ADI Fietsen PUROL MIDDENSTANDS sim ra is het adres F. II. ran Joh. Sassen Geen goede vooruitzichten. Overbevolking. Gemengde Berichten Marktberichten. Ingezonden. G Iad< ert Landbouwers en Tuinijop Zaden bij een vertr dn Prima weiland inzaaiei tot f 32.pe A. COOPMANS, Nederlands Spaarrente Dentevergoeding p< OOSTRU Cement, Kalk, Gips, ie bakken, Dakpannen. A)1 vlakke platen, Vloer- d Betonbuizen in allisr Hollandsche modetm Zeldzame goedf Onze bekende Succei R. K. Radio-vereeniging St. Oda. Op Maandag 14 dezer hield de R. K. Radio-vereeniging St. Oda alhier in het Patronaat een algem. vergadering, waartoe leden en niet- leden der vereeniging, al of niet in het bezit van een Radiotoestel waren uitgenoodigd, van welke uitnoodiging een flink gebruik gemaakt was. De Voorzitter, de heer van Haren, opende de vergadering met den Christelijken groet en een woord van welkom aan de aanwezigen en wees op den vooruitgang der ver eeniging. De Weleerw. Heer Kapelaan Strijkers besprak als Geestelijk adviseur der vereeniging de April- actie en schilderde met een enkel woord het nuttige en het aangename dat de Radio den mensch verschaft. Bij het algemeen gebruik der Radio kan het niet anders of de noodzake lijkheid doet zich in dezen tijd ge voelen de katholieke gedachten meer en meer te verspreiden door middel der Radio, waardoor velen bereikt worden, in wier geest herin neringen wakker worden of verlan gens worden opgewekt. Wie zal dan ook het groote nut der Katholieke Radio-omroep kunnen schatten. Het is dan ook vooral daarom, dat wij Katholieken de K.R.O. moeten steunen door lid of donateur te wor den dier vereeniging, wier uitzendin gen den toets van vergelijking met andere uitzendingen glansrijk kunnen doorstaan. Op voorstel van den heer Briels werd de heer van Haren bij accla matie onder applaus der vergadering tot Voorzitter herkozen. Ook de heeren Briels en Driessen werden met acclamatie tot Bestuurs leden herkozen, waarna de heer Driessen het verslag over het afge- loopen jaar uitbrengt, welk onver anderd wordt goedgekeurd. Na bespreking der opmerkingen van den heer Fonck over de Tech nische club en van den heer Gooren over de propaganda-dub, welke afdeelingen eerlang in functie zullen gebracht worden, werd het woord verleend aan den beer Coenen van den Technischen dienst der N. V, Philips-Radio. die een populair wetenschappelijke spreekbeurt hield over de ontwikkeling van ontvang toestellen en luidsprekers, een en ander met lichtbeelden toegelicht, welke spreekbeurt met aandacht door de vergadering gevolgd werd. De demonstratie met luidsprekers en gramofoon versterker-installatie was zeer intressant en deed de nieuwste Philips-vindingen prachtig uitkomen. Alles bijeen was een leerzame avond en zal ongetwijfeld goede vruchten afwerpen voor een zoo sympathiek doel als de St. Oda- vereeniging zich voorstelt. Onze land- en tuinbouw en de zuivelindustrie, die de laatste jaren door de beschermingsmaatregelen van Duitschland met exportmoeiUjkheden te kampen kregen, zien hun voor uitzichten steeds versomberen. In Duitschland is een nieuwe regeering opgetreden, die den steun noodig heeft van de agrarische partij den Landbund. De voorzitter dezer organisatie is als rijksminister van voedselvoorziening in het nieuwe kabinet-Brüning opgenomen, t Is minister Schiele. En het blijkt thans, dat de regeering het landbouwpro- gram van den