PvOORDEELlQStf SF® 3221 Weekblad voor VENEAY, HOEST en Omstreken. CS jjACfÖKfc MANUFACTUREN Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Buitenl. Nieuws. Premieloten. De Kippenhouderij op het platteland Land- en Tuinbouw. Provinciaal Nieuws ZATERDAG 14 JUNI (930 Beo en vijftigste Jaargaag No. 25 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS (/MANUFACTUREN i BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENTIEN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 5 een voor het buitenland I 1.05 bij vooruitbetaling, afzonderl. nummers 5 cent O L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. De ontruiming van het laatste stukje Rijnland, dat de Franschen nog bezet hielden moet zonder veel drukte naar 'buiten hebben plaats gehad en zonder noemenswaardige incidenten zijn verloopen. Onge twijfeld zal de ontruiming voor de Duitschers een opluchting zijn, waar van de waarde steeds meer zal blijken. De ontruiming van het Rijnland is vele jaren een punt van bespre king geweest zoo in Duitsche als in Fransche kringen en tal van malen is die ontruiming de voorwaarde geweest, welke van Duitsche zijde als voorwaarde, als een der eerste voorwaarden voor het tot stand komen van verdere toenadering werd gesteld. Ook in vorstelijke families komen wel eens onaangenaamheden voor. Het Roemeensche vorstenhuis heeft dat ondervonden. Kroonprins Carol, die huwde met mevrouw Lambrino en die zijn eigen land in den steek liet, ongevoelig voor de krachtige pogingen van zijn familie om hem weer in haar schoot terug tebrengen kroonprins Carol deed herhaalde raaien afstand van zijn rechten al.' troonopvolger, het laatst in 1926, waarna de troonsafstand aanvaard werd en maatregelen genomen wer den met het oog op het regentschap Kroonprins Carol werd toen een particulier persoon. Velerlei avon turen heeft hij voor en na dien tijd beleefd. Zijn zoontje Michael werd tot koning uitgeroepen onderregentschap. Thans is de ex-kroonprins weer naar zijnland als koning teruggekeerd, en door een deel van de bevolking werd hij geestdriftig ontvangen en al moet er ook nog heel wat ge beuren eer al het gebeurde voor zoover mogelijk weer ongedaan is gemaakt, en al was de regeering omtrent de te nemen beslissingen verdeeld. Het Zilveren Jubileum der Arbeidsbeurs en haar Directeur. Dinsdag werd onder overgroote belangstelling het 25-jarig bestaan- feest gevierd der Venraysche Ar beidsbeurs, het 25-jarig directeur schap van den Heer P. Schols en van de Heeren Dr. Janssen, Fr, Verkley en J. M. Michels, 25 jaar onafgebroken zitting hebbende in bestuur. Des morgens werd in de Parochie kerk eene plechtige H. Mis opge dragen voor de levende en over ledene bestuursleden der Arbeids beurs. Na deze H. Mis werd ten huize vqn den Directeur gezamenlijk het pnthijt gebrqikt en had om 11 viur een zeer drukbezochte receptie plaats Verschillende geestelijke en wereldlijke autoriteiten maakten van deze gelegenheid gebruik, om den Heer Schols en verdere jubilarissen hun hulde te betuigen, voor hetgeen zij in deze afgeloopen 25 jaar voor het district Venray hebben gedaan. Des namiddags had in de gezel lige zaal van den Heer Verheugen de drukbezochte feestvergadering plaats, waar o.m. tegenwoordig waren de Heeren Folmer, directeur v.d. Rijksdienst der W.V. en A.B. te 's Gravenhage, als vertegenwoor diger v.h. Ministerie v. Arbeid, Han del en Nijverheid; van Lier, Referen daris bij genoemden dienst, die op deze vergadering een lezing hield over „Arbeidsbemiddeling ten platte- lande"Jan Poels. lid van Ged. Staten en mede-oprichter der Beurs; Burgemeesters van Venray, Bergen L.) en Maashees; Tulfer, Voorzitter van den Raad van Arbeid; Wet houder Pubben en Gemeente-Secre taris van Haaren, verschillende ver tegenwoordigers der vereenigingen. Kap. Geurts; de directeuren der Districts-arbeidsbeurzen