeer laag. Er gingen perceelen voor 30, 26, ja zelfs voor 20 gulden per 100 kleine roeden. Dit laatste is tegen 94 gulden per Hektare. Prijzen alzoo verre beneden die van voor den oorlog. Gemeenteraad van Sittard. In de Dinsdagavond gehoudei gemeenteraadsvergadering werd een voorstel van dhr. F. Storms om het aantal vergunningen in deze gemeente van 39 op 50 te brengen, na discussie, met 85 stemmen aange nomen. Kinderverlamming. Te Maastricht hebben zich twee gevallen van kinderverlamming voor gedaan, waarvan één met doodelijken afloop. Ook in Amby, bij Maastricht, is thans één geval geconstateerd. Ernstige aanrijding. Op den rijksstraatweg te Susteren is het 6-jarig dochtertje van den heer J. van Hulzen door een pas- seerend motorrijwiel aangereden. Het kind liep een schedelbreuk op en moest onmiddelijk naar hetFransche klooster te Breda vervoerd worden. De aardewerk-industrie. Op geen enkele aardewerk-markt is de toestand momenteel gunstig. Ook te Maasbcht niet, zoodat er op de fabrieken al weer een dag per week niet gewerkt wordt en sommige groepen twee dagen onvrijwillig moeten verzuimen. Het gerucht gaat, dat er aan de Société Céramique een ontslag van een paar honderd man vooi de deur zou staan, doch te bevoegder plaatse kon men daaromtrent geen zekerheid verschaffen. Gildefecsten Holthoes. Uitslag van de voortgezette wed strijden op 15 Juni. Corpsprijzen vaste paal le Wilhelmina, Oeffelt. 2e de Hoop. Sambeek, 3e St. Hubert, Gemert, 4e Wilhelmina, Siebengewald, 5e Prins Hendrik, Haps, 6e St. Hubert, Gemert, 7e Dionisius, Heijen. 8e Oranje, St. Agatha, 9e St. Petrus, Bergen, 10e St. Joris, Geldrop, lie St. Anna, Venray, 12e St. Anna, Venray. Corpsprijzen vrije hand le Oranje, St. Agatha, 2e Prins Hendrik, Haps, 3e de Hoop, Sambeek, 4e Val kens waard. Extra aanbieding le prijs St. Hubert, Gemert, 2e prijs de Hoop, Sambeek, 3e prijs Wilhelmina, Oeffelt. Kampioen vaste paal le prijs J. Janssen, St. Agatha, 2e prijs A. Grutter, Oeffelt, 3e prijs H. v. d. Velde, Geldrop. Keizerskruis, Hoogers, Geldrop, Koningskruis, Fleuren, Oeffelt, Eerekruis W. Jans sen, Siebengewald. Schoonste houding Optocht le prijs Zandakker, Venray, 2e prijs Hassum. 3e prijs St. Anna, Venray. Mooiste kleeding le prijs Hassum, 2e prijs St. Anna, Venray. Oorspronkelijkste kleeding ie prijs St. Anna, Venray, 2e prijs Zandakker, Venray. Vendelz waaien 2e prijs Zandakker, Venray. Défilé le prijs Zandakker, Venray, 2e prijs St. Anna, Venray, 3e prijs Hassum. Marschslaan le prijs H. v. Boven, Venray, 2e prijs W. Kessels, Venray, 3e prijs Hassum. Roffelen le prijs H. v. Boven. Venray, le prijs Swaghoven, Venray, 2e prijs Kessels, Venray. Grootst aantal leden Optocht St. Anna, Venray. Verstkomend gezelschap Valkens waard. Corps Duitsche gezelschappen le prijs Hassum, 3e prijs Hassum. Alle deelnemende vereenigingen waren over den afloop, de regeling en de zeer mooie prijzen ten zeerste tevreden. De O.L.Vr. Gilde kan dan ook met genoegen op deze dagen terug- R. K. Werkliedenverbond. Naar de „Volkskrant" verneemt, bedroeg het ledental van het R. K. Werkliedenverbond op 1 April j.l. 160.083. Over 't eerste kwartaal van dit jaar ging het Verbond met 5124 leden vooruit Wolkbreuk boven Arnhem. Donderdagmiddag te half zes ontlastte zich een wolkbreuk gepaard gaande met een kort, doch hevig onweer boven Arnhem. Er viel een geweldige hoeveelheid regen en hagelsteenen als kippeneieren, De brandweer werd overstelpt