ABDIJSIROOP Schoonmaaktijd GRIEP V^j en INFLUENZA ABDUSIROOP BONBONS Uemengde Berichten Kloosterb&ls Maul Nerveus en Qvet Onrustig en Sii Mijnhardt's Zenu\e zijn een gevolg van besmetting langs de ademhalingsorganen. Tast de kwaal in haar oorzaak aan. De plant en-extract en in Abdijsiroop zuiveren Uw borst van de slijm met ziektekiemen en zullen den hoest verdrijven, 't Aangewezen middel bij Griep, jt 'C Bronchitis, Kink- AF&JnCn hoest en Asthma. Voorde Borst Flaconsf 1.50, f 2.75, f 4.50 Iets NieuwsVoor onderweg Het is gelukt Abdijsiroop 60 cent tc ..stollen" met behoud p. doos van alle genezende l bestanddeelen tot zoo is dan ook inderdaad de toestand. De meeste gewassen hebben in den afgèloopen oogst wel een zeer groote opbrengst gegeven," maar de prijzen zijn zoo laag, dat het vaak de kosten niet loont ze op te zakken en te vervoeren. Een vrij goede thermometer voor de beweging der graanprijzen op de wereldmarkt is de graanbeurs te Groningen. Ik ga dan ook vrij trouw de berichten van deze beurs na en zoo trof het me, dat de inlandsche gra nen zelfs nog lager in prijs stonden genoteerd dan de buitenlandsche En welk een prijzen Tarwe tot 9 cent. gerst tot 6 cent, haver tot 5 cent, groene erwten tot 9 cent. Alles per kiloEn zoo ga je maar door. Aardappelen, net verkoopbaar en dan noch tegen 1 cent per kilo. Uien worden thans verladen tegen 30 centen per 60 kilo. Dat is twee kilo voor 1 cent. Het is geen wonder, dat men alom in den lande een klacht hoort op gaan over de slechte tijden, die zij nu beleven. Geen wonder ook, dat een lid van de Tweede Kamer een interpellatie heeft aangevraagd over de mogelijk te verleenen steun aan de boerenbevolking. Of dat iets hel pen zal valt te betwijfelen, gezien de houding der regeering bij vorige gelegenheden. Men zal vermoedelijk in den Haag zoolang wachten, tot de boeren een zeer groote keel gaan opzetten. En ondertusschen moeten ze er maar zien te komen met de producten, die geen geld waard zijn en naar ver houding hooge loonen. Doet de regeering dan niets O zeker, en dat zal ze dan ook straks wel eens de heeren in de Volksver tegenwoordiging duidelijk gaan maken. Ze zorgt voor voorlichting en onderwijs. Inderdaad zeer nuttige en noodige zaken. Of echter die voor lichtingsdienst wel zoo ingericht is, dat men daar het hoogst denkbare effect mee sorteert, dat moet worden betwijfeld. Onder onze landbouwconsulenten zijn er ook, die een verbetering in dezen zouden willen zien. Tot nu toe klopten ze echter aan doove- mansooren. Het zou vermoedelijk wel weer te veel geld kosten en vooral voor de landbouwbelangen, die het integreerend deel van onzen welvaart uitmaken, mag niet te diep in de portemonnaie getast worden. Hoe anders is dat in de Veree- nigde Staten van Noord-Amerika Daarover las ik juist deze week weer eens een aardig, tegelijk mooi artikel. Daar is de heele voorlich tingsdienst anders ingericht dan bij ons. Het doel van dien dienst is, opvoedend werk onder de landbouwers te verrichten, ook onder de boerin nen, door voordrachten, filmavonden en vooral door het voorbeeld aan het spreekwoord gedachtig, dat leeringen wekken, maar voorbeelden trekken. Op die wijze weet men er al heel spoedig nieuwe machines ingang te doen vinden, zoodat men er ook voor 100 pCt. uithaalt, wat er inzit. Dat is ook zoo met het werk op het land en in de schuur. Dat wordt ook in ons land lang niet overal gelijk gedaan. Wordt het dan niet eens hoog tijd, dat de verschillende werkwijzen eens worden bestudeerd «n tegen elkaar worden geprobeerd. In Duitschland is men daar al lang mee doende. In het verloopen jaar heeft er over dat onderwerp nog een Duitsch prof. gesproken te Wa- geningen en daar is toen ook wel de zeer groote wenschelijkheid ge bleven van een dergelijk onderzoek in ons land, opdat als resultaat van dit onderzoïk aan de landbouwscholen