JAfcFONqfr Weekblad voor VENKAY, HORST en Omstreken.. jJACFQNQftj ontwikkeling Waschilwhaar nOORDEEUQST/) MANUFACTUREN j Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Politieke De geloofsvervolging in Rusland. De Kippenhouderij op het platteland De Stille Omgang Provinciaal Nieuws ZATERDAG 22 MAART 1930 Een en vijftigste Jaargang No. 13 MANUFACTUREN j BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS i BLIJKEN TOCH HET J '(YOOöDEEUöSrn PRIJS DER ADVERTENTIEN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7V» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNOKHOF 7ENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ctper post 5 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonderl. nummers 5 cent De propaganda voor nieuwe leden. Denkt aan de contri butie. Wanneer we een grafische voor stelling zouden geven van het leden tal van onzen Kath. Limburgschen Kiezersbond over de verschillende jaren van zijn bestaan, ieder lezer kent die figuren van lijnen en cijfers tegenwoordig wel, dan zouden in de op en neergaande lijn de verkiezingsjaren een top te zien geven. Dit zou dus beteekenen, dat het ledental in die jaren het hoogste was, aanmerkelijk hooger dan in de overige jaren. Na een verkiezingsjaar pleegt het aantal leden van onze meeste Kath. Kiesvereenigingen, die tezamen den Kiezersbond vormen, weer te zakken, tot tegen een volgend verkiezingsjaar weer een algemeene propaganda volgt, die een nieuwe stijging brengt. De groote oorzaak dezer daling is, dat de ledenlijsten in de overige jaren niet voldoende worden bijge werkt en bijgehouden. Het ledental loopt telken jare achteruit door het overlijden of vertrek uit de gemeente van een aantal leden. Ook zijn er al, die ontslag nemen, al kan het luttel bedrag aan contributie, dat wordt gevergd, moeilijk tot het nemen van ontslag nopen. Maar in die rustige jaren worden in vele afdeelingen geen nieuwe leden geworven onder de nieuwe kiezers. Men laat de zaak loopen tot de komende verkiezing een nieuwen prikkel geeft tot het ver vullen van deze gewichtige taaki Het volgend jaar zijn de verkie zingen voor de Provinciale Staten, om van de gemeenteraadsverkiezin gen maar niet te spreken. We gaan dus weer een hoogtepunt beleven van politieke belangstelling. Nu bepaalt het reglement, dat alleen zij aan de stemming over de candidaten van de Provinciale Staten in de Kath. Kiesvereeniging kunnen deelnemen, die uiterlijk op 1 Dec. a.s. lid der Kiesvereeniging zullen zijn. Het wordt derhalve tijd, dat de besturen onzer Kiesvereenigingen zich ten spoedigste gaan beijveren om in de komende maanden voor een zoo danige uitbreiding van het ledental te zorgen, dat zooveel mogelijk alle katholieke kiezers, zoowel mannen als vrouwen, voor den genoemden datum als lid tot de Kath. Kiesver eeniging zullen zijn toegetreden. We zijn nog in het goede seizoen. In den zomer geeft het politieke organisatiewerk meer moeilijkheden. En in het najaar is er weer van alles te doen en staat de fatale datum van 1 December zoo voor de deur. Het Bondsbestuur heeft van een en ander mededeeling gedaan aan de bestaande plaatselijke Kiesvereeni gingen. Maar het is nuttig, dat ook de kiezers zelf hiervan op de hoogte zijn. Zij moeten niet alles aan het bestuur overlaten, maar zich zooveel mogelijk zelf opgeven voor het lid maatschap, vooral de nieuwe kiezers, dus zij, die 25 jaar worden of zich in een gemeente gevestigd hebben. En waar een bestuur in gebreke mocht blijven, zijn plicht te doen, is het gewenscht, dat de leden het op zijn taak wijzen. In dit verband wenschen wij te wijzen op een ander tekort. Er zijn in Limburg nog meerdere gemeenten, waar op het oogenblik geen Kath. Kiesvereeniging bestaat. Voor onder- geteekende zou zulk een plaats een onherbergzaam oord zijn. De kiezers hebben daar slechts hun halve stem recht. Het stemrecht