met noodberichten wegens onderloopen van kelders. Veel schade is aangericht aan woningen, waar de dakbedekking niet van de beste was. Vanaf het landgoed Angerenstein kwam een geweldige stroom van het vrijkomende water naar den Velperweg, waardoor het tramverkeer vertraging ondervond. Te Velp brandde tengevolge van het inslaan van den bliksem de boerderij de „Oude Jan" gedeeltelijk af. De schade wordt door verzekering gedekt. Uren nadat er een einde gekomen was aan den hevigen regenval, was het water nog steeds van de hooger gelegen deelen der stad naar de lager gelegen deelen der stad stroomde, met het gevolg, dat de straten in de binnenstad nog geruimen tijd onder water bleven. De riolen konden den geweldigen toevloed van water niet verzwelgen, met het gevolg dat tal- loöze kelders onderliepen. Te Rheden werd de 35-jarige W. B. in het achterhuis van zijn woning door het hemelvuur getroffen en gedood. De Rozendaalsche watermolen, die in een dal is gelegen, stond voor een groot deel onder water, zoodat het meubilair gedeeltelijk naar buiten dreef. Op de tennisbanen van Kla- renbeek, waar de open tenniswed strijden een aanvang hadden geno men. moest het spel eensklaps worden afgebroken, daar ook hier het water spoedig een hoogte "an een halven Meter had bereikt. Besmettelijke veeziekten. Staatcrt. no. 115 bevat de staat van gevallen van besmettelijke vee ziekten, in Nederland geconstateerd gedurende de maand Mei 1930. Aangegeven werden 1567 gevallen van mond- en klauwzeer, waarvan er 969 in de provincie Zuid-Holland, 278 in Noord-Holland en 241 in Utrecht. In de gemeente Stompwijk kwamen alleen 73 gevallen voor, Weesperkarspel 67, Ouder Amstel 56, Mijdrecht 41, Hazerswoude 40, Schipluiden 38, Zoeterwoude 37, Woubrugge 32 en Nieuwerkerk a.d. IJssel 30. Voorts bedroeg het aantal geval len van schurft bij de eenhoevige dieren en schapen 40 alleen in de provincie Drenthe en dat van rot- kreupel bij schapen 80, waarvan er 49 in Noord-Holland en 21 in Fries land. Deenscli vee voor Nederland. Men schrijft uit Kopenhagen aan de N.R.Ct. Nederlandsche opkoopers hebben de laatste dagen aanzienlijke hoeveel heden van het beste Deensche slacht vee opgekocht. Zij hebben echter vele moeilijkheden ondervonden met de verzending, daar de Deensche staatssporen niet over voldoende koelwagens beschikken en een aan bod van Nederland om koelwagens te zenden om onbekende redenen niet kon worden geaccepteerd. Nu is het vee tijdelijk gestald in de exportslachterij, hetwelk evenwel aanzienlijk verlies veroorzaakt. Daar het gaat om verscheidene wagon ladingen, betreurt men deze moeilijk heden van de verzending dubbel, omdat juist de verzending naar Duitschland den laatsten tijd sterk verminderd was, en men hoopte op een nieuw afzetgebied, daar de Nederlandsche opkoopers zich uit gelaten hadden, dat zoowel in Nederland als in België den laatsten tijd veel vraag naar Deensch slacht vee was. Sigarenfabriek afgebrand. Woensdagavond ontstond door tot nogtoe onbekende oorzaak brand in de sigarenfabriek „Jasneva" te te Valkens waard. Ook de aangrenzende garage van den heer Huybrechts dreigde een prooi der vlammen te worden. Wegens gebrek aan water kon de brandweer weinig uitrichten. Vermoedelijk zullen door dezen brand de 250 op die fabriek wer kende personen zonder werk komen. V erkeersgevaren. Als vervolg op het boekje „Stop" gaf de N. V. American Petroleum Cy. te den Haag een boekje uit onder den titel „Pas op de gevaren van het verkeer" Bernard van Vlijmen bracht op fleurige wijze de geschre ven en ongeschreven regels van den weg voor voetgangers in beeld, waarbij Clinge Doorenbosch in versmaat de zonden van Pietje Prutser beschrijft en hem goeden raad geeft. Het aardige boekske wordt op ruime schaal verspreid, allereerst op de- lagere scholen. Kinderverlamming. Te Alkmaar zijn, naar het Hbld. meldt, twee gevallen geconstateerd van kinderverlamming. Het eene is een kind van elf maanden en het andere betreft een jonge vrouw van 19 jaar. Doodclyk ongeluk. Maandagavond is de 31-jarige G. Pelzer, metselaar te Rijkevoort, op den weg van Boxmeer en St. An- thonis met zijn motor tegen een telefoonpaal gereden, waardoor hij binnen enkele minuten overleed. De overledene laat een weduwe en 5 kinderen achter, waarvan het jongste daags voor het ongeluk werd geboren. Verdronken. De 62-jarige boschwachter J. K. te Neerbosch bij Nijmegen werd sinds Dinsdagavond vermist. Hij was op weg naar zijn woonplaats, naar Óverasselt, waar zijn broer woont. Vermoedelijk is hij's avonds door de duisternis misleid en in het Maas-Waalkanaal geloopen. Woensdag werd zijn lijk opge- vischt. Zonnesteek. Te Nieuwer-Amstel werd een reeds bejaarde man. die in den Amstel zat te visschen, door een zonnesteek getroffen. De man werd in hewusteloozen toestand naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. Meikersen naar Engeland. Woensdag zijn te Eist de eerste Meikersen via Vlissingen naar Engeland verzonden. Over eenige dagen wordt overal met den pluk begonnen, terwijl een goede oogst verwacht wordt. Stroopersdrama. Donderdagmorgen in de vroegte bevond zich zekere E. H., een be woner van den Molendijk te Deventer op de z.g. Zandweerc met een geweer om te stroopen. Politiemannen die hem ontdekten, zetten hem na. Bij zijn vlucht ging het geweer eens klaps af, tengevolge waarvan de man in de hartstreek werd getroffen. In zorgwekkenden toestand is de man naar het ziekenhuis overgebracht. Honderd eieren in honderd dagen van één kip. Woensdagmorgen heeft een der kippen van het Hoenderpark „Nieuw Leven" van den heer M. van Til burg te Diemen een ei gelegd, welke gebeurtenis op zichzelf geen enkele reden tot vermelding zou hebben, ware het niet dat genoemd ei het honderdste was, dat bedoelde kip gedurende honderd achtereenvolgen de dagen heeft gelegd. Een prestatie, welke zelfs de aanwezigheid van den burgemeester van Diemen en van verschillende andere autoriteiten tengevolge had. Kan 't niet voor een dubbeltje? Een dorp bij Deventer, we zullen de gemeente niet in opspraak bren gen, en daarom laten we den naam maar weg, aldus de „Zw. Crt." zou door de post geholpen worden met een post-aflading meer per dag. De inwoners der gemeente zouden dan hun ochtendbladen en de overige poststukken, welke om twee uur aankomen, kunnen hebben omstreeks 10 uur. Nu moet echter de postzak van den trein worden gehaald, die anders de zakken mee doorneemt, waarna ze met 'n anderen trein terugkomen. En dit afhalen van zoo'n postzak kost natuurlijk iets. Begrijpelijk ook is het, dat men bij de post vooruit ongeveer wil weten waarop zoo'n extra-aflading komt te staan. De postman deelde zijn superieuren mede, dat dit afhalen een kwartje per dag zou kosten, een bedrag, waarvoorzeker ternauwernood iemand uit zijn werk kan om aan den trein den postzak in ontvangst te nemen. Prompt kwam echter van „bovenaf" de vraag of het niet