en aan de boerenjongens de beste methoden van werken kunnen leeren. Maai dat koste weer geld En dat mag voor den boerenstand niet uitgegeven worden. Die moet zich zelf maar uit den nood helpen. Bij industrieën spreekt men zoo niet. De arbeiders worden daar te lastig. Intusschen is in dit standpunt standpunt iets goeds gelegen. En de boeren en tuinders haïïdelen daar dan ook naar. In het jaarverslag van het Centraal Bureau van veilingen in Nederland wordt medegedeeld, dat men in het afgeloopen jaar wel gedaan heeftom tot grooter afzetgebied te komen. Door de vorige algemeene ver gadering was besloten 1/20 pCt.van den omzet der veilingen af te zon deren voor reclame. Men is daar enkele jaren geleden mede begonnen en men heeft toen reeds bemerkt, welk een machtig middel de reclame, mits goed en op het juiste oogenblik gebruikt, voor den meerderen afzet zijn kan. Men heeft daar toen een afzetgebied door gekregen in Zwitserland. In het af geloopen jaar heeft men door reclamebiljetten en door gratis proef zendingen van ons fruit en van onze groenten een afzetgebied ge vonden in de Scandinavische landen, met name in Zweden. Dat is inderdaad „self help" op zijn best. Ook in ons land heeft men een uitgebreide reclame gevoerd en men gaat er mee door. Wie heeft dezen zomer niet ge zien de bekende reclameplaatEet meer groenten en fruit, het geeft gezondheid en kracht. Of de tomaat als een zon een bron van gezondheid en kracht. Zoo en ook op andere wijzen hoopt men ook dit jaar weer werkzaam te zijn. Inderdaad er zit in onze boeren en tuinders wel een buitengewone moed en kracht om maar steeds voort te durven gaan ondanks de tegenslagen die men gehad heeft en die nog te wachten staan. Ruwe, roode of schrijnende handen weergaaf, zacht en mooi door Purol 872—'12 Brand aan boord. Een twintigtal passagiers en tal rijke leden van de bemanning van de rivierboot „Bucaramanga'' zijn Maandagavond omgekomen tenge volge van een brand in een petro- leumlading, toen de stoomboot zich in het dok Laddoredo bevond op de rivier Magdalena. Allen sliepen toen de brand uit brak. In de paniek, die volgde, werden talrijke passagiers onder den voet geloopen en gedood, terwijl de anderen, die zich in de rivier wier pen, midden in de brandende petro leum terecht kwamen, die aan de oppervlakte dreef. Slechts tien pas sagiers werden gered. De overstrooming in Frankrijk. Uit Poitiers wordt gemeld, dat tengevolge van den aanhoudenden regenval van de laatste dagen het water van de Chain zoodanig ge stegen is, dat Maandag de laagst- gelegen wijken van Poitiers onder water kwamen te scaan. In de omgeving is het verkeer op talrijke straatwegen onderbroken. Ook te Chatellerault staan tenge volge van het stijgen van de Finne eveneens vele straten onder water. De Stille Omgang te Amsterdam. Het aantal deelnemers uit Noord- Limburg aan den Stillen Omgang te Amsterdam Zaterdagnacht heeft ruim 500 bedragen. Van Nijmegen uit liepen twee extra-treinen. Het weer was in genoemden nacht zeer slecht. Getracht zal worden het volgend jaar met een extra-trein naar Amster dam terug te rijden speciaal voor de Limburgsche groep. Fabriek gesloten. Naar wij vernemen zal de voor een paar jaren te Blerick gestichte zijdefabriek der firma Pastor te Grefeld gesloten worden wegens malaise. Het Duitsche personeel zal vertrekken. Meisje in een auto gelokt. Maandag heeft een persoon op den -Wisseloschen weg, te Epe, een 14-jarig meisje in een auto gelokt, voorgevende dat hij aldaar een bak kerij moest beginnen en dat zij hem den weg daarheen moest wijzen. Na eenigen tijd te hebben rondgereden zonder de bakkerij aan te doen, passeerde de auto op den terugweg de ouderlijke woning van het meisje. Dit wilde den auto verlaten, doch de eigenaar wist zulks te verhinde ren en voerde het meisje mee naar Vaassen. Doordat de auto op een bepaald gedeelte