Landbund van Schiele tot het hare heeft gemaakt. Dit beteekent o.m., dat de handels politiek die Duitschland voor de producten van land- en tuinbouw onafhankelijk tracht te maken van het buitenland, met kracht zal wor den voortgezet. Dit geldt speciaal groenten, fruit, boter en eieren. Thans voelt men er zich nog af hankelijk, vooral van Nederland. Reeds eenige jaren geleden wist een commissie van onderzoek te rap porteeren, dat de betere kwaliteit der Nederlandscheproducten geen gevolg is van een beter klimaat en een betere gesteldheid van den bodem. De voorsprong van Neder land is te zoeken in een grootere ervaring en bekwaamheid der pro ducenten, alsook in een doelmatige inrichting der bedrijven. Door de hooge prijzen, welke de Nederland sche producenten eenige jaren ge leden wisten te verkrijgen, werden zij in staat gesteld hun bedrijf te vervolmaken, vooral de glascultuur. Die ervaring kunnen ook wij ver krijgen, redeneeren de Duitschers, wanneer de Duitsche tuinbouwer en zuivelproducent een goeden afzet verkrijgen voor hun producten. Zij kunnen er van verzekerd zijn, goede waren in het eigen land gemakkelijk kwijt te zullen worden. De steeds hoogere invoerrechten, welke van buitenlandschc producten worden "geëischt, zijn hun daarin een goede hulp. En zoo wordt de groententeelt en de kippenfokkerij in Duitschland op alle mogelijke wijzen bevorderd. Het Duitsche ministerie schijnt niet op sterke beenen te staan. Maar wanneer het komt te vallen, is het iet onwaarschijnlijk, dat ook een uwe regeering de sinds eenige ,,-n op dit terrein gevoerde politiek :,i\ trachten voort te zetten. "Wat minister Schiele van plan is. lijkt niet malsch. De Belgische cor respondent van de N. R. C., die van deze voor Nederland ongunstige vooruitzichten in een schrijven ge wag maakt, meldt o.m., dat tot het plan der regeering onder meer het voorstel behoort, om het invoerrecht op eieren te vervijfvoudigen. En de rest is overeenkomstig. Nu is het steeds waar, dat de soep nooit zoo heet gegeten wordt, als ze wordt opgediend. Maar toch is het voor ons land zaak om tijdig vooruit te zien. De land- en tuinbouwers zullen soms rekening kunnen houden met nieuwe toestanden door de keuze van de producten, die ze teelen. De handelsvoorlichtingsdienst kan mogelijk naar nieuwe afzetgebieden zoeken. Maar zal de regeering zelve maar altijd blijven zweren bij Genève, en uit een overmaat van eerlijkheid eiken beschermenden maatregel uit den booze achten Nederland voert jaarlijks voor ongeveer 1500 millioen mark uit Duitschland in. Mogen we niet ver langen. dat daar een belangrijke som van onzen uitvoer naar Duitschland tegenover staat Doorzitten by wielryden verzacht en geneest men met Doos 30. Tube 80 ct. Waarom is O. L. Heer zoo royaal geweest en heeft Hij veel meer menschen geschapen dan moeder aarde kan voeden Helaasnu dreigt in de toekomst 'n hongersnood, waardoor de overtollige menschen wel worden opgeruimd, maar waarna toch dezelfde geschiedenis van groei, honger en dood zich weer opnieuw herhaalt. Laten we toch de ramp der overbevolking met kracht be strijden. Zoo ongeveer luidt de jeremiade, die, al voor jaren aangestemd, nog vaak in alle toonaarden uitentreuren wordt gezongen. Door wie? Door wat geleerde heeren, die het met hun herseninhoud van slechts zooveel honderd c.M3. beter weten dan de alwijze en algoede God met zijn bevelGroeit aan en vermenig vuldigt u en vervult de aarde. 