toch wordt in onzen tijd voor een groot deel uit gevoerd in de politieke organisatie, waar de candidaten worden gesteld en de candidatenlijst en hare volg orde vastgesteld. Zou er nu in zulk een gemeente, waar geen politiek leven meer is, geen groep kiezers te vinden zijn, die voor de oprichting eener nieuwe Kath. Kiesvereeniging het initiatief neemt Het volgend jaar gaat het over de verkiezing van het Provinciaal Bestuur, een zaak van groot belang, waarin we toch graag allen iets te zeggen hebben. Ook de besturen van de Provinciale Kieskringen zouden eens kunnen nagaan, wat in zulke organisatielooze gemeenten te doen valt. Er is nog een kwestie aan de ordede betaling der contributie aan het Bondsbestuur. Die betaling moet voor het jaar 1930 geschieden in de maand Maart en bedraagt 15 cent per lid. Willen afdeelingen in 1931 voor de verstrekking van stem biljetten in aanmerking komen, dan moeten zij zoowel de contributie voor 1930 als die voor 1931 voldaan hebben. Ook op deze bepaling wenschen wij de aandacht der leden te vestigen. Het vorig jaar is er een verkiezing geweest voor de Tweede Kamer. De Bondskas is dus uitgeput. Voor 1931 moet er dus een nieuwe krijgskas zijn. Goede financiën maken goede verkiezingen Nieuwe leden werven en contributie betalen, dat is thans de eerste zorg! ROELAND. Schenk Rusland heilige priesters, die herstel zullen brengen voor de ontelbare heiligschennissen, tegen de H. Euchnristie en tegen alles wat heilig is bedreven. Laat in de jeugd de reinheid en alle christelijke deugden w>derom opbloeien, opdat het edele Russische volk, van alle slavernij bevrijd, terug- keere tot den eenen waren schaap stal, die het H. Hart van Jezus enkel aan den Stoel van Sint Petrus en van al Zijne opvolgers toevertrouw de, opdat zij tesamen met alle Katholieken in vreugde den Vader, den Zoon en den H. Geest mogengroen. loven en prijzen. Amen, De H. Vader verrijkte dit gebed met een aflaat van 300 dagen en met een vollen aflaat voor degenen, die het onder de gewone voorwaar den een maand lang dagelijks bid den. Het schietgebed: Verlosser der wereld, red Rusland werd even eens, zooals men weet, door den H. Vader met een aflaat verrijkt', Zijne Heiligheid verlangt, dat dit na het voorgaande 4gebed zal worden gebeden. Maken de protesten indruk Uit Rusland komen, zij het nog vage berichten, over den indruk, welke de protesten tegen de Rus sische geloofsvervolging maken op de Russische regeering. Aan de „Oekon. Nachrichten" wordt geseind, dat „de politieke leiders van den Sovjet-staat in span ning verkeeren, daar zij weten, dat de stemming voor inperking van alle betrekkingen sterk toenemende is en men vreest ervoor. Men vreest, dat zich rondom den Sovjetstaat een atmosfeer aan het vormen is als in de eerste jaren na de revolutie, en dat is haar staat kundig en oeconomïsch hoogst on- gewenscht." Het „Emigrantenblad" schrijft, dat „de Europeesche verontwaardiging tegen de godsdienstvervolgingen op de communistische regeering diepen indruk gemaakt heeft. Op een con ferentie der machthebbers zou be sloten zijn, de vervolgingen... „op te schorten", om zich de stemming in Europa niet nog meer tegen te maken. De Moskousche correspondent van de „Daily Herald" seint dato 11 Maart aan zijn blad: „In de afgeloopen week is hier een opmerkelijke koersverandering ingetreden, zoowel wat betreft den „oorlog tegen de koelakken" als den „oorlog tegen de kerk". On middellijk na de publicatie van het manifest begonnen de plaatselijke autoriteiten de al te ijverige atheïs ten in bedwang te houden. En uit Moskou wordt aan de „Frf. Ztg. bericht „De Russische kranten maken ijverig melding van de berichten in de buitenlandsche pers over den toestand der kerken den godsdienst in de Sovjet- Unie. Het sluiten van kerken is in den allerlaatsten tijd, zelfs indien dit wordt verzocht, stop