ÏYOOimm Weekblad voor VENRAY, HOEST en Omstreken. Onze Heer is opgestaan '(YOOBDEÊLKSl Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Land- en Tuinbouw. De Kippenhouderij op het platteland Provinciaal Nieuws UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, ZATERDAG 19 APRIL (930 Beo en vijftigste Jaargang No. 17 )}MANUFACTUR£N^ BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS (jttNUNcrunoti BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENTIEN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ctper post 5 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonderl. nummers 5 cent Wat matelooze vreugde jaagt die telkens wederkeerende herinnering aan 's Heeren verrijzenis van geslacht tot geslacht in de zielen der leven den Onze Heer is opgestaan 't Is de verlossing uit een dooden- de benauwdheid, die u tegenjubelt uit die heerlijke waarheid de over gang van het verwarrend duister tot het schitterend lichthet slaken der drukkende boeien van een ontmoe digende vreeze de bevrijding van een bang verborgen zijn in de open baarheid van een triomfeerend optreden. Onze Heer is opgestaan Gij kent toch de geschiedenis dier opstanding. Vanaf den beginne was, het geheele optreden des Messias op haar gebouwd. Herinnert gij 't u Telkens sprak die Messias tot Zijne uitverkorenen over een droeven en smadelijken uitgang, over lijden en vervolging, over veroordeeling en kruisdood. Hoe platter de leerlingen hunne verwachtingen van aardsche grootheid uitspraken, met te pijnlijker duidelijkheid werden de voorstellin gen van lijden en dood gegeven. En toen kwam de ure der ver vulling des lijdens En die leerlingen, die nog altijd geloofden in de aard sche grootheid van hun Meester die in kinderachtige bezorgdheid hadden gestreden om de eerste plaats in Zijn rijk „ter rechter en ter linkerzijde" die leerlingen zagen in ontzetting den Meester, en in Hem al hunne verwachtingen onder gaan in de vreeselijke versmading en wreede vernieling des lijdens Ontzachelijke vrees en totale ont moediging had hen op de vlucht gedreven. Wat was dat Die Machtige, Die de stormen bedwong en de dood zijn buit ontrukte, scheen Zijn macht verloren te hebben. Hij werd geboeid, geslagen, mishandeld, veroordeeld... en niet één oogenblik verzette Hij zich of toonde iets van de wondere macht, waarover Hij beschikte. Vroeger waren zij vol moed, ook bij de woedenste aan vallen van Jezus' verbitterde vijanden. Maar toen brak nu en dan dat onweerstaanbaar gezag door, dat in Hem woonde. Maar nu bleek slechts zwakte en onmacht. En de woede der vijanden trad te wreeder op, wijl zij zoo lang zich hadden moeten bedwingen. Een enkele dier leerlin gen waagde het van verre toe te zien, maar wat hij zag, was altijd dieper ellende, pijnlijker vernieling, smadelijker verval totdat dat alles bekroond werd door den dood der misdadigers, den dood aan het kruis. En toen was alles gedaan voor die leerlingen. Sidderend hadden zij zich opgesloten, „uit vrees voor de joden" zegt de H. Schriftuur. Dach ten zij aan de voorspellingen der Verrijzenis Waarschijnlijk niet want hun verslagenheid wies, hun vrees groeide ieder oogenblik aan. Daar ruischt hun in hun afzondering een wondere boodschap toe „On2e Heer is opgestaan Eerst zacht in het schuchter getuigen eener heilige vrouwe dan geweldiger in het verschijnen van Petrusdan in onwee:spreekbare kracht door het wonderbare getui genis van onloochenbare feiten klinkt het hun jubelend tegen Onze Heer is opgestaan 1 En uit is de droefheid, en weg is de vreeze; en de ontmoediging week, waar zij elkander in altijd hoogere geestdrift herhalen Onze Heer is opgestaan 1 En grooter dan eerst de neerslachtigheid is nu de vreugde, sterker dan hun ontmoediging nu hun moed, heiliger en hooger zijn nu hunne verwachtingen, wantOnze Heer is opgestaan I Met blijde instemming gaan zij zich voegen naar hun goddelijken Meester, laten zich vormen door Zijn