1) Wat al middeltjes heeft het kleine, enghartige menschdom sinds den aanhef van dit treurlied bedacht tegen het spookbeeld der overbevolking om aldus Gods wijsheid te bescha men, middeltjes waaronder in fraai heid zeker niet uitmunt de schuldige kinderbeperking, welke den mensch toestaat tegelijkertijd van twee wal letjes te eten. Mijn bedoeling zal wel duidelijk zijn. De mensch met zijne oneven wichtigheid heeft nu eenmaal de neiging om eigen schuld steeds maar op andermans schouders te laden, terwijl hij liefst zelf de rol der ver drukte onschuld speelt. Ook bij de kwestie der over bevolking treedt die neiging duidelijk aan het licht. Ofschoon de menschheid feitelijk door eigen fouten, te veel om te vermelden, zelf oorzaak is van het tekort aan voedsel, klaagt ze even wel niet zich zelve aan, maar (ver geef me s.v.p. dit woord) God krijgt er van langs. Hij had maar moeten zorgen, dat de vruchtbaarheid der aarde die van den mensch bijhield ls deze aanklacht, dit verwijt wel juist Volstrekt niet. Zeker, toen God het eerste men- schenpaar schiep, had Hij van te voren „de tafel der natuur" al gedekt met allerhande spijzen. „Ziet", sprak God tot Adam en Eva, „Ik heb u gegeven alle zaaddragend gewas op de aarde en alle boomen, die in zich zaad van hun soort heb ben, opdat zij aan u tot voedsel strelcken". 2) Maar tevens kregen ze het bevel om voortaan voor hun dagelijks brood te gaan werken. Immers het paradijs, hoe pleizierig ook, was voor hen toch geen lui lekkerland in dien zin, dat ze de handen rustig in den schoot mochten leggen en maar behoefden te happen naar de gebraden duiven, die hun van zelf in den mond kwamen ge vlogen. Geenszins. God gaf den mensch het paradijs, om het te be werken. Door bewerking van den grond zouden Adam en zijn nakome lingschap moeten aankweeken, wat hun dagelijks noodig was. En na zijn verdrijving uit Eden scherpte God Adam en zijn nakome lingen, maar nu ter bestraffing, nog eens den plicht van arbeid in. De mensch moest de aarde, waaruit hij genomen was, gaan bebouwen door harden arbeid en met bezweet gelaat en aldus er van eten ai de dagen zijns levens. 3) Later, na den zondvloed gelastte God al weder aan Noë en zijn zonen zich te vermenigvuldigen en de aarde te vervullen en schonk den menschen alles wat er leeft en beweegt tot voedsellanddieren, vogelen, visschen en planten. 4) Doch de voorwaarde van de vruchtbaarheid der aarde, de landbouw n.l. bleef bestaan, zoodat Noë als akkerman de aarde begon te bewerken, ten einde er vrucht en onderhoud van te winnen. 5) 't Lijkt me evenwel overbodig al deze bewijzen uit de H. Schrift aan te dragen. Ook de ervaring en de wetenschap toonen aan, dat de aarde vruchtbaar en rijk genoeg is de menschen te voeden, op voorwaarde dat ze bewerkt wordt. „De aarde is te klein, de menschen zijn te talrijk Je zou je gewoonweg een nek kramp lachen om zoo'n bewering Ik heb eens een paar berekenin gen gemaakt, die tot zeer frappante uitkomsten leidden en doen zien, hoe betrekkelijk klein het getal aard bewoners is. Veronderstel eens, dat de Zuider zee door een dam van Enkhuizen tot Stavoren was afgesloten. Welnu, als nu eens al de menschen der wereld, zeg maar twee milliard, in dien afgedamden vijver verdronken, dan zou heel Holland onder water loopen? Absoluut niet. Dan zou het water op zijn hoogst maar een 40 c.M. stijgen