Roosendaal, Breda, Heerlen, Terneuzen, Maastricht Sittard, Bergen op Zoom, Eindhoven, Helmond, Venlo, 's-Bosch, Tilburg en de Correspondenten uit het Dis trict Venray. De Voorzitter Dr. Janssen opende deze bijeenkomst, roept allen een hartelijk welkom toe. Verder memo reert spreker het ontstaan en groei en bloei der vereeniging in de af geloopen 25 jaar. Met moed wordt de tijd tegemoet gegaan. Spreker herdenkt de beide overledenen bestuursleden Pastoor Pascal Smeits en Jos. Aerts, Voorzitter, welke beide met hart en ziel gewerkt heb ben aan den opbouw dezer arbeids beurs, en die voorzeker hierboven het zilveren feest met ons zullen medevieren. De heer Folmer hierna het woord verkrijgende, zegt dat hij op dit feest niet gaarne zou ontbroken hebben, om rede hij steeds den groei en bloei dezer beurs heeft gevolgd. Met waardeering sprak hij over het pionierswerk dezer arbeidsbeurs, welke in haar soort een voorbeeld was voor de andere beurzen hier in het land. Namens de Minister feliciteert hij dan ook de Venraysche Arbeids beurs en in het bijzonder de Direc teur den heer Schols. Hij geeft den heer Schols de verzekering, dat zijne volledige medewerking in de toekomst zal zijn als in het verleden. Dhr. v. Lier, Referendaris, hield nu een lezing over de Arbeidsbe middeling ten plattelande, aan de hand der "cijfers en gegevens omtrent het district Venray. Na een alge- meene uiteenzetting gegeven te heb ben op het wezen der arbeidsbemid deling, behandelt spr. achtereenvolgens de vragen 1. Welk gemak heeft het platte land van de bemiddeling. 2. Welke omvang heeft de organisatie en werkwijze voor de toekomst. Alsnu verkrijgt dhr. v. Delft, directeur der districts-arbeidsbeurs te Tilburg, het woord, die dhr. Schols huldigde namens alle directeuren der districts-beurzeu uit de drie Zuide lijke Provinciën, en gaat na wat dhr. Schols ook nog naast de functie van directeur in de afgeloopen jaren heeft gedaan. Was het bij feestelijk heden, ofwel bij watersnood, ofwel bij muziekfeesten etc. steeds was het dhr. Schols welke medewerking werd gevraagd en steeds werd verkregen. Ook daaruit zegt spr. kan men op maken, welke sympathie dhr. Schols geniet en ook vandaag is het reeds voldoende gebleken, hoe het werk van hem wordt gewaardeerd. Moge U zoo door werken. Mhr. Schols, zegt spr., en met het geluk dat een Uwer zonen bij U ten kantore werk zaam is en Uwe voetstappen reeds navolgt, dan zult U eens tot Hem van wie wij alles moeten verkrijgen kunnen zeggen„Heer, mijne taak is volbracht" Ook brengt spr. hulde en dank aan Mevr. Schols; Ook dhr. Jan Poels, wil als mede oprichter niet achterblijven en brengt zijn hulde aan het bestuur der Ven raysche Arbeidsbeurs en niet het minst aan dhr. Schols. Namens de andere oprichters, welke niet aanwezig konden zijn brengt spr. eveneens zijne hulde. Verder moet hij nog zijne gelukwenschen overbrengen namens de Commissaris in deze Provincie. De Burgemeester van Venray spreekt een woord van gelukwensch speciaal tot dhrn. Dr. Janssen en P. Schols, voor hetgeen zij gedaan hebben in de verloopen jaren en hoopt dat dit zoo mag blijven in de toekomst. Wat dhr. Schols gedaan heeft in deze afgeloopen jaren kan alleen de Burgemeester spreken, die weet wat hij voor de verschillende personen heeft gedaan. Hij wijst verdei nog op den oorlogstijd, toen vele menschen is werk verschaft kunnen worden door middel der Beurs. Moge de samenwerking tusschen de verschillende gemeente-besturen met dhr. Schols in de toekomst blijven als in het verleden. Dr. Janssen brengt nog dank en hulde aan dhr. Folmer voor de volle medewerking in de afgeloopen jaren en hoopt dat dit zoo mag blijven. Verder werd nog het woord ge voerd door den heer Tulfer, Voorz van den Raad van Arbeid en den heer van Poppele, directeur der Districts-Arbeidsbeurs te 's-Bosch. Na de feestvergadering bleven allen nog gezellig