laatste persoonlijke leiding en aanstonds, aanstonds, als de groote belofte van hun Meester aangaande de komst des H. Geestes is vervuld, dan zullen zij optreden onverschrok ken en onverstoorbaar in kracht en partij kiezen tegen allen, wijl men God meer moet gehoorzamen dan de menschen. En ziet de kracht daartoe wordt hun reeds nu in beginsel gegeven door de blijde boodschapOnze Heer is opgestaan 1 Onze Heer is opgestaan De herinnering aan 's-Heeren verrijzenis, telken jare wederkeerend na een lange herinnering aan 's Heeren passie, is een boodschap, die ook voor ons blijde bemoediging, ach laten we het zeggen, noodzakelijke bemoediging met zich voert. Wat eens zoo pijnlijk voltrokken werd in Christus' heiligen Persoon, ge schiedt nu aan Zijn Kerk. Vervolging, lijden, versmading, lastering zijn haar deel in zulke mate, dat men zich in pijnlijke verwonde ring afvraagt: Wat moet dat? Waarheen voert dat Overal is die Kerk het mikpunt van spot en ver volging en versmading. Als men lid is dier katholieke Kerk schijnt men daardoor vogelvrij voor alle min achtende beoordeeling en verkleinen de waardeering Stemt in met de vijanden van Christus en al mist gij alle aanspraken op voorrang, men zal toch met gejuich uw verschijnen begroeten. Maar zijt oprecht Chris ten, overtuigd Katholiek, men zal uw wantrouwen niet alleen, maar verachten en belasteren. Maar Onze Heer is opgestaan De kracht stierf niet, doch slui merde in om in grootscher werken te verrijzendat is de verblijdende waarheid. De christen, de katholiek moge een tijdelijke vernedering ondergaan, hem gloort in ontwijfel bare zekerheid een verheerlijkende zegepraal tegen. Verdrukking en lijden gaan voorbij; ontsteltenis en angst zijn slechts oogenblikkelijkde vreugde en ver heffing, die komen zijn blijvend en onvervreemdbaar. Onze Heer is opgestaan! De Apostel Paulus wijst erop, hoe 's Heeren verrijzenis de plechtige bevestiging van ons geloof maar zij is het ook van onze hope. Laten ook tijdelijk verdrukking, vervolging, verachting komen over ons. Onze Heer is opgestaan 1 Na 't duister der vervolging, komt het grootsche licht der verheerlijking; na de nacht des grafs, de zonneglans der herleving na den sluimer des doods de wondere werking van een hernieuwd leven. Wat dan ook ons deel zij in dit leven, wat ons toekome in deze aardsche omwandelingmoed en troost en kracht! want: Onze Heer is opgestaan In het buitenland schijnt nog steeds met het zaad- en pootgoed, dat uit ons land afkomstig is, erg geknoeid te worden. Het doet goed aan, dat we ook in de buitenlandsche vak pers telkens weer gewaarschuwd zien, tegen het gebruik van ondeug delijk pootgoed en den raad wordt gegeven niet alleen goedgekeurd zaad te gebruiken, maar ook, dat er terdege tegen de knoeiers wordt opgetreden. Vroeger hebben we eens een be richtje uit België kunnen signaleeren. Onlangs trof ons nu een dergelijk bericht in een Duitsch landbouwblad, waarin melding werd gemaakt van een bedrieger, die zgn. goedgekeurde Nederlandsche eerstelingen verkocht had. Deze werd door de Rechtbank te Bonn op 31 Januari veroordeeld tot vergoeding van de schade die hij berokkend door niet te leveren, wat hij verkocht had. In Engeland schijnt men nu zelf de dupe te worden van de gevreesde mond- en klauwzeerbacil. Zooals men weet, heeft de Engelsche regee ring op aandrang van de boeren- organisaties de grenzen gesloten voor versch vleescb, speciaal varkens- vleesch, zgn., uit vrees voor de overbrenging van het mond- en klauwzeer, maar in werkelijkheid als een protectionistisch maatregel om de boeren te steunen. In navolging van het moederland hebben de Dominions, dus de buiten landsche bezittingen van Engeland, hetzelfde gedaan. Ook in Canada is een dergelijke bepaling gemaakt. En nu krijgt je daar de poppen aan het dansen, want nu wil men daar zelfs geen stroo, dat als verpakkingsmate riaal dienst doet meer toegelaten, omdat er misschien de