Maar twee milliard menschen kun nen toch onmogelijk in zoo'n enge ruimte bij elkaar Onmogelijk Als je elkeen een plekje geeft van 1 M2., hebben onze huidige aard bewoners te zamen niet meer noodig dan een derde van onze Brabant- sche provincie Reken maar eens uit. Er zijn op. de wereld 1700.000.000 menschen, die dus volgens onze veronderstelling evenveel vierkante meter noodig hebben of wel 1700 K.M2. Welnu, Noordbrabant is 5100 K.M2. groot. Derhalve zouden alle menschen driemaal in dit brokje van ons vader land een vierkante meter onder de voeten krijgen. Ge ziet derhalve, dat onze aarde toch zoo erg en de menschen zoo talrijk niet zijn, als wordt beweerd. Het groote ongeluk is echter, ik spreek in het algemeen, dat de fabriek meer aantrekkingskracht bezit dan het land. Onmetelijke terreinen op de wereld liggen braak en wachten op ont ginning elders staan boerderijen leeg en roept men vreemdelingen te hulp, terwijl intusschen de fabrieken worden bestormd en al maar door de beste krachten opslorpen zonder ooit verzadigd te zijn. Te veel menschen Och, als maar meer mannen de hand aan den ploeg sloegen en zich niet lieten betooveren door de gil lende sirenes der fabrieken, zou er geen spraak zijn van een teveel aan menschen en een tekort aan voedsel. En dan zou ook het praatje van die betweters spoedig hebben uit gediend. 1) Gen. I 28. 2) Gen. I 29. 3) Gen. III passim. 4) Gen. IX 1-3. 5) Gen. IX 20. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Mgr. J. H. G. Jansen, benoemd tot Aartsbisschop van Utrecht. Z. H. den Paus heeft het behaagd te benoemen tot Aartsbisschop van Utrecht, den Hoogeerw. Heer Mgr. J. H. G. Jansen, vicaris capitularis van het Aartsbisdom en pastoor deken te Utrecht. Zondagnamiddag werd hem door den Pauselijken internuntius Mgr. L. Schioppa van deze benoeming mededeeling gedaan. Met Mgr. Jansen bestijgt de vijf en zestigste Aartsbisschop den zetel van Sint Willibrord. Joannes Henricus Gerardus Jansen is een Fries van geboorte. Op 9 Mei 1868 zag hij te Leeuwarden het levenslicht en is dus thans bijna 62 jaren oud. Rolduc heeft de eer hem onder zijne leerlingen te hebben geteld. Hier begon hij zijn studiën, welke hem voorbereidden voor het priester schap, welke hij voortzette op het Klein-Seminarie van het Aartsbisdom te Culemborg en vervolgens op het Groot Seminarie te Rijzenburg. In 1893 diende Z. D. H. Mgr. P. M. Snickers hem de H. Priesterwijding toe. Daarna was hij achtereenvolgens kapelaan in de Friesche parochies Heeg en Sneek en aan de kerk van den H. Walburgis te Arnhem. Op 14' September 1900 riep Mgr. van de Wetering den toekomstigen aartsbisschop naar het Groot Seminarie als professor in de heilige Schriftuur. Nadat hij te Rijzenburg gedurende 8 jaren had medegewerkt aan de vorming van den jongen clerus van het Aartsbisdom, plaatste zijn bisschop hem wederom in de zielzorg door zijne benoeming tot pastoor van de landelijke parochie 't Goy (gemeente Houten), nabij Utrecht. In 1914 kreeg hij opnieuw een werkking in Friesland zijne benoe ming tot pastoor te Harlingen. $In 1918 werd pastoor Jansen naar Utrecht geroepen, als pastoor van de parochie van Onze Lieve Vrouw ter Hemelopneming, als opvolger van den Zeereerw. heer W. Meule- man, die later te Zwolle plotseling overleed. Als pastoor te Utrecht belastte Z. D. H. Mgr. van de Wetering pastoor Jansen met de oprichting eener nieuwe