vereenigd aan de Limburgsche Koffietafel, waarbij door de Correspondenten uit het district bij monde van den heer Stevens, Gem. Secretaris te Maashees een mooi cadeau werd aangeboden, n.l. een rooktafel met toebehooren. Tijdens de geanimeerde Limburg sche Koffietafel werd de blijde mede- deeling gedaan, dat de zoon van den Directeur, de heer Fr. Schols de benoeming van adjunct-directeur der Districts-Arbeidsbeurs was ten deel gevallen. Het aantal gelukwenschen dal Je heer Schols gedurende den geheelen dag mocht ontvangen, was buiten gewoon groot. Wel een bewijs hoe sympathiek hij is en hoe zijn werk gewaardeerd wordt. Boekbespreking. ling kan men deze loten thans koopen voor ong. f 20.50, zoodat deze Prachtige Combinatie voor de N. V. Cultus wel buitengewoon winstgevend is, daar per combi natie-«van f 62.50ong. f40.winst gemaakt wordt. «Afblijven" is dus ook hier de boodschap. Koopt nimmer premieloten zonder eerst te informeeren bij een bekende bankinstelling. R. ZIELSZIEKEN en HUNNE VERPLEGING. Dezer dagen verscheen bij de firma Romen en Zonen een boek van de bekende Katholieke psychiaters, Schim van der Loeff en Barnhoorn, dat bovenstaande titel draagt. De belangstelling, die tegenwoordig al lerwegen bij het groote publiek be staat voor zenuw- en zielsziekten en de persoon van de schrijvers zijn oorzaak, dat ook in dit blad een korte bespreking op haar plaats is. Dit boek voorziet in een reeds lang bestaande behoefte. Dit moge den niet ter zake kundige blijken uit de volgende overwegingen. In de bestaande leerboeken over zenuw en zielsziekten ontbreekt deprinci- pieel-katholiek-psychologische richt snoer. Het zal iederen leek op dit ge bied duidelijk zijn, dat het zieleleven van Katholieke patiënten geheel doordrongen is van en samenge- weven is met hun godsdienstige levensbeschouwing en religieuse plichten en dat hun psychische af wijkingen dus ook geheel in over eenstemming zijn met de Katholieke sfeer waarin zij leven. De zenuwarts ziet dagelijks, hoe dit bij elke Katholieke patiënt in zijn ziekte tot uiting komt. Het is daarom een feit van beteekenis, dat thans door twee Katholieke zenuw artsen een poging gedaan is, om een uiteenzetting van psycho-patho- logische verschijnselen te geven, welke geheel gebaseerd is op de psychologische opvattingen van St. Thomas van Aquino. Voor zoover ik weet, is dit nog nooit door een Katholiek psychiater gebrobeerd en dit maakt dan ook dit boek tot een heel bijzonder werk, dat zeker de aandacht zal trekken, niet alleen van verplegenden, maar ook van priesters, studenten in de geneeskunde en ontwikkelde leeken. Dat voor het schrijven van een origineel leerboek als dit, jaren van voorbereiding, groote ervaring, uit gebreide litteratuurkennis en moei zame arbeid noodzakelijk is, zal ieder kunnen begrijpen, die de tot standkoming van een dergelijk werk van nabij heeft meegemaakt. Het is daarom ook hier de plaats den schrijvers hulde te brengen voor het groote werk, dat zij hebben aange durfd en dat ongetwijfeld een uitge breide lezerskring zal trekken. De prijs is voor een in het Neder- landsch geschreven leerboek zeer laag gesteld: ingenaaid f 7.90, ge bonden f 8.60. E. WAARSCHUWING. Men schrijft van bevoegde zijde aan de Zuidw. Daar Helmond en omstreken weder druk wordt bewerkt door reizigers in «Premieloten" waar tegen reeds herhaaldelijk werd gewaarschuwd, wil ik nog eens even de aandacht vestigen op een circulaire, welke ik heden in handen kreeg en verspreid wordt door een kantoor zich noemende N.V. Bouw Handel- en Exploita tie Maatschappij «Cultus" geves tigd te Eindhoven. In deze circulaire wordt aange boden een «Buitengewoon kans rijke Combinatie" van premieloten tegen betaling van totaal f62.50, welke men kan voldoen in maan- delijksche termijnen van f 12. Deze prachtige combinatie bestaat uit Eén lot N. Holl. Verg «Het Witte Kruis", waarde thans on geveer f 9. Eén Congolot van 1888 waarde thans ong. f 8.50 Twee loten Rotterdamsche Schouwburg, waarde ong. f 3.