gezet. Den kringen, die de dragers zijn van de anti-religieuse propoganda, is de raad gegeven hun ijver iets te ma tigen." Deze gevolgen van de protest meeting tegen de godsdienstvervol ging zullen de protesten a nmoedi- gen. Volharding is noodzakelijk van de worsteling aller godsdienstige menschen in de wereld tegen het ongodisme der vernietiging, in Sovjet Rusland georganiseerd. De gruwel moet niet alleen „op geschort" maar zoolang vervolgd worden, totdat hij ganschelijk on mogelijk is. Een gebed tot de patro nes van Rusland. Men meldt uit Rome aan de Msb.De H. Vader heeft in Zijn schrijven aan kardinaal Pompili over den biddag op 19 Maart bepaald, dat de geloovigen hun smeekbeden zullen richten tot Jezus in het Aller heiligste, doch tevens de tusschen- komst zullen inroepen van de On bevlekte Moedermaagd, van den H. Joseph, de beschermheiligen van Rusland, in het bizonder van de H. Theresia van het Kindje Jezus, aan wie de H. Vader de toekomst van Rusland heeft aanbevolen. Het volgende gebed zal op verlangen van Zijne Heiligheid tot de patro nes van Rusland gebeden worden „O goedertieren en medelijdende Heilige, kom onze Russische broe ders te hulp, die het slachtoffer van een langdurige en gruwelijke chris tenvervolging zijn. Help hen, het H. Geloof te bewaren en schenk hun een steeds gloeiende liefde tot God, een steeds inniger vertrouwen op de Moeder Gods en een kracht dadige naastenliefde. Kuikens opfokken zonder groen voer, dat haalt ook niet veel uit. Als u ze ook op heidegrond moet laten loopen, zou ik ze eenige keeren daags flink wat fijngeknipt malsch jong gras geven. Dat zal toch wel op een of ander perceel van uw boerderijtje te vinden zijn. Zaai ook al vroeg wat raapstelen en knip die fijn, als ze eenige vingers breedte boven den grond staan. Den grond sterk mesten en dik zaaien. Kun je echter groeiend gras krijgen, knip dan dit fijn. Maar probeer de kuikens niet op te fokken zonder eens met Purolzeep. U zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij UW haar WOrdt. Purohccp Is evepals Purol. verkrijgbaar bij Apotb. eo Drogisten. 858-8 door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Gekruiste kennen. VRAAGIk heb het vorig jaar een paar Patrijs Leghornhanen bij mijn 23 Barnevelderhemen gehad en de broedeieren daarvan in de machine gelegd. Ik kreeg daarvan van de 93 kuikens 42 goede hennen, die bij mij apart zitten in een hokje voor 50 hoenders. Ik heb hiervan den heelen winter en nog veel meer eieren geraapt, dan van mijn Witte Leghorns, ook meestal tamelijk bruin. Ik wilde daar nu weer van broeden. Wat dunkt u daarvan Ik ben ge abonneerd op Peel en Maas. Ik doe daarom maar geen postzegel in den brief. H. P. ANTWOORD: Het gebeurt heel vaak dat zulke bastaarden beter leggen, dan de twee rassen, waar mee men kruiste. Maar men kan met die kruisingsproducten niet verder fokken, want als je dat deedt, zou je op de koffie komen. Hebt u echter dezelfde Barnevel ders met dezelfde 2 Patrijs Leghorn- hanen nog als foktoomkoppel, dan kunt u daar gerust weer van broeden. Maar niet van de jongen, die daar uit geboren zijn en waar je nu zoo enthousiast over schrijft. Men moet verder niet denken, dat kruisen per sé goede jonge hennen oplevert. Dat kan ook wel eens mis gaan. Uw oude toom heeft echter bewezen dat de dieren wel goede legsters gaven. Daarom is er in dit geval geen bezwaar tegen. Vroeger kruiste men algemeen op de boerderijen en men fokte ook weer van de jongen uit die kruisin gen voort. Dat was het ongeluk. Ik beveel kruisen in het algemeen niet aan, omdat we er. weer door in den ouden toestand zouden vervallen. Ik houd meer van de rasechte W.L., d.w.z. van W. Leghorns, waar geen bloed van andere rassen in zit. Erge lichte dooiers. VRAAG Mijn Leghorns hebben den heelen winter voldoende gelegd en de eieren zijn flink van gewicht, Maar