wmk* Imanufactur Zilveren feest J. TAN WEEGEN - VIEBL1NGSBEEK Weekblad voor VENBAY, HORST en Omstreken. C3S '(VOORDEEL Wnufacturw Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. der Arbeidsbeurs en Directeur P. Schols 4e Noord-Limb. Fokdag voor Paarden Belastingdeserteurs ARCHITECT N.I.V.A. Provinciaal Nieuws ZATERDAG 7 JUNI 1930 Een en Ti|(tl(s(e Jiargaif No. 24 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET oordeel™ PRIJS DER ADVERTENTiEN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7cl. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ctper post 5 een voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonderl. nummers 5 cent O L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. Op Dinsdag 10 Juni a.s. zal de Districts-Arbeidsbeurs te Venray haar 25-jarig bestaan herdenken en tevens de Directeur de2er instelling, de Heer P. Schols, zijn zilveren ambtsjubilé vieren. Deze dag zal niet onopgemerkt worden voorbijgegaan. Des morgens zal in de Parochiekerk eene plechtige H. Mis worden opgedragen voor de overledene en levende leden van het bestuur. Om 11 uur wordt ten Kantore der Arbeidsbeurs receptie gehouden en om 2 uur zal eene groote Feestvergadering plaats heb ben in Lunchroom Verheugen. Over de oprichting en het werk dezer Arbeidsbeurs geven wij het volgende korte overzicht. Het was op den Katholiekendag te Venray, Pinkstermaandag in 1905, waarop als algemeen onderwerp van bespreking „De Arbeidsbemiddeling" aan de orde was, dat de Arbeids beurs te Venray het licht zag. In verschillende spreekbeurten werd de wensch tot oprichting van bemidde lingsinstituten naar voren gebracht en nog dienzelfden avond werd bij een vergadering op de pastorie te Venray dien wensch omgezet in een daad. Op die vergadering waren aanwezig de békende Pastoor Pascal Schmeitz z.g., Mgr. Dr. Nolens, Mgr. Dr. Poels, Jhr. Ruys de Beeren- brouck, Jan Poels en Henri Hermans, het tegenwoordige Kamerlid, destijds Secretaris van den Arbeid te Maas tricht. Het werd noodig geoordeeld, dat er ten behoeve van werkgever en werknemer een bemiddeling tot stand kwam, welke voor beiden van belang was. Vooral Jhr. Ruys de Beerenbrouck drong er op aan, om iets blijvends te stichten als vrucht van den ge houden Katholiekendag en zoo kwam nog dienzelfden avond de Venray- sche Arbeidsbeurs tot stand. Enkele dagen later werd onder pastoor Schmeitz reeds een bestuur gevormd, bestaande uit de heeren Jos. Aerts, fabrikantDr. A.Janssen, aeneesheer; J. M. Michels, land bouwer; Fr. Verkley, directeur eener stoomzuivelfabriek W. Smits, stationchef. Tot secretaris van het bestuur en tevens directeur der instelling werd benoemd de heer P. Schols. Er werd aanvankelijk op een zeer bescheiden voet begonnen. Het aantal aanbiedingen en aanvragen was de eerste jaren heel klein. Een 60 tot 70-tal hadden er gebruik van gemaakt, maar geleidelijk aan werd de instelling meer bekend en ging dat geringe aantal hooger en hooger en steeg tot een paar duizend. Er zat leven in en met het groeien der jaren nam de Arbeidsbeurs in om vang, beteekenis en waardeering toe. Aan inkomsten telde de instelling slechts een subsidie der gemeente Venray, alsmede een bedrag, hetwelk door belanghebbenden moest worden betaald. Iedere aanvrage door den werkgever kostte 25 cent en ieder werkzoekende betaalde 10 cent. Met de genoemde inkomsten moest het instituut zich zien te bedruipen. Tien jaren na de oprichting in 1915, ging de regeering zich met de locale en particuliere arbeidsbeurzen bemoeien en verdeelde het land in districten en zoo