zou kunnen voor een dubbeltje. Wie meent nu nog, dat men aan de post niet meedoet aan bezuinigen? Ongeval. Donderdagmorgen is op de Philips- Drukkerij te Eindhoven, de drukker K. met een arm tusschen de inktrol len eener rotatiepers geraakt. De arm werd bijna tot aan den oksel mee gesleept, de hand werd deerlijk verminkt. Men hoopt den arm nog te kunnen behouden. Kunze-Kiiorr-rem op de goederentreinen. Naar de Msb. verneemt heeft de directie van de Nederlandsche Spoor wegen besloten tot doorvoering van de Kunze-Knorr-rem op de goederen treinen. Dit zal tengevolge hebben dat op de goederentreinen nagenoeg geen arbeiders-remmer meer noodig zullen zijn. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft bereids de be noemingen tot arbeider-remmer stop gezet en reeds gedane aanwijzingen weer ingetrokken. Ontslag van per soneel zal deze maatregel vermoede lijk niet ten gevolge hebben. Doodelyk ongeval. Bij het „inrijden" van het hooi is de 21-jarige boerenzoon de W. te Eist Woensdagmiddag tusschen den karboom en den muur bekneld geraakt. Hij was vrijwel op slag dood. Ongeluk op de kermis. J. V., die op de kermis te Hil varenbeek stond te kijken naar het slaan op het hoofd van Jut, kreeg een wegspringend ijzerschilvertje in het oog. Hij moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen en zal vermoedelijk het oog moeten missen. Tachtigjarige vrouw door eon auto gegrepen. Te Warmond is de 80-jarige wed. M. M. bij het oversteken van de Keerburgstraat door een auto over reden en gedood. De hevige storm boven Londen. Over den hevigen storm, die Woensdagmiddag opnieuw Londen en verschillende deelen van Engeland teisterde, wordt nog vermeld: Groote verwoestingen werden aangericht, de straten liepen onder water." Twee personen werden door den bliksem gedood. Een ervan was een bookmaker van de Ascotwedrennen, een gele genheid waar de geheele „upper ten" bij elkaar komt, wanneer de konink lijke familie er aanwezig is. De wedstrijden moesten worden afgebroken, daar het veld een groot meer was. In de paddocks stonden de dames met haar nieuwste „creaties", toe getakeld en geheel bedorven door den storm en den regen. Tengevolge van deze stormen zijn drie menschen verdronken in de buurt van Manchester, waar de rivier buiten haar oevers was getreden. Het verkeer met treinen, trams en autobussen naar Londen is geheel in de war, de straatwegen zijn niet begaanbaar. De bliksem heeft verschillende personen gewond. Ook in Frankrijk en Italië onweer. Boven Frankrijk hebben hevige onweders gewoed, die groote schade hebben aangericht. Boven Rome heeft een onweder gevolgd door slagregen gewoed, die in korten tijd de straten onder water zette. Ook uit Toscane worden overvloedige regens gemeld. Ten Oosten van het Como-meer werden door een aardstorting op het traject Giovanna-Colico de landwegen en spoorlijnen over een afstand van 200 Meter bedolven. Telefoon- telegraaf- en electrische geleidingen zijn onbruikbaar. Hevige storm hoven Londen Een korte maar hevige storm, die Woensdagavond boven Midden- en Noord-Londen gewoed, richtte aan zienlijke schade aan. De hoeveelheid regen te Kensington bedroeg iets minder dan 11/2 inch. Tengevolge van den velen regen, die niet vol doende kon wegstroomen, moest het verkeer op den ondergrondschen spoorweg gedurende een uur gestaakt worden. In de West-Minster-Hall van het Parlementsgebouw stond het water 5 centimeters hoog, doch het werd spoedig