mond- en klauwzeerbacterie zich in verscholen mocht hebben. Nu keeren de Engel sche landbouworganisaties tegen deze onzinnige maatregel omdat ze daar nu zelfs de nadeelige gevolgen van aan den lijve gaan ondervinden. Het is te hopen, dat ze geheel van de dwaling huns weegs terugkeeren en ook voor het Nederlandsche vleesch de vrije toegang tot het Engelsche Rijk weer zullen geven. De weg van den producent naar den verbruiker gaat over veel schijven. En wanneer we de tegenwoordige lage prijzen der landbouwproducten bekijken en we zien, welke prijzen de consument moet betalen in de stad, dan vragen we ons zelf wel eens af, of er aan de distributie van het product ook niet iets mankeert. Het is ook wel zeer eigenaardig, dat de kleinhandelprijzen slechts van verre de schommelingen van de groothandelprijzen meemaken. Dat moet natuurlijk worden toegeschreven aan de neiging van den kleinhandel om bij prijsverlaging de hoogere prijs te stabiliseeren. Op die manier krijgt de kleinhandel dus een nog grootere winst. In de stad zegt men dan, dat men er niet veel van gelooft, dat de boe ren zoo'n slechten tijd meemaken, want men kan er zelf nog maar een bitter klein beetje van merken. Toch is het van belang ook van den kleinhandel, dat de prijsschom- melingen zoo regelmatig mogelijk plaats vinden, daar deze anders met voorraden blijft zitten, die tegen een te hoogen prijs ingekocht zijn. De handel moet derhalve gerationaliseerd worden. De regeering kan dat inde hand werken en ze doet dit ook door publicatie van cijfers, voor raden, statistieken enz. Aan de groothandelprijzen valt nu niet veel te verbeteren, daar deze afhankelijk zijn van de wereldvraag en aanbod. Iets anders is het, of de verdeeling van de ontvangsten en de winst die er ligt in de kleinhandel- prijzen, een goede is. Een jaar of tien geleden heeft men daar een onderzoek naar ingesteld voor zoover het het artikel aard appelen betreft. Van de kleinhandel- prijs ontving toen de boer 30 a 35 procent, de opkooper 10 a 13 pCt., vrachten 10 pCt., de groothandel 11 pCt., de kleinhandel 39 pCt. Dat wil dus zeggen, dat wanneer een mud aardappelen door den verbruiker werd betaald met f 4, dat de boer daarvan dan f 1.28, en de opkooper f 0.48, de groothandel f 0.40 en de kleinhandel f 1.44 ontvangt. Van deze cijfers moeten natuurlijk de onkosten nog worden afgetrokken. En nu is het de vraag, of die ver- deeling van onkosten en winst een goede is. Me dunkt, wanneer we zoo die cijfers eens aanzien, dat daar nog wel het een of ander aan mankeert. door JOS. BOSHOUWERS te LENT Krop- of wormziekte? VRAAG: Onder mijn toom kip pen komt een ziekte voor, waar over ik u even wilde raadplegen. Voor acht dagen terug had ik een zieke kip, die ik maar direct afmaakte. Zij stond voortdurend met haar hals een draaiende beweging te maken, alsof haar iets in de krop stak. Bij nader onderzoek bleek, dat haar borst gezwollen was. Ik dacht aan een krop-ontsteking en ruimde ze maar op. Maar nu is er weer een andere kip bij met dezelfde bewegin gen. Ook onder de jonge kippen is er een tusschen met hetzelfde ver schijnsel. De kammen blijven nog rood en de eetlust blijft hen nog bij alhoewel men toch kan zien, dat ze er onder lijden en niet gezond zijn. Uit Venray. Antwoord Uit uwe verdere be schrijving zie ik, dat uwe dieren goed leggen. Aan het voer zal het m.i. niet geweten kunnen worden. Ik denk aan: a. „harde krop", welke ontstaat als 'n kip iets oppikt, dat slecht verteerbaar is, b.v. lang gras, dat in de ren geworpen wordt, hooi, houtwol of een andere lange spier, die door haar naar binnen wordt gewerkt. Wie gras geeft, die moet het eerst goed fijn maken (knippen) en als men graszoden in de ren werpt moet men ook voorzichtig wezen, want de lange vezels worden naderhand nog dikwijls opgepikt en die verteren niet. Mier of muur is in dit opzicht ook gevaarlijk. Eerst pikken de kippen er de malsche blaadjes af, maar