« Totaal ong. f 20. Bij elke behoorlijke bankinslel- door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Veel kuikensterfte. VRAAGHoe zou het toch komen, dat er ieder jaar zooveel meer kuikens dood gaan dan vroeger? Hier in mijn buurt is het van 'tjaar weer erg geweest, ook bij mij. En toch hebben we over 't algemeen goede hokken en kunstmoeders, ook het voer kan niet de oorzaak wezen, want bij alle soorten van voer kwam sterfte voor. Gaarne uw bericht in Peel en Maas. J. te V. ANTWOORD: Onze meening is, dat de huisvesting toch de grootste rol speelt. De ventilatie deugt meestal niet en hoe verder men in den zomer komt, hoe belangrijker de ventilatie De groote fout is, dat men bij het opfokken van kuikens in de eerste plaats aan de warmte denkt en in de tweede plaats aan de ven tilatie. Het moest juist andersom wezen Waar men zorgt voor een flinke ventilatie en daarnaast voor eene behoorlijke warmte, daar groeien de kuikens het best, met de minste stoornis dus. Het moet in een kuiken verblijf absoluut frisch zijn; geen kachel- of andere luchtjes mag men ruiken ramen en deuren moeten steeds zoo ver mogelijk open. Ieder jaar zien wij bij de fokkers, die niet bang zijn voor frissche lucht honderden en honderden kui kens groot komen, zonder bepaalde sterfte, zelfs met het meest een voudige opfokvoer. Natuurlijk kan de oorzaak ook gezocht moeten worden in de oude hennen, waarvan de kuikens afsterven. Wij denken hierbij aan pullorum. Maar wij meenen, dat de sterfte veel te veel op deze ziekte gescho ven wordt. Zeker, pullorum komt voor, en dan richt ze groote ver woestingen aan, maar dat het alle maal pullorum is, wat de klok slaat, gaat er bij mij niet in. Ook wordt er vaak veel te nonchalant met de kuikens omgegaan, vooral met de latere. Dat is zeker ééne der redenen (niet de eenige, hoor waarom van de laatste broed sels het sterftepercentage doorgaans veel hooger is dan van de eerste. Verder moet men wel weten, dat de koppels kuikens, die bij mekaar opgefokt moeten worden, niet zelden veel te groot zijn, zoowel in verband de hek gelegenheid, als wel met de routine, de ervaring van den eige naar. Groote koppels kuikens opfokken vereischt vakkennis, en aanhoudende zorg. En deze laatste is meestal om dezen tijd van 't jaar beslist te ge ring. Een kuiken, dat in April ge boren wordt, is in dat opzicht beter af, dan een van einde Mei of begin Juni. Zou ik dat doen? VRAAG Ik heb een flinke hoe veelheid jonge Witte Leghornhen netjes van 15 April. Nu zegt men mij, dat ik voordeelig zou doen, ze te verkoopen en in de plaats daar van jonge hennetjes van begin Mei terug te koopen. Men zegt, dat ik dan in den winter langer eieren zal blijven rapen. Ze zijn anders ver bazend mooi, mijn jonge hennen van 15 April. Het zou mij aan het hart gaan, ze te moeten zien weggaan. H. te O. ANTWOORD Je weet nu wat je hebt, en wat je zoudt krijgen, moet je nog afwachten. U zegt, dat uwe hennetjes van 15 April zoo „verbazend mooi" zijn. Wel, dat is u toch ook waard Of denkt u niet, dat dieren, die een voorspoedige jeugd gehad hebben, later ook over meer weerstandsvermogen beschikken. Als mij bovenstaand advies gegeven werd, zou ik zeggen „ManI ik denk er niet aan, om ze van de hand te doen Voer nou 'n beetje kalm aan, d.w.z. overwegend hardvoer ge durende den zomer. De kwaliteit van het uitloopterrein beslisse, hoe veel meclvoer u er naast zult geven, Hoe meer dierlijk voedsel deze jonge hennen kunnen vinden, hoe minder meelvoer u verstrekken moet. Laat ik het zoo zeggenHoud de dieren in conditie, op 'n manier die tegen overgesteld is aan wat men noemt forceeren tot een vroegen leg. En begin dan in September ge leidelijk aan méér ochtendvoer te geven. Verder vroeg