werd door de regeering ook Venray tot een cen traalpunt voor de arbeidsbemiddeling aangewezen. Vanaf toen was elke bemiddeling geheel kosteloos voor belanghebbenden, maar kwamen sub sidies binnen van de verschillende gemeenten uit het district. Het goede werk, dat de oprichters van de Venray sche Arbeidsbeurs deden met het in 't leven roepen dezer nuttige instelling, waar- en waarvan Noord-Limburg en Oos telijk Brabant rijke vruchten hebben geplukt, en in de toekomst nog plukken zullen, moge in het geheele district naar waarde geschat en be oordeeld worden. Ongetwijfeld zal het den sympa thieken Directeur op dien dag niet aan blijken van belangstelling ont breken en we hopen, dat 't hem ge geven zij, nog vele jaren met steeds dezelfde opgewektheid als bemid delaar op te treden tusschen werk gevers en werknemers. De arbeidsbeurs van Venray viert op denzelfden dag nog meer jubilé's. Dan zullen behalve de tegenwoor- digen voorzitter de heer Janssen, geneesheer-directeur van het St. Servatiusgesticht, ook nog twee andere bestuursleden, nl. de heer Michels, oud-wethouder en de heer Verkley, directeur der Stoomzuivel fabriek te Leunen, nl. den dag her denken waarop zij voor 25 jaren onafgebroken in het bestuur zitting hadden. Zij waren in de vervlogen jaren een hechten steun voor den heer Schols en zij gaven zich steeds met liefde en volle toewijding aan hun functie in de Venraysche arbeids bemiddeling, waarvoor hun niets te veel was. Mogen ook zij nog lang gespaard worden en de Arbeidsbeurs van Venray mede onder hun toezicht nog vele .jaren in beteekenis en nut toenemen Dinsdag had te Horst onder mati ge belangstelling bovengenoemde Fokdag plaats. Oud-minister Kan opende deze tentoonstelling van eerste klas fokdieren uit Noord-Limburg, waarop de keuringen een aanvang namen. De uitslag laten we hier volgen Cat. A. Merriën geb. in 1928. Ie prijs Emma, eigenaar G. Bovee, Broekhuizen. 2e prijs Comtesse, eigenaar H. Strijbos Castenray. 3e prijs Julia de Helpeneij, eigenaar Joh. Soberjé, Horst, Oostenrijk. 4e prijs Marquise de Herclies, eigen. E. Kallen, Broekhuizenvorst. Cat. B. Merriën geb. in 1927. Ie prijs Roza Van Hofer, eigenaar Hub. Strous, Oler Grathem. 2e prijs Elli de Comte. eigenaar P. J. Vullings, Horst. 3e prijs Mina, eigenaar H. v. Encke- vort, Sevenum. 4e prijs Mechteld, eigenaar H. Kuipers Schimmert. Cat. A. Hengsten geb. in 1928. Ie prijs Comte de Broek, eigenaar J. Peelers, Horst. 2e prijs Guillion, eigenaar J. F. Obers Sevenum. 3e prijs Comte de Broost, eigenaar W. Berden, Blerick. Cat. B. Hengsten geb. in 1927. Ie prijs niet toegekend. 2e prijs Mordicus van Laatberg, eig. J F. Joosten, Helden. Cat. C. Hengsten geb. in 1926. Ie prijs Jan van Broek, eigenaar Mart. Simons, Grubbenvorst. Cat. D. Hengsten geb. in 1925. 2e prijs Bruna de Gontrode, eigenaar J. F. Joosten, Helden. 3e prijs Comte de Flandre, eigenaar Hengsten-Associatie Venray. Cat. I. Merrie veulens geb. in 1930. Ie prijs Bertini, eigen. P. H. Simons. Grubbenvorst. Ie prijs Tina de Helpeney, eigenaar Joh. Soberjé, Horst. 2e prijs Caroline, eigenaar Fr. Hen- drikx, Wanssum. 3e prijs Madame, eig. H. Heijmans, Kessel. 4e prijs N. N„ eigenaar G. v. Encke- vort, Sevenum. Eerv. vermelding N. N., eigenaar H. v. d. Pasch, Castenray. Cat. II. Merrie veulens geb. in 1929. Ie prijs Roza de Thissenhof, eig. P. J. Michels, Horst. 2e prijs Roza, eigenaar P. J. Hanssen, Broekhuizenvorst. 3e prijs Toos van St. Leendert, eig. P. J. Rutten. Wanssum. 