later zullen ze, hetzij uit ver veling, hetzij omdat ze groote be hoefte aan groen hebben, de droge draden ook nog naar binnenwerken. Zelfs hooi- of stroospieren, die uit de nesten gekrabd worden. De draaiende beweging met den hals zou haast doen vermoeden, dat die eerste kip aan harde krop leden heeft. U hadt goed gedaan, door haar den krop eens open te snijden. Verder denk ik aan b. „wormen.'' Daar lijden de kippen tegenwoordig veel meer aan, dan meestal vermoed wordt. Vooral aan lintwormen, in zonderheid de kippen, die op een laag, vochtig terrein loopen. Mogelijk kunt u op den mest- zolder de aanwezigheid der wormen dan konstateeren. Een kip, die aan wormen lijdt, krijgt vaak een dikken krop en de kammen worden dan ten slotte blauwachtig, net als bij een kip, die veel te vet is. Overjarige dieren van de zware rassen lijden daar het meest aan. Zijn er wormen in het spel, dan :ou ik de kippen eens een „worm- kuur" laten ondergaan, door ze b.v. een paar morgens achter mekaar op de nuchtere maag een hutspot voor te.zetten van gekookte aardappelen met look of uien. Intusschen den droog voederbak tot tegen den mid dag afsluiten. En dan verder eenige weken achter mekaar 1 pCt. tabaksstof onder het ochtendvoer mengen. Weeke krop" ontstaat, wanneer de kip half bedorven dingen heeft opgepikt. In dit geval kan men wat bitterzout (Engelsch zout) in het drinkwater doen, een snuifje tusschen vinger en duim. Maar ik keer weer terug tot mijn eerste gedachte„harde krop", omdat het best mogelijk is, dat ze iets hebben opgepikt, dat moeilijk ver teerbaar is, zooals oud en langdradig groenvoer. Het draaien met den hals wijst er m.i. op. De patiënt „hikt" dan tevens, en steekt daarbij telkens den kop omhoog, ondertusschen met den krop 'n draaiende beweging makende. Eieren inleggen. VRAAG. Ik las, dat men nu reeds eieren opkoopt om te kalken. Zou u denken, dat het nu een ge schikten tijd is? Of liever nog een maand wachten Of heelemaal niet inleggen, daar de eieren misschien toch niet duur meer worden Wel inleggen, hoe dan het best, in kalk, in glaswater of garantol? Uit Venray. ANTWOORD: Wat in de toe komst de prijzen der eieren zullen zijn, kan alleen 'n profeet zeggen, die geen brood eet. Toch geloof ik, dat het nog wel gaan zal met de eierprijzeninde toekomst, als Duitsch- land tenminste niet al te veel invoer recht gaat heffen. Men spreekt .nu wel van 30 mark per 100 kilo eieren, doch de soep wordt bijna nooit zoo heet gegeten, als ze wordt opge schept. De Duitsche bevolking, vooral de arbeidersbevolking in de steden, zou m.i. op d'r achterste pooten gaan staan, als de regeeringsmaatregelen de prijzen voor het inlandsch ver bruik zoo omhoog joeg. En dat zou toch het gevolg zijn van de gewel dige invoertarieven. De groote kalkers in ons land schijnen dezelfde meening te zijn toegedaan, anders waagden ze er hun centen toch niet aan Het is nu goede tijd, om de eieren te q/^gjreeren. Als 't heet gaat wor uden de eieren zich niet lang Dl De Al Dldti zijn voor de con- Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie ander uit uw schrijven aanstippen. U vraagt aan den verslaggever of hij misschien huiverig is, om den naam of het woord Pastoor te ge bruiken in zijn verslag. Me dunkt Mhr. Geurts, dat ik met minstens zooveel recht aan u de vraag kan stellen, of u niet huiverig had moeten zijn, om den naam of het woord Pastoor zoo klakkeloos te gebruiken 't Verwondert mij Geurts, waar u schrijft over eervol uwer persoon lijkheid, in verband met uw vier- leerkrachtige school, zonder te denken, of water nog erger is, de eer en den naam van hem, aan wiens streven ge niet alleen de stichting uwer school, maar ook te dankea hebt, dat ge heden van een vierleerkrachtige school kunt spreken, ja meer nog, aan wiens streven ge alles te danken hebt, wat ge tot op heden hebt verkregen, in zulk een flauw daglicht te stellen. Zegt 't dan niets, dat de Pastoor van