beginnen met kunst verlichting. Dus niet pas in Novem ber, maar reeds met half October; zeer geleidelijk aan en dan de dieren geregeld eens inspecteeren, of ze wel voldoende op gewicht blijven. Wees maar niet bang, dat jonge hennen, die met kunstlicht gevoerd worden en veel leggen, gauw te vet worden. Het omgekeerde is veel vaker het geval en dan vallen ze natuurlijk in den ontijdigen rui. De traditioneele „hand per kip en per dag" is voor zulke dieren, onder deze omstandigheden niet vol doende. Vroeg met kunstlicht beginnen en wat meer hard voer geven is een machtig middel om den ontijdigen rui van zulke dieren met succes tegen te gaan. Kuikenluis. VRAAG Eenige mijner kuikens hadden luis op den kop, een enkel ook op den hals en zelfs onder aan de borst. Ik heb de kopjes en ook den hals met gewone raapolie inge wreven, maar ze zagen er gauw vies uit. Kent u een beter middel De luis is vertrokken, maar het middel lijkt me zoo vuil. H. te O. ANTWOORD: Een heel wei- nigje benzine in een wollen lapje heeft hetzelfde effect. En daar de benzine gauw vervluchtigt, zal er niet zoo'n onreinheid door ontstaan als met raap- of slaolie. Men raadt ook aan anijsolie, maar dat geeft, wat de propreteit betreft, dezelfde resultaten als olie. De kunstmoeder of de kloek moet natuurlijk tegelijk gereinigd worden. Het mesten van varkens, In ons laatste artikeltje bespraken we dan de verschillende soorten varkensrassen, die we in ons land hebben en ook zagen we in hoever re die beantwoorden aan het type, dat men zich als vleeschvarkens wenscht. We hebben toen ook gezien, dat het niet direct noodig is op zoek te gaan in den vreemde om goede typen van varkens te verkrij gen, maar dat we ze even goed in ons eigen land aantreffen. En zoo komen we dan tot het laatste deel van ons onderwerp, n.l. hoe men de varkens moet mesten en hoe moet men ze groot brengen, om er een goed vleeschvarken van te verkrijgen. Wanneer we daarop een antwoord gaan geven, dan dienen we ons eerst af te vragen, wat vleesch is. En dan krijgen we tot antwoord Vleesch is spier. Vleesch is ook eiwit. Met dit tweeledig antwoord kunnen we het voorloopig doen. Laten we eerst maar eens nagaan, wat dat wil zeggen voor den practischen mester, dat vleesch spier is. Spieren worden gevormd en ont wikkeld door ze te gebruiken. Wan neer een kind al maar op den rug bleef liggen, dan zouden de spieren zich heel slecht ontwikkelen, zoo slecht, dat het daar later geen ge bruik van zou kunnen maken. Wanneer we ziek zijn geweest en langen tijd het bed hebben moeten houden, dan zijn reeds daardoor onze spieren in die mate verzwakt, dat we ze eerst geleidelijk aan weer in gebruik kunnen nemen. Alleen door ze te gebruiken kunnen we ze ver der ontwikkelen. Dat bij een smid de spieren van de arm tot vaak zoo'n geweldigen omvang ontwikkeld zijn komt even eens door het gebruik, dat die man van zijn spieren maakt. Uit al deze voorbeelden blijkt wel, dat alleen door het gebruik de spieren zich ontwikkelen. Wanneer we dat nu verstaan, dan begrijpen we ook, dat, wanneer we vleeschvarkens willen mesten, dat we dan die var kens ook de gelegenheid hebben moeten geven die spieren te ontwik kelen. Dat moeten ze in hun jeugd doen. Oude menschen en ook oude dieren vormen op ouderen leeftijd geen vleesch meer. Een uitgemolken koe kan men wel vet, maar niet be- vleesd krijgen. Eerste eisch bij het mesten van vleeschvarkens is dus, dat men ze geruimen tijd als loop varken houdt. Ze moeten de wei in kunnen. En nu ligt het er maar aan, hoe zwaar men ze wil mesten, hoe lang men ze in de wei zal laten. Ik zeg hier wei, dat is het beste, heeft men die niet, of wel die is te klein, dan kan men ook met een mesthoop vol staan, hoofdzaak is maar dat ze beweging hebben. En dat kunnen ze in een mesthok niet voldoende. Voor Bacon, dus voor het Engel - sche vleeschvarken dient