parochie aldaar en den bouw eener nieuwe kerk, met het doel de uitgebreide parochie van O. L. Vrouw te ontlasten. Na deze opdracht te hebben vol tooid benoemde Z. D. H. hem in 1929 tot pastoor der nieuwe kerk van het H. Hart. In 1920 was pastoor Jansen be noemd tot kanunnik van het kathe drale Kapittel. In den loop van den vorigen zomer vroeg en verkreeg de Hoog eerw. heer Mgr. B. A. de Wit, vicaris-generaal van Mgr. van de Wetering, wegens hoogen leeftijd en om zijn achteruitgaanden gezond heidstoestand ontslag als deken van Utrecht. In zijne plaats werd de Hoogeerw. heer Jansen tot deken benoemd. Sinds in November 1929 de aarts bisschoppelijke zetel ledig staat door den plotselingen dood van den diep- betreurden aartsbisschop Mgr. Hen ricus van de Wetering, bestuurt Mgr. Jansen het aartsbisdom als vicaris-capitularis. Met het oog op de Paaschdrukte- Op het baanvak Amsterdam- Rotterdam der Nederlandsche Spoor wegen zullen Zaterdag a.s. en Maandag a.s. (2e Paaschdag), 35 extra voortreinen en 35 extra volg- treinen worden ingelegd. Ook zullen bij enkele drukke treinen naar België gedurende deze dagen voortreinen loopen. Vrouwen niet benoembaar tot burgemeester. In het wetsontwerp tot wijziging der Gemeentewet, dat in 1923 onder het ministerschap van den heer Ruys de Beerenbrouck werd ingediend, kwam een bepaling voor, waardoor de benoembaarheid van vrouwen tot het ambt van burgemeester en van gemeente-secretaris werd mogelijk gemaakt. Minister Kan handhaafde in zijn gewijzigd ontwerp deze bepaling. Thans zal, naar de Tel. verneemt, minister Ruijs bij de memorie van antwoord, die spoedig te wachten is, deze bepaling terugnemen. Van het burgemeesterschap meent de minister, dat vooral de leiding der gemeentepolitie, opperbevel bij brand enz. eischen stellen, waaraan in den regel een vrouw niet voldoet. De doodslag te Stramproy. De Rechtbank van Roermond heeft Dinsdag een onderzoek gelast naar de geestvermogens van den ver dachte H. Hendriks, loonslager te Stramproy, die vorige week terecht stond terzake zware mishandeling den dood tengevolge hebbend van J. Donders en mishandeling van den vader Donders. De eisch van 't O.M. was 8 jaar gevangenisstraf. Mr. Tripels, pleiter in deze zaak, vroeg onderzoek naar de geestver mogens. Doodelyke steekparty te Eindhoven Zondagavond heeft te Eindhoven aan de Tongelreschestraat een aoo- delijke steekpartij plaats gehad. Zekere A. Smits, bijgenaamd „het Smidske", een d ui venlief hebber, be vond zich in het café van De. B. in gezelschap van enkele personen, toen daar omstreeks half tien de 44-jarige gehuwde kapper A. H. Bogers, wonende aan de Boschboomstraat binnenkwam. Tusschen S. en B. ontstond sinds eenige dagen ruzie over een duif, welke duif tegen een antenne-draad zou zijn gevlogen met het gevolg, dat het beestje was gestorven.^ B. begon wederom over dit geval ruzie te maken, waarop S. hem te verstaan gaf, dat hij, nu B. dronken was, daarover niet wenschte te spreken. Er ontstond een woorden wisseling, die zoo hoog liep, dat het tweetal elkaar uitdaagde en naar buiten ging. Enkele minuten later bleek, dat S. eenige steekwonden had bekomen, waarvan één in linkerborst en de andere in den buik. De man is kort daarna overleden. Dr. de Raad con stateerde den dood. Het lijk is naar het lijkenhuisje bij het politiebureau overgebracht. Onmiddellijk daarop verscheen de commissaris van politie