de dooiers zijn me te licht, Hoe zou dat komen Ziekte heb ik er nimmer onder gehad. Ze loopen op een stuk heidegrond, de grond is droog genoeg, want hij ligt hoog en heeft een goede afwatering. Een boschje beschut ook tegen den noordenwind. J. J. ANTWOORDKippen, die over weinig groenvoer beschikken bovendien maar weinig dierlijk eiwit ontvangen leggen steeds licht ge kleurde dooiers. Dat is geen bewijs van ziekte, maar van een voedsel gebrek. Bij u op de heide vinden ze natuur lijk géén groenvoer en ook geen gewormte. Wanneer het ochtendvoer nu ook nog weinig dierlijk eiwit bevat, moeten de dooiers op den duur aan wel licht gekleurd worden In deze omstandigheid zou ik er geen broedeieren van nemen, als dat soms uw plan was. Want 't gevaar is groot, dat de kiemen te zwak zullen zijn en dus vroegtijdig afsterven. U geeft toch zeker wel ochtend- De jonge dieren hebben nog méér behoefte aan groenvoer, dan leggende kippen. Al direct karnemelk? VRAAG: Het vorig jaar heb ik mijn kuikens na de eerste week ge regeld karnemelk te drinken gegeven ik heb me daar zeer goed bij bevonden. Zou ik ze reeds eerder karnemelk kunnen geven? Ik kan daar steeds aankomen. En wanneer dan er mee beginnen H. J. ANTWOORD: In den Achter- hoek van Gelderland wordt heel veel opgefokt met versche karnemelk en daar is het de gewoonte, er direct mee te beginnen. Ze drinken het al dadelijk. Daar u succes haalt met karnemelk, behoef ik u niet te zeggen, dat de bakjes geregeld iederen keer schoon gemaakt moeten worden. te Amsterdam. Over den jaarlijkschen Stillen Om gang te Amsterdam, in den nacht van Zaterdag op Zondag gehouden geeft de Msb. de volgende beschou wing Ongeacht den stroomenden regen hebben de Nederlandsche Katholieke mannen in den nacht van Zaterdag op Zondag weer hun stille hulde aan Christus in Zijn H, Sacrament gebracht. Doodstil lag slapend Am sterdam onder den zwaren regen hemel. Maar m 'het hart van de oude stad was een stil maar hevig leven. Zwarte zwijgende groepen mannen kwamen aanstappen, van het duister in het licht, om weer in het duister te verdwijnen, man na man, groep na groep, geen geluid werd gehoord dan alleen het dof geklop van al die voeten op de straat. Zoo duurde het uren, want het begin van den nacht reden onophoudeüjk de extratreinen het Centraal Station binnen en voerden duizenden pelgrims aan. Ook kwam een groot aantal per automobiel in de stad en zelfs te voet waren er velen gekomen. Er waren mannen, om slechts uit het groot aantal een paar namen te releveeren, die kwamen uit Holland- sche plaatsen als Rotterdam, Gouda Den Haag, Leiden, Woerden, Haar lem, Uitgeest, Egmond, Assendelft. Er kwamen er uit Brabant, en Lim burg o.a. Den Bosch, Tilburg, Venlo, Tegelen, Helmond, uit Gelderland, den Achterhoek, Twente; er waren zelfs uit Groningen. Het totale aantal bedroeg tusschen de tien en twaalf duizend. Stil verzamelden zij zich op het Spui en dan ging het voort in diepe zwijgzaamheid, langs de Nieuwe en Oude Zijde van Amsterdam mirakel stad. Druipnat en kil van het water kwamen ze uit de duistere stad in de kerken, waar het licht als bij een feest brandde. Het was alles weer simpel en stil, zooals ieder jaar, maar hij was indrukwekkender dan ooit, deze nachtelijke bidtocht, waar duizenden den Meester in Zijn Sacrament van Mirakel eerherstel brachten. Meer, enorm veel meer dan de schitterende protestvergaderingen moet deze smeektocht beteekend hebben. Het is het laatste redmiddel, dat den mensch in nood overblijftbidden. leend worden. De aangiften hiervoor waarvoor formulieren ten gemeente huize verkrijgbaar zijn, dienen te geschieden voordat met het omploe gen van het land of het afkappen der bosschen begonnen wordt. 