langzaam moest rijden zag het meisje, dat in doodsangst ver keerde, kans uit den wagen te sprin gen. De automobilist ging haar na, doch het meisje riep de hulp in van een vrouw, die zij toevallig op den overigens verlaten weg zag, waarop de bestuurder van den auto zich met zijn wagen snel verwijderde. Onmiddellijk werd aangifte gedaan bij de politie. Veldwachters stelden alles in het werk om den onbekende op te sporen, te meer waar bleek, dat hij met het meisje niet te noemen handelingen had gepleegd. Maandagnacht is de politie te Hilversum er in geslaagd den auto mobilist te arresteeren. Het bleek te zijn een ruim 20-jarige Rotterdamsche reiziger. Dinsdagmorgen werd hij naar Epe overgebracht om door den burge meester te worden gehoord. Hij legde een volledige bekentenis af. Hij zal ter beschikking worden gesteld van den officier van Justitie, te Zutphen. (Jewond langs de weg gevonden, Maandag werd op den Schaes- bergerweg te Heerlen de mijnwerker Ijzer uit Nieuwenhagen met ernstige verwondingen gevonden. Naar het ziekenhuis overgebracht overleed hij denzelfden nacht. Het onderzoek heeft uitgewezen dat de man is overreden. Omtrent de toedracht tast men volkomen in het duister. Lotery -zwendel. V\jf personen gearresteerd. Naar wij vernemen zijn den laat- sten tijd bij de Haagsche politie herhaaldelijk klachten ingekomen over de gestie van de Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goede ren „Beider Belang" aan de Waldeck Pyrmontkade te 's-Gravenhage. Deze maatschappij geeft premie-obligaties uit, de meeste ten bedrage van 100 gulden, die men bij gedeelten kan volstorten. De houder van de obli gatie heeft recht op een twintigste van den prijs, die valt op het corres- pondeerende nummer, uitgegeven door de Staatsloterij. De klachten over het niet-uitbetalen van gewon nen prijzen waren den laatsten tijd vooral legio, vandaar, dat op een gelegenheid gewacht werd om in dit zaakje in te grijpen. Deze gelegenheid heeft zich voor gedaan in het laatst van de vorige week te Drachten. Een* daar wonende boer was in het bezit van zulk een premie-bbligatie en betaalde steeds jaarlijks zijn premie. Dezer dagen kreeg hij bezoek van den heer P. agent van „Beider Belang" te Drach ten, die vergezeld was van den hoofd inspecteur dier maatschappij, den heerv. R., te Wassenaar woonachtig. Beide heeren wisten den boer te overreden, zijn premie-obligatie van „Beider Belang" in te wisselen voor een dito in de dochtermaatschappij „Walda." Naar zij zeiden was de maatschappij bezig deze obligaties over te hevelen naar Walda. Dit laatste bleek echter vooral het geval te zijn met de nummers, waarop prijzen waren gevallen. De obligatie-Walda gaf geen recht meer op prijzen, die gevallen waren op die van „Beider Belang." Deze Drachtensche boer is erin geloopen. Toen de omwisseling had plaats gehad, bleek hem, dat reeds in 1927 op zijn nummer de 100.000 was ge vallen Als gevolg van een en ander heeft de Justitie te Leeuwarden last ge geven tot arrestatie van den agent te Drachten, welke arrestatie Zater dag j.l. plaats had. Samenwerking met de Haagsche politie heeft er toe geleid, dat Maandagmiddag te 's Gra- venhage nog gearresteerd zijn de hoofdinspecteur v. R. te Wassenaar, de directeur van „Beider Belang," de heer O., de directeur van Walda de heer S. en de commissaris van deze maatschappijen, den zaakwaar nemer K. Allen worden verdacht van op lichting. De agent P. is naar Leeuwarden overgebracht, die overigen bevinden zich thans in politie-bewaring te Den Haag. Tusschen de buffers geraakt. Zondagmorgen is op het rangeer terrein der Nederlandsche Spoorwegen te Apeldoorn de 47-jarige rangeerder A. Woltman, tusschen de buffers van twee wagens geraakt, waardoor zijn borstkas werd ingedrukt. De dood trad onmiddellijk in. Het slachtoffer laat een vrouw met vier kinderen achter. Het eerste