met de recherche om een onderzoek in te stellen. B. had zich intusschen vrij willig bij de politie aangemeld. Hij bgde echter geen volledige bekente nis af, maar zei, dat hij het slacht offer slechts enkele klappen had gegeven. Hij had bloedvlekken op zijn jas en op zijn broek en is in arrest gesteld. Bliksem ingeslagen. In de buurtschap Lemselo onder de gemeente Oldenzaal is in de boerderij van den landbouwer K. de bliksem ingeslagen. Hoewel er geen brand ontstond, werd van het woonhuis het dak afgerukt, balken en spanten vernield en ruiten verbrijzeld. In den stal werd een koe, die juist door K. werd gemolken, gedood. De man geraakte bewusteloos doch bleek later geen letsel te hebben bekomen. Ook de overige bewoners van het huis bleven ongedeerd. De schade wordt door verzekering gedekt. Na do lente winter. In het Zwart Woud is, nadat een tijd lang prachtig voorjaarsweer had geheerscht, plotseling een verandering in het weer opgetreden. De tempe ratuur daalde tot enkele graden onder nul, terwijl het tot een hoogte van 100 M. aanhoudend sneeuwde. De sneeuw ligt op sommige punten 20 c.M. hoog. In de dalen valt veel regen, zoo dat de rivieren snel wassen. 6.5 millioen werkloozen in de Ver. Staten. Volgens bericht uit New-York heeft de liga voor de werkloozen een telling van het aantal werkloozen in de Vereenigde Staten gehouden en is daarbij tot het resultaat ge komen, dat er in de Vereenigde Staten 6i/t millioen werkloozen zijn. Zij wil thans op 27 April een nieuwe telling houden en heeft alle overheidspersonen, kerken en sociale instellingen tot medewerking uitge noodigd met het doel de overheid en het publiek er van te overtuigen, dat maatregelen ten behoeve van de werkloozen dringend noodig zijn. Weet gy dat elke inwoner van Italië ge middeld driemaal 's jaars van den trein gebruik maakt? dat dit cijfer voor Frankrijk 19, voor Engeland 29 en voor Duitsch land 30 is? dat de gevolgen van roesten van staal en ijzer de wereld jaarlijks 6 milliard gulden kost? dat men minder heerscht door de macht der wapens dan door het keizerrijk der gedachten SprOCtCll komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Spmtol» gy alle Drogisten. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag waren aange voerd 7.200.000 eieren. Groote eieren van f 4.60 tot f 5.80 Kleine eieren van f4.— tot f 4.50 Eendeneieren van f 4.80 tot f 5.50 VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag waren aangevoerd 2.600.000 eieren. Groote eieren van f 4.80 tot f 6.20 Kleine eieren van f 4.20 tot f 4.70 Eendeneieren van f 5.tot f 5.80 Ganseieren f 20.— Kippeneieren per Kg. f Buiten veranttooerdeltjkheid der Redactie Middenstanders, waakt. Onderstaand stukje troffen wé aan in »Noord-Hollsnds Dagblad". Het dacht ons goed de publiciteit te vergrooten door er ook in »Peel en Maas" eenplaalsje voor te verzoeken. Het groot 'kapitaal werpt zich op het klein bedryf. Met eenige verbazing heb ik de bekendmaking van de firma Vroom en Dreesman gelezen, dat zij aan haar zaak (op verzoek van haar cliënten) een schoenreparatie- zaak heeft verbonden, tegen prij zen Heerenzolen en hakken f 1.37i/j en dito dames 97 cent. Alles van prima kwaliteit. Het laatste trek ik in twijfel. Als deskundige op dit gebied durf ik zeggen, dat voor die prij zen geen goed werk geleverd kan worden. Welk klein patroon of gezel, die zijn vak verstaat, kan voor die