2, Vrijdom kan verleend worden voor huizen, stallen enz. gesticht op woeste gronden en op gronden, welke reeds ontgonnen zijn, doch waarvoor vrijdom is verleend en den termijn (28 jaren) nog niet is verstreken. Dit kan ook geschieden bij bijbouw of herbouw. De aangiften hiervoor moeten ge daan worden binnen drie maanden nadat het gebouw in gebruik is ge nomen. Venray 17 Maart 1930 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat is ingekomen een verzoek van Wilhelmina Claessens, weduwe van tahannes Jacobus Schaeffers, zonder jeroep, wonende te Venray. Hen- seniusstraat 11om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de beneden voorka mer en keuken van het huis plaat selijk gemerkt Henseniusstraat 11' Binnen twee weken na dagteeke- ning dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van deze vergunning Schriftelijk bezwaren in dienen. Venray 15 Maart 1930 Burgemeester en Wethouders vnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN, TREKHONDENWET KEURING van alle Trekhonden. SprOGÉGIl komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot §}pi*Utol* Bij alle Drogisten. VENRAY, 22 Maart 1930. Vrydom van Grondbelasting. De Burgemeester van Venray brengt nogmaals ter kennis van belanghebbenden 1. Vrijdom van grondbelasting kan verkregen worden gedurende 28 jaren voor woeste gronden welke voer Ja, dat moet wel, want anders men ontginnen wil. zou u niet kunnen schrijven, dat de I Ook voor afgekapte bosschen kan leg voldoende is geweest. j in bepaalde gevallen vrijdom ver- Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van be langhebbenden, dat door hen een herkeuring van alle trekhonden wordt bevolen, welke zal gehouden worden op 3 en 4 April a.s. en wel 3 April a.s. voorin. 9 uur te Oos trum. beginpunt weg Geijsteren; 3 April a.s. voorm. 11 uur te Oir- lo. pomp bij J. H. Nelissen; 3 April a.s. nam. half 2 te Cas- tenray, kermisterrein; 3 April a.s. nam. 3 uur te Leunen nabij transformatorhuisje; 4 April a.s. voorm. 9 uur. Dorp, bij de voormalige tramloods; 4 April a.s. voorm, 11 uur, Nach- tigaal, Deurnesche weg: 4 April a s. nam. 2 uur te Mer- selo, kermisterrein. De honden moeten voldoen aan de volgende eischen: 1korte, breede, zware nek, krach tige hals: 2. breede schoft (deel van den rug tusschen schouderbladen); 3. rechte, breede, gespierde rug, korte breede lendenen; 4. breed, gespierd kruis, smalle gevulde flanken; 5. minimum-breedte van de voor- borst, gemeten tusschen de beide middelpunten der boegen 16 c.M. (voor honden die reeds eenmaal goedgekeurd zijn geweest, behoeft deze breedte maar 14 cM. te zijn); 6. gewelfde diepe borst, gespierde voldoende vastliggende schouders; 7. korte ronde klauwen, niet ge spreide teenen met ronde niet te weeke zooikussens: goed gebroekt, lang flink ge spierde dij en schenkel, sprongge- wrichten laag bij den grond bij goeden stand van de achterbeenen; 9. krachtige gewrichten. Na de keuring van den hond als zoodanig wordt de hond verder beoordeeld gespannen voor of onder de kar (naar gelang van de bestem ming) waarvoor het dier als trek hond zal worden gebruikt. Voor de kar gespannen moeten de honden een schouderhoogte hebben van minstens 60 cM. en onder de kar minstens 50 cM. Tot het tuig moeten behooren een borstriem van minstens 4 cM. breed van zacht leder, reikende tot achter de voorpooten en met strengen ver bonden aan een spoorstok onder de hondenkar vastgemaakt tusschen de twee uiteinden van de boomen, een draagriem van minstens zes cM. breedte en een buikriem van minstens 4 cM. breedte. De hondenkar moet voorzien zijn van steunsels, die voorkomen, dat zij den hond drukt, wanneer hij in rust is en van een zindelijken drink bak. Op de kar moeten de naam van den houder en van de gemeente, waar hij woont, goed leesbaar voor komen (letters van 8 cM.) De lading moet zich in evenwicht bevinden en haar gewicht mag niet zoo groot zijn. dat het trekken bovenmatige inspanning vereischt. Als geleider van de hondenkar mag geen persoon optreden, die den leeftijd van 14 jaren nog niet heeft bereikt. De aandacht wordt er nadrukke lijk op gevestigd, dat hond, kar en tuig aan bovenvermelde eischen moeten voldoen, om opnieuw voor goedkeuring in aanmerking te kunnen komen. De vroeger uitgereikte nuramerbewijzen moeten worden meegebracht. Honden, welke nog niet gekeurd zijn kunnen eveneens op genoemde datums ter keuring worden aange boden. Venray, 18 Maart 1930. Burgemeester en Wethouders vmmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN R.K. Athletiek en Turnbond. 