4e prijs Julia v. d. Krukkem, eigenaar Ant. Poels, Venray. Eerv. vermelding Roza de Rooth, eigenaar P. J. Cox, Horst. Eerv. vermelding Rozetta, eigenaar P. H. Muijsers, Merselo. Eerv. verm. Cavaline de Heu^elmans- hof, eig. Gebrs. Geurts, Horst. Cat. III. Merrieveulens geb. in 1928. Ie prijs Emma, eigenaar G. Bovee, Broekhuizen. 2e prijs Comtesse van Oostrum, eig. G. Hermans, Broekhuizenvorst. 3e prijs Julia de Helpeneij, eig. Joh. Soberjé, Horst. 4e prijs Marquise de Merchies, eig. E. Kallen, Broekhuizenvorst. 5e prijs Comentea, eigenaar P. Duij- kers, Castenray. 6e prijs Mina, eigenaar M. Baeten, Sevenum. Eerv. vermelding Marie, eigenaar P. J. Keijsers, Horst. Eerv. vermelding Bertha, eigenaar W. H. Geurts, Wanssum. Cat. IV. Merrie veulens geb. in 1927 le prijs Elli de Comte, eigenaar P. J. Vullings, Horst. 2e prijs Mina, eigenaar H. v. Encke- vort, Sevenum. 3e prijs Mechteld, eigenaar E^Kallen, Broekhuizenvorst. Eerv. vermelding Dora, eigenaar H. Verhaegh, Lomm. ff Eerv. vermelding Beppa, eigenaar W. Aerts, Horst. Cat. V. Merrieveulens geb. in 1926 le prijs Cavaline d'Afferden, eig. Hub. Frederix. Afferden. 2e prijs Germania de Bergen, eige naar Jac. Lemmen, Horst. 3e prijs Christine, eig. H. Lemmen, Horst. 4e prijs Tonni van Oijen, eigenaar E. Kallen, Broekhuizenvorst. 5e prijs Elsa de Smeelenhof, eig. G. H. Cremers, Lottum. Cat. VI. Merries geb. in 1922-'25. le prijs Roska, eig. P. H. Muysers, Merselo. 2e prijs Esta van de Krukkem, eic. P. J. Smits, Sevenum. 3e prijs Dora van de Hees, eig. J. Vullings, Sevenum. 4e prijs Lotia, eig. Wed. J. Ver voort America. 5e prijs Agnes, eig. J. Jenniskens, Broekhuizenvorst. Cat. Vla. Oude Merries (groote maat) le prijs Jeannette, eig. J. v. Meyel, Heide-Venray. 2e prijs Caline de Broekhuizen, eig. G. Bovée, Broekhuizen. 3e prijs Dora, eig. P. J. Weijs, Overbroek-Venray. 4e prijs Corrine, eig. H. Billekens- Lucassen. Sevenum. Cat. VII. Merries geb. in 1922, '23 '24 en '25, kleine maac. le prijs Florine de Begga, eig. Th. Geurts, Baarlo. 2e prijs Germania van Aefter, eig. P. H. Kleuskens, Horst. 3e prijs Brunette de Robert, eig. Wed. Chr. Claassen, Swolgen. 4-e prijs Rosa de Eikelenbosch. eig. W. Jeurissen, Horst. 5e prijs Fiorina, eig. Jcs. Thielen, Oostrum. 6e prijs Bles de Helpeneij, eig. Joh. Soberjé, Horst. 7e prijs Mafalda, eig. J. Litjens, Horst 8e prijs Emmy, eig. J. L. Peeters, Horst. 9e prijs Flora, eig. G. Hoeij makers, Sevenum. 10e prijs Germania, eig. W. Lucassen, Sevenum. Eerv. vermelding Coline de Helpeneij, eig. Joh. Soberjé, Horst. Eerv. vermelding Irma de Helpeney, eig. dezelfde. Cat. VIII. Hengstveulens geb. 1930 le prijs Indigène van Oostrum eig. Jos. Thielen, Oostrum. 2e prijs Teun de Helpeneij, eig. Joh. Soberjé. Horst. 3e prijs N.N. eig. J L. Peeters, Horst. 4e prijs Caviel de Ria, eigenaar G. Duykers, Castenray. Cat. IX. Hengsten geb. in 1929. Caviel de Smakt, eig. P. Geurts, Smakt, Venray, 2e prijs. Cat. X. Hengsten geb. in 1928. le prijs Comte de Broek, eig. J. L. Peeters, Horst. 2e prijs Guilion. eig. H. Obers, Se venum. 3e prijs Comte de Broost, eigenaar W. Berden, Blerick. Cat. XI. Hengsten geb. in 1927, 2e prijs Mordicus van Laatberg, eig. T. J. Joosten. Helden. 3e prijs Irminal, eig. M. Simons, Grubbenvorst. Cat. XII. Hengsten geb. in 1926. le prijs Jan van Broek, eig. M. Si mons, Grubbenvorst. Cat. XIII. Oudere hengsten (gr. maat), le prijs Cavalier de Grubben, eig. Hengsten-Ass. „Vooruitgang". 3e prijs Comte de Flandre, eig. Hengsten-Ass. „Vooruitgang". Cat. XIV. Oudere hengsten (kl. maat) 2e prijs Brune de Gontrade. eig. J. F. Joosten, Helden. Cat. XVI. Merries m. zuigende veulens le prijs Fiorina, eig. Jos. Thielen, Horst. 