Oirlo, toen hij zijn parochianen omtrent de te stichten meisjesschool inlichtte, van den preekstoel duide lijk heeft gezegd, dat 't niet de be doeling was om door deze meisjes school afbreuk te doen aan de be staande scholen En moet u dan nog spreken van politieken ondergrond, gluren door politieke achterdeurtjes en wat al niet meer Neem me niet kwalijk Geurts, dat ik hier denk aan „Vader, vergeef 't hun" enz. En waar ge verder spreekt over schrijven van geestelijk gezag (vas tenbrief) politiek, doortasten van B. en W., eensgezindheid tot welzijn enz. enz., wil 't mij voorkomen, dat ge u, indien ge u zelf op deze punten eens terdege onderzocht, wel twee keer zoudt bedenken, vooraleer een ander hierop te wijzen. Welken indruk een en ander nu op mij gemaakt heeft Ziehier Geurts. Geheel uw betoog en geheel uw schrijven lijkt mij een en al bazelhutspot zonder zout. Als 'k U nu een raad mag geven Geurts, dan is 't deze als gij meent tegen de meisjesschool van Oirlo te moeten zijn, stem er dan tegen, maar spreek verder liever niet over zaken, die hier niets mee te maken hebben en bovendien geheel bezijden de waarheid zijn." U mijnheer de Redacteur dankend voor de opname. Een lezer-parochiaan uit Oirlo. serveering- - v*e. Voor hef 4\ J verbruik hale men 1 tot 2 kop scneipkalk, doe er 15 tot 25 Liter water op, roere dit goed om en laat daar de eieren in zakken; ze vinden zelf hun weg wel. Wanneer er na 2 dagen geen vlies „ijs" op 't water is, strooie men" een handje droge kalk over de oppervlakte. Een tweede veel gebruikt middel is waterglas. Men neme hiervan 1 Liter op 9 Liter water. De bakken, waarin u alzoo conserveert, nooit verzetten of er tegen aan stooten. Een derde middel is „Garantol". Voldoet ook uitstekend en is zeer proper. Als u Garantol koopt, krijgt u er de gebruiksaanwijzing bij. Ik kan Garantol wel aanbevelen, op grond ook van eigen ondervin ding. Hier in Nijmegen wordt meest ingelegd in waterglas en Garantol, Aan den Heer J. H. Geurts te Castenray. In uw ingezonden stuk in het vorig nummer van Peel en Maas, vraagt gij den lezer, welken indruk 't naar buiten zou maken, indien Ijiet gewraakte raadsverslag niet overeenkomstig uw voorstel gewij zigd werd. Waar nu de verslaggever er zich vanaf maakt, met u er op te wijzen, dat de discussie in de laatste ver gadering, evenals uw schrijven, ta melijk verward was (voor wat 't laatste betreft, is ondergeteekende 't volkomen met hem eens) en hij roeent bij het geschrevene te moeten blijven, mag ik zeker wel veronder stellen, dat u het op prijs zult stellen van een „lezer" te vernemen, welken indruk een en ander op hem gemaakt heeft. Welnu dan, Mhr. Geurts, dat is dan ook het doel van dit schrijven. Om de zaak echter zoo duidelijk mogelijk te maken, zal ik een en VENRAY, 19 April 1930. Aangifte verhuizingen. In herinnering wordt gebracht a. Dat van alle verhuizingen, zoo wil binnen de gemeente als naar een andere plaats en van elke ver andering in het gezin, dus ook wan neer een zoon of dochter gaat uit wonen of naar huis terugkomt, als een dienstbode of knecht vertrekt of wanneer er een nieuwe komt, als men een kostganger krijgt of er een vertrekt, dus steeds wanneer er eenige verandering in het gezin plaats heeft, het gezinshoofd binnen 8 dagen moet kennis geven ter Gemeente-Secretarie, ook wanneer men kostgangers krijgt, die geen Nederlander zijn. Den laatsten tijd vooral komen er vele Duitschers in Venray werken en gaan hier of daar in den kost. Het gezinshoofd is ver plicht daarvan ter Secretarie aangifte te doen. b. Dat men bij elk verzuim in deze proces-verbaal kan krijgen en straf beloopen. Venray, 16 April 1930.. Burgemeester en Wethouders van Venray. O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN Rouwen van kippenhokken. De Burgemeester van Venray ves tigt er nogmaals de aandacht op, dat voor het bouwen van kippen hokken eene bouwvergunning moet worden verleend. Aangifte hiervan moet worden ge daan ten kantore van den Gemeente- Opzichter „Onder de Boog", alwaar ook de bouwvergunning kan worden in ontvangst genomen. Venray, 18 April 1930. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. BEKENDMAKING. Uitreiking kostelooze weggeld- kaarten. De Burgemeester van Maashees c.a. maakt bekend, dat kostelooze weggeldkaarten voor Noordbrabant wederom verkrijgbaar worden ge steld in Hotel de Zwaan te Venray voor het dorp Venray op 25 en 26 April en voor de gehuchten op 28 en 30 April e.k., telkens des namiddags van half 2 tot 6 uur. Speciaal wordt de aandacht van aanvragers van kostelooze weggeld- kaarten op het volgende gevestigd 1. aanvragers van voormelde kaarten moeten houder van een rijwiel, of ander rij- of voertuig 2. aanvragers moeten, voordat hen de kaart wordt verstrekt, de verklaring onderteekenen, dat zij nog geen kostelooze kaart waar of bij wien ook hebben aangevraagd of verkregen 3. aanvragers moeten de kaart zelf afhalen, waarom aan aanvragen namens of vanwege anderen niet wordt voldaan alleen voor minderjarigen, die houder van een van bovengenoemde rij- of voertuigen zijn, wordt genoegen genomen met de aanvrage en onder- teekening der verklaring door den wettelijken vertegenwoordiger. Bij de aanvrage moet worden op gegeven de juiste naam, voornamen, woonplaats met straat, wijk en huis nummer. Nog worden belanghebbenden er aan herinnerd, dat de kaart slechts te gebruiken is met het rij- of voer tuig van den houder, te wiens name de kaart is afgegeven. Mocht nadien blijken, dat de onder 2 bedoelde verklaring valsch of onjuist is, dan zal voortaan een kostelooze kaart worden geweigerd, onverminderd de daarop gestelde strafbepaling. Maashees, den 17 April 1930, De Burgemeester H. RIETER. - TROUWRINGEN in alle maten en prijzen. Grootste sorteering. H. CAMPS, Horlogerie, (Adv.) Groote Straat Yoor de Missie' van Pater De Ponti. Vorig bedrag f 75.70 Ter eere v. d. H. Jozef f 2.50 Uit Oostrum f 10. De Turnclub „St. Christoffel" en het naderende Bondsfeest. Onze sympathieke Turnclub is druk in de weer om de honderden gasten op zulk eene wijze te ontvangen, dat de onderscheidene Comités er genoegen van zullen hebben en Venray er fier op mag gaan. Gedeeltelijk door een milde gift geholpen, maar grootendeels door eigen spaarzaamheid, is de Turnclub „Sint Christoffel" thans in het bezit gekomen van drie trommen en zes signaal-hoorns. Onder de bereid vaardige, tot dank stemmende, leiding van den heer Martin Laurensse wor den frissche vroolijke marschen inge studeerd. De Turnclub „Sint Christoffel" is nu tot zulk een leden-aantal geklom men, dat leider en voorturners de handen te vol krijgen. Er is dan besloten om niet boven het huidige getal van vijf-en-dertig leden te gaan. Wel kunnen zich nieuwe leden aan melden en zal er, behoudens goed keuring van het Bestuur, over hen gestemd worden doch zij kunnen pas actief lid worden, naar mate tegenwoordige leden door vertrek of anderzins ophouden lid te zijn. Hiermede is de Venraysche Turn club één van de grootste in Limburg. Men houde hierbij in het oog, dat „Sint Christoffel," wegens de soms ietwat dure reizen en om andere geldige redenen, geen leden aanneemt onder de achttien en geen adspiran- ten onder de zestien jaar. Venray staat ervoor bekend dat het vreemde gasten waardig weet te ontvangen. Zoo zal dan hopelijk het Bondsfeest schitterend slagen. Zondagmorgen is aan het Brukske een kippenhok afgebrand van den heer A. R. Een 100-tal kuikens kwamen in de vlammen om. Diamanten en Gouden Bruiloft. Zooals we reeds eerder vermeldde, viert a.s. Dinsdag het echtpaar Jan van Maris-Relouw aan den Molenhof zijn diamanten bruiloft, en het echt paar M. Custers-Baltussen, aan den Leunsche weg hun gouden bruiloft. Een en ander zal niet onopgemerkt voorbij gaan. Hoort een en het groote verschil in weergave valt l' direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1