weggehoosd. Het water drong in eenige kamers van het gebouw binnen. De bliksem sloeg op verschillende plaatsen in. Duitschland de scherpste concur rent van Amerika. Parker Gilbert, de vroegere agent-generaal voor de betalingen op rekening van de schadevergoeding, is Maandag te New York terugge keerd. Tegenover journalisten verklaarde hij, dat Duitschland zijn vroegeren uitvoer geheel terugveroverd heeft en de scherpste concurrent van Amerika is géwordén. Geheimzinnige moorden te New York. De politie te New York wordt op het oogenblik bezig gehouden door een geheimzinnige moordzaak. Een onbekende heeft aan verschil lende bladen per brief medegedeeld, dat hij van plan was, 16 personen in de komende dagen te vermoorden i en dat hij bij het verzenden van deze brieven reeds twee van deze moorden had uitgevoerd. Tegelijkertijd worden in de brieven aan de politie nog onbekende feiten, betrekking hebbende op 2 moorden, die in de afgeloopen week gepleegd zijn, meegedeeld, die bij onderzoek inderdaad juist bleken te zijn. De politie is dan ook van meening, dat de briefschrijver de werkelijke dader is. dwijnen spoedig door een pot SpPlliOÏ» Bij aije Drogisten. BÏÏSÖSEDrJXB STAND VSHBAY van 13 tot 20 Juni, 1930. GEBOREN: Gerarda J. M. Vissers, Leunen. Maria J. Martens. Oirlo Sibilla H. van Kessel Laagheid- scheweg. AntoniusJ. H. v. Osch, Castenray. GerardusH. H. Verhoeven Merselo. Petronella C. v. d. Ven, Paterslaan. Johan M. A. Boom, Broek. Antonetta A. A. Seurefl, Grootestr. GEHUWD Coenraad Math. Klaassen, land bouwer 29 jaar en Johanna G. van den Hoogenhof, 36 jaar, beiden te Venray. Jan A. J. Voesten, 33 jaar, assistent Stoomzuivelfabriek en Maria G. W. Michels, 34 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Anna G. Deenen, wed. van G. Maas. 84 jaar, Oostrum, 1 Patiënt St. Servatiusgesticht. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: boerendienstmeiden en burgerdienst- meisjes voor dadelijk Gezinnen voor landgoed Jongen 15 jaar voor kantfabriek Werkmeisje voor boerenwerk. Leerling-coiffeur Hnishoudster voor dadelijk Leerling-bakker, tevens loopwerk Bakkersleerlingen Venray enOverl. Slagersleerling Landarbeiders Roggebindster voor Venray Kleermaker voor Oploo 1 dagmeisje Maaiers Schilder Bicdon zich aan Losse arbeiders of grondwerkers. Chauffeurs. Burgerdienstmeisjes voor Venray. Werkmeisjes. Leerling-electricien. Steenfabrieksarbeiders Smidsknecht, 3 j. aan het vak. Dagmeisjes. logekomea en vertrokken personen van 6 tot 20 Juni. INGEKOMEN: P. H. A. Maassen, dienstbode, Merselosche weg 23 van Roer mond; J. W. A. Michels, bakker, Ilen- seniusplein 5, naar Maashees; .1. W. Thoonen, dienstknecht, Peel No. 4 van Maashees; A. M. Nabben, zonder beroep, Oostrum D 6e van Meerlo; J. Glotzbach, chauffeur, Hen- seniusplein 9, Nederweert: M. H. A. Bergs, dienstbode, Groole straat 11 van Beesel; A. Th. Vullings, smid, Oirlo E 29a van Sevenurn: Th. A.H. van Glabbeek, kapper Ilenseniusstraat 9 Doesburg; E. Mommers, dienstbode, Markt straat 1 van Amby; II. Tekstra, dienstknecht, Sta tionsweg 32 van Leeuwarden; A. van Cuyk, verpleger, Sta tionsweg 14 van Boxmeer; A. M. Raven, verpleegster St. Annalaan 5 van Geleen; M. J. V. Swelsen, id. id. van Geleen; P. A. RüttenWeajenberg, mo lenaar, Lull C 7 van Bergen. VERTROKKEN P. C. T. Moorrees. verpleger, naar Helmond. Wolfstraat 95. A. P. Baken, z.b., naar Vegchel, Hoofdstraat 32.

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2