2e prijs Caline de Helpeneij, eig. Joh. Soberjé, Horst. 3e prijs Irma de Helpeneij, eig. Joh. Soberjé, Horst. 4e prijs Ria, eig. Duyckers, Casten ray. 2e prijs Lieza, eig. Fr. Hendrix, Wanssum. Eerv. verm. Lotia, eig. Wed. J. Vervoort, America. Vele Duitsche dagbladen bevatten in den laatsten tijd artikelen over de vlucht van kapitaal naar het buiten land, in het bijzonder en voorname lijk Saar Zwitserland. Eigenlijk is er geen sprake van hetgeen men in den tijd der inflatie kapitaalsvlucht noem de, doch van verhuizing van ver mogende Duitschers, die zich in Zwitserland vestigen, ten einde aldus aan het betalen der hooge belastin gen in hun vaderland te ontkomen. In de „Kölnische Zeitung" bereken de een bekende economist, dat op deze wijze ten minste acht milliard mark aan het Dui^he economische leven wérd onttrok: Wij kennen het 'lied en wij ken nen de wijs zegt Henri Polak in „Het Volk". Want het. aantal Nederlanders, dat zich op geiijke wijze en om dezelfde redenen uit de voeten heeft gemaakt, is vrij groot. Hoevele millioenen zij over de grens hebben gebracht, is njet bekend, doch mea kan ec zeker van zijn, dat het in de honderdtallen loopt. Onze deserteurs zitten ook grootendeels in Zwitserland, doch België en Frankrijk en Belgie her bergen eveneens heel wat van deze lieden. Zwitserland gedraagt zich in deze aangelegenheid al bijzonder onsym- patiek. Het laat buitenlandsche ar beiders, technici, kantoorpersoneel, enz. niet toe. Talloozen van dezulken, die er korten of langen tijd gevestigd waren, heeft men er op straat gezet. Doch vreemdelingen met geld lokt men er heen. Vele Zwitsersche kantons bieden aan vermogende buitenlanders open lijk vrijstelling van alle belastingen gedurende een of twee jaren aan en degenen, die van deze vriendelijke uitnoodiging gebruik maken, kunnen het, na het verstrijken van dezen termijn, met dezen belasting-inpec- teur gemakkelijk op een accoordje gooien. Er is mij een geval bekend, waarin een rijke Hollander zijn wer kelijke inkomen, dat zeer belangrijk is, aangaf waarop de inspecteur hem zeide, dat het veel te veel was en het bedrag op de helft stelde. Zulk een wijze van doen kan men nauwelijks anders qualificeeren dan als een gemeenheid tegenover andere landen, waar de omstandigheden het heffen van vrij hooge belastingen onvermijdelijk maken. De Volken bond behoorde hier in te grijpen, om een einde te stellen aan deze „unfaire concurrentie." Dit alles geldt het vluchten voor inkomsten- en vermogensbelasting. Doch er zijn er ook, die het vader land verlaten, ten einde hunne erf genamen min of meer aanzienlijke bedragen aan successie-belasting te besparen. Er is mij een familie be kend, die een stokoude rijke tante tegen haar wil sleepte uit de om geving, met welke zij vertrouwd was en waarin zij haar dagen wenschte te eindigen, naar een land met lage successie-belasting, om aldus zoo weinig mogelijk van de te verwach ten erfenis te moeten afstaan. Ingezonden, Buiten verantwoordelijkheid der Redactie OVER HET SCHUTTERSFEEST TE GEIJSTEREN. Als toeschouwer ben ik tegen woordig geweest op bovengenoemd Schuttersfeest en wat ik daar heb meegemaakt, zal in deschul- terswereld nog wel nooit zijn voorgevallen. Het eerste dan wat ik gadesloeg was het excerceeren der schut terijen. No. 1 was Sevenum. Toen deze was afgewerkt kwam No. 2 Het Zandakker uil Venray aan beurt. Deze schutterij werd er op gewezen, dal zij vuiledig aan het excerceeren moest deelnemen. Hiervoor bedankte echter de com mandant, omdat ook Sevenum