prijzen werken, bij een 8-urigen arbeidsdag Of moet 't zoo als vroeger De schoenmaker moet werken van 's morgens 6 tot 's avonds 10 uur of nog langer, om dan nog iets te kunnen verdienen De thans genoemde prijzen zijn voor Nederland een unicum en slaan het record van de vele ver laagde prijzen. Ik vind het bedroevend, nu allerwegen in middenstandskrin gen gewerkt wordt, om ook voor den schoenmaker betere resultaten van zijn arbeid te verkrijgen. Vraagt u de voormannen in de schoenenbranche, dan zullen zij u zeggen, dat een minimum-prijs van f2.50 voor heeren-zolen en hakken en dames f 2 heusch niet te veel is. Stel daartegenover den prijs van genoemde firma f 1.37i/t en f 0.97, arme schoenmaker Doch of de firma daar veel succes van zal beleven betwijfel ik sterk. Ook het publiek kan bij goedkoope reparatie niet gebaat zijn. Met hoogachting, Gediplomeerd schoenhersteller, J. FEIJEN. Met vriendelijken dank voor de plaatsing. Middenstandsvriend. lagüso&deB SfodstoiltagiB. Waarschuwingen van nierzwakte, Doffe pijn in den rug na inspan ning, of scherpe steken, als gij u na bukken opricht, is dikwijls het eerste verschijnsel van ernstige nierzwakte. Spoedig daarna kunnen urinestoor* nissen, hoofdpijn, een afgemat gevoel, duizeligheid, zenuwachtigheid, hart kloppingen, kortademigheid, verma gering of krachteloosheid optreden. De nieren behooren tot de teerste organen van het lichaam, en derge lijke verschijnselen waarschuwen u, dat uw nieren verzwakt of aange daan zijn. Verwaarloos zulke waar schuwingen nietKom de nieren zonder uitstel te hulp met het middel, dat zij noodig hebben. Begin onmid dellijk met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het specifieke middel voor zwakke nieren en blaas. Dit bevordert de goede werking der nieren, en beschermt u tegen rheu- matiek, lendepijn, ischias en urine- stoornissen. Mannen en vrouwen uit alle deelen van Holland getuigden hoe terdege Foster's Rugpijn Nieren Pi'len werken Het middel is gegarandeerd zuiver, en het is zoodanig samengesteld, dat de nieren de juiste hulp ontvangen, waardoor zij weder flink en krachtig werken. Daarom behaalden Foster's Pillen ook zulke goede en duurzame resultaten. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1 75 per flacon. 39 •n allejje doe! Boekhld. Mu Hoen VEP Gr, Eikei nen. C im upie Alles «rende en gij zult U veel teleurstell e Het goedkoope zaad is dit jaar zeei mangelzaden, deze geven dikw [eters Ti per Onze prijzen zijn toch coiu v. Tuinzaden 10 12 cent per half loo Alles uil voorraad leverbaar. Amsterdam Htht Spaardeposit.o's op versehifcni Agent voor Veurayde Heer P. T EN Markt Telef Telefoon 76x 82É voor Duikers, Wel- en R Vee- en Drinkwaterbak t Boutcartikel Wij maken speg in iedere gewenschte vorm Onze modellen geven U licht, lucht, goenr geraakkelyk te reini Degelijk werk. Aan bevelend,pc Uitgebreide en prachtvolle Extra r sorteering extra zware GezOi 1 2pers. houten Ledikanten buitengewoon solide 2-pei j 13.50 15.50 17.00 19.00 9.- zijn overtrokken met prachtvolle da 2-persoons: 3deelige matras, schuine kussens compleet 17.— 2 Huis Eenig zijn wij in onze massief eiken BUFFETTEN 45.— 55.— en hooger Hoogfijne witgelakte K1NDE! afmeting 60 bij 120 cM. 10.50 12. Bezichtigd onze ruime voorraad Wiegen. Zetels en 1 Zeer voordeelige aanbieding eigenger en geschilderde MEUI Meubelmagazijn, Schol

Peel en Maas | 1930 | | pagina 8