men de biggen tot ongeveer twee maanden als loopvarken te houden. Daarna brengt men ze op het mesthok. In dien tijd dat de dieren op de wei loopen, behoeft men ze niet al te rijk te voeren. We willen graag een lang varken en al is dat nu voor een groot deel een erfelijke eigenschap, we kunnen dat toch wel eenigszins beïnvloeden met het voeder in de jeugd. Geven we dan n.l. wat veel ruw voeder, dan krijgen de dieren wat meer buik en groeien ook meer in de lengte. Wanneer ze later op het mesthok liggen, dan kunnen we krachtvoer geven zooveel als we willen, als we het maar met verstand doen. Nu wil het bovenstaande natuurlijk niet zeggen, dat we de dieren in de wei maar erg arm moeten houden. En nu kom ik tot het tweede deel van het antwoord op mijn vraag, n.l. dat vleesch ook eiwit is. Natuurlijk geen wit van een ei. Men begrijpt, hoop ik, tegenwoordig wel, dat er talloos vele eiwitten gevonden worden. Welnu, ook het vleesch is eiwit. Wanneer we nu weten, dat dierlijk eiwit alleen uit dierlijk of plantaardig eiwit gevormd kan worden, dan is het duidelijk, dat ook alleen door het voeren van het een of ander eiwitrijke voer de noodige spier en vleeschaanzetting kan plaats vinden. Dit kan gevonden worden door een weinig vischmeel, het best is vetarm vischmeel door het voeder te mengen. Dat is niet alleen goed, omdat we daardoor eiwit geven maar ook. omdat we daardoor het voeder verrijken met een flinke hoeveelheid zouten. Daar door zal men ook nooit of te nim mer last hebben van beenziekten, zooals vaak bij jonge varkens voor komen. Al tallooze malen heb ik dit advies gegeven, als men met dieren zat die lam in de pooten waren en vrijwel altijd met succes. Daar hebben we niet allerlei dure geheimmiddelen voor noodig. Geven we vischmeel als eiwitrijk voeder dan krijgen we die kalkrijke zouten er op den koop toe nog bij. Wil men daar niet aan, dan kan men ook alleen terecht met Fosforzure voederkalk. Natuurlijk helpt dit alleen tegen die beenziekten. Dat doen trouwens die geheimmiddelen ook, alleen daar voor betaalt men dan een gulden de kilo en voor de voederkalk maar vijftien cent. Maar ik dwaal af. We gaan nog even terug naar ons vischmeel als eiwitrijk voedermiddel. We begin nen daarmede voorzichtig om ge leidelijk aan de dieren per dag li/s tot 2 ons van dit meel te geven. Let er wel op dat het vetarm is. Anders krijgt u onaangename dingen van uw afnemers te hooren. Het spek wordt dan tranig en de varkens onverkoopbaar. Men raadt daarom wel aan een paar weken voor het slachten of afleveren met het visch meel op te houden. Wanneer men werkelijk met vetarm vischmeel te maken heeft, behoeft men echter niet voor de minder prettige gevol gen bevreesd te zijn. Een volgende keer gaan we het verder mesten eens nader bekijken. VENRAY. 14 Juni 1930. Examen Krankzinnigenverpleging Door de excamencommissie van de R. K. Gestlchtsartsen-vereeniging werden de Jovergangs-examens afge nomen in het St. Servatiusgesticht te Venray op 10 en 11 Juni 1930, De uitslag der examens luidt Eerste overgangs-examen: 14 can- didaten. Geslaagd: Basten G-, Brands A. P.; Brandt v. d. P. G. W.. Cor- tenbach L. A.; Essing J. C.Heu velmans A. F. (Br. Gerbrandus) Honsewijk van, P. A. (Br. Furseus): Nieuwenhof van den.M. J. (Br. Au- gules)Noy K.Rooy de. J. A. (Br. Jason) Roymans H. Th. H ?u«fn I- H. Th.Schryen J.Tops (Br. Anesius.) Tweede overgangsexamen 9 can didates Geslaagd :Campsteyn L. M Heuvelmans A. E. (Br. Gerbrandus); Honsewijk van, P. A. (Br. Furseus) Langen van. H. A. Nieuwenhof van den M. J. (Br. Augulus(Rooy de. J. A. (Br. Jason); Tadema P. 1 immermans M. (Br. Minervinus) Gedurende de maand Mei hebben zich bij de Districts-Arbeids beurs alhier laten Inschrijven 227 werkzoekenden, waarvan er 126 werden geplaatst. Het aantal werkgevers-aanvragen

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1