dit niet gedaan had. Toen kwam no. 3 aan de beurt, nl. de Schutterij St. Anna uit Venray. Deze be dankte ook om dezelfde redenen. Nu vraag ik allen, die belang stellen in het schuttersleven, is dit nou eerlijk werk Is dit meten met twee maten Toen later de prijzen werden uitgedeeld, kwam een persoon met een doos vol medailles op het terrein. Er werden echter geen prijzen uitgedeeld, maar ze wer den er uit genomen. Die maar 't vlugste was, had de meeste De le prijs aan Sevenum be schouw ik dan ook eer gegeven als verdiend. Tijdens deze vertooning was er nergens geen jury, geen bestuur, of beschermheer te zien. Deze hadden het waarschijnlijk te druk met de motorbooten op de Maas. Ook de 'Schutterij uit Sieben- gewald morde al even hard, dat de door haar verdiende prijzen niel aanwezig waren en zoodoen de heerschte er op het schuiters ter rein nog lang niet een aange name stemming. Het Zandakker uit Venray liet zich echter niet overbluffen en gaf een extra excercitie-nummer voor de toeschouwers, die er ver baasd over stonden, dat deze nog jonge vereeniging zoo flink voor den dag durfde kotnen. Sevenum heeft daar volgens mijn meening niet veel eer be haald, doch de beide Venraysche Schutterijen hebb»n de eer aan zich zelf gehouden. EEN TOESCHOUWER. VENRAY. 31 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht van belanghebbenden op de beschikking van den Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw dd. 26 Mei 1930, waarbij, met ingang van 28 Mei 1930, het vervoeren ot doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit het overige gedeelte des Rijks naar een kring omvattende de Provincie Limburg is verboden. Onder dit verbod is niet begrepen: le. de doorvoer van herkauwen de dieren en varkens in gesloten, verzegelde spoorwegwagons, alsme de in andere openbare middelen van vervoer (per schip of per tram) mits dan de doorvoer geschiede onder politietoezicht of in verzegelde tram wagens, een en ander op kosten van belanghebbenden: 2e. de invoer van slachtvee met een openbaar middel van vervoer, mits de dieren vanaf de lossing on der politietoezicht worden gesteld en binnen 2 maal 24 uur na aan komst ter plaatse van bestemming worden geslacht, een en ander even eens op kosten van belanghebben den: en verder te bepalen, dat, wan neer bijzondere redenen afwijking van het hierboven bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige af wijking kan worden toegestaan door den Commissaris der Koningin in Limburg, onder de door den Inspec teur van den Veeartsenijkundigen Dienst te Sittard aan te geven voor waarden. Landbouwers, die weiden hebben op Noordbrabantsch gebied en vee daaruit naar Limburg wenschen over te brengen, kunnen zich schriftelijk wenden om afwijking van het hier boven bedoeld verbod, tot den heer Commissaris der Koningin in Lim burg te Maastricht, waarop dan door dezen in overeenstemming met het advies van den betrokken Inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst zal worden beschikt. Indien vergunning verleend wordt moet de voorwaarden, waaronder de vergunning is verleend, stipt worden nageleefd. Venray, 3 Juni 1930. Bnrgemeester en Wethouders vrnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN Venraysche Handelscursus. Woensdag j. 1. hebben vijf leerlin gen van onzen Handelscursus zich, te Roermond, onderworpen aan het examen (mondeling gedeelte) ter ver krijging van het Hanze-diploma. Allen zijn geslaagd, nml. M. Arts, Merselo, M. Arts, Maasheescheweg, M. Bots, Oirlo, Jos. Poels, Groote Straat en M. Verheijen, Leunen. Van harte