19e Bondsfeest te Venray. In Lunchroom Verheugen alhier, had dezer dagen de eerste vergade ring plaats van de door het Bestuur der Turnclub „St. Christoffel" alhier uitgenoodigde personen, om zitting te nemen in een der vele commissies, welke de zware taak van het St. Christoffel-bestuur zullen helpen ver lichten, bij gelegenheid van het 19e Bondsfeest van den Athletiek- en Turnbond, hetwelk dit jaar te Venray zal gehouden worden op 5 en 6 Juli a.s. De Voorzitter van „St. Christoffel" de Weled. Heer Timmermann, opent de bijeenkomst en zegt, dat het hem verheugt, dat bijna allen aan de uit- noodiging van het Bestuur hebben gehoor gegeven. Speciaal verwelkomt spreker daarna den WelEd. Gestr. Heer Majoor van Nijnatten, Voor zitter van den Athletiek- en Turn bond in het Bisdom Roermond, die zoo welwillend is geweest, hier heden avond inlichtingen over het Bondsfeest te komen geven. Majoor van Nijnatten zet hierna, op de van hem bekende begeeste rende wijze, in groote trekken het doel enz. van het feest uiteen. Het is, aldus spreker geen feest van „St. Christoffel" maar van geheel Venray en Limburg en daarbuiten. Het zal worden een grootsche be tooging van meer dan duizend turners uit binnen- en buitenland, wier devies is „Voor God, Koningin en Vader land, orde en tucht." Een groot getal hoogwaardigheids- bekleeders uit geheel het land zal de optochten en wedstrijden bijwonen. Duizenden zullen optrekken naar Venray, dat aan zijn naam verplicht is deze feesten te doen slagen. Gij, aldus spreker, hebt dit in handen. Veel zal er moeten gewerkt worden. Het begin is goed. Laat allen samen werken, voor dit mooie Roomsche Bondsfeest. Het applaus bewees wel dat de woorden van den redenaar waren ingeslagen. Nadat nog enkele inlichtingen ge geven zijn over de werkwijze der verschillende commissies, werden deze samengesteld als volgt Pers en Propaganda. J. van den Boom, A. F. M. Van Haaren, W. de Haen. W. Laurensse en J. Vermeulen. Financieele Commissie. G. Beterams, J. Heggen, H. Jacobs, Pijpers en F. Verkley. Regelings- en Optochtcommissie. H. J. Driessen, P. Gooren, J. H. de Groot, P. van Opbergen Frz., H. Oudenhoven, V. Pijls, J. Sassen en V. Fonck Jr. Ontvangst-commissie. H. Janssen, A. Kruytzer, A. Poels i L. Sala. Muziekcominissie De Presidenten der verschillende Fanfares en Fr. Vollebergh. Hotelcommissie. J. Claessens, C. Lagerberg, Jos. van Opbergen en H. Verheugen. T erreincommissie. L. van Haren, H. Odenhoven, J. van der Sommen en F. Verhey. Nadat nog besloten is de volgende vergadering te houden a.s. Dinsdag wordt de vergadering onder dank zegging gesloten. Het Grand Cirque „De Muijncle" zal te Venray op 27, 28 en 29 April a.s. op het Sportterrein voorstellingen geven. Men verzoekt ons te willen melden, dat het Federatie-concert zal gehouden worden te Venray op Zondag 20 Juli a.s. en niet op 27 Juli, zooals ons vorige week werd opgegeven. Maandagmiddag omstreeks 6 uur liep ter hoogte van het viaduct over den Rijksweg te Geldrop het linkerachterwiel af van een autobus van den ondernemer G. K. alhier. De bus zat vol met arbeiders, die van hun werk naar huis terugkeer den. Het achterste gedeelte der bus werd ernstig beschadigd. De inzit tenden kwamen met den schrik vrij. Verzekering dekt de schade.

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1