kievitsei. Het eerste kievitsei is door den heer de Wit te Sneek Zondag gevonden. De heer de Wit is van plan volgens oude traditie dat ei te doen toekomen aan H. M. de Ko ningin. Tragisch ongeluk op de Zuiderzee. Bij het inhalen van de kluiffok geraakte een zoon van schipper W J. Visser van het schip „De Goede Verwachting", geladen met rijshout ter hoogte van Enkhuizen in zee. De schipper sprong terstond in de boot, om zijn zoon te redden. Helaas mochten zijn pogingen niet baten. De zoon verdween voor de oogen van zijn vader in de diepte. Het schip dreef inmiddels stuurloos rond en kwam ter hoogte van Broekenhaven tegen een steenen dam terecht. Door visschers vandaar werd het schip in de haven gebracht. De schipper werd door een voorbijvarend schip opgepikt en naar Broekenhaven meegevoerd. Overval van drie bandieten. In den winkel van R. te Rimburg drongen, tusschen licht en donker, drie personen binnen met de bedoe ling het geld uit de toonbanklade mee te nemen. Terwijl een der in dringers de buitendeur afsloot, trachtte een ander zich van het geld meester te maken. De winkelier bood krach- tigen tegenstand. Plotseling stond de derde roover voor hem met een ge laden revolver in de hand, onder bedreiging hem te zullen neerschieten, indien hij nog verderen tegenstand bood. Intusschen verdween de inhoud der toonbanklade in de zakken der roovers. Zij konden ongehinderd met hun slechts geringen buit, vertrekken. Oproep. Verschenen is een buitengewoon Politieblad Op 9 October 1929 des namid dags ongeveer 1 uur is in een per sonenauto op zijn verzoek opgenomen een persoon, bij een tijdelijken spoor wegoverweg op den weg tusschen Roermond en Sittard, niet ver van Roermond, op welken overweg men aan het rangeeren van een zandtrein was. De auto werd bestuurd 'door een klein donker persoon. De Officier van Justitie te Rotter dam verzoekt de persoon, die met dien automobilist heeft meegereden naar Sittard, dringend zijn naam, beroep en adres, zoo spoedig moge lijk op te geven aan den naast- bijzijnden post van Rijkspolitie, marechaussee of gemeentepolitie. Massavergiftiging ineen dansing. Op een feestavond Zaterdag in een café te Gross-Flottbek bij Alto na, waaraan 150 personen deelnamen werden bij het dansen plotseling 24 personen door misselijkheid en hartkloppingen overvallen, en ver scheidene feestgangers verloren het bewustzijn. Politie en brandweer troffen onmiddellijk de noodige maatregelen, de zieken werden inde omliggende woningen met zuurstof behandeld. Nauwelijks waren zij weer bijgekomen, of nog zestien andere feestgangers werden ziek. Acht mannen en tien vrouwen moes ten naar het stedelijk ziekenhuis worden gebracht, doch konden Maandagmiddag weer naar huis gaan. De kolendamp bleek afkomstig uit een defecte kachel in het souterrain die vier weken lang niet gebrand had, doch nu y/eer aangestoken was, en waarvan de kolendamp de zaal was binnengedrongen. Offervaardigheid. Offervaardigheid Waartoe Onze tijd ontvangt liever dan dat hij geeft, en een spreekwoord als beter tg geven dan te ontvangen, raakt in onbruik. „Waartoe zouden wij een ander iets geven Hij geeft ons toch ook niets Laat ieder maar voor zichzelf zorgen. We hebben al genoeg te doen met zelf boven water te blijven, en dan zouden we ook nog een ander helpen Niets daarvan 1" Dat is zoo ongeveer de algemeene meening over offervaardigheid en vrijgeverigheid. Zeker, wanneer er een groote ramp geschiedt en men vraagt in de kranten om bijdragen, ja dan geven we ook. Niet omdat we zoo'n groot medelijden hebben met de slachtof fers. maar omdat het zoo goed staat mee te doen en je naam in de krant te zien, ook al is het dan maar in voorletters. Wanneer anderen het zien kunnen is men wel bereid een offertje te brengen, maar dan ook alleen maar een offertje, liefst geen offer. Maar dat is geen offervaardig heid. Het