gefeliciteerd 1 Mercurius. Op het onlangs gehouden Mercu- rius-examen voor Rekening Courant- Boekhouden werd het diploma behaald door Mej. Nelly Arts, Marktstraat en den heer M. Strijbosch, Overloon, leerlingen van den heer H. Okhuysen, leeraar van den Venrayschen Handelscursus. Als, naar wij vast vertrouwen, de Venraysche Handelscursus dezen winter met het derde leerjaar kan aanvangen, zal het vak Rekening- Courant-Boekhouden aan alle leer lingen van dat jaar onderwezen worden. GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen bij de Rijkspolitie Kruis straat No. 7. Onze dorpsgenoote Mej. José Vermeulen, werd met eene inzending fraaie handwerken, op de wereld tentoonstelling te Antwerpen, be kroond met den le prijs. Ernstige val. Dinsdag is zekere J. J., geboortig uit Venray, bij herstellingswerken van den bliksemafleider van het huis der zusters Ursulinen aan de Groote Gracht te Maastricht van een hoogte van 4 meter op de binnenplaats ge vallen, tengevolge waarvan J. een hersenschudding opliep en door den G.G.D. naar Calvariënberg moest worden overgebracht. Hij is daar ter verpleging opgenomen. Jacht en visschery. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis dat ter Gemeentesecretarie formulieren ver krijgbaar zijn voor het aanvragen van jacht- en vischakten. Wil men tijdig in het bezit der akten zijn dan dient men deze zoo spoedig mogelijk aan te vragen. Wedvluchten Postduivenvereen. „De Zwaluw." Oude duiven vanuitCorbeil (Frank rijk), afstand 412 K. M. op 25 Mei. Deelname 27 duiven. lste en 7e J. Kusters 2e A. Jansen; 3e W. Lormans; 4e St. Servatius; 5e J. Vermeulen 6e P. van Ooi. Overduif W. Manders. Duiven los 8 uur. Aankomst le duif 1 uur-43 min.-18 sec. Aankomst laatste duif 3 uur-53 min.-43 sec. Jarige duiven vanuit Solré, afstand 189 K. M. Deelname 96 duiven. 1st en 11de E. Vermeulen; 2e, 8e 12e en 16e W. Lormans3e J. Kusters; 4e J. Boom 5e, 6e en 7e G. Jansen 9e. 10e, 22e en 24e G. van Dijck; 13e, 14e. 17e en 23e W. Manders 15e, 18e. 20e en 21e St. Servatius 19e P. van Ooi. Overduif G. van Dijck. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 10 uur- 46 min. 30 sec. Aankomst laatste duif lluur 11 min.- 20 sec, Op 't nationaal concours Corbeil op 25 Mei. uitgeschreven door de P.D.V. „De Telegraaf", te Helmond, zijn Je volgende prijzen alhier ge wonnen 2e en 114e Kusters; lie A. Jansen 30e W. Lormans 35e St, Servatius 61e J. Vermeulen 68e P. van Ooi150e W. Manders. Aan dit concours hadden 609 duiven deelgenomen. Venray alleen 27 duiven waarvan 8 prijzen zijn gewonnen. Een mooie prestatie voor deze vereeniging. Uitslag jarige duiven vanuit Mo- mignies (Frankrijk), afstand211 K.M. op 1 Juni, deelname 91 duiven. le Gebr. Rutten: 2e. 13e en 19e E. Vermeulen 3e, 9e. 10e en 12e G. Jansen; 4e J. Jansen 5e, 15e en 17e W. Lormans 6e. 7e, 8e, 14e, 16e, 18e, 21e en 22e St. Servatius lie W. Manders; 20e Tijsen 23e J. Boom. Overduif Manders. Duiven los 8 uur. Aankomst lste duiflOuur 11 min.-12 sec. Laatste duif 10 uur 33 min.-48 sec. OOSTRUM. Zondag had alhier een Alg. Vergadering plaats van den Landbouwbond. welke hoofdzake lijk was belegd om te spreken over aanschaffing van een mengmachine en over de verpachting der jacht. Door het bestuur was uitvoerig onderzocht hoe een mengmachine werkt en nadat ook door de leden hierover nog een tijd geredeneerd was, werd besloten om zoo'n machi ne aan te schaffen, welke ongeveer f 800 zal kosten. Bij de besprekingen over de jacht- verpachting kwam tot uiting, dat de

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1