behoort zelfs niet tot de liefdadigheid. Het is slechts zucht om op te vallen, gezien te worden. De Romeinsche wijsgeer en politicus Cicero schrijft hierover in zijn boek over de plicht, dat zulke offervaar digheid hem, aan wien ze bewezen wordt eerder schade doet dan goed. Om het met andere woorden te zeggenhet offer is niet volledig, wanneer het hart er aan ontbreekt, wanneer er niet een offervaardige gezindheid achter staat. Dat is de ware offervaardigheid, die met milde hand schenkt, daartoe gedrevtsn door het hart. Dat mag nu wel in het openbaar gebeuren, doch het liefst doet men het ongezien. Dat is voor dengene, die uw offer zal ontvangen, wel zoo prettig. En ook de gever zal het met meer plezier doen. Ons offer behoeft niet altijd te bestaan uit geld. Het kan ook goede raad zijn. Het beste offer is echter het offer van eigen persoon, eigen belangen en eigen genoegens. Tot dit offer behoort echter meer dan offervaardigheidofferbereidheid. Het is zeer moeilijk zichzelven te offeren. Groot is daarom de moed en de kracht van hem, die zich zonder aarzelen in de kokende branding begeven, om een schipbreukeling te redden. Maar groot is ook de vol doening, die dit offer schenkt, zelfs wanneer het tevergeefsch gebracht werd. Niet ieder is in staat tot zulke groote offers. Maar er is altijd wel gelegenheid voor kleine offers. Het kost niets en de opbrengst is groot. Want de opbrengst van offervaar digheid is waarachtige vreugde. En vreugde is zeldzaam. Zie hier dan de weg om de vreugde te bereiken offervaardigheid. Het surplus aan vrouwen. Het surplus van vrouwen in de verschillende landen van Europa is niet pas met en door den oorlog ontstaan. Het nam rseds om en om het jaar 1900 merkwaardige propor ties aan. In de oorlogvoerende landen viel begrijpelijkerwijze een heftige toename te constateeren, terwijl er daarentegen in de laatste 25 jaar eenige vermindering te bespeuren valt in die landen, die buiten den strijd bleven. In Denemarken kwamen erin 1900 op de 1000 mannen 1060 vrouwen, in 1925 nog 1051 vrouwen. In Zwe den ging het cijfer in die periode van 1050 op 1037 terug. In Noor wegen liep het getal nog meer terug en wel van 1095 op 1054. Ons land vertoonde al' vóór den oorlog een klein overschot van 1017 op 1000; dit werd in 1925 1013 vrouwen op de 1000 mannen. In Rusland evenwel steeg het getal van 1025 in 1900 op 1110; in Frankrijk van 1022 op 1110; in Duitschland van 1029 op 1067. In Servië, waar eenmaal de mannen in de meerderheid waren, men telde daar voor den oorlog 936 vrouwen op 1000 mannen, is thans een groot overschot aan vrouwen van 1039 op 1000. Griekenland in 1900 slechts 920 vrouwen op de 1000 mannen en nu ook reeds 1013. In G-oot-Brit- tannië is het getal van 1067 op 1094; in België van 1007 op 1033 gekomen. De Vereenigde Statem hebben nog steeds een surplus aan mannen; op de 1000 mannen worden er 961 vrouwen geteld. Levenswijsheid. Een paar minuten is vaak het eenige verschil, dat er bestaat tus schen overwinning en nederlaag, tusschen succes en mislukking. Verschuif toch niets, nalatig hart, Tot op een beetren tijd, Op tijdverlies volgt rouw en smart, Op traagheid treurigheid. Eerlijkheid haalt verdachtmaking in, Het ontbreekt den 'menschen niet aan kracht, maar aan wil. Als gij geen zon kunt zijn voor velen, Niet zelve baadt in zonneschijn. Wees niet bedroefd, ge kunt zeker, Nog wel een zon voor enk'len zijn. En is uw licht heel flauw en klein, Tracht dan een lamp, een kaars te zijn, Spreidt eenig licht toch om u heen Voor enk'len of desnoods voor één. Gij, die u zelf zoo wijs gelooft, Ei, let eens op die korenschoven De volle halm buigt needrig 't hoofd De leege -steekt het trotsch naar boven. Er leeft geen mensch, die niet eens, heel onverwacht, iets goeds heeft ondervonden. Denk daaraan zoo dikwijls als ge moedeloos zijt, dan zult ge nooit wanhopen aan de toe komst. Het is niet juist als een chef zijn huiselijke beslommeringen op het personeel uitlaat, maar het is men- schelijk en dus begrijpelijk. En het is dit ook als het personeel, in plaats van aan het werk, aan de „weekend" denkt, maar juist is dat ook niet. Graag rijk te willen worden en toch altijd te verwachten dat men arm blijft altijd zijn bekwaamheden in twijfel te trekken om te krijgen wat men verlangt, staat gelijk met te trachten het oosten te bereiken door naar het westen te reizen. Er is geen levenswijsheid, die iemand zal helpen te slagen, wanneer hij zelf daar altijd aan twijfelt en als het ware mislukking aantrekt. Voor en uit de Zakenwereld. Zakenmenschen dienen te beden ken, dat we in een eeuw van onge duld leven. De wereld verlangt wat ze noodig heeft, op het moment dat ze het noodig heeft. Eerst de arbeid maakt uit ons menschen karakters, maakt ons zelf standig. Een niet arbeidend mensch is niet zelfstandig. Ook een niet arbeidend volk is het niet. Zonder arbeid hebben we nooit genoeg ver trouwen in ons zelf. Arbeid is zelf kennis. Zelfkennis beteekent arbeiden. De koopkracht van een volk ver andert steeds en hoewel het misschien mogelijk is de koopkracht van een bepaalde stad te bepalen, is die poging nauwelijks de moeite waard, omdat ze conclusies, zelfs zoo ze juist zijn, slechts goed blijven ge durende den tijd van het onderzoek in lederen tak van bedrijf zijn Het langdurig ziekbed Een van de verschi lijkste bijverschiji van een ziekbed zoo gevreesde doorlij Men kan het lijden patient echter aanmerkelijk lichten door de doorgelegen; sen met Akker1s Kiooslerbt in te smeren. Maar beter het, het doorliggen te voork door den zieke, voor wiet een lang ziekbed verwacht, lijk bij het bedlegerig word geregelde tijden met Al Kloosterbalsem te smeren geneeskrachtige balsem dan de huid gezond en AKKER's Groote pot 60 ct. Zeer groote p ,,Geen Goud zoo f, weinig menschen met een ruimen blik, zeer, zeer weinigen. Deze men schen zijn de Denkers en de Leiders van den handel. Ik geloof, dat ze de nuttigste menschen in de wereld zijn. Er is niets aangenamers dan zaken te doen met een klant, die zijn reke ning met een glimlach betaalt. Niets, dat vooruitgaande is, kan op zijn oorspronkelijk plan blijven. We zouden evengoed kunnen pro- beeren een volwassen man in de wieg van een baby te wiegen. Weet g\j dat er tusschen 1919 en 1928 voor een bedrag van ongeveer f 300.000.000 rentezegeltjes zijn geplakt? dat sedert 1922 tot 1929 een be drag van circa f 17.000.000 aan invaliditeitsrenten, aan ouderdoms renten circa f 60.000.000, aan wedu wen- en wezenrenten f 20.500.000, f 341.000.000 aan kostelooze ouder domsrente en f 18.000.000 aan ver pleegden is uitgekeerd dat men sinds 1 Feb. bij het ver zenden van een postwissel 2 maal naam en adres moet vermelden en wel op ontvangt) dat dejpr Italië 55 ol; bedraagt, liter word kilo kaas dat het 1915 wo lioen en dat f 11.190 21.713 mil ROERl Eiermijn voerd 6.11 Groote 4. Kleine Eendem i.< VENLfo vereenigiffi aangevod Groote 6 Kleine i Eenden! Ganseief Kippei Gebruik hiertegen de Zenuwstillende ffl Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth De heer J.,v. Halm, Breudijln schrijftj Fa. Kuypers Oc Afd. Prol „Aan twee stijve varkens heb iia Provendine toegediend. His was zoo stijf, dat er geen kans j was en ik bijna besloten had C Door Uw Provendine is dito genezen, groeit uitstekend en isjg Het andere varken was reeds gj zij te samen een pak verbruikt lij begin van zijn stijfheid was heja ongeveer de helft lichter dan li Nu is het wel niet zoo zwaar f van de rest, maar het is ook !r lichtste, zoodat we wel kunm i Provendine een reuzen uitwerke Daarbij komt, dat het me op veertig gulden scheelt nu het 3 pakken Provendine kosten 3 x Conclusie Het gebruik oan Proüendii

Peel en Maas | 1930 | | pagina 8